Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Ne razdvajajmo djecu od roditelja

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Ne razdvajajmo djecu od roditelja

    8. svibnja ove godine se u Zagrebu obiljezava Dan obitelji (inace je 15. svibnja) .

    Ali ne mogu sve obitelji toga dana biti zajedno. Nečije je dijete u bolnici i jedva čeka da stignu mama i tata. Mogu li oni ublažiti gorčinu lijeka i tamnu noć u bolnici ako ostanu dulje, i još malo dulje... Ako ostanu stalno sa svojom djecom?

    Pridružite nam se u mimohodu na Cvjetnom trgu kojim želimo ukazati na problem razdvajanja djece od roditelja, za vrijeme bolničkog liječenja.
    Neka naša djeca jednoga dana ni ne postavljaju ovakva pitanja - neka to bude nešto što se podrazumijeva. A to im MI možemo omogućiti.

    "Kad te mama stalno grli, znaš da će biti dobro."

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dolazim makar sjekire padale :D

  3. #3
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    oko koliko sati će se to događati ?

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i mene to zanima... andrea, mm me stalno pita zakaj se ne nađem s tom mamom čiji je dečkić isti naš ljubek (jako mu se sviđa bojan). :D

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mimohod će biti oko podne, baza nam je Cvjetni trg.

  6. #6
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    onda vjerojatno dolazimo :D

    misajvi, super da se vidimo, pošaljem ti na pp par dana prije, da se tu ne dogovaramo :D

  7. #7
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Super akcija!
    Mi smo torturu prošli kad je Nika bila stara 1,5 mj!
    Ne ponovilo se!
    Još me progoni kako ju je jedna rospija kupala pod mlazom vode! A ja šutila ko tuka, jer me bilo strah da ne uradi i gore stvari!
    Ma ne želim ni razmišljati o tome!

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pčelice, onda stvarno imaš razloga da dođeš. I povedeš muža, prijatelje...

  9. #9
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ja sam ionako mislila doći (CD), a sad imam dvostruki razlog!
    Naravno, Nika i MM dolaze isto.
    Znam puno ljudi sa sličnim iskustvima, sve ću ih probati aktivirati!

  10. #10

    Početno

    Teško da ću hodat s vama, na mirovanju sam, al ako će bit stolica blizu štanda da se sjednem, pokušat ću se dovući...

  11. #11

    Početno

    Dolazim s MM-om i Sunčicom!
    O dječjim bolnicama nažalost znam i više nego što bih željela...
    Nebrojeno puta su me tjerali već u 18.00 kući iako posjete počinju tek u 16.00!!!
    Naime, 8.3.04. mojoj nećakinji je dijag. leukemija, a liječili su je na Šalati. Kako je inače iz Sl. Broda, njena mama je živjela proteklu godinu kod nas u Zg, tako da i predobro znam što prolaze roditelji s bolesnim djetetom.
    Puno puta sam vidjela da roditelji dolaze i ostaju i izvan tog vremena, neke su tjerali, druge nitko nije dirao... sve u svemu bilo je kaotično... Ja osobno se ne bih dala otjerati od svog djetata, borila bih se da budem kraj nje pod svaku cijenu... ali moja Ivana nije nikada htjela svađu sa sestrama i odlučila je poštovati pravila. Napominjem da se nisu baš svi držali tih pravila, ali ja mislim da je to potpuno razumljivo kada ti je djete tako bolesno.
    Ja ne mogu ni zamisliti da mi je Sunčica u bolnici, kada bi se nešto tako deslo ja ne bih mogla biti doma, makar sjedila u čekaonici....
    Jako jako je ŽALOSNO da roditelji koji su imali tako lošu sreću još pate i zbog razdvojenosti od djeteta. O djetetu da i ne govorim...

  12. #12
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Dolazim makar još nemam svog malog no imat ću i zato će buduća mama dati svoj doprinos već sada,zlu ne trebalo

  13. #13
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Bravo cure!

    Što nas bude više poruka će biti moćnija, malo po malo stvari će se početi mijenjati i to, najvjerojatnije, samo zbog pritiska roditelja...

  14. #14
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Stižem i ja!
    Za budućnost

  15. #15
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Do koliko traje akcija?
    U 12 je Niki vrijeme za spavanje, pa razmišljam ili da dođem sama pa Nika i MM kasnije, ili svi skupa kasnije!?

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mimohod počinje u podne.
    Cure, zapišite se na topicu iznad (ili ispod?)

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Cure, evo rute:
    Cvjetni – Preradovićeva – Teslina – Gajeva - Trg bana Jelačića – Ilica - Margaretska - Cvjetni

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    147

    Početno

    ...zar nije ovih dana bilo na dnevniku kako je izglasano da mame imaju pravo na bolovanje kad im je dijete u bolnici te da ce troskove boravka & jednog obroka mame biti placane iz zdravstvenog osiguranja?!..

    Ili sam opet sanjala :/ (u zadnje vrijeme imam toliko zive snove da koji put stvarno ne znam sto je san a sto se stvarno zbilo)

  19. #19
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Bilo je sinoć. Roditelj ima pravo na dnevni boravak uz hospitalizirano dijete, te, posljedično i pravo na bolovanje za vrijeme bolničkog liječenja.

    No, mimohod ćemo ipak održati jer želimo reći da, osim što podržavamo ove promjene, naša djeca zaslužuju i više - da roditelj bude i dan i noć pokraj njih, da se poštuju sva prava hospitaliziranog djeteta, dani provedeni u bolnici svedu na najmanju moguću mjeru, provode samo nužno potrebni invazivni zahvati, da roditelj bude uključen u sve aspekte liječenja djeteta...

  20. #20
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    htjela bih samo pitati, da li se zakon odnosu na oba roditelja ili samo na mamu, jer ako se odnosi samo na mame a ne i na tate onda mi se to cini zaista diskriminirajuce.
    plus sto se moze dogoditi da jedan roditelj iz bilo kakavog razloga bude sprijecen, pa ako je to mama, da li je onda djete prepusteno samoci?

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    na oba roditelja

  22. #22
    dvornik

    Početno

    Upravo sam danas došla iz bolnice i rekli su mi da ja ne mogu ostvariti pravo na povrat novaca jer zakon nje punomoćan, dobro bi mi došla lova koju sam silom prilika morala ostaviti u bolnici (djete mi je operiralo oba nebesko plava okica), ako mi itko od vas može pomoći komentarom, dobrodošle ste!!!!

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    odluka ce stupiti na snagu 8 dana od objave u narodnim novinama.

  24. #24
    dvornik

    Početno

    Hvala na infomaciji, pretpostavljam da neće vrijediti retroaktivno, ali se od srca nadam da mi neće u budućnosti zatrebati, ali svakako konačno nešto pametno u našem zakonodavstvu, šteta što je predizborna kampanja, pa kupuju glasove (ali bitno nam je da smo sa svojom dječicom kad nas trebaju, ko fućka politiku )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •