Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 342

Tema: bolovi u ranoj trudnoci

  1. #101
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    pepitice moja
    draga, ne moraš uopće uzimati fluonatril! ginekolozi još uvijek daju tabletice, ali je dokazano da nemaju nikakav utjecaj na zubiće bebica!
    stvarno je najbitnije da dijete od malena stekne naviku pranja zubi i da što manje konzumira ljepljivu hranu - čips, flips i ostale "ipsove" i što više čvrste hrane ("čistače zubi")...
    ja uopće nisam ni sumnjala da su tvoji zubi zdravi, imaš veliku pohvalu od tete zubarke
    i veeeeeliku

  2. #102
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    zaboravila sam, hvala za avatar, jel da je baš dobar!!

  3. #103
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Hvala ti draga

    A što se tiče čipsa, smokija i ostalih stvari, u mojoj kući nema mjesta takvim stvarima, pa pretpostavljam da mi ni dijete neće to smatrati dijelom prehrane. Ponekad se mora udovoljiti djetetu, ali da to ne postane "normalna stvar".

    Avatar mi je savršen, ma da znaš da ti super pristaje :D :D :D nemoj ga ni mijenjati jer to si jednostavno ti

  4. #104
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo mene opet nešto bolicka, kratki mali oštri grčevi. Bilo me prestalo boluckati skroz i i opet jutros počelo. Imam osjećaj da sve se događa na smjene, samo da nisam mirna. Jedan dan jače mučnine, drugi slabost, treći iscjedak, četvrti boluckanje. Kad će se to sve zajedno smanjiti, osjećam se jako beskorisno, i nesposobno

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Mislim da su to ipak blagodeti prvog tromesečja. To će ti i Pepita sigurno potvrditi, a verovatno i ostale iskusne trudnice.
    Ja sam paničila na sve i svašta, jer sam imala spontanih, ali na nešto i ne možemo uticati.
    Ako ti je prijatnije, lezi, odmori malo, i generalno uspori tempo. Možda popiješ neki lagani čaj od domaće metvice da te primiri i to je to. Ako imaš jače grčeve, naravno da ćeš se javiti svom gin.
    i ~~~~~~~~~~~ da je to sve ok!

  6. #106
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Kad će se to sve zajedno smanjiti, osjećam se jako beskorisno, i nesposobno
    U drugom tromjesečju najvjerojatnije.
    A kad uđeš u treće još je gore nego u prvom, barem meni.

  7. #107
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uf, ja apsulotno ne mogu dočekat to drugo tromjeseče...isto kao i Rebeci, jedan dan probadanja, drugi dan iscjedak, treči glavobolja, četvrti mučnina, užas...danas imam upalu uha i užasne mučnine...ne da nisam nikom od koristi nego sam ko deblo koje se zasadilo u krevet i jedva se dignem na wc i skuhat ručak...u početku sam bila sigurna da ču uživati u ležanju i ljenčarenju...sad mi je puna pipa...

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    65

    Početno

    Ni ja nisam puno bolja, mucnine skoro cijeli dan srecom ne povracam za sad, Stalno sam nekako umorna. A sto se bolova tice isto svako malo nešto probada, pa kao mali grčevi (kao pms...). Najviše me boli navečer, valjda već budem umorna...s obzirom da ne volim spavat po danu znam zaspat i oko 9 navečer zadnjih mjesec dana pa eto brzo zaboravim na grčeve i onda drugi dan ajmo opet ispočetka...I ja čekam da sve ovo brzo prođe i da se malo hormoni normaliziraju he he...ah kad će to drugo tromjesečje

  9. #109
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Evo, i ja potpisujem RozuGrozu.

    Opet ti bolovi, nekad me bude po noći, iako nisu ono jaki za doktora.
    Dobila neki iscjedak pa idem sada malo čitati tu temu...


    Mučnine su me strefile da je to strava, postaje sve gore i gore, mislim da mi je želudac traumatiziran svim ovim povraćanjem i da ništa više ne može probaviti. Strah me bilo što jesti, a folnu ili prenatal ne smijem niti progutati jer je prije vani nego unutra. Imam osjećaj da živim na dvopeku i jogurtu. Sve drugo ide van.
    MM je neki dan čitao tu na forumu da je curama koje su išle pomogla akupunktura pa sam sada krenula na to. Vidjet ćemo.

    I kao i vi čekam drugo tromjesečje s nadom da bebica toliko ne pati od moje loše prehrane.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    bolovi su u prvom tromjesječju uzrokovani najčešće razvlačenjem maternice, ja sam ih imala i prvi put na početku i evo opet i sada. dr je preporučila umjerenu aktivnost i kod jačeg bola normabel da se maternica malo opusti.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Sorry za OT, ali ne mogu da ne prokomentarišem ovo. Čini mi se kao da su vaši lekari plaćeni da vam propisuju Normabele. Zapravo, i nisam sigurna koje su to tablete, ali vidim da se trudnicama (i ostalima) dele naširoko i šakom i kapom. Malo mi je to :?

  12. #112
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Normabel, pored što smiruje kao apaurin, opušta mišiće, a doktori ga mislim prepisuju jer je navodno na biljnoj bazi i nije štetan, iako, najbolje ga je uzeti ako ti stvarno stvarno treba...doktori ga znaju nerealno mnogo prepisivati...al to je sad ona nedoumica što je bolje, stres i strah ili ovaj lijek.

    Ja imam problema sa srcem pa ga dobijam, prije trudnoće sam ga znala uzet i 2-3 puta mjesečno, al sad stvarno izbjegavam jer dan nakon što ga popijem imam totalnu krizu i napad nervoze...ali nekad stvarno pomogne

  13. #113
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    RozaGroza samo sam 2 dana više trudna od tebe , pomozi...
    Kad sam ulazila u 12 tj. kod mene se sve smirivalo, mučnine, slabost, bolovi, dole kao da nije postojala maternica. A i tako je bilo jer se kako sam pročitala između 12-13 tj. maternica polako povalči u trbušnu šupljinu. Odkako sam ušla u 13 tj. opet se vratili neki kratki sijevajući bolovi, na trenutak kao da nešto sijevne u stomaku, jako kratka bol. Idući tjedan ću na pregled redovan, a do tada podijelite mišljenje i iskustvo sa mnom. Malo me buni, zadnja 2 tj. kao da nisam trudna sve se smirilo, a sad u 13 tj. neki takvi bolovi, nije to strašno, ali :?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    ja bi puhala i na hladno što kaže moja ginica i javila se odmah svojoj liječnici, zašto čekati idući tj i strepiti je li sve u redu, iako vjerovatno nema panike znam kakvi strahovi ti se motaju po glavi.

  15. #115
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    RozaGroza samo sam 2 dana više trudna od tebe , pomozi...
    Kad sam ulazila u 12 tj. kod mene se sve smirivalo, mučnine, slabost, bolovi, dole kao da nije postojala maternica. A i tako je bilo jer se kako sam pročitala između 12-13 tj. maternica polako povalči u trbušnu šupljinu. Odkako sam ušla u 13 tj. opet se vratili neki kratki sijevajući bolovi, na trenutak kao da nešto sijevne u stomaku, jako kratka bol. Idući tjedan ću na pregled redovan, a do tada podijelite mišljenje i iskustvo sa mnom. Malo me buni, zadnja 2 tj. kao da nisam trudna sve se smirilo, a sad u 13 tj. neki takvi bolovi, nije to strašno, ali :?
    Nisam RozaGoza , ali ja sam ti te male munje (sjevanja) isto imala. Pitala sam ginićku na kontroli kaj je to, i ona rekla širenje maternice, budući da je ostalo sve bilo OK (zatvorena itd.)
    A također mi se znalo događati da ponekad uopće nemam simptoma, a onda 3 dana rastura sve

  16. #116
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Točka, hvala ti . Imala sam ja tih svakakvih laganih boluckanja. Ali stvarno mi se bilo sve smirilo, može li biti zbog toga što su mi ovo dani inače očekivane menge ili to možda više nema vezez s tim?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Točka prvotno napisa
    Citiraj rebeca prvotno napisa
    RozaGroza samo sam 2 dana više trudna od tebe , pomozi...
    Kad sam ulazila u 12 tj. kod mene se sve smirivalo, mučnine, slabost, bolovi, dole kao da nije postojala maternica. A i tako je bilo jer se kako sam pročitala između 12-13 tj. maternica polako povalči u trbušnu šupljinu. Odkako sam ušla u 13 tj. opet se vratili neki kratki sijevajući bolovi, na trenutak kao da nešto sijevne u stomaku, jako kratka bol. Idući tjedan ću na pregled redovan, a do tada podijelite mišljenje i iskustvo sa mnom. Malo me buni, zadnja 2 tj. kao da nisam trudna sve se smirilo, a sad u 13 tj. neki takvi bolovi, nije to strašno, ali :?
    Nisam RozaGoza , ali ja sam ti te male munje (sjevanja) isto imala. Pitala sam ginićku na kontroli kaj je to, i ona rekla širenje maternice, budući da je ostalo sve bilo OK (zatvorena itd.)
    A također mi se znalo događati da ponekad uopće nemam simptoma, a onda 3 dana rastura sve
    Debeli potpis

  18. #118
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Rebecca, Nisam Točka al je potpisujem
    Ja se u*srala neki dan, niđe simptoma, par sati ništa, kao da nisam trudna....eh, kad su se vratili skužila sam da i nije tako loše kad ih nema...

    Mene danas rastura pritisak, jedva hodam...uzela sam čašu donata pa mi je kao malo malo lakše, al nekad jednostavno imam dana kad je grozno a nekad je izdržljivo...uglavnom mirujem, ležim, i odmaram...čuvam svoje bebice i nadam se da će sve to biti dovoljno da ih ugledam u prolječe...mm i ja smo tako presretni nemožemo dočekati naše bublice...čak ćemo kupiti i novi auto i selimo se u kuću...uh, sve bi moglo biti tako divno...a ko i sve vas mene stalno strah da će mi netko oduzeti sve to i da ću opet ostat bez svojih srečica...pffffff živcira me da nekad tako mislim, al nemoguće je u potpunosti zaboraviti da postoji takva mogučnost...

    svima i nadam se da su vaši trbuščići lijepi, več okrugli, nadam se da čete se sve udebljati i da neću biti jedina debelica

  19. #119
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Drage moje, baš je ovo sve čudno. Ja da nisam imala spontani i da nismo dobili bebu nakon 5 god. vjerojatno to nebi niti primjećivala. Moja sestra kaže da je otpočetka pa do kraja trudnoće imala bolove koji niju nikada prestajali, ali ona je to shvatila kao nešto normalno, beba savršena. A ja isprepadana. I meni je sad nekako pritisak kao da ću dobiti mengu. Zvala sam dr. da bi došla sutra, iako je redovan termin pregleda za 5 dana, rekao mi je da dođem na pregled. Neugodno mi je bilo pitat ga na telefon o bolovima, ionako sam ga izbezumila sa svojim pitanjima

  20. #120
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Uh....kada čitam vas... vidim sebe ... Inače simptomi mi niti nisu osobito jaki.... no prije neki dan užasno me probadalo i bila sam sva u strahu da se nešto loše ne dogodi :? .... mučnine i povraćanje više se pojavljuju povremeno..... i sad neznam da li da me bude strah kad imam simptome ili sada kada ih danima nemam :? ...... jedva čekam slijedeći pregled za dva tjedna

  21. #121
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    cure moje sve smo iste
    Ja sam svoju gin danas zvala izbezumljena da li smijem piti kamilicu, plus užasno sam prehlađena i stalno mi se kiše, a pošto me to uvijek zaboli, odlučila sam ne kihati, i sad svaki put kad mi dođe začepim nos i mučim se sa suzama i peckanjem u nosu

    Evo meni se pritisak malo smirio, al sam stavila novu dozu utrića pa ga opet očekujem kroz par sati...pomaže mi donat zaista...tako vam ga stvarno preporučam ako ga več niste provale, super je za sva ta boluckanja


  22. #122
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    pomaže mi donat zaista...tako vam ga stvarno preporučam ako ga več niste provale, super je za sva ta boluckanja
    Da ja i tebe potpišem
    Pila sam Donat od početka pa do 34. tjedna. Pomagao mi je u reguliranju probave (pijem željezo) i kog grčeva u listovima i laganih boluckanja u maternici.

  23. #123
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Točka, hvala ti . Imala sam ja tih svakakvih laganih boluckanja. Ali stvarno mi se bilo sve smirilo, može li biti zbog toga što su mi ovo dani inače očekivane menge ili to možda više nema vezez s tim?
    Znaš kaj, ja ti to uopće nisam povezivala s mengom. Javljalo mi se u različitim intervalima.

  24. #124
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    RozaGroza, i ja sam prehlađena, ali ti kišem ko luda, imam jako kihanje pa ga ne mogu zaustaviti .Sad ću kod dr. opće prakse po doznake pa ću je pitati smijem li išta uzimati za prehladu. Ti još uzimaš utriće, meni je moij dr. rekao da obavezno prekinem sa 12 tj. jer da sa medicinskog stajališta nakon 12 tj. nemaju više nikakvog efekta.
    I meni kao da se malo smiruje, joj mene će ovo izluditi boluckanje. Znam ja sebe. Sutra kad odem na pregled, i kad dr. rekne da je sve ok, ali da posteljica još recimo nije ispunila maternicu i maternica se nije povukla u trbušnu šupljinu, jer je recimo rano, mene će uloviti frka, opet do idućeg pregleda. A idući pregled opet će biti nešto drugo, ima li beba sve dijelove tijela, a da se ne daj Bože nešto ne vidi... žene moje evo otkit ću vam tajnu iskeno zašto sam ja takva. Zato što nakon toliko godina i svega prođenog i svačega, ja jednostavno ne mogu shvatiti da ja uopće mogu biti trudna, a kamolili roditi bebu. Kao da stalno isčekujem, e sda će nešto po zlu krenuti. Imate li vi bar sličnih problemčića?

  25. #125
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    I meni kao da se malo smiruje, joj mene će ovo izluditi boluckanje. Znam ja sebe. Sutra kad odem na pregled, i kad dr. rekne da je sve ok, ali da posteljica još recimo nije ispunila maternicu i maternica se nije povukla u trbušnu šupljinu, jer je recimo rano, mene će uloviti frka, opet do idućeg pregleda. A idući pregled opet će biti nešto drugo, ima li beba sve dijelove tijela, a da se ne daj Bože nešto ne vidi... žene moje evo otkit ću vam tajnu iskeno zašto sam ja takva. Zato što nakon toliko godina i svega prođenog i svačega, ja jednostavno ne mogu shvatiti da ja uopće mogu biti trudna, a kamolili roditi bebu. Kao da stalno isčekujem, e sda će nešto po zlu krenuti. Imate li vi bar sličnih problemčića?
    Eh, nama je trebalo par godina za trudnoću (došla prirodno kad smo se pripremali posjetiti dr.-ove).
    Isto stalno nešto strahujem. Sada u visokoj trudnoći ako se malac ne javi kad sam ja zamislila, mene lovi panika. :/
    Tako da si mogu zamisliti što tek prolaziš ti i ostale koje dijele slične probleme.
    Jednostavno nema nekog univerzalnog rješenja, to je tako, i vjerojatno će biti tako dok ne primite bebicu/ce u svoje ruke. A onda opet slijede druge brige. 8)

    Evo vam

  26. #126
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Znam ja sebe. Sutra kad odem na pregled, i kad dr. rekne da je sve ok, ali da posteljica još recimo nije ispunila maternicu i maternica se nije povukla u trbušnu šupljinu, jer je recimo rano, mene će uloviti frka, opet do idućeg pregleda. A idući pregled opet će biti nešto drugo, ima li beba sve dijelove tijela, a da se ne daj Bože nešto ne vidi... žene moje evo otkit ću vam tajnu iskeno zašto sam ja takva. Zato što nakon toliko godina i svega prođenog i svačega, ja jednostavno ne mogu shvatiti da ja uopće mogu biti trudna, a kamolili roditi bebu. Kao da stalno isčekujem, e sda će nešto po zlu krenuti. Imate li vi bar sličnih problemčića?
    Eto ista ja potpisujem baš sve napisano !!

  27. #127
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Da znate da ste me utješile
    Ja ovo nemam kome reći osim MM i vama. Ovo nitko ne razumije. Kad idem nešto reći mojim prijama, one ne da ne razumiju o čemu ja govorim, nego onako blijedo gledaju, kao ono o čemu ti to. Prije par dana dođe mi jedna prija koja je trudna 4 mj. kaže ona oh, danas sam pala na guzicu u sred grada, i jako sam se udarila! Ja onako sva uplašena kažem joj, jesi li išla dr. da vidiš jeli sve ok. sa bebom? Kaže ona : ma ne, valjda je sve ok, ne boli me ništa... A ja se mislim da se kojim slučajom meni ovo dogodilo, ja bi ne samo otišla kod. dr. nego i pozvala sve svoje ikada psjećivane dr. od Zg. pa po cijeloj Hr. gdje sam god bila

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    OT, ali moram napisati:
    I mene moja drugarica stalno propituje što sam ja tako paranoična- ne smeš ovo, ne smeš ono, i kad joj ja kažem da je to zbog svih tih pobačaja i grozota koje sam proživela, ona to jednostavno ne može da shvati. Trudi se da me razume, ali joj ne ide. Njoj je ovo prva T, isto je trudna koliko i ja i Bože daj da nikad ne doživi ništa slično. A od nje više i ne tražim da me razume. Jednostavno samo sa vama ovde pričam o mojim strahovima, tegobama, pa i radostima. To ej moja intima koju mogu da podelim samo ovde gde možete da razumete to i da PROŽIVITE to sa mnom.

    Inače što se tiče tih strahova, lepo je jedan pametan dr, rekao našoj Naomi: Sad kad ste ostali trudni, vaši strahovi i brige će se možda smanjiti onda kad vaše dete bude upisivalo fakultet (ali ni tad )
    Ili što bi naši stari rekli: Svako vreme nosi svoje breme.


  29. #129
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Inače što se tiče tih strahova, lepo je jedan pametan dr, rekao našoj Naomi: Sad kad ste ostali trudni, vaši strahovi i brige će se možda smanjiti onda kad vaše dete bude upisivalo fakultet (ali ni tad Laughing )
    Ili što bi naši stari rekli: Svako vreme nosi svoje breme.
    Da upravo tako. Kad sam ja gnjavila prošli put dr. jeli sve ok., jer mi se činilo da su mi mučnine nestale. On je odgovorio: Slušajte, sad za sad je sve ok prema uzv. a vaši strahovi se tiču onoga što je prije bilo, a toga se morate sami riješiti. I ja znam da je tako, ali opet ću se gore citirati u predhodnom postu, nešto jače od mene.

  30. #130
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    OT, ali moram napisati:
    I mene moja drugarica stalno propituje što sam ja tako paranoična- ne smeš ovo, ne smeš ono, i kad joj ja kažem da je to zbog svih tih pobačaja i grozota koje sam proživela, ona to jednostavno ne može da shvati. Trudi se da me razume, ali joj ne ide. Njoj je ovo prva T, isto je trudna koliko i ja i Bože daj da nikad ne doživi ništa slično. A od nje više i ne tražim da me razume. Jednostavno samo sa vama ovde pričam o mojim strahovima, tegobama, pa i radostima. To ej moja intima koju mogu da podelim samo ovde gde možete da razumete to i da PROŽIVITE to sa mnom.
    A što mene nervira kad mi počmu sestra i frendice govorit da sam samo trudna, da koje su šanse da se ponovi itd. Ne kuže one ništa, pa se uopće više ne upuštam u razgovore...njima je prekid s frajerom isto što i meni gubitak bebe, tako da stvarno nema smisla...samo me vi, mm i buduće bake razumjete...al to mi je stvarno dovoljno, s vama tipkam,mm me tetoši a sa psom se družim

    Dobit ču u četvrtak pojas za trudnice, nadam se da čemi malo olakšat hodanje...a jel bi trebao ovaj pritisak sad skoro prestati, il se bar smanjiti??? Sad sam 12 tjedan, kad se bebice penju?

  31. #131
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Prema Pol. Harni to se dešava sada.
    Trebalo bi ti biti lakše, ali budući da nosiš blizančeke nisam sigurna :?

  32. #132
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo mene sa pregleda. Dr. kaže da je i dalje sve ok. Današnje mjerice:CRL 6,1=12+3, FL 6,7=12 +4. Ovo su mjere i tjedni, a ja sam danas 12+3, što znači sve odgovara. Uslikali smo se, otvorili trudničku i sada sam ponosna mamica, a i tatica je ponosan, i pomalo ljut na mene što paničarim. Izašli mi iz bolnice, i ja otvorila torbu i vadim svoje mjere bebe po tjednima što sam prepisala sa interneta da usporedim, daj je MM to vidio uzeo onaj papir i pogužvao ga, kaže da ću ga izluditi 8) Što se tiče sijevanja i boluckanja dole dr. je rekao da da je normalno, ali ako je jako i stalno da se javim, može izazvati kontrakcije ploda. Ako je u intervalimam blagim, da se maternica razvlači, i da je sve to ok.
    Samo mi je žao što je kod moga dr. 2D color, pa mi on govori evo nogica jedna, podlaktica, jetra, glava, ja to ništa speicalno nisam vidjela. Vidim ja miče se, srčeko se crveni na ekranu, jedino glavicu sam prepoznala, i sad sam sretnija i opuštenija. Ja vjerujem svome dr. jako je veliki stručnjak. spec. ginekolog pa ga i nisam puno maltretirala sa pitanjima, malo jesam pametovala, ali nisam puno

  33. #133
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno




  34. #134
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Meni su se stvarno smanjila ona sjevanj u stomaku tj. skroz nestala. Ali ja sa 12+5, imam toliki stomak, da se svi čude. Danas sam srela curu koja je trudna 18. tj. moj stomak veći. :shock: Ali ne brine mene to, nego ja se sada osjećam kao prava trudnica. Simptomi: veliki stomak, zategnut jako, tvr već podobro, i stalno u njemu pritisak kao da je lopta ispred mene, pogotovo kad pojedem nešto. Jeli i kod vas ovako? Ja već i otežano dišem, ne mogu reći da je neka bol u njemu, ali točno osjećam da se u njemu nešto ima

  35. #135
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Rebeca to je sve cool...da vidiš moj, zaobljen, zategnut, ma pravi veliki...

    Jučer sam išla na pregled radi probadanja u rodnici, sve je super, bebice velike, mašu, plešu, plivaju...sad sam malo mirnija i uzimam te bolove normalnije, iako mislim da če me do kraja trudnoće strašiti...

  36. #136
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    RozaGroza upravo tako
    Meni danas stigli nalazi od krvi i urina. Sve je ok, osim što mi je Hgb, Hematoklit, MCV, RDW-CV, nešto malo niži, ispog granične vrijednosti su. Na što to upućuje, kod ginića sam tek sa 4 tj.?

  37. #137
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Rebeca znam da ti je HGB homoglobin, koji je važan radi protoka kisika kroz tijelo...samo uzimaj što više zelenila, lisnatog zelenog povrča (blitva,špinač, kupus etc.)

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Normalno je da je Hgb malo snižen u trudnoći i smatra se da to nije opasno, ali se preporučuje uzimanje namirnica bogatih gvožđem. Sve tamno zeleno povrće, crveno meso, borovnica, cvekla, kupina (što će reći tamno crveno i modro voće i povrće)

  39. #139
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Meni danas stigli nalazi od krvi i urina. Sve je ok, osim što mi je Hgb, Hematoklit, MCV, RDW-CV, nešto malo niži, ispog granične vrijednosti su. Na što to upućuje, kod ginića sam tek sa 4 tj.?
    Meni je moja gin. pratila te vrijednosti, budući da su padale počela sam piti željezo i još uvijek ga pijem.

  40. #140
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno bolovi u ranoj trudnoći

    Nikad neću zaboraviti bolove u donjem dijelu trbuha,tj.jajnika oba, imala sam jako probadanje i nisam mogla udobno sjediti kao kad imaš jaku mengu pa te jako boli, tad sam bila u 5. tjednu trudnoće. Doktor mi prepisao normabel da mi opusti maternicu kako on to reče, od 2,5 mg ujutro i navečer a ja sm pila samo navečer jer kad bi pila 2x1 bila bih cijeli dan uljuljana. Uz bolove cijela 3 mjeseca trudnoće sam imala jaku mučninu uz povraćanje i smršavila sam 7 kila u tom razdoblju. Tek kad je beba oživila u 4. mjesecu trudnoće mučnine su se polako smirile a i nestale. Bolovi su nestali sa mučninama. U tih prva 3 mjeseca trudnoće sam morala mirovati, al beba je lijepo napredovala i nakon toga je sve bilo u redu. Znala sam ići u bolnicu par puta na infuziju zbog toga što mi tlak pao ispod 100 pa da ne bi dehidrirala. Za bolove sam pila lupocet i malo mi je ublažio bol. Lara danas ima 4 mjeseca i 22 dana i rođena je u 39 tjednu. Sve je prošlo u redu. Moram reći da me bilo jako strah tih neopisivio jakih bolova.

  41. #141
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj Točka prvotno napisa
    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Meni danas stigli nalazi od krvi i urina. Sve je ok, osim što mi je Hgb, Hematoklit, MCV, RDW-CV, nešto malo niži, ispog granične vrijednosti su. Na što to upućuje, kod ginića sam tek sa 4 tj.?
    Meni je moja gin. pratila te vrijednosti, budući da su padale počela sam piti željezo i još uvijek ga pijem.
    Ja danas počinjem sa prirodnim lijekom željeza za trudnice, koji je uzimala moja sestra i željezo joj se popravila znatno:
    Samljeti:
    100 g badema
    mala teglica marmelade od kupina
    1 vrećica kakaa u prahu
    Sve pomiješati dobro i samo ujutro po jednu malu čajnu žlicu na tašte. Uspijela je podići željezo u trudnoći i takvoga je održala cijelu trudnoću, bez ičega drugoga. Vrijedi probati, ništa ne može naškoditi

  42. #142
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    zvuči cool....provat ču, ionako mi je sveki poslala kilo mjendula ne znam više što ču s njima

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    zvuči cool....provat ču, ionako mi je sveki poslala kilo mjendula ne znam više što ču s njima
    Pošalji meni...ubi me gorušica.
    A već sam ih se najela za mučnine

  44. #144
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    evo i mene sa nekim bolovima,ustvari probadanjima..pa vas molim za savjet ako je netko nešto slično imao.
    ..ponekad mi se kao danas npr. desi da mi se pojavi bol skroz nisko kao da me beba udara nogom u mjehur..lagano mi sjevne ali i nije baš ugodno..neznam jeli to normalno ili da se zabrinem..u 21 sam tjednu...šta mislite

  45. #145
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Rita, nisam još stigla do toga tjedna. Meni su se stvarno svi bolovi smirili, što se tiče tih probadanja, sijevanja. Ali mi se počelo nešto drugo događati, sad kao da me bole mišići donjeg dijela stomaka, tj. maternice. Pogotovo to osjetim, kada sjedam, ustajem se, okrećem se pšo noći. Ima li tko sličnih problemčića

  46. #146
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Cure pročitajte malo ovu temu i vidjet ćete da je to sve normalno :

    Bolovi u 2.tromjesječju[/b]

  47. #147
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Do kojeg tjedna traje 1. tromjesječje, 12 ili 16? Gdje se to može pogledati?

  48. #148
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pogledaj tu: Trudnoća iz dana u dan

    Tu možeš napraviti svoj kalendar trudnoće:

    kalendar trudnoće

    Uglavnom, ne brini, sve je to uobičajno

  49. #149
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Rebeca pratimo se u dan...ja več neko vrijeme nemam stari tip boluckanja nego te lagane grčeve kao da se ligamenti istežu...a mislila sam zafrikirati, ali znam da če mi svi reči da je to normalno pa sam se odlučila opustiti do sljedečeg pregleda...

  50. #150
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    .ja več neko vrijeme nemam stari tip boluckanja nego te lagane grčeve kao da se ligamenti istežu.
    Upravo ovo što si napisala, kao dse i meni ligamenti istežu, i nekad negdje nešto me pritisne unutra. I ovo nije svaki dan samo ponekad. Meni su sve vrste klasičnog boluckanja prestale, od probadanja, sijevanja...

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •