Stranica 11 od 12 PrviPrvi ... 9101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 561

Tema: Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

  1. #501
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Veci bi bil prosjek, zato bi isla raditi....

  2. #502
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Idem na hzzo svakak samo sam htjela cuti iskustva....

  3. #503
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sad reci odluku srv ili puno, za oboje ti treba pristanak poslodavca , pa onda papire nosiš na hzzo, ako ideš na cijelo svakak prebaci pravo na muža.

  4. #504
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Poslodavac se slaze,
    A muz ce traziti pola radnog vremena za trece dojete s poteskocama, ali tek doj ja svoje porijesim...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 20.01.2017. at 13:01

  5. #505
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ne to rješavajte odma paralelno ako ti ideš na puno radno, ako ideš na polovično onda s 28 danom prije termina pišeš sebi bolovanje, a njemu daješ polovično


    pazi da uvijek netko ima ili srv ili njegu, jer kod ne smije biti prekida

  6. #506
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Pozdrav,
    Meni sada nije jasno, tu je netko napisao da je uvijet staza da bi se dobile komplikacije u iznosu place 12 mj u komadu ili 18 u zadnje 2 g. A ja sam nasla podatak da se radi o 9 mj u komadu ili 12 mj u 2 god. Znate li koji je podatak tocan?

  7. #507
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a jesi li gledala datum na koji se veže?

  8. #508
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ovo sto sam nasla piše na stranicama hzzo ali nisam nasla konkretno za trudničko bolovanje nego opcenito bolovanje.

  9. #509
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ne znam da li je ovo prava tema za ovo pitanje, ali probati ću. Ovako - treće dijete rođeno je u ožujku 2014. Vraćam se raditi na pola rv i pola porodiljni u veljači 2015. Tako radim do 1.12.2015. Dalje prekidam taj status i radim normalno puno radno vrijeme. Šta sada mogu sa ostalim porodiljnim? Što ako ostanem bez posla tj.ne produže mi ugovor, mogu li ponovo aktivirati to pravo? Imam li kakvo pravo onda na naknadu? Trebam li prvo na burzu?

  10. #510
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Pozz, htjela bih provjeriti ako netko zna što sve treba za produženje porodiljnog na idućih 6 mj? Samo ispuniti zahtjev u Jukićevoj ili treba još nešto predati? Može muž umjesto mene ili moram ja?
    Drugo dijete, nisam u stalnom radnom odnosu, primam 1600kn tj sad će biti 2400.
    Hvala

  11. #511
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    ako si na porodiljnom kao nezaposlena onda bi trebala imati porodiljni od godinu dana koji se ne preodužuje,to rade samo zaposlene,bar je tako bilo 2014

  12. #512
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala andeo, da prvi put sam bila u radnom odnosu pa mi je vj zato ostalo da se produžuje nakon prvih 6mj.

  13. #513
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    Da li tko zna da li bi imala pravo na 100 posto komplikacije s obzirom da sam sad imala prekid od 6 mj,nisam radila....prije je bilo 9 mj u komadu ili 12 mj unutar dvije godine staža,ok to unutar dvije godine imam,ali prošli put mi je bio prekid od 5mj,zanima me da li igra ulogu to što sam bila više od 6 mj i nekih 6 dana??

  14. #514

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Pozdrav,imam pitanje vezano za isplatu naknade za komplikacije.od ponedjeljka,8.1 otvorit ću komplikacije.vidjela sam da naknada sjeda oko 20-og u mjesecu ako se do. 5 u mjesecu donese potrebna dokumentacija.malo mi je nejasno da li je naknada u tom mjesecu za taj tekući mjesec ili mjesec prije?tj.ako sam ja dobro shvatila ja u prvom mjesecu ne bi dobila naknadu a onda u 2.mj za 1. I 2. ili samo prvi mjesec?
    I još jedno pitanje-ukoliko budem cijelo vrijeme na komplikacijama mogu li zakonski iskoristiti novi godišnji(zatvorit komplikacije i iskoristiti godišnji prije otvaranja porodiljnog?)nadam se da nisam previše zakomplicirala i unaprijed hvala na odgovoru!

  15. #515

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj holideja prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,imam pitanje vezano za isplatu naknade za komplikacije.od ponedjeljka,8.1 otvorit ću komplikacije.vidjela sam da naknada sjeda oko 20-og u mjesecu ako se do. 5 u mjesecu donese potrebna dokumentacija.malo mi je nejasno da li je naknada u tom mjesecu za taj tekući mjesec ili mjesec prije?tj.ako sam ja dobro shvatila ja u prvom mjesecu ne bi dobila naknadu a onda u 2.mj za 1. I 2. ili samo prvi mjesec?
    I još jedno pitanje-ukoliko budem cijelo vrijeme na komplikacijama mogu li zakonski iskoristiti novi godišnji(zatvorit komplikacije i iskoristiti godišnji prije otvaranja porodiljnog?)nadam se da nisam previše zakomplicirala i unaprijed hvala na odgovoru!
    Doznake ces predati pocetkom veljace, i naknadu za dio sijecnja u kojem si na komplikacijama ces dobiti oko 18.2.

    Pretpostavljam da mozes prekinuti komplikacije, iskoristiti go, pa onda opet otvoriti komplikacije ili porodiljni, ali ne znam kako ti to utjece na visinu naknade. Zasto najprije ne iskoristis sav go pa tek onda otvoris komplikacije?

  16. #516

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Doznake ces predati pocetkom veljace, i naknadu za dio sijecnja u kojem si na komplikacijama ces dobiti oko 18.2.

    Pretpostavljam da mozes prekinuti komplikacije, iskoristiti go, pa onda opet otvoriti komplikacije ili porodiljni, ali ne znam kako ti to utjece na visinu naknade. Zasto najprije ne iskoristis sav go pa tek onda otvoris komplikacije?
    Hvala ti na odgovoru.iskreno sad sam tek počela razmišljati o svim opcijama jer sam osvijestila da se vjerojatno neću vraćati na posao.i sad mi nije jasno,meni je termin 30.7,dakle okvirno bi 15.6 otvorila porodiljni.i imam mjesec dana godišnjeg dakle otprilike bi od 15.5-15.6 bila na godisnjem.jel to znači da bi onda jer bi mi bile isplaćene dvije plaće ,pola za peti,pola za sesti(nama u firmi plaća za tekući mjesec sjeda krajem tog mjeseca)da bi mi te dvije polovice ustvari ušle u prosjek 6 isplata?a ne cijela plaća?

  17. #517

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Ili mogu npr koristiti godišnji cijeli mjesec,npr 1.5 do 1.6 pa opet komplikacije pa porodiljni?

  18. #518
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Smijes prekinuti komplikacije na manje od 30 dana bez da nosis novi obrazac placa.
    Ali meni gin to nije bila sklona napraviti, radi kontrola

  19. #519

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Hvala Vrci!moram onda vidjeti kako mi je najpametnije iskoristiti taj godišnji.

  20. #520
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    To što se zove "komplikacije u trudnoći" je bolovanje, poput svih ostalih bolovanja. Dakle, nije nešto što "otvaraš" i prekidaš po želji ili po datumu. Naprotiv,muljanje sa komplikacijama u trudnoći je kažnjivo (kao i bilo koje muljanje sa bolovanjima).
    Bolovanje otvara liječnik na temelju dijagnoze. Trudnoća nije dijagnoza za otvaranje bolovanja. Tek ako se zakomplicira, postaje dijagnoza. Liječnik može prekinuti bolovanje u trudnoći ako nestanu komplikacije.

    Potpuno sam za to da trudnica ne radi ako joj nije dobro na poslu, ali nisam za taj mentalitet: "otvorit ću bolovanje, samo zato jer sam trudna".

  21. #521

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Potpuno stoji ovo sto Beti pise. Zato se ni lijecnici bas ne zele igrati s otvaranjem i zatvaranjem komplikacija po zelji, sami riskiraju probleme sa HZZO-om.

    Drugo je kad se zbilja vracas neko vrijeme raditi. Npr. u prvoj trudnoci bila sam na komplikacijama od 7. do 14. tjedna trudnoce, onda se vratila raditi i radila do porodiljnog. Jer razlog za bolovanje vise nije postojao.

  22. #522

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    To što se zove "komplikacije u trudnoći" je bolovanje, poput svih ostalih bolovanja. Dakle, nije nešto što "otvaraš" i prekidaš po želji ili po datumu. Naprotiv,muljanje sa komplikacijama u trudnoći je kažnjivo (kao i bilo koje muljanje sa bolovanjima).
    Bolovanje otvara liječnik na temelju dijagnoze. Trudnoća nije dijagnoza za otvaranje bolovanja. Tek ako se zakomplicira, postaje dijagnoza. Liječnik može prekinuti bolovanje u trudnoći ako nestanu komplikacije.

    Potpuno sam za to da trudnica ne radi ako joj nije dobro na poslu, ali nisam za taj mentalitet: "otvorit ću bolovanje, samo zato jer sam trudna".
    Ne znam Jel ovo išlo mene ali ako je,cisto da razjasnimo da ja nisam neka balavica koja nije svjesna ozbiljnosti komplikacija u trudnoći niti sam tražila razjašnjenje istog.samo sam tražila odgovor koje su mogucnost mog ZAKONSKOG i potpuno legalnog korištenja neiskorištenog godišnjeg.

  23. #523

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj holideja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam Jel ovo išlo mene ali ako je,cisto da razjasnimo da ja nisam neka balavica koja nije svjesna ozbiljnosti komplikacija u trudnoći niti sam tražila razjašnjenje istog.samo sam tražila odgovor koje su mogucnost mog ZAKONSKOG i potpuno legalnog korištenja neiskorištenog godišnjeg.
    A da ne pričam o tome da iz mog posta nije jasno kakav posao radim i da znam da samim time plus uz komplikacije koje imam sasvim vjerojatno da se neću vratiti na posao.dakle,necu biti na komplikacijama cijelu trudnoću po mojoj želji i narudžbi.

  24. #524
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    pozdrav svima,
    imam jednu nedoumicu vezano za komplikacije u trudnoći i bolovanje.
    sa zadnjim danom 2017 sam uzela godišnji koji sam planirala koristiti tjedan dana, međutim u međuvremenu sam završila u bolnici zbog komplikacija i izvjesno je da se više neću vratiti na posao do navršenih godinu dana djeteta. sa poslodavcem sam dogovorila da ću koristiti svih 30 radnih dana godišnjeg za 2018 pa tek onda otvoriti bolovanje.
    moj godišnji završava 12.2.2018 te sam poslodavca tražila ER1 obrazac koji nosim na hzzo. kolegica iz računovodstva mi je računala za zadnjih 6 mj razdoblje od srpnja do prosinca. plaću koja je isplaćena za siječanj nije uzela u obzir jer bolovanje otvaram u veljači pa se kao taj mjesec ne računa, također je računala samo osnovicu plaće (bez bonusa i regresa koje su oporezive isplate uz plaću, znači moj poslodavac je platio doprinose na iznose bonusa i regresa).
    moje pitanje je da li je u ER obrzac trebala ići i plaća za siječanj, jer taj mjesec sam cijeli radila, odnosno koristila godišnji?
    i da li u obračun ulazi samo osnovica ili se gleda cijela bruto isplata?
    hvala

  25. #525
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Uvijek ulazi placa isplacena mjesec prije otvaranja komplikacija.

    Ako otvaras u veljaci, bilo kad od prvog do zadnjeg dana u mjesecu, gleda se zadnja placa isplacena u sijecnju, tj.za prosinac

  26. #526

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Drage mame, imam problem. Curica je 3.1. napunila 6mj a ja sam zaboravila otici produziti rodiljni. Ne pitajte kako,skroz sam zaboravila! Idem odmah u ponedjeljak (21.1.) koliki je problem moje kasnjenje? Sto je najgore sto me ceka? Imali iskustva ili sam jedina pametnica...

  27. #527
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Poznanici se dogodilo. Morala je donijeti potvrdu od poslodavca da u razdoblju od kad je beba navrsila 6mj do tad nije radila. S prvom isplatom je dobila isplaceno i zaostatke)
    Btw ona je isla kad je beba imala vec 7mj, tak da eto nista strasno
    Posljednje uređivanje od Vrci : 19.01.2019. at 22:42

  28. #528

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    Pozz mame, molim vas malu pomoć. Suprug je danas odnesao u hzzo izjavu da ću ja koristiti drugih 6 mjeseci porodiljnog no nije dobio nikakvo rješenje, ništa. Da li smo trebali nešto dobiti, ili će to doći poštom ili kako to ide? Naime zanima me do kad sam ja na roditeljskom dopustu? Nailazim na forumuma da drugih "6 mjeseci" zapravo traje 180 dana od kad dijete napuni 6 mjeseci. To znači da ja 181. dan idem raditi? I koji je postupak kad roditeljski dopust istekne?

    Unaprijed hvala.

  29. #529
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Dode postom, tebi i poslodavcu

  30. #530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kad istekne 180 dan, 181 ideš raditi, ili već što planiraš,

    vidi jesi li iskoristila go za 2018, jer na njega imaš pravo do 31.12.2019. radi toga jer si bila na porodiljnom ili sličnom dopustu ( to provjeri) naravno imaš plavo i na go iz 2019

  31. #531

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    78

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kad istekne 180 dan, 181 ideš raditi, ili već što planiraš,

    vidi jesi li iskoristila go za 2018, jer na njega imaš pravo do 31.12.2019. radi toga jer si bila na porodiljnom ili sličnom dopustu ( to provjeri) naravno imaš plavo i na go iz 2019
    nisam, 8. ili 9.1.2018. sam išla na komplikacije i odmah prešla na porodiljni tako da nisam iskoristila godišnji od 2017. a kamoli 2018. godine. za godišnji iz 2019. znam da imam pravo no za 2018. nisam znala, budem vidjela sa šeficom.

    znam da je to još daleko, no kad završi roditeljski dopust koja je procedura dalje? da li moram ginekologu da mi zatvori porodiljni ili je to automatki rješeno kad istekne 180 dana? kolegici iz računovodstva sam ja prva trudnica tako da ona isto ne zna postupak

    hvala za odgovore

  32. #532
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam prekinula porodiljni da mogu iskoristiti go iz 2017 (morala sam ga koristiti do 31.12.2018.). Sad sam na go iz 2018.
    Ostatak porodiljnog cu odraditi za jaslice

    Nista, na datum koji ti pise u rjesenju ides na posao. Nikud kod gin, hzzo, nista to ne trebas
    Posljednje uređivanje od Vrci : 25.01.2019. at 16:28

  33. #533

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    ima li vas koje ste otvorile roditeljski dopust na tri godine za treće dijete il za blizance'
    Što je od dokumentacije potrebno?Ako koristim u kontinuitetu bez prekida treba li mi izjava poslodavca da je suglasan?

  34. #534

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,
    zanima me koje su posljedice ako porodiljni otvorim 20 dana prije termina a ne 28 dana kako traze u zakonu? Moj ginekolog smatra da to ne bi trebao biti problem, ali mene je strah, a to mi je jako bitno jer planiram biti samohrani roditelj, a do ponedjeljak moram odlučiti što ću, ipak je razlika u desetcima tisuca kuna, zbog tih nekoliko dana.
    Isto tako, na netu vidim da se treba prijaviti u mjestu prebivalista, a u mjestu boravka mi govore da se mogu i u njih prijaviti, sto mi je povoljnije jer oni ne traze trudnicku knjizicu na uvid sto u mjestu prebivalista traze, a u zakonu nigdje ne pise da treba i nju priloziti pa me zanima jeli ona obvezujuca da se vodi ili ne?

  35. #535

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Nije mi jasan novi zakon. Pise da obvezni porodiljni traje 98 dana (28 d prije termina i 70 dana nakon rođenja djeteta) te dodatni rodiljni dopust od 8 mj sto znaci sve skupa 1mj prije termina i 10 nakon porođaja za prvo rođeno dijete. Jesam li dobro shvatila. Ja sam mislila da traje sve skupa nakon poroda god dana?

  36. #536
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Imaš obavezan dopus za majku 28 + 70 dana i to je neprenosivo na oca. Taj dio uključuje vrijeme prije rođenja i nakon rođenja, da žena dođe sebi, tj da joj rad ne ugrozi zdravlje (valjda). Nakon toga imaš rodiljni dopust do 6. mjeseca života djeteta i još 6 mjeseci roditeljskog dopusta do navršene 1. godine života djeteta. Dakle, 2 pojma, rodiljni i roditeljski dopust.
    Ako otac djeteta koristi dio roditeljskog dopusta, onda imaš ukupno 8 mjeseci, a ne 6, pri čemu su 2 mjeseca neprenosiva s majke na oca. Tj. dobiješ ti 4 mjeseca, otac 4. Ili kako složite. Ja i muž smo uspjeli skroz dobro složit priču. Od starije male ostalo mi drugih 6 mjeseci. Sad sam na rodiljnom drugom, čekam porod. Od 1.4. muž će koristiti 2 mjeseca roditeljskog dopusat od starije, a ja rodiljni dopust od mlađe kćeri. Nakon toga ostaje mi 6 mjeseci roditeljskog dopusta od starije nakon što prođe 1. rođendan mlađe, što ću iskoristiti da se ne moram vratit na posao usred školske godine, jer sam nastavnik.

  37. #537

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Ne znam , da li ima vec ovakva tema , ali da ne otvaram novu pisem ovdje.
    Da li netko od vas ima saznanja na koji mail tocno i koji tocno svi papiri trebaju biti poslani za produzenje komplikacije u trudnoci ...najme od svih ovih situacija koje su se izdogadale na telefon se nitko ne javlja pa ako netko zna vise od vas , bila bi zahvalna

  38. #538
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pošaljem mejl duboko dr opće prakse
    Valjda imaš neki pspir od ginekologa koji preporučuje bolovanje
    Dobit ćeš mejl u PDF formi koji prosljediš u firmu
    Pričam o hr

  39. #539

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Dobila sam ja doznake od svog ginekologa , poslodavcu je poslano mailom , sad bi trebala do 5og predati doznake u hzzo u jukicevoj , medutim su zabranili dolazak uz to su bili i zatvoreni radi potresa postoji mail na internetu za zdrastveno i dopunsko , postoji i broj telefona ali eto nitko ne odgovara vec tjedan dana pa me zanima jer ima netko informacije na koji tocno mail se salje i sto tocno.

  40. #540
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

  41. #541
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    pisarnica-zagreb@hzzo.hr ako se radi o Zagrebu ili Zagrebačkoj županiji. Ako je drugi grad, samo umjesto zagreb, upišeš željeni grad.
    ppp@hzzo.hr za porodiljni.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 31.03.2020. at 18:37

  42. #542

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Lijepi pozdrav svim korisnicima foruma!
    Nova sam ovdje, i nisam sigurna da li ću postaviti pitanje na pravoj temi, ali čini mi se najsrodnija onome što me zanima.

    Dakle, situacija je sljedeća: dugi niz godina sam radila na poslu u kojem smo dobili otkaz kao tehnološki višak uslijed korona krize, i tako sam već dva mjeseca nezaposlena. Aktivno tražim posao, ali voljela bih negdje idući godine ostati u drugom stanju. Zanima me može li mi budući poslodavac dati otkaz ukoliko zatrudnim, a nemam ugovor na neodređeno?
    I može li me, ako to bude tako i dobijem otkaz, bliska osoba prijaviti kod sebe u obrt s tim da bih ja onda otišla na bolovanje i primala naknadu kao zaposlena osoba?
    Ili i u tom slučaju moram "raditi" u tom obrtu određeni broj mjeseci da bih uopće mogla ostvariti naknadu kao zaposlena trudnica, kasnije majka?
    Nadam se da sam dobro objasnila pitanje, i ispričavam se na eventualnim nejasnoćama, jer nisam uopće upućena.
    Ovo pitanje sam postavila jer je situacija na tržištu rada prilično loša, većina oglasa na koje sam se prijavila uopće ne nudi ozbiljan posao, a to nije bilo tako kad sam se zadnji put ja zapošljavala. Barem u mom slučaju nije bilo tako.
    Ja sam radila na svega tri mjesta do sada, i na svakom sam dobila ugovor za stalno nakon tri mjeseca.
    Hvala unaprijed. ❤️❤️❤️❤️

  43. #543
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Radni odnos prestaje prestankom ugovora, neovisno o trudnoći ili porodiljnom u tom času. No, zato se odmah prijaviš na HZZO i dobivaš istu naknadu do kraja tog dijela. Znači, ako ugovor prestaje za vrijeme bolovanja zbog komplikacija u trudnoći, naknada traje do 45 dana prije poroda. Ako ugovor prestane za vrijeme rodiljnog, ista naknada traje do 6 mjeseci djeteta, itd.
    Poslodavac može produžiti ugovor jer ga to ništa ne košta, samo ako želi.
    I nezaposlene mame imaju godinu dana naknade, 2300kn mjesečno.
    Može tebe bilo tko prijaviti, ali i oni i ti riskirate kontrolu HZZOa.
    Naknada ovisi o duljini prethodnog staža, 9 mjeseci kontinuirano ili 12 u 2 godine i o platnim listama.

  44. #544
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Dobro pročitaj zadnju Betinu rečenicu

  45. #545

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Bok, malo sam čitala vezano uz svoje pitanje, ali možda bolje da postavim konkretno za svoju situaciju.. trebam na komplikacije, tako mi je rečeno, međutim prije toga ću iskoristiti 3 tj godišnjeg što imam za ovu 2020. godinu, a onda na čuvanje.. rok za porod kažu kraj 2 mj. Zanima me s obzirom da se rodiljni dopust može koristiti najranije 45 dana prije, a najkasnije 28 dana prije termina, kako se to određuje tko će dobiti 45, a tko 28?
    I kako se računa recimo ako je u mjesecu prvih pet dana spadalo još pod komplikacije, a onda je krenuo rodiljni dopust. Kako dobijem primanja za taj mjesec?
    Hvala, stvarno se ne razumijem u te stvari, sve to prvi put čitam..

  46. #546
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ovisno o tijeku trudnoce, ali ti imas pravo tih 45 dana prije otvoriti. Nebitno ti je koliko dana u mjesecu spada pod komplikacije a koliko pod rodiljni jer taj mjesec dobivas dvije uplate.

  47. #547

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, molim za pomoc ako netko zna sto mi je ciniti

    Trenutno sam zaposlena na neodređeno,no zbog pronalaska drugog radnog mjesta dala sam otkaz kod trenutnog poslodavca te u dogovoru s poslodavcem odrađujem otkazni rok(putem maila dogovorili smo da je rijec o sporazumnom otkazu)

    Novi poslodavac mi je putem maila poslao ponudu za posao koji sam istim putem prihvatila,te bih kod novog poslodavca trebala početi raditi bez prestanka radnog staza i takoder na neodredeno.


    U međuvremenu(za vrijeme odrađivanja otkaznog roka i nakon prihvacanja novog posla)saznala sam da sam trudna, te zbog trudnoće ne bih htjela mijenjati poslodavca.

    Zanima me da li mogu ostvariti pravo prekida tijeka otkaznog roka( do isteka porodiljnog),iako sam ja dala otkaz i kako? i na taj nacin zadrzati se na trenutnom radnom mjestu.

  48. #548

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Lokacija
    Trogir
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Name1 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, malo sam čitala vezano uz svoje pitanje, ali možda bolje da postavim konkretno za svoju situaciju.. trebam na komplikacije, tako mi je rečeno, međutim prije toga ću iskoristiti 3 tj godišnjeg što imam za ovu 2020. godinu, a onda na čuvanje.. rok za porod kažu kraj 2 mj. Zanima me s obzirom da se rodiljni dopust može koristiti najranije 45 dana prije, a najkasnije 28 dana prije termina, kako se to određuje tko će dobiti 45, a tko 28?
    I kako se računa recimo ako je u mjesecu prvih pet dana spadalo još pod komplikacije, a onda je krenuo rodiljni dopust. Kako dobijem primanja za taj mjesec?
    Hvala, stvarno se ne razumijem u te stvari, sve to prvi put čitam..
    Pozdrav,
    prema Zakonu o rodiljnim i roditeljskim potporama (https://www.zakon.hr/z/214/Zakon-o-r...skim-potporama) čl. 12 st. 4 rok od 45 danaiznimno može utvrditi izabrani doktor ginekolog.
    Nadam se da sam sa ovim mogla pomoći.
    Lp

  49. #549

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav!
    Molila bih za savjet.
    Na komplikacijama sam od 12mj. Buduci da mi je ostalo starog godisnjeg, kombinirala bih sa novim tijekom 4.i 5.mjeseca.od 15.6 krece porodiljni.zanima me u tom slucaju,koji bi se prosjek uzimao za porodiljnu naknadu? Da li bi te dvije place koje bi bila na godisnjem ulazile u to zajedno sa isplatama komplikacija ili ne ili kako? Placa mi je dosta veca od 4250 kn tako da sam primorana razmisljat o opciji koristenja godisnjeg da se financijski oporavim medutim ne ako ce mi to biti nepovoljnije za kasnije.hvala

  50. #550
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mamicka koliko se ja sjecam, a bilo je davno, ne racuna ti se naknada na komplikacijama, vec tvoja primanja. Tako da i bez da ides na GO trebala bi dobiti svoju puno placu prvih 6 mjeseci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •