Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 228 od 228

Tema: KLAIĆEVA BOLNICA sramota!!!!!

  1. #201

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Etoh da javim operacije za sada neče biti moramo doči na kontrolu za 6.mj. Za sada je sve u redu i nadamo se da če tako i ostati! :D :D :D

  2. #202
    beberonka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rovinj
    Postovi
    65

    Početno

    Ima nas raznih,moj E. je sa 14 mjeseci operirao bruh i nije bilo sile da ga ostavim iako je bilo strogo zabranjeno,na stolicici sam provela dvije noci i da sad ovo nisam procitala ne bih se ni sjetila.Za mene je to bila najnormalnija stvar,djete ostaje ,ostajem i ja,vi NE zao mi je al ja ostajem,ljubazno i fino al ODLUCNO.Kuzim se u medicinu i djete neostavljam nikakoooooooo.Ni tada, a ni sad nisam ni pomislila ,kako ce meni biti.A inicijativu za promenu stanja po bolnicama bi trebalo napraviti po uzoru na borbu za prisustvo oca na porodu,pa kad se to uspjelo ovo mi je prirodan sljed dogadjanja,cak mozda je smjestaj majkama trabao imati prioritet.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    ja nisam od onih šmensi-fensi ljudi kojima sve mora biti idealno, čak i prosječno je za mene savršeno, ali kako naslov kaže KLAIĆEVA JE STVARNO SRAMOTNA!
    moja malena je završila u Klaićevoj jer je bez razloga počela povraćati (kroz dva sata 7 puta), imala je nešto manje od 7 mjeseci. na hitnu smo došli iza ponoći i povuci-potegni, nekako nam nađu mjesto objema, krevet za malu bez plahte bez pokrivača. ona je ispovraćala svu svoju robicu koju je imala na sebi (nisam joj imala šta obući jer nismo očekivali da ćemo ostat), sestre su rekle da tata tek ujutro može donjet robicu. tako da je spavala pokrivena mojom majicom. u prijevodu, ja sam se smrzla ko p.... jer tek ujutro stižu plahte i pokrivači.
    al dobro, bitno da smo zajedno.
    slijedećih dana su svaki dan uzimali mokraću i krv, nitko nam ništa nije govorio šta je malenoj, samo smo ležali i čekali. sestre su, uf... ne znam šta reći, uglavnom grozne. u susjednim sobama je bilo malih beba koje su morale ostat same u bolnici jer nema mjesta za sve mame. ujutro bi bebe plakale, meni se srce paralo, nitko ih nije šljivio ni 5 posto. jedna mama koja također nioje mogla bit sa svojom (dojenom ) bebom je dolazila ujutro u 6 jer beba tada doji, sestre su je vratile da dođe u 9 jer da beba neće umrijet od gladi ako sad ne posisa. ma strašno. ima iznimki, ni doktori nisu tako loši, ali njih ionako nikad nema.
    da kažem da smo nakon nekoliko dana na vlastiti zahtjev tražili da nas puste jer sve te dane ni jednom nisu poslali ni mokraću ni krv na analizu, u prijevodu - nisu postavili dijagnozu.
    dosta često smo po doktorima jer je moja malena imala periventrikularnu hipoksiju, i sve bolnice, svi doktori, sestre, osoblje su više nego dobri, Merkur, Sveti duh, Rebro,Goljak (uključujući i ekipu sa Zelengaja), jedino Klaićeva je dno dna što se tiče ljudskosti.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Ne mogu vjerovati, u Zadru na pedijatriji u svakoj sobi ima dvosjed i ja sam bila 4 noći sa svojim djetetom, djete ima 9 godina, to je nečuveno. Klaićeva na tako dobrom glasu, a ne možeš bit sa bebom.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    99

    Početno

    i do danas se ništa nije promjenilo???


    uputili su me u Klaićevu, s malom bebom (dojim), što ću ako mi ne dopuste da ostanem? Moja beba cica svaka 2-3h, neće izdržati od 21h-06h!

  6. #206
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Diona, dopustit će ti ukoliko bude slobodan apartman...za šta trebaš imati puuuuuuuno sreće! Ja se sva naježim kad vidim da netko piše da mu dijete ide u Klaićevu! Mi smo to nedavno prošli i jedina je sreća da smo mogli u apartman, ali puno toga tamo je pretužno!

    Registracija...valjda je dobar glas zbog njihove stručnosti. Ne znam zašto se malo ne potrude i oko nekih drugih stvari, ali dobro...
    Moj stari kaže da kad pričam o Klaićevoj, kao da sam dijete vodila u Aušvic, a ne u KLAIĆEVU bolnicu- to posebno naglasi, kao da joj nema ravne...pa ustvari-po onome što sam ja tamo doživila-i nema joj ravne!

  7. #207
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Bila sam jednom tamo i otada ne idem više nemam dobra iskustva s njima.Probajte u neku drugu bolnici vjerujte sve su bolje od njih

  8. #208
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Za Klaićevu moram reči mi smo dva puta bili na operaciji niti jednom nisam mogla dobiti apartman kao on je veliki (Djete od 3 god prvi puta,a drugi puta 4 god).Nemogu reči doktori su dobri no sestre su katastrofa ma nemam ja takve riječi za njih bezobrazne odvratne!!!!tisuću puta uđe u sobu lupa sa vratima galami vidiš na njoj ja je nadrkana ko k....ma sramota u toj bolnici ako ništa drugo trebalo bi biti ljubazne sestre,a ne ovako!Mene zanima da li bi koja sestra ostavila svoje djete malo samo tamo ,a da vidi kako su sestra najurene?Sigurno da nebi!

  9. #209

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj micamaca30 prvotno napisa Vidi poruku
    Za Klaićevu moram reči mi smo dva puta bili na operaciji niti jednom nisam mogla dobiti apartman kao on je veliki (Djete od 3 god prvi puta,a drugi puta 4 god).Nemogu reči doktori su dobri no sestre su katastrofa ma nemam ja takve riječi za njih bezobrazne odvratne!!!!tisuću puta uđe u sobu lupa sa vratima galami vidiš na njoj ja je nadrkana ko k....ma sramota u toj bolnici ako ništa drugo trebalo bi biti ljubazne sestre,a ne ovako!Mene zanima da li bi koja sestra ostavila svoje djete malo samo tamo ,a da vidi kako su sestra najurene?Sigurno da nebi!
    Vjerovatno nebi ostavila dijete samo tamo, pogotovo poznavajući karakter svojih kolegica...čast znimkama koje su divne i pažlive, ali nažalost više ima ovih drugih.

    Joj drage moje mame ja sam vam jedna od sestara iz Klaićeve (nažalost) i ja obožavam djecu i srce me boli kad netko plače i utješim svako bez obzira jel moj pacijent u toj smjeni ili ne, ali masu puta su me starije kolegice opominjale da nek ostavim djete na miru, da kaj ga navlačim i učim na ruke, nek ga ostavim na miru, nek se navikava da je sam i nek se sam umiri. Tako vam djeca znaju grcati u suzama dok od umora ne klonu i zaspu i onda slušaš kako još jecaju u snu.

    Ja mrzim ovu bolnicu, ne mogu vam ni opisati koliko su loši međuljudski odnosi, pa vam se to sve reflektira naravno i u brizi za djecu.

    I da, ja nikada nisam odvela svoju djecu u Klaićevu niti nikada ne planiram iako po mjestu stanovanja pripadamo tamo.
    Za hitnu moj je izbor uvijek Klinika za infektologiju Fran Mihaljević, a za ostalo KBC Zagreb, odnosno Rebro.

  10. #210
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj lunalana prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerovatno nebi ostavila dijete samo tamo, pogotovo poznavajući karakter svojih kolegica...čast znimkama koje su divne i pažlive, ali nažalost više ima ovih drugih.

    Joj drage moje mame ja sam vam jedna od sestara iz Klaićeve (nažalost) i ja obožavam djecu i srce me boli kad netko plače i utješim svako bez obzira jel moj pacijent u toj smjeni ili ne, ali masu puta su me starije kolegice opominjale da nek ostavim djete na miru, da kaj ga navlačim i učim na ruke, nek ga ostavim na miru, nek se navikava da je sam i nek se sam umiri. Tako vam djeca znaju grcati u suzama dok od umora ne klonu i zaspu i onda slušaš kako još jecaju u snu.

    Ja mrzim ovu bolnicu, ne mogu vam ni opisati koliko su loši međuljudski odnosi, pa vam se to sve reflektira naravno i u brizi za djecu.

    I da, ja nikada nisam odvela svoju djecu u Klaićevu niti nikada ne planiram iako po mjestu stanovanja pripadamo tamo.
    Za hitnu moj je izbor uvijek Klinika za infektologiju Fran Mihaljević, a za ostalo KBC Zagreb, odnosno Rebro.
    Ma neka ih sram bude!!!!!!!!!!!!!To se ne naziva sestrama nego bezobraznom Gam...di!Dali je za pričati jednoj sestri (kada se moje djete od plača kada sam odlazila ispovračalo)da se uneredio ko svinja i šta tuliš ko bik!Na dan kada smo otpušteni iz bolnice (djete nesmije sjediti) mene dočeka na stolici!?Šlapice pod krevetom torba sa stvarima na podu razbacana?Djete ne može kakati i dobije dulkolax čepić pa sad je normalno da i tutu doneseš kada se djetetu kaka da ne čeka uredno je čekao po pola sata,a znamo da čepić protera za 5 min,a kada se ukakaju onda galame!Ja sam udomitelj 7 godina nikada nisam svojima štičenicima ružnu riječ rekla,Ma preko svega bi prešla ali ne mogu preko toga kako se ponašaju prema dječici koja su operirana i 10 dana vezana za krevet!Pa Bože mili nisu djeca ništa kriva pa kako mogu biti bezobrazne.....

  11. #211
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Meni dođe da eksplodiram dok vas čitam! Sve o čemu pričate je već viđeno i već doživljeno, nažalost!

  12. #212
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Žao mi je da u dječjoj bolnici ima svakakvih sestara!Neka se zna i neka se pokušaju promjeniti

  13. #213

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj micamaca30 prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je da u dječjoj bolnici ima svakakvih sestara!Neka se zna i neka se pokušaju promjeniti
    Ma ljudi se ne mjenjaju...nažalost.

    Zapravo glavne sestre su glavni krivci za ovakvo ponašanje odjelnih sestara, one ne samo da ne opominju sestre, nego još podržavaju takvo ponašanje jer to je kao normalno....ma joj užas...

    A otkako je Klaćeva bolnica pripojena Vinogradskoj tj sad su svi zajedno KBC ovi su sad van sebe jer sad su izgubili autonomiju i dozvolu za bilo što moraju potražiti u "štabu", naime tako nazivaju Vinogradsku, uglavnom svi su frustrirani, živčani, nervozni i naravno ko ispašta nego djeca - što je po meni apsolutno nedopustivo i trebalo bi tome nekako stati na kraj...nadam se da će se stvari promijeniti kako polako dolazi novi kadar...i kad ove stare vještice odu više u penziju.

  14. #214
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Meni samo nikad nije jasno da se ljudi nakon toliko kritika ne osjete bar malo prozvani. Pa sigurno je neka od tih sestara ponekad na internetu nabasala na postove u kojima o sebi mogu pročitati samo najgore. pA da nemaju malo srama ili da ih netko iznad njih ne stisne ja to ne mogu razumjeti. A apsolutno mrzim onu klasičnu CRO ispričnicu-grozni uvjeti,mala plaća, puno se radi, truć trać, žbljak.
    Na poslu si da budeš profesionalan i svakom se može desiti da i tamo ponekad pukne, al to se uvijek može korigirati isprikom ili barem blagom riječi nakon nekog slučajnog ispada;ali kada je to d+kontinuirano i prihvaćeno ponašanje za to bi trebalo dijeliti otkaze jer to nekad (pogotovo djecu) boli više nago da ih 2,3 put više bocnete ili nešto slično.
    Mogu samo suosjećati s mamama koje su često po bolnicama i zahvaljivati što su mi djeca dosta dobrog zdravlja i nadati se da će tako i dalje biti.
    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam jednom tamo i otada ne idem više nemam dobra iskustva s njima.Probajte u neku drugu bolnici vjerujte sve su bolje od njih

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Htjela bih sa vama podjeliti svoja iskustva koja sumiraju gore sve navedeno....Prvi puta je do hospitalizacije trebalo doći sa D,kada je u par sekundi podigao čekić s poda i potrčao(imao je 12-13 mj),i (ni danas ne znam kako se sve odigralo) te si ogrebao oko.Oko je pocrvenilo i mi smo sjeli u auto i pravac hitna.Završili smo na Rebru-i nakon pregleda treba ga ostaviti da mu oni mažu oko i oko mora biti pokriveno a to mi nećemo moći doma kontrolirat(a oni kontroliraju da ga zavežu,vjerojatno!!!)...ne mogu reći doktorica je bila iznimno susretljiva i strpljiva.Ja naravno inzistiram da hoću ostati ili da idemo doma i ja ću cijelu noć provesti pazeći na povez.Odgovor je da ja to neću moći i da on mora ostati...imaju oni apartman(mislim da je bilo 500kn noć)i nek odemo doma po stvari i vratimo se.
    Ok,ja sretna da mogu barem ostati s njim,pakiramo stvari,kada zovu iz bolnice...znate ,mi imamo apartman ali ne možemo naći ključ!!!!!!!,pa vi ne možete ostati samo dovedite dijete..uz puno natezanja postižemo dogovor da oko 24 h dođemo na kontrolu,pazimo noću povez i ujutro dođemo na kontrolu u ambulantu...ujutro na kontroli više nije bilo ogrebotine ,samo smo nastavili mazati....a kakvo bi bilo oko da smo ga ostavili na odjelu,gdje bi cijelu noć plakao i još više iziritirao to oko?!!!
    Slučaj 2.,s 15 dana H se počela "čudno"(često plakanje,privlačila je nožice..) ponašati i jurimo na Šalatu.Nema nikakvih posebnih simptoma ali s obzirom na dob žele ju ostaviti na promatranju.
    Apartmana nema,s obzirom da nema nekih posebnih simptoma odlučujem potpisati i idemo doma.Mislim da mi je to bila najteža i najhrabrija odluka u životu.
    Morala sam odlučiti da li je veća šteta ostaviti ju a možda joj nije ništa ili idemo doma a nešto će joj se desiti.
    Nakon 5 min. doma dobija temperaturu i svjesna sam da moramo u bolnicu.Ne znam zašto se nisam odlučila za dr. bolnicu ali vraćamo se i čudom oslobodio se apartman.To mi ni danas nije jasno,od kada se pacijenti otpuštaju u 19 h navečer
    Srećom,ispostavilo se da ima trodnevnu virozu i za nas je to prošlo manje traumatično negoli za onu dječicu koja su po čitave dane i noći plakali.Ostale smo 5 dana,koje ću pamtiti do kraja života i koje razumiju mame koje su ostavile svoju djecu ili koje su bile isto u apartmanima i to proživjele.
    Koliko sam bila sretna što smo zajedno u isto vrijeme sam proživljava tešku traumu i depresiju radi situacije oko mene...
    Kada bi svi uključili malo više volje,poneki način razmišljanja(da mi nismo histerične babe) možda bi se neka razdvajanja mogla i izbjeći....

  16. #216
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj lunalana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ljudi se ne mjenjaju...nažalost.

    Zapravo glavne sestre su glavni krivci za ovakvo ponašanje odjelnih sestara, one ne samo da ne opominju sestre, nego još podržavaju takvo ponašanje jer to je kao normalno....ma joj užas...

    A otkako je Klaćeva bolnica pripojena Vinogradskoj tj sad su svi zajedno KBC ovi su sad van sebe jer sad su izgubili autonomiju i dozvolu za bilo što moraju potražiti u "štabu", naime tako nazivaju Vinogradsku, uglavnom svi su frustrirani, živčani, nervozni i naravno ko ispašta nego djeca - što je po meni apsolutno nedopustivo i trebalo bi tome nekako stati na kraj...nadam se da će se stvari promijeniti kako polako dolazi novi kadar...i kad ove stare vještice odu više u penziju.
    Nažalost nebi imenovala ali to su več i mlade sestre koje se ponašaju bezobrazno!Nikada neču zaboraviti kada je ušla u sobu i počela ogovarati djecu ovaj je ovakav onaj je onakav pa kako oni doma ma stršno!Boli su oni kada nema vas mama najbolje bi bilo da su posjete samo sat vremena!!!!!!!Halo a ona ima 3 djece i ostavila ih kod bake i svakih pola sata zove i pita jesu papali jesu spavali!I kod glavne sestre piju kavu!Ma strašno mene nije briga tko šta ima doma ali kada ostavim 4 godišnje djete u bolnici neka se ponašaju prema njemu kao djetetu ,a ne kao da ima neznam šta!Fuj bezobrazne su jako!!!!!!!!!!

  17. #217

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Pa znam ja to, ne opravdavam ja svoje kolegice, nimalo. Ali ima i vrlo mladih sestara koje još nemaju svoju djecu pa su pažljive i brižne, puno su veći problem sestre sa odraslom djecom, one ko da su zaboravile kako je imati malo djete i kako je svakoj mami kad joj je dijete bolesno

    Ma netko jednostavno nije za posao medicinske sestre i to je to.

  18. #218
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Lunalana slažem se sa tobom definitivno,ja sam srela na odjelu sestru jako mladu koja je stažirala,a moje djete od4 god,je reklo da je anđela,a kada sam ga pitala zašto rekao je da je jako brižna nježna i dobra i da ga ujutro hrani!Dok druge sestre nisu ni na kraj pameti da bi nahranile neko djete od 3-4 god,Ma ne kažem ja da oni moraju imati neki kraljevski tretman ali ne se derati na tuđu djecu!Pa sestre su za boga miloga bolnica one moraju biti svjesne da djeca sve kažu roditeljima!Meni je bilo za poluditi kada dođe dr,na odjel obići djecu one se smiju glade djecu po kosici milo gledaju,a kada doktori odu onda je veselje!Ma ja da sam znala nikada ga nebi vodila tamo samo zbog sestra!

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    molim iskustav sa dr Babić u Klaićevoj i ako je netko voljan napisati sve od početka kako to izgleda od trena kada vas prime za vađenje mandula (sve 3). Koliko traje oporavak , koliko se ostaje u bolnici, da li se može ostati cijelo vrijeme sa djetetom, kakao daju anesteziju, kada smije početi jesti. Naime imamo APNEJU br 3 i idemo na vađenje svih 3 mandula (4,5 godine)
    Hvala unaprijed

  20. #220

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    248

    Početno

    Citiraj i ja ću biti tata prvotno napisa Vidi poruku
    molim iskustav sa dr Babić u Klaićevoj i ako je netko voljan napisati sve od početka kako to izgleda od trena kada vas prime za vađenje mandula (sve 3). Koliko traje oporavak , koliko se ostaje u bolnici, da li se može ostati cijelo vrijeme sa djetetom, kakao daju anesteziju, kada smije početi jesti. Naime imamo APNEJU br 3 i idemo na vađenje svih 3 mandula (4,5 godine)
    Hvala unaprijed
    mi smo bili prije 2god. (malo prije 3. rođendana) u Klaićevoj na vađenju sve 3 mandule kod dr. Marna. Sve je prošlo u najboljem redu.
    Ujutro smo morali dovesti dijete, na hodniku smo ga preskinuli u pidžamu i onda je sestra došla po njega i odnjela ga u predoperacijsku dvoranu na obradu (daju mu sirupić za omamljivanje) i kasnije na operaciju. Djetetu je to odvajanje bio šok. U predoperacijskoj sobi treba popiti sirupić za omamljivanje tamo se i malo igraju, onda ih polegnu na krevet i odvezu u dvoranu za operaciju. Mom je djetetu sve to bio šok jer su mu odmah uzeli omiljenu igračku i jer su vikali na njega jer se rasplakao i nije htio popiti taj sirupić....sve nam je dijete samo kasnije pričalo...znamo da je govorio istinu jer je koristio riječi koje mi ne upotrebljavamo.
    Operacija je prošla super, doktor je rekao da je to bio školski primjer, bez krvarenja....a i kasnije buđenje je bilo mirno. Trebali smo ostati preko noći u bolnici al nas je pustio na vlastitu odgovornost predvečer doma. Koliko se sjećam u bolnici je samo pio...nije jeo....navečer je doma jeo čokolino.
    Doma je trebao jesti hladnu više tekuću hranu....čokolino, juhu itd....
    Takvo je bilo naše iskustvo, možda vam pomogne. Sretno!

  21. #221
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Možemo li pokrenuti neku akciju? Naime, ne vjerujem da para nema-ako ima za luksuzne stadione, domjenke i crkve, onda mora biti za skromno rješenje ovoga. Po meni, prisustvo muža na porodu je lukszuz u usporedbi ovome (za kojega se isto trubilo da je nemoguće, meni osobno u ST je primalja prigovarala kad je došao muž-da ne pričam da smo i platiti).
    Ima li koja mama iskustvo iz Splita? Znam da je sve moguće uz vezu i da se ti ljudi neće buniti, ali ja nemam vezu, a dijete će mi gotovo sigurno biti hospitalizirano jednog dana (konvulzije). Nitko se neće pobuniti ako se mi ne pobunimo-djeca ne mogu, ravnatelji (barem naš) će radije luksuzno nakinđuriti neke odjele da lipo ispadnu na slikama, nego omogućiti ovo. Postoji li nešto na što se mogu pozvati? (Osim na mito i vezu).

  22. #222

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Danas sam se uključila na forum ne bi li upozorila sve na sramotu koju sam doživjela u Klaićevoj. U petak sam išla sa najmlađom kćeri na vađenje krvi zbog velikih pretraga koje obavljamo kako bi ustanovili razloge čestih bakterijskih upala, zahvaljujući pametnoj dr. Cetinić iz DZ Kruge koja želi definirati stvari kod djece. U ponedjeljak smo dobili dio nalaza koji nije bio loš osim 2 vrijednosti koje su bile znatno više. Da budem precizna, točno prepisujem vrijednosti sa nalaza:
    rezultat jedinica referentni intervali
    plazma stanice 1,0 H % do 0,01
    anti-strptolizin 342 H IU/ml do 150

    Povišeni nalazi stanica plazme mogu ukazivati na niz zločudnih bolesti od kojih je jedna vrsta leukemije najblaža i može se izbjeći smrtnost a najteža je multipli mijelom gdje je smrtnost sigurna. Kada smo zvali panično našu pedijatricu zbog lošeg nalaza, preko telefona nam je rekla da je malo zbunjena jer da su po njoj to dobri nalazi. Naravno mi smo je uvjeravali da se radi u 100 puta većem broju plazma stanica što je više nego zabrinjavajuće. Tada je tražila da donesemo nalaz i da skratim - U LABARATORIJU SU POGRIJEŠILI U ISPISU REFERENTNIH INTERVALA!!!!!! Za plazma stanice NORMALNI referentni intervali iznose 1-2 a ne 0,01. Trebam li govoriti strah koji smo proživljavali 2 dana??????
    Ovo sam podijelila sa vama zbog toga da, ako se ipak odlučite na vađenje krvi tamo, ne sramite se pitati jesu li nalazi točni.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    3

    Početno

    ako bolje procitate nalaz vidjet cete da ste diferencijalnu krvnu sliku prikazali u postotcima, dakle 1% plazma stanica. reference su napisane točno, samo u drugom obliku, dakle u formi 0.01. ( ako je 1 = 100%, onda je 0.01 = 1%) dakle nije greška laboratorija već onoga tko nalaz nestručno interpretira.
    uostalom multipli mijelom nije uopće dijagnoza koja se susreće u dječjoj dobi.

  24. #224

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Definitivno ne spadam na ovaj forum, ali nisam si mogla pomoći.
    Pročitala sam sve što je napisano na ovoj temi i jos ne mogu vjerovati. Imam 16 godina i klaićeva bolnica mi je kao drugi dom, prošla sam sve odjele nekoliko puta, najčešće radi pretraga, promatranja i sl. Puno puta sam bila u sobi s djecom od nepunih godinu dana, i nekom djecom od 3-5 godina i mogu reci da stvarno nije bilo problema ni na jednom odjelu kada tako mala bebica ostane u sobi sa starijom djecom. Posjete su, naravno, bile ograničene, pa su roditelji nakon negdje 20sati morali ići, tada bi sestre uletavale u sobu i utišavale djecu na najljubazniji moguci nacin. A da ne govorim o ovim petogodisnjacima, ne da se nisu maknuli iz kreveta nego su cak isli i pitati dali smiju ići na wc. Tako da sumnjam da bi itko išao dizati male bebice samo zato što one plaču. Meni su sestre bile odlične, sa svih odjela. Naravno, bilo je i iznerviranih i svakojakih, ali sve u svemu, sve su se trudile djeci iz sobe bar malo 'uljepsati' dane u bolnici.
    Možda je iz moje perspektive sve drugačije, ali opet, ja sam vidjela što se dogada u bolnici i kad nema roditelja, i nije ni u pola kako je tu sve opisano.
    Shvaćam ja vaše brige i sve to, samo ako je već djete zaprimljeno u bolnicu, postoji razlog.

    Oprostite ako sam nekog uvrijedila.

  25. #225

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    2

    Početno

    lunalana,a na kojem si odjelu radila? ja sam stazirala u Klaicevoj godinu dana,i bilo mi je super. Ako se nedaj boze dogodi da moje dijete treba u bolnicu,odmah bi i bez razmisljanja otisla u Klaicevu. Znam kako se tamo radi i uopce ne kuzim ovo što svi pricaju. Pa kaj vi mislite da stvarno cijelu noc dijeca plaču a da ih sestra ne obiđe?? to se niti jednom nije dogodilo u tih godinu dana koliko sam tamo bila. u nocnoj su 3 sestre....svaka sestra ima po 4 sobe...u svakoj sobi ima po 5-6 djece....kak vi mislite da mi sve stignemo...razletimo se po svim sobama koliko god je u našoj mogučnosti..nebrojeno puta se dogodilo da nisam stigla otići na wc u tih 12 sati,a kamoli jesti sladoled ili piti kavicu....ja ne kažem,svakako bi majka trebala biti uz dijete,al vjerujte mi,nema mjesta...nagurane su sobe do maximuma jer dosta ljudi iz cijele Hrvatske dolazi u klaicevu na lječenje,a nema kapaciteta toliko...nemojte se ljutiti,ali to nisu krivi ni doktori ni sestre...mi svu dijecu moramo zaprimiti koja su za odjel,a onda naravno pada na sestre kud cemo ih smijestiti...
    nitko od vas nije niti pokušao razmisliti kako je zapravo sestrama....kak one stižu svu dijecu i nahranit i persvuči...niti jedno dijete nije ostalo gladno,i ako dijete jede svaka 2 sata,onda ga i hrane svaka 2 sata...kako god da bilo...ima i onih dobrih i onih malo manje dobrih,ali mi nemozete pricati da se u klaicevoj sestre ne brinu za dijecu...to jednostavno nije istina....
    ps. da se zna ja cijelo vrijeme pričam o pedijatriji

  26. #226

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    2

    Početno

    htjela i vam reči još jednu sitnicu....puno puta sam čula svoje kolegice koje imaju bolesno dijete kod kuće da im odgovaraju: "ne zlato,mama nemože doći doma,jer radi!" zašto mislite da sestre tamo u klaicevoj nemaju suosječanja...pa za boga milogaaa....dijete ima je doma bolesno,a one se brinu za tuđu dijecu....priznajte da nikom to nije palo na pamet...da ne želimo raditi posao koji radimo,nebi radile...volimo dijecu,i bavimo se njima...uskoro cu i sama postati majka,i vjerujte mi,ako se nedaj bože nešto dogodi,odmah idem u klaicevu!

  27. #227

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    26

    Početno

    U zadnjih godinu dana, ukupno 7 puta je V. bio hospitaliziran u Klaićevoj na pedijatriji, nismo imali ni veze, ni poznanstva ni nosili darove...a uvijek su sestre, barem što znam dok sam bila danju u sobi sa svojim djetetom, dakle od 10h prije podne kad posjete kreću (odmah bih i dobila informaciju što je i koliko doručkovalo, zatražila bih i podatak iz nalaza krvi koji me zanimao) pa nekad čak i do 21h stalno su ulazile u sobu, pričale sa djecom, kad bi dijete preskočilo obrok pa kasnije bilo gladno, uvijek bi se našao obrok viška. Da skratim, kad bih odlazila navečer doma, a nisam ostajala spavati u bolnici, srećom, takva je bolest da ga ne ometa u spavanju, bezbrižno bih išla doma na spavanje jer znam da ga ostavljam u dobrim rukama. Čista posteljina se uvijek našla, ja bih zamolila i čistu dobila, ako je ponestalo čiste robice i pelena, uvijek bi se našla njihova bolnička da dijete nije mokro niti golo.
    Ima djece, čiji roditelji bi kratko bili kod njih u posjeti...ali sestre uvijek dolaze u sobu, čak ponekad i prečesto. Što se liječnika tiče, informacije je najbolje dobiti za vrijeme rada u ordinaciji kada primaju pacijente, bez problema i bez čekanja u redu, budući da mi je dijete hospitalizirano i ne želim ga ostaviti danju samog. I svaki put je sve odlično funkcioniralo.
    Kako je na drugim odjelima u Klaićevoj te u drugim bolnicama nemam iskustava pa tako ni komentara.
    btw, danas je tata vodio V. na uobičajenu kontrolu krvi, i odmah su mu nalaz u laboratoriju obradili da ne moramo čekati ili zvati od doma jer je liječnica koja ga vodi na BO. Dakle, pohvale i čitavom osoblju u laboratoriju.
    Možda nemamo sreće sa zdravljem jer bolest traje već godinu dana, ali imamo sreće sa Klaićevom

  28. #228
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Morcheeba prvotno napisa Vidi poruku
    ali imamo sreće sa Klaićevom

    koji je to odjel bio?

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •