Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 342

Tema: bolovi u ranoj trudnoci

  1. #51
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Bebica je velika 4mm i srčeko kuca! :D

    Naravno da je doktor još uvijek jako oprezan i kaže da držimo fige da nastavi kucati i dalje.

    Bilo je jako gusto...taman mi je htio reći da se nažalost ništa ne vidi, a kada ono! MM je vidio skupa s njim, tek su onda meni okrenuli.

    Eh! Odoh sada malo povraćati...

    Hvala vam cure na podršci!

  2. #52
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I mene sve nešto bolucka, ne znam jel su leđa ili bubrezi, jel mjehur ili jajnici... Ma sva sam čudna. Sad sam 15 tjedana.
    Odnijela sam mokraću na urinokulturu pa ću sutra vidjeti jel šta raste. Nema mi ginića ovaj tjedan pa ću ga preduhitriti sa nalazima

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno

    joj tako mi je lakše kad čitam da svi imate neke slične tegobe ko ja...
    ovo je prestrašno kako boli i više puta dnevno se uvatin u mislima tipa pa jel sigurno ovo u redu, a da zovem doc., itd... thanks cure jako ste me smirile!!

  4. #54
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Bebica je velika 4mm i srčeko kuca! :D

    Naravno da je doktor još uvijek jako oprezan i kaže da držimo fige da nastavi kucati i dalje.

    Bilo je jako gusto...taman mi je htio reći da se nažalost ništa ne vidi, a kada ono! MM je vidio skupa s njim, tek su onda meni okrenuli.

    Eh! Odoh sada malo povraćati...

    Hvala vam cure na podršci!
    Čestitam :D :D :D . jeste li vidjeli ili čuli ? I koliko si trudna?

  5. #55
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    the enchantress SUPER! :D :D :D Bas mi je drago i ne brini, sad če bebica rast ko avion

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ako je bebica velika 4mm, to bi trebalo značiti da si ti trudna 6+4 do 7 nedelja. Nadam se da se "uklapaš" u mere i da će ti do poroda, a i posle sve biti školski

  7. #57
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Da, trebala bi biti 6+4 danas po FF-u. Ali dok kaže da je beba premala i uvjeren je da moram biti manje.
    Pa sam malo surfala i na poliklinici Harni kažu za 6 tjedan plod može biti 2-6mm. Mi smo onda ta perlo laka kategorija

    Ma nek im bude!

    Mi mazimo bušicu i bebicu i nadamo se.

  8. #58
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    da te utješim, i meni je isto tako bilo, nije se dobro vidio plod pa sam bila sva prestrašena (pogotovo jer sam prošče godine imala kiretažu jer se plod nije razvijao) ali sve je ispalo ok. prva tri mjeseca sve me nešto probadalo, smetalo, jajnici, bubrezi,svašta! ali,hvala bogu, sve je to prošlo, sad sam u 31. tjednu i napredujemo!

  9. #59
    Sandaaa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    the enchantress, moja bebica je 6+1 bila 4,3 mm, a 7+1 čak 8,8mm... Isto smo u startu malo kasnili, ali dalje sve nadoknadili. I sada je bebač za dva dana napredniji nego bi po mojoj računici trebao biti... Oni rastu brzo i nemoj se brinuti oko veličine bebe. Pa govorimo o mm, a beba u toj dobi dnevno raste oko 0,5 - 1 mm..

  10. #60
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    the enchantress, mi smo sad 8+1, a beba je za 6+5. imala sam kasnije ovulaciju, samo razmišljam pozitivno, isto kuca i mislim da će bebice narasti i nadoknaditi!
    ne mora sve biti savršeno po kalendaru

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Te rane mere ploda su poprilično nepouzdane, a i naši UZV aparati nisu baš uvek najprecizniji. Jako važno je i da ti je doc dobar i stručan UZV dijagnostičar i da je u tome iskusan. On može na pregledu pogrešiti za koji milimetar, a da tebe to jede danima, jer kao nije sve po PS-u, a zapravo se doc. zeznuo u proceni. Dešava se i to
    Samo pozitiva! I ja i dalje ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za sve nas da bude sve 5!

  12. #62
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Čestitam :D :D :D . jeste li vidjeli ili čuli ? I koliko si trudna?
    Samo smo vidjeli kako 'lupa'. Bilo nam je sasvim dovoljno. Za sada...




    Cure, mene doslovno ubijaju ove mučnine, jedva da nešto pojedem u danu.
    Kako se vi nosite s time?

  13. #63
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    ma... ja sam jutros krepavala od mučnine, malo je falilo da se ispovraćam.
    inače mi pomaže da non stop nešto po malo jedem, nažalost osjećam to po kilama, isto kao i vanesa.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj ivana83 prvotno napisa
    inače mi pomaže da non stop nešto po malo jedem, nažalost osjećam to po kilama, isto kao i vanesa.
    Grickala sam sve živo: suve kekse, štapiće, hleb, dvopek, voće, BADEME, ali mi je od B6 prestala mučnina na cela dva dana, a posle toga se značajno smanjila. Može imati veze i sa tim da sam tad bila ušla u 11 nedelju, u kojoj bi trebalo već da se povlače mučnine.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Sad mi je već mnogo lakše da istrpim kad mi stigne muka, jer nije jaka, ali mi zato i dalje sve smrdi ili mirisom guši.

  16. #66
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    the enchantress
    Ja sam 8+2, do jučer sam imala cijelodnevne mučnine, kontrolirala sam se da ne ispovraćam sve. Ono što pojedem na to mi se poslije povraća, i više to ne mogu smisliti. Ali izgleda da je jutros nešto lakše, probudila sam se , skoro pa nema mučnine. Čak sam uspijela napraviti ručak, fino sam ručala i opet mi nije muka. Jeli moguće da sa 8 tj. već prestaju mučnine, ja sam mislila da će to duže trajati :? I snaga mi se pomalo vraća

  17. #67
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Jučer sam 3 puta... i mislila sam da ćemo danas po istom scenariju, no gle čuda, bolje mi. I to od ručka u 13 i do sada cijela 2 sata!

    Inače, kupila sam Donat Mg i izgleda da pomaže što se onih grčeva i bolova tiče.
    Neke šumeće tablete su mi samo izazivale povraćanje koliko su bile slatke.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Mene je malo bilo poplašilo to što mi se smanjila mučnina (ne valja kad je imaš, ne valja kad je nemaš ), ali sad sam ok, jer je i dalje po malo osećam. Meni je Donat pomogao za stolicu, koju sam izazivala sa glicerinskim čepićima, jer drugačije nije moglo. Ali mi se čini, ma kako je gadnog ukusa, da mi je pomogao generalno da se osećam bolje.

    Btw, nemoj piti NIKAKVE šumeće, jer sadrže jako štetan aspartam. Osim toga sam čitala da magnezijum u količinama koje su nama dostupne, ne može pomoći protiv kontrakcija materice

  19. #69
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja isto imam problema sa stolicom, i to baš problema. Moja stolica je inače svakodnevna, i zato mi je ovo sad problem, morat ću i ja nešto poduzeti. I još sam primjetila da nakon stolice mi izađe kao nekakav iscjedak-ugrušak, smeđkasti, kojeg inače nemama, jedino tada. Može li to biti od naprezanja, jer ze zbilja namučim. Ili možda da se uopće ne naprežem. Imate li sličnih problemčića?

  20. #70
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Mene je malo bilo poplašilo to što mi se smanjila mučnina (ne valja kad je imaš, ne valja kad je nemaš ), ali sad sam ok, jer je i dalje po malo osećam..

    Btw, nemoj piti NIKAKVE šumeće, jer sadrže jako štetan aspartam. Osim toga sam čitala da magnezijum u količinama koje su nama dostupne, ne može pomoći protiv kontrakcija materice
    Eh, to je i meni danas. Kako mi je bilo muka samo ujutru, sva sam se prepala što ne valja samnom i stalno si prepipavam grudi.

    A što se Mg tiče, baš sam izludila ženu u ljekarni jer sam tražila Mg bez aspartama i ikakvih otrovnih sastojaka, a ona mi je rekla da to NE POSTOJI

    da svi imaju nešto što ne valja...meni je to bilo jako smiješno jer me tako zbunjeno gledala kao da tražim ne znam kaj, a ja se samo ne bih rado trovala.


    Rebeca, meni je stolica bila koma prije glic. čepića (živjeli!), a i prije mi je znala puknuti sluznica pa bi bilo i krvi i crvene, i smeđe i roskaste.
    Čak sa samu sebe toliko preplašila prije godinu dana da sam otišla doktoru za 'guze' koji me umirio i objasnio mi to o pucanju sluznice. Uglavnom, njegov savjet je bio da kada god osjećam da će 'teško' ići da stavim čepić. I to mi je bio savjet koji zlata vrijedi. Pogotovo sada.

    Hej, Vanesax, si se navukla na čepiće? Frendica mi je rekla da su njena crijeva doslovno postala ovisna i da joj onda teško ide bez njih.

    Oprostite na podužem post, vidi se da mi je bolje

  21. #71
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    nakon mnogoooo neg. testica dobijem nekoliko pozitivnih odjednom, no kad sam hitno otisla kod dr kaze da nista ne vidi. nema nicega osim zadebljanog endometrija uzv'29 dan ciklusa. sutra idem ponovo(35dc) pa neznam sto ocekivati, kad se treba ista vidjeti?nemogu docekati jutro i bhcg, pa skracujem vrijeme s vama

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    90

    Početno

    Cure, pitanjce imam!
    Danas nam je točno 6 tjedana, noćas sam spavala O bodova od bolova u križima. Ne mogu se namjestiti, pašu mi tek neki luđački položaji i to nakratko. MM je izludio od vrtnje po krevetu. Recite mi samo ako je još koja od vas imala takve bolove u križima. Možda je sve OK, pa brijem, ali voljela bih znati! Tnx!

  23. #73
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj jkitanov prvotno napisa
    nakon mnogoooo neg. testica dobijem nekoliko pozitivnih odjednom, no kad sam hitno otisla kod dr kaze da nista ne vidi. nema nicega osim zadebljanog endometrija uzv'29 dan ciklusa. sutra idem ponovo(35dc) pa neznam sto ocekivati, kad se treba ista vidjeti?nemogu docekati jutro i bhcg, pa skracujem vrijeme s vama
    Mogu ti reći moj tijek događanja po danima ciklusa, ako će te to smiriti.

    DC 31 prvi odlazak ginekologu - zadebljani endomentrij
    DC 38 vidi se GV, ali plod ne
    DC 46 vidjeli smo srčeko kako kuca

    no ono što sam naučila jod cura na forumu je da smo mi sve različite i nekima se bebica pokaže prije, nekima kasnije.
    Ne brini.

    Držim fige da je sve ok.

  24. #74
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Iva30 prvotno napisa
    Cure, pitanjce imam!
    Danas nam je točno 6 tjedana, noćas sam spavala O bodova od bolova u križima. Ne mogu se namjestiti, pašu mi tek neki luđački položaji i to nakratko. MM je izludio od vrtnje po krevetu. Recite mi samo ako je još koja od vas imala takve bolove u križima. Možda je sve OK, pa brijem, ali voljela bih znati! Tnx!
    Evo, mene bole i sada dok ovo pišem.
    Ja inače mogu zaspati kao klada, a pogotovo sada, samo me boli jako ujutro kada se probudim i ne mogu se više namjestiti.

    No prođe u toku dana.

  25. #75
    Sandaaa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    [quote="A što se Mg tiče, baš sam izludila ženu u ljekarni jer sam tražila Mg bez aspartama i ikakvih otrovnih sastojaka, a ona mi je rekla da to NE POSTOJI

    da svi imaju nešto što ne valja...meni je to bilo jako smiješno jer me tako zbunjeno gledala kao da tražim ne znam kaj, a ja se samo ne bih rado trovala. [/quote]

    Vezano uz Mg - u trudnoći bi po riječima moje gin, a i tete u ljekarni, trebalo uzimati isključivo Mg Glycinate jer samo on služi za opuštanje mišića znači sprečava grčenje i bolove koji vrlo vjerojatno dolaze od manjih kontrakcija koje ponekad nisu niti vidljive na ultrazvuku.
    Sve ostale vrste Mg služe prvenstveno za jačanje krvožilnog sustava dakle imaju upravo suprotni efekt od Mg Glycinate. Inače na našem tržišu može se kupiti Mg Glycinate od Kala.

    the enchantress, kad ideš opet na ultrazvuK?

  26. #76
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Sandaaa prvotno napisa

    the enchantress, kad ideš opet na ultrazvuK?
    Uh, ovako, ginekolog na MPO SD mi je rekao da dođem ovaj tjedan ako ne mogu izdržati da vidim jeli sve ok, ili da dođem za 4 tjedna.

    Ja sam se odlučila za 4 tjedna opciju jer mi već sve to ide na živce, sve te priče ima ga-nema ga, premalo je i sl.

    Mada me ipak malo sada kopka...ali samo malo...kaj vi mislite?

    I da, probudila sam se danas i nije mi više muka.
    Je li to moguće i normalno, 7 tjedan sam.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    90

    Početno

    Joj, tnx!
    A valjda je to onda normalno. Mene bole isto i sad, dok sjedim. Ma strašno, valjda će proći kroz neko vrijeme... Danas ću si tek prebaciti karton kod drugog dr.-a, pa ne znam kad će me narućiti za pregled, ali možda odem kod privatnika na UZV samo da se smirim.

  28. #78
    Sandaaa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    the enchantress, ja sam na prvom pregledu bila sa 6+1 i dr. me sama naručila sa 7+1, a onda za 4 tjedna. Ja sam na prvom pregledu imala samo srčanu akciju, ali ne i prave otkucaje srca. to se vidjelo tek na drugom ultrazvuku. U tih se tjedan dana nisam nešto živcirala zbog toga jer sam mislila da je to jedno te isto. ali ispalo je da nije. na sreću, to sam saznala sekundu prije nego mi je rečeno, evo srčeko kuca. ali ja bih svejedno otišla uvjeriti se da je sve ok, radi vlastitog mira...

    a vezano za mučnine, ja sam ih imala do 11. tjedana, ali nikad prijepodne, najgore je bilo pred samo spavanje. i znalo je proći po par dana bez pravih mučnina, ali kad bi ponovo počele, nadoknadila sam sve zaostatke. nadam se da je kod tebe zaista situacija drugačija i da ćeš lakše to podnijeti...

  29. #79
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo isto i sa mnom, jutros se probudila, nema mučnina, a preko dana jučer onako malo nešto, uglavnom sam mogla jesti. Jeli normalno za 8+3 tj :? Ima li potrebe da idem dr. ovaj tjedan ili da čekam 4 tj., kao što je dr. rekao?

  30. #80
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    hvala puno! bhcg izvadila i sad cekam nalaz bit ce oko 13 gotov. nemislim ici danas kod dr ako je beta ok. pricekat cu jos par dana. nisam znala kada ocekivati ista na uzv, pa kad je dr rekla da nema niceg, uhvatio me strah. hvala na informacijama!

  31. #81
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    e da, a moja sestra ima bebaca od 11mj. kada je ostala trudna isto nakon dugog cekanja, nije mogla spavati od straha kako se namjestiti. kupila je jastuk za trudnice u obliku polumjeseca preko kojeg je prebacila nogu i bilo joj je udobnije i manje je boljelo. kad je trbuscic poceo rasti od straha je spavala na sjedecki. inace je navikla spavati na trbuhu. poslje se taj jastuk koristi za dojenje. mozda nekome moze tako sta pomoci bar da se ne vrti po krevetu.

  32. #82
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    evo bete 780 :D kaze dr da cekam do 7-mog tj, za uzv, a ja ode na miru odspavati malo

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Čestitam, i neka ti bude školska trudnoća i porod! :D :D :D

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    makedonija
    Postovi
    112

    Početno

    jkitanov ma divna vest sad se opusti i uzivaj u svojim trudnickim danima :D :D :D

  35. #85
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj jkitanov prvotno napisa
    evo bete 780 :D kaze dr da cekam do 7-mog tj, za uzv, a ja ode na miru odspavati malo
    Čestitkei želim ti da jednu bezbrižnu trudnoću!

  36. #86
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    jkitanov Super!

    Cure, da li neka od vas osječa te Round Ligament Pains, tj. bolovi istezanja ligamenata, najčešćee se javljaju u donjem djelu trbuha, kao nekakva kratkotrajna probadanja i rastezanja???

  37. #87
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    ja ih osjećam od prvog dana trudnoće, dr mi je samo rekla- uska zdjellica

  38. #88
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    cure drage...da baš smo se sve našle na super mjestu

    ja sam se evo vratila sa UZVa i doktorica nije vidjela jedno srce, već 2 kako kucaju!!! imamo dvojajčane blizance i ja sam još sva u šoku, presretni smo i jedva čekamo vidjeti ta dva mala vražićka za...uh 30 tjedana :D

    što se tiće bolova i napuhanosti, zaista se može reći da su poduplani...i osječam svega pomalo, al neka, to se moji pilići gnjezde

    pusa svima, i želim i vama ovako uspješne UZVeve evo jedan Apčih da bude još kojih duplića...ha ha ha



  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Kik@, jel su kod tebe duplići?

    Mene ne bole ti ligamenti, a to valjda što sam lakša za preskočiti nego za zaobići

    Btw, vrkuta je jako dobra za jačanje materičnih ligamenata, ali to tek od 4. meseca

    Roza, puse za tebe i tvoje dupliće

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Cure, trudna sam 11+4 i danas me počelo boleti u donjem delu leđa tako da mi se širi bol u kukove i osećam pritisak u materici (sve to kao kad je tu M) + što me povremeno štrecne i "zagrebe" po cerviksu. Inače sam na dabrostonu od skoro samog početka T, zbog sukrvice nepoznatog porekla. Zato i mirujem sve vreme. Pomislila sam da nije od previše sedenja, ali je to ipak drugačija bol, ona koja me zabrinjava, tim pre što sam već nekoliko puta prošla spontani. Iskustva, predlozi?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Niko ništa?

  42. #92
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    :D evo nisam mogla cekati da vidim moj mjehuric koji je sad 5,6 sa 4,6mm hvala svima na cestitkama i nadam se da cemo sretno docekati proljece 2009

  43. #93
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    jkitanov SUPER!

    Vanesax ja imam često taj pritisak u maternici, valjda sam ga počela još i ranije osječat radi duplića...meni je taj osječaj još gori nego kad zaboli, radije bi probadanja nego to...baš nekako kao da mi je maternica puna plina...uf ne znam baš opisati, al gin govori da je skroz normalno...a meni nije drago...nemam svaki dan, al najčešće se pojavi kad ili stojim predugo na nogama na jednom mjestu (kuhanje ručka) i u popodnevnim satima...uvijek moram leći sat dva da se nekako stabilizira...grrrrrr nekad bi grizla kad se sjetim da imamo još dobrih 7 mjeseci ovog strepljenja...

    Jedva čekam da se moja banda rodi, nisam baš preluda za osječajem trudnoće, puno se više veselim mojim bebicama u mojim rukama...a i idem na carski...imala sam 2 operacije na srcu, i jedva sam podnjela prijevremeni porod prije 2 godine, a bebica nije imala ni 2 kila, zamisli dvoje da idem rodit prirodno, crkla bi!

    Uf, što mi je danas dan, idem išamarat MM

  44. #94
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Cure, trudna sam 11+4 i danas me počelo boleti u donjem delu leđa tako da mi se širi bol u kukove i osećam pritisak u materici (sve to kao kad je tu M) + što me povremeno štrecne i "zagrebe" po cerviksu. Inače sam na dabrostonu od skoro samog početka T, zbog sukrvice nepoznatog porekla. Zato i mirujem sve vreme. Pomislila sam da nije od previše sedenja, ali je to ipak drugačija bol, ona koja me zabrinjava, tim pre što sam već nekoliko puta prošla spontani. Iskustva, predlozi?
    Čestitam ti na "drugom stanju"
    Sve ovo što si napisala, meni je bilo puno više, a sada u 26. tjednu trudnoće, da nisam navikla na te smetnje i bolove, bila bi na hitnoj pomoći svaki dan

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ma mene to izluđuje
    1. Jer mi do sada nije bilo tako ni u pređašnjim trudnoćama, a ni sada, osim neposredno pred spontani
    2. Zato što sam sama kući i nemam kome da se požalim, a mm je na putu (tu kod vas u Cro)
    3. Nije jak bol, ali skoro da ne prestaje
    4. Snovi su mi ... brrrrr, ima svega i svačega (krvi, mrtvih, osakaćenih, g*vana), bolje da ne pišem dalje.

    Btw, ne znam zašto, ali imam neki feeling odpočetka kao da nosim blizance. Mislim, volela bih da je to istina, ali nemam razloga to da mislim jer sam imala 2 x UZV (5+6 i 7+4). Tada se videla 1 GV + anehogena senka (cista žutog tela). Mene do danas ne pušta taj osećaj.
    Još sad kad mi je Roza rekla da ima iste simptome, sad ću biti još više nafurana.
    Jedino me Pepita malo spušta.
    Svejedno, utešile ste me makar malo.

  46. #96
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Evo, samo da javim da nas je MM ipak sprašio doktoru, izgleda da je on radoznaliji od mene.
    Bebica je za 7 tjedana - ha ha! vidi ih sad!, vidjeli smo srčeko i tak, sve preslatko. Nismo opet čuli, ali ma tko ih šiša.

    Idući pregled je za 4 tjedna.

    Bio je drugi doktor koji me sada upozorio na ove bolove koje sve osjećamo, rekao je ono što ste već sve pisale da je to rastezanje maternice i da je to ok.

    A što se mučnina tiče, netko je napisao da kada izostanu da se onda duplo vrate.
    Potpisujem u potpunosti.
    Zadnja se tri dana nisam niti maknula iz kreveta i WC-a. To se zove come back!
    Uglavnom, dr. prepisao mirovanje i mislim da ću tako i ostati do kraja.

    Željela sam vas pitati, one koje povraćaju, kako se brinete za zube.
    Ja ih operem nakon svakog povraćanja.
    Frendica mi je rekla da ih želučana kiselina može jako oštetiti pa si mislim je li to dovoljno, a ne znam kaj bi još mogla.

    Pozdrav svima! Nadam se da ste sve ok.


  47. #97
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Kada sam zatrudnila s Patrikom imala sam toliko strašne bolove da sam već mislila kako je gotovo. Isto sam imala prije toga spontani i bila sam preplašena ko nitko. Još sam dobila i nekakav smećkasto krvavi iscjedak koji je trajao 3-4 tjedna. Izludila sam. Taj smećkasti iscjedak mi se pojavio i u ovoj trudnoći tako da igleda moje tijelo tako reagira na trudnoću. No što se tih bolova tiče ja sam u prvoj trudnoći stalno imala nekakva rastezanja, ubode, probadanja, grčeve i stalno sam bila u nekakvom stresu i napetosti. Razumijem da vas je strah i da nije ugodno kada te boli, ali probajte bar taj strah staviti u realne granice pa vidite da nas je mnogo trudnica to prošlo i da je normalno. I meni je ginekolog rekao da je normalno.

    OT mislim da zube nije dobro prati neposredno poslije povraćanja jer kiselina omekša caklinu i onda ju mi četkanjem dodatno uništimo no zaista nisam sigurna za taj savjet pa bi bilo dobro pitati stomatologa. Ja sam se nakon povraćanja od kada sam to saznala suzdržavala bar neko vrijeme ne oprati zube. Ogavno je, ali bolje i to nego da se zubići unište.

  48. #98
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Nakon povraćanja možete obilno isprati usta vodom, eventualno popiti malo mlijeka (malo je bazično, pa neutralizira kiselinu). Preporuča se barem pola sata ne prati zube upravo zbog toga što kiselina omekša caklinu. Isto i nakon jedenja agruma (naranče, mandarine, limunada).

  49. #99
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Diami
    odlično si informirana! ja bih svakako preporučila paste koje imaju visok udio fluora, i inače a pogotovo kod slučaja učestalog povraćanja...
    također trudnice kojima je loše od paste za zube, a ima puno takvih neka barem četkicom samo iščetkaju dobro zube, jer puno žena zbog mučnine na pastu jednostavno izbace pranje zubi iz svoje svakodnevnice!
    i naravno, najbitnije trudnoća nije kontrindikacija za popravljanje zubi!!!

    pusa svim mamama, trudnicama, i budućim trudnicama...

  50. #100
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj bzara prvotno napisa
    Diami
    odlično si informirana! ja bih svakako preporučila paste koje imaju visok udio fluora, i inače a pogotovo kod slučaja učestalog povraćanja...
    također trudnice kojima je loše od paste za zube, a ima puno takvih neka barem četkicom samo iščetkaju dobro zube, jer puno žena zbog mučnine na pastu jednostavno izbace pranje zubi iz svoje svakodnevnice!
    i naravno, najbitnije trudnoća nije kontrindikacija za popravljanje zubi!!!

    pusa svim mamama, trudnicama, i budućim trudnicama...
    b.zara :D :D :D
    Super ti je avatar!!!

    Ja perem zubiće svaki dan i čistim ih koncem. Moja ginićka mi je dala Fluonatril ali sam ja malo lijenkasta svaku večer uzeti tbl.
    Bila sam na kontroli i moja teta zubarica mi je rekla da je sve za pet valjda Pepita konzumira puno Ca

    B.zara šaljem ti jednu velikuuu

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •