Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 478

Tema: Karlovac - kolko ima forumasa/ica iz Ka i okolice??? - 3

  1. #1
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno Karlovac - kolko ima forumasa/ica iz Ka i okolice??? - 3

    ovo je nastavak topica Karlovac - kolko ima forumasa/ica iz Ka i okolice??? - 2

    Cure, idemo? :D

    Baby fitness i u Karlovcu
    KARLOVAC - I u Karlovcu je formiran Unicefov stručni tim za provođenje njihove kampanje "Prve tri su najvažnije". Voditeljica tima je doktorica Gordana Došen, karlovačka pedijatrica, zatim psihologica iz Dječjeg vrtića Karlovac Ana Rupčić, te viši fizioterapeut Ivana Simić i zajedno će održati šest besplatnih radionica baby fitnessa.
    Način je to da se masažom, razvojnom gimnastikom i psihološkom potporom spriječi poremećaje u ranom odnosu majka-dojenče, pojasnila je dr. Došen.

    - Znamo da recepta za dobro roditeljstvo nema. Dijete uči nas, mi učimio njega i istovremeno od njega. Putem tih signala koje dijete pokazuje svojoj majci odnosno roditeljima i koje majka zna prepoznati, ostvaruje se bolja bliskost i suradnja s djetetom, a dodir majke s dječjom kožom kroz te vježbe je u biti najvažniji u tom času - kazala je dr. Došen.

    Baby fitness namijenjen je bebama od prvog do 12.-og mjeseca starosti i njihovim roditeljima. Radionice u Karlovačkoj županiji održavat će se sve do srpnja, dva puta mjesečno.

    - Baby fitness radionice pod pokroviteljstvom UNICEF-a, u našoj županiji predviđene su tijekom svibnja, lipnja i srpnja. Mi ćemo ih organizirati u svim mjestima gdje se za to pokaže potreba i interes. Radionice će se održavati u Karlovcu u prostorijama "Poliklinike dr. Došen" na Petra Zrinskog 7, a u ostalim mjestima u dogovoru s ljudima koji će nam pomoći u organizaciji, to su uglavnom ili zdravstvene ustanove ili vrtići - dodala je dr. Došen.

    Prvi baby fitness već je održan, a svi zainteresirani mogu se već prijaviti i za drugu i to na telefon 098/611-400. Preporuka je da se svakako jave oni roditelji koji imaju neke strahove ili su nesigurni u pristupu svojoj bebi.

    - Ako pomalo osjećaju nesigurnost, strah ili ne znaju kako da pristupe svome novorođenčetu, pa se pitaju zašto plače, je li gladno, kako ga podići, kako ga nositi, kako olakšati dojenačke kolike... to je sve dio roditeljske svakodnevice. U početku su te međusobne interakcije s djetetom vrlo kompleksne i im u tom času želimo najviše pomoći, da steknu određenu sigurnost i uživaju - naglasila je dr. Došen.

    Nakon što završi, a ovisno o interesu, projekt bi mogao biti nastavljen i izvan Unicef-a, ako se u njegovo sufinanciranje uključe Udruge ili lokalna samouprava.
    http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/?v=23219

  2. #2
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    To se treba ići s bebom?Ili mogu i prije nego rodim?I ja bi rado otišla,ako ništa onda bi mogla u 6. ili 7. mjesecu.Ustvari,nazvat ću pa da vidim.Jesi ti pitala?

  3. #3
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Nisam još pitala. Tražim društvo pa da idemo skupa.
    Ako hoćeš ići sad, posudit ću ti ja bebu

  4. #4
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Da, moraš ići s bebom. To ti je BABY fitness.
    Danas kod dr. Došen vidjela sam slike s prve radionice.

  5. #5
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Ma,to sam i mislila da treba s bebom.Ja sam mislila ponijeti kakvu lutku pa da se učim
    A niš budem se požurila roditi pa stižemo i nas dvije.

  6. #6
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Prenosim ovu vijest sa portala Radio Mrežnice http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/?v=23289:

    KARLOVAC - Grad Karlovac povećat će iduće godine pomoć za novorođenčad koja sada iznosi tisuću kuna. Najavio je to dogradonačelnik Josip Zaborski, ističući kako je to jedna od mjera, iako minimalna, kojom se nastoji poboljšati katastrofalna demografska slika.
    - To ćemo na godinu sigurno učiniti. Neke sredine stvarno idu u neobično visoke naknade, mi toliko ne možemo jer, hvala Bogu, u Karlovcu se rađa značajan broj djece. Opet, s druge strane, uz državu, koja također pomaže, te Karlovačka županija, ali kod nas je demografska situacija katastrofalna i sami moramo procijeniti što nam je moguće učiniti - priče Zaborski.

    Ističe kako je niz mjera kojima se indirektno nastoji pomoći u poboljšanju demografske slike – od vrtića, jednosmjenskog rada škola, pa do zapošljavanja, a povećanje iznosa za novorođene bebe, kaže, ono je što Grad može učiniti konkretno.
    - Sigurno je da ćemo u idućem proračunu povećati sredstva, ali to nisu neki veliki pomaci, neće biti ekspanzije rođene djece samo zbog toga što Grad ili Županija jednokratno dadu nekakav novac. To je minimum koji moramo učiniti, ali to je pomak, ono što možemo konkretno učiniti. Ali, posredno, tu je puno drugih stvari - od osiguranja vrtića i škola, do svega onoga što se čini da se poboljaša život - rekao je Zaborski.

  7. #7
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Dakle, cure (i dečki), idemo na treće sljedeće godine?

  8. #8
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Dakle, cure (i dečki), idemo na treće sljedeće godine?
    ah, mi ne spadamo pod grad karlovac

    ništa od akcije

  9. #9

    Početno

    Bok cure i decki!
    Vidim da se spominjao baby fitness...mogu doci i trudnice i zainteresirani kao promatraci, samo se javite na navedeni broj.

  10. #10
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Sljedeća baby fitness radionica bit će 2. lipnja u 17 sati u Poliklinici dr. Došen, Trg P.Zrinskog 7 (Korzo).

    Najave na tel. 098 611 400.

    Radionica je besplatna.

  11. #11
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Mi smo se prijavili :D

  12. #12
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Zvat ću i ja sutra pa ako ne rodim do tada da malo vidim!

  13. #13
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Kako, kako se zaboga naručiti na uzv kukova na ortopediji na Švarči??!!!

    Zovem već dva tjedna na dva broja (608352 i 608090) i nitko se ne javlja. Zovem neki treći broj (isto ortopedija) i kažu mi da zovem na te brojeve, to su njihovi šalteri. Nicols ode danas gore, a oni rade do 14h pa nije niš obavio. Kaj stvarno trebamo ići tamo ujutro samo da se naručimo?
    Gdje su?

  14. #14
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Nazovi u 7 ujutro. Ja jesam.
    A bit ćeš naručena za mjesec i pol. Toliko smo mi čekali. I morali smo produžiti uputnicu.
    Na web stranici bolnice možeš vidjeti listu naručenih (osobe su označene inicijalima).
    Bilo bi puno lakše da se naručuješ preko web stranice. Ispuniš i klik.

    Današnji događaj. Stvarno ne kužim mame koje mrcvare svoju djecu. Vraćam se danas kući oko pola 11, već je vruće. Ide mama i dijete u kolicima od godine dana. Plače. Urla. Prži sunce, sve treperi. Nigdje hlada. A dijete crveno u licu, bez kape, bez suncobrana (bio je sklopljen), bez ikakve zaštite. Stvarno ne znam kak joj nije jasno da je djetetu možda vruće pa plače.

    I pozdrav roditeljima koji neće reći dobar dan jer se brinem za sigurnost njihovog djeteta u prometu. Moj savjet povećava sigurnost djeteta, sprječava ozljede, spašava život, vaša (ne)briga i kršenje zakona samo ga ugrožava. Na žalost u Hrvatskoj postoje roditelji čija su djeca poginula jer njihovi roditelji nisu imali 10 sekundi vremena zavezati ih. Vaše dijete nije vreća krumpira.

  15. #15
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    A zato nam se ped. smijao kad smo pitali kada moramo ići na uzv, rekao je "odite sutra" i ovak

    (sestra nam je napisala uputnicu bez datuma )

  16. #16
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Skočite OVDJE i čestitajte!!!

  17. #17
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Za bobu i bebicu

    Hajde honey, pliz, pliz,
    napiši kak je bilo na fitnessu. :D

  18. #18
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Hajde honey, pliz, pliz,
    napiši kak je bilo na fitnessu. :D
    Kaj sam ja dežurni zamorac za tečajeve i fitnesse

    No dobro, bili smo.
    Mogli ste nam se pridružiti, ali imate još prilika

    Bilo je dosta vruće taj dan pa su bebice bile nervozne. Nemojte mi zamjeriti što nema previše detalja jer nisam od kukanja i kmečanja puno mogla pratiti. Tamo se bebice nisu dale previše gnjaviti s masažom i vježbanjem, ali nam doma super ide :D Ova moja šmizla se nakon dva dana vježbanja okrenula s leđa na trbuh, s tri mjeseca i par dana. Sad se okreće na sve strane.
    Na početku je psihologica pričala o važnosti "prve tri" i povezujućem roditeljstvu. Pa smo učili kako se masiraju bebice. Izdrepali ih. Onda smo radili vježbice za motorički razvoj. Izrastezali ih. Inače, sve što smo vidjeli na tečaju imate na UNICEF-ovom DVD-u "Prve 3", koji smo dobili na kraju tečaja (imam jednog već doma, iz novina, pa ako nekome treba...).
    Na kraju smo se slikali.

    Zanimljivo kako na svim aktivnostima i događajima u gradu koji se tiču djece i roditeljstva srećem jedne te iste ljude, nije toliko ni čudno

  19. #19
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Mogli ste nam se pridružiti, ali imate još prilika
    Trebali smo, ali nisam imala kamo s M. A da je vodim sa sobom, njoj bi bilo zanimljivo prvih 15 minuta, a i ne bih se mogla koncentrirati na J i sebe.

    Citiraj Honey prvotno napisa
    Zanimljivo kako na svim aktivnostima i događajima u gradu koji se tiču djece i roditeljstva srećem jedne te iste ljude, nije toliko ni čudno
    X

  20. #20
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Eto, karlovački roditelji postali neodgovorni.

    Brojni roditelji ne slušaju upozorenja i neodgovorno izlažu djecu sunčevim zrakama. Sunce šteti najmlađima, neki roditelji ne mare.

    Zaštitite svoje najmlađe

    KARLOVAC - Unatoč brojnim upozorenjima liječnika da se djecu do godine dana ne izlaže suncu zbog štetnih, katkad i smrtonosnih posljedica, mnogim roditeljima to očito nije dovoljno.
    Upravo posljednjih dana kada vrućine već ujutro dosežu svoj maksimum, brojne majke, očevi ili bake, bezbrižno i bez pretjerane zaštite svoje najmlađe neodgovorno odvode u šetnju.
    Pedijatrica Gordana Došen upozorava da djeca te dobi smiju biti samo u hladu.
    - Djecu treba zaštiti i biti s njima u hladu. Nikako s njima ne bi trebalo u toj dobi ići direktno na sunce. Da bi im se olakšale vrućine treba im omogućiti dovoljan unos tekućine, te ih odijenuti u vrlo laganu pamučnu odjeću koja ne prijanja uz tijelo - kazala je dr. Došen.
    I nešto stariji mališani na suncu ne bi smjeli boraviti kad je ono najjače. Ali ako vas i vaše dijete podne ipak zatekne na cesti, budite spremni - imajte šeširić, "sun block" kremu za sunčanje, dobrodošle su i sunčane naočale, te dovoljno tekućine.
    Došen pri tom napominje da je voda uvijek bolji izbor od čaja.
    - Roditelji često pribjegavaju čajevima, možda čak i pretjeruju. Slobodno se može ponuditi obična voda, prokuhana za djecu do šest mjeseci, te flaširanu za stariju djecu - dodala je dr. Došen.
    Dojite li svoje dijete, dovoljno mu je majčino mlijeko. Ne treba prokuhane vode.

  21. #21
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    I čudo jedno da smo mi u nečemu prvi.

    Prvi u Hrvatskoj dobili potvrdu
    13 karlovačkih autobusa sigurno za prijevoz djece

    KARLOVAC - 13 autobusa karlovačkog Autotransporta prvi su u Hrvatskoj dobili potvrdu da udovoljavaju uvjetima za prijevoz djece.

    Riječ je o autobusima marke BMC, proizvedenima prošle godine.
    Za razliku od ostalih, ovi autobusi imaju ugrađene sigurnosne pojaseve, ABS i sklopku za smanjenje opasnosti od požara.

  22. #22
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Akcija roda i policije vezano za autosjedalice u Klc polučila poražavajuće rezultate,mislim na broj vozila u kojoj su djeca bez sjedalica..Grozno je kad vidim skoro u svakom autu male kikače oko 2-3 godine kako bez sjedalice hopsaju u autu tijekom vožnje :/
    Matilda malo više info o toj akciji?!!

  23. #23
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

  24. #24
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Evo cijela info iz prve ruke.
    Na početku moram reći da imamo jako dobru suradnju s karlovačkim policajcima, ovo je akcija na njihovu inicijativu, malo većeg razmjera, nakon nekoliko blic kontrola ispred vrtića, sad smo bili na prometnicama grada. Budući da smo moja kolegica Elvira i ja bile uključene u akciju, nisu naplaćivali kazne, već su samo opominjali.

    Cilj ovotjedne akcije bio je da pohvalimo i nagradimo roditelje koji brinu o sigurnosti svoje djece u vozilu (koriste AS i pojas), a one koji ne poštuju Zakon o sigurnosti prometa na cestama, tj. ne voze svoje dijete u AS ili starije dijete nije vezano pojasom, policija je ovaj put odlučila samo pismeno opomenuti,registrirani su kao prekršitelji, jedino nisu platili novčanu kaznu.
    Nakon policajčeve opomene prilazila sam ja i ovisno o dobi djeteta savjetovala korištenje AS (za djecu do 5 godina) i vezanje pojasom uz booster za stariju djecu. Roditelji su dobili i Rodinu brošuru i letke o AS.
    Najviše sam se susrela sa satrijom djecom (od 5 do 12 godina) koji su bili na stražnjem sjedalu, ali nevezani.
    Od njih sam odmah tražila da se vežu (većina njih niti ne zna što je pojas, počeli su se krivo vezati ili ne znaju gdje bi zakopčali pojas), a zatim roditeljima pokazala kako pojas djetetu ide preko vrata i da dijete još treba i booster.
    U automobilima su bile prestare sjedalice, neučvršćene, neispravne, djeca nisu bila ispravno zavezana, pojasevi prelabavi, čak i neke koje nisu bile primjerene kilaži djeteta.
    Naišla je jedna obitelj: tata vezan, otraga sjede mama i dvoje djece (3,5 godine i 10 mjeseci). Najmlađe u sjedalici (neučvršćena, prestara, okrenuta prema majci, dakle bočno, pojasevi neispravni, nije primjerena dobi djeteta), starije nevezano, kao i mama. Platili bi 1500 kn kazne. Dobili su pismenu opomenu.
    Jedan tata je imao pravilno postavljenu AS (ali je i bio u travnju na pregledu AS) i jednom tati smo učvrstili AS i ispravili pojaseve.

    Policija će i dalje kontrolirati, ali i naplaćivati kazne. No, AS se ne koristi da ne biste platili kaznu, već da bi vaše dijete bilo sigurnije u vozilu: u 70% slučajeva AS smanjuje rizik od smrtnog stradanja i 60% od ozljeđivanja.
    Isto tako platit ćete kaznu i ako imate AS, a dijete nije vezano ili sjedi pored AS.

  25. #25

  26. #26
    helena

    Početno

    evo da se i ja predstavim,nova sam na forumu,majkasam dvoje dječice malih anđela od dvije i sedam godina i živim u karlovcu.nadam se ugodnu druženju

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Dobro došla !

  28. #28
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    helena

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    Helena dobro dosla!

  30. #30
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Helena, dobro dosla!
    Mi smo uvijek raspolozene za druzenje i setnje i kavice!

  31. #31
    helena

    Početno

    hvala na dobrodošlici....

  32. #32
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Bok Helena!

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Mi smo uvijek raspolozene za druzenje i setnje i kavice!
    Ja nisam raspoložena za druženje i šetnje i kavice

  33. #33
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Predala zahtjev za produljenje. Nisam se penjala, nisam čekala redinu na šalteru, već direkt u urudžbeni. Ženska čist ljubazna, rekla no problemos.
    Jest da sam donijela na kraju i presliku osobne, zdravstvene i rodnog lista, ali potvrdu o zaposlenju nisam. Rekla sam nek traže ili nek nazovu poslodavca, tak ionak ne radi ovih dana.
    HZZO, nastavak.
    Ovaj put Duga Resa.
    A taman sam ih pohvalila :/

    Zvala sam ih danas da priupitam što trebam napraviti da nastavim koristiti porodni do godine dana djeteta.
    Ljubazna gospođa izdiktirala mi je: presliku rodnog lista djeteta, moje osobne i zdravstvene, potvrdu o zaposlenju... Molim :?
    Nazvala sam za pola sata, jer je meni totalno komplicirano dobiti bilo kakvu potvrdu o zaposlenju u tu svrhu, firma mi je iz Zagreba, a oni nikad čuli za takvo što. Morala bih im objašnjavati pol sata što će mi to, kaj da napišu, tko zna kad bi mi uopće stigla potvrda... Kažem kako ne mogu to dobiti, zašto to njima uopće treba, kad u drugim područnim uredima to ne traže. Ništa, njima piše (gdje, ne znam?) da treba taj dokument :?
    No, tak sam ja, ne bud lijena, potražila na imeniku broj središnjice i dobila njihovog pravnika, koji se čudom čudio što oni sve to traže. Rekao mi je budući da ja već koristim porodni dopust, ništa novog ne otvaram, samo ga lijepo i nastavljam koristiti do godine dana i ništa se osim naknade ne mijenja - moram doći u njihov područni ured i potpisati izjavu da nastavljam koristiti svoje pravo, ništa drugo. I da se pozovem na njega ako mi budu radili probleme.
    Niš, zovem ja treći put. Kažem što sam saznala i od koga, imenom i prezimenom, a ona meni: Ma to vam oni u Zagrebu neš' po svom :shock:
    Džizus, kao da je ona centar svijeta, a oni (mislim, njihova središnjica) nešto izmišljaju
    Tak sam se ja dogovorila s njom kak ću joj ipak donijeti kopiju rod. lista, osobne i zdravstvene, pa nek šalje dalje bez te potvrde pa ćemo kao vidjeti
    Dobra stvar je da je ona i nakon tri moja poziva, ispitivanja i kukanja ostala ljubazna

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    27

    Početno pozdravi

    Bok svim dragim Karlovčankama i onima iz okolice!
    Nova sam na forumu, a mama već skoro 13 mjeseci - imam malu razigranu kćerkicu Doru. Drago mi je da ste se ovako okupile jer sam već našla korisnih savjeta i informacija vezano uz mame i bebe u našem Klc-u

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    27

    Početno

    komentar na potvrdu za produljenje porodnog do godine dana: dobro je dok ne morate pisati službeni dopis još i poslodavcu da vam izda tu potvrdu koju traži hzzo u klc-u (i valjda samo tu i u duga resi). radim u državnoj upravi i par dana sam se telefonski natezala dok sam gospođama u kadrovskoj objasnila što uopće trebam i zašto, a onda sam morala to još i pismeno tražiti pa čekati 2 tjedna dok nisam dobila. kao, ja sam, od 400 zaposlenika (vjerojatno većinom žena) jedina koja je tražila tu potvrdu

  36. #36
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Bok ockica

    Ja sam predala zahtjev bez te potvrde.
    Dok bih mojim poslodavcima objasnila što je to i što će mi ta potvrda vjerojatno bi bilo prekasno i za predati ju Osim da ju sama napišem, isprintam i odem u firmu (u Zg) po nečiji potpis i pečat.
    Nije mi stvarno jasan taj njihov stav: "Ma to oni u Zagrebu nešto izmišljaju." Dok mi u samoj njihovoj središnjici objašnjavaju kako to ničem ne služi i da me nemaju pravo tražiti taj dokument. Mislim da je jasno tko tu nešto izmišlja

  37. #37
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne izmišlja Zagreb, nego izmišlja Ka županija i neka nadobudna pravnica koja želi napuniti ured papirima. U cijeloj državi ne treba samo u Karlovcu i eto u DR treba.

    Ja sam zvala HZZO u Zg i rekla žena da ne treba. U zakonu jasno piše. Čak ih je i opomenula da neka izvole poštivati zakon i da ne izmišljaju neke svoje zakone.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    27

    Početno

    dobro, sad sve znamo kaj nam treba/ne treba za drugi, treći i svaki idući porodni

  39. #39
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Veliki pozdrav !
    Kratko da Vam se predstavim, skroz sam nova na forumu- mama sam desetomjesečne curice, velike cicoljupke, ponosna dojilica (isključivo zahvaljujuči Rodi ) i pocetnica u forumskom druženju.
    Bas sam sretna sto Vas (nas) je dosta iz Klc, D. Rese...ako ustreba društvo za šetnju, moja curica i ja se veselo stavljamo na raspolaganje.
    Do idućeg pisanja

  40. #40
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ockica i enchi, baš mi je drago da ste nam se pridružile. :D

  41. #41
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj nicols prvotno napisa
    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Mi smo uvijek raspolozene za druzenje i setnje i kavice!
    Ja nisam raspoložena za druženje i šetnje i kavice

    Vi muški ste zaduženi za čuvanje klinaca dok se mi družimo i pijemo kavu.

  42. #42
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    U četvrtak, 28.8.2008., u 18 sati, u knjižnici Opće bolnice Karlovac (A.Štampara 3), održat će se Radionica o dojenju u organizaciji udruge RODA.

    Radionicu vode Rodine savjetnice za dojenje, a namjenjena je svim trudnicama, mamama i njihovim partnerima.
    Budući da je broj polaznika ograničen, molimo Vas da dolazak najavite na telefon 091/522-5500.

    Predviđeno trajanje je 2 sata.

    Radionica je besplatna.

    Veselimo se vašem dolasku

  43. #43
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Forumašice iz Ka i okolice:

    ana12
    annabell
    andjelak
    bobaibeba
    bony
    bubamarka
    Lavinija- članica Udruge Roda
    enca
    enchi
    Fairy
    helena
    Honey- članica Udruge Roda
    Huanita
    icepuran@htnet-dsl
    ivani
    ivory
    karfiolčić
    ljiljan@
    Mala2006
    maria71- članica Udruge Roda
    Matilda - voditeljica KA podruznice Udruge Roda
    maxovamama
    ml
    nicols
    Nina28
    ockica
    Pastrva
    Poison Ivy
    suncokret
    Tviti
    vanchee
    Zeera
    Zrina

  44. #44
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Hvala voditeljice podružnice na dobrodošlici, vesele smo što smo se pridružili forumašima!
    Bez obzira što imam već iskustvo u dojenju i nemam problema oko toga, interesira me da li bi svejedno bilo od koristi doći na predavanje 28. ili će se informacije odnositi isključivo na dojilice-početnice?

  45. #45
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    U Malu školu dojenja mogu doći svi, i budući roditelji, i mame dojilice početnice i seniorke.

  46. #46
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    enchi dođi, dođi :D

    Da se upoznamo.

    Imamo i nešto u planu što bi tebe moglo zanimati

  47. #47
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    E pa super onda, sad sam i nestrpljiva!
    Sutra cu zvrcnuti da se prijavim kak se spada pa se vidimo onda drugi tjedan :D
    Pokušavam animirati i neke frendice dojilice i bivše dojilice a sada trudnice da dođu ali me baš žalosti/čudi što su uvjerene da kao nemaju što više čuti i naučiti... E pa blago njima
    Do pisanja i viđenja!

  48. #48
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    enchi, dobrodosla

    Radionica Mala skola dojenja namijenjena je prvenstveno trudnicama i njihovim partnerima

    ako imas nekih konkretnih pitanja, ili zelis nesto drugo saznati od savjetnica koje ce voditi radionicu, molim te dodji pred kraj radionice (oko 19,30 sati) pa cemo popricati

  49. #49
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Hvala emily an dobrodošlici i info!
    Dodouše, sada me zbuniste svojim odgovorima... nisam trudnica, nemam trenutno konkretnih pitanja niti problema u vezi s dojenjem pa možda ne bi bilo fer zauzeti mjesto nekome kome je informacija potrebnija nego meni u ovom trenutku.
    Možda da nazovem tamo negdje 27.8. pa ako ima slobodnih mjesta da se uguram ili da se smo pojavim kako emily kaže oko 19.30?
    Joj, kak kompliciram...

  50. #50
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Samo nazovi, nema frke

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •