Stranica 59 od 63 PrviPrvi ... 9495758596061 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,950 od 3113

Tema: Motorički razvoj djeteta u 1. godini života

  1. #2901
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ja se s dg neurorizine i jaki hipertonus nisam brinula, nahodali se po doktorima i stalno sam govorila da je nepotrebno, kasnile u motorici i sad jure, skacu
    Oprez je svakako potreban i napravit sve sto se moze

  2. #2902
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bitno kada će napraviti što, nije bitno je li spretno ili nespretno, važno je dijete zdravo i da ta kašnjenja u razvoju ne rezultiraju kasnijim kašnjenjima u razvoju ili ne daj bože, posebnim potrebama. Naravno da nije sramota ni imati posebne potrebe, ali se tomu nitko ne veseli.

    A mene zanima razlog zašto se to događa u slučajevima kao što je Vikkin i moj.. Može li to biti genetika ili je to samo drugi način da kažu da je u šumi? U slučaju kad ništa drugo nije sumnjivo. I koliko se to kasnije manifestira.
    ne razumijem,sad ti nije bitno kad će što napraviti a odi se sekiraš što sa X mjeseci nije napravila to i to...
    b. handling je dobar i poželjan i onima bez dijagnoze a kamoli onima sa nekom dijagnozicom...

    ni u našem slučaju ništa drugo nije bilo sumnjivo,porod uredan,apgar 10/10...
    razvoj fine motorike (koji se pospješuje vježbicama) kasnije postane bitan kad npr dodje olovka u ruke....
    (kad se čita o disleksiji i disgrafiji dovodi se u vezu rani motorički razvoj)

    ja ću sa drugim definitivno manje brinuti (poučena prvim iskustvom) ali isto tako primjenjivati b.handling i vježbice bile one indicirane ili ne...

  3. #2903
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Moji stariji nisu bili neurorizični, najmanji je. I brinem, bez obzira što mi nije jedini, i full je pod povećalom.
    Ima tortikolis, i distoni. I svaki pokret s njim nam je odmjeren i pravilan.
    Zato što su nam na Goljaku objasnili da je razvoj rane motorike bitan, štoviše vrlo bitan za daljnji pravilan razvoj.
    Neuropedijatrica je rekla da nas jedan krivi pokret vraća par koraka unatrag.
    P. je doživio hipoksiju unutar maternice, otud sve ovo.
    Ono što sam htjela reći..porod je bio uredan, apgar savršen, naočigled napredna beba.
    Fizijatru smo otišli samo zbog tortikolisa, i tada nas je dočekao hladan tuš na uzv mozga.

  4. #2904
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ne razumijem,sad ti nije bitno kad će što napraviti a odi se sekiraš što sa X mjeseci nije napravila to i to...
    Zaista ispadam kontradiktorna , ali mislim da se ipak da shvatiti... Da ako dijete pokazuje atipičnost u razvoju onda je to dobar razlog za zabrinutost, ne zbog samog kašnjenja nego onoga čega bi to kašnjenje moglo biti simptom.

  5. #2905
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Neuropedijatar nam je skrenuo pažnju na to kako se beba u maternici igra pupkovinom, stišće ju i omata oko sebe, te u svakom trenutku može prekinuti dovod kisika i eto ti krvarenja, odmah mi je sinulo kako su moju izvukli van s pupkovinom oko vrata. No, po tomu su sve bebe neurorizične i trebalo bi primjenjivati handling od početka, a uzv mozga pod obvezno ako postoji ikakva sumnja.

    Vikki, zašto ste radili EEG?

  6. #2906
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    S pet tjedana na vaganju pedica je primijetila tremor kad ga je stavila na vagu (znale bi mu se zatresti nogice kad bih ga polegla na leđa), a navodno bi to trebalo s mjesec dana proći. Došli smo kod neuropedice kad je imao dva i pol mjeseca na EEG koji je bio sasvim uredan, a i ona je rekla da to nema nikakve veze, pa i da je imao malo dulje tremor. U međuvremenu je primijećen i hipertonus. UZV mozga smo radili s 4 mjeseca, neuropedica je čak smatrala da nema potrebe, ali kad smo već ušli u sustav da obavimo i to.
    Što se mogućih uzroka tiče, čitajući pomišljala sam i na stalne kontrakcije koje sam imala zadnja dva mjeseca, a i pred porod mi je jedan dr. rekao da je granična periferna cirkulacija u mozgu (pa su me htjeli ranije poroditi, no moj dr. je sljedeći dan na color doppleru to opovrgnuo). Ne mislim da je išta od toga, tko bi to znao. Ja zapravo u tome niti ne vidim problem (sad), handling je super stvar mada se nisam slijepo držala, o vježbanju da ne govorim. Dobila sam svojedobno genijalne savjete od oke i leonise kako odbijača privoliti da vježba, ali meni to nije uspjelo.
    Posjeo se s 9 i kusur, propuzao s 10 i kusur mjeseci i prohodao, evo, sa 17 i pol, i mislim da je sve ok.

  7. #2907
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Pitam jer nama nisu spominjali EEG, neka obavimo UZV ali da ne brinemo čak i ako ne bude dobar jer će se vježbama sve riješiti.

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam svojedobno genijalne savjete od oke i leonise kako odbijača privoliti da vježba, ali meni to nije uspjelo.
    Pa podijeli, priti pliz, ova moja se toliko ukruti i s takvom žestinom baca da ozbiljno sumnjam u njen hipotonus. O plaču da ne govorim..

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Posjeo se s 9 i kusur, propuzao s 10 i kusur mjeseci i prohodao, evo, sa 17 i pol, i mislim da je sve ok.
    To je super. Držim palčeve za dalje.

  8. #2908
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Konfuzija, ne sjecam se tocno, ali stvar je u pristupu, ja sam djetetu prilazila vojnicki, ono sad moramo odvjezbati koliko god se bunio, umjesto da sam to postavila kao igru, pogotovo u svojoj glavi. Mislim da je to bila tema 'Ne nosite svoje dijete', ne mogu naci preko moba.

  9. #2909
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ja ih nisam silila, ni nasa fiziot. nego koliko je islo, prohodale s 12 i 13 mjeseci

  10. #2910
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Probala sam kroz igru. Neće, voli da je po njenom, počne plakati, ja prestanem, pa se igramo, pa onda opet i tako se natežemo po cijeli dan i vrlo malo efektivno odradimo. Probala vojnički. Pola sata bez obzira na plač i bacakanja. Nakon toga počela protestirati kad god ju uzmem, izvijati, prevrtati, udarati me nogama... danas nismo ništa, a sutra ćemo kod tete vježbalice službeno otvoriti sezonu. Naši rade u serijama po pet, znači ovaj tjedan vježbanje svaki radni dan po sat vremena... 'Ko živ, 'ko mrtaf.

  11. #2911

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Zanima me po pitanju pincetnog hvata..kada su vaši mališani počeli s njime?

  12. #2912
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Mislim negdje s 9 ipo mjeseci, možda malo ranije

  13. #2913

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ali to tada još uvijek izgleda šlampavo? primi možda s prstičima ali nekako nezgrapno stavlja u usta?

  14. #2914

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Probala sam kroz igru. Neće, voli da je po njenom, počne plakati, ja prestanem, pa se igramo, pa onda opet i tako se natežemo po cijeli dan i vrlo malo efektivno odradimo. Probala vojnički. Pola sata bez obzira na plač i bacakanja. Nakon toga počela protestirati kad god ju uzmem, izvijati, prevrtati, udarati me nogama... danas nismo ništa, a sutra ćemo kod tete vježbalice službeno otvoriti sezonu. Naši rade u serijama po pet, znači ovaj tjedan vježbanje svaki radni dan po sat vremena... 'Ko živ, 'ko mrtaf.



    e da i moj kod fiziot.radio,u prvom dijelu ok a na kraju s suzama.došli doma a meni pruža otpor uopće ne znam kako to odraditi
    baš sam na čudu...jer ako će ovako ne znam kako ćemo proć na kontroli

  15. #2915
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Citiraj Least123 prvotno napisa Vidi poruku
    ali to tada još uvijek izgleda šlampavo? primi možda s prstičima ali nekako nezgrapno stavlja u usta?
    Još uvijek je šlampavo i sa 10ipo
    Kad pokušava nešto jesti toga ima svugdi samo ne u ustima

  16. #2916
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Deckic mi ima 9 i pol mjeseci.
    I ranije sam govorila pedijatrici da mi kaska za drugo dvoje djece. Recimo, oboje starijih su mi se negdje oko 5mj rotirali, sa 7 propuzali, sa 8 samostalno sjedili. Govorila je da je u normali ili samo malo lijen, da ima vremena.
    Negdje sa 6 i pol se poceo bas pravilno prebacivati L-T i T-L, par dana kasnije je krenuo s puzanjem po vojnicki. Primijetila sam da kad tako puze ne koristi lijevu nogu, kao da "sepa" u puzanju, na kratko se osloni na desni lakat i onda opet koristi desnu nogu/lijevu ruku za pokretanje unaprijed. I jako je brz u takvom puzanju. Jos uvijek ne sjedi samostalno. Moze ga se posjesti i kratko sjedi al po meni mu obrane i nisu nesto jer se lako prevrne. Cetveronozno ni ne pokusava ali dovuce se do mene, sjedne si na pete i nastoji uz mene ustati, nekad mu i uspije.
    Isli smo privatno fizijatru, po njemu je sve okej, kaze da ga pustimo da se razvija svojim tempom i da se javimo kad cvrsto prohoda.
    U bolnici nam je receno da ce nas hospitalizirati unutar mjesec dana zbog promatranja i vjezbi jer se fizijatru ne svidja sta ima grasp lijevim stopalom i zbog tog nacina puzanja, ne sjedenja i svega.
    On se inace odize na dlanove, normalno koristi rukice, ne primjecujem da tu ima neke asimetrije.
    Cisto me zanima da li je tko imao takav slucaj i koliko brzo se primijeti napredak...nekako mi je tih mjesec dana cekanja predugo u ovoj dobi.

  17. #2917
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I mi smo zavrsili na vjezbicama, cekali smo pregled s 4mj i pedica je skuzila o cemu joj ja pricam. Naravno termini su za 3mj tek i odlucili smo se za pvt. Nema veliko odstupanje prema fizijatru vec ima neke stvari koje radi na razini 3,5 mj a neke na razini 6mj. Sve u svemu kaze da bi i bez vjezbica bila zdravo dijete ali da je njegovo u pitanju da bi vjezbao. Neke stvari koje izvodi su i stvar njenog karaktera i tu se ne moze nista

  18. #2918
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Ne znam da li sam pogodila temu, ali me zanima koje je vase misljenje o onim guralicama?!
    Ne hodalice, nego guralice.

    Inace, mis ima 9,5mj motoricki je super , posjedanje, dizanje, hoducka uz namjestaj, radi na dizanju iz sjedeceg i ostane u stojecem po 10ak sek prije nego padne na guzu

    Nemamo puno namjestaja uz koji bi mogao hodati pa smo razmisljali o toj hodalici, ali ne znam koliko je to pametno, pa vas molim za savjet

  19. #2919
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mislim da su guralice ok
    Slicno kao da hoda uz namjestaj
    Moje cure su imale
    Al hodaju ti oni i uza zid, ne samo namjestaj

  20. #2920
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Na vjezbicama imaju guralicu i stavljaju bebe da hodaju uz nju, tako da je valjda ok.
    Moj malac od 15 mjeseci jos ne hoda ali nisam mu nabavila guralicu, on hoda uz namjestaj i uz zidove

  21. #2921
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Je, OK su, nama su na Goljaku preporučili guralicu. Hodalica nikako, guralica poželjno.

  22. #2922
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Malisa se posjeo sa sedam mjeseci i propuzao sa nepunih osam. Vjezbamo stalno, pazimo na svaki pokret i prezadovoljni smo kako on reagira na vjezbe. Morala sam ga doci pohvaliti.

  23. #2923
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Hvala vam na savjetima
    Drzi se i on za zid, ali se bojim da ne lupi s glavicom, nekad padne nekak bocno na guzu, pa da ne ostruze sa glavom...

    Hodalicu ne bih nikad, to znam da nije dobro.

  24. #2924

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Nisam nasla temu, a da sad ne kreiram novu za jedno pitanje. Mozda glupo, al kad se s tom djecom uvijek necega bojis.
    Bili smo u gostima i nakratko se susreli s poznanicima koji u doveli dijete s MOGUCIM vodenim kozicama. Djec nisu bila u bliskom kontaktu, susret je potrajao nekih pet minuta.
    Jeli neka velika mogucnost da se dijete zarazi? Sada ima 10 mjeseci.

  25. #2925
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa di ces ovo pod motoricki razvoj, a imas cijelu temu o vodenim kozicama
    I da, moguce je da se zarazi

  26. #2926

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Sorry, brisem od tu, al ne mogu naci vodene kozice. :/

  27. #2927

  28. #2928
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Evo ovako..moj dečkić ima 4,5 mjeseca..potrbušni položaj jako voli, drži glavu pod 90, lovi igračke ispred sebe, gura ih naprijed nazad rukama, na bok se tu i tamo okrene, sa trbuha na leđa i obrnuto još ne, ustvari okrenuo se sa trbuha na leđa par puta, ali slučajno, jer se rukama dosta odignuo od podloge i u tom trenu ostao oslonjen samo na jednoj ruci dok bi sa drugom lovio igračku, pa imam osjećaj da ga je težina tijela prevalila na leđa. Kad je na leđima, rukama hvata igračku koju stavim iznad njega, počeo je i premještati iz ruke u ruku, ali nije to još baš savršeno. Nogice digne, ne vuče ih još do usta, nego se rukama drži za koljena ili ih ispruži skroz ravno ispred sebe, ono 90stupnjeva u odnosu na gornji dio tijela. Prducka ustima, ispušta zvukove, prati nas, smije se kad mu se priča, kad radimo grimase..Jel ovo ok za dijete od 4,5 mjeseca? Pitam jer su mi cure u svemu dosta kasnile.

  29. #2929
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Bogami ne znam bil ovu temu čitala il ne..mi smo hipotoni, idemo na Goljak al to je vrištanje, doma na trbuhu vrištanje a ima 8,5 mjeseci. Fizijatrica kaže da će kasniti ali da će sve to ona pohvatati, nema patologije.
    Teta vježbalica kaže ok je ako dolazimo svaka 2 tjedna, a meni to premalo. Ona ne sjedi još samostalno, pa svebrojim dane dok ne počne sjediti. A puzanje i hodanje su daleko čini mi se.
    I sad si mislim - dal da dižem paniku il ne.

  30. #2930
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Definitivno ne. Vidjela si V. kako se penje na tobogan dva-tri mjeseca nakon prohodavanja, a posjeo se s devet i pol, propuzao s deset i pol, prohodao sa 17 i pol mj., sve kao kasnio. Zadnja, zakljucna kontrola na goljaku s njegovih 20 mj. je bilo takvo vristanje da je fiz. sisao u cekaonicu promatrati ga da ga ovaj ne vidi. Kako je plakao s tri mj. tako i sad. Srecom pa je i ta prica zavrsena.

  31. #2931
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    lavko, i moja se posjela sa 9 i po, prohodala sa 16mj-17mj ( ne sjećam se više sa sigurnošću) a evo je sad, s 3,5g vozi biciklo bez pomoćnih,rola,penje se u parku bolje od muškića koji su stariji od nje i po godinu dana! sjećam se fizijatrice: ne brini,na kraju će ti se sve ovo isplatiti,vidjet ćeš kako će biti spretnija od većine....

  32. #2932
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Lavko moj se posjeo s 9 i pol, propuzao sa 11 i evo ga sad diplomirao u puzanju no jos ne hoda sa 17 mj ali sve je ok
    Intelektualno je strasan, nevjerojatno je sretan i to je meni najbitnije

  33. #2933
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Onda neću izvodit nikakve marifetluke. Pravo da kažem, meni su sve te vježbe, ako nema patologije, već samo kašnjenja, maltretiranje pogotovo kad plaču tako. Ako će oni stići sve svojim tempom, nema mi smisla silit ako plaču, već koliko ide, ide. Možda ja tako mislim jer ni o svom tijelu ne vodim brigu pa mi je svaka vježba tlaka..
    Pa sad ako malo okasne, neće svi biti disleksični i mlitavi.

  34. #2934

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Eto nasa curka prohodala sa 22mj.nije bas fora kad puza 12mj ali ona je bila sretna i nisam ju htela silit.bili na pregledima sve je ok ali kasni motoricki. Pricalica je nevjerojatna. I tako je jedno jutro samo krenula hodat i od tad se nije spotaknuka ni pala.
    Vjezbe su joj bili sokovi koje nismo silili znali smo odradit kad bi ona htjela ali silili nismo.

  35. #2935
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    cudo su ta mala bica...sve nesto kasne pa onda u mjesec dana presisaju tablice.
    meni je isto bila muka od vjezbanja i njihovog placa. pa smo to vjezbanje razbijali na desetak puta dnevno po par minuta. dok ne siznu. jer nekako ne vjerujem u to vjezbanje dok dijete vristi. a i nisam kapacitet za to slusati.
    znam da nas je jednom mm nasao di sve tri placemo.

    a sada kao i skulirana. gledam ih kako se pentraju po svemu i svacemu u parku i ne mogu vjerovat da se G nije posjela do 9 mjeseca ili da O sa skoro 4 nije dizala glavu od podloge...

  36. #2936
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Moj dečkić je imao blagu hipotoniju mišića i upućeni smo na vježbice. U Puli smo vođeni u Centu za rehabilitaciju od 4,5 mjeseci, a u Rijeci u dječjoj bolnici Kantrida gdje smo bili 3 dana hospitalizirani sa 7 mjeseci. Odmah su mi prigovorili da dijete nije naučeno vježbati (derao se svih 45 minuta što ga je teta navlačila) i da moram malo poraditi na tome, vježbati barem 3 puta dnevno po pola sata u komadu. I da oni vježbaju s njim 14 dana on bi sjedio sam. Nisam se tamo više vraćala.
    U Puli je bio ležerniji pristup, savjetovali su vježbice kroz igru tijekom cijelog dana i tako smo i radili. Kao ništa na silu, kakvo siljenje djeteta na nešto na što nije spreman .
    Nisam te vježbe uopće osjetila kao tlaku, a ni on što je još važnije. Počeo je samostalno sjediti sa 9 mjeseci, propuzao sa 10, prohodao sa 16 mjeseci. Nije nikad pao na nos za razliku od moje curice koja je prohodala sa 11 mjeseci

  37. #2937
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Pozdrav svima. Molim pomoc i utjehu Mojoj curici su postavili dijagnozu dystoni hipotonia i salju nas na goljak. Ono sto me brine je reakcija fizijatrice tu kod nas .Okarakterizirala ju je kao teski slucaj hipotonije. Kaze da moramo naci uzrok,da mora napraviti genetske pretrage. I neke enzime je spominjala. Bili smo na uzv mozga za koji su i dr koji je radio uzv i neuropedijatrica rekli da je ok,nekakvo malo krvarenje je bilo ali nista znacajno. Neuropedijatrica je rekla isto da se uzrok ne mora nikad nac ali da mora vijezbat. I danas dodjemo kod fizijatrice koja za uzv mozga kaze da nije u redu i vise nista posebno nije rekla vec pokazivala drugoj dr u stilu vidi ovo :/ sta god sam pitala bilo je "joj mama" kao da sam joj dosadna i sta uopce pitam.Nista pozitivno nam nije rekla dok dodjem na red za goljak moze li mi neka mama koja je to prosla reci svoje iskustvo
    Na nalazu pise da ima vlo malo spontanih reakcija i da je refleks hvata na nogama jako slab. Kad sam je pitala za to,rekla je da odsustvo upucuje na neku motoricku smetnju a kako je kod nje vrlo slab neka si zakljucim sama da ocigledno postoji prekid veze izmedju... nesto tako je promrmljala.

  38. #2938
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Ne znam ništa pametno ti reći, osim primijetiti da doktorica nema nimalo takta.

  39. #2939
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Predlazem ti za pocetak drugo misljenje privatnika da te malo smiri.
    Dystoni je najčešća dijagnoza koja pokrije ogroman broj beba, a najvažnije je imati fizijatra koji ce vas mirno i optimistično voditi kroz terapiju.
    Moja je cura isto bila hipotona, uzv je pokazao krvarenja II.-III.st. uz netaktične, paušalne prognoze dežurnog liječnika, panika samo takva.
    Dr.Žučko (Goljak i tada Klaićeva) nam je lijepo rekao: ako guglate, može biti svašta, od toga da nikad ne prohoda, do toga da bude samo disleksična, ali najčešće uz redovno vježbanje ispadne obično zdravo dijete. I tako u 90% slučajeva bude.

  40. #2940
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Pa to sam i ja procitala ,pogotovo ako je sve drugo ok. Ona je sad dva i pol mjeseca i vidim pomak. Kad smo dosle doma iz rodilista nije micala ni rukama a sad mice. Nogama jos ne,samo prsticima.Vrat je jako slab ali i tu je pocela okretat na lijevu stranu. Zato me i je sokirala njena reakcija jer smo s njom u tih mjesec dana radili samo nesto malo vjezbica sto nam je pokazala pedijatrica pa vidim da pomaze.
    A ta dr definitivno nije za rad s ljudima a kamoli s roditeljima malih beba. Danas pocinjemo s vjezbama ali ih radi sestra,nadam se da ona bude ok.
    Koliko se ceka na goljak? Po toj dr 3 mj i duze? Pa jel nije bitno da sto prije pocne vjezbat?

  41. #2941
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ima tek 2,5mj, ne brini itekako ste na vrijeme sa svime...
    a kako je prošao porod?

  42. #2942
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Mi smo na goljak krenuli sa dva i pol mjeseca. Dobili smo termin par dana nakon sto sam zvala. Dijagnoza je bila dystoni i tortikolis.
    Uzv mozga je pokazao hipoksiju. Bili smo jako uporni sa vjezbama i dva puta tjedno na goljaku na vjezbama.
    Mis ima godinu dana. Prohodao je sa nepunih 11 mjeseci.
    Nemoj da te doktorica obeshrabri. Trazi drugo misljenje i javi se na Goljak. Sretno!

  43. #2943
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Hvala vam
    Bio je carski rez zbog zadka. U pon smo kod svoje dr pa cu uzeti uputnicu za goljak a danas cu nazvat cist da provjrim s njima. Cekali smo mj dana kod ove fizijatrice na pregled,dodje mi da lupam glavom,trebali smo odma za zg :/

  44. #2944
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Tu kod nas nemam gdje po drugo misljenje,mogu se opet narucit u bolnicu i cekat mjesec dana ili duze,a ne znam dal ima jos koji fizijatar u vtc bolnici :/ pakujemo prnje i za zg

  45. #2945
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da utjesim. I mi teska dystoni, krenuli vjezbati sa 3-4 mjeseca jer smo dugo cekali temin. Poceo sjediti sa 9, propuzao sa 11 i prohodao sa skoro 18 mjeseci.
    Sad ima 19 i trci, igra nogomet, kosarku, leti za loptom i preskače prepreke. Strasno je spretan, nijednom nije pao i udario se, nevjerojatno pametan i zdrav.

  46. #2946
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Hvala cure na utjesi i iskustvima
    Odosmo mi na goljak osjecam se sigurnije . Sad sam ih zvala i javila se jedna ljubazna sestra i sve mi objasnila ,neka im posaljem njene papire sto imam i narucit ce nas. Kaze da mjesta ima ali da se u principu ne pocinje prije 3 mj starosti i odredjene kilaze. I svidja mi se pristup da dodjeno u zg na par dana ,ja sam s njom cijelo vrijeme i sve obavimo,ne setkaju nas na svaki pregled posebno s obzirom da nismo iz zg

  47. #2947
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Puno beba vježbača bude kasnije naprednija od vršnjaka kojima vježbe nisu bile potrebne, jer se već kroz vježbanje roditelj više bavi bebom, više komuniciora, ona ranije usvoji motoričke obrasce, stalno je pod kontrolom fizij., neuropedij., psihologa i logopeda koji joj postavljaju razna pitanja, zamke i probleme za rješavanje, pa ti, kao roditelj, još više želiš "dokazati" da je s djetetom sve OK pa joj kroz fizičko i logopedsko vježbanje nudiš i druge "napredne" igračke i stvari za rad "za svaki slučaj", preduhitriš svako L, R, Ž, analizu, sintezu itd., pa na koncu dobiješ dijete koje može u školu prije 5.godine .

  48. #2948
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja sam zato rekla da 2go od starta tretiram ko' vježbača....

  49. #2949
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Cokolada nasmijala si me

    Zasad skulirana -tak sam i ja rekla.
    Sad smo dosli s vjezbi. Ici cemo 3 puta tj dok ne odemo na goljak. Pokazala mi sta da radim s njom,vecinu sam vec radila s linka udruge oko koju sam nasla citajuci tu postove na ovoj temi <3
    Kaze da je najbolje da iskljucimo patologiju i onda nam ostaje puuuno puno vjezbanja.
    Komentirali smo kako bi sestre u rodilistu trebale biti obucene za pravilan baby handling pa da bar neke osnove pokazu mamama. Mozda po zg to i rade al tu kod nas ...al to je vec za neku drugu temu.

    Kad me pogleda svojim krupnim okicama i nasmije se,sigurna sam da ce sve biti ok

  50. #2950
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    kod nas ti to npr u rodilištu rade,dodje fizijatrica koja pokaziva i objašnajva mamama ali 90% ih gleda ko' da je s Marsa pala i ne shvaća ju ozbiljno...
    percepcija većine ti je: ma ko' da nam trebaju upute kako rukovati sa djecom...a činjenica je da je to dobro za svakog!
    naravno,oni koji nemaju razloga se neće opterećivat i pazit na svaku sitnicu ali svima je dobro znati neka generalna pravila...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 14.08.2015. at 23:24

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •