Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 196 od 196

Tema: popis stvari za kampiranje

  1. #151
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovaj kamp predivan, ali i preskup za ono što ja od kampa tražim.
    https://www.camping-simuni.hr/hr/smjestaj/
    Tješim se da je tako i tako prvi red do mora nemoguće dobiti. to je dugoročno zakupljeno.
    Je.
    Mi smo jedne godine ulovili mjesto uz more pa nam je stalno puhalo. Bježali smo sa šalicama kave u untrašnjost kampa. Meni je čak draže se malo povući. Iako je ujutro predivno uz more.
    To ti pišem da ne patiš previše za mjestima uz more

    OK, ovo je čvrsti objekt, ali sa šatorom je to bez veze da puše stalno.

  2. #152
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Je.
    Mi smo jedne godine ulovili mjesto uz more pa nam je stalno puhalo. Bježali smo sa šalicama kave u untrašnjost kampa. Meni je čak draže se malo povući. Iako je ujutro predivno uz more.
    To ti pišem da ne patiš previše za mjestima uz more

    OK, ovo je čvrsti objekt, ali sa šatorom je to bez veze da puše stalno.
    Hvala.

  3. #153
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Vreće za spavanje koje imate Tj do koje temperature

  4. #154
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Vreće za spavanje koje imate Tj do koje temperature
    ovisi za kad i gdje ti treba. ja imam i za do 0 i 15 i 20. i uz svaku njenu avilenu plahtu. pa kombiniram

  5. #155
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovaj kamp predivan, ali i preskup za ono što ja od kampa tražim.
    https://www.camping-simuni.hr/hr/smjestaj/
    Tješim se da je tako i tako prvi red do mora nemoguće dobiti. to je dugoročno zakupljeno.
    Mi bili dosta davno. Tek kad se sirio i kad su kucice bile tamo tek godinu dana. Plaza je bila od onog navezenig tucanog kamena. To je bilo koma , iako nama svejedni mi.smo bili u proljece po nekoj poebnoj reklamnoj ponudi. Moguce da se kamen na plazi ugladio u meduvremenu. Kazem da ti ne bude jako zao.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.01.2019. at 18:42

  6. #156
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bili dosta davno. Tek kad se sirio i kad su kucice bile tamo tek godinu dana. Plaza je bila od onog navezenig tucanog kamena. To je bilo koma , iako nama svejedni mi.smo bili u proljece po nekoj posrbnoj reklamnoj ponudi. Moguce da se kamen na plazi ugladio u meduvremenu. Kazem da ti ne bude jako zao.
    Hvala.
    Cijena prvog reda je za 7 dana za ovo što sam gledala okvirno između 8000 i 11000 tisuća kuna. A gdje je još put i troškovi tamo.

  7. #157
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ali taj prvi red je u kućicama ili ipak šator?
    Kak se kod kampa gleda šator,jel to bez obzira kolko veliki ili koju površinu zauzima? Što kad bi imala dva manja šatora?

  8. #158
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ali taj prvi red je u kućicama ili ipak šator?
    Kak se kod kampa gleda šator,jel to bez obzira kolko veliki ili koju površinu zauzima? Što kad bi imala dva manja šatora?
    Ja gledam mobilne kućice.
    Evo tu imaš parcele: https://www.camping-simuni.hr/hr/smjestaj/parcele/

  9. #159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Malko puno,za tu lovu možeš vjerovatno dobit super zidove u sezoni dva tjedna

  10. #160
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Malko puno,za tu lovu možeš vjerovatno dobit super zidove u sezoni dva tjedna
    Pa to ja i tvrdim, da kampiranje nije socijalna kategorija. Svakako je jeftiniji od hotela, ali od apartmana ne mora biti. Ali meni je sad sa svom opremom draže u šatoru, nego u apartmanu.
    Svaki kamp može imati svoja pravila koja se čak i mijenjaju iz godine u godinu. Kod nas je prije bilo da se broje šatori, a sad vidim više nije tako. Mogao si više platiti dva mala šatorčiča, nego 4-sobni šator s predšatorom.
    A mislim da je puno kućica u kampu stoput bolja od bilo kojeg apartmana.

    Mi smo odustali od vreća. Imamo krevet na napuhavanje, preko stavim jednu deku "ambasadoricu", pa gore plahtu i onda se pokrijemo s plahtama i dekama. Ja sebi nosim i jastuk. Ne vidim prednost vreće ako si stacioniran na jednom mjestu i imaš obiteljski šator.

    Pranje veša u vešmašinama u kampu je moguće, ali je jako skupo. To nisam nikad platila, ne sjećam se koliko je, ali je suluda cijena. Imam lavor pa preperem, ako nešto treba.

  11. #161
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I ispod šatora obavezno stavimo izolacijsku foliju. Za predsoblje u šatoru smo kupili originalnu deku, to nije loše isto imati za boravak po lošem vremenu.

    Svašta se tu skupi kroz godine...

    Mi smo ipak malo komotni pa kad vidimo da se sprema kiša i nevrijeme jedan dan, a planirali smo ostati još dva tri dana, mi se pokupimo ranije, da ne moramo čistit blato sa šatora.

    Meni je od svega u kampu najgore nevrijeme i mogućnost pada debele grane na šator. Imam osjećaj da se svake godine u Istri to dogodi.

  12. #162
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Jelena,kakva vam je to folija ? Može slika ? Jer znam za one orginalne podloške,a mi u te svrhe koristimo ciradu

    Nas u Gr u kampu Armenistis kraj juna/početak jula (otprilike 15 dana do 7.jula),bez vozila (parcele za razliku od Hr kampova su manje i automobili su tu negde sa strane nabudženi tako da naš stoji na parkingu ispred kampa) i struje,sa jednim detetom koji plaća i jednim koje ne plaća izađe oko 230 evra.

    POsle jednog smrzavanja u Istri zaključili smo da od tad se na more ide samo na jug

    Spavamo na posteljini pokriveni vrećama (raznig temperaturnih opsega)

    U Hr imate Decathlon,njihova oprema za kampovanje je skroz ok,a pristupačna.

  13. #163
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Napiši samo Zeltunterlage u google pa vidi. Ono što dođe ispod šatora, a mora biti mrvu manje od šatora da ne skuplja kišnicu.

  14. #164
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je od svega u kampu najgore nevrijeme i mogućnost pada debele grane na šator. Imam osjećaj da se svake godine u Istri to dogodi.
    Ja ne mogu zaboraviti, jedne godine, bila sam još mala. Cijeli kamp Baška je voda odnijela u more. Cijeli zaljev je bio pun kamp prikolicama.

  15. #165
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Hvala,za to znam,mislila da je nešto drugačije jer si napisala izolaciona -imala ovakvu asocijaciju na tu reč

    Ja se sećam posle jedne doooobre oluje u Istri da je drugar koji je svratio da vidi kako smo ispričao da četinari imaju plitko korenje i za pijavice za koje ja nisam znala da ih ima na Jadranu

    Armenistis ima kanal po sred kampa koji upravo sprečava to,kako reče jedan dečko zaposlen tamo: Da ne bi svi imali seeview !
    Prošle godine smo bili u vreme poplava u Grčkoj,u susednom mestu su kola završavala u moru,u kampu je prošlo sve ok.

  16. #166
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Tako smo mi jedne godine otišli na koncert u crkvi 15 km dalje, kad smo izašli oluja, nema javne rasvjete, jedva smo auto pronašli s daljinskim ključem u potpunom mraku. Spremni da ćemo spavati u autu, stižemo u kamp - nijedne kapi, lagani vjetrić, sve suho.

    Jedini put da smo jako pokisli je bilo na sunčanom otoku Hvaru

    Prednost juga za kampiranje je meni u prvom redu što je suši zrak. Istra i Kvarner znaju biti vlažni po noći.

  17. #167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nije tema ali idete li u male kampiće tipa maslinika i slično?

  18. #168
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ne. U visokofunkcionalne. Kad bi bio neki s predivnim sanitarnim čvorom, javi mi. To mi je najvažnije, uz kvalitetu mora, dovoljno hladovine i tišinu.

  19. #169
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    IMA li gdje sad sniženja na vreće, karimate i velike ruksake?

  20. #170
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja bas danas zvala kamp da potvrdim da je sve isto ko i lani. Nase mjesto nas čeka (naravno ako platimo na proljece rezervaciju)

    Jedino što moramo kupiti novi predsator, orkanska bura i nenadani jaki neverin su nam strgali stari. Odlučili smo kupiti neki "winterzelt" s pojačanim stapovima, valjda ce izdržati....

  21. #171
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    koji kamp, sillyme?

  22. #172
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bas danas zvala kamp da potvrdim da je sve isto ko i lani. Nase mjesto nas čeka (naravno ako platimo na proljece rezervaciju)

    Jedino što moramo kupiti novi predsator, orkanska bura i nenadani jaki neverin su nam strgali stari. Odlučili smo kupiti neki "winterzelt" s pojačanim stapovima, valjda ce izdržati....
    Ja sam prošlo ljeto mislila da ćemo završiti u Kanzasu. Bilo je najavljeno nevrijeme, ali nisam mislila da će biti tako kako je bilo. Ne ponovilo se. Premda očito trend nije na našoj strani.

  23. #173
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    S koliko malim klincima ste išli na kampiranje/šator? Mi obožavam kamp, ali otkad se rodio najstariji nismo bili. On sad ima 6 god i sigurno bi uživao, ali sad je stigla seka, pa ćemo morati još pričekati

  24. #174
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo od rođenja, ali ne u šatoru nego u prikolici.
    Ali generalno jedino mi je za do godinu dana malo izazovno u šatoru jer onaj plač pa nosi usred noći dok se ne smiri... ne znam kako to funkcionira ako usput moraš ispuzati iz šatora s bebom, čini mi se komplicirano. Sa starijom smo bili relativno kratko u kampu dok je imala 6mj ali s mladjim sam bila tjednima, no on je bio jako mirno dijete koje uopće nije plakalo (taj je zaliječio moj ptsp od beba). Sve ostalo ima svoje izazove ali ne posebno veće nego što inače nosi svaka dob djeteta

  25. #175
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Mi smo preskocili vrijeme puzanja, znaci nultu godinu. Ne znam kako bi to islo s puzanjem, kad je sve kamen, ali dolaze ljudi s malim bebama.
    Ali neku infrastrukturu moras imati ako ides sa satorom. Bez frizidera ja ne bih vise nikad isla s djetetom.

  26. #176
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Da, frižider obavezno. Čak i što se tiče spavanja po noći nemamo problema i općenito je dobra beba. Više me strah lošeg vremena, oluja i slično. Prije o tome nisam uopće razmišljala. Možda bi kamp kućica bio dobar izbor za nas za početak

  27. #177
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A mobilne kućice još bolji, ako financijska konstrukcija nije problem.

  28. #178
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mi smo bili s malim od 4,5 i još manjim od 8 mj. u kampu u mobilnim kućicama (doduše samo 2 dana) i bilo je iznad svih očekivanja. Bili su 10x bolji nego doma!

  29. #179
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A mobilne kućice još bolji, ako financijska konstrukcija nije problem.
    Za obiteljs dvoje djece cijene su u sezoni cca 1200 kn/dan. Za 7 dana 8400 kn. Nemalo.

  30. #180
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    U mobilnim smo bili sa starijim prije dvije godine, ali izvan sezone, listopad. To mi je top, imali smo i veliku terasu, zakon. Ali u sezoni su mi cijene to much za naš džep

  31. #181
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi od rodenja.
    Najstarija je rodjena u 1mj - na ljeto u kamp. Srednji je rodjen u 10mj i isto tako, na ljeto u kamp. A najmanji je isao sa 3mj u kamp, na kraju ljeta. I meni i njima su to najljepse uspomene. Isli smo u satore, a kad se rodio najmanji smo uzeli pausal u jednom kampu na Krku s kamp kucicom.

  32. #182
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Odluka je pala na kamp, šator. Mala ima 10 mjeseci, puže. Vi koje ste išle s bebama, imate li neki savjet što vam je bilo neophodno ili praktično za bebe? Nosim putni krevetić, frižider imamo, opremu za kuhanje...

  33. #183
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nešto protiv komaraca, ovisi sto ti je prihvatljivo. Ništa lomljivo, bez nekih puno igracaka, minimum robe. Nek stoji u peleni. Bazenčić na napuhavanje da se brcka kad je jako sunce za more.
    Da smo načisto, nisam u kamp išla s curama, nego na ljetovanje, na izlete u prirodu i po apartmanima u planine.

  34. #184
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Odluka je pala na kamp, šator. Mala ima 10 mjeseci, puže. Vi koje ste išle s bebama, imate li neki savjet što vam je bilo neophodno ili praktično za bebe? Nosim putni krevetić, frižider imamo, opremu za kuhanje...
    Nabavi kampersku deku (s donje strane plastika, s gornje tkanina) da dijete ima malo više prostora za puzanje. Moji sinovi nisu izlazili s deke na travu/kamenje, ali to nije pravilo. Probaj...

  35. #185
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Muž jučer kupio neki frižider kao ide na struju i na utičnicu u autu,koliko je to pouzdano?

  36. #186
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Koliko je pouzdano da hladi ili da moze na oba izvora struje?

    po meni je pozdano za oboje.

    mi smo imali frizider za kampiranje koji je radio ili na struju ili na plin.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 28.07.2020. at 10:34

  37. #187
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U Dechatlonu imaju el. frižider, a imaju i još nešto, a to je adapter kojim ga se može uključiti u običnu utičnicu.

  38. #188
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja imam jedan mali prijenosni na auto utičnicu, ne mogu rec da ne radi ali to je jako mali prostor plus po meni ne moze nesto ohladiti, nego sluzi tome da nesto hladno stavis unutra pa da se ne ugrije. I što ga manje otvarati... Obavezno mora stajati u hladu a i imaju negdje deklarirano koju temp. razliku rade, mislim ako ti je vani 35 teško da bu u njemu nize od 15. To pricam za prijenosne. Ne znam kakav je ovaj od jelene.o Po meni ako je za kampiranje moze posluziti za pokvarljivu hranu za recimo 1-2dana čuvati, s tim da se svježe meso ne bi usudila dulje od par sati u tom čuvati (i to isključivo ono vakum pakirano iz dućana.

  39. #189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ne znam ni ja još kakvi je ovaj slučajno nabaso na njega u Kauflandu na 50 posto je bio.

  40. #190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih to voljela imati radi vode na putovanju. A korisno bi mi bilo i za pseću hranu. Mislim si, kad u hotelu nema frižidera, ja fino uključim svoj i imam hladnu vodu.

  41. #191
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih to voljela imati radi vode na putovanju. A korisno bi mi bilo i za pseću hranu. Mislim si, kad u hotelu nema frižidera, ja fino uključim svoj i imam hladnu vodu.
    Ma mi smo za to i kupili. Za dulja putovanja da imaš stalno hladne vode u autu za popiti za kraća su i one najobicnije termo torbe s "pingvinom" dobre

  42. #192
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Je samo kaj treba pametno složiti da se može do tog i doći.jel se mora paziti koliko je stvari oko tog ?

  43. #193
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Peterlin, dobra ideja za kampersku deku. I po doma sjedi na tepihu i igra se pa bi moglo biti korisno.

    Što se tiče tog frižidera i mi ga koristimo uglavnom za vodu, ali je prije toga držim cijelu noć u velikom frižideru. Ne smije ga se pretrpavati. Mi ga postavimo u autu između klinaca, ali je nezgodno u vožnji (suvozač) se okretati i vaditi nešto. Ali sad već stariji to može raditi.

  44. #194
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kod nas to mora stajati u gepeku

    Mi smo klincima nosili mali šatorčić i puzle one koje se spajaju

  45. #195
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, dobra ideja za kampersku deku. I po doma sjedi na tepihu i igra se pa bi moglo biti korisno.

    Što se tiče tog frižidera i mi ga koristimo uglavnom za vodu, ali je prije toga držim cijelu noć u velikom frižideru. Ne smije ga se pretrpavati. Mi ga postavimo u autu između klinaca, ali je nezgodno u vožnji (suvozač) se okretati i vaditi nešto. Ali sad već stariji to može raditi.
    Drago mi je da ti se sviđa ideja, a nije ni financijska katastrofa - gle ovo, to sam prvo našla: https://www.decathlon.hr/deka-140-x-...d_8383788.html

    Mi još uvijek imamo te deke u vikendici. Naši klinci su ih obožavali i kad su bili veći - postavili bi si mali šator nasred livade i ispred njega deku. Uživancija...

    Što se tiče frižidera u autu - nismo nikad imali neki na struju, ali smo imali onaj s pingvinima (ne preveliki) i stajao je meni tj. suvozaču kod nogu. Moji sinovi sad samostalno putuju, a na put obično nose ovakve torbe: https://jysk.hr/vrt/rashladne-torbe/...-munk-30-l-raz Unutra staviš hladno piće i dva pingvina - super se drži. Istu takvu torbu mm nosi kad ide na plac i u ribarnicu, da mu se svježe meso i riba ne kuhaju u autu.

  46. #196
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mi te deke imamo u autu stalno zvadiš i zalegneš na travu,plažu gdi god
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.07.2020. at 14:17

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •