Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 113

Tema: Autosjedalica 9-18 kg u suprotnom smjeru?

  1. #51
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Eto, pročitala sam kompletno upute (na engleskom, jer na hrv nisam niti dobila) i apsolutno nigdje nije spomenuto prerastanje AS.
    Jedini kriterij im je 13 kg.
    Stvarno nisam pametna šta napraviti.
    Kad bi mi barem ptičica šapnula kada će L doći do 13 kg.
    Da znam da bude skoro, nebi uzimala kombiniranu neg pričekala još to malo pa uzela I kategoriju.
    Ma joj nisam pametna uopće.

    I sorry na gnjavaži

  2. #52
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Da sam ja na tvom mjestu, cekala bih do apsolutnog trenutka kad vise ne bih mogla (tocnije, kad stvarno vise dijete ne mozes stavit u tu sjedalicu) i onda donjet odluku. Lovu za sljedecu sjedalicu pocni sad stavljat sa strane, bit ce onda lakse u vrlo kratkom roku donijet odluku.

  3. #53
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ancica hvala, tako ću i napraviti.
    Samo za informaciju - bila sam danas u TL-u i imaju BC Iseos Neo, crvene i plave i po 1400 kn su.
    I još cijelo čudo AS :shock:
    Nemam pojma kako ću se odlučiti za jednu, kad budem morala :/

  4. #54
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj mg1975 prvotno napisa
    Citiraj limunada prvotno napisa
    Uf.
    Ali dobro, bolje i to nego kupovati dvije po 1000 kuna.
    Velika većina AS iz grupe I su i skuplje od 1000 kn (osim nekih koje ja osobno zaobilazim u velikom luku).............sorry na OT
    Naša Maxi cosy koštala je oko 1.000,00 kn.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Kupili smo BC iseos neo i uspjeli ju montirati unatrag!

    Ancica thanks, trik je upalio :D

    I beba nam izgleda skroz zadovoljna sjedalicom, ćorila je svaki put a danas smo se dosta vozikali okolo

  6. #56
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Jipiii!

    Bas mi je drago da je stvar sredena

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno


  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    16

    Početno Re: Autosjedalica 9-18 kg u suprotnom smjeru?

    Citiraj MissQ prvotno napisa
    bok,

    Malo sam čitala i vidim da su i za veće bebe najsigurnije sjedalice koje se mogu postaviti u smjeru suprotnom smjeru vožnje. Sumnjam, ali ima li takvih uopće na našem tržištu i gdje nabaviti takvu sjedalicu????
    RECARO POLARIC
    Na prvi pogled bih rekao da moras imati ISOFIX u vozilu...

    http://www.recaro.com/index.php?id=5619&L=2

    Katalog: Sjedalica se zove POLARIC (19. stranica kataloga):
    http://www.amoc-hr.com/pdf/106-file-2.pdf

    cijena oko 2400 kn - ovisno o materijalu presvlake...
    http://www.amoc-hr.com/pdf/106-file-1.pdf

    Nisam siguran koliko je to legalno kod nas!!! Zakon opet "malo" kaska...

    Pozdrav,
    Josko

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH/Njemačka
    Postovi
    37

    Početno

    otvorila sam stranicu o Recaro autosjedalicama, ali sam o njima saznala upravo na vasem forumu jutros. da li netko ima iskustva i rezultate testiranja?!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH/Njemačka
    Postovi
    37

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Bok!

    S obzirom da sam započela temu mislim da bi bilo OK da vas izvijestim za što smo se odlučili. Nakon puno mozganja (i pokušaja montiranja BC Iseos Neo u auto - koja je glomazna i neudobna) kupili smo Recaro Polaric sjedalicu od 9 do 18 kg koja se standardno montira isofixom u smjeru suprotnom od smjera vožnje. Koliko sam doznala to je praktički jedina sjedalica dobavljiva u HR (izuzev superskupog Volva) u kojoj dijete do otprilike 4-4,5 godine može sjediti suprotno od smjera vožnje. Sjedalica je bila dosta skupa ali presretna sam što smo je našli - udobna je i lijepa i im zaštitu za nogice i u slučaju sudara odostraga....

  12. #62
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj MissQ prvotno napisa
    Bok!

    S obzirom da sam započela temu mislim da bi bilo OK da vas izvijestim za što smo se odlučili. Nakon puno mozganja (i pokušaja montiranja BC Iseos Neo u auto - koja je glomazna i neudobna) kupili smo Recaro Polaric sjedalicu od 9 do 18 kg koja se standardno montira isofixom u smjeru suprotnom od smjera vožnje. Koliko sam doznala to je praktički jedina sjedalica dobavljiva u HR (izuzev superskupog Volva) u kojoj dijete do otprilike 4-4,5 godine može sjediti suprotno od smjera vožnje. Sjedalica je bila dosta skupa ali presretna sam što smo je našli - udobna je i lijepa i im zaštitu za nogice i u slučaju sudara odostraga....
    Može kakav link ili slikica?
    Gdje ste kupili i koja je cijena?
    Sviđa mi se ova ideja da se i dalje vozi u smjeru suprotnom od vožnje.

    Bdw malac je već na 12,7 kg i nisam sigurna dal da kupujem sad AS ili da čekam da pređe malo iznad 13?
    A još manje sam sigurna što čemo uzeti :/

  13. #63
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Bdw malac je već na 12,7 kg i nisam sigurna dal da kupujem sad AS ili da čekam da pređe malo iznad 13?
    jel se samostalno ustaje?

  14. #64
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Bdw malac je već na 12,7 kg i nisam sigurna dal da kupujem sad AS ili da čekam da pređe malo iznad 13?
    jel se samostalno ustaje?
    Da, već 2 mjeseca.

  15. #65
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kriterije zadovoljava pa moze vec danas u 9-18

    osobno bih pričekala barem do 1. rodjendana, ako kilaža dopusti

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    U novom TL katalogu dječje opreme ima i Graco Duologic, ali na webu nema.

    Možda se može nazvati i pitati imaju li u trgovinama ili su samo u tom katalogu nabrojili sve moguće sjedalice koje bi možda mogli imati.

  17. #67
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Evo našla ja sliku :D
    http://www.recaro-seats.co.uk/child-...ro-polaric.php

    ali ne i kod nas.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    http://www.amoc-hr.com/recaro_dje%E8...__3-106_hr.htm

    Mi po sjedalo išli u Lučko. Koštalo je 2.300 kn! Nije mi žao ni kune...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Našla na webu zgodan link u prilog ove naše teme pa ako koga zanima....

    http://www.rearfacing.co.uk/facts.php

    Kad sam pročitala neke stvari fakat mi nije jasno zašto se uopće bebači masovno voze u smjeru vožnje....

  20. #70
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    MissQ, jesi negdje našla kakve ocjene baš za ovaj model? Ja nikako da nađem.


    Citiraj MissQ prvotno napisa
    Našla na webu zgodan link u prilog ove naše teme pa ako koga zanima....

    http://www.rearfacing.co.uk/facts.php

    Kad sam pročitala neke stvari fakat mi nije jasno zašto se uopće bebači masovno voze u smjeru vožnje....
    Meni je još čudnije baš to o čemu i tamo pišu, da se ne prodaju. U čijem je to interesu?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH/Njemačka
    Postovi
    37

    Početno

    sad sam opet u dilemi obzirom da sam se bila odlucila za Romer Safefix, medjutim ova mogucnost da se uzme AS 9-18 suprotno od smjera voznje vrijedi da se uzme u najuzi izbor. kakve su joj ocjene?!

  22. #72
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a jel moze ta sjedalica i u smjeru vožnje?
    jer zara se u 9-18 vozila sve do svoje 5. godine i sumnjam da bi se željela voziti suprotno od smjera vožnje... možda negdje do 2,5 g bih uspjela forsati smjer suprotan od vožnje, ali kasnije nema šanse

  23. #73
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Sjedalice za djecu suprotno smjeru voznje do visokih kilaza (tipa 18 kg, 25 kg itd) zahtijevaju dodatne tehnicke specifikacije, cesto zahtijevaju gornju sidrenu traku ili noznu potporu, ili potporu ispred kao sto je npr instrumentalna ploca ili mozda naslon sjedala ispred (velim mislim jer nza ovo zadnje nisam sigurna da je dovoljno).

    Stvar je u tome da u sudaru di je doslo do udarca sprijeda, sjedalica postavljena suprotno smjeru voznje se prvo rotira prema naprijed (ili prema natrag, iz perspektive djeteta) pa se onda vraca.

    jedna od stavki u testiranju sjedalica koja se postavljaju unazad je da se ne smiju rotirati prema naprijed vise od 70 stupnjeva u odnosu na vertikalu, odnosno ne smiju biti horizontalnije od 30 stupnjeva u odnosu na tlo.

    Sto je dijete u sjedalici teze, to je sila koja utjece na rotiranje sjedalice prema naprijed veca. Zato za takve sjedalice treba biti, na neki nacin, ukomponirana dodatna potpora za naslon kako bi se sprijecilo prekomjerno rotiranje.

    Druga stvar je u tome sto te sjedalice, ako ce akomodirati vecu djecu, moraju imati i jako dugacak naslon sto pak moze biti nekompatibilno s konfiguracijom sjedista u vozilu (prednje sjedalo se mozda ne moze pomaknuti dovoljno prema naprijed).

    Te sjedalice se koriste u Skandinavskom okruzju zato sto je Volvo dizajnirao svoja vozila u skladu s parametrima takvog tipa sjedalice. Drugi proizvodaci ne. Vecina skandinavaca voze volvo, pa stoga i mogu koristiti te sjedalice bez problema.

    Ne velim da se neke stvari mozda ne bi mogle poboljsati. Kod mene u Kanadi vecina sjedalica koja se postavlja unazad je za tezinu do 15, pa cak i 16 kg sto dozvoljava da vozis dijete okrenuto prema nazad prilicno dugo (do oko treceg rodendana).

    Al s druge strane roditelji jedva cekaju da okrenu dijete u smjeru voznje (kulturoloski fenomen, nije ni u Europi puno drugacije). Pa se dolazi do pitanja "economies of scale" odnosno, je li potraznja za takvim sjedalicama u Europi van Skandinavskih zemalja dovoljno velika da bi se proizvodacima isplatilo proizvoditi takve sjedalice u dizajnu koji bi bio barem djelomicno univerzalan, odnosno ne bi se morale koristiti samo u kombinaciji s par marki i/ili modela automobila.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Dakle ako sam dobro shvatila, takve AS možda nisu kompatibilne za aute za naše tržište?

  25. #75
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno



    Ja u sto rijeci, ti u 10!

    Je, tako je. Mada vrijedi provjeriti kod volva, ako vozis volvo, jel mozes nabavit takvu sjedalicu preko njih.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa


    Ja u sto rijeci, ti u 10!

    Je, tako je. Mada vrijedi provjeriti kod volva, ako vozis volvo, jel mozes nabavit takvu sjedalicu preko njih.
    E da ga bar vozim
    Hvala Ancice

  27. #77
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nema na cemu

    Zaboravila sam gore napisati da u stvari postoje dvije vrste gornjeg usidravanja kod sjedalica koje se postavljaju suprotno smjeru voznje: jedno koje se kaci iza naslona sjedala na koje je as postavljena (za to primjenjeno sidro) ili je nogar koji ide ispod as i podupire o pod, te jedno koje se kaci ispred sjedala, za sidro sjedala ispred as ili sustav pojasa sjedala ispred.

    Svrha prvog je smanjivanje rotiranja as prema naprijed u slucaju udarca sprijeda, svrha drugog je smanjivanje rotiranja as prema nazad kod udarca sprijeda. Ova druga metoda takoder moze pomoci kod podesavanja nagiba as na 45 stupnjeva.

    Naravno, niti jedna od tih metoda se NE SMIJE koristiti ako nije preporucena od strane proizvodaca as, a i onda samo u skladu s uputama kako proizvodaca as tako i proizvodaca vozila.

    Vecina as za dojencad (koje se postavljaju suprotno smjeru voznje) na nasem trzistu (ako ne i sve) ne koristi gornju sponu ili nogar, osim isofix sjedalica.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Išla sam malo čitati upute za upotrebu za naš auto i piše da se ne smije stavljati AS skupine I. (dakle 9-18kg) u smjeru suprotnom od smjera vožnje.
    Imam još jedno pitanje; pošto nisam sigurna jesmo li dobro namontirali AS, gdje mogu provjeriti? Možda u autosalonu gdje smo kupili auto nedavno

  29. #79
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Di zivis?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Di zivis?
    U dubrovačko-neretvanskoj županiji

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Ancice, help :?

  32. #82
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Uh, tamo nemamo savjetnika

    Jesi li procitala Rodinu knjizicu o autosjedalicama (ASUIBI knjizica)? Tamo ima informacija o pravilnom postavljanju.

    Takoder, na autosjedalice.info kao i na max t-portalu ima video/slikovnih prikaza o pravilnom postavljanju as. Max T-portal video je na Ispravno postavljanje dječjih sjedalica.

    Koju as imas (jesam li te to vec pitala)?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Ancice, imam Romer Duo Plus sa isofixom. Namontirali smo isofix, zategnuli i pojasmom i čekamo iz TL da nam pošalju top tether
    Koja šteta da nemate savjetnice u našoj županiji, a dobro bi došle

  34. #84
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Evo mi smo riješili dilemu.
    Prešli smo u I kategoriju s 13,1 kg. i 10,5 mj
    A zadnje sjedalo našeg auta krasi Maxi cosi Priorifix zelene boje ovakva (ne mogu je se nagledati).
    Koju je MM mi manje ni više nego "uštekao" u isofix + vezao pojasom

    Trebalo mi je dobrih 2 sata da ga razuvjerim da je dovoljan "samo" isofix 8)

  35. #85
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Te sjedalice se koriste u Skandinavskom okruzju zato sto je Volvo dizajnirao svoja vozila u skladu s parametrima takvog tipa sjedalice. Drugi proizvodaci ne. Vecina skandinavaca voze volvo, pa stoga i mogu koristiti te sjedalice bez problema.
    Mi vozimo Volvo (V50) i isprobali smo 9-18 unatrag. Bila je montirana iza vozačevog sjedala. Zauzimala je toliko prostora da sam ja (sa 172cm i kratkim nogama) jedva mogla voziti.

  36. #86
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Evo mi smo riješili dilemu.
    Prešli smo u I kategoriju s 13,1 kg. i 10,5 mj
    A zadnje sjedalo našeg auta krasi Maxi cosi Priorifix zelene boje ovakva (ne mogu je se nagledati).
    Koju je MM mi manje ni više nego "uštekao" u isofix + vezao pojasom

    Trebalo mi je dobrih 2 sata da ga razuvjerim da je dovoljan "samo" isofix 8)
    Odlicno

  37. #87
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Molim pomoć, ljudi!
    Moja E ima 9,5 mjeseci, oko 8,5 kg i ustaje sama uz namještaj. Prerasla je AS ''jaje'' i kupujemo joj novu. Nakon surfanja, prečitavanja foruma, stranica proizvođača, one genijalne stranice o autosjedalicama, odlučili smo se za novu kombiniranu 0+I. Danas probali Jane Racing koja mi je super, velika, masivna, sa visokim stranicama, udobna itd., ali imamo problem: NE MOŽEMO JE MONTIRATI U AUTO!!! Argh! Imamo VW Passat star 20 godina, tenk ali super tenk. Stavimo mi AS suprotno smjeru vožnje, vežemo je pojasom kako je označeno a ona se KLIMA! Protresem je sa strane, ona pleše po auta! Koliko god smo stezali nismo je mogli bolje učvrstiti. Jesmo li mi blesavi pa je ne znamo staviti, jesu li nam sjedala u autu previše ukošena unazad u odnosu na nove aute .... Postoji li neki trik koji nam može pomoći??? :? PLiiiiz pomozite!
    P.S. hoće li skoro slijedeći pregled AS u Zagrebu?

  38. #88
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Pravi je Anđeo prvotno napisa
    Molim pomoć, ljudi!
    Moja E ima 9,5 mjeseci, oko 8,5 kg i ustaje sama uz namještaj. Prerasla je AS ''jaje'' i kupujemo joj novu. Nakon surfanja, prečitavanja foruma, stranica proizvođača, one genijalne stranice o autosjedalicama, odlučili smo se za novu kombiniranu 0+I. Danas probali Jane Racing koja mi je super, velika, masivna, sa visokim stranicama, udobna itd., ali imamo problem: NE MOŽEMO JE MONTIRATI U AUTO!!! Argh! Imamo VW Passat star 20 godina, tenk ali super tenk. Stavimo mi AS suprotno smjeru vožnje, vežemo je pojasom kako je označeno a ona se KLIMA! Protresem je sa strane, ona pleše po auta! Koliko god smo stezali nismo je mogli bolje učvrstiti. Jesmo li mi blesavi pa je ne znamo staviti, jesu li nam sjedala u autu previše ukošena unazad u odnosu na nove aute .... Postoji li neki trik koji nam može pomoći??? :? PLiiiiz pomozite!
    P.S. hoće li skoro slijedeći pregled AS u Zagrebu?
    Uvjet za prelazak u I kategoriju je 9 kg.
    I kako je prerasla "jaje"?

    I ja sam mislila da mi je Luka prerastao AS puno prije nego što stvarno je.

  39. #89
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Zato i tražimo AS 0+I, jer još nema kg za I, može dobiti tih 800g koliko joj fali za 1,5 mj, ali i za 3, neću riskirati. U visinu ju je prerasla, na knap je s onih 2 cm do ruba sjedalice.

  40. #90
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj Pravi je Anđeo prvotno napisa
    P.S. hoće li skoro slijedeći pregled AS u Zagrebu?
    pregled bi trebal biti još ovaj mjesec, prati obavijesti na forumu i portalu

  41. #91
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    pregled bi trebal biti još ovaj mjesec, prati obavijesti na forumu i portalu[/quote]

    hvala, hvala, gledat ću pa dojdemo

  42. #92
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Pravi je Anđeo


    curka ti ima 8,5kg i kažeš da je prerasla 'jaje' po visini. znači gleda se 2cm od gornjeg ruba ali nemoj mjeriti sa svoja dva prsta.

    opet, ako je stvarno 2cm od ruba ona još uvijek može neko vrijeme u njoj biti. ne sije prijeći 2cm. u toj dobi djeca sporije rastu i zapravo ako i dobije 2 cm u visini ne mora značiti da će prerasti AS jel se tih 2cm raspoređuje po tijelu.

    da bi dijete dulje izdržalo po visini u 'jaju' treba ga se vezati u što manje odjeće. nikako jakne i debele veste (to i inače nije dozvoljeno).

    neznam koje 'jaje' imate? jeste li povadili jastučiće koji idu ispod guze?

    'jaje' se u auto postavlja u više sjedeći položaj tako da dijete više sklizne u sredinu AS.


    to su sve sitnice ali mogu produljiti vožnju u jaju i za nekoliko mjeseci.


    sjedalica koju ste kupili nema kopču za fiksiranje pojasa kada se postavlja u auto suprotno smjeru vožnje. tako je i moguće da ne sjeda dobro u vaš auto. trebalo bi vidjeti o koliko labavom se radi. je li izdrži neku relaciju pa ju treba stalno dotezati ili se uopće ne da pritegnuti čvrsto.

    ukoliko je tako, uz ove gore trikove moći ćete koristiti jaje (što duže) i onda ovu jane AS koristiti u smjeru vožnje. tada bi se ipak trebala moći pravilno učvrstiti jel za smjer vožnje ima kopče koje fiksiraju pojas.

    ali slobodno dođite na slijedeći pregled (najvjerojatnije u nedjelju 23.11) kako bi siprobali varijante. ukoliko as ne paše u auto, imate ju mogućnost zamjeniti

  43. #93
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Inesica, hvala, hvala puno :D

    Imamo ''jaje'' s kolica 3u1, Neonato Quicky system.
    Vežemo ju bez debele odjeće, maknuli smo jastučić, i ja odmjerila 2 prsta od gornjeg ruba sjedalice do njene glave. Sad sam izmjerila ravnalom prste, to su zapravo 3 cm.

    Pod kolikim kutem treba ''jaje'' biti u njenoj dobi, ja ga uvijek stavljam pod kutem cca 45 stupnjeva?

    Za prelazak u grupu I treba se dizati na noge, imati 9 kg i 1 godinu? Da li su uvjet i kile i starost ili samo kile?

    ''jaje'', kad ga zavežem ne mrda koliko god ga je tresla, a ova AS je plesala po 10 cm vamo-tamo.

    Da li postolje AS 0+I treba biti priljubljeno uz sjedalo? meni je logično da da. Ali kako se onda može poleći pod kut 45 stupnjeva za bebice?

    Da li se ona kad je u smjeru suprotno smjeru vožnje pritišće još i sjedalom ispred?

    srećom, nismo kupili tu sjedalicu, ali meni se jakooooo sviđa, a i MM.

  44. #94
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    autosjedalici se kod postavljanja može povećavati kut nagiba kako je dijete starije. ispravno je do nekih 60°. tvoja curka može komotno biti smještena pod tih 60, dapače još je i sigurnija

    da, prsti znaju prevariti. s obzirom da se radi o 3cm, vjeruj mi da ima još dosta fore u mjesecima što se visine tiče.
    pogledaj što je navedeno na naljepnici autosjedalice. ako je ounačeno da je grupa 0 onda je do 10kg, a ako je naznačeno da je i 0+ onda ide i do 13kg. koja god bila ja vjerujem da i po kilaži imate nekoliko mjeseci fore

    za prelazak u smjer vožnje, dva su minimalna uv ijeta: 9kg i samostalno ustajanje na nogice. prelazak preko godine dana je preporuka koju se ne smije zanemariti. što duže dijete izdrži sprotno smjeru vožnje, to bolje. dok god ne preraste as u kojoj se vozi suprotno smjeru vožnje.

    kod namještanja as suprotno smjeru vožnje idealno je ako as cijelom površinom sjeda na sjedalo automobila ali zbog nagiba sjedala najčešće je teško to postići pogotovo ako nastojimo doći do kuta od 45°. zapravo je dozvoljeno ispod donjeg dijela as, kod pregiba sjedala podmetnuti zarolani ručnik ili dekicu kako bi se pomoglo u postizanju kuta.
    trebalo bi voditi računa da su 2/3 as poduprte podlogom da ne 'vise' u zraku.


    s obzirom da vama ova as ne mrda, moj savjet bi bio da se u njoj vozite što duže, duže, duže

    a onda u nabavku autsojedalice grupe I odnosno one 9-18kg (malo su prostranije od ove jane )

  45. #95
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Inesice, draga, hvala ti puno!

    Mi se sad vratili iz TL, pokušali smo i Bebeconfort Iseos Neo (0+I) staviti u auto, u suprotnom smjeru i u smjeru vožnje, klimala se u oba! Kolika je slučajnost da 2 AS ne idu u auto? Već me fata panika. Ćemo morat po novi auto!?

    Zasad nek ostane E u ''jajetu'', kad joj fakat bude glava na 2cm, mjereno ravnalom, otići ćemo je vagati pa da vidimo.

    Koliko su kombinirane As I+II+III dobre, npr. Recaro?
    Bolji Roemer ili Recaro?

    e sad ga picajzlim.....

  46. #96
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    ima šanse da dvije i više as nejde u isti auto ali ima šanse da i vi 'štedite' autosjedalice kod postavljanja.

    kada se as postavljaju u auto u njih treba ući koljenom ili dva i opustiti se svom svojom težinom i još ponekad stiskati prema unutrašnjosti sjedala auta.

    to radi jedna osoba, a druga osoba zateže pojas i koča kopču koja je namjenjena fiksiranju pojasa.

    na ovaj način se najčešće pravilno postave sjedalice u smjer vožnje.

    u suprotnom smjeru se ne 'nasjeda tako nego više bočno sa time da se rukom pritisne as u udubinu gdje ide guza ili bočni dijelovi i još se pritišće naslon as prema sjedalu auta. nešto je nespretnije ali treba nastojati primjeniti jednaku silu.



    i sad sam se sjetila. negdje prije si spomenula može li se as pritisnuti prednjim sjedalom. ne, to nije dozvoljeno raditi. naime sjedalo uopće nema neku funkciju učvršćenja. prividno ono može izgledati ko da je 'pomoglo' ali sjedala su rađena tako da u sudaru prate naša tijela i ona se pomiću prema naprijed. tako da ne pružaju nikakvo učvršćenje autosjedalici.
    autosjedalica mora biti učvršćena pojasom automobila ako je to način učvršćivanja.


    što se tiće odabira modela autosjedalice dobro je proći testove, recimo ADACa pa isprobati autosjedalice u autu pa vidjeti koja očekivanja imate od as (kolko treba trajati, kako vam je dijete građeno, u kolkiko auta planirate koristiti as, zadovoljava li vas po tome kolko se jednostavno postavlja u auto....)
    drugim riječima odgovor je individualan.
    bitno je:
    - da dijete uzrastom odgovoara
    - da se as može pravilno postaviti u auto
    - da se dijete pravilno veže u as

  47. #97
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Još jedno pitanje: smiju li se pojasevi auta gužvati u utorima AS, gužvati po širini, ne frkati? nadam se da kužiš kaj mislim, ono utor je uži od pojasa

  48. #98
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    utori koji su bočno na autosjedalici ne bi smjeli biti uži. oni su po standardu.

    smije se gužvati onaj gornji dio pojasa koji se umeće u onaj utor na leđima autosjedalice.

  49. #99
    Pravi je Anđeo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Mislim da su se kad smo stavljali Bebeconfort Iseos Neo suprotno smjeru vožnje da su se gužvali i donji i gornji dio pojasa

    znači, ne smiju oba i to je razlog da se ne kupi ta sjedalica

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    24

    Početno

    ovo me je sve sad zbunilo.
    imam bebu od 6 mjeseci i 12 i kusur kg. kakvu bi on as trebao imati i gdje ja to mogu nabaviti jer će on uskoro 13 kg?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •