Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 105

Tema: Koji monovolumen?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    Citiraj ana0206 prvotno napisa
    Bas mi je zao sto ste imali peh...
    Mi smo stvarno prezadovoljni, čak smo uzeli benzinca sa onim novim motorom (1.4 - 140 ks) i on stvarno rijetko trosi 8-9L, u gradskoj voznji oko 7L....
    Do sada nikakvih problema (al evo kucam u drvo!)....
    Stvar je u tome da oni nemaju proizvodnju za balkan, nego se VW touran proizvodi u Njemackoj i to u posebnoj tvornici (naziva vw 2000 ili tako nesto)...
    Blago vama
    ja sam prestala jadati se, a MM kad god vozi ludi za volanom.
    Ako ništa drugo onda zbog buke koju stvarra motor u radu.

    Navodno su nam mjenjali zamašnjak i našli smo na netu da su imali seriju auta s tom greškom.
    Prije mjesec dana auto bilo kod njih 2 tjedna jer su mjenjali sinkron druge brzine, pa kuplung, a sve to počinje s tim zamašnjakom i da nevelim da auto ima garanciju 2 godine i nama sad ističe.

    Mislili smo dati auto u novine al pitanje šta bismo s tim postigli.

    A potrošnja gradska npr. do vrtića se spada ispod 10-11.

    MM ima par rjesenja za vas s obzirom da pozna sustav (a imamo i insidera koji je radio u vw) pa ukoliko zelite koji savjet sto dalje slobodno se javi na pp!

  2. #52
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj ana0206 prvotno napisa
    Samo jedna rijec - VW Touran!!!!! Presavrsen - ljubav na prvi pogled! Ne mogu ga dovoljno nahvaliti! Sve su straznje klupe ( 3 samostalna sjedala) vadive i mogu se skroz izravnati - prejednostavno - a mjesta ko u priči! Nema sto nestane u njega!

    http://www.volkswagen.com.hr/modeli/touran/

    Nas je prekrasni bijeli!
    Mi imamo sivog i prezadovoljni smo (iako MM slini na sharana,a ja na touraga no za sada sve ostaje na slinjenju )

    Gepek je super,trpam u njega dupla kišobran kolica (koja nisu baš mala) bez sklapanja :D

  3. #53
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    tek sad vidim što je Monax napisala;od kada smo ga kupili (4 god.) nikakvih problema nismo imali,nemampojma kolko troši (diesel je).
    Radimo redovito servis i zbilja smo prezadovoljni.
    Baš mi je žao Monax kaj vas zeza,no možda je fakat cijela serija takva

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Čula sam da se Opelu dosta kvari motor... Elly jeste li vi imali takvih problema?

    MJ - vidiš...o Kii nismo niti razmišljali... TNX

    Jel ima tko iskustva sa Mazdom 5? ...

    Mikka - I meni se sviđa ...
    znam da kasnim jaaako dugo, ali moram demantirat - ne kvari se.
    Mi imamo Opel Corsu koja je stara 12,5 godina i cura vozi i dan danas ko luda, perfektan auto, nedam ga za niš na svijetu, da ju idem prodavat, ne bi puno dobila, a meni je ona neprocjenjiva!
    Imamo i Opel Merivu, sad bude 6 godina stara, to je naš obiteljski auto - kad ćemo ga mijenjat, opet ćemo uzet Merivu - straaašno udobarn, prostran, tih, sve se lijepo vidi, nemama apsolutno nikakve zamjerke na taj auto. Mada nam je i Zafira predivna, ali mi se čini da je niža i duža od Merive, a u biti iznutra nije toliko prostrana.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    I ja demantiram da se Opelu brzo kvari motor.
    Mi smo kupili polovnu Opel zafiru i kod nas je već tri godine i nikada nismo imali popravke. MOžda je to sreća, ali takvo je moje iskustvo :D
    Taj auto zadovoljava sve moje kriterije- stanu dvije sjedalice + osoba ( čitaj baka) na stražnje sjedalo, gepek je ogroman i još puno, puno toga

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Da malo podignem temu. Ima tko kakva iskustva sa Kiom Carnival?

  7. #57
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://hr.wikipedia.org/wiki/Datotek...Voyager_LX.jpg
    neki dan ga prodali i nikad prežaliti neću

    Chrysler Voyager..ima i grand...a novi su preksrasni...auto iz snova ima 5 isofixa...7 sjedal, klizna vrata..komotan...dizelaš...ako nađete dobar ovaj stariji model, da vam netko ne uvali krš samo naprijed...problem su malo skupi djelovi koji se narućuju iz Njemačke..ali američkom monovolumenu nema ravnog...možda VW Multivan...ali on nije baš lijep izvana...

  8. #58
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.chrysler.com/en/2011/town_country/#/default/
    mislim da je ovo novi
    http://www.chrysler.com/en/2010/town_country/
    možete sami birati boju kad kliknete na nju i ogledati auto iznutra

    http://www.chrysler.com/en/2010/town...onfigurations/

    ja moram priznati da mi je moj stari izgledao malo lijepše izvana jer je imao zaobljene linije, mada je ovaj prekrasan, crni, srebrni i bijeli

  9. #59
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Ne.
    Imali smo ranije (nas prvi zajednicki auto) i Opel Corsu, pa kasnije Opel Kadett - nikada problema sa motorom.
    Otkad sam ovo napisala proslo je skoro 3 godine; jos uvijek imamo Zafiru i toliko je komotna i pouzdana da ju nemamo razloga mijenjati.
    I nikakvih problema s motorom u medjuvremenu nije bilo.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja sam birala po crash testovima

    imamo toyotu picnic (kupila prije 7 god) i opet cu kupiti toyotu

    opel ima koma rezultate na crash testovima, VW isto

    peugot i renault imaju gud rezultate

  11. #61

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Smajlić prvotno napisa Vidi poruku
    znam da kasnim jaaako dugo, ali moram demantirat - ne kvari se.
    Mi imamo Opel Corsu koja je stara 12,5 godina i cura vozi i dan danas ko luda, perfektan auto, nedam ga za niš na svijetu, da ju idem prodavat, ne bi puno dobila, a meni je ona neprocjenjiva!
    Imamo i Opel Merivu, sad bude 6 godina stara, to je naš obiteljski auto - kad ćemo ga mijenjat, opet ćemo uzet Merivu - straaašno udobarn, prostran, tih, sve se lijepo vidi, nemama apsolutno nikakve zamjerke na taj auto. Mada nam je i Zafira predivna, ali mi se čini da je niža i duža od Merive, a u biti iznutra nije toliko prostrana.
    ajme, šta sam pisala, moram samu sebe demantirat što se Zafire tiče - odnedavno smo vlasnici jedne Zafire i mogu samo reći - savršen auto. Udobna za vožnju, prostrana, povišena, troje djece komotno sjedi odozada, s tim da je dvoje u AS, jedno se samo veže, ima još 2 pomoćna sjedala u gepeku koja se u 2 poteza izvuku, isto imaju pojaseve. Nedavno smo to koristili kad smo svi zajedno sa svekijima išli na kavu. Gepek je ogroman (dok su pomoćna sjedala skrivena), ma oduševljena sam s autom. Inače, prodajemo Merivu koja je u odličnom stanju, al nam je bila sada premala, pa ako je netko zainteresiran.

  13. #63
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ja imam službeni Ford Galaxy i mogu samo reči sve naj...mjesta ko u priči, ima dodatna sjedala u podu ali ne ona mala , nego kad se izvuku su kao i zadnja-klasična sjedala za odrasle osobe.Ima sad 23000 km i nikakvih zamjerki niti popravaka osim redovnih servisa ije bilo. ništa ne škripi, ne svira na velikoj brzini,jako je udoban u vožnji (često idem na duže puteve-Njem, Austrija), super drži u krivinama (relativno brzo vozim, pa..), ja zadovoljna, a mm koji je ipak vozač s više pređenih km dijeli isto mišljenje i sve pohvale mu daje.

  14. #64
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    jel ima netko iskustva sa novom linijom Kie Sportage??

  15. #65
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Bok, malo dižem temu. KOje monovolumene imate i kako ste zadovoljni...Za sada gledamo Zafiru, Ford Grand C max i Toyotu Verso.
    Hvala!

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Nemamo Grand, nego obično Ford C-max, sad je četiri godine. Grand ima šiber vrata, a sjedila sam u njemu samo jednom, kad smo kupovali ovoga kojeg imamo. Auto je iznutra prostran (mm i sinovi su visoki), pregledan, a ima mali radijus okretanja, pa ga je lako ugurati u usko parkirno mjesto.

    Naš C-max ima ecoboost motor s turbinom, benzinac. Ne troši puno kad ga naučiš voziti. Mjenjač ima 6 stupnjeva i brzine su relativno kratke. Mi ne napravimo puno kilometara godišnje, pa nismo uzimali diesel. MM je zadovoljan, a ja još uvijek češće vozim punoljetnu Mazdu 323F (iz 2002), iako imam opasnu konkurenciju (sinovi sad obojica imaju vozačku dozvolu).

  17. #67
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Peterlin, hvala ti! Par pitanja:
    Običan C-max ima manji prtljažnik ili samo nema dodatna 2 sjedala?
    Kakav je prtljažnik - jel stane labrador i naše stvari za more? Kofer, ruksak i sl. Sad imamo karavan i stanu čudesa...
    Kakva je potrošnja? Mi radimo dosta km godišnje, pa nam je to jako važno.
    Koliko ste km napravili do sada, da li je bilo kvarova? Nismo nikada imali Ford, pa smo malo oprezni.

    Gledamo rabljeni, do 3 godine star i do 50.000km.

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, hvala ti! Par pitanja:
    Običan C-max ima manji prtljažnik ili samo nema dodatna 2 sjedala?
    Kakav je prtljažnik - jel stane labrador i naše stvari za more? Kofer, ruksak i sl. Sad imamo karavan i stanu čudesa...
    Kakva je potrošnja? Mi radimo dosta km godišnje, pa nam je to jako važno.
    Koliko ste km napravili do sada, da li je bilo kvarova? Nismo nikada imali Ford, pa smo malo oprezni.

    Gledamo rabljeni, do 3 godine star i do 50.000km.
    Mi imamo dva auta, pa ni jedan nema puno pređenih kilometara. Naš C-max je (mislim) negdje oko 50.000 nakon malo više od četiri godine. Nikakvih problema nije bilo. Samo redovni servisi kod ovlaštenog servisera.

    Obični C-max je kraći od Grand C-max upravo za duljinu ta dva dodatna sjedala. Ako misliš labradora i kofere utrpati unutra, bolji izbor za vaše potrebe je Grand C-max nego obični C-max. Mi nemamo pesa, pa nemam osjećaj koliko velik prtljažnik za njega treba. Za Mazdu imamo krovni kofer, jer u prtljažnik ne stane sve što trebamo kad putujemo, ali u C-max stanu četiri srednja kofera u prtljažnik bez problema. Labrador ne bi stao. Taj bi se vozio meni u krilu

    Možda ne bi bilo loše da pogledaš mjerne skice i opis vozila ovdje - imaju vozila u presjeku: https://www.ford-lackovic.hr/usdocs2...-C-max-MCA.pdf

    Još bolje bi bilo da odete u bilo koji salon. Oni ih znaju imati u izložbenom prostoru. Mi smo svoj auto odabrali u Autohrvatskoj, dok su još bili na staroj lokaciji Servis im je na Radničkoj, a nova vozila imaju na više lokacija. Ne znam točno, ali ima u Sesvetama i na Jankomiru. Ovdje je popis: https://ford.hr/prodajno-servisna-mreza

    Ako ste odlučili kupiti rabljeni - vidi ima li u ponudi vozila koja zadovoljavaju vaše kriterije (cca 3 godine i do 50.000 km).






    S druge strane, moj je dojam da NI JEDAN auto (bez obzira na proizvođača) neće dostići trajnost koju ima naša stara Mazda, ni što se tiče motora ni što se tiče limarije i ovjesa.

    Da se mene pita, ja bih radije Toyotu Verso. Nemam baš neki razlog za to - jednostavno volim japanske aute.

    Na kraju ćete uzeti ono što nađete povoljno i ok. S Fordom mi nismo imali baš nikakvih problema. Možda zato što ga ja ne vozim baš često

  19. #69
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi smo imali Grand scenic i kad smo kupovali novi uzeli smo Peugeot 5008 suv zbog veceg gepeka. U tom trenu smo imali jedno dijete i 2 psa (labrador i jos jedan pas cca 20 kg). Sad smo na 2 djece i jednom psu.
    Ima 7 sjedala s tim da smo 2 vratili jer nam nece nikada trebati pa smo time dobili jos mjesta u gepeku (za cca 15 kg psece hrane i par kutija vina). Nabavili smo pregradu za prtljaznik tako da je u trecini gepeka pas, a u ostatku su nase stvari (2 kofera, 2 srednja ruksaka, 4-5 kutija kao onih za a4 papir i sigurno jos stosta…).

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naš nije monovolumen,ali ima veliki gepek,ali još uvijek kad idemo na more moramo staviti i Thule

    Gdi si vremena kad smo s jednim djetetom i jednim ruksakom ( i kahlicom) išli na more
    Ali kak je reko davno moje kumče bez obzira jel ideš na dva sat,dva dana ili dva tjedna treba ti pol kamiona

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jelena.o tako nekako.
    Iako mi nemamo Thule i stane nam sve u gepek, ali gepek je ogroman.

    Uvijek brdo stvari.

  22. #72
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo dva auta, pa ni jedan nema puno pređenih kilometara. Naš C-max je (mislim) negdje oko 50.000 nakon malo više od četiri godine. Nikakvih problema nije bilo. Samo redovni servisi kod ovlaštenog servisera.

    Obični C-max je kraći od Grand C-max upravo za duljinu ta dva dodatna sjedala. Ako misliš labradora i kofere utrpati unutra, bolji izbor za vaše potrebe je Grand C-max nego obični C-max. Mi nemamo pesa, pa nemam osjećaj koliko velik prtljažnik za njega treba. Za Mazdu imamo krovni kofer, jer u prtljažnik ne stane sve što trebamo kad putujemo, ali u C-max stanu četiri srednja kofera u prtljažnik bez problema. Labrador ne bi stao. Taj bi se vozio meni u krilu

    Možda ne bi bilo loše da pogledaš mjerne skice i opis vozila ovdje - imaju vozila u presjeku: https://www.ford-lackovic.hr/usdocs2...-C-max-MCA.pdf

    Još bolje bi bilo da odete u bilo koji salon. Oni ih znaju imati u izložbenom prostoru. Mi smo svoj auto odabrali u Autohrvatskoj, dok su još bili na staroj lokaciji Servis im je na Radničkoj, a nova vozila imaju na više lokacija. Ne znam točno, ali ima u Sesvetama i na Jankomiru. Ovdje je popis: https://ford.hr/prodajno-servisna-mreza

    Ako ste odlučili kupiti rabljeni - vidi ima li u ponudi vozila koja zadovoljavaju vaše kriterije (cca 3 godine i do 50.000 km).

    S druge strane, moj je dojam da NI JEDAN auto (bez obzira na proizvođača) neće dostići trajnost koju ima naša stara Mazda, ni što se tiče motora ni što se tiče limarije i ovjesa.

    Da se mene pita, ja bih radije Toyotu Verso. Nemam baš neki razlog za to - jednostavno volim japanske aute.

    Na kraju ćete uzeti ono što nađete povoljno i ok. S Fordom mi nismo imali baš nikakvih problema. Možda zato što ga ja ne vozim baš često
    Hvala ti! Da, Mazde su top automobili, i mi smo više za Japance/Korejance. Idealan bi bio Mazda5, ali više se ne proizvodi Bio je izbor Mazda6, ali imamo sada karavan (Kiu) i shvatila sam da mi je puno ugodnija vožnja u povišenim autima. Osjećam se sigurnije, a i 7 sjedala bi voljeli imati jer sam često između dvije sjedalice iza, pa mi je to muka živa.
    Da, gledamo rabljeni, tako da ću pogledati u ovim autokućama koje si preporučila.

  23. #73
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Francuze ne bi nikako.
    Ma što se odjeće tiče, jao smo skromni. Na more idemo s jednim malim koferom jer sve imamo tamo, a na izlete koji nisu viksa, isto min odjeće...ali uvijek imamo brdooo opreme (muž se bavi ronjenjem), sportskih rekvizita, pa životinje (pas i mačka), njihova hrana...
    Posljednje uređivanje od kudri : 19.07.2021. at 15:20

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kudri i ja sam tek kad smo prodali nas "poviseni" auto i kupili nizi shvatila koliko preferiram vise aute, bolja preglednost, ugodnija nekako voznja, bolji vidici....

    Nije da ja na to nisam upozoravala muza al on voli te neke marke auta, pa sta cu...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.07.2021. at 16:25

  25. #75
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kudri ja imam ford fiestu i nikad nisam imala.problema s njom. Prvi sam vlasnik i dizel je. Puno manje trosi od clia.
    Ovo je odgovor za Ford.
    Jako fobri prijatelji imaju Fors S-max s dva dodatna sjedala. Gepek je mali. Oni na put idu s kombijem. Imaju psa.

  26. #76
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pisem s moba pa mi zbog appa koji nije savrsen podijeli se post.
    Da nemaju dodatna dva sjedala gepek bi bio veliki. Ali S max je najveci ako se ja dobro sjecam iz max serije. Inace se ta setija vise ne proizvodi jer su sam SUVovi popularniji od monovolumena.
    Oni su kupili rabljeni, dizel i nikad se nisu zalili ni na potrosnju ni na auto kao takav.

  27. #77
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja imam Opel Zafiru, kupili smo novu 2011 (ili 2010), ima skoro 400 000km i nikakvih problema s njom, osim redovnih servisa i potrošnih materiala. Imamo 7 sjedala, zadnja 2 se sklope u pod, ono mogu poslužit ali mi ih rijetko koristimo, prtljažnik je ogroman,ako ti je to bitno.
    Posljednje uređivanje od In love : 20.07.2021. at 07:13

  28. #78
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam nedavno zamijenila stari karavan za novi. Iako su izvana bili jako sličnih dimenzija (novi je čak mrvicu veci) iznutra novi ima manje mjesta. Jednostavno danas tako dizajniraju aute, izgledaju privlacno no stari imaju više mjesta. Ovaj stari karavan je imao neusporedivo više mjesta od suvova i monovolumena koje sam prije vozila, u njega je stalo čudo stvari, nikad nismo trebali krovnu kutiju, samo nosace za dugi teret.

    Što se udobnosti voznje tice iako suvi i monovolumeni imaju bolju preglednost meni je osjećaj voznje puno bolji u nizem autu, ovi se uvijek bar malo ljuljaju u zavojima. Ali ajde novi je bolji za voziti od starog. Iako idu mi malo na živce svi oni senzori, treba se i na to naviknuti da mi stalno nekaj pisti ...

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Moram napisati još jedan razlog zbog kojeg smo se odlučili za monovolumen (C-max), a ne Ford Focus karavan (niži i dulji). Muž i ja oboje imamo problematičnu kralješnicu i bome mi je puuuno lakše dulja putovanja izdržati u Fordu, nego u staroj Mazdi, iako mi je Mazda udobna kao stare cipele. Preglednost u povišenom autu je bolja, ulazim lakše i općenito ima puno prednosti.

  30. #80
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Kudri, mi smo na kraju u salonima mjerili otvor gepeka i dimenzije unutrasnjosti gepeka. Zaklela bih se da nas auto odokativno ima manji gepek od Grand Scenica, ali metar ne laze (ne nagovaram te na Francuza nego nemam drugu usporedbu ). Ne mogu se sjetiti, ali vukli smo i nesto sa sobom, pseci box mozda, i gledali koliko mjesta nam ostane. Znam da smo i djecje sjedalice stavljali za probne voznje. Na kraju smo iz Velike Britanije narucili pregradu za gepek za psa. Uglavnom, presudila je velicina gepeka. Opcija nam je bio i x-trail, ali je gepek bio daleko manji od ostalih koje smo gledali.
    U nekim autima izbocine od straznjih guma malo strse u unutrasnjost gepeka pa moras igrati tetris dok ne popunis sve rupe. Ali, da, nama su super te rupe od sjedala br. 6 i 7 u gepeku jer tu stane more stvari. Dok smo mm i ja aktivno ronili isto smo gledali koliko ronilackih boca i opreme stane u auto

  31. #81
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, malo dižem temu. KOje monovolumene imate i kako ste zadovoljni...Za sada gledamo Zafiru, Ford Grand C max i Toyotu Verso.
    Hvala!
    Mislim da su sve to dobri auti. Trebate vidjeti što ima na tržištu, kad polovni uzimate. Ja bih apsolutno preferirala Toyotu Verso. Fordovi su dobri auti, ali meni nisu udobna sjedala, pogotovo suvozačko. Opelov dizajn mi se ne sviđa pa ga nisam ni isprobavala. A isprobala sam masu auta pred par godina po autosalonima. Ford mi je bio u užem izboru, ali sam odustala kad sam sjela na suvozačko.

    Mi kampiramo pa puno stvari trpamo u auto jednom godišnje (i frižider).
    I ja preferiram visoke aute.

  32. #82
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Što se francuza tiče, mi smo stari model Picassa vozili 12 godina, kupljen nov na sjeverozapadu EU. Odličan. Malo mu je bila velika masa za motor 1.8 pa je bio trom u brdu. Istovremeno su moji kolege na poslu imali nekoliko Xsara kupljenih u RH, svima je elektronika štekala. Žaruljice su pregorijevale svima često, jednom su se žmigavci nasumično palili. Mi nismo imali nikakav problem. Sjedala odlična, gepek savršen.
    Nisam htjela novi Picasso, pisala sam davno, jer me neka trgovkinja u Citroenu u Zagrepčanki gledala s velikim omalovažavanjem, čak je i oko probne vožnje izvodila. Imala sam tamnozeleni samtasti đubretarac na sebi, pretpostavila sam da zato s drugim kupcem radije komunicira. Nisam ni dobila na kraju u razumnom roku probnu vožnju, a ionako sam odustala već.

  33. #83
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Toyota verso ima 440l prtljaznik sto i nije bas nešto puno.

  34. #84
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Toyota verso ima 440l prtljaznik sto i nije bas nešto puno.
    Kako?
    https://autoportal.hr/aktualno/novos...a-kombinacija/
    Prtljažnik: 485 – 1740 L

    Ili novi modeli:
    https://www.toyotaadria.com/hr/pdf/katalog_vozila/proace_city_verso.pdf
    Na strani 28 su sve kombinacije navedene.

  35. #85
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I moje je iskustvo da Toyota Verso ima relativno mali bunker, sad možda ovisi o verziji. Tako da ja njega ne bih uzela za peteročlanu obitelj, ili četveročlanu s dva ljubimca i ronioca.
    Zafira ima očajnu preglednost prednje lijeve strane (za vozača), kao da nemaš lijevo oko, kad isprobavaš, obrati pažnju na to.
    Sa C-Maxom nemam nikakva iskustva.
    Posljednje uređivanje od Argente : 20.07.2021. at 12:27

  36. #86
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kako?
    https://autoportal.hr/aktualno/novos...a-kombinacija/
    Prtljažnik: 485 – 1740 L

    Ili novi modeli:
    https://www.toyotaadria.com/hr/pdf/katalog_vozila/proace_city_verso.pdf
    Na strani 28 su sve kombinacije navedene.
    Koliko vidim ovih 1700L je sa spuštenom sjedalima, to je za put viseclane obitelji prilicno irelevantno. 485 je bolje od 440 ali ne bas za puno (ovih 440 sam nasla svugdje pretpostavljam da je 485 novi model a traži se rabljeni, treba provjeriti za konkretni auto koji se gleda koliko je bas za njega)

    Recimo moj karavan ima 660L bez spustenih sjedala pa opet za malo veći teret treba kombinirati i razmišljati kako sloziti.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.07.2021. at 13:27

  37. #87
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    I moje je iskustvo da Toyota Verso ima relativno mali bunker, sad možda ovisi o verziji. Tako da ja njega ne bih uzela za peteročlanu obitelj, ili četveročlanu s dva ljubimca i ronioca.
    Zafira ima očajnu preglednost prednje lijeve strane (za vozača), kao da nemaš lijevo oko, kad isprobavaš, obrati pažnju na to.
    Sa C-Maxom nemam nikakva iskustva.
    Istina, od svih navedenih monovolumenta, Toyota Verso ima najmanji prtljažnik, pa mi samo zato nije prvi izbor.
    Za Zafiru i preglednost, hvala. Iako, nakon što ih je preuzelo PSA, nije to više "njemačka" kvaliteta. Tako, da nismo opet sigurni niti za Opel jer je to sad ista mehanika kao kod francuza koje ne želimo...

    Argente, a koji ti preporučuješ?

    I još jedno pitanje - možda neki obiteljski SUV?
    Posljednje uređivanje od kudri : 20.07.2021. at 13:43

  38. #88
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja preporučujem Berlingo :D

    Između navedenih, čini mi se da je Toyota tehnološki superiorna, ali osobno bih izabrala onog koji ima više prostora u bunkeru.

    Jelena, kakva je to obleka đubretarac?

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ardjo ma daj me nemoj zezat. Ne znas sta je djubretarac?

    Ajd ga probaj zguglat, sigurno ces znat. Moguce da ste ga drugacije zvali.

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja preporučujem Berlingo :D

    Između navedenih, čini mi se da je Toyota tehnološki superiorna, ali osobno bih izabrala onog koji ima više prostora u bunkeru.

    Jelena, kakva je to obleka đubretarac?
    Dok su moji sinovi bili predškolci, ja sam imala službeni Berlingo koji sam povremeno posudila dok su kolege išli na dalje puteve s mojim zaduženim C5. Moja djeca su ga obožavala. Zvali su ga BerGlingo, hehehe... Dobar je i prostran, ali nije udoban za dulje vožnje.

    Offt. ja isto nemam pojma kakva je to obleka đubretarac, a nije ni bitno. Ružna riječ.

  41. #91
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, kakva je to obleka đubretarac?
    montgomeri. ovaj drugi naziv mi je preodvratan za lijep kaput

  42. #92
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da da, naguglala sam u međuvremenu, meni je presmiješno, pogotovo u odnosu na gospodskog montgomerija

  43. #93
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Montgomeri haha ja pak nikad cula za taj naziv,a tko dade ovaj ruznjikavi naziv fakat ne znam podrijetlo.

  44. #94
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nikad cula ni jedno ni drugo, vidi se moj interes za modu

    Inače, nazad na monovolumene, nekad sam vozila Zafiru i bila mi je ok. Ali kratko sam je vozila.
    SUV koji bi imao slično mjesta odozada bi bio dosta velik (npr vidim zafira ima 700L što je stvarno puno) a i SUV-ovi su skupi.
    Tako da mi se s praktične strane monovolumeni čine boljim. Ali nisu više "in"

    Mi smo se dvoumili suv ili karavan, pa je odluka ipak pala da opet uzmemo karavan.

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Gledam podrijetlo rijeci i fakat ima veze sa smetlarima.

  46. #96
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ja znam samo za duffle coat.

    A i trebam novi auto

  47. #97
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    JOš jedan monovolumen na popisu koji sam nedano otkrila - Kia Carens...ne proizvodi se od 2019. i nema je u RH za kupiti, ali sam našla iz uvoza. Baš mi je simpa i ima modela s 7 sjedala, ali je fak što se ne može vidjeti tu u salonu...Ima li tko možda da dođemo škiocnuti??
    Inače sada imamo Kiu i jaako smo zadovoljni, ali je auto 2013. godište i još dok išta vrijedi, trebamo zamijeniti.

    I ne kužim zašto monovolumeni više nisu in?!
    Posljednje uređivanje od kudri : 23.07.2021. at 10:41

  48. #98
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A nisu in, stvarno. Pogledaj što se proizvodi. Prije je bilo više modela, u zadnje vrijeme ih je puno manje. Bar za EU tržište, USA ima neke druge standarde i modele. SUV-ovi su popoularni, puno se prodaju, imaš sad mali gradski, srednji, veliki obiteljski... Recimo Peugeot model 5008 je inicijalno bio monovolumen, a onda su promijenili koncept i sad je SUV (i dobro se prodaje), čitam da i Dacia Lodgy u idućoj inkarnaciji postaje SUV, ima toga sigurno još, slabo pratim auto-vijesti

  49. #99
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kudri proljetos smo setali po autosalonima pa su nam tako tamo rekli.
    Da trziste sad trazi SUVove.

  50. #100
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    To podliježe modnim trendovima, kao i sve drugo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •