Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: dr Blajic / PETROVA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    18

    Početno dr Blajic / PETROVA

    On mi vodi trudnocu i najvjerojatnije ce me poroditi. Zasad sam jako zadovoljna. Ima li koja iskustvo poroda i sto mi mozete reci? Petrove me opcenito strah, ali on je vise nego ugodan pa se dvoumim i puno bi mi znacio kakav savjet. Hvala

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Po onome što sam ja čula i vidjela; jako ugodan i profesionalan.
    Stvarno sam čula samo riječi hvale za njega.

    Sretno!

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kod njega sam dobila "puni pansion": cjelonoćni ctg u boksu, drip, epiziotomiju... nalijeganje na trbuh...

    dobro je što nas nije uznemiravao tijekom trudova nego je sjedio ipred boksa i čekao
    i odlično je što nije paničar

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zaboravila sam prokidanje vodenjaka bez najave
    ali, to se, valjda, podrazumijeva

  5. #5
    Sparklina

    Početno

    meni je stari Blajić "sredio" blizance tako da me Petrova nikada više u životu neće vidjeti!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    18

    Početno

    sad me strah. kod poroda se najvise bojim stava JA SAM DOKTOR, JA ZNAM NAJBOLJE, TI SE NE PETLJAJ kao da se radi o krastavcu a ne zeni.

  7. #7
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Ma čuj...pa jesi li rekla da si za sada s njime zadovoljna?

    Ajd nemoj da te bude strah, imaš vremena s njim se dogovoriti oko toga što želiš ili ne želiš na porodu (mislim na intervencije).

    Informiraj se, napravi plan poroda i samo mirno dalje.

    Sretno!

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mislim da s njim nema dogovora :/ , bar sudeći prema tečaju za trudnice gdje je držao zanimljivo predavanje o tome kako si rodilje svašta izvoljevaju pa odbijaju drip, traže loptu, neće rezanje i sl. (i svi se grohotom nasmijaše...)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    ja sam friško rodila u petrovoj prije nekoliko dana... za blajića sam čula riješi pohvale što sama ne mogu reći..jako mi se zamjerio kod prvog poroda jer je tako lagano izignorirao moje hemeroide da sam ostana blago rečeno šokirana. a ja od njih nisam ni 2 mjeseca nakon poroda mogla normalno sjediti...

    a što se tiče petrove..to se zna da je stanje katastrofalno i na to se psihički pripremi.. da su tuš kabine očaj, wc također... al tu nažalost niš nemremo..možemo samo čekati neka bolje vremena za naše zdravstvo..

    sretno!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    14

    Početno

    rodila sam u petrovoj prije nesto manje od godinu dana, doticni mi je bio na porodu...da bar nije...jer je osim njegovog prostakluka, hladnoce i grubosti (kod pregleda) sve bilo vise-manje ok. mislim, nezahvalno je ovako govoriti, ne znam sto se tocno dogadalo za vrijeme poroda tj., izgona, jel bila kakva frka (iz moje perspektive nisam mogla naslutiti probleme), cini mi se da je beba morala brzo izaci (ili je to netko tako htio , o epiziotomiji i oporavku poslije poroda da ne govorim), uglavnom doticni doktor se lijepo na mene izderao:"j..... mu, pa necu ja umjesto tebe tiskat!" (naravno da sam tiskala!). sto je meni i u onom trenutku i sada - grozno! mislim da nitko to ne zasluzuje u tako "delikatnom" trenutku, a pogotovo nakon sto 15 sati cami u boksu i ne pusta ni glasa (hocu samo reci da sam cijelo vrijeme bila prisebna i kooperativna, stabi tek bilo da sam pravila"probleme"). kad je poslije dosao u boks, htjela sam se s njim nesto kao nasalit (nes bezveze, tipa, "pa, nije bilo tako strasno") nije me ni pogledao...mislim, osjecala sam se ko g...o, to je skuzila primalja, pa me stala hvalit, tipa, svaka cast, gospodjo, vi morate imati jos djece, kako ste vi to sve dobro podnijeli i te spike...da se razumijemo, nisam ocekivala kraljevski tretman (to je petrova, a ne privatno rodiliste), ali ipak...to su naoko sitnice, ali u tako vaznom i velicanstvenom trenutku kao sto je dolazak dugo ocekivanog djeteta na svijet, i te sitnice su bitne, i ja sam zbog njih jos uvijek ljuta...(kao sto se vidi).
    inace je dr. Blajic vrlo hvaljen kao porodnicar, pa napominjem da je ovo samo moje osobno iskustvo te da mi zaista nije cilj nekoga blatiti ili stvarati paniku...no, kad vec pitas za iskustva...
    dobro ti je netko rekao, ako je tebi ok, onda super...
    valjda je imao los dan, valjda mu ja nisam bila simpa (iako to ne bi trebalo biti bitno, al sta ces, ljudi smo).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    dage moje, ja dr. Blajića znam jako dugo i jedino što vam mogu reći za njega je slijedeće....kao i svi drugi, ako si mu drag i još k tome ako dođeš preko preporuke,naravno da ćeš imati drugačiji tretman. s tim da ja čak ni nisam imala neku vezu, ali sam se s njim skompala tijekom svih sr..... koja sam imala i mogu samo reći da me čovjek doslovce spasio u par navrata kad su se stvari prilično zakomplicirale.....a ima i on svojih dana, naravno, ali u usporedbi s ostalima u Petrovoj on je anđeo....nije mi bio na prvom porodu, ali bi ga rado htjela sad na drugom, pa me zanima ako netko zna kakva je procedura dogovora s njim.....on još malo ide na g.o. pa mi je rekao da ćemo se dogovoriti sve kad se vrati....

  12. #12
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jel vi pricate o blajicu ili bljajicu? ima neki stari?

    ja sam nedavno bila kod mladog dr bljajica na poslijeporodnom pregledu (moj gin je na godisnjem a htjela sam obaviti prije mora, frendica kod njega kontrolira trudnocu pa sam otisla tako da ne idem bas kod nekog kog ne znam), i bio je simpatican i njezan kod pregleda. cak se nije ni zgrozio niti napravio facu kad sam mu rekla da sam rodila doma, time me ugodno iznenadio. iako sam ja protivnik gin .na porodu, bez obzira na to sto je bio ugodan ne bi ga htjela u blizini dok radam, ni njega niti ikog drugog

  13. #13
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    dr Blajić je stariji šarmantan gospodin ugodna glasa -voditelj zbora lječnika. Al kao i ostali dr u Petrovoj, sklon intervencijama, ubrzavanju poroda, ....
    dr Bljajić je onaj mladi kovrčavi????

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da

  15. #15
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    dr Blajić je stariji šarmantan gospodin ugodna glasa -voditelj zbora lječnika...

    sorry, ali morala sam se nasmijati na ugodan glas i zbor.
    (napisano u tom kontekstu zvuči kao da se radi o pjevačkom zboru)

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    radi se, da, da, o pjevačkom zboru lječnika...

  17. #17
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    etotiga, zezla se, nije voditelj nego tenor2
    http://www.zlp.mef.hr/ZLP-lijecnici-sastav.html

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Maksimir
    Postovi
    16

    Početno

    Curke, molim pomoć!
    Čula sam riječi hvale za dr.Blajića, pa bih htjela kod njega voditi ostatak trudnoće. Naime trudnoća je ostvarena IVF postupkom, a porod treba izvršiti carskim rezom. Molim vas kontakte od doktora, može i na pp.
    Radi li doktor negdje privatno, odnosno koje dane i kada prima trudnice?
    Puno hvala!

  19. #19
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    etotiga, zezla se, nije voditelj nego tenor2
    http://www.zlp.mef.hr/ZLP-lijecnici-sastav.html
    Ja mislila ti se zezaš.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav!!
    Ja sam prije 10 mjeseci rodila u Petrovoj. Bilo me strah ici u petrovu jer sam cula svakakve price.
    No, kad sam rađala (13 sati sam bila u rađaoni na dripu ) stalno su dolazili k meni , provjeravali CTG, kako sam ja, beba... I doktori i sestre.
    MM nije bio samnom tako da su mi sestre i mocile usne s gazom...
    Dr. Blajić je bio na porodu i prema meni je bio ugodan i pomagao mi je pri tiskanju. Mislim da je stručan, da ima znanje, te da ti zna pomoći ako treba.
    A sto se tiče stanja bolnice.... Pa, istina je da je sve staro, ali opet mislim da je bitnije znanje i stručnost ljudi koji tamo rade od starih kreveta i tuševa.
    sljedeći put ću opet ići BEZ STRAHA u Petrovu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Iskustva iz petrove odlična-opet ću tamo. O dr blajiću sve najbolje iako mi nije on vodio trudnoću niti me porodio-to je obavio dr bljajić

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ovako
    meni dr. blajić nije bio na porodu jer se cura požurila, ali je mojoj mami samnom uglavnom doktor je odličan, svakako jedan od najboljih porodničara u Hrvatskoj..iz mog iskustva mogu ti reći da su ti možda bitnije babice na porodu od doktora..ja sam doktora vidjela svega 10 minuta, za vrijeme pregleda prije poroda, kad smo razgovarali u vezi epiduralne i za vrijeme samog izgona..e sad, mozda je dr.Blajić odgovorio ruzno curi koja je gore opisala svoje iskustvo jer je traumaticno za bebu ako je tiskas van pa prestanes i ona se vrati nazad..uglavnom, ja ti savjetujem da previše ne razbijaš glavu porodom jer je svačiji porod i iskustvo drukčije..

  23. #23
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj tuntun prvotno napisa
    O dr blajiću sve najbolje iako mi nije on vodio trudnoću niti me porodio-to je obavio dr bljajić
    a kakav ti je bio dr bljajic?

  24. #24
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ako je dr.Bljajić prije 3,5 godine imao kovrčavu kosicu a nije bio ovako ošišan(čini mi se da je to on, al imam rupe u sjećanju-namjerne), onda me šio. I prešio. Stegnuo šavove, skidali ih, stavljali nove, ledili izrasline, liječili upale...tako da...ako je on taj
    ako nije, evo onom drugom mladom kovrčavom zločesti smajlić!

  25. #25
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    dr bljajic, je mladjahan, ima svijetlosmedju kovrcavu kosu i voli puno pricati

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    vidim da se tema prosirila sa blajica na bljajica i ostale pa me zanimaju iskustva sa prof skrablin ako ih ima

  27. #27
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    ah slavni dr. Blajic, bivsi svecenik, jeste li znale?

    Meni je napravio carski prije 3,5 mjeseca, bio je ok.
    Imala sam srecu sto je dosao svjez jer je nakon toga bio u bolnici naredna 72h :shock:
    Poznat je po tome da je inventar bolnice, previse se forsira za svoje godine pa je ponekad sklon pogreskama.
    Moram priznati da sam se uplasila kada sam vidjela u sali da ce me on operirati, ali ajde - proslo je ok.

    Prije neka 2 mjeseca je kolabrirao na poslu i hitno prebacen na Rebro, vec za dva dana sa kanilom u ruci bio je na viziti u Petrovoj pravi radoholicar.

    Uglavnom, ako dodjete kod njega mozete ocekivati puni tretman po protokolu - drip, prokidanje i ostalo.

  28. #28
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno


    na početku moje trudnoće, obzirom da sam bila rizična zbog štitnjače, poslali me s preporukom k njemu, kao "u dobrim ću biti rukama blablabla, to je vrhunski profesionalac, blablabla, vrhunski doktor, blablabla"

    ne znam da li zaista je ili nije, ali kada me tijekom prvog (vrlo neugodnog) pregleda nije udostojao uopće pogledati u oči, tretirao me kao još samo jedan broj na stolu (jer to tamo i ide kao po proizvodnoj traci) dok je razgovarao sa mojim međunožjem, i na kraju rekao "svejeuredupijetevitaminenaručitesezaslijedećipr egledsljeeeeeedeeeeća" zaključila sam da takav tretman ne želim za sebe

    ok, ovo je možda širi problem pretrpanosti petrove/općenito zdravstva i dr., no zauvijek sam zapamtila njegovo lice i knedlu u grlu i nikada se više nisam tamo vratila (još pamtim MM-ov panični pogled dok sam u suzama izlazila iz petrove ambulante, skoro mu je srce otkazalo jer je mislio da nešto nije u redu)

    ostatak trudnoće sam se osjećala kao kraljica kod dr. Kosa (Vili)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Jurim prema Zadru
    Postovi
    17

    Početno

    O taj doktor uvijek nasmješenog lica mene je porađao prvi puta di je bio jako težak porod i svaka mu čast porodio me u 1:30 a već je u 7 bio u viziti

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Kad smo kod teme liječnika iz petrove, znate li i jednog kvalitetnog liječnika koji radi u petrovoj i privatno? Da li se u petrovoj mogu platiti pregled i uzv ako nemaš uputnicu? Znate li možda tko je od liječnika kada u ambulanti? U prvoj me trudnoći u nekoliko navrata ultrazvučno pregledao dr Zlopaša, inače po meni vrhunski stučnjak u uzv dijagnostici i doista imam povjerenja u njega. Problem je što, koliko znam nikad neznaš koji će te liječnik dopasti taj dan u ambulanti.

  31. #31
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja sam prvu trudnoću pratila kod Crvenkovića, bila sam zadovoljna.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    116

    Početno

    Ovih dana idem na tečaj u Petrovu i odlušala sam predavanje dr. Blajića o porodu. I baš sam nekako u bedu otkad sam ga čula. Meni je tip grozan. Kad priča o rodiljama upotrebljava naziv "sirote". Kad je nešto pričao o krvarenju u trudnoći, u kontekstu da je normalno nakon pregleda ispričao nam je kako je taj dan ujutro pregledao 40 žena, a pola od njih je krvarilo sirota i poslije u panici zvalo bolnicu pitajuć ih je li to normalno. Kao da je 40 krava pregledao, a ne ljudskih bića.
    Kad je pričao o pomagalima na porodu koje po njegovim riječima olakšavaju bol, npr. lopta pripomenuo je da kad mu je nekidan jedna žena došla s loptom rodit, da bi ju najradije bio s nogom u guzicu. Nije objasnio zašto, osim što se činilo da šta jedna žena ima nešto sama odlučit o porodu kad je obična "sirota" (meni zvučalo ko stoka više)


    Meni je tip totalno :shock: . Ima tako stav s visoka prema trudnicama, svojim specijalizantima. Mislim tako ih je oslovljavao "moji", ne znam valjda je nekakav šef negdje tamo.
    Nakon što sam ga čula, pitam se šta mi bi da izaberem Petrovu za rodit :?
    Ne znam, možda je čovjek vrhunski stručnjak, ali ponašanje mu je katastrofa i po njegovom rodilje se uopće nemaju šta javljat, nego "sirote" trebaju šutiti i mučat kao da nisu ljudska bića.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •