Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 232

Tema: kutak za šivanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno kutak za šivanje

    ako nas ima koje šivaju same ili u društvu d djecom, dobro ili loše, za djecu i/ili sebe, a znam da nas ima

    da si malo pomažemo, da se pohvalimo, da razmijenimo ideje, ...



    Neva mi za sada uglavnom pomaže ocrtati krojeve, okreće kutijicu s gumbima i krade iglice dok je ne gledam, ali uživamo.

    svježe sam joj zašila gaćice (donje rublje) malo bokseričastog kroja kojeg sam sama nacrtala rasparavši jedne prastare i pretvrde gaćice.

    u planu je i potkošuljica te donji dijelovi trenirke, majica na preklop.

    zora će dobiti baby kimono od sivoga vunenog žerseja. ima već takve pull on zaštitne gaćice.



    i imam pitanje za one koje su iskusne i brze:

    - baždate li kada šivate djeci jednostavne predmete poput hlačica od makoa, odnosno imate li kakav trik kako malo prevariti pedantnost?!

  2. #2
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Pridružujem se u kutak
    Jedino ne kužim pitanje :? ima li kakav sinonim za "baždanje"?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    bažda=konac kojim se prošije ocrtani kroj na materijalu, bijeli odn. prljavožutobijeli, trga se... Kada šiješ onda pomoću tog konca 'vidiš' kroj s obje strane materijala.

    trebat će nam i rječnik

  4. #4
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    bažda=konac kojim se prošije ocrtani kroj na materijalu, bijeli odn. prljavožutobijeli, trga se... Kada šiješ onda pomoću tog konca 'vidiš' kroj s obje strane materijala.
    Konac za jemčenje (ili heftanje).

    Ja sam znala na naličnju iscrtati kredom potrebne linije, zatim bi to preklopila na drugo naličje (znači naličja su unutra a lica vani), rukom malo potapšala po tkanini da se linije bolje preslikaju na drugo naličje.
    Ne znam jesam li bila jasna.

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo i ja se pridružujem u kutak, za sada šivam pelenice i robicu za malenu, a palo mi je na pamet da bi tu i tamo mogla nešto sašiti i sebi!
    Kad malo nađem više vremena ubacim ono što sam joj do sada šivala, za sada samo riječima.
    Nekoliko šeširića, troje hlačice, jedne pumperice, jedan kompletić hlače, majčica i šešitić, haljinicu. A u prišpremi imam još svašta.
    Ne đivam p krojevima, već "precrtavam" postojeću robicu pa dodajem detalje, nešto iz glave, mjerim od oka itd....

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Ena prvotno napisa
    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    bažda=konac kojim se prošije ocrtani kroj na materijalu, bijeli odn. prljavožutobijeli, trga se... Kada šiješ onda pomoću tog konca 'vidiš' kroj s obje strane materijala.
    Konac za jemčenje (ili heftanje).

    Ja sam znala na naličnju iscrtati kredom potrebne linije, zatim bi to preklopila na drugo naličje (znači naličja su unutra a lica vani), rukom malo potapšala po tkanini da se linije bolje preslikaju na drugo naličje.
    Ne znam jesam li bila jasna.
    Ja to ništa ne radim.

  7. #7
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Citiraj Ena prvotno napisa
    Ja sam znala na naličnju iscrtati kredom potrebne linije, zatim bi to preklopila na drugo naličje (znači naličja su unutra a lica vani), rukom malo potapšala po tkanini da se linije bolje preslikaju na drugo naličje.
    Ne znam jesam li bila jasna.
    Da se ne bi krivo razumjelo - mislim na ušitke, falde i oznake za džepove i dr.

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Uf, sada bih se tak ufurala u raspravu i saznala što novoga a idem na selo na tjedan dan bez neta. .
    Ali tamo planiram šivati pa kad ser vratim imat ću kaj za pokazati :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Da, heftanje! To je industrijski izraz.

    Pa nije valjda da ja jedina to radim

    Kad sam bila ta tečaju šivanja radili smo ovako:

    - pravilno postaviti materijal, pa;
    - ocrtati kroj u pravom smjeru (važno za neke materijale), pa;
    - učvrstiti kroj iglicama, pa;
    - izrezati 2 - 3 cm od ocrtanog kroja, pa;
    - nabaždati po kroju, dakle kroz dva sloja, pa;
    - razrezati baždu da ostanu oni končići, pa;
    - spajati novom baždom po končićima, pa;
    - prošiti na mašini, pa;
    - izvaditi baždu zadnju za slučaj da nešto pogriješimo - da možemo rasparati i opet sašiti.

    Ja se nadam da sam sada onako štreberski objasnila o čemu se radi

  10. #10
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Radiš potpuno točno i taj način je najpedantniji, samo što dosta oduzme vremena.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    d djecom

    ta tečaju




  12. #12
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Heftanje!
    Ne, ne heftam, tj to radim jako jako rijetko. Obično kad baš moram, iscrtam kredom, imam onu u olovci, zgodna je.

    Inače već napamet znam koliki mi je "korak" mašine, tj koliko trebam ostaviti dodatke za šav sa strane papučice kad štepam. A sve na okupu drži milion iglica. I to je to.

    Sebi odavno ne saših ništa. Djetetu zadnje nekoliko ljetnih hlačica, po "odokativnom" kroju. Ako ne računam pelene. Al to je već drugi topic

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Heftanje!

    Inače već napamet znam koliki mi je "korak" mašine, tj koliko trebam ostaviti dodatke za šav sa strane papučice kad štepam. A sve na okupu drži milion iglica. I to je to.
    I ja ovako, gdje bih došla da sve radim onako kako su me učili....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ja sam naučila šivati zahvaljujući platnenim pelenama. Htjela sam mu sašiti neke posebne i tako kupih mašinu i materijale....
    Nakon toga mi se više nije dalo šivati pelene, nastavila sam ih kupovati, a sebi sam počela šivati odjeću. Kako su materijali prilično skupi, a šivanje ustvari totalno neisplativo, a ionako ne mogu postići kvalitetu kupljenog, šivam si samo kad hoću nešto što se zaista ne može kupiti.

    Sad radim neobične kombinacije odjeće, jer volim stalno imati nešto novo, a rijetko kad nađem nešto neobično, pa eto. Jučer sam od haljine asimetričnog oblika odlučila napraviti hlače. Vidjet ćemo sutra da li je to bila bačena haljina ili dobra ideja.

  15. #15
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Sa šivanjem sam počela na faksu kad sam htjela maksi suknje,a kupovne mi nikad nisu dopirale ni do gležnjeva. Onda sam skužila da tako mogu biti lijepo odjevena, po svome,a pare potrošiti na literaturu. Jedno mi vrijeme bilo strast pa utihnulo.
    Probudilo se , naravno s platnemni pelenama. Kupila ih nekoliko i skužila da mogu i sama. čak i bolje.

    Nemam više pelenaše, ali imam ljubiteljicu dugih suknji. Pitam se odakle joj to. za klinke uglavnom nema takvih stvari. I onda ono: Mama, kad buš mi? Nekad istog trena uzmem mašinu i ajmo.

    Sad me nagovara da bi plišance šivala.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Da, heftanje! To je industrijski izraz.

    Pa nije valjda da ja jedina to radim

    Kad sam bila ta tečaju šivanja radili smo ...
    Ja nisam nikad bila na tecaju. Naucila sam sivati sama, mama mi je rasvijetlila neke stvari koje mi nisu bile jasne (a bilo je to jaaako davno, mislim da sam isla u osmi osnovne)...

    Heftam samo zahtjevnije stavri, tipa usitaka, kragni, dzepova i sl. Iscrtam samo ponekad neke stvari za koje nisam sigurna da bi uspjela pazljivo sasiti bez crte. Zapravo, kad citam tvoj opis, ja to radim prilicno "aljkavo", a opet sve bude po propisu. Djecje stvari tipa hlacica i majica ne iscrtavam uopce. Jendostavno odrezem 5mm vise, jer mi toliko uhvati endlerica i to je to.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja sam bila na tečaju jer nemam koga pitati. Tečaj se ticao stvarno osnova od osnova, za nas koji ne znamo ni kako postaviti materijal

    Bilo je to prije godinu dana, a sada mi trebate vi koje već puno znate

    Ni ja ne baždam sve, pogotovo ne ove stvarčice od makoa ili žerseja. Tome samo dodam jedno 7 do 8 mm. Baždam ako treba označiti kakav đepić, ako je nešto od samta, trapera i sl. Zapravo, stalno radim neke kratice.

    Kako skidate krojeve? Meni se zamjerio kotačić (onaj kao za kolače) pa sam otkrila fotokopiranje - fotokopiraš majicu, malo precrtaš, nacrtaš, docrtaš - izrežeš i - eto kroja.

    Marta, ja do kragni neću nikada doći

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Neces kragnu sivat ako ne probas.

    Ja krojim na onaj bijeli papir koji se u NN prodaje na kile, znas onaj u koji kruh zamataju. Kotacic odavno ne koristim jer mi je prekomplicirano. Ovako prebacim papir preko kroja, iskopiram i gotovo. Ne ostecujem kroj, ne moram stavljati deku na stol...

    Inace, ponekad uopce ne znam razlikovati pravu stranu tkanine od krive. Al odavno me to ne zabrinjava. Prava je ona, koja meni treba.

  19. #19
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Misliš kako skidam kroj sa već gotove odjeće?
    Najlon vrećicama
    Papir se trga, i živcira me pritom :mad:, zato lijepo uzmem neku veću vrećicu, rasporim je i zakačim na odjevni predmet iglicama. Potom polako siječem najlon duž šavova, kačim preostalo sa još iglica, opet siječem... sve dok ne skinem kroj za npr. rukav Onda prelazim na druge dijelove. Rezultat je gotov kroj od najlona.
    Ako mi se da (i ako vrijedi truda), onda rasporim dotični odjevni predmet i nacrtam kroj prema njemu. To sam radila sa pantalonama, jer mi je jako teško naći gotove da pašu ili naći kroj u novinama koji mi je OK.
    Stvari tipa majica kratkih rukava same od sebe služe kao kroj. Samo ih postavim na materijal i siječem. To ionako ne mora biti bog-zna-kako precizno iskrojeno

  20. #20
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Kroj iz novina vadim na bijeli (mesarski) papir običnim flomasterom.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    znate li gdje ima nako osrednjih šivaćih mašina za kupiti? koja će trpiti moje početničke pokušaje. i koja ne bi koštala puno preko 1.000 kn? gledam ove na Neckermannu, ali kad vidim da mi je sama poštarina 200 kn, nekako mi je :?

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Neces kragnu sivat ako ne probas.

    Ja krojim na onaj bijeli papir koji se u NN prodaje na kile, znas onaj u koji kruh zamataju. Kotacic odavno ne koristim jer mi je prekomplicirano. Ovako prebacim papir preko kroja, iskopiram i gotovo. Ne ostecujem kroj, ne moram stavljati deku na stol...

    Inace, ponekad uopce ne znam razlikovati pravu stranu tkanine od krive. Al odavno me to ne zabrinjava. Prava je ona, koja meni treba.
    # onda ću probati :D

    # bingo! kako se nisam ranije sjetila, ja mm-u potrošila sav paus iz ateljea... a ovo triput jeftinije

    # ja pravu od krive označim pa zaboravim što sam označila - pravu ili krivu. trebalo bi uvijek označiti krivu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Misliš kako skidam kroj sa već gotove odjeće?
    Najlon vrećicama
    Papir se trga, i živcira me pritom :mad:, zato lijepo uzmem neku veću vrećicu, rasporim je i zakačim na odjevni predmet iglicama. Potom polako siječem najlon duž šavova, kačim preostalo sa još iglica, opet siječem... sve dok ne skinem kroj za npr. rukav Onda prelazim na druge dijelove. Rezultat je gotov kroj od najlona.
    Ako mi se da (i ako vrijedi truda), onda rasporim dotični odjevni predmet i nacrtam kroj prema njemu. To sam radila sa pantalonama, jer mi je jako teško naći gotove da pašu ili naći kroj u novinama koji mi je OK.
    Stvari tipa majica kratkih rukava same od sebe služe kao kroj. Samo ih postavim na materijal i siječem. To ionako ne mora biti bog-zna-kako precizno iskrojeno

    Najlon


    Cure, odlične ste, sad će mi biti lakše.

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    znate li gdje ima nako osrednjih šivaćih mašina za kupiti? koja će trpiti moje početničke pokušaje. i koja ne bi koštala puno preko 1.000 kn? gledam ove na Neckermannu, ali kad vidim da mi je sama poštarina 200 kn, nekako mi je :?
    Pokusaj nazvati servisere sivacih strojeva u blizini. Oni cesto drze rabljene i servisirane masine. Moj serviser daje i novu papucicu i jednogodisnju garanciju. I to ti je sigurno bolji izbor od ovih plasticnjara sta se prodaju po katalozima za "sitnu" lovu.

  25. #25
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Eto i mene, vjerojatno jedini put do rujna .
    Ja režem precizno materijal prema točnom kroju (provjerenom) točno 1 cm od ruba kroja na ravnom dijelovima, a 7 mm na zaobljenim, i onda šivam 1 cm ili 7mm od ruba. Bitno da je kroj savršen i provjeren. Ja imam bazni kroj za sebe i promijenim neke sitnice (npr. duljinu rukava ili nogavica). Za rastezljive materijale se ne zamaram previše preciznošću.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Imam dva pitanja, ako netko zna /jednostavan / odgovor:

    - kako da na hlačama napravim bočni patent ako su hlače rađene na endlericu :/
    - kako da napravim sitne nabore (faldice), kao na puf-rukavu;


    Hvala!

  27. #27
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ofčice evo da ti odgovorim :

    ad 1) nikako, osim da ga napraviš "pješke" na ruke ili na običnu mašinu

    ad 2) prošiješ dio koji treba nabrati od tačke a do tačke b na najduži ravni bod na mašini (kod mene 4mm), i to dva puta, jednom iznad linije šava, jednom ispod. Kad to obaviš potegneš donji konac oba ta štepa, da dužina a-b bude onolika koliko je potrebno. Proštepaš, izvučeš konce. Gotova stvar


    Sad ja imam pitanja:

    1) ko bi mi poklonio burdu decembar 1973, pritipliz
    2) zna li iko ima li Bagat Ruža fabrički predviđenu providnu plastičnu stopicu za šivenje; ako ima, molim fotku dotične stopice
    3) ko ima endlericu - koju ima i kako je zadovoljna, i naravno, koliko je plaćena

    Pusa, i hvala

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    2) zna li iko ima li Bagat Ruža fabrički predviđenu providnu plastičnu stopicu za šivenje; ako ima, molim fotku dotične stopice
    Ja ti imam jako puno tih stopica pa ću ti pogledati. Pola njih niti ne koristim niti znam čemu služe... .

    I ja imam jednu molbu.
    Ja imam Bagat mašinu Ruža Nova, dobila je prije 10-ak godina i izgubila onu zlata vrijednu knjižicu koja ide uz mašinu. Ima li tih knjižica negdje za kupiti ili možda ako je netko ima bar da si je iskopiram bila bih zahvalna.

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    Imam dva pitanja, ako netko zna /jednostavan / odgovor:

    - kako da na hlačama napravim bočni patent ako su hlače rađene na endlericu :/
    - kako da napravim sitne nabore (faldice), kao na puf-rukavu;


    Hvala!

    2. Imam dodatak na vjesticino! gornji konac pri stepanju ova dva sava koje ona spominje treba olabaviti dosta u odnosu na donji. onda je lakse nabrati.

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Sad ja imam pitanja:

    1) ko bi mi poklonio burdu decembar 1973, pritipliz
    2) zna li iko ima li Bagat Ruža fabrički predviđenu providnu plastičnu stopicu za šivenje; ako ima, molim fotku dotične stopice
    3) ko ima endlericu - koju ima i kako je zadovoljna, i naravno, koliko je plaćena

    Pusa, i hvala
    S prvim ti ne mogu pomoci.

    Ruza sigurno ima plasticne prozirne stopice.

    Imam Toyotinu endlericu iz Neckermanna. Platila sam ju puno, mislim 2300 il 2400kn. Ali vrijedi svake kune. Sije odlicno:
    - od vrlo sporo do vrlo brzo (ne znam napamet brzinu ali pogledat cu ako
    te zanima)
    - sav je podesiv po sirini
    - moze se siti s 2, 3 ili 4 konca
    - ima diferencijalni prijenos, znaci podesavas koliko ce jako vuci tkaninu (znas, da se ne rasteze i ne nabire)
    - konci se uvlace vrlo jednostavno, sve je u bojama, lako dostupno
    - igle su isto lako dostupne i lako se mijenjaju (i to sam probala)

    Inace sam gledala jos jednu endlericu, Brother D-nesto, tad je kostala 3600kn. Jedina razlika izmedju te i ove moje je u automatskom uvlacenju donjih konaca, koje moja nema. Ostalo sve isto.

    Ali da danas znam ono sto onda nisam znala, otisla bih i kupila rabljenu, servisiranu i s jednogodisnjom garancijom endlericu od servisera sivacih strojeva. I platila ju duplo manje.

    I nemoj niposto kupovati onu neku prejeftinu endlericu Bagatovu, al zapravo kinesku limenu igracku. Mislim da se zove Ana i da kosta oko 800kn. Niposto.

  31. #31
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hvala Marta
    Još neko?

  32. #32
    lucky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    102

    Početno

    Vještičice,

    ja imam Brother Lock 925D endlericu s kojom sam više nego zadovoljna i vrijedi svaku kunu koju sam za nju dala. Više se i ne sjećam koliko je točno plaćena ali sigurno više od 3000 kn. Davno je kupljena (prije 7-8 god.), možda ih više i nema, ali Brother je ime koje bih ponovo kupila jer cijelo ovo vrijeme ona radi savršeno.

    Može šivati s 3 ili 4 konca (Marta kako to tvoja može i sa 2 :?, jesi li probala), vrlo jednostavno uvlačenje konaca, podešavanje širine i dužine boda, može npr. šivati uski smotani rub (skidanjem jedne nogice) što je vrlo fin porub kod jako tankih tkanina: svila, žoreta i sl.

    Ovdje možeš vidjeti tip 929D http://www.youtube.com/watch?v=N76fr...eature=related (ovo je prvi dio a ima ih do čini mi se 11 na youtube pa pogledaj) kod koje ne vidim neku razliku u odnosu na 925D.

    Jednom sam sjela za jednu endlericu (ne znam koju) koja je plaćena 1000 i nešto sitno kuna i ja koja već dugo imam svoju i poznam dosta "caka" oko uštimavanja boda i napetosti konaca na toj endlerici nisam uspjela dobiti savršen porub kao što je na mojoj, a o poslu oko uvlačenja konaca da ne pišem. Stoga svaku kunu više koju daš za mašinu, vjeruj mi, toliko manje nerviranja poslije.

  33. #33
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja sam dok sam studirala šivala sebi kojekakve krpice, sada više ne šivam, ali sam razmišljala da bih ponovo mogla početi Yodi šivati.

    e sada, ja imam toyotinu endlericu, ali ju nikada nisam uspjela prokljuviti. Uvijek mi je nekako i vukla i zatezala i nikada mi šavovi nisu ispadali uredni. nikada nisam znala koji konac popustiti, a koji zategnuti. ali to mislim da je moja greška, a ne od mašine.

  34. #34
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa
    ja sam dok sam studirala šivala sebi kojekakve krpice, sada više ne šivam, ali sam razmišljala da bih ponovo mogla početi Yodi šivati.

    e sada, ja imam toyotinu endlericu, ali ju nikada nisam uspjela prokljuviti. Uvijek mi je nekako i vukla i zatezala i nikada mi šavovi nisu ispadali uredni. nikada nisam znala koji konac popustiti, a koji zategnuti. ali to mislim da je moja greška, a ne od mašine.
    pa jel imas jos uvijek upute? tamo su tocno navedeni sa slikama svi slucajevi kad je koji konac prezategnut - dakle, ako izgleda tako i tako, znaci da je prezategnut br.1 recimo... meni se to o cem pricas desavalo samo prvih par probnih pokusaja dok ju nisam nastimala kako spada. ako si zagubila upute, mogu ja skenirati pa ti poslati, a mozda imas i na netu za naci... ili si to sve isprobala?

  35. #35
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ma isprobavala sam sve varijante, ali nisam nikada točno skužila kada koji otpustiti, a koji zategnuti.
    ali to je bilo prije par godina. sada ste mi baš malo dale inspiraciju za ponovo šivanje. moram od svojih donijet endlericu pa ću baš još jednom probati. možda se ovaj puta skužimo. ako ne, uvijek mogu pitati.
    ovo da škicnem malo po netu ti je super ideja. hvala.

  36. #36
    lucky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    102

    Početno

    Ako staviš 4 različite boje konca lako češ vidjeti koji zategnuti a koji popustiti

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Evo, trebam prijedloge iz kutka:

    mm mi je greškom kupio četiri metra flisa tamno ljubičaste boje (htjela sam svjetlu felpu, ali eto). Što da napravim od toga kad već imam? Razmišljala sam o zimskim tajicama za svaku djevojčicu, pa suknju za mene i veću djevojčicu (podstavljeno pamučnim materijalom, na široko, pa lastika na dnu, te onda sve okrenuti. Tako sam radila par suknji i baš su bile kul, napuhane oko koljena). Ali što dalje? Nisam iscrpila ni metar i pol. Možda nekakve šalove, pa nadošivati krpice po njemu i prošarati koncem neke suprotne boje (svjetlo zelene). Dajte kakav prijedlog!

  38. #38
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Jednu deku da sašiješ i ode ti već 2 metra.
    Ja sam radila deke, trenirke, vreću za spavanje.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    I meni treba savjet oko flisa,htjela sam djeci radit vrece za spavanje,samo neznam jel bolje radit od recimo dva sloja flisa ili jedan sloj flisa a iznutra podstavit pamukom?
    Jel radio tko nesto slicno?Da i sta mislite kako bi funkcioniralo kopcanje na dugmad na vreci umjesto rajfeslusa za starije djete koje se ne presvlaci po noci?

  40. #40
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Definitivno samo jedan sloj, flis stvarno jako grije. Tako sam ja radila, iznutra pamuk, izvana flis. Stavila sam ciferšlus jer mi je bilo jednostavnije, ali mogu i gumbi, zašto ne?

  41. #41
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    ...Dajte kakav prijedlog!
    Sebi ili jednoj curici zimsku jaknu/kaputić (ako voli tu boju).

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    Evo, trebam prijedloge iz kutka:

    mm mi je greškom kupio četiri metra flisa tamno ljubičaste boje (htjela sam svjetlu felpu, ali eto). Što da napravim od toga kad već imam? Razmišljala sam o zimskim tajicama za svaku djevojčicu, pa suknju za mene i veću djevojčicu (podstavljeno pamučnim materijalom, na široko, pa lastika na dnu, te onda sve okrenuti. Tako sam radila par suknji i baš su bile kul, napuhane oko koljena). Ali što dalje? Nisam iscrpila ni metar i pol. Možda nekakve šalove, pa nadošivati krpice po njemu i prošarati koncem neke suprotne boje (svjetlo zelene). Dajte kakav prijedlog!
    Za mamu ovo (bezrukavac je meni zakon, a dolje postojeća suknja od istog materijala):
    http://www.kubota.fr/IMG/jpg/polaire.jpg

    Za cure ovo (rukave na ciferšlus, da se mogu skinuti):
    http://www.polo-shirts.co.uk/images/...ids_fleece.jpg

  43. #43
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    Evo, trebam prijedloge iz kutka:

    mm mi je greškom kupio četiri metra flisa tamno ljubičaste boje (htjela sam svjetlu felpu, ali eto). Što da napravim od toga kad već imam?
    prodaj meni ostatak

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    Evo, trebam prijedloge iz kutka:

    mm mi je greškom kupio četiri metra flisa tamno ljubičaste boje (htjela sam svjetlu felpu, ali eto). Što da napravim od toga kad već imam?
    prodaj meni ostatak
    A za što bi ga ti iskoristila - otkrij mi tajnu!

  45. #45
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Vozite se još u kolicima? Ako vam se uklapa boja, možeš napraviti vreću- prekrivač za po zimi. Sa zatvaračem, možda, i da ima one proreze za pojas.

    Ilil možda neku jaknicu-kaputić za curke, na gumbe, sa kapuljačom, do koljena. Super ako imaš još koju boju flisa pa kombiniraj. Ili sa samtom(na orukavlje, džepove...).

    Ili neku pelerinu, pončo...

    Kapu, s dodacima za prekriti uši. Možda nešto ovako:

    http://www.malimrav.hr/product_info....roducts_id=217

  46. #46
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Vozite se još u kolicima? Ako vam se uklapa boja, možeš napraviti vreću- prekrivač za po zimi. Sa zatvaračem, možda, i da ima one proreze za pojas.

    Ilil možda neku jaknicu-kaputić za curke, na gumbe, sa kapuljačom, do koljena. Super ako imaš još koju boju flisa pa kombiniraj. Ili sa samtom(na orukavlje, džepove...).

    Ili neku pelerinu, pončo...

    Kapu, s dodacima za prekriti uši. Možda nešto ovako:

    http://www.malimrav.hr/product_info....roducts_id=217

  47. #47
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    ne znam zašto je otišlo 2 puta. :/

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Cure, hvala vam na prijedlozima. Moj problem je što nisam baš tehničarka, više kreativka pa mi neke stvari predstavljaju problem. No, pokušat ću ovako:

    - tajice;
    - suknjice;
    - haljinice;
    - jaknicu na gumbiće do koljena (ovo će biti probno);
    - kapice s ušima + kapice kao za patuljke (to je jako jednostavno napraviti - izmjerim opseg glave i onda napravim kao trokut, spojim jedan i još napravim jedan šav na čelu)


    *poslikat ću kad završim, da vidite kako ne znam šivati, ali se ipak ne dam

  49. #49
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    ni ja se ne dam 8)

    upravo si šivam neku klasik šik haljinicu do koljena.

    djetetu smišljam isto haljinicu.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Cure, divim vam se
    Ja zašijem gumb i to mi je domet Sad bih htjela malenoj sašiti plišanca, ali specifičnog (onog tigra Hobbesa iz stripa Calvin & Hobbes) - ima li netko tko to radi (platim koliko god treba) ili mi barem možete reći koji da materijal tražim i gdje pa ću sama probat nešto.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •