Stranica 51 od 63 PrviPrvi ... 41495051525361 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 3113

Tema: Motorički razvoj djeteta u 1. godini života

  1. #2501
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    maco skroz se slažem s tobom, stvarno ne znam kako djetetu koje se samo diže na noge isto ne dozvoliti- pa to bi bilo natezanje cijeli dan, neizvedivo
    Druga stvar bi bila da se dize kao sto se vecina nas dizala-u onim vrticima sa mrezom za koju smo se lovili i potezali. Izvadis iz toga i bok.
    Ali kad se podize iz iskoraka, cim stigne i svugdje, kako onda!?
    Jedino mi pada napamet neka vrsta ludacke kosulje

  2. #2502
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella kažu da se bebe ne bi smjele izvijati u luk, odnosno da je to nepoželjan obrazac. Ne znam točan razlog. Ipak, ako to radi povremeno ne vjerujem da je nešto strašno, i moja curka je to radila kad je bila pospana, čak i dan danas u ljutnji zna to raditi, nije fizijatrica reagirala na to. Ipak spomeni pedijatrici pa ćeš vidjeti. Drži sam glavicu u potrbusnom? Pokušava se okrenuti na bok sa leđa ili sa trbuha?
    i ja sam čitala da se nebi smjeli izvijati i ispravljam ga kad se tako uvije. jučer me frendica baš nekako zbedirala kad me je čudno pogledala i rekla kak moram ga voditi na vježbe i kak već nisam reagirala pa sam malo ostala.
    glavicu je već s mjesec, mjesec i pol držao. još se ne okreče sa leđa ili sa trbuha, al pokušava kad ga stavim u baby gym.

  3. #2503
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Bluebella, normalno je da se bebe izvijaju kad su ljute ili pospane, mnoge to rade. U principu to nije dobar obrazac, ali nije ni patologija. Treba ih ispravljati, tj. provoditi baby handling koliko je moguće. Ako je sve drugo OK, izvijanje ne mora ništa značiti. Moj se dosta izvijao (i sad ponekad), ali kad se počeo okretati leđa-trbuh, to je radio bez izvijanja i zabacivanja glave i po tom se vidi da mu je izvijanje tek faza, odnosno način na koji protestira i da ne predstavlja ništa zbog čega bi trebao specijalno vježbati.
    Naravno, svoje će reći pedijatar ili fizijatar koji vidi bebu, a ne mi na forumu, no evo, da znaš da nije sve znak za uzbunu.

  4. #2504

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Bbella,moj P.se izvijao na prematalici bas jako..
    Poceo se okretati sa 5 mjeseci i prestao sa izvijanjima..

    Ima li koja dijete koje je gmizalo?
    P.samo gmize i ima ga po cijelom stanu

  5. #2505
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Moj počeo ovih dana, u 10 minuta uspio je dogmizati 10 cm do mene na strunjači :D Zagnjuri glavu u ruke i povlači se rukama i ramenima naprijed (ako je to gmizanje).

  6. #2506

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    P.onako kao vojnik se povlaci po podu..
    Nikako.da ispruzi skroz te ruke i digne se do zdjelice..
    Na koljena hoce,ali trup mu ostane zaljepljen..
    A sad vec ima 8,5 mj..
    Fakat me to malo brine

  7. #2507
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    evo i moj se počeo izvijat ima par dana jedva ga promjenim koliko luduje ,pregled imamo tek 25 pa ću pitat za to,bluebella ako odeš prije javi šta kaže dr.

  8. #2508
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Bbella,moj P.se izvijao na prematalici bas jako..
    Poceo se okretati sa 5 mjeseci i prestao sa izvijanjima..

    Ima li koja dijete koje je gmizalo?
    P.samo gmize i ima ga po cijelom stanu
    Ovo i moj radi na prematalici kad si ruku traži, ruka mu je iza i sav se izvine dok dođe do nje :/ i uvijek u desno..

  9. #2509
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Moj je propuzao prije par dana a sad je počeo i nekako sjedati ali čudno, ispruži jednu nogu sa strane pa prebaci ispred a druga mu ostane skvrčena iza i onda se lako i izvrne na stranu jučer je tako opalio glavom u pod...jel to prethodi pravom sjedenju ili?

  10. #2510
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Milasova moj je bio kao komandos sigurno nekih mjesec i pol i evo sad je počeo "normalno" puzati ali još nema brzinu pa kad treba do nečega brzo doći opet puže komando style.

    Mali Mimi tako je i moj T sjedao i isto se par puta izvrnuo na leđa i tupnuo glavom,sad je skužio foru i ispraksirao se. Probaj mu staviti kapu ili kapuljaču da ublaži udarac i stavljaj ga na tepih ili one velike podne puzzle

  11. #2511
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala, fingertips, Gabi i maco...sad kužim što je iskorak, ma mislila sam da je to nešto fensi i posebno, a zapravo je ono kako bismo se valjda svi digli na noge držeći se za nešto iznad glave. Ono što pokušavam zamisliti je kako izgleda nepravilo dizanje na noge, tj. kako se bebe uspiju dići na noge, a da nije iz iskoraka?

  12. #2512
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    saf imamo podne puzle ali sad kako puže ode vrlo brzo s njih na laminat ja ga vratim nazad kad vidim ali opet se desi

  13. #2513
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    MM, vidjet ćeš kako brzo uče nakon što se udare. Ne znači da neće još koji put pasti, ali se vidi da više paze, M. je smiješna jer kad osjeti da pada na leđa stišće oči i točno vidiš da se grči da što više ublaži pad jer se tako padajući na leđa udarila u metalni dio ogradice (zaštite na velikom krevetu).

  14. #2514
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ma da ne možeš baš puno po tom pitanju napraviti,a podne puzzle kod nas nemaju prođu jer je gospon počeo grickati kraj i skoro odgrizao završetak tak da sam to maknula
    ali inače jako voli gristi tepih ,čupkati deku pa iščupkano pojesti,kosu i tak to,bljak

  15. #2515
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    evo i moj se počeo izvijat ima par dana jedva ga promjenim koliko luduje ,pregled imamo tek 25 pa ću pitat za to,bluebella ako odeš prije javi šta kaže dr.
    mi smo kod pedijatra 28.4 tak da ne budemo prije tebe.
    ma vjerujem da nije ništa strašno, samo me ova kokoš od frendice isprepadala. sve su te neke njihove faze. danas je ovako, sutra već novi film u svakom slučaju dobro ih je pratiti i pitati.

  16. #2516
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, fingertips, Gabi i maco...sad kužim što je iskorak, ma mislila sam da je to nešto fensi i posebno, a zapravo je ono kako bismo se valjda svi digli na noge držeći se za nešto iznad glave. Ono što pokušavam zamisliti je kako izgleda nepravilo dizanje na noge, tj. kako se bebe uspiju dići na noge, a da nije iz iskoraka?
    Pa nepravilno bi bilo da se sa koljena bez iskoraka počne rukama potezati (za nešto) da se digne.

    Upravo zbog opasnosti odgrizanja i gušenja, od dječjih podnih puzzla su puno bolje tatami puzzle. Mad su dječje ljepše, onako šarene i to

  17. #2517
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nepravilno bi bilo da se sa koljena bez iskoraka počne rukama potezati (za nešto) da se digne.

    Upravo zbog opasnosti odgrizanja i gušenja, od dječjih podnih puzzla su puno bolje tatami puzzle. Mad su dječje ljepše, onako šarene i to

    Mi imamo baš te tatami a izgledaju ko obične one iz Konzuma sa slovima, sad mi je žao što nismo kupili one po metar širine da mi ta slova ne ispadaju stalno

  18. #2518
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

  19. #2519
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo zbog opasnosti odgrizanja i gušenja, od dječjih podnih puzzla su puno bolje tatami puzzle. Mad su dječje ljepše, onako šarene i to
    Ma da ali mi smo ove reciklirali još od seke, ali niš od toga,sada parket i tepih.

  20. #2520

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Jooj,te puzzle..mom je fora ih citave potrgat i s tim se igra..bude citav u puzlama,uvlaci se u te brojke i uziva..
    Puuzla na kraju bude svugdje,tako da ona prvotna namjena da prikrije parket nam ne uspjeva..
    Ma nek se zabavlja

  21. #2521

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Uopce nisu skupe..
    Ove nase se bas lako trgaju

  22. #2522
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Evo, moj se upravo okrenuo prvi put s trbuha na leđa i malo zveknuo glavom pa se iznenadio (ili se iznenadio zbog okreta :/). Uglavnom, imamo tatami s fitness.coma i meni se ona čini dosta tvrda ako malo udari glavom, ima li još tko takvu tatamicu, je li to tvrdo ili umišljam?
    Mali Mimi, ovo što si linkala čini mi se dobro.

  23. #2523
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja imam tu sportsku, 2 cm debelu, 1 m x 1 m komad.
    Gle tvrde za bubnut glavom jesu, al ipak puno mekse od parketa/laminata/plocica.
    Uostalom, lezi i bubni glavom za probu, da si docaras

  24. #2524
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam dobila savjet da ne kupujem te brojke i slova jer kad ih pocnu vaditi, da se olabave i onda ih nije vise ni tako jednostavno vratiti, plus sto ima dijelova posvuda...

    A sad prestajem offtopicarit

  25. #2525
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ma da, ja sam svoje padove pršla, sad je red na njega

  26. #2526

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    Ja imam tatami i vrhunski je...navecer ga samo stavim u kadu i istuširam, do jutra je suh i odmah curka ide na njega..bubne po njemu i nema placa a po parketu..uuu...sada je po cijelom stanu ali kad sjedne i zaigra se na tatami ju je preporuka definitivno

  27. #2527
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Uletjet ću tu da kažem: Phiphy, vrijeme ti je za proljetno čišćenje inboxa!

  28. #2528
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Počistila

  29. #2529

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Jucer smo malog vodili na kontrolu kod neuropedijatra-on je njoj super,kao ne moraju sva djeca samostalno sjediti po tablicama..
    Kaze,vidite kak se in okrece,kako brblja,vesel je,zivahan..on se nije gasio,samo je vikao ma-ma,da-da,abu.
    gmizao je tamo i napravio sve sto se od njega trazi po peesu..
    Kad ga je stavila da sjedi jos je nagnut prema naprijed i drzi se rukicama..
    Rekla je da poticemo sjedenje vjezbama,ali da bude on to sve polovio kad ojaca trup..

    Sad mi je lakse jer sam bila malko u panici..

  30. #2530

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Cure molim vas ako netko imam fiziotarapeutkinju koja vjezba po vojti i bobath i dolazi doma da mi se javi na pp.
    Preporucene su nam vjezbe nakon pregleda kod dr.polovine ali kod njega je jakooo skupo.pa dok ne dodjemo na red preko drzavne ustanove volili bi vjezbat kak spada. Hvala unaprijed

  31. #2531
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Njuskalica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure molim vas ako netko imam fiziotarapeutkinju koja vjezba po vojti i bobath i dolazi doma da mi se javi na pp.
    Preporucene su nam vjezbe nakon pregleda kod dr.polovine ali kod njega je jakooo skupo.pa dok ne dodjemo na red preko drzavne ustanove volili bi vjezbat kak spada. Hvala unaprijed
    Moze i meni..

  32. #2532
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Pozdrav. Mene zanima kada su vase bebe pocele sjediti, odnosno kada su im se ledja uspravila? Imam blizance koji su prije 2 dana napunili 8 mj, curka nam vec sjedi od 7.mj i vec puze pomalo dok braco nikako. Redovito idemo na vjezbe kod fizijatra, fizijatrica kaze da je on super samo da je jako velik i tezak sam sebi (10 kg 75 dug) i kaze da dolazimo svaka 3 tj da nema potrebe cesce. S njim vjezbamo redovito medjutim njemu full pase kad je skroz ispruzen prema nogicama i od srece vristi kad vidi svoje noge, mi ga ispravimo i digne se na pola do sjedeceg ali ne voli dugo biti tako, i dosta cesto zna pasti na stranu. Imate kakav prijedlog? Jeste imale slicnu situaciju? neznam da li bi se trebala brinuti zbog toga :/

  33. #2533
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A fizijatrica je rekla da mozete sami dizati bebu u sjedeci?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  34. #2534
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    A fizijatrica je rekla da mozete sami dizati bebu u sjedeci?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Ako je to pitanje za nas, da. Od njihovog 6.mj radimo sjedenje...zasto?

  35. #2535
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vecinom fizijatri ne preporucuju posjedanje prije nego li se bebe same posjednu, zato mi to upalo u oko.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  36. #2536
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Tinich sami se posjedaju ili ih vi stavljate u sjedeći? Vjerujem da te S2000 to pita zato sto su preporuke ne stavljati dijete u sjedeći položaj dok se sami ne posjednu, puno se o tome pisalo na zadnjih par stranica

  37. #2537
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Fizijatrica nam je rekla kad smo napunili 6 mj da ih par puta na dan po 2-3 min stavljamo u sjedeci polozaj. Ni u jednom trenutku nije spomenula to sto se napisale :/ :/ Kada su se vase bebe same posjele? Kod nas se curka od 4.mj dizala sama u polusjedeci i nije htijela nikako drugacije nego biti u tom polozaju. I sa 7 mj je pocela sama sjediti. Sad sam jako zbunjena. Zar je moguce da fizijatri na podrucju HR ne rade istom tehnikom?

  38. #2538
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Tinich ja bi rekla da je par puta dnevno po 2-3 min ok, pogotovo ako je preporuka fizijatrice takva. Nama je naša rekla da može ako je onako naslonimo na sebe, ali ne prečesto.
    Naša cura se posjela sama sa 7,5 mjeseci i to iz četveronožnog. Radite li vježbice za posjedanje?
    Ovo što kažeš da maleni pada na stranu i da mu ledja nisu ispravna je baš po mom mišljenju posljedica toga što se sam ne posjeda, već sjedi pasivno.

  39. #2539
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    ne radimo ne, koje su te vjezbe? On kad je u lezaljci ili u kolicima se pokusava sam posjesti ali ne moze, pada za nazad. A ona se sama digne u sjedeci

  40. #2540
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Posjedanje nije ako se iz ležećeg digne u sjedeći onako prema naprijed, kao kad radiš trbušnjake. Kaže naša fizioterapeut da to djeca mogu otprilike sa godinu dana ali to nije ispravno. Postoje dva načina posjedanja- prvi se zove preko vrtnog patuljka- dijete leži na leđima, okrene se na bok i podboči se na lakat jedne ruke te se na taj način podigne u sjedeći položaj. Drugi je iz četveronožnog- dijete je u stavu kao za puzanje, na sve četiri i tada guzu prebaci preko noge i sjedne. Baš tako se rade i vježbice.
    Ali ako ste pod nadzorom fizijatra i fizioterapeuta ne bi se ja puno zabrinjavala, možda najbolje da sve pitaš kad budete sljedeći put na vježbama pa ti tamo pokažu. Pitaj da li radite vježbe za posjedanje i na koji način se one rade. Ovako samo bespotrebno paničariš.

  41. #2541
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    I moj se naučio tako iz četveronožnog stava sjesti sam, prvo je sjedao tako da je jedna noga ostajala iza a sad je zna prebaciti ispred i lijepo sjedi nigdje ne pada

  42. #2542

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Moj P.ce za tjedan dana punih 9 mj.i jos se ne ppsjeda i ne puze..
    Ne stavljamo ga da sjedi..
    Bas sam gore pisala da smo bili.kod neuropedijatrice i ona se ne zabrinjava ker je sve drugo super..

  43. #2543
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Milasova, i naša neuropedijatrica je rekla da oni dopuštaju više odstupanja nego fizijatri i da se manje brinu oko toga.

    Mi sad nekako stagniramo. Okretanje leđa-trbuh super ide na jednu i drugu stranu, rotira se na trbuhu (više ulijevo nego udesno), pokušava gmizati, pokušava odignuti guzu od poda (ne znam je li to pokušaj zauzimanja četveronožnog?), zauzima stav vrtnog patuljka, jednom se okrenuo trbuh-leđa i to je to. Već dva tjedna nisam vidjela da je nešto novo napravio.

  44. #2544

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Vikki tako i moj dosta dugo drzi jednu fazu..i onda bum..
    Vec dugo odize guzu i ode na koljena,malo se klati i ispruzi se..i nikak da puza..samo gmize..

    I fizijatrica nam je rekla da malo kasni ali isto ju ne brine jer sve drugo super radi.

  45. #2545

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Vikki tako i moj dosta dugo drzi jednu fazu..i onda bum..
    Vec dugo odize guzu i ode na koljena,malo se klati i ispruzi se..i nikak da puza..samo gmize..

    I fizijatrica nam je rekla da malo kasni ali isto ju ne brine jer sve drugo super radi.

  46. #2546
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Curke, moj T je isto gmizao dosta dugo i samo odjednom u svega par dana propuzao i počeo se dizati na noge i sjediti bez da se klima.
    Pedijatar nam je govorio da ga posjedamo jer kao trebao bi ravno sjediti,tada na pregledu je imao 8mj. međutim mi smo ga pustili da se posjeda po svom tempu i evo za par dana 9mj. i svo troje je usavršio

  47. #2547

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Nama nije jasno zasto P.jos uvijek nije na ispruzenim rukama..
    Bas jucer na vjezbama smo ga promatrali,fizijatrica,fizio i mi i nikako ne mozemo shvatiti u cem je problem..
    On se super rotira,koristi obje strane jednako,ima prijenose tezine..gmizajuci koristi obje noge i ruke..ide na koljena ali ostaje na podlakticama..
    Nikako da ispruzi te ruke..
    Ima tko iskustva s tim?
    Evo sad ima tocno 9 mj.

  48. #2548

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    Isti problem je imala moja prijateljica..malecka nikako da se sama posjedne i da ustane..pozvala je fizio k sebi i fizio je sama vježbala sa curicom (koja ima 10.mj) a mama je bila u drugoj prostoriji..nakon nekih 2 tjedna malecka se sad ne samo da posjeda već se i diže na nogice..koristi ispružene rukice i sve ..rekla je da je curica bila jako kruta..beba je plakala tokom vježba u početku, naravno...(u početku je mama bila sa njima u prostoriji da vidi vježbe)..

  49. #2549
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Ni mi se ne posjedamo sami. Sjedi u hranilici dok jede (fizijatar rekao da može), sjedi nama u krilu dok je držimo, okreće se sama trbuh leđa i obrnuto (više preferira lijevi bok).
    Isto tako dugo stagnira u jednoj fazi i onda nagli skok da nešto novo može. Ne gmiže ali odiže guzu (iako je poprilično velika zbog pp), vježbamo ali se baš neda postaviti na sve četiri uvijek mi raširi koljena kao žabica i spusti se dolje. Na rukama se dobro drži i više se ne izvija unatrag kao ranije osim naravno ako protestira i ljuti se.
    Po kindaću je ima posvuda i vrlo je postala okretna usprkos vreći i pp.
    Ja se uopće ne brinem jer u odnosu na nju brat je bio totalno pasivan i niti se je posjedao niti je bio toliko živahan a propuzao je sa 11,5 mjeseci kao špriher kao da je trenirao od rođenja .
    A i fizijatar i fizioterapeutica su zadovoljni i govore da nema nikakvih problema koje bi trebalo drilati.
    Mogu samo reći da sam i ja u pristupu sa drugim djetetom opuštenija za razliku od prvog kad sam bila sva u strahu i panici i proučavala svaki pokret (srećom imali smo iskusnu stariju pedijatricu koja je dobro procijenila da je sa djetetom sve ok i da će sve doći na svoje mjesto kao što i je). Žao mi je samo što mislim da je moj sin zakinut bio za tu moju opuštenost i otvorenost jer djeca sve naravno osjećaju. Možda je zato i kćer veći priljepak za mene nego sin.

  50. #2550
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Sa koliko mjeseci se dijete mora početi okretati sa leđa na trbuh? Čitam nešto po netu da se to događa kad navrši 3 mjeseca?
    P. se sad počeo stalno okretati na desni bok, i to tako da digne noge u zrak pa se preokrene, nadam se da je to ispravno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •