Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 342

Tema: bolovi u ranoj trudnoci

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno bolovi u ranoj trudnoci

    trudna sam 5 tjedana.imam jake bolove u podrucju desnog jajnika.nekako sam odmah posumljla na vanmatericnu trudnocu pa sam privatno obavila ultrazvucni pregled.bebica je locirana u maternici.naravno jos je premalena pa se vidio samo gest. mjehuric i žum. vrecica.diagnosticiran je i prijeteci pobacaj,dobila sam dabroston,mirovanje...kontrola za 7-10 dana.ono sto me brine su bolovi koji su i dalje locirani na desnoj strani u podrucju jajnika i kriza te se sire u desnu nogu.vrlo su jaki i neugodni.kad krenu traju satima.cudno u svemu tome je sto ne krvarim.sve to me strasno zabrinjava pa je svaki vas savijet dobrodosao.

  2. #2
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    draga, i mene je znalo dosta jako boliti na pocetku. ako doktor kaze da je sve u redu, onda mu slobodno vjeruj!
    kod mene je trenutno bio slucaj da sam unatoc trudnoci od 6 tjedana imali i ovulaciju! *zamisli* tako da me vjerovatno i to dodatno pikalo.
    pricekaj jos dvea tjedna, pa idi ponovo na pregled, naravno ako ne bude kakvih vecih problema tipa krvarenja ili slicno.
    saljem ti ~~~~~~ da sve bude dobro!

  3. #3
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    adria,
    ako ti je dijagnosticiran prijeteći pobačaj, onda poslušaj doktora i miruj. Ili slikovitije, pravi se mrtva!
    Ono što ti je dozvoljeno je odlazak do wc-a i natarg u krevet. Jedi normalno (u krvetu) i pij dosta tekućine, najbolje vode. Probaj si pronać položaj u kojem je bol manja.... Smiješ uzeti tableticu za umirenje (meni je dr. preporučio normabel ili apaurin) kako bi se opustila...
    Teško je reći zašto nema krvarenja jer ne znam što je dr. vidio ultrazvukom.... U svakom slučaju, bolje da ga nema.
    Na slijedećoj kontroli ćeš, ako sve bude u redu, vidjeti srce svoje bebe kako pulsira

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    ma kakvo krvarenje, bole te leđa zbog naglog širenja maternice, najajči dokaz za to je bol koja se širi u nogu. Tako je i meni bilo skoro cijelu trudnoću i uvijek sve super.

    Miruj i čitaj neke knjige koje s ovom tematikom nemaju nikakve veze.


  5. #5
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    drage i lijepe trudnice, nadam se da vam trudnoća prolazi mirno i sretno...

    danas sam negdje 5 tjedana...već tjedan-dva osječam laganu napuhanost u predjelu maternice i taj dio trbuha mi je dosta osjetljiv...nemam neke jake bolove...tu i tamo neš malo, al ništa što ne bi bilo normalno za trudnoću...zanima me da li je neka od vas osječala tu napuhanost i osjetljivost u donjem djelu trbuha, nešto slično nekakvoj otežanosti? Pored toga sam i užasno umorna, puno više nego normalno, zapravo polumrtva sam...brzo se umorim i pola dana preležim u polusnu...zaspim dosta rano i dižem se oko 05!!!

    eto zanima me da li su to normalni simptomi?

    Pusa vama i vašim ljubavicama

  6. #6
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    RozaGroza, ne brini, sve je to normalno

  7. #7
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    drage moje,evo da vam zahvalim na svim odgovorima i savjetima.u srijedu sam ponovo bila kod svoje ginekologice koja je ovaj put vidjela g. vrecicu i embrio 5.8 mm sa urednom srcanom akcijom.prosle godine u ovo vrijeme imala sam neuspjelu trudnocu,blighted ovum i kiretazu tako da sam se skroz raspekmezila kad sam vidjela to malo srce kako pulsira na ekranu.moji bolovi su jos uvijek prisutni.vrlo su jaki i neugodni.uglavnom stalno osjecam desnu stranu kao bolove u krizima i nozi.ponekad to postane probadanje koje me doslovno preznoji.dr. kaze da postoji mali miom koji izaziva kontrakcije.dobila sam spazmex koji nista ne pomaze,naravno!ostaje mi mirovati i cekati...roza groza,evo da se osvrnem na tvoje probleme!mislim da su tvoji bolovi sasvim normalni za prve tjedne trudnoce...budi mirna i uzivaj u trudnoci!

  8. #8
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Indi, Adria hvala...

  9. #9
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    roza,nadutost,pritisak.mala probadanja i boluckanja su posve normalne nedace trudnoce!meni je ovo cetvrta tako da ti mogu potvrditi iz iskustva...nazalost samo jedna je realizirana do kraja...nadam se da ce i ova bebica koju nosim ugledati svjetlo dana... pusu saljem tebi i tvojoj bebici!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Pozdrav svima !
    Ja sam u 16. tjednu a od 6.tjedna imam stalno neke bolove, čas lijevi, čas desni jajnik, čas po dnu stomaka, čas negdje sa strane...Uz to sam u dva navrata imala i jača krvarenja u kojima su mi izašla dva krvna ugruška i koja su prestala odmah, ali se nastavio smećkasti iscjedak pa se sve smirilo i sad je sve ok. Pijem dabroston, mirujem i nekako vjerujem da će sve biti dobro...
    Usput, što dr. točno podrazumijevaju pod mirovanjem: ležanje kao da si invalid ili usporeni tempo života uz što više ležanja i odmaranja?
    Pozdrav svima!

  11. #11
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    ovisi ti da li si na mirovanju ili strogom mirovanju. Ima više "stupnjeva". Može biti da se samo moraš štediti, što znači da npr. smiješ jednom dnevno na kratku šetnju od pola sata, smiješ se kretati po kući, ali npr. nema saginjanja i nošenja teških predmeta. A strogo mirovanje znači baš ležanje, uglavnom preporučaju na boku, smiješ do wc-a i obaviti higijenu. I tu postoji blaža i stroža varijanta - da li se smiješ dići i pojesti sjedeći ili moraš u polusjedećem položaju bez dizanja i slično.

    Dakle - pitaj doktora što vrijedi za tebe u konkretnom slučaju.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Idući tjedan sam na kontroli i nadam se da će sve biti ok unatoč svim tim bolovima, boluckanjima i žiguckanjima...
    U prvoj trudnoći nisam imala ama baš NIKAKVIH problema te vrste, rastao mi stomak i to je to...A sad...

  13. #13
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Nije to cure ništa, kod mene su širenja užasno bolna...s kime god pričam nikome nije ni sjena. Naučila sam se već na to. Svaka tri do četiri tjedna po nekoliko dana me uhvati. Boli kao ludo, zateže, probada i što sve ne...evo danas upravo takav dan pa sam od 17:00 do 22:00 sata šetala, bila vani i skitala i sad mi je malo bolje, ali ujutro kad se tek probudim - ajme majko dok se ne zagrijem. I tako to traje nekoliko dana pa prođe.

    Što se tiče probadanja do negdje 20 tjedna me znalo luđački probosti u predjelu jajnika, ako bi kihnula, u krevetu se išla okrenuti na drugu stranu ili podignuti iz kreveta. To probadanje je bilo užasno jako da bi na sav glas viknula "ajoj" i uhvatila se za stomak.

    Sada u 24 tjednu trudnoće presretna sam kad nešto boli ili zateže jer znam da moja bebica raste i širi svoju kućicu.

    Cure nema straha, sve, ama baš sve to je normalno i zato se zove "drugo stanje"

  14. #14
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Pepita upravo si dala odgovor na moje pitanje. Ja imam osjećaj kao da se plod zljulja u meni, ako naletim na rupicu dok vozim, ili hodam pa nezgodno stanem ili kihnem. Onda se uplašim :shock: , ali sreća ipak kratko traje

  15. #15
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Pepita upravo si dala odgovor na moje pitanje. Ja imam osjećaj kao da se plod zljulja u meni, ako naletim na rupicu dok vozim, ili hodam pa nezgodno stanem ili kihnem. Onda se uplašim :shock: , ali sreća ipak kratko traje
    Ja sam u ranijoj trudnoći imala osjećaj da mi maternica skakuče u utrobi uglavnom mozak na pašu i uživaj, ja nema što nisam prošla od tih bolova i probadanja. Jednu večer sam čak završila na hitnu pomoć koliko me probadalo i naravno sve je bilo uredu.

    E da, još nešto korisno za moje nove trudnice, crijeva znaju biti vrag, takva probadanja i bolovi da nisam mogla vjerovati da je to od crijeva.

  16. #16
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    E, da, crijeva i probava, to je vrlo zanimljivo koliko se tu da "namučit" trudnicu...

    I mene je znalo od kihanja tako strašno probosti da bih skoro pa zaplakala. Prva dva, tri puta sam se naravno i strašno prepala... Kasnije kad bih osjetila da slijedi kihanje, pokušala bi se namjestiti i pripremiti mišiće, pa sam znala i spriječiti ili ublažiti probadanje.

    A sad me bole prepone i kukovi, posebno nakon duljeg sjedenja ili ležanja - to je takoreći - sljedeći stadij...

  17. #17
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Diami prvotno napisa
    Kasnije kad bih osjetila da slijedi kihanje, pokušala bi se namjestiti i pripremiti mišiće, pa sam znala i spriječiti ili ublažiti probadanje.
    Ista stvar

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    32

    Početno

    I probadanja i bolovi i nadutost... sve je to normalno u trudnoći. Budući da je svaka žena individua koja drukčije reagira na tako drastične promjene, i trudnoće s popratnim promjenama su skroz drukčije. Samo treba usporiti sa svim aktivnostima i biti sebi najbitnija te si ugađati. Sretno!

  19. #19
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Jeli normalno da leđa bole u 6 tj.? Jutros sam se jedva digla iz kreveta

  20. #20
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja sam se noćas nekako čudno okrenula tako da sam naglo legla na stomak, tako jako me dole zabolilo. nešto kao da mi se na trnutak zgrčila maternica, ili mišići u donjem dijelu stomaka. Uglavnom bol je nestala odmah. I stalno mi je nekakva bol prisutna, čas kao da ću dobiti, čas probadanja, čas nadutost... Treba li me to brinuti. Uz to imam i nekakav žućkasti icjedak, koji može biti od utrogestana, ili... :? Ovo mi je druga trudnoća, prva nje uspijela, pa doslovno sad sve osluškujem i sve me zabrinjava.

  21. #21
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Ja sam se noćas nekako čudno okrenula tako da sam naglo legla na stomak, tako jako me dole zabolilo. nešto kao da mi se na trnutak zgrčila maternica, ili mišići u donjem dijelu stomaka. Uglavnom bol je nestala odmah. I stalno mi je nekakva bol prisutna, čas kao da ću dobiti, čas probadanja, čas nadutost... Treba li me to brinuti. Uz to imam i nekakav žućkasti icjedak, koji može biti od utrogestana, ili... :? Ovo mi je druga trudnoća, prva nje uspijela, pa doslovno sad sve osluškujem i sve me zabrinjava.
    Grčenje maternice koje opisuješ dešava se pri nagim pokretima i prirodna je obrambena reakcija. Probadanja, nadutost...povremena bol sve sam to i ja prošla. A žuti iscjedak imam još uvijek.

    Dakle....sve je to normalno.

  22. #22
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Točka . Samo da dođe taj ponedjeljak i taj utv. Sad sam ušla u 7 tj pa će se moći sve vidjeti. U prošloj trudnoći ja nisam imala ovakve simtome, nisam ništa osjećala, što može i biti dobar znak da se nešto događa. Ali opet kad to sve i osjetim stalno mislim evo ga sad ću prokrvaviriti. Nikako da se umirim, pokušavam ne misliti na to, ali kao da mi se glava preselila u donji dio stomaka

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Rebeca i mene su u početku trudnoće mučile iste brige. Sve je to normalno. Ne boj se

    Sretno u ponedjeljak!

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    ja sam imala od pocetka do 5 mj. takve bolove ko kad imam mengu i doktor rekao da pijem magnezije da to pomaze ko ranih bolova u trudnoci

  25. #25
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Rebeca, ja isto tek ušla u 7 tjedan i sutra imam UZV na kojem očekujemo srčeko da vrijedno radi...imam identične simptome tvojima i isto sam na utrogestanima (preuranjen porod u prošloj trudnoći, izgubili bebicu sa 6 mjeseci)...

    mene su ti utrogestani dokusurili, napuhana sam ko slonica...a boluckanja i probadanja imam svako malo, i nekad kad napravim neki nagli pokret probode ko ludo, i kod kihanja, pa sad drzim skembu svaki put, a baš ko za vraga kišem ko manijak od kad sam trudna!

    držim ti fige za sutra, i želim ti što i sebi, zdravu lijepu veliku bebicu

  26. #26
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    RozaGroza i ja želim tebi sutra da čuješ . Ja sam na utrićima zbog Ivf. Joj i meni su dosadili to guranje me više izluđuje i njihov iscjedak. mene je jako strah šta će biti sutra, samo mi je u glavi spontani što sam imala, i ne mogu nekako vjerovati da će sve biti ok. Ali opet uza sve ove simptome, mislim da se nešto i događa, po cijele dane mi je muka, ali nekako se kontroliram da ne povratim, jer sam poslije povraćancije katastrofa. Ja sam sutra 7+3, pa bi trebali isto tako znati jeli sve uredu. Prošli put sa 5 tj. smo vidjeli GV malu početnu.
    Javi kako je bilo

  27. #27
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Bok, na pravom mjestu smo se našle.
    Ja sutra navršavam 6 tjedana. U srijedu imam prvi pregled i (valjda) ultrazvuk. Doktori ljetuju pa nije bilo šanse za raniji termin. Imam iste povremene bolove kao za mengu. Nekako se to pojačava ako sam umorna ili jako aktivna, pa to shvaćam kao signal da usporim. Piše u knjizi da je to sasvim normalno i da se maternica povećava...
    Ovo mi je prva trudnoća i jednostavno ne znam kako bi se trebala osjećati ali nekako brijem da je sve ok.

    Imam frendicu koja je valjda u dan kao ja trudna i ona je nažalost završla već u bolnici u Šibeniku U(bila je na moru tamo) s krvarenjem i koma neka....pa me to malo bacilo u bad, ali svejedno sam optimist.

  28. #28
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Evo, i ja se pridružujem...
    Danas sam/smo 6 tjedan i također me muče ti bolovi. Ponekad si mislim da ako ovo boli, što su tek trudovi.
    Misliteljice, hvala ti, puno si mi pomogla svojim postom, jer je meni isto kao i tebi. Kada se umorim, bolovi se pojačavaju i svaki se put užasno prestrašim toga. Sada mi je lakše kada znam da je to normalno.

    Iskreno, da nisam imala neke gljivice, ne bi se pojavila kod gin bar do 7 tjedna jer ovo što mi rade je strašno.
    Naravno da moji ginkići, ni MPO (na kojem na kraju nismo završili, trebali smo idući mjesec), ni socijalka ne pričaju da sam trudna jer se plod još nije vido, tako da mi je sve ovo nekak totalni antiklimax.
    Dobila sam upute što da radim ako prokrvarim i to je to.

    Očekujem ultrazvuk ovaj tjedan. Držite nam fige.

  29. #29
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    cure drage...da baš smo se sve našle na super mjestu

    ja sam se evo vratila sa UZVa i doktorica nije vidjela jedno srce, već 2 kako kucaju!!! imamo dvojajčane blizance i ja sam još sva u šoku, presretni smo i jedva čekamo vidjeti ta dva mala vražićka za...uh 30 tjedana :D

    što se tiće bolova i napuhanosti, zaista se može reći da su poduplani...i osječam svega pomalo, al neka, to se moji pilići gnjezde

    pusa svima, i želim i vama ovako uspješne UZVeve evo jedan Apčih da bude još kojih duplića...ha ha ha


  30. #30
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    rozagroza čestitam, eto vidiš i onoj napuhanosti koji je uzrok, kod dvojčeka buša puno brže raste, odmaraj i čuvaj male mrvice

  31. #31
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    cure drage...da baš smo se sve našle na super mjestu

    ja sam se evo vratila sa UZVa i doktorica nije vidjela jedno srce, već 2 kako kucaju!!! imamo dvojajčane blizance i ja sam još sva u šoku, presretni smo i jedva čekamo vidjeti ta dva mala vražićka za...uh 30 tjedana :D


    Č e s t i t k e !!!!!!


    Ovo je predivno! :D :D

  32. #32
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Pa to je zbilja super!!!
    Ja se totalno čudno osjećam. Sada na trenutke totalno zaboravim da sam trudna, pa mi se čini da sam se možda nešto "preračunala"
    Ne mogu vjerovati da ću u srijedu vidjeti svoje dijete ... čekam ga 34 godine

  33. #33
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    RozaGroza čestitam! Ah duplići

  34. #34
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo i mene sa uzv. Dr. kaže da je sve ok. Heart nismo čuli ali smo ga vidjeli kako titra na ekranu. Trudna sam 7+3., EO 10 mm. Samo nisam razumila jeli ova kratica EO, kratica za plod i ovo je valjda njegova veličina. Confused Uglavnom sve odgovara svemu.
    Ja sam oitala zašto ne čujemo otkucaje. Dr. je rekao da je to takva vrsta uzv. ili tako nešto da pogledamo dobro i vidimo kako kuca na ekranu. Rekao je da je plod još mali, i da ćemo za 4 tj. sigurno čuti.Kako je vama bilo?
    Mi još ne možemo vjerovati da se ovo događa nama.
    RozaGroza čestitam

  35. #35
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ja do sada niti jednom nisam čula srce, nego uvijek samo vidjela kako kuca na uzv. Meni je i to dovoljno, mada vjerujem da bi bilo predivno i čuti!

    Roza Goza - iskrene čestitke!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    ja sam u 9 tjednu trudnoce isto i nosim blizance!!!
    interesira me kada se moze videti i do kad dali su jedno ili dvojajcani?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    ja sam u 9 tjednu trudnoce isto i nosim blizance!!!
    interesira me kada se moze videti i do kad dali su jedno ili dvojajcani?

  38. #38
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Diami, bitno je da je na ekranu da ga vidimo

  39. #39
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Mislim da se relativno rano vidi - jedna vrećica s dva ploda - jednojajčani, a svaki plod sa svojom vrećicom - dvojajčani.

  40. #40
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Cure, ja danas 'umirem' od bolova (6+1 danas). U 2 ujutro su me probudili, uhvatili oko 11, i opet oko 17 i još traju.
    OK, kada bih trebala dobiti mengu, u takvim bi situacijama popila tabletu, čisto da mogu normalno raditi.

    Jesu li vama doktori nešto preporučili. Neke su pisale magnezij?

    Meni je moja soc. rekla samo ok, ako prokrvarite odite u bolnicu, a MPO zamjenski doktor da mi utrići ne budu pomogli ako se priroda želi riješiti ploda (kojeg prošli tjedan tada još nisu vidjeli ).

    Ja ne krvarim, no nekako me sve strah je li moguće da toliko osjećam ovo što osjećam? Nije baš da su tu svaki dan, no danas...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    E sad kad sam pročitala za sve vaše bolove, stvarno mi je odmah puno lakše kad znam da je to u biti normalno. Posebno sam se bojala te boli kade kihnem ili se okrećem na drugu stranu u krevetu, odjednom nešto probode, kao ukoči...Bože sačuvaj. Samo se nadam da je sa bebom sve dobro, budući da mirujem od 6.tjedna a sutra idem na kontrolu ( sada sam 17+4 ) Bit će valjda sve dobro...

    RozaGroza, čestitam!!!!

  42. #42
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Molnja, pozdrav i ovdje...
    ja sam tek 6+4 i prije dva dana već mi je vidjela 2 ploda i 2 vrečice, 2 srčeka...rekla je da su dvojajčani...iako i kao takvi mogu ponekad biti isti...



    Trudnjača, pusa bublici i tebi, ja isto večinom mirujem...nemam zaista snage za ništa...ne znam kako ču izdržat pasivnih 9 mjeseci, al sve za bebice ~~~~~~~~~~~~~ za UZV sutra

  43. #43
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    the enchantress mislim da kad imaš bolove najbolje je mirovati, legni i nemoj ništa raditi osim ići na pipi...čula sam i ja da cure uzimaju magnezij, proguglaj malo i vidi koji su učinci...nije na odmet također uzeti normabel od 2 ili max 5 mg...to opušta mišiće i pomoći će ti sigurno sa bolovima...i iako zvući ludo, uzmi čokolade, mene uvijek malo podigne i pomogne da se oraspoložim, jako je važno da budeš pozitivna i vjeruješ u sebe, i bebica če crpiti snagu iz tebe...jaka bol zaista ne mora značiti ništa loše, ima slučajeva kad su žene i prokrvarile i osječale jaku bol, a na hitnoj ih pregledali i s bebom je sve bilo cool...a UZV ne mora vidjeti srce 5 tjedan, ko zna koji ti je točno, ja sam mislila da sam danas 7+4 a zapravo sam 6+4

    Smiri se... maloj mrvici

  44. #44
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    ispravljam se, ne srce nego plod...

  45. #45
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Hvala ti RozaGroza.
    Sutra oko 11 smo na ultrazvuku na SD. Držite nam fige!

  46. #46
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Drage moje, evo me od doktora. Dijete je dugo 4,2 mm i čula sam i vidjela otkucaje srca. Ima 127 otkucaja u minuti. Danas sam konačno shvatila da ću postati mama
    Sve je super i doktor kaže da su bolovi apsolutno normalna stvar.
    p.s. zabranio mi je da surfam po internetu nego kaže da se trebam opustiti i biti blažena )))

  47. #47
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    misliteljica, koliko si trudna, i na kakvom si bila uzv, da je mogao čuti . Ja sam bila 7+3 i dr, kaže da njegov uzv. je usredotočen na plod a ne na zvuk i da ne mogu čuti , nego samo vidjeti kako titra na ekranu. To je privano i svi aparati su noviji :? , preciznije u Cita

  48. #48
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    the enchantress ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za javi nam odmah

  49. #49
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    misliteljica, koliko si trudna, i na kakvom si bila uzv, da je mogao čuti . Ja sam bila 7+3 i dr, kaže da njegov uzv. je usredotočen na plod a ne na zvuk i da ne mogu čuti , nego samo vidjeti kako titra na ekranu. To je privano i svi aparati su noviji :? , preciznije u Cita
    Rebeca, trudna sam 6+2 dana, ne znam kakav je bio UZV, bila sam kod dr. Fistonića, kaže da je to neki super uređaj. ZBILJA se čulo. Nevjerojatno. Mala flekica, a ima srce. Moje dijete

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Konačno, nakon 11 tjedana mirovanja, krvarenja, iscjetka ovakvog i onakvog, silnih tableta i vaginaleta, dr mi danas reče da je sve ok i da konačno mogu normalno živjeti, naravno uz što više odmaranja kad god mogu. Aleluja!! Beba i više nego dobra, točnije DOBAR, jer opet nam stiže dječak, i to kako sad stvari stoje, opet jako krupan dječak.
    Eto, još jedan dokaz da sve komplikacije u početku ne moraju značiti najgore...

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •