Stranica 8 od 12 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 561

Tema: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

  1. #351
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj BuBA prvotno napisa Vidi poruku
    Doznake za naknadu bi trebala odnest najkasnije do 3. u mjesecu da bi ti sjela naknada za prethodni mjesec!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

    do 5 u mj.

  2. #352
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    imam jednu infromaciju što se komplikacija tiče,bitno je imati 12mj isprekidanog staža unutar 2god. da bi se imalo pravo na komplikacije po novome i dovoljno je samo 2 plaće donijet s obzirom da ih ja nemam 6

  3. #353

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    sorry ako je je malo off topić, ali ne pada mi napamet di bi drugo pitala.
    naime, trudna sam i imam ugovor na određeno i u posljednje vrijeme mi svaki mjesec produžuje ugovor. zanima me može li mi poslodavac ne produžiti ugovor ako otvorim komplikacije i koliku bi onda naknadu imala tj. koji je onda daljnji postupak?

  4. #354
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    može ti ne produžiti ugovor kao i meni kad mi istekne.....komplikacije su ti 100 posto samo ne znam koliko dugo radiš???a mislim da prvih 6 mj dobivamo 1663 kn jer ćemo bit nezaposlene kad nastupi porodiljni

  5. #355

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj anđeo26012013 prvotno napisa Vidi poruku
    može ti ne produžiti ugovor kao i meni kad mi istekne.....komplikacije su ti 100 posto samo ne znam koliko dugo radiš???a mislim da prvih 6 mj dobivamo 1663 kn jer ćemo bit nezaposlene kad nastupi porodiljni
    Vec sam 2 godine u ovoj firmi, znaci ako sam dobro svatila dok sam na komplikacijama bez obzira na prestanak ugovora imam 100% place a kad rodim prvih 6 mj 1.663 kn??

  6. #356
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    100 posto do 4250. ako imas placu cca 3500 dobijes 3500, a ako imas placu 7000 dobijes 4250 na komplikacijama.

  7. #357
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    e sad za ovo kad rodiš nisam ziher,al mislim da je 1663 jer smo nezaposlene poslije ili se radi možda o visini plaće ne znam,bum ti javila jer je moja kolegica rodila pa bum od nje doznala kaj dobije,jer je u istoj situaciji

  8. #358

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    O.k. Cure, hvala jos jednom.

  9. #359

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Cure molim pomoć, u bivšoj firmi sam radila 12 god nakon što sam dobila otkaz odmah sam se prijavila u firmu kod prijateljice kako nebi imala prekid staža da bi mogla otvoriti komplikacije jer sam 4 mjeseca trudna. dali netko zna što nakon isteka porodiljnog dali imam pravo na burzu i dali će mi priznati prosjek plaće iz bivše firme ili prosjek koji sam primala dok sam bila na komplikacijama u prijateljičinoj firmi!

  10. #360
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    nakon porodiljnog imaš pravo na burzu,a sad pretpostavljam da će ti gledati iz prijateljičine firme prosjek,nisam sigurna

  11. #361

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj anđeo26012013 prvotno napisa Vidi poruku
    nakon porodiljnog imaš pravo na burzu,a sad pretpostavljam da će ti gledati iz prijateljičine firme prosjek,nisam sigurna
    da, samo je problem što ja u firmi od prijateljice necu primiti placu, kad sam na komplikacijama iste mi isplačuje hzzo, pa me to buni što će oni gledati

  12. #362
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    onda moliš za svaki slučaj iz stare firme da ti daju prosjek za burzu

  13. #363
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    iklasi,kolka je razlika u danima mjesecima od prestanka porodiljnog do ponovnih komplikacija ak se jedno nadovezuje na drugo onda bi trebao bit prosjek plača od prije porodiljnog

    u svakom slučaju imaš pravo na burzu ako si radila mislim 9 mjeseci, a posle porodiljnog novog ti možeš imat samo nešto više, e sad kolko se gleda porodiljni za burzu u smislu love ne znam
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.10.2013. at 07:48

  14. #364

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    iklasi,kolka je razlika u danima mjesecima od prestanka porodiljnog do ponovnih komplikacija ak se jedno nadovezuje na drugo onda bi trebao bit prosjek plača od prije porodiljnog

    u svakom slučaju imaš pravo na burzu ako si radila mislim 9 mjeseci, a posle porodiljnog novog ti možeš imat samo nešto više, e sad kolko se gleda porodiljni za burzu u smislu love ne znam
    21.04 mi je završio prvi porodiljni, od 28.09 sam odjavljena iz stare firme a 29.09 sam prijavljena u novu firmu a od 01.10 sam otvorila komplikacije.

  15. #365

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj BuBA prvotno napisa Vidi poruku
    Doznake za naknadu bi trebala odnest najkasnije do 3. u mjesecu da bi ti sjela naknada za prethodni mjesec!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2
    znaci to je sigurno?
    nije vise do 5. U mjesecu?

    ako ne donesem, kaj se moze desiti...da mi taj mjesec ne isplate ....nego sljedeci....

  16. #366
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    do 7m u mj je po novome,ovaj mj sam ja donijela 5....samo ne znam čemu je takav problem 25 već ti dr daje doznake i možeš to isti dan odnijeti na hzzo....osim prvi put kad predaješ ti treba od firme prosjek plaće i kopija tekučega,a ja sam malo duže čekala prosjeke

  17. #367

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj anđeo26012013 prvotno napisa Vidi poruku
    do 7m u mj je po novome,ovaj mj sam ja donijela 5....samo ne znam čemu je takav problem 25 već ti dr daje doznake i možeš to isti dan odnijeti na hzzo....osim prvi put kad predaješ ti treba od firme prosjek plaće i kopija tekučega,a ja sam malo duže čekala prosjeke
    Hvala na info.
    ja problema osobno nemam sa nosenjem papira u hzzo.
    Nisam na komplikacijama bila pa sam doznaku dobila sam i prije 25 u mjsecu
    Ali nisam dobila prosjek place pa provjeravam do kada imam vremena....

  18. #368
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sad dal ti ranije smiju dati prosjek ako ideš na nešto od recimo 1.12.

  19. #369

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Dobit cu u pon,kod mene je bio problem sto mi nije imao tko potpisati papire.
    a zvala sam u jukicevu i rekla mi gospodja da do 5. mogu donijeti

    hvala na pomoci

  20. #370
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mene zanima čisto hipotetski što npr. ako ostanem trudna sad u ovih godinu dana dok sam na porodiljnom, dali bih onda imala pravo na naknadu i za 2. trudnoću i koliko bi ta naknada bila? Ili bi se trebala vratiti na posao da bih ostvarila neka prava?

  21. #371

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima čisto hipotetski što npr. ako ostanem trudna sad u ovih godinu dana dok sam na porodiljnom, dali bih onda imala pravo na naknadu i za 2. trudnoću i koliko bi ta naknada bila? Ili bi se trebala vratiti na posao da bih ostvarila neka prava?
    Ako nema prekida porodiljnog...znaci ides direkt s jednog na drugi...onda imas naknadu prije prve trudnoce(ali mislim da to ne vrijedi ako ides na komplikacije, ali nisam 100% )
    ako se vracas raditi, mislim da trebas raditi tri mjeseca i imati isplacene 2 place

    al nek jos netko potvrdi

  22. #372
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Znači ne bih imala rodiljnu naknadu za drugo dijete?

  23. #373

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav! Moja situacija je sljedeca:

    - krajem 12. mjeseca idem na komplikacije u trudnoci, no tada necu imati 18 mjeseci rada u zadnje 2 godine, nego 16
    - zadnja 3 mjeseca radila sam na puno radno vrijeme i zapravo ce mi to ulaziti u prosjek prije otvaranja komplikacija,
    - od 1.12. padam na pola radnog vremena, ali ostajem u radnom odnosu

    Obavezan rodiljni dopust krece mi pocetkom veljace 2014. Tada cu imati 18 mjeseci rada u zadnje dvije godine, pa me zanima hoce li mi se rodiljna naknada obracunavati prema mjesecima radnog odnosa do dana otvaranja rodiljnog dopusta? To mi na HZZo nisu bas dobro objasnili...

    Hvala!

  24. #374
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    ovako moja frendica je rodila prvo u 5 mj prije 2 god i drugo u 9mj prije godinu dana i imala je sva prava samo ne znam koliko je to iznosilo love jer se nije vračala raditi,najbolje na hzzo i ispitat situaciju??

  25. #375
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima čisto hipotetski što npr. ako ostanem trudna sad u ovih godinu dana dok sam na porodiljnom, dali bih onda imala pravo na naknadu i za 2. trudnoću i koliko bi ta naknada bila? Ili bi se trebala vratiti na posao da bih ostvarila neka prava?
    ako ideš s roditeljskog na rodiljni ostaje ti naknada kakvu si imala i na prvom RD
    ako ideš s roditeljkskog na komplikacije pa na rodiljni imaš minimalac jedno i drugo
    treća opcija ti je da ako ostaneš trudna, vratiš se na posao i odradiš tri mjeseca (moraš imati barem dvije isplate) da bi dobivala ponovo svoj prosjek

  26. #376
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Imam nekoliko pitanja o hodogramu papirologije za otvaranje komplikacija.

    Moj ginić radi popodne na dan kad ću ja doći k njemu otvoriti bolovanje (do tada sam na GO) - to će biti znači oko 14 sati. Sad me zanima da to što ću od njega dobiti moram nositi na posao, a dobijem i jedan primjerak za HZZO, zar ne?
    Kad tu doznaku moram dostaviti na posao, a kad na HZZO? Mislila sam to napraviti dan poslije, prvo HZZO, pa na posao. Je li to OK da ne bi bilo problema vremenski?
    Posljednje uređivanje od TrudyC : 20.12.2013. at 11:51

  27. #377
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne trebaš sve isti dan nositi.

    Za naknadu za 12.mj papiri se predaju do kraja mjeseca, zapravo bi se trebalo do 5.u idućem mjesecu (znači tipa do 5.1.).

    Od ginića dobiješ doznaku za bolovanje. Jednu nosiš na posao do kraja mjeseca. Tamo ti trebaju dati prosjek plaća, koji onda uz drugu doznaku nosiš na hzzo. I trebaš kopirati zdravstvenu, osobnu i bankovnu karticu.

    Svaki idući mjesec nosiš samo doznaku u hzzo i doznaku na posao. (na hzzo još ispuniš neki papir svaki mjesec). Ali ovaj mjesec moraš prvo dobiti od poslodavca prosjek plaća

  28. #378
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Imam prosjek već, hvala puno na odgovoru.
    Samo me dinamika trčanja lijevo-desno, gore-dolje zanimala

  29. #379
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Svejedno gdje i kad, dok na kraju sve predas gdje treba onda sad prvo idi u hzzo to sve srediti, a firmu do kraja mjeseca (ja sam im prvo samo slikala doznaku i mailala da znaju da sam na bolovanju)

  30. #380
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Na GO sam sad

    Čim istekne eto mene redom di treba...

  31. #381
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Hzzo nema ovlasti traziti kopiju kartice. Nitko nema ovlasti traziti kopiju kartice. Ti ljudi su totalno bahati.
    Br racuna i ime banke je sasvim dovoljno. To se upisuje na zahtjev.

  32. #382
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A dobro, ja sam prepisala broj računa na neki papir, nisam kopirala. ali negdje sam vidjela da su cure pisale za kopiju kartice.

    Na koji zahtjev? Jedini papir koji sam ja ispunjavala je onaj koji svaki mjesec predajem, napišem svoje podatke, ime poslodavca, zaokružim da su komplikacije, ispod napišem koji mjesec i potpis. Možda ide drugačije kad otvaraš porodiljni... ali za komplikacije sam predala samo to

  33. #383
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    ja nisam niti osobnu niti zdravstvenu kopirala nije trebalo,a taj papir mi žena na hzzo-u ispuni sama svaki mj

  34. #384
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ne znam što ću raditi - dijete mi 1.1. puni šest mjeseci a ja nisam pošla na HZZO predati zahtjev za roditeljski dopust. Mislila sam sutra poći ali čitam da sam zakasnila? Koje su mi sad opcije, imam li ih uopće ili se moram vratiti na posao?
    Posljednje uređivanje od anddu : 26.12.2013. at 14:19

  35. #385
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ne brini, jedino sto ce se dogoditi je da ti zakasni jedna uplata pa u sljedecem mjesecu dobijes dvije odjednom (jer nece imati papire za obracun)...iako koliko se sjecam uvijek govore da do 3.ili4.og predas da ce se obracunati na vrijeme.

  36. #386
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Nadam se da je samo to u pitanju. Već sam se prepala da ću morati na posao a nemam kud s bebom

  37. #387
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ma ne brini, samo otidji sutra i sve ce biti ok.

  38. #388
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Hvala, smirila si me

  39. #389

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    27.11. sam predala papire vezano za komplikacije. trebam li doma dobiti neko rješenje o iznosu ili nešto slično? ja nisam ništa dobila, a nije bilo ni uplate 18.12.

  40. #390
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Od kojeg dana ti idu komplikacije? Isplate u 12mj se odnose na 11 mj.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  41. #391

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    od 4.11.

  42. #392
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    pitaj u hzzo-u,komplikacije su sjele 20.12.,nisam dobila nikakvo riješenje jedino čuvam onaj papir da sam predala doznake

  43. #393
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja nisam nista dobila od hzzo-a sto se tice papira,niti dobijem nista kad predam doznake.
    Al naknada mi ok sjela

  44. #394

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    trebam savjet, malo su me zeznuli savjetima i informacijama sa HZZOa i sada bi zbog njih mogla izgubiti pravo na delimitiranu naknadu u prvih 6mjeseci
    ovako ide prica :
    koristim produljeni porodiljni za njegu djeteta od 28.04. 2011
    prije toga sam koristila godisnji odmor cekajuci rjesenje (od 27.03. - 28.04.2011) - ovaj dio me izgleda zeza, a nisam ni znala za ovo dok mi nije sad zenska procitala....
    prije toga redovni roditeljski dopust

    termin poroda mi je 20.03. i do tada ne mogu skupiti 2isplatne liste (mogu otvoriti GO od srijede, ali to je isplatna lista za sijecanj i 20dana u veljaci - rekla mi je teta sa HZZOa da mi se ova iz veljace za ovih 20tak dana nece racunati)

    Jel istina da gubim pravo na delimitiranu naknadu za prvih 6mjeseci i jel postoji ikakav nacin da ostvarim to pravo?
    Ukoliko ne ostvarim to pravo koliko mi onda iznosi naknada?

    jel trebam reci da sam nakon vise od 4mjeseca raspitivanja, zivkanja HZZOa u klovicevu i jukicevu , dobila lagani slom zivaca kada mi je ljubazna teta sa HZZO jutros ovo sve rekla....

    Hvala vam na pomoci

  45. #395
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ako ideš s roditeljskog na rodiljni ostaje ti naknada kakvu si imala i na prvom RD
    ako ideš s roditeljkskog na komplikacije pa na rodiljni imaš minimalac jedno i drugo
    treća opcija ti je da ako ostaneš trudna, vratiš se na posao i odradiš tri mjeseca (moraš imati barem dvije isplate) da bi dobivala ponovo svoj prosjek
    Sorry što upadam.
    Ja sam danas bila na zdravstvenom,i rekli su mi da donesem prosjek plače i doznake prije nego cu doci zatvoriti rodiljni za 3.i otvoriti porodiljni za 4.
    Ja sam fakat zabravila,kad mi daje ginic doznake?
    Moram otvorit por. 24.5.2014..

  46. #396
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry što upadam.
    Ja sam danas bila na zdravstvenom,i rekli su mi da donesem prosjek plače i doznake prije nego cu doci zatvoriti rodiljni za 3.i otvoriti porodiljni za 4.
    Ja sam fakat zabravila,kad mi daje ginic doznake?
    Moram otvorit por. 24.5.2014..
    par dana prije 24.5 ideš do gina da ti da papire, a na doznakama će ti pisati 24.5

  47. #397
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Zasto nekad dobijem porodiljnu naknadu iz dvije uplate za jedan mjesec?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  48. #398

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    jesu li bile uplate za komplikacije? ja sam na pbz-u i još ništa mi nije bilo.

  49. #399
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    jučer rba poslije 17 bilo

  50. #400
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Molim Vas,ako netko zna, što se događa ako se vratim raditi na 4 sata sa korištenja porodiljnog od 3 godine za treće dijete! Naime, naknada se nakon godine dana spušta na 1660, pa bi ja išla raditi na 4 sata, kako se onda isplaćuje plaća i naknada i što se događa sa stažem?? Unaprijed hvala!

Stranica 8 od 12 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •