Drage mame molim Vas pomoć! Imam petomjesečnu bebu koja se inače teško uspavljuje i budi se sto puta noću jer se vrpolji pa razbudi, inače jede jednom noću u 1h jer puno pojede (bočicu od 180 mL adaptiranog mlijeka) pa mu je dovoljno za više sati. S 4 mjeseca je krenuo spavati od 20 i 30h i razbudi se skroz u 5 ujutro sto je okej, navikli smo. No sad se poceo buditi u 4 ujutro iako ide u isto vrijeme spavati, sto zbilja nikome u kući ne odgovara. Uspavamo ga oko 20 i 30h iako vec od premorenosti pocne plakati u 19h ali neće prije zaspati.
Svako jutro mu dam jesti oko 6 stoga se ne budi prije rasi gladi jer nije ni naviknuo jesti priie 6 (jednom sam mu dala u 4 jer sam mislila da se budi radi gladi ali nije htio ni malo pojesti).
Otkad je mali naviknut je sam spavati u krevetiću i ne želi spavati s nama, s roditeljima, nego kad ga uzmem u krevet da možda dalje spava on to shvati kao igru pa se još više razbudi.
Inače i po danu malo spava, 3 do 4 puta po 45 minuta, zadnje što odspava po danu je oko 16 do 17h.

MOJE PITANJE JEST mogu li nekako pomaknuti to uspavljivanje oko 21 i 30, 22h? Isplati li se muciti i riskirati jos veću premorenost djeteta? Hoće li se onda možda buditi barem u 5 i 30, 6 ujutro? Ili ce se buditi i dalje u 4 i samo ce biti placljiv cijeli dan? Molim Vas da me savjetujete! Hvala na pomoći od srca, sretno svima!