Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Herpes

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Herpes

    Nocas mi je izbio jedan ogroman na usni (zadnja 2 puta kad sam ga imala bila sam trudna ) I sad me brine dali ga malac moze pokupit od mene posto se stalno ljubimo i mazimo a i njemu je najveca fora gurat svoje prstice u moja usta iako mu ja to nedam. Znam da njima imunitet jos nije potpun pa me zato zanima jel moguce da ga pokupi? Ako ga i dobije, sta ja mogu poduzet u vezi toga? Znam da je bitno reagirat odmah dok se ne prosiri.

  2. #2
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ja isto imam problema sa herpesom i čula sam da se njega pokupi u djetinjstvu. E sad da li mala beba može prenjet na sebe to neznam ali bolje da ne dira ( šta je sigurno sigurno je )

  3. #3
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    sad ću ja stručnjak objasniti kako su meni!

    herpes je virus koji uzrokuje vodene kozice!mi ga dobivano,mislim herpes,kad padne imunitet,jer taj virus,od vodenih kozica nikada ne napusti tijelo,nego se sa vremene ne vrijeme ispolji samo u blagom obliku!

    uvjerenja sam da mali to ne mog pokupiti osim ,kao u mom slučaju dijete nema atopiski dermatitis!
    nama su savjetovali da ga se ne dodiruje (M.M ima svako malo),jer tamo gdje ga poljubi dobije osip,ali u standardnom obliku atopiskog,!

    e sad ,to je moje saznanje o tome,neka me ispravi netko više stručan

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Al ja sam s malim 24 sata sama, tesko da mogu izbjec fizicke kontakte, pogotovo njegove napade na mene ujutro.
    Uglavnom, zasad ga nema, mene vise muci sta ako ga dobije, jel se moze to cime mazat takvim malenima?

  5. #5
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ja nisam preboljela vodene kozice

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    tetamaja6 govori o varicella zoster virusu, odn. virusu koji uzrokuje varicelle ili vodene kozice, ostaje u organizmu i njegovom kasnijom aktivacijom dolazi do oboljenja od herpes zostera

    ono što koksy ima je vjerovatno obična "groznica" uzrokovana herpes simplex virusom i ako dijete nije bilo zaraženo, a vjerovatno u toj dobi još nije, može se zaraziti i ta infekcija može proći bez simptoma, a može dobiti afte po cijelim ustima i/ili herpetičnu anginu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja imam broš na donjoj usni, prestrašno nešto ....

    najrađe bih ga odrezala škarama

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa

    ono što koksy ima je vjerovatno obična "groznica" uzrokovana herpes simplex virusom i ako dijete nije bilo zaraženo, a vjerovatno u toj dobi još nije, može se zaraziti i ta infekcija može proći bez simptoma, a može dobiti afte po cijelim ustima i/ili herpetičnu anginu
    E to me zanimalo! Znaci malac ga moze pokupit od mene? I nemoram to onda nicim tretirat? Jer ja si mazem s herplexom ali ne vjerujem da bi i njemu mogla.

    Vidis razliku u virusima nisam znala, niti tu povezanost s vodenim kozicama.

  9. #9
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    tetamaja6 govori o varicella zoster virusu, odn. virusu koji uzrokuje varicelle ili vodene kozice, ostaje u organizmu i njegovom kasnijom aktivacijom dolazi do oboljenja od herpes zostera

    ono što koksy ima je vjerovatno obična "groznica" uzrokovana herpes simplex virusom i ako dijete nije bilo zaraženo, a vjerovatno u toj dobi još nije, može se zaraziti i ta infekcija može proći bez simptoma, a može dobiti afte po cijelim ustima i/ili herpetičnu anginu
    hvala što si i mene prosvjetlila,ja sam napisala ono što sam ja znala!

    moja mala je imala herpanginu sa aftama na svodu grla,ali mi nitko nije rekao da je to mogla pokupiti od M.M-a,koji ih imam malo-malo,jer radi u hladnjači

    hvala!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    herpes je jako opasan za male bebe vec sam se informirala i to do te mjere da beba moze u najgorem slucaju postati potpuno nesposobna niti slucajno bebu ne ljubiti i po mogucnosti nositi zastitu na ustima
    pitala sam razlicite doktore svi mi rekli isto

  11. #11
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj ksena prvotno napisa
    niti slucajno bebu ne ljubiti i po mogucnosti nositi zastitu na ustima
    Ja bih ovo debelo potpisala.

    I da, svakako probajte nikad ne zaraziti dijete herpesom. Jer jednom kad se zarazi, više ga se ne može riješiti, a prilično je neugodan i može biti dosta opasan.

    Ne treba raditi paniku, bebu ne ljubiš dok imaš infekciju, stalno pereš ruke i pripaziš tih nekoliko dana. Sretno.

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Jer jednom kad se zarazi, više ga se ne može riješiti
    čekaj malo, nedavno je po zagrebu vladala ta herp angina i hrpa ljudi i djece koje znam ju je imala, među njima i margita.
    hoćeš reći da je ona sad trajno zaražena herpesom??

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    herpanginu ne uzrokuje virus herpesa nego entero virus (coxacie virus)

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aha
    ja sam iz tvog prijašnjeg posta zaključila da se radi o herpes simplexu

    i sad mi više ništa nije jasno

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne kužim baš kakve veze ima herpes s vodenim kozicama??? :? .
    Od kada znam za sebe imala sam herpes na ustima, ako mala dosta često, nekada i po 3 odjednom, a sada jako rijetko, već duže vrijeme stvarno stvarno rijetko ga zaradim, a vodene kozice sam preboljela prije godinu i 3 mjeseca dok sam bila trudna s Ivom.

    :/

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    varicella zoster virusu, odn. virusu koji uzrokuje varicelle ili vodene kozice, ostaje u organizmu i njegovom kasnijom aktivacijom dolazi do oboljenja od herpes zostera

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a ti imaš herpes simplex koji nema veze s vodenim kozicama

  18. #18
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    herpanginu uzrokuje enterovirus - coxackie
    herpetičnu anginu herpes simplex

    herpangina je blažeg toka i ima ulceracije - afte po ždrijelu, otraga, po mekom nepcu, resici, krajnicima
    dolazi često u epidemijama proljeće, jesen

    herpetična angina obično ima jače promjene po desnima, sluznici obraza i ona se obično javlja kod prve infekcije sa virusom herpes simplexa (ne mora doći do njenog razvoja, obično te primoinfekcije prođu bez simptoma kod većine ljudi)

  19. #19
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    I da, jednom herpes, uvijek herpes.

    Ako se dobro sjećam - visur se zakukulji i reagira tj aktivira se kad padne imunitet, od stresa isl.

    I ja ga imam od djetinjstva.

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sad sam skužila nešto:

    kad god mi padne imunitet, dobijem afte po ustima - je li i to od nekog herpesa?
    nikad to nisam smatrala zaraznim pa nisam ni pazila na cure :/

  21. #21
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Nemam ti pojma za afte, imala sam ih samo kad mi je jako pao imunitet ikad sam bila na penicilinu. :/

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Lutonjica te afte koje ti kasnije spominješ nemaju (uglavnom)
    veze sa herpesom

    http://www.oralmed.com.hr/hr/prirucnik/aphthae.htm

    a ono što je imala Margita je vjerovatno bila ta herpangina - entero virus koji nema veze sa herpes virusima i nema veze za kasnijim herpesom

  23. #23
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    I da, jednom herpes, uvijek herpes.

    Ako se dobro sjećam - visur se zakukulji i reagira tj aktivira se kad padne imunitet, od stresa isl.
    meni herpes na usnama izađe kad god imam temperaturu (znači tu je vezano uz pad imuniteta) ili kad u kafići dobijem čašu koja nije dobro oprana. na ovaj drugi način sam najviše puta skupila herpes. i to mi reagira u roku od pola sata, osjetim ono kuckanje u usni. i točno znam u kojem sam ga kafiću skupila.

    moja mama je imama zoster, preko leđa, veliki i to je već patnja živa od bolova.

  24. #24
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno

    meni je izbio kao i uvijek kada mi padne imunitet ( a sada je, jer nista ne spavam i nista ne jedem-jer M. ima grceve). Mazem si herpes kremom Herplex ( nadam se da nema nikakvih nezeljenih reakcija za bebu, bar tako kazu). Evo danas je vec 2 dan i polagano se suši. Jedva cekam da prode jer me strah da me moj mali mišić s rukicama ne zakvači kada ga držim..

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Za Herpes simplex na usnici postoje u ljekarni flasteri, ne čini mi se da pospješuje oporavak, ali flaster je ipak fizička prepreka između znatiželjnih dječjih ručica i opasnog herpesa na usnici. Flasteri su prozirni i ne primjete se, a preko njih može i šminka. Meni su puno pomogli u takvim situacijama.
    E da, Herpes zoster sam imala i kao što kaže aleksandra70vanja, to su dva različita virusa.

  26. #26
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    sad sam izljubila malog zaboravivši da mi je smrad izbio na usnici i baš sam tužna. Pruža li dojenje makar kakvu zaštitu?

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Ajde pitanje postoji li preventiva za herpes? U zadnjih četiri mjeseca imala sam ga 3-4puta,zadnje pred mjesec dana. Meni to ide na živce

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Uvijek imati herplex sa sobom jer moze spasiti od izbijanja, ali samo u prvoj fazi kad se osjeca žarenje..
    Ja jednom 4 dana “lovila” da ne izbije, na nekoliko mjesta pokusavao izbiti, al bila grda viroza, pa me na kraju pobijedio..

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Mene zanima ima li načina sptrciti da i do naznaka dođe tak često

  30. #30
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima ima li načina sptrciti da i do naznaka dođe tak često
    prepoznati u kojim situacijama izbija herpes, i onda sprijecavati te situacije ako je moguce
    pad imuniteta, stres, bolest, kako kome ...

    meni izbije obavezno ako imam povisenu temperaturu, ne mora cak biti niti jako visoka
    a to je uvijek u bolesti, nisam inace sklona povisenim temp.
    i to kad sam vec napola ozdravila, eto ga onda

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Meni obavezno dođe prije temp

  32. #32
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni dode iz cistog mira zapravo. Al na prvo peckanje stavim Herplex i uglavnom ni ne izbije. Zadnje je izbio malen pocetkom trudnoce, kad ga nisam smjela tako sprijeciti

  33. #33
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    prvi put sam dobila herpes zbog stresa na poslu s 41 godinom, i to nakon povratka s godišnjeg, i otad redovno dolazi nakon godišnjeg
    ako nemam herplex, jer za njega treba recept, jel pomaže i onaj nadomjestak koji se kupi u ljekarni, isto neka mala tubica ali ne znam sad kako se zove?

  34. #34
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Pomaze i pasta za zube, kad kuzis da ce izbit.

    Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk

  35. #35
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da bi sprijecili herpes, u organizmu treba vise lizina, a manje arginina. To su aminokiseline, lizin se moze kupiti kao dodatak prehrani. Najefikasnije dosad.

  36. #36
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne treba za herplex recept. Od kad je to? I herplex i virolex sam kupovala normalno. Sad imam neki stick, ne znam ime

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Herplex je bez recepta, ja kupila normalno jucer


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Meni se dobro pokazalo ionsko srebro. Rijetko kad imam herpes izvana, ali često afte na unutarnjoj sluznici usta (isti uzročnik). Spasila sam se s tim.

  39. #39
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    prvi put sam dobila herpes zbog stresa na poslu s 41 godinom, i to nakon povratka s godišnjeg, i otad redovno dolazi nakon godišnjeg
    Sunce može biti triger za herpes (osim kad padne imunitet ili od Duha Svetoga kad dođe). Sva sreća da ti dođe kad se vratiš, ne tijekom ili početkom - pogotovo ljeti. Nekima pomažu ona labela koja se nose na skijanje s UV zaštitom. Staronarodski recept je namazati odmah pastom za zube. Meni je jednom, kad je baš posebno dosadan i traje cijelo ljeto uz pauze od par dana za da se malo pomjeri po usnici lijevo-desno, dr. prepisala herplex tbl. oralno da imam malo mira. I da - herplex tubica je bez recepta, ja ga zapravo nosim u torbici stalno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.01.2018. at 10:19

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    kolegica preporučila Septasol gel, za sad je puno bolje

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Eto ni dva mjeseca poslije opet dosadnjaković

  42. #42
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ima raznih triggera za herpes, osim sunca i stresa koje je ina navela, nekima ima veze i s menstrualnim periodom. Vec san napisala, ako znate u kojim sitaucijama vam izbija herpes, kljukajte se lizinom u to vrijeme.
    Meni izbije i ako jedem kikiriki. Ono, zvuci skroz nebulozno, ali kod mene je tako. Kikiriki je pun arginina. Ako ga pojedem u odredjenom dijeli ciklusa, sutradan mi izadje herpes.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Jutros mi je izbio herpes pa pregledavam po forumu što napraviti.
    Marta,u kom obliku uzimaš lizin i koliko često?

  44. #44
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo moj upravo odlazi. Jedino mi pomogne aciklovir (imala sam Herplex prije, sad Viranti štapić). Kupila sam i Compeed flaster, ali to mi ništa nije značilo

  45. #45
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kupila sam lizin u apoteci, u tabletama je i onda ako osjetim podstanara, uzmem duplu dozu od preporucene, nekoliko dana. Ako izbije, pijem tablete lizina dok ne proje skroz.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Vrci, koristim i ja Herplex (ne znam kakav je to Viranti štapić) a obzirom da uzmam sad i lizin( dupla doza po uzoru na martu) nekako mi se čini da oporavak ide brže. Hvala žene!

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Septasol gel za preporuku

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •