Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 113

Tema: Autosjedalica 9-18 kg u suprotnom smjeru?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno Autosjedalica 9-18 kg u suprotnom smjeru?

    bok,

    Malo sam čitala i vidim da su i za veće bebe najsigurnije sjedalice koje se mogu postaviti u smjeru suprotnom smjeru vožnje. Sumnjam, ali ima li takvih uopće na našem tržištu i gdje nabaviti takvu sjedalicu????

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Eventualno u salonima vozila.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Ne kužim, čula si za to ili nagađaš?

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Vidjela sam jednu jedinu, i to prije cetiri godine, koja je navodno bila kupljena u jednom salonu. Al ne pitaj me kojem.

  5. #5
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Eh, da, prvo bih pitala ove u Volvu (volvocars) al neznam jel su njihove auto-specificne, odnosno da idu samo sa volvo markom vozila. Ova koju sam gore spomenula nije bila od volva kolko se sjecam.

  6. #6
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    da, Volvo ima takve sjedalice ali i ja mislim da idu isključivo u njihova vozila. bila je jedna takva ove godine na Auto show-u. kod nas se, koliko znam, ne mogu drugačije nabaviti.

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    koliko veće bebe misliš? Ja imam onu 0+1, to je od rođenja do neke 3 godine. Mogu se postaviti u smjeru suprotnom od vožnje (za bebe lakše od 10 kg) ili u smjeru vožnje (za bebe teže od 10kg, a najbolje čekati i dok ne prohodaju).
    Ili misliš na nešto drugo, što se postavlja i nakon 3 god u suprotnom smjeru? Ovo što ja imam nije neki sf, ima u svim bebišopovima i od više proizvođača.

  8. #8
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    koliko veće bebe misliš? Ja imam onu 0+1, to je od rođenja do neke 3 godine. Mogu se postaviti u smjeru suprotnom od vožnje (za bebe lakše od 10 kg) ili u smjeru vožnje (za bebe teže od 10kg, a najbolje čekati i dok ne prohodaju).
    Ili misliš na nešto drugo, što se postavlja i nakon 3 god u suprotnom smjeru? Ovo što ja imam nije neki sf, ima u svim bebišopovima i od više proizvođača.
    ove sjedalice koje si spomenula, kao što si i sama napisala, prebacuju se u smjer vožnje kada dijete zadovolji neke uvijete (koji se uglavnom ispunjavaju oko prve godine života). ja sam shvatio da je MissQ mislila na sjedalice koje se montiraju u smjeru suprotnom od vožnje i nakon toga.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Da, mislila sam na sjedalice u kojima dijete može sjediti suprotno od smjera vožnje sve do četvrte godine. Čitala sam da je tek tada djetetova glava i leđna moždina dovoljno jaka da podnese trzaj unaprijed koji je neminovan kod sudara a dijete se nalazi u sjedalici licem naprijed.

    Nije mi baš jasno, ako struka zna da sjedalice s položajem licem naprijed tako dugo nisu sigurne za djecu zašto se uglavnom proizvode i prodaju takve? Vidjela sam crash test na netu kod Romera kad beba leti naprijed, ej, nema šanse da to prođe bez posljedica brrrrrrrrrr :shock:

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    A je li moguće onda nastaviti vezati dijete u položaju suprotnom od smjera vožnje i u ovim običnim 0+1 sjedalicama? Ili bi to bilo gore nego da su vezani prema naprijed, u slučaju da imaju preko 10 kg?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    Mislim da neke d sjedalica do 13 kg imaju mogućnost da ih se veže suprotno os smjera vožnje, a za bebu je OK sve dok joj glavica ne dođe 2 cm od vrha sjedalice. Za noge ne treba brinuti tj. nije bed ako su malo skvrčene

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj MissQ prvotno napisa
    Mislim da neke d sjedalica do 13 kg imaju mogućnost da ih se veže suprotno os smjera vožnje, a za bebu je OK sve dok joj glavica ne dođe 2 cm od vrha sjedalice. Za noge ne treba brinuti tj. nije bed ako su malo skvrčene
    misliš, glavica treba biti 2 cm ispod ruba ili može do 2 cm iznad?

  13. #13
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    A je li moguće onda nastaviti vezati dijete u položaju suprotnom od smjera vožnje i u ovim običnim 0+1 sjedalicama? Ili bi to bilo gore nego da su vezani prema naprijed, u slučaju da imaju preko 10 kg?
    Sjedalice se moraju koristiti prema uputi proizvođača.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    još nešto, našla sam da Volvo ima sjedalice za djecu okrenute suprotno od smjera vožnje, a firma proizvođač e nešto na B., nisam uspjela skužiti po slici. Imaju Isofix sustav al ne znam da li ih se može montirati u neki drugi auto. Mi imamo Mazdu 2 koja iza ima sva tri remena. Jel zna netko, ide li isofix u svaki auto i što je za to potrebno?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    45

    Početno

    misliš, glavica treba biti 2 cm ispod ruba ili može do 2 cm iznad?[/quote]

    2 cm ispod ruba sjedalice, najviše. Naravno, treba slijediti upute proizvođača

  16. #16
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj MissQ prvotno napisa
    još nešto, našla sam da Volvo ima sjedalice za djecu okrenute suprotno od smjera vožnje, a firma proizvođač e nešto na B., nisam uspjela skužiti po slici.
    Britax.
    A Britax i Roemer su udruženi.

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj MissQ prvotno napisa
    Jel zna netko, ide li isofix u svaki auto i što je za to potrebno?
    Auto ti mora imati isofiks sustav, ako ga imaš moralo bi ti pisati u uputama koje si dobila uz auto!

  18. #18
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj MissQ prvotno napisa
    Mislim da neke d sjedalica do 13 kg imaju mogućnost da ih se veže suprotno os smjera vožnje, a za bebu je OK sve dok joj glavica ne dođe 2 cm od vrha sjedalice. Za noge ne treba brinuti tj. nije bed ako su malo skvrčene
    I ako beba nije prekardasila 13 kg.

    Ako beba ima 13 kg ili vise, a sjedalica je dizajnirana za do 13 kg, onda se beba u toj sjedalici vise ne smije voziti.

  19. #19
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj MissQ prvotno napisa
    Mislim da neke d sjedalica do 13 kg imaju mogućnost da ih se veže suprotno os smjera vožnje, a za bebu je OK sve dok joj glavica ne dođe 2 cm od vrha sjedalice. Za noge ne treba brinuti tj. nije bed ako su malo skvrčene
    I ako beba nije prekardasila 13 kg.

    Ako beba ima 13 kg ili vise, a sjedalica je dizajnirana za do 13 kg, onda se beba u toj sjedalici vise ne smije voziti.
    Eh da. Ovaj moj je tek sa 2,5 godine prešao tih 13 kg, po tome bi ga duugo vozili kontra, ali je iz jajeta glavom "izašao" odavno pa niš od toga

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    pa jel postoji neka AS 9-18 koja se montira suprotno od smjera vožnje?

    fakat mi treba.

    malička mi je prerasla Peg jaje, glavica joj je točno do ruba naslona i moram joj pod hitno kupiti veću. Ima desetak kila i sama se ustaje uz namještaj ali svejedno... ne želim ju voziti u smijeru vožnje. Ima samo osam mjeseci i nema šanse da prođe bez ozljeda u slučaju (nedajbože) sudara, u normalno okrenutoj AS. Gledala sam ove chrash testove... ma ne dolazi u obzir da ju tak vozim.

    Ne znam kaj da radim, u ponedjeljak moram kupiti neku a koju, koju? Znam da ima ovih od 0-18, ali nemrem naći nigdje da su i testirane, niti kako su ocijenjene. Znam da je ADAC testirao onu Gracovu koje normalno ima kupiti samo u švedskoj

    Ak niš novo ne saznam uzela bum joj Jane Racing. Ta je od 0-18 i montira se suprotno. Piše da je na eurotestu 2005 najbolje ocjenjena. Nikad čula za taj eurotest.

    Help!

  21. #21
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Gledaj kod Jane Racing do koje tezine se moze montirati unazad (samo do 10 ili i do 13?), kao i kod bilo koje druge konvertibilne sjedalice.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    ma da? i nikak ne mogu bebu do 18 kila voziti suprotno od smjera vožnje?

    mislim ona sad već ima deset kila :?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    mislim u bilo kojoj drugoj sjedalici, nije mi posebno stalo do jane racing.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    zasad je odluka pala na graco junior mini gizelle. može se voziti obrnuto od smjera vožnje do 13 kila, onda ju moram okrenuti

  25. #25
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Evo još jedne preporuke za kombiniranu AS....... Bebe Confort Iseos Safe Side (ako kupuješ rabljenu) ili Bebe Confort Iseos Neo (koja je zamjenila Iseos Safe Side, ista AS po izgledu ali zadovoljava noviji ECE R44). Ovu novu BC možeš kupiti u TL-u (konačno da i oni imaju neku kombiniranu AS), jer se dosada išlo po kombinirane BC u Sloveniju.

    evo i linka
    http://www.bebeconfort.com/collectio..._iseos_neo.htm

    Imamo BC Iseos SS, L ima 18+ mj., 10kg i dalje se vozi u AS montiranoj suprotno od smjera vožnje (što je sigurno, sigurno je ).

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    je, vidjeli smo BC iseos neo u TL. Presretni kaj smo našli tak nekaj nažicali smo prodavačicu da nam donese sjedalicu van na parking da ju isprobamo u autu. I ne paše nam imamo prastari auto i prekratke pojaseve jednostavno ju nikak nismo uspjeli namjestit u kontra smjeru

    graco junior mini je iste veličine i ziher ni nju ne bi uspjeli namontirati. ltak da nemamo izbora i najvjerojatnije bumo uzeli običnu AS prema naprijed. pas mater starim autima i onima kaj su ih proizvodili, valjda bi ih uništilo da su pojaseve napravili dvajst centimetara duže

  27. #27
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Imamo isti problem sa našom Vectrom .........
    Kao 2. auto kupili smo KIA Ceed SW i kod nje su stražnji pojasevi nešto duži tako da kad montiramo AS taman su nategnuti, više ih se nemože izvući ni cm......dok kod bakinog i dedinog Golfa V kad staviš AS možeš još izvući pojaseve dobrih 20 cm.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    ah, mi imamo mercedes C iz 1992. s prekratkim pojasevima. i nikakve šanse za novi auto bar do proljeća

    nije mi jasno to s pojasevima, zakaj nemaju neku standardnu dužinu, pa da su svi isti? zakaj su tak kratki, kaj štede na materijalu?

    Ma!

  29. #29
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Ancica ne radi ti link

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    ali pretpostavljam da misliš na ovo:


    Ponekad je pojas automobila vrlo kratak i čini se nemogućim pri namještanju sjedalice za novorođenče obmotati pojas iza naslona sjedalice kako u pravilu nalažu upute proizvođača. Ukoliko nailazite na ovaj problem, pokušajte sljedeći pristup: prije nego ukopčate pojas u kopču u sjedalu vozila, provucite ga kroz za to namijenjene utore na autosjedalici uključujući i obmotavanje oko naslona. Pritom podignite sjedalicu u uspravniji položaj nego što bi u konačnosti trebala biti kako biste mogli ukopčati pojas u sjedalo. Nakon što ste to učinili dok lagano pritiščete naslon autosjedalice prema dole, vucite sjedalicu kod naslona sjedala vozila prema gore kako biste je doveli u vodoravniji položaj, što bliže kutu naslona sjedalice od 45 do 60 stupnjeva naspram tla.



    Nisam probala. Ne znam jel bi pomoglo. Pojas je dosta prekratak, nije da fali par centimetara nego jedno frtalj metra. Misliš da bi mogla toliko razvući pojas?

  32. #32
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Zanima me za ovu Bebe Confort Iseos Neo. Jako mi se sviđa, valjda ima i ok ocjene (ne znam si to naći da pogledam )
    Ako sam dobro shvatila u njoj mogu malca voziti okrenutog suprotno od smjera vožnje do 13 kg. Dali sam tu u pravu?
    Dalje; on mi je sada skoro 9 mj. i ima 11,5 kg. Ne mogu nikako predvidjeti kada će doći do 13 kg, pa me muči sljedeće - dali mi je pametnije uzeti AS 9-18 kg (mislila sam Romer ili MC kad ih svi hvale) ili da uzmem ovu kombiniranu. Sviđa mi se ta ideja da se još vozi unazad.
    Jer, čini mi se da mu je ova (Jane Matrix) već na knap pa bi trebali novu. Kg ima i ustaje se samostalno uz namještaj.
    Znaći ak uzmem 9-18kg mora odmah u smjer vožnje, a u kombiniranoj bi bio - ne znam do kada :/
    Uh, razmišljam ovako dok pišem i fakat nisam pametna.
    Aj nek me netko prosvjetli

  33. #33
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Zvjerolina prvotno napisa
    ali pretpostavljam da misliš na ovo:


    Ponekad je pojas automobila vrlo kratak i čini se nemogućim pri namještanju sjedalice za novorođenče obmotati pojas iza naslona sjedalice kako u pravilu nalažu upute proizvođača. Ukoliko nailazite na ovaj problem, pokušajte sljedeći pristup: prije nego ukopčate pojas u kopču u sjedalu vozila, provucite ga kroz za to namijenjene utore na autosjedalici uključujući i obmotavanje oko naslona. Pritom podignite sjedalicu u uspravniji položaj nego što bi u konačnosti trebala biti kako biste mogli ukopčati pojas u sjedalo. Nakon što ste to učinili dok lagano pritiščete naslon autosjedalice prema dole, vucite sjedalicu kod naslona sjedala vozila prema gore kako biste je doveli u vodoravniji položaj, što bliže kutu naslona sjedalice od 45 do 60 stupnjeva naspram tla.



    Nisam probala. Ne znam jel bi pomoglo. Pojas je dosta prekratak, nije da fali par centimetara nego jedno frtalj metra. Misliš da bi mogla toliko razvući pojas?
    Ne bi mogla toliko razvuci pojas (barem se nadam da ne bi mogla, jer bih inace bila vrlo zabrinuta za kvalitetu istog ) ali mogla bi mozda toliko utisnuti as u sjedalo, u cemu je i poanta ovog stosa. Plus to sto, u principu, da bi uopce obmotala pojas iza naslona kroz za to namijenjeni utor, moras imat vise pojasa nego sto je u konacnosti potrebno kako bi ga prevukla preko vrha naslona - ako je sjedalica u konacnom polozaju. Najcesce ima dovoljno pojasa da se obmota oko sjedalice kod utora koji je obicno dosta ispod vrha naslona, al nema dosta da se prevuce preko vrha i dovuce do utora. Zato uspravis as kada prevlacis, provuces pojas kroz utor i onda as spustas tako da ne bude preuspravna. Kod tog spustanja je najcesce trebas dobro utisnut u sjedalo i u stvari dizat onaj dio gdje idu noge, koji je do naslona sjedala auta.

  34. #34
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Zanima me za ovu Bebe Confort Iseos Neo. Jako mi se sviđa, valjda ima i ok ocjene (ne znam si to naći da pogledam )
    Ako sam dobro shvatila u njoj mogu malca voziti okrenutog suprotno od smjera vožnje do 13 kg. Dali sam tu u pravu?
    Da.
    Dalje; on mi je sada skoro 9 mj. i ima 11,5 kg. Ne mogu nikako predvidjeti kada će doći do 13 kg, pa me muči sljedeće - dali mi je pametnije uzeti AS 9-18 kg (mislila sam Romer ili MC kad ih svi hvale) ili da uzmem ovu kombiniranu. Sviđa mi se ta ideja da se još vozi unazad.
    Sto dulje unazad, to bolje.
    Jer, čini mi se da mu je ova (Jane Matrix) već na knap pa bi trebali novu. Kg ima i ustaje se samostalno uz namještaj.
    U kom smislu mislis da je na knap?
    Znaći ak uzmem 9-18kg mora odmah u smjer vožnje, a u kombiniranoj bi bio - ne znam do kada :/
    Iako ima kile i ustaje se, ne bi trebao ici u smjer voznje prije prvog rodendana. U kombiniranoj bi mogao biti do 13 kg, kao i u Jane matrixu, jedina joj je prednost ta sto je naslon dulji od Jane pa su manje sanse da po visini preraste prije nego dogura do 13 kg (u stvari, u kombiniranoj su te sanse nikakve).

    Jos ste daleko od 13 kg (moze se dogoditi i da ce mu trebat sest mjeseci da dogura do njih, bez obzira sto sad ima vec preko 11 kg), treba samo paziti koliko mu je visoko glava naspram vrha naslona sjedalice u kojoj je sada.

  35. #35
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ancica hvala na brzom odgovoru
    Nisam sigurna dali mu je premala iz razloga što ne znam što znaći ono pravilo da glava mora biti najmanje 2 cm od vrha sjedalice.
    Naime, ako gledam onaj prostor iznutra (jer Jane je kao košara) onda je tu negdje.
    A ako gledam baš do vrha AS ili do samog ruba onda još ima ohoho mjesta.
    Zato čekam pregled u 9 mj. pa da razriješim i tu dilemu.
    Kaj se tiče kg. ja se nadam (zbog sigurnosti) da će mu trebati još dugo do 13 kg

  36. #36
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Trebas gledat do ruba

    Al super je da bus skoknula do pregleda, za svaki slucaj

  37. #37
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    :/
    Nekako mi to nema logike.
    Ako tako gledam, kada još poraste glava mu još neće biti do ruba, a neće ju moći skroz nasloniti na podlogu.
    Evo jedna slikica kako to izgleda.
    Ne vidi se baš najbolje, ali da izravna glavicu, ona mu skoro dodiruje AS.
    Tu nastaje moja dilema.
    Poslikam ga još većeras (sad spava) u AS pa stavim i tu sliku.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ne bi mogla toliko razvuci pojas (barem se nadam da ne bi mogla, jer bih inace bila vrlo zabrinuta za kvalitetu istog ) ali mogla bi mozda toliko utisnuti as u sjedalo, u cemu je i poanta ovog stosa.
    aha

    i misliš da bi to moglo upaliti ak mi fali frtalj metra pojasa?

    još jedna stvar mi je pala na pamet, sam ne znam kolko mi je to pametno. Naime ima način da sjedalicu namjestim bez problema i s dovoljno pojasa, a to je da ju namjestim na suvozačevo sjedalo. ono se može pomaknuti jako unatrag, samim tim je bliže držaču pojasa pa imam duži pojas na raspolaganju, ak me kužiš kaj hoću reći. ne znam čak ni dal ju po zakonu smijem u AS voziti na suvozačevom sjedalu :?

  39. #39
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Po novom zakonu smijes ako je dijete do 2 godine starosti i vozi se u sjedalici suprotno smjeru voznje i zracni jastuk je iskljucen.

    Al je jos uvijek puno sigurnije na straznjem, ako je, naravno, mozes postaviti na straznjem.

    Ajd prvo pokusaj ovaj trik. Nedostatak trifrtalj metra pojasa moze bit zavaravajuc.

  40. #40
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    concord ultimax 0-18kg moze se montirati u smjeru suprotnom od smjera voznje do djetetovih 13kg.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Po novom zakonu smijes ako je dijete do 2 godine starosti i vozi se u sjedalici suprotno smjeru voznje i zracni jastuk je iskljucen.

    Al je jos uvijek puno sigurnije na straznjem, ako je, naravno, mozes postaviti na straznjem.

    Ajd prvo pokusaj ovaj trik. Nedostatak trifrtalj metra pojasa moze bit zavaravajuc.
    OK, idemo danas po nju pa ćemo probati. Držite fige!

  42. #42
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Evo poslikala sam ga.
    Luka
    Tu se bolje vidi na šta sam mislila.

  43. #43
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    concord ultimax 0-18kg moze se montirati u smjeru suprotnom od smjera voznje do djetetovih 13kg.
    Concord Ultimax je lošije prošla na ADAC testovima od Wavo,BC-a, Graco.....pa je baš nebi preporučila

    link na testove 2003-2006
    http://www.adac.de/Tests/Kindersiche...PageID=147654#

    detalji testa za Concord Ultimax
    http://www.adac.de/Tests/Kindersiche...ePageID=148555

  44. #44
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    AS Jane
    Please, netko...
    Dal nam je ta AS onda ok ili ju je prerastao?

  45. #45
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Sad sam skuzila da nisam jos postala post kojeg sam uporno pokusavala aploadati jucer al me kiksala veza pa sam ga sejvala za kasnije.

    Od jucer:
    Kuzim o cem pricas. Sto kazu upute?

    Pravilo o dva cm ispod ruba se odnosi na mogucnost, u slucaju sudara, kada dolazi do istezanja vrata (jer do istezanja ce doci u nekoj mjeri), da vrat ne dode do ruba sjedalice i da se na taj nacin ne izgubi podloga za glavu koja je kljucna u zastiti.

    U slucaju Jane Matrix, zbog tog kosarastog oblika, glava nece niti moci doci do tog ruba, bar kak izgleda na slici. Obicno je u AS za novorodencad naslon bez te "ograde" al u Matrixu mora biti ta ograda jer dozvoljavaju da se koristi kao auto-krevetic pa da se barem na taj nacin kolko tolko smanji izlijetanje djeteta iz krevetica u slucaju sudara sa sa strane.

    Treba pogledat upute od Matrix. Po slici mi ne izgleda kao da je prerastao (zbog konfiguracije sjedalice, ne smeta ako mu glava dotice ogradicu) al treba ic po uputama.

  46. #46
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno


    Hvala, pokušat ću naći, ali mislim da se toga uopće nisu dotakli. Znam da sam jednom prilikom čitala baš sve. Ne znam, vidjet ću.

  47. #47
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    A koliko košta BC Iseos neo u TL?
    Moja velikoj maloj već sad je nekako tijesna sjedalica, pa ću vjerojatno morati nabaviti veću. Kombinirana mi se čini dobro rješenje, da ne moram za pola godine opet kupovati drugu .

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    1400 kuna

  49. #49
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Uf.
    Ali dobro, bolje i to nego kupovati dvije po 1000 kuna.

  50. #50
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj limunada prvotno napisa
    Uf.
    Ali dobro, bolje i to nego kupovati dvije po 1000 kuna.
    Velika većina AS iz grupe I su i skuplje od 1000 kn (osim nekih koje ja osobno zaobilazim u velikom luku).............sorry na OT

    Kad smo kupovali opremu za našu micku nismo odmah gledali AS-ove iz grupe 0+/I......da jesmo mislim da bi smo preskočili grupu 0+ tzv. jaje i odmah uzeli kombiniranu. Jaje smo prerasli sa 6 mj., a koristili smo je ukupno možda 5-6 puta .......čeka drugo dijete u obitelji, možda onda bude bila više u upotrebi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •