Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 228

Tema: KLAIĆEVA BOLNICA sramota!!!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno KLAIĆEVA BOLNICA sramota!!!!!

    Imam dijete staro nepunih mjesec dana. Danas je dijete radi obrade trebalo ostati u Klaićevoj na Odjelu gastroenterologije budući da ima krv u stolici već dva tjedna kojoj ne nalazimo uzrok.
    Ono sa čime sam ogorčena je činjenica da majka ne može ostati s tako malim djetetom u bolnici osim ako ne plati 200 kn po danu i ako je apartman slobodan, a još više me zgrozilo što je dijete trebalo BITI u sobi sa DJECOM od 5-12 godina,znači djecom koja mogu ustati iz kreveta,doći do moje malene bez problema. Ona ima jake grčeve i bolove,plače cijele noći, neko dijete bi je moglo i udariti,dizati, ne znam što sve ne,
    Zar je po vama normalno da dijete staro 20 i nešto dana bude u sobi sa DJECOM TE DOBI???????
    Na moj prigovor komentar je bio da si nađem drugu ustanovu.
    Pokupila sam dijete sa sobom i otišla kući bez obrade,bez liječenja i terapije. Nisam ju mogla ostaviti.

  2. #2
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Pa sa ovime bi trebalo u novine.

    Nemogu vjerovati!!!

  3. #3
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    sva sam se naježila... grozno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    I išla bih u novine sa imenom i prezimenom koliko sam ogorčena i jadna.
    Srce bi mi puklo da sam dijete tamo ostavila,a još sam ispala bahata i kao što ja to hoću. Moram reći da sam u Zagreb došla iz grada 400 km dalekog jer u mom mjestu nisu uspjeli naći dijagnozu i pomoći bebi,a onda dobijem odgovor neka tražim drugu ustanovu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    cijenjeni doktor se preziva Jadrešin, telefonskim putem je poslao mlađu kolegicu da mi kaže da imam samo tu mogućnost da ostavim bebu u toj sobi ili mogu ići drugdje.
    Vidjela sam da nisu sve sobe i krevetići zauzeti i da je bilo soba sa jednim djetetom i to bebicama od par mjeseci gdje bih dijete i ostavila, tako da nije stvar u tome da je to bila jedina opcija.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    A na Rebro možda? :/
    Znam koliko je teško kad se nađeš u takvoj situaciji, ali ponekad za dobrobit djeteta treba "stisnuti srce" i izdržati. Za ovakvu situaciju nema opravdanja, ali neminovno je da dijete treba kvaliteteno pregledati i to pod hitno. Jeste se vratili natrag doma ili ste još u Zagrebu?
    Mi odovuda smo lagano navikli na Klajćevu i nemogućnost smještaja uz dijete, ali to i dalje nije nikakvo rješenje. Ono što je sigurno je to da su tamo vrhunski stručnjaci, ali istinabog nisu i jedini :/ .
    Dijete treba pomoć i svakako na ovaj ili onaj naćin mora tu pomoć i dobiti.
    Drži se!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    koje pretrage treba obaviti? ja bih vidjela je li to moguce privatno, ne bih ostavljala dijete samo u bolnici. ako nije moguce privatno, mozda je moguce formlano biti prijavljen u bolnici, i obavljati pretrage tokom dana pa uvecer odlaziti kuci ili kamo vec

    rebro ima odlicne gastroenterologe, koliko znam. ali ne znam kako je sa smjestajem roditelja uz dijete

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno Re: KLAIĆEVA BOLNICA sramota!!!!!

    Ajoj, mislim da bih se i ja prepala na ideju bebe s grčevima u sobi s petogodišnjacima naviše. Nadam se da ćete nešto riješiti. Držite se !

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno

    možda da probaš u rijeci na kantridi. nedavno je tamo bila curica od koldegice (2 godine). mame su po cijeli dan sa dijecom, a navečer spavaju odvojeno od njih, ali ipak su im blizu.

  10. #10
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moj mali je u dobi oko 6 mjeseci dva tjedna bio u Klaićevoj na gastro odjelu, također nije bilo moguće da ostanem s njim preko noći iako je dojio, ali uspjela sam se dogovoriti da dolazimo ujutro a predvečer idemo kući. Obzirom da nisi iz Zagreba tebi ta varijanta baš i nije izvediva, osim ako uspiješ pronaći kakav smještaj za vas koji bi bio povoljniji od cijene apartmana (rodbina, prijatelji?). Po mom iskustvu, poslijepodne i preko noći se ionako nikakve pretrage i obrade ne rade, eventualno sestra izmjeri temperaturu i da terapiju, a detalje o tome je li dijete imalo temperaturu, koliko je puta kroz noć jelo i imalo stolicu, kako se pri tome ponašalo i sl., možeš doktoru puino bolje prezentirati ti, koja si cijelu noć uz to dijete, nego sestra koja se brine o tri-četiri sobe s do 5 djece u svakoj.
    Kad smo mi bili, djeca su po sobama bila otprilike iste dobi, u našoj su bila od oko 4-8 mjeseci, tako da me ovo sad čudi.

  11. #11
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj sandra rb prvotno napisa
    možda da probaš u rijeci na kantridi. nedavno je tamo bila curica od koldegice (2 godine). mame su po cijeli dan sa dijecom, a navečer spavaju odvojeno od njih, ali ipak su im blizu.
    Prijateljica je nedavno radi manjeg zahvata bila na pedijatriji na Kantridi sa sinom (4 god.). Platila je spavanje i bila je s njim u sobi cijelo vrijeme.
    Mislim da se placalo nekih 200+ Kn. Nisam sigurna da li je s njima jos netko bio u sobi, ali poanta je u tome da je ona sa vec vecim djetetom bila u sobi cijelo vrijeme, ukljucujuci i noc.

    Rekla je da su svi bili izrazito ljubazni i profesionalni.

    Da probas tamo?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Majke dojene djece do 6 mj. imaju pravo ostati u bolničkom apartmanu s djetetom besplatno, tj. na teret hzzo-a, samo od bolnice trebaš potvrdu da je dijete zaprimljeno, koju onda daš svom liječniku opće prakse, a on napiše uputnicu za majku dojilju. Osobno iskustvo, bila sam s L. u dobi od 4 i pol mj. na zaraznoj.
    Linkam i stranicu hzzo-a s pravilnikom - nemam direktan link, ali kad ti se ovo otvori http://www.hzzo-net.hr/pocetna.html klikneš na "obvezno osiguranje", zatim na "Pravilnik o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obv. zdr. osiguranja" i spustiš na III 1.3. članak 47.
    Članak 47.


    Pravo na smještaj uz dijete, koje se nalazi na bolničkom liječenju u smislu članka 43., 45., i 46. ovog Pravilnika, ovisno o odgovarajućim smještajnim kapacitetima ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi, ostvaruje osigurana osoba – majka djeteta pod uvjetom da dijete nije starije od 6 mjeseci i da postoji potreba dojenja djeteta, što utvrđuje izabrani doktor majke na prijedlog izabranog doktora djeteta i odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi.
    Pravo iz stavka 1. ovog članka ostvaruje se na osnovi uputnice za bolničko liječenje koju izdaje izabrani doktor majke djeteta.
    Na uputnicu iz stavka 2. ovog članka pod rubrikom "Molim, traži se___" izabrani doktor obvezno upisuje tekst: "smještaj majke uz dijete radi dojenja".
    Iznimno, osigurana osoba – jedan od roditelja djeteta mlađeg od 5 godina života, te jedan od roditelja djeteta s poteškoćama u razvoju koje o tome u skladu s posebnim propisima posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz i mišljenje nadležnog tijela vještačenja ima pravo na dnevni smještaj uz dijete koje se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj zdravstvenoj ustanovi za liječenje djece oboljele od akutnih bolesti na osnovi iste uputnice kojom je dijete upućeno na bolničko liječenje.
    Roditelj djeteta s poteškoćama u razvoju ostvaruje pravo na dnevni smještaj iz stavka 4. ovog članka bez obzira na dob djeteta.
    Osigurana osoba – jedan od roditelja djeteta mlađeg od 18 godina, oboljelog od maligne bolesti, koje se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj bolničkoj ustanovi (klinički bolnički centar, klinička bolnica, klinika) koja liječi djecu oboljelu od malignih bolesti ima pravo, ovisno o smještajnim kapacitetima ugovorne bolničke ustanove, na smještaj uz dijete za vrijeme njegovog bolničkog liječenja, a na osnovi iste uputnice kojom je dijete upućeno na bolničko liječenje.
    Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaju uz dijete iz stavka 1., 4. i 6. ovog članka nije obvezna plaćati doplatu.
    za doktora, a vibrice i za vas

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Pitala sam da li je moguće biti prijavljen formalno pa dolaziti na pretrage dok se ne oslobodi apartman, ali kažu da se to ne može.

    Pitala sam i za smještaj u susjednoj sobi u kojoj je bila bebica mlađa od godine i tri prazna krevetića (samo da ne bude sa tom velikom djecom) i ne može iako to nema veze sa dijagnozom te malene nego valjda to nije soba
    tog doktora koji ju je primio. :/ Glupost.

    Rijeka mi je na drugom kraju države, ali hvala vam cure.

    U dogovoru sa svojom pedijatricom ići ćemo pretragu po pretragu, jest da će biti sporije, ali druge sada nema.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    U biti meni je najveća nebuloza smještaj bebe od 20 dana u sobi sa djecom koja hodaju,koja su pokretna cijelo vrijeme, koja imaju 5 ili 12 godina. Sve drugo bih pregrmila,a li to nikako.

  15. #15
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Sonja333,

    preporučujem ti REbro. Tamo ti se nalazi referentni centar za pedijatrijsku gastroenterologiju u Hrvatskoj. Voditelj tog centra je Dr. Dujšin, jedna od naših vodećih stručnjaka na ovom području. (imam osobnih iskustva sa njom i mogu samo reći da je žena fantastična, kao i uostalom svi na tom odjelu)

    Na tvojem mjestu, sa bebom bih otišla odmah na Rebro.

    Izvoli link

  16. #16
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Sonja333,

    preporučujem ti REbro. Tamo ti se nalazi referentni centar za pedijatrijsku gastroenterologiju u Hrvatskoj. Voditelj tog centra je Dr. Dujšin, jedna od naših vodećih stručnjaka na ovom području. (imam osobnih iskustva sa njom i mogu samo reći da je žena fantastična, kao i uostalom svi na tom odjelu)

    Na tvojem mjestu, sa bebom bih otišla odmah na Rebro.

    Izvoli link
    Potpisujem.

    Zbog naših gastro problema mi smo išli u Klaićevu, no naša pedica uvijek je inzistirala na kontrolnim pregledima na Rebru, smao mi nismo išli kod Dr. Dukišin već kod Dr. Sarnavke koji je isto vrhunski stručnjal.
    Na Rebru općenito po mojim iskustvima rade bolji stručnjaci, dr. s više iskustva.
    Ja bi na tvom mjestu išla tamo.

  17. #17
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    I moja mala prije godinu i pol, s mjesec dana, bila tjedan dana na istom odjelu, u prvoj i u drugoj sobi, ali tada su svi bili bebe do godine dana, osim jedne curice od desetak godina i jedne od tri godine koja je stalno bila na infuziji pa se i nije mogla noću kretati , tako da nisam imala straha za ostavljanje noću što se druge djece tiče, a razumljivo mi zašto bi trebalo izbjeći da beba bude s petogodišnjacima. Također nije bilo slobodnih soba.
    Vjerujem da neke od beba koje sam viđala prije godinu i pol su još uvijek na istom odjelu s obzirom na dijagnozu

  18. #18
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    dr.Sarnavka, dr.Vuković, dr.Dujšin , dr.Ivo Barić, sve 5!
    Mi smo bili na odjelu s 10 dana života, sestre su bile genijalne, a s bebom smo bili od jutra do 21h. Ali i tamo je bila s curicom od 8 godina u sobi,ali ta curica je bila genijalna. Davala mi je izvještaj kakva je moja bila preko noći.

  19. #19
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj sonja3333 prvotno napisa
    U biti meni je najveća nebuloza smještaj bebe od 20 dana u sobi sa djecom koja hodaju,koja su pokretna cijelo vrijeme, koja imaju 5 ili 12 godina. Sve drugo bih pregrmila,a li to nikako.
    totalna nebuloza, pa ne smiješ ostaviti bebu samu ni s vlastitim (starijim) djetetom u dobi od 5 ili koliko već godina! Definitivno zaslužuje objavu u novinama. Nadam se da ćeš naći neko normalno rješenje, to je sada ipak najbitnije.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Prestrasno Ja bi napisala dopis HZZOu, ministarstvu zdravstva, ljecnickoj komori i otvoreno pismo svim ozbiljnijim novinama.

  21. #21
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ovo jest za novine
    Kao što je netko gore rekao: kako mogu osigurati malu bebu u sobi s velikom djecom????
    Koji te to doktor poslao dalje s djetetom kome krvari iz crijeva????
    Neka ti Bog dade svu snagu za borbu, a ja ti šaljem vibre da ustrajete i što prije izliječite dijete

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mislim da bi novinari jedva dočekali tu priču
    zovi i rtl, oni često objavljuju takve teme
    a napravit ćeš dobro djelo svoj djeci koja će danas, sutra morati u bolnicu

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Zvala sam i inspekciju ministarstva zdravstva i hlk. nažalost,do novinara mi najteže doći. ako ima koji na Rodi koja majka novinar zainteresirana neka mi se javi na pp.
    Zvala sam i ravnateljstvo Klaićeve, nisam dobila ravnatelja,ali glavna sestra bolnice mi je rekla da ne mogu ja njima organizirati službu i određivati gdje će dijete biti smješteno!!!!
    Zamislite kao da je normalno da dijete staro 20 dana,uz to još i nedonošće bude smješteno sa predškolskom i školskom djecom.
    Ja u Klaićevu ne idem više, ali baš zbog druge djece i majki voljela bih da se to objavi u novinama i nešto poduzme.

  24. #24
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Meni je strašno već i to da ne mogu osigurati smještaj mame s bebom, pogotovo tako malom. Dakle, to traje već više od godinu dana (imam sama tužno iskustvo). I to je naša dječja bolnica

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    sonja, imaš pp

  26. #26
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    da se pojasnim, meni su prošle godine rekli da je to zato jer preuređuju odjele pa imaju manje mjesta nego inače.
    sad ne kužim, oni valjda to rade godinama :?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Ali ako su ponudili apartman uz plaćanje znači da imaju mjesta, samo ne kužim zašto šute o zakonskom pravo da mama na uputnicu bude s bebicom u tom istom apartmanu? :?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Ne,rekli su da imaju apartmane koji koštaju 200 kn,ali da su i oni zauzeti.

    Bilo je slobodnih krevetića u drugim sobama gdje sam vidjela bebice,a čak u sobi do je bila samo jedna beba i svi slobodni kreveti,a moja beba je morala baš u tu sa velikom djecom.

    :/

  29. #29
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    a joj sonja3333, grozna prica...

    nadam se da ces naci neku drugu bolnicu u kojoj mozes biti s bebom na tim pretragama i da ce s bebom biti sve u redu

  30. #30
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ne mogu vjerovati.
    Pravac "Rebro" i sretno!

  31. #31
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj sonja3333 prvotno napisa
    Zvala sam i inspekciju ministarstva zdravstva i hlk. nažalost,do novinara mi najteže doći. ako ima koji na Rodi koja majka novinar zainteresirana neka mi se javi na pp.
    Zvala sam i ravnateljstvo Klaićeve, nisam dobila ravnatelja,ali glavna sestra bolnice mi je rekla da ne mogu ja njima organizirati službu i određivati gdje će dijete biti smješteno!!!!
    Zamislite kao da je normalno da dijete staro 20 dana,uz to još i nedonošće bude smješteno sa predškolskom i školskom djecom.
    Ja u Klaićevu ne idem više, ali baš zbog druge djece i majki voljela bih da se to objavi u novinama i nešto poduzme.
    sonja, sad su sezone kiselih krastavaca, probaj se javit na nov@ ili rtl tv, ako dođeš do njihovih "vaših vijesti", ipak je tv jak medij. možda.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    sonja3333, imas PP

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Ovo je stvarno za svaku osudu i sramota , nadam se da mi nikada neće trebati tamo ići.Sonja drži se a bebici brzo ozdravljanje

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sonja, drži se
    bebici ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude u najboljem redu

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    95

    Početno

    Bez komentara...
    Potpisujem da trebaš dati u medije obavezno!
    Sonja, izdrži , a bebici :heart~~~~~~~~~~~~ da bude sve ok i da nađete najbolje rješenje !

  36. #36
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj sonja3333 prvotno napisa
    Ne,rekli su da imaju apartmane koji koštaju 200 kn,ali da su i oni zauzeti.

    :/
    apartmani u klaicevoj su sobičci u koji jedva stanu 3 velik kreveta a uz njih u prolaz stave i kinderbet za malisana...sanitarni cvor je isti kao i za cijeli odjel a sve zene koje su tamo s klincima su tretirane kao teski problem i ludjakinje jer se petljaju u posao i doktorima i sestrama (naime, ako sam hoces presvuci svoje dijete jer mu cupaju bodic i majicu preko nosa ili drzati ga za ruku dok ga odvode zavezanog za krevet onda si "ONA ludjakinja koja je malo nervozna")

    toliko o apartmanima i Klaicevoj
    imala sam negdje kontakt nekog novinara na RTLu pa ako nadjem saljem na pp
    i zelim vam pravac Rebro, a Klaicevu zaobidjite u sirokom luku

  37. #37
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Ja sam tokođer nakon svega odlučila obilaziti Klaićevu pod svaku cijenu. U velikom luku.
    I nadam se da mi neće trebati bolnice općenito.
    Tebi želim isto.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sonja3333 prvotno napisa
    cijenjeni doktor se preziva Jadrešin, telefonskim putem je poslao mlađu kolegicu da mi kaže da imam samo tu mogućnost da ostavim bebu u toj sobi ili mogu ići drugdje.
    Jadresin, ne mogu vjerovati, na nas je ostavio izuzetan dojam, bio je pazljiv, njezan, strpljiv prema H, meni je sve strpljivo objasnjavao. :shock:

  39. #39
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..citam i citam: :shock: ..mi ćemo morati u 9/10 mj. na odstranjivanje madeža u klaićevu...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    čak i u splitu, doduše samo dojilje, mogu biti u bolnici s djetetom... nisu u sobi s djetetom preko noći ali imaju smještaj vrlo blizu dječjeg odjela i neonatologije... čitav dan mogu biti pokraj djeteta... nije da su uvjeti bajni ali bar postoji mogućnost....

  41. #41
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Moje dijete je prije skoro dvije godine ležao na odjelu pulmologije 5 dana (tada je imao 17 mjeseci) o groznom iskustvu vam neću niti pisati, samo da još i danas sanjam o tome i imam noćne more. Nakon toga nas Klaićeva više nije i nadam se neće vidjeti.

  42. #42
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Mi o Klaićevoj imamo dobra iskustva. H. je tamo bila ležala 4 dana radi povraćanja kojem se nije znao uzrok jer nije imala proljeva niti temperature tako da nisu mogli reći da je viroza, a to se ponavljalo već treći puta u kratkom roku, pa je ostala na promatranju, infuziji i pretragama. Mogla sam biti s njom od ujutro 8.00 pa do navećer iza 20.00. Apartmana nije bilo slobodnih, koliko sam skužila tokom šetnje hodnikom jedan je apartman na katu s tri kreveta i oni su vjećno popunjeni i to onima koji se naruće puno prije kako bi moglo biti s djetetom koje mora biti u bolnici na pretragama ili operaciji. Malena je tada imala 8 mj i također je još i sada na prsima, flašicu je odbijala, a i one njihove obroke jer nije navikla na te gotove (kršitelj koda)e, razne lino proizvode is. Tako da je ona prvu noć bila gladna ( bila je na infuziji dva dana) dok nisam došla, ali nije da nisu pokušavale nahraniti dijete. Preko dana je isključivo cicala i kada smo nažicali sestru juhice s mesom pojela punu šalicu toga. Od tada je sestra znala kako nahraniti moje dijete navećer. Kada bi zvala bile su iskrene i rekle da je plakala kada smo otišli oko pola sata, malo su se nosale i onda se smirila i zaspala.
    Bilo mi je teško ostaviti ju tamo, naravno. Prvi dan je bila u sobi s još troje djece od kojih je jedno imalo 4 godine, jedan dječak s downom i jedna malo starija beba od nje. Svaki u svojem kindaču i nije bilo problema.
    Dr. Jadrešin mi se činio jako susretljiv i pristupačan kao osoba, pažljivo me je saslušao, učinio sve što je mogao, čak nas osobno naručio na pretragu koju zbog odsutnosti kolege nisu mogli napraviti i duboko se ispričavao zbog toga što moramo opet dolaziti. Sve mi je objasnio zašto koja pretraga i sl. Zaista jedan krasan mladi doktor. Sestre su mi bile super, osim jedne koja je bila malo distancirana prema roditeljima, ali za djecu je bila u redu.
    Ovo mi je jedno od pozitivnijih iskustava bolnice, prije 3,5 god je starija kći završila na Šalati gdje su nam posjeti bili dozvoljeni samo sat vremena dnevno i to je to. Pet min prije 17. bi sestra došla na hodnik i rekla da se opraštamo i idemo doma. Tako reći nas sve tjerala doma. Mala je imala jedva nešto više od godine dana, jedino mi je utješno bilo to što su je sestre obožavale i nosile sa sobom naokolo. Jedva sam preživjela tih tjedan dana, ali i to je prošlo.
    Oprostite, ali nisu mi jasne osobe koje radije podvrgnu svoje dijete riziku tko zna kakvih komplikacija, nego da dijete ostane koji dan na pretragama i vidi se u čemu je problem. Ako je dijete bolesno i poslani smo u bolnicu,a tu dijete žele zadržati, onda vjerojatno postoji razlog za to. Sigurno to nije njihov hir da se dijete ostavi na liječenju, jer nemaju dosta djece. Bolnice su krcate i oni svakoga tko zaista nije u lošem stanju radije pošalju doma pa pozovu sljedeći dan na ponovnu kontrolu, nego da ostavljaju djecu bez veze, naravno uvijek uz napomenu da ako se išta promijeni ili pogorša odmah se javiti njima. Ja bih radije ostavila dijete i da ga viđam samo onih sat vremena, nego da se nedaj Bože nešto desi djetetu mojom krivnjom jer mi je bilo teško što mora na liječenje. Ipak oni imaju iskustva s takvim stvarima i mogu pomoći, a što mogu ja doma učiniti ako što pođe po zlu.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Ako je dijete bolesno i poslani smo u bolnicu,a tu dijete žele zadržati, onda vjerojatno postoji razlog za to. Sigurno to nije njihov hir da se dijete ostavi na liječenju, jer nemaju dosta djece. Bolnice su krcate i oni svakoga tko zaista nije u lošem stanju radije pošalju doma
    moje je dijete porezalo prstic. dosli smo u bolnicu na operaciju, to su mu zasili i htjeli ga ostaviti 7 dana u bolnici na odjelu opeklina na kojem su posjeti dopusteni samo sat vremena. apartmana, ofkors, nije bilo.

    koji je, po tvom misljenju, bio razlog zbog kojeg bi ga zadrzali?

    oni imaju iskustva s takvim stvarima i mogu pomoći
    oni bi ga nakon operacije ostavili u sobi, uplakanog, i do jutra ga nitko ne bi gledao, pitala sam ih, rekli su da ne bi.

    Ja bih radije ostavila dijete i da ga viđam samo onih sat vremena, nego da se nedaj Bože nešto desi djetetu mojom krivnjom jer mi je bilo teško što mora na liječenje.
    a ja nisam htjela da zbog neznatne fizicke traume moje dijete dozivi tesko psihicku traumu zbog odvajanja.
    pa sam ga odvela 'na svoju odgovornost'. bio je prilicno u soku samo zbog tih nekoliko sati koliko je bio bez nas dok smo cekali doktora

    ne, nisam sigurna da oni to rade zato sto je to bolje za nasu djecu. ne mislim da to rade zato da bismo se mi ljutili ili da bi se djeca traumatizirala. no uvjerena sam da dok su smisljali postupnike i rutinu nisu mislili na to kako ce djeca podnijeti odvajanje, i da im na prvom mjestu jest fizicka dobrobit no ne vide da je to sve skupa isprepleteno

    i da bi roditelje trebali ukljuciti u proces lijecenja, a ne gledati kao protivnike

  44. #44
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Gle jedno je porezotina koju prišiju najvjerojatnije pod lokalnom anestezijom i za to mi nije jasno zašto ostaviti dijete 7 dana u bolnici ( iako ja sam očiti dokaz da se treba ostati barem par sati nakon takvog zahvata pod prismotrom liječnika, jer sam imala zakašnjelu reakciju na lokalni anestetik koji sam dobila i bila u nesvjesti sljedećih 18 sati nakon jedne pretrage, a nakon običnog vađenja krajnika oko dva sata). Ali opet, operacija je operacija i svaka sa sobom nosi izvjestan rizik za pacijenta.

    A opet teško je usporediti situaciju porezanog prsta kod kojeg je potrebno šivanje ( ne umanjujem ozbiljnost situacije i to je ozbiljna rana), previjanje i najvjerojatnije injekcija tetanusa, s situacijom u kojoj se bebi od niti mjesec dana pojavljuje krv u stolici. Dakle u prvom slučaju bih najvjerojatnije i ja uzela dijete doma na kućno lijećenje, dok u drugoj situaciji to ne bih učinila niti u kojem slučaju. Ipak su unutarnja krvarenja kod kojih uzrok nije vidljiv zaista uzbiljna stvar i ne bih htjela jednoga dana lupati u zid glavom kako sam ja kriva što se dogodilo ovo ili ono. Moguće je da je krv u stolici reakcija na neki sastojak u prehrani na koje je dijete alergično ( to je jedan od pokazatelja alergije, zato i testiraju stolicu kod sumnje na alergije na hrani, jer ti krv ne moraš vidjeti da budeš siguran da je nema), a može biti i nešto što je zaista ozbiljno i zahtijeva punu liječničku skrb.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    sve ok, ali ti kazes da valjda imaju neki razlog uvijek kad zele zadrzati.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Klaiceva ima problem da za neke stvari rutinski imaju proceduru da se ostaje u bolnici toliko i toliko dana, a ne analiziraju slucaj do slucaja. Jer moj Vid je s 10 mjeseci imao urino infekt. Rutinski im je da djete ostaje u bolnici 10 dana kod urinoinfekta. Ja sam potpisala da ga vodim doma jer je on osim temperature bio ok, nije povracao, pio je dosta tekucine. Doma je pio antibiotik i sve je bilo u redu. Da se nesto zakompliciralo ja bi ga opet dovela.
    Moj necaka su sa slomljenom rukom isto drzali 7 dana kao na promatranju dok dijete treci dan nije podivljalo pa su roditelji opet potpisali i odveli ga doma i normalno dosli na kontrolu za par dana. tako da su ti njihovi razlozi stvarno za razmatranje.

  47. #47
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa
    Oprostite, ali nisu mi jasne osobe koje radije podvrgnu svoje dijete riziku tko zna kakvih komplikacija, nego da dijete ostane koji dan na pretragama i vidi se u čemu je problem. Ako je dijete bolesno i poslani smo u bolnicu,a tu dijete žele zadržati, onda vjerojatno postoji razlog za to.
    ...
    Ja bih radije ostavila dijete i da ga viđam samo onih sat vremena, nego da se nedaj Bože nešto desi djetetu mojom krivnjom jer mi je bilo teško što mora na liječenje. Ipak oni imaju iskustva s takvim stvarima i mogu pomoći, a što mogu ja doma učiniti ako što pođe po zlu.
    Ja isto ne bih ostavila dijete od mjesec dana u sobi s djecom od 5 do 12 godina. Možda ćeš i ti, kad malo bolje razmisliš o ovoj situaciji, prihvatiti da odvođenje bebe nije nikakav mamin hir. Sumnjam da je Sonji3333 bilo lako otići i da nije svjesna za što je preuzela odgovornost i bez da ju se ovako podsjeti.

    Sonja3333, nadam se da ćete čim prije dobiti dijagnozu i pomoći bebi

  48. #48
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    ja vas čitam i molim Boga da mi dijete ne završi u nikakvoj bolnici barem prije navršene 5. godine (pa ni nakon toga), makar mi se čini da nam ne gine vađenje 3.mandule i prije toga ali ako sam dobro pokopčala to je ambulantni zahvat nakon kojeg se isti dan ide doma.
    isto želim i svoj dječici kojoj bolničko liječenje nije krajnja nužda

  49. #49
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    inače, kao budući psiholog smatram da psihičko zdravlje djeteta nije ništa manje važno od fizičkog, te da se mora pronaći neki kompromis u slučaju bolničkog liječenja da jedno ne ide nauštrb drugog.
    moje dijete je senzibilno, dovoljna joj je trauma u životu bilo prisilno vježbanje kod Polovine zbog manjih motoričkih problema kojem smo mi bili uvijek nazočni, a svejedno je ostavilo posljedice.
    u slučaju potrebe za bolničkim liječenjem, dijete ne ostavljam samo ni pod koju cijenu. pa makar se svađala sa cijelim osobljem i kampirala ispod kinderbeta/kreveta.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno Klaiceva

    Ja sam sa svoje troje djece prošla sve zagrebačke bolnice zbog raznih razloga (Rebro, Šalata, Vinogradska i Klaiceva) i problemi o kojima pišete uopce nisu problemi Klaiceve nego cijelog naseg zdravstvenog sustava. Svugdje je tako, u nasem zdravstvu jednostavno nije dovoljno razvijen sustav ambunatnog liječenja i zato se djeca ostavljaju u bolnici čak i samo zbog obrada jer inace ne mogu doci na red za sve pretrage. Naravno da je to strasno ali ponavljam to nije problem Klaiceve bolnice koja je po mojem iskustvu daleko iznad svih ostalih dječjih ustanova. Glede dr Jadrešina, moje dijete je njegov pacijent i nemam dovoljno rijeci pohvale na njegov racun- strucnost, ljubaznost, susretljivost tako da vjetujem da u nekim situacijama postoje nesporazumi i ne treba zbog toga pljuvati po nekom doktoru ili cijeloj ustanovi vec mirne glave popricati sa lijecnikom...Ja s njim nisam imala nikakvih problema i nitko od njegovih pacijenata s kojima se susrecem na kontrolama nije. Eto, to su moja iskustva

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •