Stranica 2 od 25 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1226

Tema: majke protiv udruge Roda

  1. #51
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Ria prvotno napisa

    I meni je moja ginekologica rekla više puta da se na Rodi često mogu pročitati potpuno pogrešne i nimalo bezopasne informacije.
    .
    šta? da češnjak liječi? da je klistir i rezanje zastarijela neosnovana rutina?

    na stranu civilni forumi, mene više smeta kad se medicinari ("ljudi u bijelom") okome na Udrugu Roda
    Pretpostavljam da je mislila na savjete vezane uz porod i određene dijagnoze. Bar smo o tome u tom trenu pričale kad mi je to skometirala.

    Što da ti kažem, žalosno je i činjnica je da ovaj forum prati loš glas i po ordinacijama i po rodilištima i po drugim forumima, ali tako je kako je. Meni ne smeta dokle mogu tu naći sebi korisne informacije.
    No nekome bi komentar doktora ili onfo s tečaja bili dovoljni da stvore mišljenje, meni ne, ja si mišljenje stvaram sama na osnovu svojih iskustava.

  2. #52
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    I zabrinjavajuće je ako pedijatri majkama savjetuju da se klone Rodinih stranica, umjesto da ih na njih upućuju.
    pa ne preporucuju to SVI pedijatri. samo neki koji se ne slazu sa stavovima Rode i vjerovatno povrsno prilaze tematici dojenja. pa koliko ih samo zenama daje krive savjete i netocne informacije, svako malo ovdje izroni kakav topic o tome, zar ne? (ovde govorim samo o dojenju)

    meni vulgaran i brutalan nacin izrazavanja ne garantira iskrenost. mozda samo frustracije.

    nije vazno STO ti kaze, nego TKO ti kaze

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    :/

    netko je razljutio Macu....

  4. #54
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    I zabrinjavajuće je ako pedijatri majkama savjetuju da se klone Rodinih stranica, umjesto da ih na njih upućuju.

    To je zabrinjavajuce samo zato sto pokazuje da se svijest pedijatara uopce ne mijenja, i da im je ne trebaju roditelji koji barem tu i tamo razmisljaju svojom glavom jer gledaju na to samo kao na mijesanje u njihov posao.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    eh da što se pedijatara tiče,i njih,kao i svih ima boljih i i lošijih
    moja npr kao da se ravna po ovome što na Rodi piše,i toliko se zalaže za dojenje(isključivo 6 mjeseci) da sam čula pogrdnih komentara majki koje ne doje da im je sve neugodnjak ići kod nje

  6. #56
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Ria prvotno napisa

    I meni je moja ginekologica rekla više puta da se na Rodi često mogu pročitati potpuno pogrešne i nimalo bezopasne informacije.
    .
    šta? da češnjak liječi? da je klistir i rezanje zastarijela neosnovana rutina?

    na stranu civilni forumi, mene više smeta kad se medicinari ("ljudi u bijelom") okome na Udrugu Roda
    Pretpostavljam da je mislila na savjete vezane uz porod i određene dijagnoze. Bar smo o tome u tom trenu pričale kad mi je to skometirala.

    Što da ti kažem, žalosno je i činjnica je da ovaj forum prati loš glas i po ordinacijama i po rodilištima i po drugim forumima, ali tako je kako je. Meni ne smeta dokle mogu tu naći sebi korisne informacije.
    No nekome bi komentar doktora ili onfo s tečaja bili dovoljni da stvore mišljenje, meni ne, ja si mišljenje stvaram sama na osnovu svojih iskustava.
    I da, da dodam, i naša pedijatrica nije ljubitelj Rode. E ja baš imam ekipu oko sebe

  7. #57
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    I zabrinjavajuće je ako pedijatri majkama savjetuju da se klone Rodinih stranica, umjesto da ih na njih upućuju.

    To je zabrinjavajuce samo zato sto pokazuje da se svijest pedijatara uopce ne mijenja, i da im je ne trebaju roditelji koji barem tu i tamo razmisljaju svojom glavom jer gledaju na to samo kao na mijesanje u njihov posao.
    joj nemojmo sad i mi ovde generalizirat.

    potpisujem ronin.

    ja stvarno ne znam jeli moja svijest selektivna pa cujem samo ono sto mi odgovara ili imam srecu da susrecem ljude koji su prodojeci, do sada sam srela jako puno lijecnika koji su prodjeci, i kad cujem ovakve komentare bas mi se nekad cine nepravedni.

    sad jel ja samo slusam i druzim se s takvima i imam srecu ili se neke stvari ipak mijenjau ... vjerovatno je i jedno i drugo.

  8. #58
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Ja ne znam stav svoje pedijatrice jer je nikad nisam ni pitala za mišljenje pošto sam stvorila svoje. Na svakom pregledu bi samo kratko komentirala "Još dojiš?" . Ja bi rekla "da" bez dodatnih uplitanja.

    Lako je u Zg i u drugim većim gradovima gdje se može pronaći prodojećeg pedijatra, ali u malim gradovima ima po njih par kojima je zadnja edukacija bila na faksu, nisu vidjeli nikakvih seminara, a još manje samostalno tražili informacije po internetu.

  9. #59
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    Meni ne smeta dokle mogu tu naći sebi korisne informacije.
    No nekome bi komentar doktora ili onfo s tečaja bili dovoljni da stvore mišljenje, meni ne, ja si mišljenje stvaram sama na osnovu svojih iskustava.
    potpisujem...

    ko voli nek' izvoli...

  10. #60
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    E sad vidim da je počelo po pedijatrima.
    Mi obožavamo našu pedijatricu, žena je predivna, posveti uvijek dovoljno vremena, sve objasni, nije farmakolog, sve provjeri nekoliko puta, nježna je i rado izađe u susret za dobrobit djeteta. Za našu A. je milijun puta napravila i što nije morala samo da ona bude sretija i zadovoljnija.

    Stoga mi ne smetaju njeni komentari, ona ima svoje, a ja svoje mišljenje, al to je nebitno dok se oko mog djeteta slažemo.

    Ginekologica je izvrsna žena i jako rado idem kod nje i razgovaram s njom. Jako rado prihvate neke onformacije koje joj ja donesem, o nekim se išla čak i dalje raspitivat pa me zvala doma da mi kaže što ima najnovije.

    Ove u Petrovoj ne znam i ne želim ih ni komenirati.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Zato me ne čudi poplava negativno nastrojenih topica, osobito u našem mentalitetu koji je sklon kukanju, a puno manje djelovanju.
    Imaš pravo.
    Iako, meni je stvarno ružno čitati one komentare - ponekad pomislim, ako ljudi nemaju što lijepo reći, bolje bi im bilo da šute. Najlakše je okomiti se na nekog (ili nešto) i onda se nabacivati komentarima ovakvima i onakvima, uz obilje prostota.

  12. #62
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    I stvarno je nevjerojatno da na skoro svim drugim roditeljskim forumima jako negativno gledaju na Rodu. I zabrinjavajuće je ako pedijatri majkama savjetuju da se klone Rodinih stranica, umjesto da ih na njih upućuju.
    Slazem se sa ovim...ono sto sam cula od vecine pedijatara (sto rodbine, sto od prijateljica) je da ne treba "slijepo" upijati svaku rijec sa Rode.

    Ali budimo iskreni....kad zagusti sa bolesti ili sa nekim slicnim problemom...mame/tate zagooglaju i sta im se prvo otvori ??? Rodine stranice. I tamo uglavnom nadju sve potrebne informacije.

  13. #63
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    Zato me ne čudi poplava negativno nastrojenih topica, osobito u našem mentalitetu koji je sklon kukanju, a puno manje djelovanju.
    Imaš pravo.
    Iako, meni je stvarno ružno čitati one komentare - ponekad pomislim, ako ljudi nemaju što lijepo reći, bolje bi im bilo da šute. Najlakše je okomiti se na nekog (ili nešto) i onda se nabacivati komentarima ovakvima i onakvima, uz obilje prostota.
    Pa da. Ljeto je, fjaka.

  14. #64
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa
    I stvarno je nevjerojatno da na skoro svim drugim roditeljskim forumima jako negativno gledaju na Rodu. I zabrinjavajuće je ako pedijatri majkama savjetuju da se klone Rodinih stranica, umjesto da ih na njih upućuju.
    Slazem se sa ovim...ono sto sam cula od vecine pedijatara (sto rodbine, sto od prijateljica) je da ne treba "slijepo" upijati svaku rijec sa Rode.
    Ne treba slijepo upijati svaku riječ od nikuda. Kako s rode, tako i u ordinacijama.

  15. #65
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    I zabrinjavajuće je ako pedijatri majkama savjetuju da se klone Rodinih stranica, umjesto da ih na njih upućuju.

    To je zabrinjavajuce samo zato sto pokazuje da se svijest pedijatara uopce ne mijenja, i da im je ne trebaju roditelji koji barem tu i tamo razmisljaju svojom glavom jer gledaju na to samo kao na mijesanje u njihov posao.
    joj nemojmo sad i mi ovde generalizirat.


    Ne znam jel zvucalo kao generaliziranje, nadam se da nije :? s obzirom da ni u kom slucaju ne mislim na sve pedijatre, sve ginekologe, al da je to jedan od razloga - jest.

    Ja imam srecu da su obje pedijatrice mojeg djeteta izvrsne i kao osobe i kao lijecnice. Naravno da prvenstveno njih nikad ne bih ukljucila u ovu moju konstataciju, koja se moze shvatiti kao generalizirajuca.

  16. #66
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa
    I stvarno je nevjerojatno da na skoro svim drugim roditeljskim forumima jako negativno gledaju na Rodu. I zabrinjavajuće je ako pedijatri majkama savjetuju da se klone Rodinih stranica, umjesto da ih na njih upućuju.
    Slazem se sa ovim...ono sto sam cula od vecine pedijatara (sto rodbine, sto od prijateljica) je da ne treba "slijepo" upijati svaku rijec sa Rode.

    .
    Pa što to nekome nije normalno???
    Pa što netko stvarno misli da je zakon sve što čita na Internetu :?

  17. #67
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Ne treba slijepo upijati svaku riječ od nikuda. Kako s rode, tako i u ordinacijama.
    Evo, s ovim se slažem u potpunosti. Selektiraš, uzmeš ono što možeš upotrijebiti i što ti koristi i ideš dalje.

  18. #68
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Ne treba slijepo upijati svaku riječ od nikuda. Kako s rode, tako i u ordinacijama.
    Potpisujem.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Pa što netko stvarno misli da je zakon sve što čita na Internetu :?
    Nećeš vjerovati, ali ima ih, i to fakultetski obrazovanih ljudi :/

  20. #70
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    to sto se netko obrazovao (i) na faksu nije garancija bas ni za sto

  21. #71
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ne znam jel zvucalo kao generaliziranje, nadam se da nije :? s obzirom da ni u kom slucaju ne mislim na sve pedijatre, sve ginekologe, al da je to jedan od razloga - jest.
    hvala na pojasnjenju.

    :
    Ne treba slijepo upijati svaku riječ od nikuda. Kako s rode, tako i u ordinacijama.
    X

  22. #72
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    to sto se netko obrazovao (i) na faksu nije garancija bas ni za sto
    nitko nije ni rekao da ima...ili sam negdje propustila takav komentar.

  23. #73
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Ja ne znam stav svoje pedijatrice jer je nikad nisam ni pitala za mišljenje pošto sam stvorila svoje. Na svakom pregledu bi samo kratko komentirala "Još dojiš?" . Ja bi rekla "da" bez dodatnih uplitanja.

    Lako je u Zg i u drugim većim gradovima gdje se može pronaći prodojećeg pedijatra, ali u malim gradovima ima po njih par kojima je zadnja edukacija bila na faksu, nisu vidjeli nikakvih seminara, a još manje samostalno tražili informacije po internetu.
    da se citiram i dopunim.
    jučer sam vidjela da su napisale da nam mišljenje pedijatara nije bitno jer smo mi najpametnije.
    Ja se držim svoga mišljenja koje sam stekla čitajući razne izvore, slušajući tuđa iskustva i sl.
    mislim da mišljenje pedijatra je njegovo osobno mišljenje stvoreno na temelju njegovih kriterija i ne vidim zašto bi bilo iznad moga. tu mislim na dojenje, terapije antibioticima bez briseva i vađenja krvi i sl.

  24. #74
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    Ne treba slijepo upijati svaku riječ od nikuda. Kako s rode, tako i u ordinacijama.
    Potpisujem.
    x

  25. #75
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Ja ne znam stav svoje pedijatrice jer je nikad nisam ni pitala za mišljenje pošto sam stvorila svoje. Na svakom pregledu bi samo kratko komentirala "Još dojiš?" . Ja bi rekla "da" bez dodatnih uplitanja.

    Lako je u Zg i u drugim većim gradovima gdje se može pronaći prodojećeg pedijatra, ali u malim gradovima ima po njih par kojima je zadnja edukacija bila na faksu, nisu vidjeli nikakvih seminara, a još manje samostalno tražili informacije po internetu.
    da se citiram i dopunim.
    jučer sam vidjela da su napisale da nam mišljenje pedijatara nije bitno jer smo mi najpametnije.
    Ja se držim svoga mišljenja koje sam stekla čitajući razne izvore, slušajući tuđa iskustva i sl.
    mislim da mišljenje pedijatra je njegovo osobno mišljenje stvoreno na temelju njegovih kriterija i ne vidim zašto bi bilo iznad moga. tu mislim na dojenje, terapije antibioticima bez briseva i vađenja krvi i sl.
    Mene naša ni ne pita jel dojim.
    Pitala me u prvih 6 mj, godinu dana, ne sjećam se.

    A poslije valjda misli da je to naša stvar, ne znam.

    A ovo drugo: ja njihovog pedijatra cijenim. To ne znači bespogovorno da, da ...ali da je ne cijenim i do njenog mišljenja ne držim, ne bih joj djecu niti vodila.
    Mi razgovaramo o svakoj terapiji, cjepivima, nalazima...
    Ona cijeni nas, sasluša nas, mi nju...drugačije ne vidim kako bi :/

  26. #76
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja mislim da ipak udruzi roda fali jedan dobar, kvalitetan PR stručnjak.
    po meni, ipak nije za zanemariti negativne komentare na, eto već četvrtom roditeljskom forumu.
    da ne govorim o mom parku, uuu i tamo mame znaju oplest po rodi.

    kako će vaše akcije doprijeti do ciljanih skupina ako ciljana skupina ima a priori lošu sliku o udruzi? onda bi prva akcija trebala biti - ispravljanje loše slike o udruzi. ako ne prva, a onda visoko na listi prioriteta.
    ne znam, to je samo moje mišljenje, ne bavim se pr-om a da vrbujete možda nekog iz h***a, oni znaju posao

  27. #77
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ja mislim da ipak udruzi roda fali jedan dobar, kvalitetan PR stručnjak.
    X

    ne znam, to je samo moje mišljenje, ne bavim se pr-om a da vrbujete možda nekog iz h***a, oni znaju posao

  28. #78
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ja mislim da ipak udruzi roda fali jedan dobar, kvalitetan PR stručnjak.
    po meni, ipak nije za zanemariti negativne komentare na, eto već četvrtom roditeljskom forumu.
    da ne govorim o mom parku, uuu i tamo mame znaju oplest po rodi.

    kako će vaše akcije doprijeti do ciljanih skupina ako ciljana skupina ima a priori lošu sliku o udruzi? onda bi prva akcija trebala biti - ispravljanje loše slike o udruzi. ako ne prva, a onda visoko na listi prioriteta.
    ne znam, to je samo moje mišljenje, ne bavim se pr-om a da vrbujete možda nekog iz h***a, oni znaju posao
    Evo i ovo mogu potpisati.
    Možda bi stvarno mogli razmisliti o tome.

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj sweetmint prvotno napisa
    I stvarno je nevjerojatno da na skoro svim drugim roditeljskim forumima jako negativno gledaju na Rodu. I zabrinjavajuće je ako pedijatri majkama savjetuju da se klone Rodinih stranica, umjesto da ih na njih upućuju.
    Slazem se sa ovim...ono sto sam cula od vecine pedijatara (sto rodbine, sto od prijateljica) je da ne treba "slijepo" upijati svaku rijec sa Rode.

    .
    Pa što to nekome nije normalno???
    Pa što netko stvarno misli da je zakon sve što čita na Internetu :?
    hehe, pa radi se o moci marketinga. naravno da vecina ljudi ne vjeruje slijepo svemu sto procita (na internetu ili gdje vec) ali utjecaj je tu

    a inace: na forumima opcenito, pa tako i na Rodinom, ljudi pisu svasta. pisu o stvarima u koje su upuceni, ali bome i o onome o cemu blagog pojma nemaju.
    tako da se na Rodinom forumu sasvim sigurno moze naci netocnih informacija vezanih za zdravlje/bolesti i slicno. necu sad navoditi primjere jer ce rasprava krenuti u pogresnom smjeru. nisam medicinar, ali primijetila sam ponekad - i ako sam stigla - i reagirala na netocne tvrdnje vezane za moju struku.

    ipak mislim da to nije najveci razlog za djelomicno negativnu percepciju udruge u javnosti. znala sam naletjeti na stvarno pakosne komentare, tipa "kaj ce mi netko tupiti o AS, kao da ja to sama ne znam" - dakle, sad je problem to sto se udruga bavi autosjedalicama i slicno.

    moguce je da je ovo sto sam spomenula o forumu ipak razlog za savjete strucnjaka o tome da Rodine stranice (nadam se da misle samo na forum) treba izbjeci. ma zapravo, znam zasto to kazu na spomenutom tecaju u Petrovoj: pa kud bi oni jadni stigli kad bi se bavili svakom zenom posebno nisu oni kuca za radjanje, nego bolnica, i iskreno vjeruju da se moraju drzati dosadasnjeg protokola.

    ipak, ovdje zelim reci da su moja iskustva s Petrovom dobra, jer naime, trudnoca je bila rizicna i rodila sam planiranim carskim rezom. tj. citala/ne citala Rodu, isto bi mi bilo sto se poroda tice.

  30. #80
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Mi imamo 4 pedijatra u gradu i odabrala sam po svom kriteriju najboljeg. Nije baš neki veliki izbor :/

    Nisam od onih koja će razglabati sa pedijatrom i napraviti po njenoj odluci, ponajprije zbog djeteta koje urliče pa se ne mogu skoncentrirati na razgovor.

    Recimo, sama dođem do zaključka hoću li dijete cijepiti sa MoPaRu ili Priorixom, kupim ga ( time i uštedim nekoliko kuna ). Na moju inicijativu dijete ide po bris...
    Imam poznanicu kojoj svaka druga rečenica počinje sa "ime doktorice kaže...". Ja mislim da je majka ta koja odlučuje. Naravno, ako se ne radi o teškim bolestima ili nečemu šta ne zna.

  31. #81
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja ne mislim da nam je slika u javnosti baš tako negativna. Gdje vidimo prostor za poboljšanja, napravimo ih.

  32. #82
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Rasprava je već davno otišla od smjera pedijatara i upala sam kao grom iz vedra neba. Stvarno ste brzi

  33. #83
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Općenito sam protiv svih oblika "fanatizama" i "fundamentalizama", pa tako i i onih koji se ponekad provlače i Rodinim forumom... "Uzimam" ono što mi odgovara i u što vjerujem, ostalo pokušavam ignorirati, a ne se oko toga nervirati... Svatko, na kraju krajeva, ima ultimativno pravo barem na izričaj! Ako hoćete ovo isto prevedeno u poslovicu, onda bi se to moglo sažeti u "svaka ptica svome jatu leti"...

  34. #84
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Joj ljudi, pa kaj ak su se raspisali o Rodi?
    Za dobrim konjem se prašina diže.
    Većina nikad nije mijenjala svijet. Go with the flow nije moj izbor.

    S druge strane, kad malo škicnete - oni se tamo i međusobno tako počupaju da je to za krepat.

    Kaj se tiče intelektualaca i fakultetlija, meni to ne drži vodu kao pokazatelj niti pameti ni kulture. Fakultet završi da prostite zicagu, ak ste dovoljno uporni i dosljedni (i skudam kapu svima koji jesu). Pamet, kultura i pristojnost su odraz čovjekove osobnosti i karaktera, pa poznajem izuzetno kvalitetne ljude s jako malo klasičnog školovanja i iznenađujuće nekulturne i ne baš pametne sa završenim faxom. No ne generaliziram.

    To što neke "umorne" žene ne vole rooming in, jer se ne mogu odmorit od djeteta, mene samo može nasmijati. To mi je kao kad je moj pokojni stari znao reć' kad se probudio - da se ide na kauč malo odmorit - od spavanja.

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    neki da sam listala kozmo i uoćila da ribafiš (neki kao kul novinar, meni iritantan osobno) isto spomije rode (i babe) u posprdnom kontekstu.

    ima li tu neki starosjedioc koji se sjeća kad se ribafish bio ulogirao na Rodu?
    Ma Ribafish tako piše, oduvijek, to je njegov stil. On je jedan super tata. A njegova ženica je jedna super mama s ovog foruma.

  35. #85
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne kuzim zakaj se nitko nije obrecnuo na delimitirane rodiljne naknade :?

  36. #86
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa

    Mene naša ni ne pita jel dojim.
    Pitala me u prvih 6 mj, godinu dana, ne sjećam se.

    A poslije valjda misli da je to naša stvar, ne znam.

    A ovo drugo: ja njihovog pedijatra cijenim. To ne znači bespogovorno da, da ...ali da je ne cijenim i do njenog mišljenja ne držim, ne bih joj djecu niti vodila.
    Mi razgovaramo o svakoj terapiji, cjepivima, nalazima...
    Ona cijeni nas, sasluša nas, mi nju...drugačije ne vidim kako bi :/
    potpis anci. i moja ne pita o dojenju.

    m.a.r.t.a. - ti kažeš da se držiš svoga mišljenja. ne razumijem kako tvoje mišljenje može biti relevantno u odnosu na mišljenje pedijatra kad je riječ o zdravlju djeteta. na taj način stvarno bagateliziraš njihovo znanje, iskustvo - sve. naravno, pedijatra može biti ovakvih ili onakvih. na temelju svog mišljenja, odabrala sam svog pedijatra, na temelju svog mišljenja mogu tražiti drugo liječničko mišljenje, na temelju svog mišljenja mogu donijeti nekakvu odluku, ali svoje mišljenje stavljati ispred mišljenja pedijatra - to mi je stvarno nesuvislo.
    [/b]

  37. #87
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    zato sto blage veze nemaju da je i roda u velikoj mjeri za to zasluzna

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ne kuzim zakaj se nitko nije obrecnuo na delimitirane rodiljne naknade :?
    zato sto, kad se ides ispuhati, sve sto ne ide u prilog tvom pravednom gnjevu, ni ne postoji.

  39. #89
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ne kuzim zakaj se nitko nije obrecnuo na delimitirane rodiljne naknade :?
    zato jer to nitko ne povezuje s udrugom roda.

  40. #90
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja sam mikki odgovarala

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ne kuzim zakaj se nitko nije obrecnuo na delimitirane rodiljne naknade :?
    zato sto blage veze nemaju da je i roda u velikoj mjeri za to zasluzna

  41. #91
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    zato sto blage veze nemaju da je i roda u velikoj mjeri za to zasluzna
    Eto, šteta što ne znaju, ali nisu oni krivi za to...netko ih nije informirao. Dakle opet se poteže da je potreban dobar PR.

  42. #92
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Općenito sam protiv svih oblika "fanatizama" i "fundamentalizama", pa tako i i onih koji se ponekad provlače i Rodinim forumom... "Uzimam" ono što mi odgovara i u što vjerujem, ostalo pokušavam ignorirati, a ne se oko toga nervirati... Svatko, na kraju krajeva, ima ultimativno pravo barem na izričaj! Ako hoćete ovo isto prevedeno u poslovicu, onda bi se to moglo sažeti u "svaka ptica svome jatu leti"...
    vidim da dosta mama reagira na to što im je uskraćen paket "sretna beba"... dakle - ne mogu uzeti ono što one smatraju da im odgovara.

    kužim da netko traži da se nešto bojkotira, pa se onda "svjesni i savjesni" toga drže. no ima i ljudi koji smatraju da imaju pravo izbora - i oni reagiraju.

  43. #93
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ali svoje mišljenje stavljati ispred mišljenja pedijatra - to mi je stvarno nesuvislo.

    Ja ovo nisam shvatila kao iskljucivo tako.
    Vec - ukoliko pedijatar hoce dati antibiotik, primjerice, ona trazi najprije bris, jer ima svoje misljenje.
    Marta, ispravi me ako grijesim :?
    Osim toga, sumnjam da bi se netko poigravao sa zdravljem svog djeteta samo zato sto ima misljenje, a ne znanje.
    I ne mogu, kad vec spominjem znanje, ne komentirati ovo:

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Fakultet završi da prostite zicagu, ak ste dovoljno uporni i dosljedni....
    Mozda faklultetlije ne nose sa sobom, zbog zavrsenog faksa, pristojnost i kulturu (sto ne nose niti jednim skolovanjem, vec onime sto su doma naucili), al nose sa sobom znanje.

    I to znanje se lijecnicima (u kontekstu ovoga topica) se ne smije osporavati.

  44. #94
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nitko ne brani dijeljenje poklon paketa koji ne krše Kod
    jel to tako teško? podijeliti poklon pakete a da nemaju loga ili uzorke ikojeg proizvođača adaptiranog?

  45. #95
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    zato sto blage veze nemaju da je i roda u velikoj mjeri za to zasluzna
    Eto, šteta što ne znaju, ali nisu oni krivi za to...netko ih nije informirao. Dakle opet se poteže da je potreban dobar PR.
    Vidiš, ja ti to gledam drugačije.

    Mene ne treba netko informirati. Ja se sama informiram.

  46. #96
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    zato sto blage veze nemaju da je i roda u velikoj mjeri za to zasluzna
    Eto, šteta što ne znaju, ali nisu oni krivi za to...netko ih nije informirao. Dakle opet se poteže da je potreban dobar PR.
    Meni se djelovanje čini kao najbolji i najiskreniji PR. Zadnjih godina smo manje djelovali na području prava i naknada i trudimo se to ispraviti - kad smo vidljivi u tom području djelovanja onda nas se s tim i povezuje, a i mi ističemo što smo radili u prošlosti.

  47. #97
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    vidim da dosta mama reagira na to što im je uskraćen paket "sretna beba"... dakle - ne mogu uzeti ono što one smatraju da im odgovara.


    Al nije da ne dobivaju nist, vec knjigu koja je ispunjena istim tipom informacija, obradjenima na puno kvalitetniji nacin.

  48. #98
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ne kuzim zakaj se nitko nije obrecnuo na delimitirane rodiljne naknade :?
    zato sto, kad se ides ispuhati, sve sto ne ide u prilog tvom pravednom gnjevu, ni ne postoji.
    x
    i najvjerojatnije ne znaju

  49. #99
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Citiraj Ria prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    zato sto blage veze nemaju da je i roda u velikoj mjeri za to zasluzna
    Eto, šteta što ne znaju, ali nisu oni krivi za to...netko ih nije informirao. Dakle opet se poteže da je potreban dobar PR.
    Vidiš, ja ti to gledam drugačije.

    Mene ne treba netko informirati. Ja se sama informiram.
    Da, ti se sama informiraš. I ja se sama informiram.
    No velike i uspješne organizacija tako ne razmišljaju. Od čega bi živjeli i kako bi djelovali kad bi računali samo samo na onu manjinu koja se sama informira.
    Marketing je nezaobilano i jako bitno, ali i osjetljivo područje.

  50. #100
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Mony

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •