Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 232

Tema: kutak za šivanje

  1. #101
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    ja ucim usput-nesto mi treba(radije sama napravim nego kupim),vidim sta kako zasto i radim,cesto zapnem (nije mi organizacija jaca strana,narocito sad s klincima) i nije mi sve po spagi, al je uvijek nosivo(oni koji ne sivaju se dive,a oni koji sivaju mi daju koji savjet).
    moram priznati da je trenutno kod mene zatisje sta se sivanja tice(uglavnom poravljam i prepravljam) a jedva cekam da sebi nesto opet sasijem(ne mora biti komad odjece moze i neki zanimljivi omot za planer ili torba).

  2. #102
    luckabucka

    Početno

    Evo da se i ja javim,obožavam šiti!!!!!!!!!!!!Samouka sam a mogu se pohvaliti da mi dobro ide.PITANJE za sve :kako mogu doći do krojeva za plaznene pelene?

  3. #103
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje baš dosta šivate imam pitanje za vas.
    Ja naime nešto kemijam sa šivanjem, nešto sam šivala u srednjoj, samouka sam, još čitam, učim i tako.
    Sašila sam djeci neke hlačice, pidžamice, sebi suknje, kapicu (al je premala maloj jer se nije dala dobro izmjerit... koja šteta!), posteljinu, znam elementarno popraviti i tako te stvari.
    Sad sam negdje na pol puta da odlučim da se hoću ozbiljno tim baviti (znači sašiti sebi, mužu i djeci sve ono što već neko vrijeme stoji u mojoj glavi, to bi me radovalo) i odluke da se toga ne paćam.
    Muči me pitanje vremena, naravno.
    Ja sam trapava jer sam nova, ali se pitam da li i kasnije, kad uđeš u to šivanje više manje znači da ti je to jedini hobi, jer pojede puno vremena.

    Ono, vježba čini majstora - ne mogu učiti ako sašijem nešto svake prijestupne. A opet - malo se bojim tog vremena za mašinom... i uz krojačke škare...

    Koliko vama to uzima vremena i kako ste se organizirale, koliko i kad šivate?
    Draga, ako imaš kutak (sobu ili neku prostoriju) u kojoj može mašina stajati raskramana, ondak nema problema ako nedovršen posao stoji i 2 tjedna.... Ja si to ne mogu priuštiti, pa se šivanje u zadnjih nekoliko godina svodi na hitne popravke (kraćenje hlača, krpanje, ciferšlusi i slično) i neke nezahtjevne stvari. Meni je "kutak" za šivanje kuhinjski stol, pa mi je vrijeme limitirano periodom između 2 obroka, vikendom.

    Inače, planiranje je 70% a sama izvedba 30%. Tako je nekad bilo, kad sam bila mlađa, bez muža i djece. Šivala sam više, išlo mi je bolje, a i isplatilo se više. Sad sašijem i ispletem uglavnom kostime za maškare, stolnjake i zavjese. Dvije mašine stoje mi u kuhinji na podu i to je previše. Djeca nose odjeću s Borongajskog placa i Kvatrića (mrsko mi je dalje tražiti). Kad me sin lani vidio nizati vunu na igle, zaprepastio se i rekao "Ja sam mislio da samo baka zna štrikati..."

    I tako. Na tvom mjestu ja bih probala ako bi mi se u kući našao prikladan prostor gdje mogu prekinuti rad, a da ne moram sve sklanjati. Da imam žensko dijete, sigurno bih više šivala, a ovak - dečki nose traperice i trenirke pa za to nema baš nekog razloga jer me manje košta gotova roba. A kad nešto šivam, gledam samo da bude gotovo u 2-3 puta (kao i vještičica) jer ako ne uspijem, to znači da je projekt propao. Sad sam starija i pametnija, pa se ni ne upuštam u nešto što bi moglo trajati dulje.

  4. #104
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Peterlin i Vještičicie, puno hvala na pojašnjenjima.
    Vještičica je upravo ubola u bit - ono što je valjda bilo u podtekstu mog pitanja, a što ni sama nisam sebe razumjela.
    Naime, vi znate koliko će nešto trajati.
    Ja sam zadnje vrijeme započela (i dovršila, srećom) nešto projekata, ali je svaki trajao više nego što sam mogla pretpostaviti, pa mi je remetio normalan život. Ono, imam djecu, obroke, planove, programe i muža, a ja šijem i nikako si spasiti živu glavu. Pa pred kraj fušam, znate kako to ide. Na koncu sam se pitala što to meni treba.
    To neću, tako neću.
    Jako me veseli izraditi nešto svojim rukama, imam potrebu, ali ne mogu da me to poždere.
    Pretpostavljam da moram više poraditi na organizaciji, naravno.
    Što je teško ako si samouk.
    I ako ideš raditi bez krojeva, nego na svoju ruku nešto što želiš, samo jer želiš i jer si zamislio - a početnica si. To tako nejde. Preskočila sam deset stepenica jer nisam ne znam... otišla kod preprodavača i kupila dovoljan broj Burdi da nađem što tražim...Organizacija, organizacija, organizacija... znam, znam...
    Sad mi je jasnije kako da si ovaj hobi učinim zgodnijim.
    Čak imam i radnu sobu gdje mogu kramati koliko god mogu (ja) podnijeti krame, tako da je to okej.


  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ifigenija, ti si ja ili sam ja ti.
    Identično.
    Početnica, perfekcionisitica, poluluda.
    Kad se uhvatim šivati ne jedem, ne pišam, u glavi prevrćem kako nešto sašiti (normalni, kad mi je znanje nula). Krojeve ne volim. Volim klečati na podu i precrtavati, križati, maštati.
    Fušarim jer žurim.
    Djeci dam konce, ali mi smetaju.
    Priliku grabim kasno navečer i vikendom.
    Sad sam si odredila da svaku večer napravim jedan komadić posla (sat vremena najviše), nema divljanja i planova tri suknje tu noć, jer onda ništa ne napravim kako treba.
    No, danas sam zgotovila dvije suknje (jednu za dijete, jednu za sebe), sve roza proljetno.
    I uvijek mi prifali odgovarajućeg konca.
    Pohvalit ću se za koji dan sa svojim žbrljotinama.


    ......

    *** nemoj se naći uvrijeđena, pod 'poluluda' mislim na onu prštavu stvaralačku energiju, s raščupanom kosom

  6. #106
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    da li je neko narucivao tkanine preko net-a? isplati li se to uopce?

  7. #107
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    da li je neko narucivao tkanine preko net-a? isplati li se to uopce?
    naručivala ja
    ne isplati se

  8. #108
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    kolike su cijene na metar? jesi li primjetila da imaju neku posebnu cijenu na akcijama ili rasprodajama ponekad?

  9. #109
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nije na metar, nego na jard, to je malo manje od metra
    cijene su razne, zavisi šta tražiš, popusta i clearance deal-ova ima
    u svemu tome "zakolje" te poštarina i eventualna carina, jer čak i da nađeš nešto za dolar po jardu, poštarina za jard je 12,5$, pa ti vidi

  10. #110
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Tu ima vašta zgodno za naučiti o šivanju:
    http://www.threadsmagazine.com/teach-yourself-to-sew

  11. #111
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    zumbulmama, gdje se najpovoljnije može kupiti sirova svila?

  12. #112
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Što tebi znači sirova? Bijele svile raznih tkanja i kvalitete u metraži ima u Chemacu, a dalje,... gdje naletiš. Javi ako nađeš nešto povoljno
    ( a gdje su nam sad smajlići ??? (zbunj))
    Posljednje uređivanje od zumbulmama : 02.03.2010. at 17:48

  13. #113
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ima jos neki ducan, cini mi se na Draskovicevoj, tamo je frendica kupila svilu. Javim gdje tocno kad ju priupitam. Inace tu smo svilu pofarbale u boji od bobica bazge i mislimo si sad na proljece haljine šiti. Jedva cekam da to dodje na red.

  14. #114
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    - zna li netko gdje ima za kupiti onih tvrdih umetaka (sto idu izmedju podstave i tkanine) za torbice i sliccno, ne znam kako se to zove, tvrdoce je poput kartona ili nesto tako slicno...stavlja se obicno u manje torbice, clutch-eve.
    - i da li netko ima kroj za vrecu za spavanje?

  15. #115
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj zumbulmama prvotno napisa Vidi poruku
    Što tebi znači sirova? Bijele svile raznih tkanja i kvalitete u metraži ima u Chemacu, a dalje,... gdje naletiš. Javi ako nađeš nešto povoljno
    ( a gdje su nam sad smajlići ??? (zbunj))
    Ona koja se prodaje u hobby dućanima za oslikavanje. U Chemacu je oko 60 kuna metar. Ne znam je li to povoljno.


    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ima jos neki ducan, cini mi se na Draskovicevoj, tamo je frendica kupila svilu. Javim gdje tocno kad ju priupitam. Inace tu smo svilu pofarbale u boji od bobica bazge i mislimo si sad na proljece haljine šiti. Jedva cekam da to dodje na red.
    Molim te, pitaj ju gdje. Ne mogu se sjetiti niti jednog dućana s tkaninama u Draškovićevoj. Ovo mi je izvrsna ideja, pobojati u boju od bobica bazge. Možeš li napisati kako se to radi i što ste učinile da boja ostane postojana.

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    - zna li netko gdje ima za kupiti onih tvrdih umetaka (sto idu izmedju podstave i tkanine) za torbice i sliccno, ne znam kako se to zove, tvrdoce je poput kartona ili nesto tako slicno...stavlja se obicno u manje torbice, clutch-eve.
    - i da li netko ima kroj za vrecu za spavanje?
    Takve tvrde umetke, ali za šilterice, nisam sigurna da imaju ostale oblike, vidjela sam u dućanu Leo-klupko u Vrapču.
    Kroj za vreću za djecu ili odrasle?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    - zna li netko gdje ima za kupiti onih tvrdih umetaka (sto idu izmedju podstave i tkanine) za torbice i sliccno, ne znam kako se to zove, tvrdoce je poput kartona ili nesto tako slicno...stavlja se obicno u manje torbice, clutch-eve.
    - i da li netko ima kroj za vrecu za spavanje?
    nana-san u medulićevoj

  17. #117
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Lucij@, svila u Chemacu je bijela i nije apretirana, dobra je za oslikavanje (sirova svila je nešto drugo). Cijena je manje-više ok (ako uzmeš više, pitaj za popust na keš, možda ti daju). Svila koja ide u trgovine s metražom se apretira (obradi za bolji opip, ljepši sjaj, krutost - radi lakšeg krojenja,....to se obično u 1-2 pranja ispere ali je gnjavaža ako želiš slikati na njoj) acijene su 129kn i više, ali je šira i možda malo punija. Dalje, kako naletiš na akciju ili sniženje... javi i meni.

  18. #118
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    marta, provjeri da li boja postojana. Da ne poljubučastiš ti ili npr potkošulja ili sl... Po defaultu, boja će se dulje i bolje zadržati tamo gdje ju ne želiš.
    Kasnije ću ti napisati kako ispitati postojanost boje. Sad moram nahraniti djecu.

  19. #119
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Treba mi ta za oslikavanje.
    Čini mi se da sam u Pamigu vidjela sniženje svile, nisam pozorno gledala, mislim da je bila šantung svila i da je bila ispod 100 kuna. Idem ovih dana tamo, možda čak sutra, pa ću ti javiti.

  20. #120
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Naišla sam na netu na nešto zgodno za klince pa vam možda daju i više mira za šivanje.
    http://www.ottobredesign.com/fi/kaav...and_colour.pdf

  21. #121
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    - i da li netko ima kroj za vrecu za spavanje?
    Za kakvu vreću trebaš kroj (veličina, rukavi) i kolioko precizan treba biti (trebaš li i dodatke za šavove u kroju?). Ja sam svojima šivala vreće napamet, bez kroja. Ako hoćeš, napravim ti kroj.

  22. #122
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj zumbulmama prvotno napisa Vidi poruku
    Za kakvu vreću trebaš kroj (veličina, rukavi) i kolioko precizan treba biti (trebaš li i dodatke za šavove u kroju?). Ja sam svojima šivala vreće napamet, bez kroja. Ako hoćeš, napravim ti kroj.
    kroj bez rukava, ne treba precizan

  23. #123
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa Vidi poruku
    Takve tvrde umetke, ali za šilterice, nisam sigurna da imaju ostale oblike, vidjela sam u dućanu Leo-klupko u Vrapču.
    Kroj za vreću za djecu ili odrasle?
    kako se zovu ti umetci? sto da trazim kad dodjem u trgovinu?
    nisam ni znala da postoji vreca za odrasle! meni treba za djecu.

  24. #124
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    cokolina, pa kako nisi znala za vreće za odrasle? Pa planinarske vreće.
    Ne znam kako se to točno zove, ali pitaj u dućanu točno tako kako si ovdje pitala, tamo su jako pristupačni i sve će ti reći.

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa Vidi poruku
    cokolina, pa kako nisi znala za vreće za odrasle? Pa planinarske vreće.
    Ne znam kako se to točno zove, ali pitaj u dućanu točno tako kako si ovdje pitala, tamo su jako pristupačni i sve će ti reći.
    Trik za planinarsku vreću BEZ kroja (tak je napravljena moja vreća koju sam kupila prije 1000 godina):

    Izgleda kao običan preklopljeni poplun, samo ima dvostrani ciferšlus pomoću kojega se može otvoriti dulja i kraća stranica i "pretvoriti" u poplun. Materijale takve (za jakne) izvana nepromočive, iznutra futrane na metre viđala sam davno u jednom dućanu u Ilici niže od Britanca.

    Dodaš si kapuljaču (koja služi i da se zarolana vreća u nju spremi) i eto vreće za spavanje za odrasle. Ako želiš, izvana možeš dodati trake i kopče. Nikakva mudrost!

  26. #126
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    meni treba za djecu.
    Koliko je dijete visoko/dugačko?

  27. #127
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa Vidi poruku
    cokolina, pa kako nisi znala za vreće za odrasle? Pa planinarske vreće.
    Ne znam kako se to točno zove, ali pitaj u dućanu točno tako kako si ovdje pitala, tamo su jako pristupačni i sve će ti reći.
    mislila sam samo na vrece za spavanje, nije mi palo na pamet planinarenje, iako sam kasnije skuzila sto si mislila

  28. #128
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa Vidi poruku
    cokolina, pa kako nisi znala za vreće za odrasle? Pa planinarske vreće.
    Ne znam kako se to točno zove, ali pitaj u dućanu točno tako kako si ovdje pitala, tamo su jako pristupačni i sve će ti reći.
    mislila sam samo na vrece za spavanje, nije mi palo na pamet planinarenje, iako sam kasnije skuzila sto si mislila

  29. #129
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj zumbulmama prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je dijete visoko/dugačko?
    pa to sam mislila za iducu zimu, u biti vec ima sada jednu sto mu je dugacka, ali nema veze. ova je sad cini mi se oko 120 cm duga, a on je skoro 90 cm.

  30. #130
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Zna li netko gdje ima vatelin za kupiti? Nasla sam neke stare postove da ima u zag-magu. Imam bebicu od dva mjeseca pa mi nije bas zgodno skoknuti da provjerim.

  31. #131
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko gdje ima vatelin za kupiti? Nasla sam neke stare postove da ima u zag-magu. Imam bebicu od dva mjeseca pa mi nije bas zgodno skoknuti da provjerim.
    Znam za poliesterski "vatelin", u trgovini Zeko tekstil u Vrapču, u onoj žutoj zgradi gdje je knjižnica.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ako tek počimam šivati..koju mašinu da si gledam kupiti??
    koja bi mi najbolje kao početniku legla??

  33. #133
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Ima li za šivanje neka dobra stranica (poput raverly-ja za pletenje i heklanje) gdje se mogu besplatno skidati krojevi?

  34. #134
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Juls prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li za šivanje neka dobra stranica (poput raverly-ja za pletenje i heklanje) gdje se mogu besplatno skidati krojevi?
    http://www.allcrafts.net/sewing/stuf...malssewing.htm
    http://www.threadsmagazine.com/
    http://grandrevivaldesign.typepad.com/

  35. #135
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Hvala cokolina

  36. #136
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Ne znam jel spada u ovaj kutak ali zelim kupiti ona klijesta za busenje rupa i stavljanje drukera kakve sam vidila u Burdi, nasla sam na njemackoj stranici http://www.kurzwaren-naehkasten.de/l...nge-p-253.html
    http://www.kurzwaren-naehkasten.de/p...nge-p-255.html
    navodno to ima u bauhaus ili u pevecu ima li netko informacije?
    ne da mi se narucivati sa neta jer jos uvijek odbijam korisiti kreditnu karticu, a i volim vidjeti sto kupujem

  37. #137
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    nevjerojatno,ali i ja o tome azmisljam ovih dana da si kupim, tj. da mi muz kupi za rodjos)
    ja sam vidjela da ima u Bagatu, (u Osijeku) dodje oko 60-70 kuna koliko se sjecam.

  38. #138
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    pliz javi ako si kupila,moze i na pp, ja sam inace iz osijeka i cijela obitelj mi je tamo pa bi mogla to nabavit, ovdje u bagatu tj. bagatiku nisam to vidjela

  39. #139
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ok, javicu ti, samo sumnjam da cu stici ovaj tjedan, mozda u subotu tek....

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    u nami u Zagrebu ima paketić od nekoliko drukera i jedan mali strojček za metanje drukera pa po tome lupneš čekićem - kupila, probala skroz je ok! 30tak kuna 20tak komada - metalni, crni i bijeli!

    nana-san u zagrebu ima neki veliki paket , bušilica, klješta za stiskanje drukera oko 200kn ali nemam pojma šta je sve unutra!

  41. #141
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa Vidi poruku
    pliz javi ako si kupila,moze i na pp, ja sam inace iz osijeka i cijela obitelj mi je tamo pa bi mogla to nabavit, ovdje u bagatu tj. bagatiku nisam to vidjela
    eto bila sam u bagatu, imaju tu "alatku", mozes s njom raditi drukere, nitne, razne metalne kopce, svasta nesto, ima na slici naslikano sta sve mozes s njome. dodje 79 kunica...
    meni je muz obecao kupiti, ovaj tjedan, nadam se....

  42. #142
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    i ja gledam da kupim taj stroj,za drukere.radim torbe i navlake pa bi mi super došlo
    ima li gdje u splitu to za kupiti

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    eto bila sam u bagatu, imaju tu "alatku", mozes s njom raditi drukere, nitne, razne metalne kopce, svasta nesto, ima na slici naslikano sta sve mozes s njome. dodje 79 kunica...
    meni je muz obecao kupiti, ovaj tjedan, nadam se....
    super cijena! imam par pitanja - ako mi možeš pomoći
    - jel to izgleda kao ona bušilica za rupe - što su kondukteri imali u vlakovima?
    - jel dobiješ uz to drukere i nitne?
    - jel može onda ista ta alatka pričvrstiti veće i manje drukere? ili samo jednu veličinu?

  44. #144
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    imam jedno pocetnicko pitanje. zanima me koja masina (ili koje igle ili stovec) moze siti rub na rastezljivom materijalu? znam da porubiti moze endlerica (overlock masina), ali ono kad se materijal podvrne i zarubi dalje od ruba - kao na obicnim majicama, npr. kako se to postigne?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    litala, pitaš za rastezljivi (ravni) bod? Mislim da ga imaju sve novije obične mašine. I treba ti igla za jersey, koja je tupasta, da se nit pletiva ne cijepa.

  46. #146
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    da, obicni bod onaj dupli, koji ima svaka t-shirt na rubovima

    pitam jer imam neku staru singericu - naprijed, nazad, malo cik-cak - i vrsim visinske pripreme za obnavljanje masinerije

    a nisam bas neki strucnjak

    dakle, za kucno sivanje, popravljanje, prepravljanje i ostale kucne projekte, trebaju mi i endlerica i neka novija masina, kazes...

    moram jos pohvatat na sto pazit kod koje - znam da je negdje nekad marta pisala za endlericu neke tips&tricks al nemam pojma gdje...

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Ček, ček... oćeš onaj bod na majicama koji s prednje strane izgleda kao dva paralelna ravna boda a sa stražnje su ta dva boda isprepletena nekim cik-cak nitima? E za to ti treba overlock (mislim, nisam baš sigurna u opsege endlerica, overlocka i preklapaju li se u čemu).
    Izgleda jednostavno i dostupno, ali nije. Tražila sam i ja.
    Posljednje uređivanje od mendula : 08.06.2010. at 12:20

  48. #148
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    e, da, na taj bod mislim

    al ja sam tolki tudum da ja ne znam ni je li endlerica isto sto i overlock masina


    sivala sam neki dan na overlock masini (baby overlock) rubove na jerseyju i tako mi se to svidilo da sam se vratila sivat jos i jos i jos al ta masina ima onaj nozic koji reze materijal koji proviri s druge strane sava - tako da tu nema sivanja po sredini. a noz se ne moze iskljuciti. bar ne na toj masini...

    zato meni treba netko tko bi bio inspiriran za instrukcije za dummies

  49. #149
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    super cijena! imam par pitanja - ako mi možeš pomoći
    - jel to izgleda kao ona bušilica za rupe - što su kondukteri imali u vlakovima?
    - jel dobiješ uz to drukere i nitne?
    - jel može onda ista ta alatka pričvrstiti veće i manje drukere? ili samo jednu veličinu?
    hm, nisam detaljno pogledala, napisacu ti detalje kad je kupim

  50. #150
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    overlock i endlerica je isto
    porubni šav sa tri konca, kao na kupovnim majicama (dvije linije odozgo, odozdo isprepleten konac) radi iberdek mašina
    postoje kombinovane overlok+iberdek mašine, moja mama ima takvu, Singerovu, te imaju pet konaca
    solo iberdek se isplati samo onima koji šiju za prodaju

    sličan šav (samo slčan!) se može dobiti korištenjem dvoiglovke na običnoj šivećoj mašini

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •