Stranica 10 od 12 PrviPrvi ... 89101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 561

Tema: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

  1. #451

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Da li je potrebno osobno ići u hzzo radi otvaranja komplikacija, ili tu dokumentaciju može predati i član obitelji?

  2. #452
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam poslala postom sve: doznaku, kopiju osobne i kopiju kartice tekuceg - obje strane. Pazi da se dobro vidi broj tekuceg na kopiji. Uz to dopis da ako treba jos nesto, nek mi jave i br telefona. Preporuceno s povratnicom. Nazvala, oni potvrdili da su sve upisali u sustav. Naknada sjela uredno. Vjerojatno moze i netko donijeti, ali onda postoji mogucnost slobodne interpretacije sluzbenika jel moze ili ne. Ovako postom s povratnicom je sve pokriveno.

  3. #453

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Moze predat i clan obitelji, meni je svaki put isao suprug i sve je bilo ok

  4. #454
    floridita avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    .. all around the world...
    Postovi
    140

    Početno

    Pa neka je pretpostavka da se ti ne mozes kretati jer si na komplikacijama pa ne zafrkavaju ako dode netko od obitelji. Meni su doznake predavali svi redom- mama, tata, muz, kako je tko stigao


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #455

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Tako sam i mislila da nema smisla da idem ja, jer moram mirovati i nije mi baš blizu, ali sam ovdje čitala da su žene same išle.

  6. #456
    floridita avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    .. all around the world...
    Postovi
    140

    Početno

    Jeje, nemas frke, slobodno ode suprug. Ili tko god ti moze otic to obavit, potpuno je nevazno. Bitno je samo da doznaka najkasnije do 20og bude kod njih. Tako su nama rekli na hzzo-u. I ginekolog mi je svakog 18og pisao doznaku za komplikacije i odmah smo ju nosili na hzzo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #457

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    možda je off topić ali ako ima neka mama sa blizancima da zna imamo li ikakva zakonska prava osim porodiljnog 30 mj. može link ili bilo kakva pomoć. naime, zanima me naknada nakon što navrše godinu dana, imam li kakva prava ako se tada vratim raditi itd...

  8. #458
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj jojo prvotno napisa Vidi poruku
    možda je off topić ali ako ima neka mama sa blizancima da zna imamo li ikakva zakonska prava osim porodiljnog 30 mj. može link ili bilo kakva pomoć. naime, zanima me naknada nakon što navrše godinu dana, imam li kakva prava ako se tada vratim raditi itd...

    nemaš nikakvih extra prava samo zato što su tvoji blizanci:
    -naknada ti je 1.663,00 Kn svih 24 mjeseca
    -možeš ići raditi na pola radnog vremena i onda dobivaš pola plaće od poslodavca i 1.663,00 Kn od HZZo-a (jer ne mogu isplatiti manje) i tako možeš 48 mjeseci jer ti se ova
    prvobitna 24 mjeseca udvostručuju

  9. #459
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj floridita prvotno napisa Vidi poruku
    Jeje, nemas frke, slobodno ode suprug. Ili tko god ti moze otic to obavit, potpuno je nevazno. Bitno je samo da doznaka najkasnije do 20og bude kod njih. Tako su nama rekli na hzzo-u. I ginekolog mi je svakog 18og pisao doznaku za komplikacije i odmah smo ju nosili na hzzo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jedna mala ispravka,bar sam ja tako nosila,bitno je da doznake budu dostavljene do 5.u mjesecu,znaci za prethodni! Pa meni ginekologica nikada nije niti printala doznake tek na kraju mjeseca! I uredno je uvijek sjela naknada oko 20.u mjesecu!!
    Posljednje uređivanje od saraya : 27.09.2014. at 17:36

  10. #460

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    nemaš nikakvih extra prava samo zato što su tvoji blizanci:
    -naknada ti je 1.663,00 Kn svih 24 mjeseca
    -možeš ići raditi na pola radnog vremena i onda dobivaš pola plaće od poslodavca i 1.663,00 Kn od HZZo-a (jer ne mogu isplatiti manje) i tako možeš 48 mjeseci jer ti se ova
    prvobitna 24 mjeseca udvostručuju
    o.k. hvala ti!

  11. #461
    floridita avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    .. all around the world...
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj saraya prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna mala ispravka,bar sam ja tako nosila,bitno je da doznake budu dostavljene do 5.u mjesecu,znaci za prethodni! Pa meni ginekologica nikada nije niti printala doznake tek na kraju mjeseca! I uredno je uvijek sjela naknada oko 20.u mjesecu!!

    E kod mene su obavezne doznake do 20og za tekuci mjesec. Da sam nosila do 5og u slijedecem za prethodni ne bi mi obracunali naknadu i ne bi ju dobila taj mjesec. Isprobano- pa sam dobila za dva mjeseca odjednom tek u onom slijedecem mjesecu. Svaka ispostava hzzo-a ima svoja pravila i to se treba dobro raspitati kod njih


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #462

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Jucer mi je bio zadnji dan porodiljnog,a takodjer i zadnji dan kod bivseg poslodavca. Sporazumni otkaz. Od danas sam prijavljena kod drugog poslodavca. Zna li itko zasto se moram posebno prijavljivati na hzzo?

  13. #463
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Jedno pitanje ako netko zna. Imam otvorene komplikacije od 12. Mjeseca 2014. Da li ukoliko ih prekinem i pocnem koristiti godisnji odmor za 2014 i 2015 kojeg imam skoro 50 dana recimo u ozujku i na to nastavim onih 45 dana prije poroda mi u er1 obrazac ulaze i mjeseci sa nulom-kad sam bila na komplikacijama? Odnosno kojih 6 mjeseci mi se gleda za taj obrazac za dobivanje naknade 6 mj nakon proroda i 45 dana prije.
    da li npr. 3,4,5,6/2015 i 12,11/2014 ili
    1,2,3,4,5,6/2015

  14. #464

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Zanima me kako mi se racuna porodiljna naknada...tj da li postoji neka razlika ako se 1 mj uzme bolovanje.
    Ovako u stalnom sam radnom odnosu, stari godisnji planiram iskoristiti u 6 mj, pa 7 mj novi godisnji, a 8 mj bolovanje/komplikacije, pa nastavak na 45 dana prije termina.
    Da li ce mi se naknada za prvih 6 mj nakon poroda racunati od 10 mj pa 6 mjeseci unazad pa ce mi onda to bolovanje smanjiti prosjek place pa cu tako dobiti manju porodiljnu nakanadu jer cu na bolovanju taj mjesec primiti max 4250 kn a ne redovnu placu ili mi se vise isplati korisitit stari godisnji u 6 mj, 7 raditi , a 8 mj stari godisnji i onda 45 dana prije poroda. Plaća je oko 7500.

  15. #465

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Molila bih savjet.
    Radim na određeno do 30.6.2015.
    Budući da sam radila 18 mjeseci unazad 2 godine imam pravo na održavanje trudnoće.
    Mene zanima, isplati li mi se to otvarati, budući da mi je termin 19.10.
    Koliko ću dobiti ako mi je plaća oko 5800 kn. Kolika će biti naknada nakon poroda?
    Imam li u tom slučaju pravo na novčanu isplatu godišnjeg koje bi inače dobila? Zna li netko u kojem to članku zakona stoji?
    Znam da sa zahtjevna, ali ukoliko ne donesem i predočim članak zakona, neću sigurno ništa dobiti.
    Hvala unaprijed

  16. #466

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Pozdrav svima, imam dva pitanja pa ako mi tko zna reći.

    Kada se ide sa komplikacija na rodiljni, da li se zahtjev donosi na HZZO sa datumom kada počinje rodiljni ili se jednako sve donese samo do petog u mjesecu?
    I da li ginekologica onda daje dvije vrste doznaka, jednu za komplikacije za dio mjeseca dok sam na komplikacijama, a drugu za taj rodiljni?

  17. #467

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    STRUCNO OSPOSOBLJAVANJE - TRUDNOCA - POROD. Naime, na stručnom sam osposobljavanju u školi, trudna sam i termin poroda mi je 15.8.2015. Pitanje je kada moram prekinuti stručno osposobljavanje i u kojim uvjetima? S jedne sam strane naišla na podatak da se stručno osposobljavanje prekida kada osoba više nije u mogućnosti obavljati svoju dužnost,* a s druge strane da na obvezni rodiljni dopust moram otići 28 dana prije termina poroda. Moram li ja uopće kao polaznica stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa otići na taj dopust 28 dana prije termina te ako moram, može li to biti u sklopu bolovanja na koje imam pravo ako je manje od 30 dana te je li to bolovanje u potpunosti plaćeno uz putne troškove? Ako se zakon o obveznom dopustu 28 dana prije predviđenog termina poroda ne odnosi na mene kao polaznicu stručnog osposobljavanja, mogu li se normalno voditi na stručnom osposobljavanju obzirom da u tom terminu prije poroda i tako ne bi bila na radnome mjestu zbog kolektivnog godišnjeg odmora u školi? Osim toga, jesam li kao polaznica stručnog osposobljavanja u evidenciji zaposlenih ili nezaposlenih (za rodiljnu naknadu od Zavoda za zdravstveno osiguranje potrebno je navodno biti 30 dana u evidenciji nezaposlenih prije predaje zahtjeva istom pa iz tog razloga pitam). dakle, ako odem na bolovanje zbog trudnoće 28 dana prije poroda hoće li mi se ugovor prekinuti jer je razlog bolovanja trudnoća ili će mi se normalno isplatiti bolovanje uz punu novčanu pomoć te je li odlazak na bolovanje uopće potreban u slučaju stručnog osposobljavanja? SLUZBENICI HZZ-A I HZZO-A SU SE POKAZALI VRLO NEUPUCENIMA PA I OVDJE TRAŽIM POMOĆ. HVALA NA RAZUMIJEVANJU I ODGOVORU. POZDRAV!

  18. #468
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Molim vas pomoć. Situacija je slijedeća - prijateljica je trudna 7 tjedana, kako je prvi put imala problema, dr.joj je preporučila što prije prestati raditi jer radi u većoj trgovini. Međutim, ona ja na ugovor, koji joj ističe 30.05. U toj firmi radi od 06.01.a prije toga je radila devet mjeseci u komadu pa četiri prekid, pa taj posao. Kakva su joj prava, pošto teško da će izdržati do produljenja ugovora...
    Unaprijed hvala.

  19. #469

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Pozdrav mame, imam pitanje koje jako utječe na naše financije pa bih molila za pomoć.

    Što se tiče ove točke:
    "DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OTVARANJE PORODNOG (RODILJNOG) DOPUSTA:
    2. potvrde o plaći (ER-1) od poslodavca za šestomjesečno razdoblje"

    Idem polovicom 7. mjeseca na obvezni porodiljni i početkom 7. mjeseca ću dobiti plaću za 6. mjesec.
    No meni na poslu daju izvještaj samo zaključno s plaćom za 5. mjesec koju dobivam početkom 6. mjeseca, uz opravdanje da ako se u 7. mjesecu ide na porodiljni da se zadnja isplata u prethodnom mjesecu računa, a ono poslije ne.
    Da li je to istina? Ako je, gubim podatak o plaći za 5. mjesec koju dobivam u 6. mjesecu što mi utječe na prosjek prodiljnog.

    Drugo pitanje mi je sljedeće:
    Ako se vratim na posao sa skraćenim radnim vremenom, koju dokumentaciju i kad trebam predati? Recimo nakon 6. mjeseci da se vratim na pola radnog vremena.

    Hvala unaprijed

  20. #470

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    -možeš ići raditi na pola radnog vremena i onda dobivaš pola plaće od poslodavca i 1.663,00 Kn od HZZo-a (jer ne mogu isplatiti manje) i tako možeš 48 mjeseci jer ti se ova
    prvobitna 24 mjeseca udvostručuju
    Ovo što ste napisali da se dobiva pola plaće od poslodavca jel to zakonski ili ako poslodavac tako odluči? Ako je zakonski, jel netto ili brutto polovica? Hvala

  21. #471

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Pozdrav, dobila sam informaciju da moram donijeti na HZZO drugačiju potvrdu o plaći, bez dodataka.
    Da li netko zna na što se to odnosi?

    Tipa koliko primjećujem izbacili su mi prekovremene (prije nego što sam i znala da sam trudna) i jednogodišnji bonus koji se računa na temelju postignuća protekle godine.

    Ako itko zna iz iskustva ili može isčupati od negdje točno što točno oni izbacuju, a što ostaje, molim da napiše, hvala!

  22. #472
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Samo plaća. Bez bonusa, prekovremenih itd.

  23. #473

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala Lola. Našla sam u Zakonu da je bez bonusa ali nisam vidjela da je definirano za prekovremene da ne idu ni oni.

  24. #474

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,zene,majke kraljiceee!!
    Trebam znaci informaciju,ako netko zna..molim da mi odgovori
    Znaci situacija je ovakva:
    Rodila sam 24.7.2015,prekinula porodiljni nakon 6mj,1.2.2016,jer sam se zaposlila..trenutno radim,i zaposlena sam za stalno.to mi je trece dijete
    Mene zanima sljedece:
    1. Nakon koliko ja mogu opet koristit ostatak porodiljnog,znaci ostalo mi jos 2.5 godine? Koliko bi ja jos morala radit,d se mogu vratit na porodiljni..
    Mali mi krece u predskolu,pa bi ba sa njim doma?
    Dal imam pravo odmah,ili postoji neki rok?

  25. #475

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    2

    Početno Nastavak porodiljnog,nakon prekida

    Bokic,dal netko zna
    Prekinula sam porodiljni nakon 6 mj,i otisla radit.
    Kad imam opet pravo iskoristit porodiljni do kraja..ostalo mi jos 2.5 god

  26. #476
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    trebam pomoc...ako netko zna ili je bio u slicnoj situaciji
    bila sam 1.i 2. mj na porodiljnom, 3.mj na godisnjem, 4.,5.,6,7.i 8.mj na mirovanju radnog odnosa
    i sada bi bila 9.mj na godisnjem od ove godine
    nakon toga bi otvorila komplikacije u trudnoci, znaci od 10mj bi isle

    sad me zanima sto se uzima za prosjek place za porodiljni dopust?
    ili bolovanje?
    znam da moraju biti 3 mj ili 6 mjeseci za prosjek u komadu?
    znaci meni se ne bi gledala ova godina,nego ona prije srednjeg malog, znaci iz 2014.?
    nelogicno mi je da mi gledaju ova dva mjeseca iz ove godine i to uzimaju za prosjek
    onda bi mi porodiljna bila jako mala,nerealna
    jesam u pravu?
    molim pomoc

  27. #477
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    trebam pomoc...ako netko zna ili je bio u slicnoj situaciji
    bila sam 1.i 2. mj na porodiljnom, 3.mj na godisnjem, 4.,5.,6,7.i 8.mj na mirovanju radnog odnosa
    i sada bi bila 9.mj na godisnjem od ove godine
    nakon toga bi otvorila komplikacije u trudnoci, znaci od 10mj bi isle

    sad me zanima sto se uzima za prosjek place za porodiljni dopust?
    ili bolovanje?
    znam da moraju biti 3 mj ili 6 mjeseci za prosjek u komadu?
    znaci meni se ne bi gledala ova godina,nego ona prije srednjeg malog, znaci iz 2014.?
    nelogicno mi je da mi gledaju ova dva mjeseca iz ove godine i to uzimaju za prosjek
    onda bi mi porodiljna bila jako mala,nerealna
    jesam u pravu?
    molim pomoc
    da ideš s porodiljnog odmah na porodiljni (45 dana prije poroda) onda bi se gledao prosjek iz 2014
    ovako će se gledati 2016 i vrlo vjerojatno ćeš biti na minimalnu na komplikacijama

  28. #478
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a možeš li možda produžiti do 1.12 tada bi trebala imati prosječnu komplikaciju?

  29. #479
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a možeš li možda produžiti do 1.12 tada bi trebala imati prosječnu komplikaciju?
    kaj bi trebala produziti do 1.12?
    mislis raditi do 1.12?
    kako mogu uzeti prosjek ako imam u ovoj godini isplacen samo jedan mjesec godisnjeg, te dva mjeseca je porodiljna naknada
    ostalo nemam prihoda

  30. #480
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a raditi tad bi imala najmanje 2 mjeseca u kontinuitetu tj. isplate u 10 i 11 mjesecu

  31. #481
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a raditi tad bi imala najmanje 2 mjeseca u kontinuitetu tj. isplate u 10 i 11 mjesecu
    ako sam 9mj na go,10 i 11mj radim,onda bi imala tri isplate
    to bi bio vec neki prosjek i za bo i za porodiljni
    znaci 3 mj se gledaju,ne 6mj?

  32. #482
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    gledaju se najmanje 2 isplate koje moraju biti isplačene do početka mjeseca u kojem ideš na bolovanje/komlikacije znači tebi isplata u 10 mj ( za 9. mjesec rada ili go) i isplata u 11 j za ( rad ili go u 10. mjesecu)

    sve drugo znaju komplicirati, ali opet ne moraju zavisi na kog naiđeš

    možda ne bi bilo loše nazvati neki hzzo i pitati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.08.2016. at 14:45

  33. #483
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    hvala jelena


    mozda cu morati pitati u firmi,curu koja radi place...nema mi druge
    makar,nisam im jos htjela reci da sam trudna, pa zato ovo moje ispitivanje ovdje
    jos jednom, hvala ti

  34. #484
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mada ponekad ni oni ne znaju, recimo ja sam imala takvi slučaj pred 8godina

  35. #485

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pomagajte molim Vas...od jucer, 3.10 sam na obicnom bolovanju zbog bolesti i bit cu do 28.10 kad ce mi ginekologica otvoriti komplikacije..zanima me kolika ce mi biti naknada za vrijeme komplikacija..u radnom sam odnosu 2 godine neprekidno..imam ugovor na neodredeno i neto placu 5000. Ne razumijem ulazi li u prosjek 6 placa i ovaj mjesec sto sam na bolovanju..ili se gleda samo 9 mj koji se isplacuje u 10 mj..nadam se da ste me razumili...:/

  36. #486
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Pozdrav! 19 tj sam trudna i trenutno imam status nezaposlene. Zanima me koja su mi prava sto se tice porodiljne naknade, tj.od kojeg tocno trenutka pocinje (od samog poroda ili nesto ranije), kada bih trebala predati potrebnu papirologiju, te moze li se ista dobiti na komplikacije u trudnoci, ili na to imaju pravo samo zaposlene?
    Hvala

  37. #487
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj sejla prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! 19 tj sam trudna i trenutno imam status nezaposlene. Zanima me koja su mi prava sto se tice porodiljne naknade, tj.od kojeg tocno trenutka pocinje (od samog poroda ili nesto ranije), kada bih trebala predati potrebnu papirologiju, te moze li se ista dobiti na komplikacije u trudnoci, ili na to imaju pravo samo zaposlene?
    Hvala
    komplikacije su vrsta "bolovanja"/pošteda od rada i mogu ih koristiti samo zaposlene...
    za rodiljni ne znam...

  38. #488

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, zanima me koja papirologija treba za otvaranje komplikacija za obrtnike? Dali netko zna? Hvala

  39. #489

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, dali netko zna koja papirologija treba za otvaranje komplikacija za obrtnike?

  40. #490
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ja sam se pogubila u podacima. Puno bi mi pomoglo malo objasnjenja
    Radila sam punih 10 godina do 31.12. 2015. Od 14.1.2016. sam na birou. Sad sam trudna nesto sitno. Zanima me kakva su mi prava u vezi naknada. Kad bi isla na komplikacije ili na porodiljni, imam li kakva prava??

  41. #491
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    na komlplikacije /bolovanje ideš ako si zaposlena

    porodiljni te sljeduje kao nezaposlenu osobu od datuma rođenja


    ajde ipak da neko stavi možda ima pravo na porodiljni i prije pošto ima staža u zadnjih 2 godine.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.11.2016. at 09:01

  42. #492
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Hvala, Jelena. Zaboravila sam napomenuti da cu kroz par dana biti opet u radnom odnosu.

  43. #493
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a onda ide druga priča, treba imati najmanje 2 isplačene plače prije mjeseca u kojem ideš na korištenja bolovanja/komplikacija/porodiljnog, pazi da imaš ili neprekidno 12 mjeseci staža ( u što se računaju i porodiljska), ili 18 mjeseci u zadnjih 2 godine.

  44. #494

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Trudna sam 4mj iduci tj.bih otvorila komplikacije pa me zanima kako ide procedura jer naime, zadnja dva mj.radim kod drugog privatnika tocnije od 5.11. S time da sam prije toga isto radila kod privatnika od 3.1.2014.-11.10.2016.
    A posto se za komplikacije koliko sam do sada gledala predaju er1 obrasci za obracun place, meni ce vj.trebati i od prijasnjeg poslodavca to, ali evo do sada nisam uspsjela stupiti u kontak s njima i me znam kako cu doci do tih platnih listi jer ce mi vj.trebati za 12 proteklih mj.zbog dva promjenjena poslodavca..
    Zanima me da li postoji mesto drugo sto se moze priloziti uz doznake i ostale dokumente umkesto tog er1 obrasca... i da napomenem imam platne liste od zadnjih 6mj. i IPe obrazac od prosle godine

  45. #495
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Situacija je sljedeća; koristi m produljeni porodiljni do osme godine djeteta,
    trudna četvrti puta,
    sad bih ja to prekinula i išla raditi do 28 dana prije poroda (termin mi je službeno 6.6.),
    ako sam dobro skužila potrebne su mi tri platne liste za prosjek?
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 20.01.2017. at 00:02

  46. #496
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Išla bi na puno ili skraćeno radno vrijeme?

  47. #497
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pa ne trebas raditi da bi imala puni porodiljni.
    Za izracun se uzima ono sto si imala prije nego si isla na porodiljni za dijete koje koristis njegu.

  48. #498
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Išla bi na puno ili skraćeno radno vrijeme?
    Puno radno vrijeme bi radila...
    Ja sam na tom porodiljnom vec 6godina, to nema veze? Prije sam bila kratko radila a prije toga jedan porodiljni za drugim za prvo i drugo dijete...

  49. #499
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Puno radno vrijeme bi radila...
    Ja sam na tom porodiljnom vec 6godina, to nema veze? Prije sam bila kratko radila a prije toga jedan porodiljni za drugim za prvo i drugo dijete...
    Nema veze. Koliko znam ako se sa njege direktno ide na porodiljni za izracun se uzima ono sto se za izracun uzimalo prije 6 godina. Pitaj u HZZO-u.

  50. #500
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    može se direktno s njege na porodiljni, osim ako misliš da bi mogla imati veći prosjek pa ti se onda isplati, u tom slučaju možeš se prebaciti i na Srv ( to ti odmah daju papir) ili na puno, ovisno o želji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •