Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: netolerancija na laktozu

  1. #1
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno netolerancija na laktozu

    izgleda da je to s mojim djetetom. e, sad, problem je što on o-bo-žava mliječne proizvode, sir, jogurt, mlijeko pa ne znam što dalje. kupili smo ono bezlaktozno mlijeko Dobro jutro :/ i nisam baš najsretnija, ali ne znam što smije, a što ne smije jesti.

    svi prijedlozi dobro došli

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    kako znas da je netolerancija na laktozu? moj stariji je osjetljiv na mlijeko, nisam nikad isla na testiranje s njim, ali on dobije proljev od salice mlijeka, osip ako pojede griz s kravljim mlijekom... itd. pa izbjegavamo koliko mozemo.

    i ja sam mislila da bi mogao piti to mlijeko bez laktoze, ali mi je njegov pedijatar rekao da vjerojatno nije laktoza jedina sto njemu iz mlijeka smeta pa da ne bi bilo bolje od toga.

    i moj voli mlijeko, i to bas mlijeko. jogurte i sireve malo manje, a od toga nema reakcije.

    pomazemo si s kozjim mlijekom, ali kad s tim napravis kakao zgadi ti se zivot

    dakle, nemam neki savjet, samo pitam kako znas da je samo laktoza problem

  3. #3
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    kaže doktorica, jučer smo bili na pregledu. trbušast je i veselo prducka. kaže da je vjerojatno netolerancija na laktozu, ali ne i alergija na mlijeko pa nam je preporučila 10 dana bez laktoze da vidimo oće li ostat trbušast ili će se smanjiti trbuščić.

    nije ga slala na neke užase od pretraga da ga ne gnjavi (to nije naša pedijatrica, nego zamjena koja ja bila bivša doktorica) nego neka probamo tako pa ćemo vidjeti. zato pitam za ideje za hranu :/ i moj voli mlijeko. uf. ali ovo bez laktoze je fino prihvatio. i nije bilo prduckanja sinoć i noćas. imam doma jedno zobeno pa ćemo probati. prije ga nije htio ni primirišati.

  4. #4
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    thalia zašto nisi najsretnija s onim mlijekom bez laktoze?

    možeš probati dati rižino, ono je slađe od zobenog ili meni odlično (meni su i rižino i zobeno bljak) alpro sojino mlijeko, meni je prefino, imaš i okus vanilije i okus čokolade...

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    pa laktoza je u slatkim stvarima ( mlijeku), a ne u kefiru, jogurtu, siru itd

  6. #6
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa
    pa laktoza je u slatkim stvarima ( mlijeku), a ne u kefiru, jogurtu, siru itd
    jesi sigurna? :/
    šta se ne nalazi laktoza (mliječni šećer) u svim mliječnim proizvodima?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    nalaze se bjelančevine, a ne mlječni šečer.
    treba provjeriti dal slučajno nije alergično nba proteine (bjelančevine), jer na to su djeca u početku više alergični, jer se nemože rasuditi razlika između laktoze i peoteina, kasnije su većim godinama to postaje laktoza

    Japanci su svi alergični na laktozu ( neki gen im je uništen , tj. drugačiji je od našeg) pa ne jhedu mlijaka već sireve i jogurte.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    malo podižem

    moj bebačica je (bila) alergična na laktozu.
    u početku su to bili grčevi pa sam prvo (vodenasto) mlijeko bacala.
    kasnije prilikom prelaska na ad pila je i još pije prilagođeno tj. ono bez laktoze.

    u zadnje vrijeme, u dva navrata, popila je gutljaj-dva običnog kravljeg mlijeka (ne pitajte-imam dvogodišnje blizance!!!!) i nisam primjetila bilo kakvu reakciju.

    naša pedica nam je rekla da je njena netolerancija blažeg oblika i da će se vjerojatno povući do godine dana.

    ono što mene zanima je postoji li mogućnost da je i dalje netolerantna, ali da se simptomi ne vide. jer, iskreno, frka me toga. ne bih htjela naštetit njenom probavnom sustavu.

    helpajte, ako znate!!!

  9. #9
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    ne znam da li je bas moguce na osnovu opipavanja trbuha ustanoviti netoleranciju...

    najprije ti gledaj kak je mali, prije nego sto uvedes restrikcije...

    to sto prducka nije nikakv znak za zabrinutost...

    obicno se netolerancija pokazuje bolovima u trbuhu, ali konzumiranje laktoze nije stetno kod netolerancije, problem je samo sto se mogu dobiti bolovi u probavnom traktu.

    ako se on ne tuzi i lijepo uziva u mlijecnim proizvodima, samo ti vozi kao sto ste vozili do sada.

    inace neke mlijecne preradjevine sadrze manje laktoze, npr jogurt (jer su laktozu pojele bakterije), maslac, sir, se obicno podnosi dobro

    http://en.wikipedia.org/wiki/Lactose_intolerance

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •