Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 561

Tema: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

  1. #1
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

    Drage moje, evio da znate što kada donjeti, predati, da vas ne muče hodanjima i traženjima dopuna...

    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OTVARANJE KOMPLIKACIJA U TRUDNOĆI:

    1. Izvješće o bolovanju (doznaka) od liječnika Opće prakse
    2. Potvrda o plaći (ER-1) od vašeg poslodavca za šestomjesečno razdoblje prije nastupa komplikacija
    3. Popuniti obrazac (zahtjev) koji se nalazi u HZZO
    4. Osobna iskaznica (preslika)
    5. Zdravstvena iskaznica (preslika)
    6. Kartica tekućeg računa (preslika

    To je sve nužno potrebno da bi se u HZZO otvorile komplikacije u trudnoći. Par dana prije isteka datuma na doznakama odlazite na liječničko povjerenstvo (komisliju) koja vam nanovo svojim rješenjem produžuje komplikacije a sa tim obrascem se javljate doktoru Opće prakse koji vam piše doznake a vi ih nosite na HZMO i popunjavate obrazac pod 3.
    Svaki put prije isteka doznaka ponavljate isto do porodnog dopusta.

    Naknada za Komplikacije (u trudnoći) najniži iznos je 831,50 kn a najviši iznos je 4.257,88 kn


    45 dana ili 28 dana prije poroda možete koristiti Porodni dopust.

    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OTVARANJE PORODNOG (RODILJNOG) DOPUSTA:

    1. Izvješće o bolovanju (doznaka) od liječnika opće prakse
    2. potvrde o plaći (ER-1) od poslodavca za šestomjesečno razdoblje
    3. zahtjev na obrascima HZZO (tamo se dobije)
    4. Osobna iskaznica (preslika)
    5. zdravstvena iskaznica (preslika)
    6. kartica tekućeg računa (ako se isplata želi na tekući račun).
    7. Izjava vlastoručna potpisana da se iznos rodiljne naknade isplaćuje na XX račun otvoren kod XX Banke (tamo se dobije)

    Obvezatni Rodiljni dopust (prvih 6 mjeseci) najniži iznos je 1.663,00 a najviši iznos NIJE OGRANIČEN

    Rodiljni dopust (drugih 6 mjeseci) najniži iznos je 1.663,00 a najviši iznos je 2.500,00 kuna


    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OTVARANJE PORODNOG (RODILJNOG) DOPUSTA KOD TRUDNICA KOJE SU BILE NA KOMPLIKACIJAMA (SA KOMPLIKACIJA DIREKTNO NA PORODNI DOPUST):

    1. Zahtjev na obrascima HZZO (tamo se dobije) popuniti u dva primjerka
    2. Vlastoručna potpisana da se iznos rodiljne naknade isplaćuje na XX račun otvoren kod XX Banke (tamo se dobije)
    3. Doznake doktora Opće prakse
    4. Prosjek plaće ne treba jer se uzima onaj prosjek pod točkom 2. Dokumentacija potrebna za otvaranje komplikacija u trudnoći i koristi se u ovom slučaju samo i do rođenja djeteta.



    nakon što se vaša bebica rodi dolazite u HZZO i tražite

    NAKNADU ZA OPREMU ZA NOVOROĐENČE te trebate dostaviti:

    1. fotokopiju (preslik) Rodnog lista novorođenčeta
    2. dva zahtjeva sa podacima majke (zahtjevi se nalaze tamo na hodniku u HZZO)

    Kada vam prođe zakonski 6 mjeseci obveznog rodiljnog dopsuta, vi kao majka imate izbor vratiti se na posao na:
    1. puno radno vrijeme
    2. skraćeno radno vrijeme
    3. Produžiti rodiljni dopust na još 6 mjeseci do 1 godine starosti djeteta.


    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA PRODULJENJE RODILJNOG DOPUSTA OD 6 MJESECI DO 1 GODINE ŽIVOTA DJETETA:

    1. fotokopija (preslik) Rodnog lista djeteta
    2. Ispuniti dva zahtjeva sa podacima majke (zahtjevi se nalaze tamo na hodniku u HZZO)
    3. doći OBAVEZNO sa 5 i pol mjeseci starosti djeteta i to predati



    Majka kojoj je to treće dijete ili koja ima blizance može produljiti rodiljni dopust do treće godine života djeteta mora učiniti slijedeće:


    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA PRODULJENJE RODILJNOG DOPUSTA OD 6 MJESECI ŽIVOTA DJETETA DO 3 GODINE ŽIVOTA DJETETA:

    1. fotokopije (preslike) Rodnih listova od troje djece ili od blizanaca
    2. Ispuniti dva zahtjeva sa podacima majke (zahtjevi se nalaze tamo na hodniku u HZZO)
    3. doći OBAVEZNO sa 5 i pol mjeseci starosti djeteta (ili djece ako su blizanci) i to predati

  2. #2
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Naknada za Komplikacije (u trudnoći):

    najniži iznos je 831,50 kn a najviši iznos je 4.257,88 kn

    Obvezatni Rodiljni dopust (prvih 6 mjeseci)

    najniži iznos je 1.663,00 a najviši iznos NIJE OGRANIČEN

    Rodiljni dopust (drugih 6 mjeseci)


    najniži iznos je 1.663,00 a najviši iznos je 2.500,00 kuna

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    a meni još traže potvrdu od ginekologa da sam na komplikacijama...

  4. #4
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    a sto kad otac koristi od 6mj do 1g?

    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA PRODULJENJE RODILJNOG DOPUSTA OD 6 MJESECI DO 1 GODINE ŽIVOTA DJETETA:

    1. fotokopija (preslik) Rodnog lista djeteta
    2. Ispuniti dva zahtjeva sa podacima majke (zahtjevi se nalaze tamo na hodniku u HZZO)
    3. doći OBAVEZNO sa 5 i pol mjeseci starosti djeteta i to predati

    + ovo?

    1. Izvješće o bolovanju (doznaka) od liječnika opće prakse
    2. potvrde o plaći (ER-1) od poslodavca za šestomjesečno razdoblje
    3. zahtjev na obrascima HZZO (tamo se dobije)
    4. Osobna iskaznica (preslika)
    5. zdravstvena iskaznica (preslika)
    6. kartica tekućeg računa (ako se isplata želi na tekući račun).
    7. Izjava vlastoručna potpisana da se iznos rodiljne naknade isplaćuje na XX račun otvoren kod XX Banke (tamo se dobije)

    ne mogu dobiti ni klovicevu ni jukicevu vec neko vrijeme, a prije 4mj nisu bili ziher sto i kako ce sad od NG funkcionirati...
    negdje mi zvoni da treba i neka potvrda da se ja vracam na posao od mog poslodavca?!

    jel zna netko?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    čula sam i da sada za PRODULJENJE nakon 6. mj. traže da se dokumenti dostavljaju cca oko 4. mjeseca bebinog života... (reče mi med. sestra kod gina, ne znači da je tako u svakoj podružnici HZZOa)

  6. #6
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    nitko ne zna za oca?!? polusavam dobitit HZZO na tel vec 2tj ali nis

  7. #7
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    čula sam i da sada za PRODULJENJE nakon 6. mj. traže da se dokumenti dostavljaju cca oko 4. mjeseca bebinog života... (reče mi med. sestra kod gina, ne znači da je tako u svakoj podružnici HZZOa)
    MMu kad je predavao papire za PD pak rekli da dođem oko 6 mjeseci :/

    kad se predaje zahtjev za produljenje radi prijevremenog porođaja?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Imam troje djece, 12, 8 i 1 i pol godinu. Na komplikacijama za treće dijete sam bila do porodiljnog dopusta, onda su mi rekli da sam izgubila sva prava na porodiljni jer se nisam prijavila na zavod za zapošljavanje dva mjeseca između dva posla. Dobila sam samo 1000 kn do prve godine dijeteta. Od 1. 1. 2009. po zakonu i zaposlene i nezaposlene majke imaju pravo na 1600 kn do 1. tj 3. godine djeteta. Zanima me da li ja mogu ostvariti to pravo?

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    novi zakon vrijedi samo za djecu rođenu od 1.1.2009., dakle ne ide unatrag

  10. #10
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    dakle, ako ikog zanima - produljenje (od 6mj do 1g) koje koristi OTAC:

    po novom zakonu majka ima pravo na 3mj i otac na 3 (od tih 6mj) tako da OBOJE U SVAKOM SLUCAJU moraju ici u podrucni ured HZZOa potpisati da se odricu - ako majka koristi svih 6mj, tada se otac odrice svoja 3mj odnosno, ako otac koristi svih 6mj tada se majka odrice svoja 3mj...
    od dokumentacije potrebno je
    -fotokopija rodnog lista djeteta
    -ER-1 obrazac za oca
    -fotokopija kartice tekuceg racuna oca
    -fotokopija osobne iskaznice oca
    -zdravstvena iskaznica oca
    -izjava o prijenosu prava
    -zahtjev

    sve bi to bilo ok da oni imaju formulare izjave i zahtjeva, ali NEMAJU!!!!
    kao dodjite skupa to potpisat, morate nakon napunjenih 5mj djeteta, ali znate mi nemamo te formulare..al dodjite..pa ce onda STA?!
    vidjet cu u pon

    :/

  11. #11
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    gle, a što to imaju na svojim internet stranicama? (moram se editirati da ovaj smajlić ide ekipi na HZZO-u)

    Izjava majke prilikom otvaranja rodiljnog dopusta

    Izjava roditelja o prijenosu prava na roditeljski dopust na drugog roditelja

    U prilogu ove druge navedeno je da se prilaže zahtjev. Mislim da sam ti napisala na onom drugom topicu da se vjerovatno zahtjev samo vlastoručno sastavlja.

    (ps ove linkove sam ti dala, zar ne? :/ )

  12. #12
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    novi zakon vrijedi samo za djecu rođenu od 1.1.2009., dakle ne ide unatrag
    ako se novi zakon primjenjuje od 01.01.2009. onda se on odnosi na ostvarenje prava od tog datuma, dakle ne nužno samo za ostvarenje prava za djecu rođenu nakon 01.01.2009., nego i za djecu rođenu prije tog datuma ako roditelji još ostvaruju neka prava iz rodiljnog dopusta - tako bi bar trbalo biti (zaključujem to i po dokumentaciji koju je navela saska, a njezino je dijete rođeno u 2008).

    Tako npr. bez obzira što mi je dijete rođeno u 2008.g. ako hoću ostvariti pravo na produljeni RD, i MM i ja moramo podnijeti zahtjev prema novom Zakonu s obzirom da pravo na produljeni RD stječemo tek u veljači 2009. :/

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    na hzzo kazu da novi izracun rodiljnih vrijedi samo za one rođene od 1.1.2009.

    dakle
    za zaposlene : puna plaća prvih 6 mjeseci, max 2500 drugih 6 mjeseci
    za nezaposlene na burzi svih 12 mjeseci 1663 kn
    za nezaposlene koje nisu na burzi svih 12 mjeseci 1663


    ne znam sto je s ostalim pravima, ja sam odgovarala na upit o rodiljnoj naknadi za nezaposlene koji nisu na burzi - a ona definitivno vrijedi samo za djecu rođenu od 1.1.2009.

  14. #14
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    na hzzo kazu da novi izracun rodiljnih vrijedi samo za one rođene od 1.1.2009.

    dakle
    za zaposlene : puna plaća prvih 6 mjeseci, max 2500 drugih 6 mjeseci
    za nezaposlene na burzi svih 12 mjeseci 1663 kn
    za nezaposlene koje nisu na burzi svih 12 mjeseci 1663


    ne znam sto je s ostalim pravima, ja sam odgovarala na upit o rodiljnoj naknadi za nezaposlene koji nisu na burzi - a ona definitivno vrijedi samo za djecu rođenu od 1.1.2009.

    nije bilo jasno iz posta jer ima i prava iz novog zakona koja se ostvaruju za djecu rođenu prije 2009.
    ovo ne tvrdim, nego samo zaključujem na temelju onoga što su i meni rekli na hzzo po pitanju produljenja RD (da i nas kači novi zakon) koji sam započela u 2008. za dijete rođeno 2008.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Radila sam 4,5 i 6 mj.,onda sam bila bez posla 3 mj.pa sam opet radila 1 mj.onda mi je ginekolog otvorio komplikacije.Na komplikacijama sam bila do 14.05.2007.Rodila sam 04.07.2007.3 mj.koja nisam radila između 2 posla,nisam se prijavila na zavod.Na HZZO-u su mi rekli da nemam pravo na porodiljni,a mislila sam da ću imati do djetetove 3.će god.,jer mi je to 3-će dijete.dobila sam samo naknadu od 1000 kn sa zavoda do djetetove 1-ve god.Mala sada ima godinu i pol,ja sam nezaposlena,muž ima obrt al nema posla...Da li ja mogu ostvariti pravo sada još ovu godinu i pol,kada je izašao novi zakon???

  16. #16
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    mamasan gle, ovo za zahtjev sam tako i shvatila. ali kad je mm bio na HZZOu u Jukicevoj lijepo su mu rekli da nemaju taj zahtjev kao formular jos uvijek nego neka samo dodjemo i potpisemo...stogod...
    mozda je do sluzbenice jer je doticna na pitanje "sto nam je potrebno od dokumentacije?" rekla -samo dodjete i potpisete, a kad je mm pitao da li je to sve zena se izderala na njega da mu je upravo sve objasnila... :shock:

    zato rekoh, vidjet cemo u pon ili ut kad odemo tamo sto je zapravo sve potreno, mozda smisle jos stogod (da su naprimjer ipak potrebne i izjave poslodavaca koje po novom ne trebaju)

  17. #17
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    na hzzo kazu da novi izracun rodiljnih vrijedi samo za one rođene od 1.1.2009.

    dakle
    za zaposlene : puna plaća prvih 6 mjeseci, max 2500 drugih 6 mjeseci
    za nezaposlene na burzi svih 12 mjeseci 1663 kn
    za nezaposlene koje nisu na burzi svih 12 mjeseci 1663


    ne znam sto je s ostalim pravima, ja sam odgovarala na upit o rodiljnoj naknadi za nezaposlene koji nisu na burzi - a ona definitivno vrijedi samo za djecu rođenu od 1.1.2009.

    nije bilo jasno iz posta jer ima i prava iz novog zakona koja se ostvaruju za djecu rođenu prije 2009.
    ovo ne tvrdim, nego samo zaključujem na temelju onoga što su i meni rekli na hzzo po pitanju produljenja RD (da i nas kači novi zakon) koji sam započela u 2008. za dijete rođeno 2008.
    točno. roditelji koji su u 2009.g. ušli već u korištenju prava, imaju pravo zatražiti primjenu novog zakona ako je to za njih povoljnije.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    pozdrav

    samo pitanje....ovi potrebni papiri za komplikacije da li se što mijenjalo ili ne jel ostalo isto.....ja spadam u Klovićevu al tamo mi se naravno nitko ne javlja....i da li je istina da moram ako je 1 dijete predati papire najkasnije do 3-5 u mj.da dobijem naknadu u tom mj.

    unaprijed zahvalna

  19. #19
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Nynnica prvotno napisa
    pozdrav

    samo pitanje....ovi potrebni papiri za komplikacije da li se što mijenjalo ili ne jel ostalo isto.....ja spadam u Klovićevu al tamo mi se naravno nitko ne javlja....i da li je istina da moram ako je 1 dijete predati papire najkasnije do 3-5 u mj.da dobijem naknadu u tom mj.

    unaprijed zahvalna
    Da.

  20. #20
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    dakle, ako ikog zanima - produljenje (od 6mj do 1g) koje koristi OTAC:

    po novom zakonu majka ima pravo na 3mj i otac na 3 (od tih 6mj) tako da OBOJE U SVAKOM SLUCAJU moraju ici u podrucni ured HZZOa potpisati da se odricu - ako majka koristi svih 6mj, tada se otac odrice svoja 3mj odnosno, ako otac koristi svih 6mj tada se majka odrice svoja 3mj...
    od dokumentacije potrebno je
    -fotokopija rodnog lista djeteta
    -ER-1 obrazac za oca
    -fotokopija kartice tekuceg racuna oca
    -fotokopija osobne iskaznice oca
    -zdravstvena iskaznica oca
    -izjava o prijenosu prava
    -potvrda poslodavca oca da pocinje koristiti roditeljski dopust
    -potvrda poslodavca majke da prestaje koristiti rodiljni dopust
    -zahtjev (njihov formular) u 2prijmerka popuniti

    mene su setali, jer su prvo rekli da potvrde poslodavac ne trebaju, ali ipak treba


  21. #21
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    hvala Saska!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    hvala mamma san

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    11

    Početno

    bila sam na komplikacijama do 3. 01. 09. i od tada sam službeno nezaposlena... odmah sam se prijavila na hzz
    na zdravstvenom su mi rekli kad rodim imam pravo na porodiljnu naknadu...
    e a kaj mi treba za podnijet zahtjev nisu znali reći.... :?
    nisam naišla ovdje na tu informaciju pa ako netko zna što s nama nezaposlenima unaprijed hvala

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2

    Početno

    da, od dana rođenja djeteta do navršene godine dana djetetova života - naknada je 1.663,00 kn (rodiljna i roditeljska pošteda od rada). dokumentacija:
    - rodni list djeteta,
    - osobna iskaznica ili uvjerenje o prebivalištu u RH ako iz iste nije vidljivo da imaš prebivalište u RH u trajanju od najmanje 3 godine,
    - zdravstvena iskaznica,
    - potvrda Zavoda za zapošljavanje (evidencija najmanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine prije rođenja djeteta, odnosno prijava u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa ili prestanka primanja naknade plaće - što je u tvoj slučaj jer si bila na komplikacijama).
    Zahtjev se podnosi u roku od 30 dana od dana rođenja djeteta, u protivnom (ako se podnese u roku od 120 dana) pravo se priznaje od dana podnošenja zahtjeva.

  25. #25
    storiatriste avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    284

    Početno

    Evo i mene s jednim pitanjcem
    Na komplikacijama sam i nisu mi produžili ugovor o radu, prijavila sam se preko HZZO-a i primam naknadu. Bolovanje su mi produžili do RD-a. E sad, kad da završim bolovanje s obzirom da kao nezaposlenoj osobi rodiljni dopust kreće od dana rođenja djeteta? Onih 45, tj. 28 dana prije termina ja nisam dužna otvarat porodiljni(mislim nemam šta otvorit jer sam nezaposlena), zar ne? Mogu li onda komplikacije zatvorit recimo 20 dana prije termina???? To gledam radi naknade, da je što duže primam, a i da ne ostanem skoro 2 mjeseca bez ikakve naknade...
    I još kad zatvorim bolovanje, moram se prijavit na HZZO kao nezaposlena osoba radi zdravstvenog, a zahtjev za rodiljni dopust treba podnit tek kad se dijete rodi?(jesam dobro shvatila?)

  26. #26
    storiatriste avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    284

    Početno

    Hvala mamma san!

  27. #27
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    nema na čemu.

  28. #28
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    prijateljica je iskoristila 10 mj porodiljnog i pocela raditi. obzirom da joj nece produziti ugovor, zanima nas koja je procedura za koristenje preostalih 2 mj?

  29. #29
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Kad je počela raditi?
    Ako se radi o pravima po prethodnom zakonu, nema pravo na nastavak roditeljskog (po prethodnom zakonu: rodiljnog) dopusta do 1. godine života djeteta.

  30. #30
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Kad je počela raditi?
    Ako se radi o pravima po prethodnom zakonu, nema pravo na nastavak roditeljskog (po prethodnom zakonu: rodiljnog) dopusta do 1. godine života djeteta.
    prosle godine u mislim 10 mj
    zar je kaci stari zakon?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Ovako, imam pitanje, ja sam na dopustu za njegu djeteta s težim smetnjama u razvoju od 04. mjeseca 2008. Sada bi trebala otvoriti novi porodiljni. Koji mi papiri trebaju? Kolika je naknada? Između prvog porodiljnog i dopusta za njegu (produženog porodiljnog) radila sam godinu i pol tj. do 04. mj 2008. dali to može ići u prosjek plaće ili se računa kao da sam nezaposlena iako sam cijelo vrijeme u radnom odnosu???

  32. #32

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Kad je počela raditi?
    Ako se radi o pravima po prethodnom zakonu, nema pravo na nastavak roditeljskog (po prethodnom zakonu: rodiljnog) dopusta do 1. godine života djeteta.
    mamma san, malo sam pretraživala ove teme pa mi izgleda kao da si dosta u tijeku sa zakonima i papirologijom
    naime, ja sam nedavno produžila korištenje porodiljnog od 6 mjeseci do godine dana. to mi je treće dijete i nekako sam planirala malo prije prve godine produžiti porodiljni (do druge pa možda onda i do treće, sve mi zavisi od financijske situacije), pa me sada buni jesam li sada odmah trebala staviti korištenje porodiljnog do 3 god pa ga eventualno prekinuti ili ga ipak mogu produžiti prije 1. rođendana.
    btw, službenica u hzzo je automatski stavila do godine dana, ništa me nije ni pitala ni rekla a ja nisam iskreno puno ni razmišljala.
    eto, puno hvala ako mi možeš pomoći. ili bilo tko vezano za ovu temu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Ovako, imam pitanje, ja sam na dopustu za njegu djeteta s težim smetnjama u razvoju od 04. mjeseca 2008. Sada bi trebala otvoriti novi porodiljni. Koji mi papiri trebaju? Kolika je naknada? Između prvog porodiljnog i dopusta za njegu (produženog porodiljnog) radila sam godinu i pol tj. do 04. mj 2008. dali to može ići u prosjek plaće ili se računa kao da sam nezaposlena iako sam cijelo vrijeme u radnom odnosu???
    Nitko nezna odgovor???? Stvarno mi je važno!!
    Barem koji mi papiri trebaju za otvaranje novog porodiljnog s obzirom da sam trenutno na njezi prvog djeteta? I dali mogu otvoriti porodiljni 28 dana prije termina.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Jedno pitanje. Ukoliko osoba zaposlena na neodređeno vrijeme usred komplikacija želi promijeniti poslodavca sporazumno, kako to utječe na prosjek plaće prvih šest mjeseci rodiljnog dopusta?
    Naime, novi poslodavac ju uzima svjesno, a kod starog može, ukoliko ode sporazumno, dobiti otpremninu.
    Zanima me je li to uopće moguće, moraju li se komplikacije zatvarati bar na jedan dan (a onda se mora nositi novi ER-1?). Uzima li u tom slučaju HZZO dva ER obrasca od dva poslodavca? Jedan za zadnji mjesec prije komplikacija, drugi za ostalih pet?
    Ili se pada na onaj minimum prvih šest mjeseci, jer faktički kod novog poslodavca nije bilo isplaćenih plaća...

    Hvala.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Molim Vas da mi odgovorite
    Koja je dokumentacija potrebna za otvaranje redovnog porodiljnog dopusta, ako sam do sada bila na dopustu za njegu djeteta s težim smetnjama u razvoju?

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Da li jos uvijek vrijedi sve iz prvog posta ove teme sto se tice dokumentacije koju moram predati ako sam krenula na komplikacije? Mislim, da li se nesto promijenilo u 2009. godini? I jos nesto, moja doktorica mi je dala potvrdu o bolovanju i rekla je nesto da za ostalo moram doci 20. ovog mjeseca (ili prije 20.-og ili poslije, nista je nisam razumijela)... Da li onda to nosim 20-og. (odnosno kad dobijem) na hzzo ili?

    Friska sam trudnica pa sam cila zbunjena...hvala unaprijed na odgovorima!

  37. #37
    mayah avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Poluotok
    Postovi
    61

    Početno

    Sve je isto kao gore navedeno.

    Ako si na komplikacijama od 01.06., doktorica ti je dala potvrdu o privremenoj onesposobljenosti za rad, koju predaš u računovodstvo. To je samo obavijest za njih da si dobila bolovanje (moji to nisu niti uzeli, samo su me počeli voditi na bolovanju).

    Oko 25. u mjesecu ideš kod doktorice po doznake, to ti je dokaz da si provela mjesec na bolovanju, dobiješ dva primjerka, jedan daješ u računovodstvo, a jedan priložiš dokumentaciji za hzzo. Još dobiješ obračun zadnjih šest plaća od računovodstva, i to nosiš na hzzo, zajedno sa kopijama osobne, zdravstvene i kartice tekućeg računa. Kod njih dobiješ obrazac koji možeš popuniti na licu mjesta.
    Taj obrazac popunjavaš svakog mjeseca, i svakog mjeseca uzimaš doznake od doktrice i opet sve nosiš na hzzo.
    Moraš predati do 05-og u mjesecu da bi dobila naknadu na vrijeme.

    Ja sam sve obavila prošli mjesec, pa ako zapneš negdje, slobodno pitaj

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala Mayah

  39. #39
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Samo kratko pitanje. Mogu li nakon komplikacija, a prije otvaranja porodiljnog dopusta donijeti novi R-1 obrazac ako mi se tako bolje isplati? Hvala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    kc
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav, evo i mene s pitanjem

    Zaposlena sam na neodređeno, imam neprekidni staž 4.5 godine.
    26.06. bih trebala na porodiljni (45 dana prije termina). U mojoj firmi isplata plaće je oko 20-og u mjesecu, za tekući mjesec. Ako u HZZO trebam nositi potvrdu o plaći za zadnjih 6 mjeseci, zanima me da li nosim podatke za period 12 - 05 mjeseca, ili 01 - 06 mjeseca (obzirom da ću u 6. mjesecu primiti plaću za taj mjesec nekoliko dana prije početka porodiljnog). Pronašla sam ER-1 obrazac na kojem piše da se traže Podaci o iznosima plaće koja je osiguraniku isplaćena u posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu.
    Po tome bi se uzimale plaće za 12-05 mjesec, bez obzira na plaću isplaćenu u 6. mjesecu (jer je to mjesec u kojem otvaram porodiljni). Da li netko možda zna koji period ulazi u prosjek u mom slučaju?

    Hvala puno!

  41. #41
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa
    Samo kratko pitanje. Mogu li nakon komplikacija, a prije otvaranja porodiljnog dopusta donijeti novi R-1 obrazac ako mi se tako bolje isplati? Hvala
    da

  42. #42
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj bonnie prvotno napisa
    Pozdrav, evo i mene s pitanjem

    Zaposlena sam na neodređeno, imam neprekidni staž 4.5 godine.
    26.06. bih trebala na porodiljni (45 dana prije termina). U mojoj firmi isplata plaće je oko 20-og u mjesecu, za tekući mjesec. Ako u HZZO trebam nositi potvrdu o plaći za zadnjih 6 mjeseci, zanima me da li nosim podatke za period 12 - 05 mjeseca, ili 01 - 06 mjeseca (obzirom da ću u 6. mjesecu primiti plaću za taj mjesec nekoliko dana prije početka porodiljnog). Pronašla sam ER-1 obrazac na kojem piše da se traže Podaci o iznosima plaće koja je osiguraniku isplaćena u posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu.
    Po tome bi se uzimale plaće za 12-05 mjesec, bez obzira na plaću isplaćenu u 6. mjesecu (jer je to mjesec u kojem otvaram porodiljni). Da li netko možda zna koji period ulazi u prosjek u mom slučaju?

    Hvala puno!
    12-05
    računaju se plaće isplaćene u 6 mjeseci koji prethode mjesecu u kojem se porodiljni otvara

    napomena: po novom zakonu 45 dana prije termina je samo po preporuci ginekologa, a ne osobni izbor kao ranije
    inače se otvara 28 dana prije termina

  43. #43
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    naša mala princeza ima 4,5 mjeseci ... porodiljski ću koristiti do njezinih godinu dana pa me zanima da li je ovo (c/p iz prvog posta) još uvijek važeće:
    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA PRODULJENJE RODILJNOG DOPUSTA OD 6 MJESECI DO 1 GODINE ŽIVOTA DJETETA:

    1. fotokopija (preslik) Rodnog lista djeteta
    2. Ispuniti dva zahtjeva sa podacima majke (zahtjevi se nalaze tamo na hodniku u HZZO)
    3. doći OBAVEZNO sa 5 i pol mjeseci starosti djeteta i to predati


    ili se je nešto mijenjalo

  44. #44
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj Lavica02 prvotno napisa
    naša mala princeza ima 4,5 mjeseci ... porodiljski ću koristiti do njezinih godinu dana pa me zanima da li je ovo (c/p iz prvog posta) još uvijek važeće:
    DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA PRODULJENJE RODILJNOG DOPUSTA OD 6 MJESECI DO 1 GODINE ŽIVOTA DJETETA:

    1. fotokopija (preslik) Rodnog lista djeteta
    2. Ispuniti dva zahtjeva sa podacima majke (zahtjevi se nalaze tamo na hodniku u HZZO)
    3. doći OBAVEZNO sa 5 i pol mjeseci starosti djeteta i to predati


    ili se je nešto mijenjalo
    Još ti treba i Obostrana izjava koju isto uzmeš u hodniku u HZZO-u.
    Tu izjavu mora potpisati i TM da se slaže da ti koristiš ostatak rodiljnog dopusta.

    A ovi zahtjevi koje navodiš pod brojem 2 su se mijenjali samo ne znam točno kada.
    Tako da ako imaš kod sebe stare (kao što sam ja imala) morati ćeš popunjavati ponovno.

  45. #45
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Hvala ti Iva :D

  46. #46
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    kad se ide na obavezni porodiljni? 28 dana ili 45 dana prije termina

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    kc
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj vesna72 prvotno napisa

    12-05
    računaju se plaće isplaćene u 6 mjeseci koji prethode mjesecu u kojem se porodiljni otvara

    napomena: po novom zakonu 45 dana prije termina je samo po preporuci ginekologa, a ne osobni izbor kao ranije
    inače se otvara 28 dana prije termina
    Hvala vesna72 i hvala za napomenu, imam preporuku gina za 45 dana (iako nisam znala za ovo da se ne može po osobnom izboru). Pozdrav!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Molim pomoć!
    ispričavam se unaprijed ako je već bio odgovor, nisam ga pročitala.

    trebala bih otvoriti mirovanje. Našla sam obrazac "potvrda o plaći" na stranicama hzzo-a. Taj obrazac popunim, potvrdim u firmi (ili ga oni popune?) i nosim ga na hzzo. Jel' tak? E sad, nisam našla onaj obrazac #zahtjev# (vjerojatno za bolovanjem?) Problem je u tome što moram mirovati doma pa ne znam je li moguće skinut taj obrazac sa interneta ili se mora popuniti na licu mjesta? Ako netko zna...?
    I još nešto - taj hzzo u Zagrebu je u Margaretskoj ulici?
    I može li mi suprug/mama predati papire?

    hvala unaprijed

  49. #49
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    kad se ide na obavezni porodiljni? 28 dana ili 45 dana prije termina
    28

  50. #50
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    hvala

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •