Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 150

Tema: putovnica djeteta

  1. #1
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno putovnica djeteta

    Odnosno, koji su sve dokumenti potrebni za izdavanje iste?
    uz prosutnost oba roditelja...

  2. #2

    Početno

    dve slike, rodni list i domovnica

  3. #3
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    znam da treba rodni list djeteta, slike, naravno, vjenčani list roditelja, ali domovnicu onda moramo vaditi.

    trebaju sve biti novi dokumenti ili 6 mj stari ili?

  4. #4

    Početno

    ja sam nosila stare... imas li ti muzevo prezime? neznam da treba vjencani list, ja ga nisam nosila...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    imaš sve na webu: http://www.mup.hr/44.aspx
    A što se tiče njihove informiranosti: don't worry! Jer iako nisam ni mijenjala ni dodavala išta svom prezimenu pri udaji, za mene su u MUPu znali da sam se i za koga vjenčala, a ja im to nisam dojavila

  6. #6
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    evo, sad sam zvala na police (mogla sam i bez da zamaram forum)
    treba, barem za 1,5 godina dijete, 2 slike, rodni list (stari) i jedan roditelj.

    hvala

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Nama su bili rekli da jedan roditelj predaje zahtjev za izdavanje u MUPu, a DRUGI roditelj mora putovnicu podignuti.
    Tako se osiguravaju da jedan roditelj ne klizne van s djetetom, a opet ne dave da mora cijela obitelj dolaziti 2 puta.
    Lijepo od njih.

  8. #8
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    Nama su bili rekli da jedan roditelj predaje zahtjev za izdavanje u MUPu, a DRUGI roditelj mora putovnicu podignuti.
    Tako se osiguravaju da jedan roditelj ne klizne van s djetetom, a opet ne dave da mora cijela obitelj dolaziti 2 puta.
    Lijepo od njih.
    da, to sam i ja čula.

    1 roditelj sasvim ljepo s djetetom klizne van drugi dan 8)
    meni je to sasvim bezveze, nije nikakvo osiguranje

  9. #9
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Naravno da policija zna sve podatke kad se promijene kad matičar ima zakonsku obvezu od mjesec dana da nove podatke prijavi MUPu.
    Nemojte se samo zekati sa ne mijenjanjem dokumenata jer vam se, kao i meni, može dogoditi da vas ne puste u vlastitu državu izvana. A još vam mogu napisati i prekršajnu prijavu, a kazne nisu zanemarive. :/

  10. #10
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Citiraj Foška prvotno napisa
    Nama su bili rekli da jedan roditelj predaje zahtjev za izdavanje u MUPu, a DRUGI roditelj mora putovnicu podignuti.
    Tako se osiguravaju da jedan roditelj ne klizne van s djetetom, a opet ne dave da mora cijela obitelj dolaziti 2 puta.
    Lijepo od njih.
    da, to sam i ja čula.



    1 roditelj sasvim ljepo s djetetom klizne van drugi dan 8)
    meni je to sasvim bezveze, nije nikakvo osiguranje

    Ne kužim ovo boldano

  11. #11
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Kaj ne kužiš? Da roditelj bez beda pobjegne iz države s djetetom?

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Naravno da policija zna sve podatke kad se promijene kad matičar ima zakonsku obvezu od mjesec dana da nove podatke prijavi MUPu.
    Nemojte se samo zekati sa ne mijenjanjem dokumenata jer vam se, kao i meni, može dogoditi da vas ne puste u vlastitu državu izvana. A još vam mogu napisati i prekršajnu prijavu, a kazne nisu zanemarive. :/
    ja jos uvijek nisam promijenila vozacku, sve ostale dokumente jesam odmah u roku mjesec dana.
    kolika je kazna za tu vozacku, ako znas?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    imaš sve na webu: http://www.mup.hr/44.aspx
    A što se tiče njihove informiranosti: don't worry! Jer iako nisam ni mijenjala ni dodavala išta svom prezimenu pri udaji, za mene su u MUPu znali da sam se i za koga vjenčala, a ja im to nisam dojavila
    TAK SU I ZA MENE ZNALI A JA OSTALA :shock:

  14. #14
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Za vozačku ne brini puno, osobna, putovnica (i mirovinsko, zdravstveno) su ti najbitniji. Kod provjere vozačke ti se eventualno može murjak zainatiti pa te mrcvariti... ali te neće kazniti... ne znam koja je službeno kazna...
    Iako ti je vozačka gotova odmah, samo moraš otići tamo i malo čekati u redu.

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja još nisam promijenila prezime na putovnici, sada mi ističe pa ću vidjeti hoće me netko kazniti.

    Za putovnicu još treba 70 kn biljega i 150 kn platiti na pošti.

  16. #16
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Neće.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    jedino ti nije uputno putovati dok nemaš putovnicu sa novim prezimenom

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    kak to misliš, pa putujem stalno (6 godina nisam promijenila prezime odnosno sada imam još jedno dodano,) i nitko me nikad nije pitao niti radio ikakve probleme

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    pa kod mene je bilo ovak...trebala sam ići na put a u međuvremnu sam radila osobnu...onda sam rekal na mupu da moram hitno na put a da još imam putovnicu sa djevojačkim prezimenom...naime kod njih u komjuteru stoje podaci valjda iz matičnog ureda,i rekla mi je da je kažnjivo putovati jel da mi je putovnica nevažeća i da to nisam ja...mislim zna da jesam ali sad imam dva prezimena a ne jedno....u slučaju da ptrovjeravaju na carini komotno te mogu vratiti natrag +kazna

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    rekal=rekla

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    OK, znači izvukla sam se. Valjda me još u MUPu neće kazniti sada pri promjeni.

  22. #22
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    NanoiBeba, ti imaš sreću što si samo dodala prezime, pa te ne gnjave. Cure koje su isto promijenile bi mogle imati velikih problema.
    Mene su pustili van iz države, obišla sam Crnu goru, Italiju i Sloveniju bez problema. A kad sam se htjela vratiti u vlastitu zemlju, policija me zamalo nije pustila unutra. Izvukla sam se jedva...
    A isto mi se žurilo 'van', nisam imala vremena mijenjati podatke.

    Prema Zakonu izbjegavanje mijenjanja podataka u zakonskom roku je kažnjivo djelo lažnog predstavljanja. Policija dobiva podatke na vrijeme iz matičnog ureda i za njih osoba sa prethodnim (djevojačkim) prezimenom službeno prestaje postojati.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    OK, znači izvukla sam se. Valjda me još u MUPu neće kazniti sada pri promjeni.
    ma to neće....napravi se da nisi imala pojma

    ja sam uz svoje dodala od supruga ali svejedno je bilo frke....čak i u banci nisam dobila kredit dok nisam dofurala potvrdu jel Regos ima isto podatke da imam dva prezimena

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    imala sam i ja frke u Reiffeisenu, jer sam frendici bila jamac za kredit s djevojačkim prezimenom

  25. #25
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    E, fakat, Regos. Otamo su isto zvali u firmu i pitali tko je x (djevojačko prezime), da oni imaju Anu ali sa y prezimenom... kao zaposlenicu firme...
    ma joj, 100 muka s tim gluparijama. Kad je tako teško staviti sve da se mijenja na jednom mjestu... :/

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    joj, nemoj me plašiti. Nemrete niti zamisliti koliko ja još dokumenata imam na djevojačko prezime

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    imala sam i ja frke u Reiffeisenu, jer sam frendici bila jamac za kredit s djevojačkim prezimenom
    e i ja sam imala problema u Rajfici

  28. #28
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Kaj ne kužiš? Da roditelj bez beda pobjegne iz države s djetetom?
    Razumijem da jedan roditelj može izaći van iz RH sa djetetovom putovnicom ali ne kužim kakve to veze ima sa potpisivanjem prilikom izdavanja putovnice

    službenici na policiji je bitno da ima oba potpisa roditelja kad se djetetu daje putovnica i trebala bi biti oba potpisa i kod predaje zahtjeva i kod preuzimanja putovnice ali se zbilja da se ne gnjave roditelji dozvoljava da jedan potpiše zahtjev a drugi da se potpiše prilikom preuzimanja putovnice

    također se i dijete koje zna pisati samo potpiše


    što se tiče mjenjanja prezimena radi udaje,obavezno je da se promijeniti osobna iskaznica dok se vozačku ne rade problemi ako je važeća,a za putovnicu je poželjno da se također napravi promjena prezimena iako svaki policajac (koji ima kompjuter)može vidjeti da se radi o istoj osobi

    dok carinik ne znam dali ima uvid u te podatke

    matični uredi obavještavaju nadležne policijske postaje o svim promjenama prezimena,radi udaje ili rastave,kao i o rođenju djeteta

  29. #29
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa

    ja jos uvijek nisam promijenila vozacku, sve ostale dokumente jesam odmah u roku mjesec dana.
    kolika je kazna za tu vozacku, ako znas?

    nema kazne za vozačku, jedino ako si je izgubila ili zametnula ili slično moraš pisat DETALJNO izvješće... gnjavaža samo takva- kada, gdje, zašto, zbog čega, s kim/čim, komu, kako....tra-la-la

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma nisam, stoji mi u novcaniku i vozim s njom (ali me jos nijednom nisu zaustavili)
    a u njoj moje staro prezime, moja stara adresa, i moja stara slika od prije 12 godina kad sam imala kosu do guzice (a sad je osisana na 1 cm)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Pitanjce:
    Ako Maksu izvadim putovnicu (on dobiva svoju putovnicu a ne ide u moju, jelda?) koliko ona vrijedi? I kakva je procedura ako npr. ide u Sloveniju bez mene i tate sa bakom i dedom?

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    on dobiva svoju putovnicu, i to na 5 godina. a na granici mogu za recimo 2 godine odluciti da dijete vise ne slici onome na slici, pa vas ne pustiti prijeko nego traziti da napravite novu putovnicu
    ako ide bez oba roditelja, mora imati svoju putovnicu, a baka i deda moraju imati vasu izjavu da odobravate da dijete ide s njima van zemlje ovjerenu kod javnog biljeznika

  33. #33
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    on dobiva svoju putovnicu, i to na 5 godina. a na granici mogu za recimo 2 godine odluciti da dijete vise ne slici onome na slici, pa vas ne pustiti prijeko nego traziti da napravite novu putovnicu
    Moje obje cure imaju sliku na putovnicama kada su imale 2 mjeseca. Dobro, mala ima sad 2 g., pa još ajmo reći i liči na bebu, ali starija ima 4,5g. i nikad se nije šišala, putovali smo nema gdje nismo, ima bar 30 žigova u putovnici, i nikad nitko nije radio probleme, čak dapače im je slatko kakve su bebe na slikama... pa stvarno ne znam kakav bi to imbecil napravio malom djetetu, mislim da bih ja u tom slučaju završila u buksi...

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ni mi nismo imali problema. F. je slikan s 4 mjeseca kao super debela beba - kada ga čovjek sada vidi, ... Ali, prošlo je 5 godina i idemo po novu putovnicu

  35. #35
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    cure kazne su 3000 kuna ako vam je bilo koji dokument samo mao oštećen a za neistinit/staro prezime,istek i sl/vjerojatno veće--

    a to ako se murjak zainati ,pa puno puta stoji drugi iza koji njega kontrolira i ako skuži da je nekoga zaustavio i nije evidentirao nepravilnosti nepiše mu se dobro.unutarnja kontrola je čuda a stegovni/pa o tom i nebih /.bolje spriječiti nego liječiti

  36. #36
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    a to ako se murjak zainati ,pa puno puta stoji drugi iza koji njega kontrolira i ako skuži da je nekoga zaustavio i nije evidentirao nepravilnosti nepiše mu se dobro.unutarnja kontrola je čuda a stegovni/pa o tom i nebih /.bolje spriječiti nego liječiti
    Pa djetetova putovnica vrijedi 5 godina, dakle u našem slučaju nema apsolutno nikakve nepravilnosti. To što zakonodavac nije regulirao razliku između bebe i djeteta, odnosno slike, nije naš problem. Mi sve po zakonu, bilo kakvo fitiljenje po tom pitanju bilo bi čisto maltretiranje i predmet prijave unutarnjoj kontroli !

  37. #37
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    gdje u zagrebu slikaju bebe za putovnicu?
    (ne rade to u svakom foto studiju)

  38. #38
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mi smo ga slikali doma, pa izrezali u photoshopu i stavili bijelu pozadinu.

  39. #39
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Koliko dugo traje izdavanje putovnice kada je zahtjev predan u Hrvatskoj?

  40. #40
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    do 30 dana, barem kod nas u ČK, jer se sve šalje u ZG

  41. #41
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    Koliko dugo traje izdavanje putovnice kada je zahtjev predan u Hrvatskoj?
    u zagrebu 7-14 dana

  42. #42
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj antigona prvotno napisa
    gdje u zagrebu slikaju bebe za putovnicu?
    (ne rade to u svakom foto studiju)
    u petrinjskoj u foto badrovu slikaju

  43. #43
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    Koliko dugo traje izdavanje putovnice kada je zahtjev predan u Hrvatskoj?
    u zagrebu 7-14 dana
    Hvala puno. Mi cemo slati zahtjev preko veleposlanstva, ali zanimalo me cisto orijentacije radi koliko to obradjuju jednom kad ga zaprime.
    Nadam se ovoj varijanti od 7 dana jer nam je gusto za termin akd smo planirali putovati :/

  44. #44
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ako imate neki opravdan razlog mozete traziti zurno, onda je gotova za 2 dana.

  45. #45
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ako imate neki opravdan razlog mozete traziti zurno, onda je gotova za 2 dana.
    To kad zahtjev stigne u Hr ili vec u veleposlanstvu?
    Svakako smo mislili pitati na koji se nacin i kako to moze ubrzati, je li ovdje rijec o nekoj posebnoj proceduri?
    U svakom slucaju - hvala na informaciji.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Mene je recimo zanimalo dali cu imati problema sa svojom djecom u Hrv. buduci da nemaju Hrvatske dokumente. Naime neki su mi rekli da moram vaditi domovnicu ako imamo karte samo u jednom smijeru (namjeravamo ovo ljeto se vratiti za stalno i nemamo potrebe placati kartu u oba smijera). To mi je sada totalno duga procedura i dosta zamorna, te sam zatrazila da mi daju neku potvrdu da mogu uci u Hrvatsku bez problema. Ja imam Hrvatski pasos a oni Americki. I kad je stariji putovao sam jedne godine nije nam trebao dokument za baku i djeda. Samo smo ispunili obrazac na aerodromu koja mu je finalna destinacija i osobne podatke.
    Sad me samo brine da me nasi ne zafrkavaju oko tih dokumenata. Iako mi je glupo sto bi uopce pravili probleme jer na rodnom listu pise da sam ja rodjena u Hrv i da su to moja djeca. Djeca imaju drugacije prezime od mog, jer sam ja svoje zadrzala.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    89

    Početno

    Mislim da za puitovnicu treba rodni list,domovnica,naravno 2 slike i prebivalište,i to ne starije od 6 mjeseci i naravno vjenčani list,a za razvedene roditelje samo pravomoćna presuda suda za onog kod kojeg je roditelja dijete.Znači za razvedene ne trebaju obadva roditelja,ni za predaju,ni za podizanje.I 70 kn biljega i 150 kn na pošti njihovoj platit i to bi trebalo biti to.Za 10-15 dana gotova

  48. #48
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi smo u rangu pravih kriminalaca
    prelazimo granicu barem svaki mjesec dana jednom, a još maloj nismo napravili putovnicu.
    ali zato uredno nosimo sve njene papire ko da će nas oni spasit kad se jednom netko zainati pitat njene dokumente.

    nego, koliko košta vađenje putovnice za dite i koliko se otprilike čeka?

    -dobije li se kakav papir da smi se ipak udostojili pokrenit proces izdavanja putvnice pa da sa tim papirom možemo u miru prelazit granicu do mile volje?

    - ako dite ima skoro 3 godine, je li se isto izdaje na rok od 5 godina?

  49. #49
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Samo da prokomentiram valjanost dječje putovnice,

    na njoj piše da vrijedi 5 godina,moja Rea je slikana sa 10 DANA starosti i isti dan smo predali zahtjev za putovnicu,sjećam se da su nam u policiji rekli da je bitno da beba ima na slici otvorene oči,jer je Rea bila novorođenče i naravno da je spavala u nosiljci dok smo mi to obavljali.
    Fotografkinja je rekla mužu nek ju položi na podlakticu i tako ju slikala(budnu) ,na maloj slici se ne kuži ništa,a na normalnoj,velikoj se vidi tatina ruka u pozadini,toliko o slikanju.
    Iako je na slici kao novorođenče,moja kćer je normalno koristila taj pasoš do isteka tih propisanih 5 godina,tek tada smo ga zamijenili novim.
    Napominjem da nitko,nikad nije postavio nikakvo pitanje u vezi toga,ni na jednoj granici,a malena se stvarno naputovala jako puno.Carinicima i graničnim policajcima je čak mahom bio strašno simpa taj njen pasoš upravo zbog te bebi slike i često su to i komentirali,ali,ponavljam nikad nam nitko nije rekao da to ne vrijedi.
    Izrada nove putovnice košta oko 250kn i čeka se oko 2 tjedna i ne vidim ni razloga ,ni potrebe vaditi novu dok stara još vrijedi,bez obzira na slikicu.

  50. #50
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Na mup.hr ne pise da li domovnica moze biti i starija od 6 mj. Mi smo je izvadili kad se rodio, jel mogu s njom ili moram vaditi novu? (dijete ima gosinu dana)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •