Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Pitanje o domaćoj ticino masi s glicerinom

  1. #1
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno Pitanje o domaćoj ticino masi s glicerinom

    Jedu li vaši gosti tu pokrivku ili je svi miču s torte, odn. je li jestivo (zbog glicerina)??

  2. #2
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    po izboru, ali je jestivo. Gicerina imas u gumenim bonbonima i masu drugih stvari.
    Ja sam obično skidala dijelove za koje sam znala da imaju puno boje, no figurice sam uvijek dala da klinci rasčetvore jer im je to najdraze.

  3. #3
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj migulica prvotno napisa
    po izboru, ali je jestivo. Gicerina imas u gumenim bonbonima i masu drugih stvari.
    Ja sam obično skidala dijelove za koje sam znala da imaju puno boje, no figurice sam uvijek dala da klinci rasčetvore jer im je to najdraze.
    Danas sam, naime, pitala u apoteci i apotekarica se zgrozila mogućnošću da se to jede i da to čuje prvi puta u životu pa zato pitam :/

  4. #4
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Da ponekad se groze, a ponekad i ne (a trebale bi). uredno bi ti prodala Pavlovićevu kremu koja sadrži bornu kiselinu koja je dokazano opasna za bebe i djecu do 3 godine? Ili Voltaren koji ti u hipu zauvijek može prekinuti rad bubrega?
    Sve je relativno...ukrase možeš maknuti, ili ostaviti. količina glicerina je malena, a mene uvijek puno više brinu prehrambene boje kojima bojim smjesu. Glicerin me ne brine.

  5. #5
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    A ja sam upravo printala recept za ticino s glicerinom. Odustajem. Kupit ću samo pokrivku i urediti ...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    60

    Početno

    a ja sam tu šećernu masu napravila bez glicerina i fruktoze po nekom receptu s coolinarike!!! ide samo šećer u prahu i želatina...

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mogu li iskoristiti ovaj topik? napravila sam smjesu s glicerinom i čini mi se jakoooo tvrdom. Nisam jos pokusala valjati, no ako bude pretvrda sto da radim (osim novu smjesu )?

  8. #8
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    mogu li iskoristiti ovaj topik? napravila sam smjesu s glicerinom i čini mi se jakoooo tvrdom. Nisam jos pokusala valjati, no ako bude pretvrda sto da radim (osim novu smjesu )?
    zagrijati... (mikrovalna, radijatort, vrecicu staviti u toplu vodu....) ja obicno zagrijem par sekundi u mikrovalnoj

  9. #9
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    trinity i migulica,kod mene se ticino kasnije topi na torti,bude mekan,a uvijek potrošim kg šećera,u ćemu je fora? a kad zamjesim,bude tvrdo,tako da onda kasnije mijesenjem omekša,ali kad pokrijem tortu i figure budu mekane.

  10. #10
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sam mijesala i mijesala dok nijepostao upotrebljiv, nisam znala da ga mogu malo zagrijati - hvala na savjetu

  11. #11
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    trinity i migulica,kod mene se ticino kasnije topi na torti,bude mekan,a uvijek potrošim kg šećera,u ćemu je fora? a kad zamjesim,bude tvrdo,tako da onda kasnije mijesenjem omekša,ali kad pokrijem tortu i figure budu mekane.
    na znam, trebala bih pratiti cijeli tvoj proces izrade i cuvanja da bih skuzila u cemu je problem. inace on ti voli povuc vlagu pa se onda topi, to je jedini razlog koji meni pada na pamet, a sad odakle vlaga...ako drzis npr. u frizideru imat ces problema s topljenjem

  12. #12
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    ja figurice nakon sto ih napravim obavezno ostavim barem jedan dan da se posuse, kako bi bile cvrste. jedino sto mi pada na pamet jest da radis torte koje imaju puno vlage, npr parfe moze omeksati ticino, ali to svakako ne bi trebalo utjecati i na figurice...

  13. #13
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Cijela masa se topi.Znači i pokrivka na torti (radila švarcvald) i na njoj My little pony,pa sam mu podmetnula salvetu pod glavu da ne padne.
    Matiji sam radila autić,u biti oblikovala biskvit i navukla ticino,pa smo lijepili kotače , šajbu, prozore isto od ticina i to je sve bilo mekano.Sad će još malo opet Jani rođendan,pase sve bojim kaj da radim.
    Masa bude zbilja tvrdakad je umijesim,ali se ona kasnije ne skameni da bi bila onako podatna.Čisto sumnjam da bi figurice uspjele stajati da ih i napravim opet.Torta je stajala na tavanu,na zraku,pokrivena samo bijelim papirom,baš da se mušice ne daj Bože zalijepe.

  14. #14
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    po kojem receptu radiš?
    ako radiš po mojem receptu, nešto griješiš
    ticino ne podnosi šlag, jer se topi, ali nije mi jasno zasto ti se i figura topila.

  15. #15
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Po tvom receptu migulice radim.
    Ne znam ni ja zakaj se tope,možda budem imala više sreće ovaj put.Poanta je da masa zbilja bude kao kamen kad je napravim i onda kasnije kad ju razrađujem da radim figure,ona ostane tako mekana kako sam je i razradila.Ništa nisam dodavala u nju.

  16. #16
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Meni je dala žena u apoteci tekući glicerin i piše na njemu 85% i da je samo za vanjsku upotrebu.
    Jel to dobar postotak? Ne bi baš htjela da mi završe gosti sa probavnim smetnjama ili nečim gorim.

    I jel mogu farbati sa onim tekućim bojama ili moraju biti baš gel ili prah?

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moju su svi jeli. .
    Ja sam se čudila, ali njima je bilo fino. 8)

  18. #18
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Glicerin ili glicerol, tekuči. Gusta tekučina. to je to.
    ja sam napravila nekih 30-40 torti s ticinom, razlicite veličine.
    Jela su ga djeca, mala velika, odrasli....NIkad nitko nije imao nikakvih problema. Probavnih ili drugih. Meni osobno ticino ima bez veze okus i ja ga takorekuć nikada ne jedem (ustvari mi je uvijek finije ono unutra). probam ga, da vidim jesam li fulala i kakvog je okusa.
    Ukoliko te to brine, sve dekoracije mozes maknuti kad rezes tortu.
    makar iz mog iskustva, sto se tiče djece, to je najzanimljiviji dio, rasčerećit figurice. Sama torta im nikada nije toliko interesnatna (pa bila napravljena od zlata...)

  19. #19
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    I ja sam prošli vikend radila tu smjesu s glicerinom i oduševljena sam :D :D , a klinci još više. Normalno je da se topi prilikom modeliranja, ipak šećer reagira na toplinu ruku i gnječenja. Inače, dragi mi je farmaceut po struci i rekao mi je da se glicerin koristi u mnogo dječjih sirupa, npr. amoxil jer je odlično otapalo i lako je probavljiv tak da nema straha za papanje

  20. #20
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    migulica, moram ti se zahvaliti na receptu, kojeg smo već sto puta uspješno primijenili, a mm sve ticino torte na poslu radi baš po tvom receptu i ispadaju savršeno!
    Klinci su, naravno, ludi za figuricama i sve ih potamane i prije nego probaju tortu. Svi su još živi

  21. #21
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Hvala, cure.
    A dajte mi još recite za boju. Jel mogu staviti onu tekuću ili ne?

  22. #22
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    svako malo se povlači pitanje glicerina....pa nekad krenem objasnjavati, a nekad mi se ne da.
    Po meni je glicerin taj koji reagira na toplinu ruku, naravno u kombinaciji s šećerom....
    Drago mi je da se ljudi koriste receptom...makar su me uvjeravali da ne bih smjela ga dati u javnost....(gluposti)

  23. #23
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa
    Hvala, cure.
    A dajte mi još recite za boju. Jel mogu staviti onu tekuću ili ne?
    Ja sam stavila i piše na boji da je jestiva

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Radila sam danas popodne i imala sam osjećaj da se nikad neće umijesiti - mrvilo se užasno (stavila sam cijelu kilu šećera). Pa sam dodala par žličica vode i povezalo se, no i dalje mi se čini užasno tvrdo. Jel' mora biti tako ili sam negdje fulala? :?

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ušla sam danas u ljekarnu i tražila glicerin, za senzornu relaksacijsku bočicu. Ženska me pita treba li mi za tortu i ja paf, gledam je ko tele ne znam što me pita. Sad sam guglala i naletim na ovo i ne vjerujem da se od tog radi masa za torte. Horor.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ušla sam danas u ljekarnu i tražila glicerin, za senzornu relaksacijsku bočicu. Ženska me pita treba li mi za tortu i ja paf, gledam je ko tele ne znam što me pita. Sad sam guglala i naletim na ovo i ne vjerujem da se od tog radi masa za torte. Horor.
    Royal icing se radi s glicerinom. Inače, to se obično ne jede, iako je jestivo, jer nije baš fino, ali dobro posluži da se torta može lijepo ukrasiti i da se ne isušuje.

    Nisam nikad probala jer sam lijena i ne da mi se s tim zafrkavati, ali glicerin iliti biljni glicerol je sastojak mnogih prehrambenih proizvoda koje kupiš u trgovini i ne razmišljaš o tome... Evo malo tuđe pameti: https://bo.wikienx.ru/zdravlje/dodac...-glicerin.html
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.11.2020. at 08:10

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •