Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 343

Tema: bolovi u ranoj trudnoci

  1. #151
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Indi , hvala, baš zgodno

  2. #152
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure, zanima me da li osječate bolove ligamenata u trbuhu? Ja iz dana u dan osječam te bolove, i nisu mi nimalo dragi. Baš kao da mi se istežu svi ti mišići, i jako me smući to pa moram leći i odmarati se, a kad ležim puno u jednoj pozi onda me opet malo zaboli, pa se moram okrenuti...i naravno da me sve to brine; doki govori da je to normalno, al meni je svejedno lakše kad čujem da nisam jedina.

  3. #153
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Meni to istegnuće je jedan dan jače, jedan malo blaže. Ovisi koliko šta radim koji dan. A dosta ga osjetim po noći kad se okrećem. Ovi svi prisutni bolovi imam osjećaj da su tu iz dana u dan, samo se smjenjuju kako se navikne maternica. Mora se nešto događati, tako ja sebi objasnim

  4. #154
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Zaboravih, šta smijem za glavu popiti, koju tabletu?

  5. #155
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Eto meni isto, sad ih 2 dana nemam....ma zbunjola, al mislim da je zato jer sam se preko vikenda naprezala pošto smo imali frendove tu, pa me dva dana malo cimalo, sad čim sam se pričuvala više, podnošljivo je i nije često.

    A za glavu možeš lupocet, ili čak i tylenol ako ga imaš, lekadol...neke cure kažu žvakanje zrna kafe...ako imaš kafe u zrnu doma...

  6. #156
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo ja sada išla malo prošeteti u grad. Ovo je ludnica kakvo je vrijeme toplo, meni to ne paše. Ušla sam u par trgovina i valjda sparno, sunce, da mi je u jednom trenutku toliko došlo loše za srušiti se. Odmah sam sjela na klupu kupila sok, i doma natrag. Jedva došla. Sad mi je ok. Tlak 60/100, što je i visoko za mene. Ja sam to pripisala vremenu, sparnosti i stvaranju novih količina krvi u meni...jesam li u pravu? Imate li vi ovakvih situacija?

  7. #157
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ne znam kad točno, ne sjećam se više, ali ja sam u jednom trenu imala blage aritmije srca, ali kasnije sam negdje čitala da mi je za te tjedne to bilo normalno radi povećanja obujma krvi.

    To što si navela rebeca sam imala ovo ljeto više puta, a sad na početku 9.mjeseca kad je bilo grozno vruće pogotovo. Meni je isto tlak tako nizak, ali to mi ne smeta, osim što ne mogu biti gladna jer mi je onda loše.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Jao cure, sad ste me uplasile s izostankom mucnina, naime meni su pocele prije 2 tj a sad sam negdje u 5. tj i nemam nikakvih simptoma trudnoce. Dakle, mucnine su se prije par dana povukle dok sam ih u prosloj trudnoci imala do 16tj, prsa mi za razliku od prosle trudnoce skoro uopce nisu napeta, jedini stvarni osjecaj koji imam su bolovi u kraljesnici, koja se siri na trticu i desnu nogu i to kad preforsiram s aktivnostima. Beta mi je prije tjedan dana bila 125 i cinilo mi se jako malo, ali se pravilno duplala (sa 33 na 125 u 2 dana). Ponekad imam osjecaj da mi sad netko izvadi betu bila bi negativna..Kontrola tek za tjedan dana.

  9. #159
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Matanica mučnine ti dođu i prođu...to je skroz normalno...meni bi ih bilo par dana a onda po 5-6 dana ništa, pa opet.

    A što se tiće bete, nas u Dubrovniku uopće ni ne šalju to vadit, nego napravimo UZV negdje 5-6 tjedan i ako ima nekih pokazatelja da možda nešto nije u redu, tek onda idemo na betu, al ako UZV pokaže da je sve OK, ne vadimo betu, što ja ni nisam u ovoj trudnoći.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Roza, i bolje da je tako. U prvoj trudnoci saznala sam da sam trudna u 5. tj, jos se nista na uzv nije vidjelo .. Sad sam saznala jos ranije a obzirom na proteklu rizicnu trudnocu pusem i na hladno i sva sreca da imam razumnog muza jer me cijela ova prica s testovima i nalazima krvi poprilicno kostala. Ma samo da mi je vidjeti malo kako kuca da se malo opustim. Jesi nasla neki poseban "lijek" za bolove ili su se vremenom sami smanjili?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Pa do UZV-a nećeš ni moći ništa veliko znati. Ali dobro je da znaš da treba da se malo opustiš i da te simptomi ili još bolje ne-simptomi ne brinu. Uopšte nema nikakve veze kako si se osećala u prethodnim trudnoćama. Jer svaka je posebna.
    Ako ti ništa ne fali, a trudna si treba da se raduješ. Ali, ti ćeš to shvatiti tek kad odmakne neko vreme.
    I kad neko na forumu bude pitao sličnu stvar, ti ćeš sa smeškom na licu odgovoriti isto ovako kao i mi, koje smo prošle isto to!


  12. #162
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Pa do UZV-a nećeš ni moći ništa veliko znati. Ali dobro je da znaš da treba da se malo opustiš i da te simptomi ili još bolje ne-simptomi ne brinu. Uopšte nema nikakve veze kako si se osećala u prethodnim trudnoćama. Jer svaka je posebna.
    Ako ti ništa ne fali, a trudna si treba da se raduješ. Ali, ti ćeš to shvatiti tek kad odmakne neko vreme.
    I kad neko na forumu bude pitao sličnu stvar, ti ćeš sa smeškom na licu odgovoriti isto ovako kao i mi, koje smo prošle isto to!

    E ovo je stvarno istina...a ko da je jučer bilo kad sam ja bila 5 tjedan i tek otkrila, ajme koliko sam ja pitanja postavljala....svaki dan nešto drugo, jer naravno svaki dan osječaš neke druge simptome. Evo i sad je isto tako, al malo smirenije.

    Ja ti za bolove nisam ništa posebno uzimala, kad bi baš osjetila onako neugodne grečve rastezanja da me jako muće onda bi uzela normabel, pijem i sad magnezij, on dosta pomaže, i od kad ga pijem redovno svaki dan po 1 šumeču nemam više neugodnih grčeva samo onako neke normalne koji brzo prođu, al me svejedno zas*eru...

    i javi nam kako ide...

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Pada mi na pamet dosta metoda samopomoci, npr pase mi toplina u podrucju donjeg dijela kraljesnice pa sam isprobala umotati se toplom dekicom oko struka, stavljati termofor, sinoc sam se sjela uz radijator.. Najvise mi pase topla kupka ali nisam sigurna koliko je to pametno zbog rizika od infekcije i jer mi pase bas dosta topla voda..Magnezij sam uzimala u prvoj trudnoci, mogu probati,hvala!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    15

    Početno

    Curke,i ja imam sličnih problema.. Još nisam bila kod doktorice ali po mom proračunu bi bila trudna 6 tjedana.... Jučer sam osjetila dosta jake bolove u trbuhu a posebno na desnoj strani(jajnik)...
    Pošto sam prvu trudnoću izgubila stvarno me frka... Danas se osjećm dosta bolje, ali.... Na pregled idem tek 3.11.
    Držte mi fige....

  15. #165

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Karmen ja sam narucena privatno 23.10 tad ce mi biti 6 tj iako mislim da je tvoja varijanta bolja jer ces izbjeci situaciju s gestacijskom vrecom bez odjeka ploda na uzv isl, sto predpostavljam da mene sada ceka i vec sam se pripremila da se necu uzbudjivati zbog toga. Jucer sam nazvala svog socijalnog ginekologa i kaze doslovno ovako "mozete si uzet malo normabelceka, pa malo utrogetanceka, ako mislite da treba!?" Doslovno kao da smo na placu pa trazim savijet sto bih stavila u cuspajz Mislim da smo ponekad mi same sebi najbolji lijecnik, kad te boli uspori, smiri se a vjerujem da su u pitanju neki opasni bolovi znale bi.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    15

    Početno

    Matanica,hvala na podršci
    Hvala Bogu, bolovi su mogu reće prošli.... Zna me još malo tu i tamo zabolit ali sve je to podnošljivo i bez tableta...
    Inače ih baš ne volim uzimati jedino ako stvarno ne mogu više izdržati....
    A tebi sve najbolje želim.....

  17. #167

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Matanica moram ti samo reći da uopšte nije dobro stavljati bilo šta tako toplo u predeo malog stomaka, donjih leđa, pogotovo ne sedeti na peći, radijatoru, u toploj kupki sad dok si trudna i dok si tako malo trudna. Ne bih da dižem paniku, ali to bi ti moglo izazvati i krvarenje.
    Toplota širi krvne sudove, a tvoja mrvica je još jaaako mala. Čuvaj je!

  18. #168
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Matanica moram se složit sa Vanesax, pogotovo za kupku. Nije samo radi tople vode, nego je kupka idealno mjesto za širenje bakterija. Pogotovo jer kada nikad nije 100% sterilna. Ja obožavam kupke, al od kad sam izgubila bebu prije 2 godine, nije mi pala na pamet, dok ne rodim zdravo dijete. A kad rodim, ajme majko, jedva čekam, neču se vadit iz kade

    ~~~~~~~~~~~~~ cure za prve UZVeve da budu super i da trudnoča do kraja bude školska!

  19. #169
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    evo ja sam po mom izračunu trudna 4+5, jaaako malo, a nemam nikakve simptome, osim šta me cike užasno bole...i stalno osjećam to neko probadanje u lijevom jajniku...jel to normalno...
    svi mi govore da pričekam 6-ti tjedan pa da odem na uzv, a ko će to dočekati :?

  20. #170
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    ne 6ti, nego najbolje 8mi tj, jer ako se ne budu vidjeli otkucaji opet ćeš morati ponovo ići

  21. #171
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj Tatsha prvotno napisa
    ne 6ti, nego najbolje 8mi tj, jer ako se ne budu vidjeli otkucaji opet ćeš morati ponovo ići
    ajme ko će to dočekati, ja mislim da neću uspiti...pokušat ću

  22. #172
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    laura izbor je na tebi, ali dogodi se jako često da se otkucaji na vide još, pa onda moraš ponovo za 2 tjedna, a u međuvremenu strepiš, ovo je samo moja preporuka da ideš u 8.tj

  23. #173
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    a jel normalno ovo nekakvo probadanje u lijevom jajniku cijelo vrijeme, jel mi to može biti od višesatnog sjedenja za kompom

  24. #174
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    normalno je , al možeš malo leći, promjene položaja nekad pomognu, a u ranoj trudnoći su normalni svi "menstrualni" bolovi, ukoliko nema krvarenja, ne brini

  25. #175
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj Tatsha prvotno napisa
    normalno je , al možeš malo leći, promjene položaja nekad pomognu, a u ranoj trudnoći su normalni svi "menstrualni" bolovi, ukoliko nema krvarenja, ne brini
    ajme, malo me strah, stvarno nije da su to jaki bolovi, al me stalno pikaju ovi jajnici poludit ću...samo da ne bude krvarenja

  26. #176
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    evo napisala sam prije par dana da su mi lagani bolovi, ali evo sada prije jedno 2 sata odjednom su mi počeli jači nekakvi tupi bolovi u lijevom jajniku, legla sam i mirujem, ne znam šta da napravim , kao da ću svaki tren procuriti, pomozite!!!!
    jel mogu popiti malo kamilice, šta da popijem jel postoji nešto???

  27. #177
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Laura, najvažnije je da se smiriš, i miruješ. Ako te jako strah uzmi normabel ako ga imaš..ako ne, kamilica je super, a ja ti savjetujem nešto još bolje...napravi si sendvić u kojeg češ staviti dosta luka kapule. On če te umiriti i uspavati. Ako nemaš ljubičastog, bijeli malo operi u vodi i posoli, i super ti ide sa sendvičem od masla i sira (ako jedeš meso i malo šunke).

    Možda zvući ludo, al mene zaista toliko umiri da uopće ne moram uzet normabel. A zaista ti je najvažnije da se opustiš i primiriš.

    Da te utješim, i mene trenutno probadaju sjevajuči bolovi...čini mi se rastezanje kože, il tako nešto. Nije nimalo ugodno, i ležim umirena...nadam se da če skoro prestat.


  28. #178
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Laura, najvažnije je da se smiriš, i miruješ. Ako te jako strah uzmi normabel ako ga imaš..ako ne, kamilica je super, a ja ti savjetujem nešto još bolje...napravi si sendvić u kojeg češ staviti dosta luka kapule. On če te umiriti i uspavati. Ako nemaš ljubičastog, bijeli malo operi u vodi i posoli, i super ti ide sa sendvičem od masla i sira (ako jedeš meso i malo šunke).

    Možda zvući ludo, al mene zaista toliko umiri da uopće ne moram uzet normabel. A zaista ti je najvažnije da se opustiš i primiriš.

    Da te utješim, i mene trenutno probadaju sjevajuči bolovi...čini mi se rastezanje kože, il tako nešto. Nije nimalo ugodno, i ležim umirena...nadam se da če skoro prestat.

    hvala ti na savjetu uvijek si tu negdje
    maloprije sam popila kamilicu i odmah mi se nekako smirilo nisam mogla vjerovati...da ja sam ti sad malo uplašena, bojim se i najmanje boli, ali maloprije me baš dobro zabolilo, sva sreća nije dugo trajalo
    hvala ti na savjetu, baš ću to probati sutra

  29. #179

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Potpisujem Rozu, a ja još na to dodajem i šolju toplog mleka (još bolje ako ga zasladiš sa medom). Ono oslobađa iz tvog tela triptofan, koji umiruje i uspavljuje. Mleko mora biti toplo!

  30. #180
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A ja opet moram potpisat Vanesax...toplo mljeko s medom je prefino i stvarno te, kako mi u Dubrovniku rećemo, ušika (uspava)...

    Laura svi ti strahovi su ti apsolutno normalni...nema žene ovdje koju nije strah, pogotov tih prvih 12-13 tjedana...ja isto kukam i plačem i strepim, bojim se svake i najmanje boli...i tako ču sve do poroda, a več me počeo strah kako ćemo ih odgojiti, dal ču pretjerat sa svojim uvjerenjima pa djecu izmaltretirat, ma ono svakave nebuloze

    Samo se ti lijepo najedi luka i sve će bit super

  31. #181
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    A ja opet moram potpisat Vanesax...toplo mljeko s medom je prefino i stvarno te, kako mi u Dubrovniku rećemo, ušika (uspava)...

    Laura svi ti strahovi su ti apsolutno normalni...nema žene ovdje koju nije strah, pogotov tih prvih 12-13 tjedana...ja isto kukam i plačem i strepim, bojim se svake i najmanje boli...i tako ču sve do poroda, a več me počeo strah kako ćemo ih odgojiti, dal ču pretjerat sa svojim uvjerenjima pa djecu izmaltretirat, ma ono svakave nebuloze

    Samo se ti lijepo najedi luka i sve će bit super
    samo što ja ne volim mlijeko, ne mogu ga pomirisati....

    a nisam još probala to sa lukom, opet sam pila kamilice jer me stalnno nešto probada ma poludit ću više, stvarno mi ide na živce
    nego, primijetila sam da me to jako probode kad se naglo dignem sa kreveta, a kad ležim dobro je...

  32. #182

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    26

    Početno

    laura, ne brini, isto je tako bilo i meni u početku trudnoće; povremena probadajuća bol u lijevom jajniku, a onda je prestalo samo od sebe. Maternica i ligamenti ti se šire i normalno je da povremeno osjetiš probadanje. Po meni nije preporučljivo piti nikakve lijekove, ja, koja sam alergičar i imam jake simptome, nisam htjela apsolutno ništa uzeti iako mi je dr. opće praxe nudila. Možeš ti to sama, i samo bez straha!

  33. #183
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj annelle prvotno napisa
    laura, ne brini, isto je tako bilo i meni u početku trudnoće; povremena probadajuća bol u lijevom jajniku, a onda je prestalo samo od sebe. Maternica i ligamenti ti se šire i normalno je da povremeno osjetiš probadanje. Po meni nije preporučljivo piti nikakve lijekove, ja, koja sam alergičar i imam jake simptome, nisam htjela apsolutno ništa uzeti iako mi je dr. opće praxe nudila. Možeš ti to sama, i samo bez straha!
    a kad se to počinje širiti, ja sam trudna tek 5 tjedana
    ma rekla sam da se neću živcirati, jučer me je bolilo, evo danas je sve ok, samo neka tako i ostane
    pusa svima

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Ja imam od sinoc mali (nadam se) problemcic...
    Kao prvo ne znam da li sam trudna, pokušavamo tek mjesec dana i danas bih morala dobiti..
    Nekako si non stop mislim da jesam, ali odbijam se nadati (prvu trudnoću sam čekala skoro 2 godine..)
    Uglavnom, sinoc mi je moja mala ljubav od svojih 12 kg sjedila na trbuhu... ništa čudno kod nas, tako čitamo knjigice
    Ali poslije toga me je probolo na desnoj strani (kod jajnika) i evo još me malo boli...
    Danas bih trebala dobiti i bolovi su normalni, ali mene poslije prve trudnoće još niti jednom nije bolilo...

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Samo sam htjela nadodati na ovaj svoj post:
    DA DA, TRUDNI SMO :D

  36. #186
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Iva B prvotno napisa
    Samo sam htjela nadodati na ovaj svoj post:
    DA DA, TRUDNI SMO :D
    Čestitam ti od

  37. #187
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Mi smo sad 11+4 i jučer su me tako boljela rebra, s obje strane, onako točno ispod cica da sam jedva hodala. Baš sam se začudila jer si mislim da je malo rano za širenje rebara - iako trbuh mi je stvarno velik, bio je nakon stimulacije, i ostao , samo je nastavio rasti :D.
    Mislite da je prerano, baš me onako bolucka, a pogotovo kad taknem .
    Jučer mi je bio ludi dan što se tiće bolova i rekacija, crijeva su mi sinoć radila kao luda, toliko su se čula sa se MM smijao sjedeći pored mene. Onda su me pikali jajnici, no to je redovito, pogotovo po noći kad se okrećem...
    Kad me tako visoko u predjelu trbuha boli ne brinem se, jer znam da je bebuška daleko, nisko dolje, no posebno sam se zabrinula po noći, jer me je nešto presjeklo baš u području maternice, znači nisko ispod pupka, da me to probudilo.
    Samo me je presjeklo, trajalo je 2 sekunde, ali dovoljno da se zabrinem. Poslije ništa, ujutro sve normalno, ništa ne me boli, u gačicama sve ok, osjećam se kao i inaće.

    Jel imao tko što slično i što bi to moglo biti?

    Zabrinuta sam, pogotovo nakon strašnog gubitka našeg malog princa a dotadašnje uredne trudnoće, i sada me svega strah, odmah se na svaki trzaj zabrinem... Uf, nije lako.


  38. #188
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Isabel tako sam ja jednu večer kihnula i tako me presjeklo, kao da me netko nožem zarezao, kratko je trajalo. nadam se da je sve ok.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    63

    Početno

    Draga Izabel,ja od početka trudnoće imam bolove u donjem dijelu,nisu to neki neizdrživi bolovi,ali baš osjećam taj dio.
    Ja sam danas iz dr.trudna sam par dana više od tebe,bebica je dobro,napreduje,pa mislim da ti bolovi nisu ništa čudno.
    Ja to sve prepisujem tome da se maternica širi,bebica raste,i da nas zato svugdje pika,samo šta to neko osjeća jače,a neko slabije,a neko ništa.

    Ja mislim da je s tvojom bebicom sve ok,ali ako je tebe strah ti ipak nazovi dr.i recu mu kako ti je.
    Pusa!

  40. #190
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    Isabel tako sam ja jednu večer kihnula i tako me presjeklo, kao da me netko nožem zarezao, kratko je trajalo. nadam se da je sve ok.
    ja sam isto i sve je ok na pregledu.a od tih presjecanja i grčeva kod kašljnja i kihanja imam noćne more

  41. #191
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Meni je veća muka kad ništa ne boli , ma ko bi nama trudnicama udovoljio. 8)

  42. #192
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Prije dvije večeri mi se pojavilo nešto čudno. Naime za razliku od prije pretprošlu noć sam odspavala bez dizanja na wc (inače barem jednom moram) ali kad sam se ujutro htjela sjesti presjekla me bol u maternici onako cijela me je bolila kao da je upaljena. Nakon mokrenja vratila sam se u krevet gdje me opet pri sjedanju i lijeganju sve živo bolilo. Kasnije je prestalo i preko dana i navečer ništa.
    Onda sinoć sam također odspavala jedno 4-5 sati u komadu i kad sam se dizala na wc opet ista bol. Poslije se sve smirilo i ništa.

    Da li je moguće ako duže vrijeme ne idem mokriti da me pun mjehur može tako boliti?
    S druge strane da je neka upala u pitanju bolilo bi me i tokom dana zar ne (inače tokom dana idem svakoh sat do dva na wc).

  43. #193
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    uporna moguće da je mjehur, zna i mene nekad bolit (ne tako jako kako ti opisuješ) kad dugo trpim, a to je najčešće po noći

  44. #194
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    uporna, mene je tako bolilo na početku i urinok. mi je izoliran streptokok b. Popila antibiotik i sve 5, osim što je bol ostala jer je mrvica bila nisko, pa je nalegla na mjehur. Sad nakon poroda ne mogu dugo trpiti, inače bi pobjeglo...
    Pokušaj i piti malo više tekućine radi ispiranja mjehura.

    Sad kad se sjetim, stalno me nešto bolilo.

    Isabel, vjerujem da je sve ok. Organi se miču i to ti je to. Crijeva putuju pod rebra, želudac još više, tako da....ali razumijem tvoj strah, potpuno je opravdan.

  45. #195
    mlucic

    Početno bolovi nekada neizdrživi

    ja sam Marija i prije jedno 3 dana sam saznala da sam trudna.
    baš noćas me oko 3 ujutro probudila jaka bol u trbuhu kao da me netko bode noževima.to je trajalo jedno 5 min i onda je prestalo.suze su mi išle od boli.zašto je to tako jako boljelo.nema krvarenja nikakvog. :?

  46. #196

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    mlucic, dobrodošla i čestitam na trudnoći!

    Dešava se vrlo često da trudnice u početku osećaju razne tegobe u predelu materice, a to je zato što se sada u njoj ubrzano dešavaju najrazličitije promene.
    Neka te to ne brine, bar dok nema nikakvih drugih tegoba koje bi upućivale na to da nešto nije u redu, a želim ti da ih nikada i ne bude.

    Jel znaš koliko si trudna sad?

  47. #197
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa
    uporna moguće da je mjehur, zna i mene nekad bolit (ne tako jako kako ti opisuješ) kad dugo trpim, a to je najčešće po noći
    Noćas išla 2 put na wc i naravno sve pet, nikakvih bolova. Biće da je to od malo punijeg mjehura.

  48. #198

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Bok svima!
    i mene muce slicne stvari. a stvarno sam u ranoj fazi, tek mi se plus pojavio.
    Ne znam ni sama kaf da odem doktoru. da pricekam 8tj.?
    Savjet??
    Hvala

  49. #199
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Nao Noa prvotno napisa
    Bok svima!
    i mene muce slicne stvari. a stvarno sam u ranoj fazi, tek mi se plus pojavio.
    Ne znam ni sama kaf da odem doktoru. da pricekam 8tj.?
    Savjet??
    Hvala
    Nao Noa, čestitam na T i dobrodošla na forum
    Uglavnom je najpametnije na prvi pregled ne ići prije 6-7 tjedna trudnoće, jer se tek tada čuju otkucaji srca te se može govoriti o "urednoj trudnoći". Ja sam osobno išla sa 5 tjedana, ali meni je hitno trebala potvrda da sam trudna (svadba mi je bila za tri dana). Na tom pregledu se vidi samo gestacijska vrećica i svaki doktor je u toj ranoj fazi (dok se ne čuju otkucaji) rezerviran. I ja sam imala bolove u ranoj T, kao menstrualne, mislim da je to uglavnom uobičajeno.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Hvala betty blue!
    Nekako si mislim da mozda kao i nisam...zapravo prilicno zbunjujuca situacija. al plus je plus, a menst.nema, i sve boli pomalo.

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •