Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: "govor" bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    56

    Početno "govor" bebe

    uskoro 7,5 mjeseci...ne "brblja slogove" (kako piše u onoj njihovoj velikoj zdravstvenoj knjižici).
    Kako je to kod Vas?

  2. #2
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Za prvi slog je imala tocno 8 mjeseci. Prvo MAMA i odjednom je sve bilo mama U roku od slijedecih mjesec dana "pronasla" je i ostale slogove

  3. #3
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mi imamo skoro pa 8, jedino sto govori je ta-ta i nesto sto zvuci kao daj. ne brini, pocet ce, kad progovori neces je moci zaustavit

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Moj ima skoro pa 7 mj i slaže slogove va-va ,da-da,ta-ta

    _________

    D 1998.
    I 2007.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    123

    Početno

    Kod nas je bilo prvo ba-ba, sa nekih 7,5-8 mj. Tek nedavno (9mj) je počelo ma-ma i ta-ta.

  6. #6
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    Mia je sa 6mj. počela vikati ba-ba-ba sad već ispadne svašta va-va, pa-pa, daj, ponekad joj i izleti mama!

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    od 5. mjeseca ima mem-mem (što ima i značenje - "daj cicu odmah" )
    priča i ba-ba i pa-pa

  8. #8
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Mi sa 6 mjeseci zovemo ma - ma ( iako to ne zove mene, ja se topim :D ) i kad kenjka, tj kad bi da je dignem onda kaže dingi - mem

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    8

    Početno

    Lana je počela slagat slogove sa 8-8.5mj....i sad brblja svašta ali još ništa smisleno,,kad su vaši počeli smisleno upotrebljavat riječi... :?

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa evo, margitin mem-mem ima konkretno značenje i ja to računam kao riječ - koristi se sa svrhom i namjerom i prenosi konkretnu i uvijek istu poruku

  11. #11
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    sa 6 mj. je rekao ba-ba-bla-ba
    s 8 mj. da-da i ma-ma

  12. #12
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Mi brbljamo uglavnom kad se igramo, nešto žvačemo ili "pjevamo" s mamom . Najdraži slog nam je ba-ba, a koristimo i na-na, ga-ga čak i ma-ma (ali daleko je to još od ciljanog zvanja moje malenkosti )

  13. #13
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    taj govor beba mene pomalo zabrinjava jer nisam ziher jel sve ok.moj sin je jako žuborio kada je bio u baby gymu od cca. 2 i pol mjeseca pa do negdje polovice 3,čak je i suglasnike brljao.onda je samo povremeno nešto prozborio,pa se sa 4 mjeseca počeo glasno smijuljiti,ali tek sa 6 ono hiper glasno.i općenito ima faze dugog nekomuniciranja (mislim ovog slogovno-pjevnog) pa onda par dana zna glagoljati i brljucati,pa onda opet samo neke eh,eh,aaa i slične spike.hoću reći dosta je neekspresivan,a s obzirom da smo imali krvarenje u mozgu i proširenje m. komora se brinem jer bebe u našoj okolici stalno guguću a on nije baš tak (ali nije da nemre,očito može,nego baš i ne koristi to što može).mada na UZV mozga mi nisu rekli da taj dio mozga ima neki feler.no,njegov najveći motorički problem je desna ruka koja je još uvijek zaostajač i hipertonac,ali mu je opća motorika jako napredna.čitala sam da baš dlanovi imaju puno veze sa govorom pa si mislim da je to možda to? :/

  14. #14
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    nas mali je jako rano poceo brbljati onda jednog dana samo prestao,sada opet brblja ali samo kad on hoce

  15. #15
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    M. je par dana prije navrsenih 7 mj. poceo govoriti u slogovima ne-ne i mem-mem, a od jucer (7 mj.+ 1 dan) nje-nje, nja-nja, daj-daj, ma-ma... Ima razdoblja u danu kad se bas rasprica...

  16. #16
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    tin je s malo manje od 7 mjeseci rekao 2 put samo ma-ma. i to je to. sad je u fazi da vrišti.

  17. #17
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Sada (s 2,5 mjeseca) stanje je ovakvo:

    Rima:
    Smije se svima - i poznatima i nepoznatima (ja i smijeh shvaćam kao vrstu komunikacije).
    Sve češće se javlja nekim uzvicima koji nisu ni smijeh ni plač ni gugutanje, ali su emocionalno obojeni tj. zvuče tako da se u njima mogu prepoznati sklonost ili nesklonost.
    Ujutro guguće.


    Lira:
    Prava mala brbljavica. Kad je stavim na cicu obavezno se javi nekim zvukom koji bi se mogao opisati kao "uwe" i tek nakon toga počinje sisati. Fora je u tome da to radi svaki put i to još od prvih dana života. Ja taj obred zovem pozdrav cici, a možda se radi i o nekoj magiji... recimo za prizivanje let downa.
    U zadnje vrijeme stalno žvrgolji: la, ge, eu be, ek, a bu, me - dok Rimino gugutanje uopće ne mogu prenijeti putem tipkovnice, Lira već sad poprilično jasno artikulira pojedine glasove. Prije neki dan je izgovorila "u es be", na što smo mm i ja popadali na pod od smijeha. Valjda to tako ide s ovim novim high tech generacijama. A ja sam se nadala da će joj prva riječ biti mama.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    taj govor beba mene pomalo zabrinjava jer nisam ziher jel sve ok.moj sin je jako žuborio kada je bio u baby gymu od cca. 2 i pol mjeseca pa do negdje polovice 3,čak je i suglasnike brljao.onda je samo povremeno nešto prozborio,pa se sa 4 mjeseca počeo glasno smijuljiti,ali tek sa 6 ono hiper glasno.i općenito ima faze dugog nekomuniciranja (mislim ovog slogovno-pjevnog) pa onda par dana zna glagoljati i brljucati,pa onda opet samo neke eh,eh,aaa i slične spike.hoću reći dosta je neekspresivan,a s obzirom da smo imali krvarenje u mozgu i proširenje m. komora se brinem jer bebe u našoj okolici stalno guguću a on nije baš tak (ali nije da nemre,očito može,nego baš i ne koristi to što može).mada na UZV mozga mi nisu rekli da taj dio mozga ima neki feler.no,njegov najveći motorički problem je desna ruka koja je još uvijek zaostajač i hipertonac,ali mu je opća motorika jako napredna.čitala sam da baš dlanovi imaju puno veze sa govorom pa si mislim da je to možda to? :/
    Draga lasica, znam da je puno godina proslo od ovog Vašeg komentara. Nadam se da cete ipak vidjeti moju poruku.
    Naime, imam identicnu situaciju sa svojom devetomjesecnom bebom.

    Kako je tekao razvoj govora Vašeg djeteta?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •