Stranica 63 od 63 PrviPrvi ... 1353616263
Pokazuje rezultate 3,101 do 3,113 od 3113

Tema: Motorički razvoj djeteta u 1. godini života

  1. #3101

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Negoduje. Danas cak i nije plakala, samo se ljutila. Tek smo poceli, nadam se da ce se priviknuti.

  2. #3102
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Moj je kukao i plakao, a kad to ne bi upalilo, prešao bi na vrištanje. Od prvoga dana (imao je 6mj i nije se okretao) pa dok nije primio transfuziju s 8.5mj zbog teške anemije. U bolnici, dok mu je transfuzija još tekla se posjeo a sutradan kad smo došli doma je propuzao i pobjegao s tatamija. Više mu vježbe nisu trebale.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  3. #3103
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni se jako zgodna za vježbu pokazala obična sedmolitrena boca od destilirane vode.
    Dijete mi se preko toga voli valjati, a isto mora vježbati posjedanje.

  4. #3104

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se jako zgodna za vježbu pokazala obična sedmolitrena boca od destilirane vode.
    Dijete mi se preko toga voli valjati, a isto mora vježbati posjedanje.
    Kakva je to boca? 7 litara? Imamo valjak, mrvicu je presirok.

  5. #3105

  6. #3106

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Posjela se. 11 mjeseci i 13 dana.

  7. #3107
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Posjela se. 11 mjeseci i 13 dana.
    Bravo! Zenska ima svoj ritam.

  8. #3108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Posjela se. 11 mjeseci i 13 dana.


    Offt. da li je rođena prije termina? Ovakav je bio moj mlađi, ali on je rođen u 35. tt.

  9. #3109

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku


    Offt. da li je rođena prije termina? Ovakav je bio moj mlađi, ali on je rođen u 35. tt.
    Nije. Rodjena sa 38+3 (3290/50), ali je zrelost na porodu procijenjena na 37 tt. Stalno ona kaska motoricki, ali ne ovoliko. Vjezbamo odnedavno, blago je hipotona u trupu.

  10. #3110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Moja se isto evo kasnije posjela (rođena na termin).
    Ne ide često u sjedeći, samo gleda kako da ustane i grabi stvari sa stola.

  11. #3111

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Zdravo svima, moja beba ima skoro 4 mjeseca a jos uvijek kada zatvori šake palac je unutra inace je dr rekla da je to blaga hipertonija ali da je ok i nije pominjala nikakve vjezbe dok nam je druga dr rekla da je tonus običan i samo da mu otvaramo šake mazeci. Ima li neko iskustva jer sam mnogo uplasena zbog toga? Inace porod i trudnoca sve ok, ocijena 10/10

  12. #3112

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Moj bebač se rodio hipotoničan i uz usporeni motorički razvoj ima i odsustvo refleksa sisanja i gutanja plus problem sa senzorikom. Osjetljiv je na zvukove uobičajene i dodir. Iako redovito idemo na goljak i vježbamo doma on zaostaje motorički. No to me ne brine toliko koliko odsustvo sisanja i gutanja i to što otkad se rodio na ng sondi je. Svi ama baš svi nalazi su mu uredni. Vodili smo se na rebru na zavodu za genetiku i metabolizam i ništa mu nije nađeno što bi uzrokovalo njegov smanjeni tonus mišića. Mislim da je on malo teži slučaj hipotonije i sa time će morati naučiti živjeti. Motorički djeca se oporave sporo ali ide. Neka djeca počnu sjediti ranije neka kasnije...ali to gutanje sisanje i žvakanje mi je trn u oku. Sa time da se ponovim senzorika mu je isto problem i vježbanje zbog preosjetljivosti na dodir, zvuk, materijale i predmete teže ide. Ništa ne želi u ruku primati, svega se boji. Također uspavani je dosta često tako da sa vježbanjem mora se pogodit pravi trenutak a je teško. Pokušavamo svaki dan primjenjivati fizikalnu plus senzoriku al teško ga je održavati budnim. Ako uspijemo u 1 danu na sat vremena na konju smo ali punih sat vremena. Ništa ga ne zanima. On je bebe koja se ne smije, koja ne plače čak ni kad je mokar i gladan nego samo postane nervozan. Izostaje mu mimika lica.

  13. #3113

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    http://www.sadrzaj.net/2021/03/razvo...ni-zivota.html Opisan razvoj bebe u prvoj godini zivota.

Stranica 63 od 63 PrviPrvi ... 1353616263

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •