Stranica 13 od 25 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1226

Tema: majke protiv udruge Roda

  1. #601
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    nisam znala jer malo mi glupo učlaniti se u nesto gdje još nisam.Kužiš
    a rado bi...

  2. #602
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    laky, ne kuzim
    na rodinom pprtalu je vrlo jasno napisano sto su uvjeti za clanstvo, takoder i u nasem statutu
    u pristupnici nigdje ne pise jesi li roditelj ili nisi. jesi je otvorila?

  3. #603
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    jesam ali nekako mi je malo bed jer je uz logo Roditelji u akciji
    nekritiziram ali jednostavno se nenalazim u tome.
    kao udruga magistara a prijavi se netko s SSS...

  4. #604
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    osobno, ja mislim da marketing ne igra teko veliku ulogu. mozda pozadinski, kako da to objasnim.. ono cuveno pitanje koje se tako uvrijezilo u narodu i prenosi se s koljena na koljeno: jel imas dosta mlijeka?

    uglavnom da se ne zapetljam, nisam se nikad bas umijela spretno pismeno izraziti--mlade mame (koje zele dojiti) uglavnom strepe najvise od toga da nece imati dosta mlijeka. otkud to?!?! s obzirom da znamo kako se i koliko mlijeka stvara, otkud velikoj vecini novih mama taj strah da nece imati mlijeka?
    Pitanje o količini mlijeka po meni uopće nije besmisleno. Dapače, to je kod nekih realan problem. Do kojeg može doći iz raznih razloga tipa uspavane bebe, neefikasnog sisanja, odvajanja u rodilištu i slično (ovdje ne mislim na davanje vode ili čaja)...
    Osobno sam s tim imala problema i uopće mi se ne sviđa kad se o tom problemu govori tonom koji insinuira nedovoljnu informiranost ili manjak želje da se isključivo doji (ovo ne ide tebe sad mikka).

    Možda je marketing ad iskoristio taj problem, ali ga nije izmislio.

  5. #605
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=1&Tekst2ID=221

    (treba editirati broj entuzijasta )

  6. #606
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    i ne zabrinete li se ponekad kakvom pedijatru šaljete majku? jer nikad ne predložite nekog "neplaćenika"
    a sta bi, po tebi, trebali uciniti?

    bez obzira sto te nece svi fizjatri upozorti na stetnost hodalica, to ne znaci da majku koja sumnja na neki motorick problem necu uputiti da potrazi savjet strucnjaka.

    moja pedica ima razne fascikle, brosure, plakate po ordinacji. raznih proizvodjaca. i idem i dalje njoj. na meni je da odlucim zelim li da je moje djete kod nje. isto tako svaka majka sama odlucuje o svom pedijatru, zar ne?

    osobno, ne poznam "neplacenke" a ne mogu ni tvrditi da zato sto prima promo materjale da je placenik.

    ali nisu on protv koga se treba "boriti", a ta "borba" je u svacijem interesu.

    leonisa, jel ti mene namjerno ne razumiješ? ne pričam ja o fizijatrima niti o pedijatru tvog djeteta. ja pričam o pedijatru kojeg spomenete svaki put kad majku pošaljete da "tamo" potraži savjet o AD-u.
    pedijatar i AD, kužiš?

  7. #607
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    nekritiziram ali jednostavno se nenalazim u tome.
    kao udruga magistara a prijavi se netko s SSS...

    kuzim
    ja sam te htjela uvjeriti da ime nije prepreka tvojem clanstvu
    ali, buduci je tebi neprihvatljivo biti u udruzi koja se tako zove, iako u statutu pise da je to udruga gradjana, a ne roditelja, ok, neces se uclaniti.
    ali roda nece mijenjati ime

  8. #608
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Pups prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    osobno, ja mislim da marketing ne igra teko veliku ulogu. mozda pozadinski, kako da to objasnim.. ono cuveno pitanje koje se tako uvrijezilo u narodu i prenosi se s koljena na koljeno: jel imas dosta mlijeka?

    uglavnom da se ne zapetljam, nisam se nikad bas umijela spretno pismeno izraziti--mlade mame (koje zele dojiti) uglavnom strepe najvise od toga da nece imati dosta mlijeka. otkud to?!?! s obzirom da znamo kako se i koliko mlijeka stvara, otkud velikoj vecini novih mama taj strah da nece imati mlijeka?
    Pitanje o količini mlijeka po meni uopće nije besmisleno. Dapače, to je kod nekih realan problem. Do kojeg može doći iz raznih razloga tipa uspavane bebe, neefikasnog sisanja, odvajanja u rodilištu i slično (ovdje ne mislim na davanje vode ili čaja)...
    Osobno sam s tim imala problema i uopće mi se ne sviđa kad se o tom problemu govori tonom koji insinuira nedovoljnu informiranost ili manjak želje da se isključivo doji (ovo ne ide tebe sad mikka).

    Možda je marketing ad iskoristio taj problem, ali ga nije izmislio.
    ne vec govori o uskracenoj potpori i pomoci koju bi majka trebala dobiti.
    a vec smo pisali zasto ju ne dobiva.

    ni na mene nije utjecao marketing u smislu da ja necu dojiti...ne. ja sam znala da cu dojiti bas onako kako je to vec negdje prije predivno napisano...
    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Dojim.


    Jednostavna evolucijska činjenica o kojoj ne razmišljam.
    Ne razmišljam niti kako dišem.
    ali naisla sam na probleme. a zostala je pomoc u rjesavanju tog problema. i nsam ju ngdje nasla. osim na rodi
    a trebala sam vec u rodilistu.

  9. #609
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sladjana, ja tebe razumjem (nisi shvatila usporedbu sa fzjatrom) ali u datoj situaciji on je jos uvijek najkompetentnji govorit o prehrani AD.

    niti ti nisi meni odgovorila- sto ti predlazes?

    niti si mi odgovorila na ijedno moje pitanje.
    pa ni ono- a sta ti cinis u pogledu te situacije?
    (aludiram na vec spomenut aganzman i majki koje hrane djecu AD vezano uz pravilnik)

  10. #610
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ajde ivarice priznaj(te) da je marijana petir tajna članica rode u saboru ( )

    leo, jesi li to dobila direktivu od gore da me namamiš u članstvo?! prave ste sektašice

  11. #611
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    MC pa pitanje je dana kad ces i ti poslat pistupnicu

  12. #612
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    gledam gore i ugledam pauka. a di ces u ove sitne sate po mom stropu hodat...

  13. #613
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ajde ivarice priznaj(te) da je marijana petir tajna članica rode u saboru ( )
    a ljubica lalic pocasna
    (aaa, samo je pitanje trena kad ce neka forumasica ovo ozbiljno shvatiti)

  14. #614
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    MC pa pitanje je dana kad ces i ti poslat pistupnicu
    ma, iskreno rečeno, nije ni problem poslati pristupnicu, dobrih razloga za učlanjenje u rodu svakako ima.

    problem i pitanje je koliko bih brzo nakon toga poslala "odstupnicu". jer svako malo iskoči nešto vrijedno i tog komadića papira.

    a takvo ponašanje meni ne priliči.

    stoga...

    ne, nemoj mi prići! ima više draži
    ova slatka strepnja, čekanje i stra'.
    sve je mnogo lepše donde dok se traži,
    o čemu se samo tek po slutnji zna.



  15. #615
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    o emsa, otkud si to izvukla?
    aj spat, vrijeme ti je

  16. #616
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    o emsa, otkud si to izvukla?
    aj spat, vrijeme ti je
    hoš da ti citiram santu mariu della salute?! od laze kostića?! il nekih 70 stihova gorskog vijenca ne, vladiko, ako boga znadeš, kakva te je spopala nesreća, teno kukaš kao kukavica !


  17. #617
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    wow, ti si ko moja baba (L. prababa)- kad krene ne staje.
    ja sam cak (upravo provjerila) zaboravila i agovanje

  18. #618

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    nisam znala jer malo mi glupo učlaniti se u nesto gdje još nisam.Kužiš
    a rado bi...
    Ja sam se učlanila kad sam se još borila sa neplodnošću, glavni razlog je bio da malo pridodam boljim uvjetima za postupke i slične stvari...a vidim me sad; u edukaciji sam za dojenje (to i tebi želim od srca )

  19. #619
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    čuj, ne znam što ćeš ti, ali tebi bi mogli poslati ove stihove uz pristupnicu

    Nemoj mala hocu,necu bolje da se predaš,
    jer bez tebe odapecu ako mi se ne daš...
    Nemoj mala hocu,necu bolje da se predaš
    jer bez tebe odapecu ako mi se ne daš...

    (da se odmah opravdam te stihove je napisao Gibonni, je da je kuruza, al kuruza s potpisom )

  20. #620
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    wow, ti si ko moja baba (L. prababa)- kad krene ne staje.
    ja sam cak (upravo provjerila) zaboravila i agovanje
    fakat sam k'o baba, znam ono što sam u srednjoj učila, a ne znam čime sam dijete hranila kad je imalo 2,5 godine.

    ti barem tu nećeš imati problem sjetiti se

  21. #621
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    , a ne znam čime sam dijete hranila kad je imalo 2,5 godine.
    što ne znaš koja je marka AD bila ?

  22. #622
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    vindija ili dukat

  23. #623
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    alex, luda si

    vidiš, tko bi rekao da je to gibo, ja bila uvjerena da je to bregino reciklirano smeće. a propos brega, nek dodaju: dođi nam do veče, ne budi goveče !

    ps. fakat ne znam. a i ne smem da napišem, hoće ove da me biju ako napišem

  24. #624
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj željka! prvotno napisa
    Citiraj laky prvotno napisa
    nisam znala jer malo mi glupo učlaniti se u nesto gdje još nisam.Kužiš
    a rado bi...
    Ja sam se učlanila kad sam se još borila sa neplodnošću, glavni razlog je bio da malo pridodam boljim uvjetima za postupke i slične stvari...a vidim me sad; u edukaciji sam za dojenje (to i tebi želim od srca )

  25. #625
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    wow, ti si ko moja baba (L. prababa)- kad krene ne staje.
    ja sam cak (upravo provjerila) zaboravila i agovanje
    fakat sam k'o baba, znam ono što sam u srednjoj učila, a ne znam čime sam dijete hranila kad je imalo 2,5 godine.

    ti barem tu nećeš imati problem sjetiti se
    izbaci onog njemca iz kuce, premlada si za njega

    inace jako zavidim mom starome i materi mu na tome sto su ucili sve napamet i trenirali memoriju

  26. #626

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Evo ja sam vrlo malo dojila. Skoro ništa. Kako je dijete bio nedonošće 2-3 dana u inkubatoru na promatranju , normalno da su ga hranili adaptiranim. Dojenje nakon izlaska kak - tak. Zvala SOS telefon za dojenje dobila korisne savjete no dijete i dalje nije htjelo vući. Ni čak na flašicu kad sam se izdojila. Kad sam skužila da već dva dana skoro niša ne jede što pojede ispovraća pravac pedijatru. u 5 dana sa 2400g spao na 2000g. I po prepuci pedijatra morali prijeći na AD. Jednostavno zatkela sam se u tom famoznom postotku da dijete nije prihvaćalo moje mlijeko. A naš pedijatar stvarno promovira i podržava dojenje.
    Bila sam očajana, ali kaj sad bitno da dijete napokon počelo jesti.
    I bilo bi mi jednostavnije da je dojeno. Nemoram hranu vući za sobom , koliko nas je tek financijski to koštalo. Ali... ipak tu je bio u pitanju zdravlje mog djeteta u pitanju.

  27. #627
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    eto, ako smijem izrazit osobno mišljenje (koje nema nikakve veze s Udrugom), ja sam totalni antiutopista i uvjerenja sam da je puno manji postotak vas koji ste odustali od dojenja nakon teške borbe i uz probleme, nego onih koji su kao što Barbi priča, željeli odustati, nisu se željeli mučiti, nisu se željeli ni imali gdje informirati, nisu željeli ono što dojenje donosi-obavezu da dijete bude "pupčanom vrpcom" vezano na tebe x vremena.....najveći problem je po meni, što se dojenje u društvu toliko izbanaliziralo i praktički se s njime ne susreće prije nego sam probaš. Vi se vrijeđate što se na ovom forumu ne spominje AD i ne raspravlja se o njemu, što se ponižava(?!?!?!?) mame koje ne doje(ja zaista nisam primjetila ništa osim nespominjanja marki i načina hranjenja ADom)...ja se vrijeđam što 99% ljudi dudicu i bočicu povezuje s djetetom, što se čudi kad nema istu, što se na svakoj slici i na svakoj reklami, u svakoj priči...spominje duda ko neminovna prateća pojava.
    Vrijeđam se što se "ne može se odvojit od mamine cice" koristi ko uvreda.
    Pitajte 90% ljudi oko vas, svima je asocijacija boca-beba toliko uvriježena i prirodna, a cica-beba im padne na pamet tek kad razmišljaju o tome...

    Jeli mi forsiramo dojenje previše ili ga je društvo previše izbanaliziralo?

  28. #628
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Pitanje o količini mlijeka po meni uopće nije besmisleno. Dapače, to je kod nekih realan problem. Do kojeg može doći iz raznih razloga tipa uspavane bebe, neefikasnog sisanja, odvajanja u rodilištu i slično (ovdje ne mislim na davanje vode ili čaja)...
    Osobno sam s tim imala problema i uopće mi se ne sviđa kad se o tom problemu govori tonom koji insinuira nedovoljnu informiranost ili manjak želje da se isključivo doji (ovo ne ide tebe sad mikka).

    Možda je marketing ad iskoristio taj problem, ali ga nije izmislio.
    ne vec govori o uskracenoj potpori i pomoci koju bi majka trebala dobiti.
    a vec smo pisali zasto ju ne dobiva.
    [/quote]

    Da. A pisali smo i o tome kako su neki od naših roditelja i baki i djedova odrasli na preprženom brašnu, kravljem mlijeku i ostaloj krutoj hrani od 2 mjeseca života...

  29. #629
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    evo ovako je trebalo bit

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Pups prvotno napisa
    Pitanje o količini mlijeka po meni uopće nije besmisleno. Dapače, to je kod nekih realan problem. Do kojeg može doći iz raznih razloga tipa uspavane bebe, neefikasnog sisanja, odvajanja u rodilištu i slično (ovdje ne mislim na davanje vode ili čaja)...
    Osobno sam s tim imala problema i uopće mi se ne sviđa kad se o tom problemu govori tonom koji insinuira nedovoljnu informiranost ili manjak želje da se isključivo doji (ovo ne ide tebe sad mikka).

    Možda je marketing ad iskoristio taj problem, ali ga nije izmislio.
    ne vec govori o uskracenoj potpori i pomoci koju bi majka trebala dobiti.
    a vec smo pisali zasto ju ne dobiva.
    Da. A pisali smo i o tome kako su neki od naših roditelja i baki i djedova odrasli na preprženom brašnu, kravljem mlijeku i ostaloj krutoj hrani od 2 mjeseca života...

  30. #630
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    Citiraj željka! prvotno napisa
    Citiraj laky prvotno napisa
    nisam znala jer malo mi glupo učlaniti se u nesto gdje još nisam.Kužiš
    a rado bi...
    Ja sam se učlanila kad sam se još borila sa neplodnošću, glavni razlog je bio da malo pridodam boljim uvjetima za postupke i slične stvari...a vidim me sad; u edukaciji sam za dojenje (to i tebi želim od srca )
    Laky, i ja sam Roda, podupiruca. zasad niti sam roditelj, niti sam "u akciji", ali mogu pruziti podrsku ideji i fantasticnoj grupi ljudi koji je realizuju

  31. #631
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Pups prvotno napisa
    evo ovako je trebalo bit

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Pups prvotno napisa
    Pitanje o količini mlijeka po meni uopće nije besmisleno. Dapače, to je kod nekih realan problem. Do kojeg može doći iz raznih razloga tipa uspavane bebe, neefikasnog sisanja, odvajanja u rodilištu i slično (ovdje ne mislim na davanje vode ili čaja)...
    Osobno sam s tim imala problema i uopće mi se ne sviđa kad se o tom problemu govori tonom koji insinuira nedovoljnu informiranost ili manjak želje da se isključivo doji (ovo ne ide tebe sad mikka).

    Možda je marketing ad iskoristio taj problem, ali ga nije izmislio.
    ne vec govori o uskracenoj potpori i pomoci koju bi majka trebala dobiti.
    a vec smo pisali zasto ju ne dobiva.
    Da. A pisali smo i o tome kako su neki od naših roditelja i baki i djedova odrasli na preprženom brašnu, kravljem mlijeku i ostaloj krutoj hrani od 2 mjeseca života...
    istina je.
    i istina je da je to vise bila iznimka nego pravilo.
    i stina je ovo sto pise krumpiric. ja u svom zvotu nisam vidjela akt dojenja do onog trena dok mi nisu donjel L. na podoj.
    ali sam znala kako se provjerava toplina pripravka u flasic, npr.

  32. #632

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Smatram da bi dojenje još više trebalo promovirati.
    Žalosno je to što naše i svjetske poznate mame uglavnom se slikaju tako da klincima je uvaljena bočica u usta a ne cica.
    Žalosno je to što u rodilištima pa i patronažne slabo podržavaju doljenje i ne uče kao pravilno podojiti bebu.
    Žalosno je to što mame daju djetetu bočicu radi svoje komocije da mogu se mogu naspavati, nekud otići...
    U sobi pokraj mene ležela je rodilja koja je tražila tablete za prestanak laktacije jer ne želi dojiti radi svije komocije. I nitko od osblja nije ni pokušao je odgovoriri. A to rodiliše je prijatlj djece.
    Zato RODE samo naprijed što se te toče dojenja.

  33. #633
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj zvjerka prvotno napisa
    U sobi pokraj mene ležela je rodilja koja je tražila tablete za prestanak laktacije jer ne želi dojiti radi svije komocije. I nitko od osblja nije ni pokušao je odgovoriri. A to rodiliše je prijatlj djece.
    rodiliste koje ima titulu rodilista prijatelja djece mora svakoj majci koja donese informirani izbor da ne zeli dojiti, to i omoguciti te joj pruziti edukaciju o pripravljanju mlijecne formule.

  34. #634
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Žalosno je što je za hranjenje djece bočicom koristi termin "uvaljena bočica u usta".

    Žalosno je što se koristi termin "radi svoje komocije" - jel bi oni koji ga koriste mogli pojasniti šta je "tuđa komocija", kako je procijenjuju i po kojim kriterijima.

  35. #635
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Žalosno je što je za hranjenje djece bočicom koristi termin "uvaljena bočica u usta".
    pa i za dojenje kazu "uvalila sisu u usta"

  36. #636
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa

    Žalosno je što se koristi termin "radi svoje komocije" - jel bi oni koji ga koriste mogli pojasniti šta je "tuđa komocija", kako je procijenjuju i po kojim kriterijima.
    je taj termin nje bas diplomatski al pretpostavljam da je trebao objedinit u sebi izjave poput ja sam zeljela otici van, ja sam zeljela docekat novu godnu s MM, ja sam se htjela naspavati (btw. nedojenje uopce nje garancija za to), ja sam htjela otici frzeru na tretman od X sati, nsam htjela da je toliko ovisna na men.....itd. a to su sve razlozi koj se mogu cuti/procitat.
    istina je da oni nisu razlog za nedojenje, al ok. svako ima pravo na svoj izbor kojeg ne treba razumjeti al ga treba postovati i prihvatti.

    a ako procitas ponovo recenicu "Žalosno je to što naše i svjetske poznate mame uglavnom se slikaju tako da klincima je uvaljena bočica u usta a ne cica. " vidjet ces da se uvalt odnosi i na boccu i na sisu i da zapravo ide...."uvaljena bocica u usta a nije uvaljena sisa"

    i nikad se nitko nije pobunio na zjavu "lakse je uvaliti bebi sisu u usta nego spremiti bocicu"

    ako tebe smeta uvaliti bocicu, mene smeta uvaliti sisu. pravedno, zar ne?

  37. #637

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Pa komotnije je dojiti.
    Trebalo bi osmisliti malo agresivniju kampanju za dojenje i za platnene pelene. Mladim mamama je lakše približiti ono što dojenje čini komotnijim nego što to znači za dijete. Kad bi se jedna takva reklama puštala koliko i ona "od noktića do prstića" (koju već i moj devetogodišnji hahar razniježeno recitira napamet), za godinu dana bi bio višestruko povećan broj dojećih majki. ...Znam - radi se ipak o lovi.

  38. #638

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Napisala sam:
    Žalosno je to što naše i svjetske poznate mame uglavnom se slikaju tako da klincima je uvaljena bočica u usta a ne cica.
    Sory, krivo sam se izrazila. Mislila sam da bi ljepše bilo vidjeti u časpoisu mamu kao doji dijete nego da papa adaptirano. I svi smo mi potrošako društvo podložno novinama reklama, i nemaju svi pristup internetu, rodama.
    A rodama šaljem jer osobno zanam da ste pomogle puno mama a i meni.

  39. #639
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    sad mi je palo na pamet da mi je malo smijesno da su ljudi ustali protiv posvajanja djece od strane homo parova "jer to nije u interesu djeteta" a ovdje se pak razglaba da je ne dojiti osobna odluka svake majke, a interesi djeteta se uopce ne spominju.

    ili sam ja jos uvijek umorna i neispavana

  40. #640
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Propustila sam vrlo zanimljivu raspravu prek vikenda pa se ubacujem kako bih se nadovezala na marketing u ovom kontekstu, na odnos rode prema ad-u i sl.
    Prvo da napomenem kako mogu razumijeti zene koje nisu dojile ili ne doje da bi zeljele da na njihovom omiljenom forumu bude kutak gdje mogu saznati sve o ad-u.
    Ali ne mogu se sloziti s njima da zato sto to ne mogu krive rodu, koja je udruga sa svojim statutom, pravilnikom i “vlasnica” foruma koji postoji s radi promicanja njezinih ciljeva, stavova... Kakvo bi to onda gazenje stavova bilo kada bi se ista rasprava (o ad-u) dopustala???
    Mislim da je mama Juanita napisala nesto u stilu (da sad ne trazim tocan quote pa cu parafrazirati) kako je forum roda dobar izvor informacija za ovo, a ostali forumi za ono – i to je fer.
    A u cijelom ovom prevrtanju raznih principa zaboravili smo drugu stranu – marketing onih koji prodaju ad i koji, samo zbog pravilnika napominju kako je dojenje najbolje za dijete, ali samo u jednoj recenici, a da ne spominjem njihov 1 to 1 pristup kao vid marketinga koji je potpuno drukciji od onog sto rade “na papiru” (osobno iskusila, ne samo od jedne osobe) – te vam tvrde kako je njihovo adaptirano bolje od dojenja, posebno kod alergije (a znamo kako ima hrpu zn. istrazivanja koja dokazuju suprotno) itd itd.
    To vam nije dvolicno?
    Pa kako jesu kompanije kojima je novac najbitniji, tako mogu i sponzorirati razne igracke s bocicama, crtice na tu temu i sl. stvarajuci svijest u drustvu kako jedino hranjenje djece na bocicu i postoji.
    I zato se slazem da Roda treba zastupati dojenje na nacin na koji to radi (nekima preagresivan), a koji mnogim nedojilicama a ponekad i dojilicama smeta, no to je jedini nacin da dojenje ponovno postane normalno, da ljudi ne okrecu ocima ako dojite dijete do 2 godine, a oni istovremeno zadrze bocicu djetetu do trece jer to je sasvim normalno i tome slicno, a naravno i zato sto vjerujem kako majcino mlijeko jest najbolje za prehranu beba.
    Ne mislim da je ad otrov, da majke koje daju ad trebaju biti manje vrijedne kao roditelji, dapace, to mi nije uopce mjerilo roditeljstva, pa ne mislim niti da ako netko to iscitava u postovima nekih forumasica (pa bile one i clanovi rode) treba to zakljuciti.

    I sad vidim jos nesto pa moram prokomentirati - sto se uvaljivanja sise / bocice tice - ne promoviram ni jedno ni drugo - i bebice trebaju priliku da se izraze, a ne da im kod svakom kme stavimo bocicu/dudu/sisu u usta

  41. #641

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Je li reklamiranje adaptiranog mlijeka zakonom zabranjeno i u drugim zapadnoeuropskim zemljama? Ja skoro svaki dan u neko doba na jednoj njemačkoj dječjoj televiziji nabasam na reklamu za adaptirano mlijeko.

  42. #642
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    sad mi je palo na pamet da mi je malo smijesno da su ljudi ustali protiv posvajanja djece od strane homo parova "jer to nije u interesu djeteta" a ovdje se pak razglaba da je ne dojiti osobna odluka svake majke, a interesi djeteta se uopce ne spominju.

    ili sam ja jos uvijek umorna i neispavana
    Cuj, moze se naci puno usporedbi (sad netko moze reci i da je ab osobna odluka majke, a gdje su interesi djeteta).
    Zato mislim da je bolje zadrzati raspravu u granicama teme - image Udruge kod ciljnih skupina djelovanja (majki, odnosno roditelja) izvan Udruge, ako sam dobro shvatila temu.

  43. #643
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Je li reklamiranje adaptiranog mlijeka zakonom zabranjeno i u drugim zapadnoeuropskim zemljama? Ja skoro svaki dan u neko doba na jednoj njemačkoj dječjoj televiziji nabasam na reklamu za adaptirano mlijeko.
    kako mislis "i u"
    u hrvatskoj nije zakonom zabranjeno, pravilnik nije implementiran u zakone
    postoje eu direktive koje propisuju minimum standarda zastite dojenja, nasi zakonodavci ce se izgleda odluciti ici na tu opciju :/

  44. #644
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    sad mi je palo na pamet da mi je malo smijesno da su ljudi ustali protiv posvajanja djece od strane homo parova "jer to nije u interesu djeteta" a ovdje se pak razglaba da je ne dojiti osobna odluka svake majke, a interesi djeteta se uopce ne spominju.

    ili sam ja jos uvijek umorna i neispavana
    Cuj, moze se naci puno usporedbi (sad netko moze reci i da je ab osobna odluka majke, a gdje su interesi djeteta).
    Zato mislim da je bolje zadrzati raspravu u granicama teme - image Udruge kod ciljnih skupina djelovanja (majki, odnosno roditelja) izvan Udruge, ako sam dobro shvatila temu.
    evo, mene npr zanima kako ti kao redovna forumasica udruge roda utjeces na imidz rode u svojoj okolini. sto ljudi oko tebe cuju o rodi, ako nesto cuju?

  45. #645
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Je li reklamiranje adaptiranog mlijeka zakonom zabranjeno i u drugim zapadnoeuropskim zemljama? Ja skoro svaki dan u neko doba na jednoj njemačkoj dječjoj televiziji nabasam na reklamu za adaptirano mlijeko.
    evo jedan PDF o tome
    http://www.ibfan.org/site2005/abm/pa...art/298-11.pdf
    stanje 2006.

  46. #646
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    99% ljudi dudicu i bočicu povezuje s djetetom, što se čudi kad nema istu, što se na svakoj slici i na svakoj reklami, u svakoj priči...spominje duda ko neminovna prateća pojava.
    Vrijeđam se što se "ne može se odvojit od mamine cice" koristi ko uvreda.
    Pitajte 90% ljudi oko vas, svima je asocijacija boca-beba toliko uvriježena i prirodna, a cica-beba im padne na pamet tek kad razmišljaju o tome...

    Jeli mi forsiramo dojenje previše ili ga je društvo previše izbanaliziralo?
    ne znam, ja očito živom u nekom paralelnom svemiru, krećem se među drugačijim ljudima ili jednostavno primjećujem različite stvari
    vidim i majke s bočicom, ali i jako puno majki koje doje, ne primjećujem to bombardiranje bočicom, dudu još i vidim češće na reklamama, ali bočicu baš i ne, ili ponavljam, ne doživljavam je pa je i ne primjećujem
    opet ne znam otkud izvlačiš te postotke, ja ne bi rekla da 90% ljudi poistovjećuju bebu i bocu

    i za poznate mame, ja sam baš primjetila kako npr. divasice doje svoju djecu, i još netko ne mogu se sjetiti, mada moram priznati da ne pratim taj milje pa može biti da su mi promakle bocačice

    i po meni nije problem u reklami za bočice, AD, otvorenoj ili prikrivenoj
    ako žena hoće dojiti, može vidjeti stotine bočica, neće je to omesti u dojenju

    već treba poraditi na edukaciji i što je važnije većem angažmanu med. osoblja da ženu još kroz trudnoću, pa pri porodu i kasnije upoznaju s dojenjem i na neki način da ga forsiraju
    angažman je boldan radi mog primjera, u rodilištu mi je u viziti bio ovdje hvaljen pedijatar i samo mi je usput, kao da ga se to ne tiče, rekao da mi dijete ima totalno kriv položaj na dojci i da to nije dobro dojenje
    i okrenuo se i otišao, bez da kaže kakav bi taj položaj tebao biti
    ja vjerujem da bi to dovelo u nedoumicu i možda poremetilo dojenje velikom broju žena, puno više nego bočica ne nekoj reklami
    tu nije bilo pitanje znanja, već volje i angažmana da se pomogne
    mada kod mene bolje da mi i nije pomagao, s tim neispravnim položajem dojili smo 47 mjeseci
    med. osoblje bi trebalo napraviti da ženi dojenje bude nešto najnormalnije, nešto što se prirodno nadovezuje na porod
    a ako žena ne može/neće zašto ne bi mogla dobiti savjet o AD i ovdje?
    to nije propagiranje AD, to je samo pomoć ženi kojoj je AD potrebno, odnosno njenom djetetu

  47. #647

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    U njemackoj se na televiziji reklamira (kršitelj koda) 2 (Folgemilch), u tekstu se nesto govori u stilu 'nakon prvih mjeseci dojenja' ...

    U stvari mene zanima statistika. Dali (na primjer) Njemacka gdje se AD reklamira ima veci postotak mame dojilica nego HR?

    Puno sam naucila na Rodinim stranica, ne smatram da sve moram primjenjivati i da se sa svime moram slagati vec sto nasem stilu odgovara i sto smatramo da je dobro za nase dijete. Rigidnost Roda me tu i tamo zasmeta ali pretpostavljam da ukoliko se nesto u HR zeli postici da jednostavno nema drugog nacina ...

    Rodice samo naprijed

  48. #648
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    U stvari mene zanima statistika. Dali (na primjer) Njemacka gdje se AD reklamira ima veci postotak mame dojilica nego HR?
    o njemackoj ne znam, pogledat cu unicefovo izvjesce

    ali, ovdje vidim puno nezunanja o rkelamiranju
    pa pobogu, i u hrvatskoj se mlijecne formule reklamiraju, ne na teveu jer je to skuplja opcija, zdravstveni sustav je puuuno jeftiniji i ucinkovitiji

  49. #649
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    zanimljivo mi je konstantno ponavljanje da na nas ne djeluje marketing?zašto postoji? čemu stručnjaci iz navedenog područja, reklame, tolika lova....šta je zaista netko cijepljen od dobrog marketinga?

  50. #650
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    ivarice da li je protiv pravilnika reklamiranje (kršitelj koda)a 3 na plakatu u ljekarni ili u časopisu M&B ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •