Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 232

Tema: kutak za šivanje

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Cure, divim vam se
    Ja zašijem gumb i to mi je domet Sad bih htjela malenoj sašiti plišanca, ali specifičnog (onog tigra Hobbesa iz stripa Calvin & Hobbes) - ima li netko tko to radi (platim koliko god treba) ili mi barem možete reći koji da materijal tražim i gdje pa ću sama probat nešto.
    Nadam se da je Vještičica ovo vidjela... To bi se dalo naheklati od konca, onako kako ona radi prekrasne igračke za svoju Mici.

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Cure, divim vam se
    Ja zašijem gumb i to mi je domet Sad bih htjela malenoj sašiti plišanca, ali specifičnog (onog tigra Hobbesa iz stripa Calvin & Hobbes) - ima li netko tko to radi (platim koliko god treba) ili mi barem možete reći koji da materijal tražim i gdje pa ću sama probat nešto.
    Nadam se da je Vještičica ovo vidjela... To bi se dalo naheklati od konca, onako kako ona radi prekrasne igračke za svoju Mici.
    Dodajem link s primjerima - ona je stvarno zaslužila reklamu:

    http://public.fotki.com/vjesticica/sve-nase-igracke/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Cure, divim vam se
    Ja zašijem gumb i to mi je domet Sad bih htjela malenoj sašiti plišanca, ali specifičnog (onog tigra Hobbesa iz stripa Calvin & Hobbes) - ima li netko tko to radi (platim koliko god treba) ili mi barem možete reći koji da materijal tražim i gdje pa ću sama probat nešto.
    Nadam se da je Vještičica ovo vidjela... To bi se dalo naheklati od konca, onako kako ona radi prekrasne igračke za svoju Mici.
    Dodajem link s primjerima - ona je stvarno zaslužila reklamu:

    http://public.fotki.com/vjesticica/sve-nase-igracke/
    Njeno dijete može biti sretno što ima tako darovitu mamu

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    6

    Početno

    vještičica Bagat Ruža ima plastičnu stopicu ali neznam za što služi zagubila sam knjižicu sa upustvima.Upisala sam sa na tečaj krojenja i šivanja i sad me zanima za čega te sve stopice služe a nemam pojma,nekada davno sam znala.Posalije ti stavim slikicu da bidiš.Kažu ta ova mašina može i hendlati nemam pojma o tome a imam je dvadeset godina.Ako netko zna molila bi da mi objasni.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    6

    Početno

    Evo slikica,sve stopice Ruže Bagat selektronik ne znam za što sve služe ova predzadnja je okrenuta naopačke zato što nije ravna već žljebasta pa da vidite ako treba okrenem je,zadnja plastična i prozirna.


  6. #56
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hvala ti srce si
    Ta plastična stopica koju Ruža ima ne može poslužiti za svrhe koje meni trebaju.
    Nemoj više postavljati slike, samo link, Rodin forum ne dozvoljava postanje slika.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    6

    Početno

    Ok,hvala na upozorenju.
    Znaš li za što ta plastična služi u sredini ima mali prorez kroz koji igla ne može proć?

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj Mrvna prvotno napisa
    Cure, divim vam se
    Ja zašijem gumb i to mi je domet Sad bih htjela malenoj sašiti plišanca, ali specifičnog (onog tigra Hobbesa iz stripa Calvin & Hobbes) - ima li netko tko to radi (platim koliko god treba) ili mi barem možete reći koji da materijal tražim i gdje pa ću sama probat nešto.
    Nadam se da je Vještičica ovo vidjela... To bi se dalo naheklati od konca, onako kako ona radi prekrasne igračke za svoju Mici.
    Dodajem link s primjerima - ona je stvarno zaslužila reklamu:

    http://public.fotki.com/vjesticica/sve-nase-igracke/
    Ovo je preprekrasno. Ja sam ovdje došla nać kakvu ful jednostavnu ideju jer šivanje mi je opuštanje...al uglavnom me idu stvari koje su brzo gotove

  9. #59
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Frida editirala zbog
    1. Kršenje autorskih prava. Za fotografije, članke ili bilo koju drugu intelektualnu svojinu koju želite postaviti na Forum poželjno je dobiti odobrenje od vlasnika autorskih prava te navesti izvor (web adresu, naslov knjige… i sl.).

  10. #60
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    arim ima i ja Ružu staru 20 godina, ali nisam nikada koristila te stopice.

  11. #61
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    arim našla sam uputstvo za Ružu.
    Oni dijelovi sa tvoje slike su redom:
    1. ravna vodilica
    2. stopica za ravno šivanje
    3. stopica za prišivanje patentnih zatvarača
    4. stopica za porubljivanje
    5. stopica za šivanje rupica
    6. stopica za slijepi bod
    7. stopica za dvostruku iglu
    8. stopica za prišivanje dugmadi

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pa da, u 90% slučajeva te stopice ne trebaju. Doduše, ja imam Višnju, a ne RUžu, ali slično je to...

    Od specijalnih sam koristila samo onu za rupice (jer je prozirna) a sad na novoj mašini (Toyota) rupice radim na običnoj stopici koja radi cik-cak bod.

    Od ostalih.... mhm, dvostruku sam koristila vrlo rijetko, a ponekad za rubljenje dječjih hlača znala sam ovu za nevidljivi bod. Stopicu za porubljivanje sam probala koristiti, ali valja samo za plahte i stolnjake (malo deblji prirodni materijal koji ne kliže) i niš drugo. Ili sam ja nespretna.... :/

    Stopica za prišivanje dugmadi nije mi bila isporučena s mašinom (iako je trebala biti) pa nju nisam nikad savladala.

    Eh, da, ima još jedna za "poplune" (ne vidim je na slici) koja bi bila dobra za izradu štep deka za kinderbet, podstavljenih jakni i slično.

  13. #63
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Dora istražuje!
    Treba li reći da se mladoj dami mnogo dopada?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Dodajem link s primjerima - ona je stvarno zaslužila reklamu:

    http://public.fotki.com/vjesticica/sve-nase-igracke/
    Prekrasno, prekrasno! Kakve kreativne igračke, svaka čast kreatorici! Jel ta žena na forumu?

  15. #65
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Pa evo je tu iznad tebe

  16. #66

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    233

    Početno

    Joj e, skužila sam, sad sam joj poslala i pvt poruku! Tnx!

  17. #67
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Dora istražuje!
    Treba li reći da se mladoj dami mnogo dopada?
    Ajme ubit cu se! Mi smo isto opsjednuti s Dorom, ali ovo mi nije palo napamet! Ja sam sve blize upisivanju tecaja jer ovi moji samouki radovi trose previse zivaca i vremena.

  18. #68
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ne se samoubijati, pritipliz
    Evo i jedna slička izbliza, da vidiš veličinu i aplikaciju, pa prekopiraj

  19. #69
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    drage moje ja kupila mašinu za šivanje.nikada nisam šivala.valjda dođe sa godinama,pa me uhvatila želja da probam i to.
    od kud da krenem.ima li kakva poučna knjiga,lagani kroj bilo šta od čega da krenem.
    volje imam-pokušala bih

  20. #70
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    moja preporuka je upiši neki tečaj, ako imaš u blizini
    to će ti dati izvjesnu sigurnost u rukovanju mašinom i makazama
    ovo, pod uslovom da nemaš nekog bliskog da ti održi crash course iz šivenja
    sama da počneš, ako baš nikad nisi šila, i nije baš pametno
    sav entuzijazam će te napustiti kad ti se prvi put zapetlja konac ili pukne igla
    sa srećom

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj r_i_t_a prvotno napisa
    drage moje ja kupila mašinu za šivanje.nikada nisam šivala.valjda dođe sa godinama,pa me uhvatila želja da probam i to.
    od kud da krenem.ima li kakva poučna knjiga,lagani kroj bilo šta od čega da krenem.
    volje imam-pokušala bih
    Nešto sam našla ovdje:
    http://www.edukacija.hr/tecaj/krojenje/3018/

    Nisam puno njuškala, ali čini mi se da će sad uskoro početi upisivati polaznike...

    Ja nisam nikad išla na tečaj (i krivo mi je, možda jednom odem) ali sam imala dvije vješte bake pa sam osnove naučila uz njih mladosti, a dalje je nekako išlo. Nisam majstor ko vještičica, ali znam dovoljno za sve sitne kućne popravke. Nema tih zavjesa, jastučića i kostima za maškare koji ne bih sašila... Odjeću baš i ne šivam, imam dječake, ali dok su bili manji bilo je toga više. Češće prepravljam stare stvari, a i to je već puno jer ne moram svake hlačice nositi u servis na skraćivanje i sužavanje...

  22. #72
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Ne se samoubijati, pritipliz
    Evo i jedna slička izbliza, da vidiš veličinu i aplikaciju, pa prekopiraj
    a kako si tocno napravila aplikaciju? preeedobra je!

  23. #73
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Pitanje za sve, sijem si jedne hlace, vise trenirku od rastezljivog pamucnog makoa i puca mi konac. Ako vise rastezem tkaninu izgleda mi nabrano taj sav. Imam i elasticni konac ali nisam to nikad koristila i ne znam kako i da li se uopce koristi za taj materijal, konac izgleda dosta debelo. Sta da radim? Totalno sam :? Inace hlace su trudnicke pa zato prilicno rastezljivi materijal.

  24. #74
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    prvi odgovor - aplikacija nastala povećanjem print screen-a slike ruksaka na kompu; dijelove prekopirala na dvostrano ljepljivi flizelin, napeglala, tačno isjekla, rasporedila prema slici na iskrojeni prednji dio, upeglala i prišila gustim cik-cak bodom crnim koncem

    drugi odgovor - stavila si pretanak konac, zato puca, a možda ti je i igla oštećena, provjeri to ili je zamijeni, uzmi iglu za žersej
    nabiranje rješavaš, ako nemaš overlok mašinu, tako što na svaki šav nalijepiš traku tankog (tzv papirnatog) flizelina širine cca 1cm i šiješ tako učvršćen šav rastegljivim cik-cak bodom (znam zaaaamornoooo je, ali to je jedini način)
    Elastični konac je za tzv "žabice" ne koristi se za obično šivenje.

  25. #75
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    vjesticice
    Sad tek vidim kojiko jos trebam uciti! Konac je standardne debljine, da kupim neki deblji :? , koja je od onih igala iz seta igla za džersej? Ovo s flizelinom cu napraviti, nije bed ako je to jedini nacin. Sada mi se cini da bi lakse bilo sasiti torbu nego hlace

  26. #76
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    konac obavezno sintetički, ne znam koju oznaku nosi, ali ne treba biti tanak ko vlas kose
    igla za žersej se kupi posebno, ima tu oznaku ("jersey" ili "knit"), obično su pakovane po 5-6 komada; ja kupujem Singerove, ali ima i drugih "marki" koje su jednako dobre. Uzmi debljinu 80 ili čak 90 ako je u pitanju onaj deblji materijal za trenerke

    P.S. torba je od žerseja

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Offt. U ovoj ranoj fazi učenja meni su dosta pomagale napomene iz Burde, Nove mode i sličnih časopisa - uz kroj dolaze i detaljne upute...

    BOlje da ne pričam koliko sam stvari upropastila zato jer nisam pažljivo pročitala sve prije nego bih zarezala materijal...

    A nije bilo vještičice u blizini da ju pitam...

  28. #78
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Peterlin
    definitivno moramo popiti kafu kad se zaputim za ZG

    OnT
    Upute su definitivno najbolja stvar, i ako postoje, nikako ne preskočiti čitanje istih prije, ne šivenja, nego kupovine materijala.
    Odakle misliš da sam saznala za učvršćivanje rubova žerseja tankim flizelinom
    I kako se ušiva rajfešlus, kako se prave paspul džepovi, kako se rade aplikacije, ... (dodaj po želji još koješta)
    Živjela Burda!!! (i Nova moda, i Modellina, i Boutique, i Ottobre design i još koješta )

  29. #79
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    OffT (again )
    A da ja startam kakav blog?

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    OffT (again )
    A da ja startam kakav blog?
    Naravno, ja već čekam....

    Mogla bih se opet primiti mašine... (Nije da je ne koristim, ali samo kad stignem i kad moram).

    A prijedlog za kafu se usvaja!

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    možete li mi pokazati na vaše uratke zakrpa, znate ono na koljenima i sl. Ja bih neka maštovita rješenja
    može i koji link
    baš sam dobila lijepe robice, ima nekoliko tutica sa rupicama na koljenima i jedne krem al prekrasne hlače sa ravno isparanom rupom na koljenu.
    Mislim se da stavim podstavu i proštepam, neće bit baš baš, ili ja nemam dobru ideju kojom kombinacijom cik-cak boda štepati :/
    Il da jednostavno probam nać dobru zakrpu u obliku neke aplikacije koja će sve pokriti. Hlače su od, mislim, kepera, al prekrasne, baš bi bila šteta da se ne iskoriste

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Nemam slika, ali evo kako smo se mi snalazili - od premalih hlačica može se uzeti komad, a hlačice za krpanje rasparati po šavovima i poderani dio nadomjestiti nekim drugim materijalom, da izgleda kao da tako mora biti.

    Ja sam znala skinut džepove s guze i napraviti od njih zakrpe za koljena, bitno je voditi računa da ne bude velike razlike u kvaliteti materijala.

    Osim toga, jeans se uklapa dobro sa rebrastim samtom i obratno (iako to nisam često radila) a pamučne hlačice obično sam krpala ostacima nekih drugih hlača od istog ili sličnog materijala. Dobro izgleda ako je kontrastna boja, pa izrežeš ukoso, nitko ne zna da je to zakrpa nego svi misle da su baš takve fancy hlačice morale biti.

    Znala sam i odrezati hlače odozdo, od dugih napraviti bermude ili 3/4 duljine (na proljeće, ako su bile dobre na guzi) a od preostalog komada nogavica krpati koljena po potrebi. Dugo (dok su djeca bila manja) sam imala zbirku starih premalih odjevnih predmeta baš za potrebe krpanja.

    Nekad je bilo u Maji i sličnim dućanima za kupit zakrpe (par u paketu) za laktove pulovera, a to je pasalo i na koljena. Naročito dobro izgledale su zakrpe na koljenima u obliku srca (za djevojčice). Može se uzeti i eko-koža, iako ne preferiram (ograničava mogućnosti pranja).

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Mudro zboriš
    I brzo pišeš :D
    Obzirom na ove hlače od kepera, ovakvu si mi dala ideju: bočno na nogavicama hlače imaju po 1 unutarnji džep sa onim "poklopcem. Onda ću od jednog džepa uzet unutarnju tkaninu, džep ću zašiti što se ispod poklopca neće vidjeti i imat ću dovoljno oriđiđi tkanine. Zakrpa mi neće moći ići preko cijele širine nogavice, al mislim da i preko dijela neće biti loše, rupu će svakako prekriti, a nakanila sam i isparati dio bočnog šava pa tu umetnutu tkaninu.

    Tute su mi još pod ?
    Imam problem, kad ih štepam, zna mi se kupiti tkanina il to mjesto ostane pretvrdo....

  34. #84
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Gledam album i ne mogu se nadiviti. Vjesticice, svaka čast!!!!

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja sam danas svom mlađem sinu pokazala album... Zaključak: znamo kakve ćemo čestitke raditi za Božić našim učiteljicama! Naglasak je na množini, moj sin je spretan sa škarama, bojicama, temperama i sličnim, pa ćemo malo i iglom....

    Vještičice, moj E je oduševljen, tražio me da probam napraviti neku igračku u tvom stilu (sladoled). Nije da mu baš treba, davno se taj riješio pelena ali ako ga veseli, probat ću ja. Odoh drugi tjedan u potragu za koncem... A Unitas mi je u kvartu!

  36. #86
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Curke zakaj ste stale!? Vještica, sve je prekrasno. Ja nisam od onih koje vole sve po špagi pa uglavnom krojim iz glave. Za sad sam mojoj miškici sašila suknjicu koju mogu širiti po potrebi kako raste jer izgleda ko kilt, haljinu za BOžić i mei tai. Trenutno vlada besparica pa nema novih materijala, a ovo je sve od onog što sam imala u ormaru već dugi niz godina. Davnih dana sam sebi šivala hlače i najjednostavnije suknje.

    Mislim da je vrijeme da iskoristim sve što više nemogu nositi pa da napravim nešto zgodno za šmizlu, ak niš drugo kostim za maškare. Najvjerojatnije bu bila mišek pa će stradat čini mi se trenirka od mm. Taman je fina topla zimska, a on se nešto zbuco pa mu mala .

  37. #87
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    moja je mama isla na tecaj i skupljala literaturu iz koje sam ja naucila sivat,koliko puta je masina samo zbog mene bila na servisu...
    znam dosta toga kako ide po ps-u ,al ja sebi to prilagodim(heftam ako mi se da ili ako je nuzno,koristim konac i iglu koju imam a ne koju treba-pa se pitam zast mi isti pucaju)
    ako netko treba imam knjiga i starih burdi i boutiqua
    imam onu ozloglasenu endlericu od bagata s kojom se muci i stalno ju servisiram,maminu bagat slavicu i toyotu(masinu)-pa ako tko treba upute, dijelove ili iskustvo
    pocela sam u srednjoj sebi sivat jer sam htjela uvijek nesto sta nema za kupit ili je skupo,svasta sam si sivala i vec dugo si nisam nista sasila,al sad su tu moji klinci...

    trenutno popravljam mei-tai i sinu prepravljam kostim za maskare
    Posljednje uređivanje od eki3 : 09.02.2010. at 16:01

  38. #88
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    evo link sa krojevima za zivotinje
    http://www.funkyfriendsfactory.com/Home.aspx

  39. #89
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    sorry ljudi gore je link na kojem se placaju krojevi,evo link sa besplatnim krojevima za zivotinje-igracke
    http://www.allcrafts.net/sewing/stuf...malssewing.htm

  40. #90
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj eki3 prvotno napisa Vidi poruku
    moja je mama isla na tecaj i skupljala literaturu iz koje sam ja naucila sivat,koliko puta je masina samo zbog mene bila na servisu...
    znam dosta toga kako ide po ps-u ,al ja sebi to prilagodim(heftam ako mi se da ili ako je nuzno,koristim konac i iglu koju imam a ne koju treba-pa se pitam zast mi isti pucaju)
    dako netko treba imam knjiga i starih burdi i boutiqua
    imam onu ozloglasenu endlericu od bagata s kojom se muci i stalno ju servisiram,maminu bagat slavicu i toyotu(masinu)-pa ako tko treba upute, dijelove ili iskustvo
    pocela sam u srednjoj sebi sivat jer sam htjela uvijek nesto sta nema za kupit ili je skupo,svasta sam si sivala i vec dugo si nisam nista sasila,al sad su tu moji klinci...

    trenutno popravljam mei-tai i sinu prepravljam kostim za maskare

    Da li prodaješ te Burde i Boutique, jer ja sam zainteresirana!

  41. #91
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    sorry samo posudjujem,skeniram i kopiram
    Posljednje uređivanje od eki3 : 15.02.2010. at 23:09

  42. #92
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    e htjela sam napisat da burde starije brojeve kupujem kod striceka na standu sa starim izdanjima knjiga,dvd i casopisa po 10kn- za utjehu Ifigenija sta sam te otpilila

  43. #93
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Naletila slučajno na ovaj blog http://homemadebyjill.blogspot.com/. Možda nekom da ideju. Ja sam svašta našla al se bojim da prvo moram na jedan napredni tečaj.

  44. #94
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj eki3 prvotno napisa Vidi poruku
    sorry samo posudjujem,skeniram i kopiram
    Sve razumijem
    Pogledat ću i ja na tim štandovima

  45. #95
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    zna netko gdje ima za kupiti onih zelenih podloga za krojenje,uglavnom ih vidim na stranim linkovima i cini mi se vještičice kod tebe?
    jel to gumirano?

    ifigenija ako hoces pogledam ti kod sebe,stricek cesto ima duplice?
    Posljednje uređivanje od eki3 : 18.02.2010. at 00:47

  46. #96
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    kupila u BL, kod predstavnika za Olfa noževe i podloge za rezanje; podloga, najveća, čini mi se 120x100cm, bila oko 50-60€, MM kupio za poklon, pa ne znam tačnu cijenu
    nož i manju podlogu kupila na Etsy-ju, za nekih 20$ plus poštarina, i dobila na poklon 6x6 inča kvadratni "linijar" za isjecanje quilting blokova

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj eki3 prvotno napisa Vidi poruku
    zna netko gdje ima za kupiti onih zelenih podloga za krojenje,uglavnom ih vidim na stranim linkovima i cini mi se vještičice kod tebe?
    jel to gumirano?
    Imaš u dućanu NANA SAN, Medulićeva neznamkojibroj, nedavno sam bila vidjela da ih opet imaju.Tamo sam kupila svoj veliki i mali, pred par godina, veliki je koštao oko 300 kn

    to je neka plestika, guma koja podnosi beskrajno zarezivanje
    Posljednje uređivanje od trimama : 18.02.2010. at 15:00

  48. #98
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    hvala vam
    sandra-zvrk zanima me kako si odradila naramenice na mei-taiu,ja sam svoje pofutrala flis dekom ali su mi prepre uske i sad to moram promjeniti.
    koje su sirine tvoje?koliko ti je cvrst i sirok pojas?
    ako je jos netko sivao mei-tai slobodno nek me savjetuje.

  49. #99
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Cure koje baš dosta šivate imam pitanje za vas.
    Ja naime nešto kemijam sa šivanjem, nešto sam šivala u srednjoj, samouka sam, još čitam, učim i tako.
    Sašila sam djeci neke hlačice, pidžamice, sebi suknje, kapicu (al je premala maloj jer se nije dala dobro izmjerit... koja šteta!), posteljinu, znam elementarno popraviti i tako te stvari.
    Sad sam negdje na pol puta da odlučim da se hoću ozbiljno tim baviti (znači sašiti sebi, mužu i djeci sve ono što već neko vrijeme stoji u mojoj glavi, to bi me radovalo) i odluke da se toga ne paćam.
    Muči me pitanje vremena, naravno.
    Ja sam trapava jer sam nova, ali se pitam da li i kasnije, kad uđeš u to šivanje više manje znači da ti je to jedini hobi, jer pojede puno vremena.

    Ono, vježba čini majstora - ne mogu učiti ako sašijem nešto svake prijestupne. A opet - malo se bojim tog vremena za mašinom... i uz krojačke škare...

    Koliko vama to uzima vremena i kako ste se organizirale, koliko i kad šivate?

  50. #100
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    meni nije jasno šta ti uopšte pitaš?
    koliko mi vremena oduzima šivenje?
    onoliko koliko treba da se nešto završi
    ne započinjem projekat ako nemam vremena da ga dovedem do kraja u maksimalno dva komada vremena (npr dva sata, dva popodneva, dva uzastopna dana)
    ali dok ti završiš dječiju posteljinu, ja sašijem kaput

    ili se pitaš da li da odustaneš odmah jer oduzima previše vremena?
    pitanje je šta je tebi previše i da li ti je bitnija količina utrošenog vremena ili da sebi ispuniš želju i napraviš nešto svojim rukama

    i, ne, nije mi to jedini hobi, imam ih mnogo i svi miroljubivo koegzistiraju i često se međusobno nadopunjuju

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •