Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Položaj bebe

  1. #1
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Položaj bebe

    Ni sama ne neznam kako da nazovem ovu temu.

    Moj Špiro se svaki dan namješta na mjehur, pri tom me dosta nisko lupka, nekad na mjeso gdje su recimo bili/jesu jajnici, i tamo gdje je prije bila maternica, pa onda nekad nasred mjehura, imam osječaj da ču se u gaće...onda ga lagano osjetim i više gore, ali uglavnom ne pandrči u donji dio trbuha. A par puta me lupnuo i u samo ušče maternice pa sam lagano zafrikirala, jer mi je cervix kao "slaba" točka.

    Sad sam 21 tjedan i zanima me dal je to normalno, da li je on u poziciji da su mu nogice prema dole pa ga zato tako jako osjetim?
    Kad baš pretjera, da li postoji neki položaj u koji da se stavim pa malog razbojnika malo odmaknem od tog najdoljnjeg dijela??

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moji su obojica u tom razdoblju trudnoce bili na zadak, a na glavicu su se okrenuli oko 28. nedelje.
    Nikad nisam osecala bebu bas nisko, ali sam ih osecala svuda po materici definitivno. Secam se i tog lupkanja u cervix.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja ne znam gde je moja beba lupkala, kako znate da je cervix?
    nikad nisam isla da vidim kako je okrenut, bilo mi je sve jedno da li lupka nogama, rukama, samo neka lupka
    ni na samom porodjaju nisam znala kako je okrenut, niti su me pregledali u tom smislu, niti su trazili nalaz, niti ista pitali.
    jedino sto se jasno uz pomoc ctg znalo gde su mu ledja, tj. gde love otkucaje srca, onda je tu, logicno.
    jedino sto sam jasno i uvek osecala je to kad me zvekne po mokracnoj besici, to je jedan ostar "bol" i tada mislim da mi se ide da piskim, kad ono, prodje. ustvari uvek mi se islo da piskim, lupkao ili ne.

  4. #4
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Roza, moja curica je lupala tako nisko, pogotov me me nekako jako znala lupiti dosta nisko s lijeve strane. Ne znam je li tako bilo, ali ja sam uvijek nekako mislila da me ona to rukicama gura, ali zapravo tamo di me najviše lupala je bila glavica jer se na tom mjestu uvijek osjećalo štucanje.

    Sad nekako mislim da se ona to kao rastezala, trzala.

    Sve je to u opisu "posla".

    Ne brini. Špiro samo radi ono što mu je u prirodi trenutno.

  5. #5
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Ne brini. Špiro samo radi ono što mu je u prirodi trenutno.


    Mene on isto tako lupka dole lijevo, a onda tek što promislim da su mu dole nožice i da se odguruje, puf lupne me u mjehur pa malo gore, pa svukud, baš kako je KliKli rekla, svukuda ga ima...pffff ovaj me mali več izluđuje!

    Skužila sam sinoć, ako legnem na leđa kad me lupka gdje mi baš jako ne paše (cervix) malo pridignem dupence, i ja sam ga pomilušila i molila da se malo pomakne, onda se izokrenuo pa počeo lupkat na ljevo. Who knows, možda je baš to upalilo!

  6. #6
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    , vjerojatno jest.

    Ne brini za to lupkanje, čak i ako jest po cerviksu, zna Špiro što radi

    Pomazi Špiru u moje ime.

  7. #7
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    E ovaj špiro je pošandrco
    Prvo me lupao skroz dole full, a evo danas lupa skroz gore, jedno 5-10 cm poviše pupka :? Jel moguče da se okreće?

  8. #8
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Moguće jer još uvijek ima dovoljno mjesta za manovru.

  9. #9
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Jel moguče da se okreće?
    meni se isto desava. prije tjedan dana je lupala dole ful nisko i to me dva puta tak maznula u mjehur da uopce nije bilo slatko, a jucer je vec lupkala ko da je popreko (i desno i lijevo, u ravnini i malo povise pupka).

    na zadnjem pregledu (20tj - sad sam 23) mi je ginekolog rekao da je u toj fazi normalno da mijenja polozaj i da to zapravo dosta cesto rade...

  10. #10
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    moje dijete je do kraja ostao zadak, tako da je stalno lupao po mjehuru ili cerviksu

    najzanimljivije bi bilo na samom kraju trudnoće, nekad bi se tako protezao kao da glavom probija trbuh i toliko bi gurao glavom da sam ju doslovno mogla u ruku uzeti, obujmiti, opipati

    često je znao i glavom pod rebra gurati...ni to nije baš ugodno

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    najzanimljivije bi bilo na samom kraju trudnoće, nekad bi se tako protezao kao da glavom probija trbuh i toliko bi gurao glavom da sam ju doslovno mogla u ruku uzeti, obujmiti, opipati
    često je znao i glavom pod rebra gurati...ni to nije baš ugodno
    I moja beba je još uvijek na zadak (sad smo 39+), događa mi se točno ovo opisano ... baš volim maziti njenu glavicu ovako preko trbuha , a ovo gurkanje i šiljenje u rebra zna biti dosta neugodno

  12. #12
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    moje dijete je do kraja ostao zadak
    bb, s obzirom na položaj, kako si rodila?

  13. #13
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj 2xmama prvotno napisa
    moje dijete je do kraja ostao zadak
    bb, s obzirom na položaj, kako si rodila?
    elektivni carski.
    danas mi je malo žao što nisam čekala da porod sam počne pa da onda idem na carski ako treba, ali šta je tu je.

    Vaginalan porod u mom slučaju nije bio moguć, imao je pupčanu oko vrata (baš je u petak bio dokumentarac s istim slučajem) i bio je (još uvijek i je) dosta velika beba, 4050g, 54cm

  14. #14
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    jesu ti carski radili na termin ili puno ranije? Pretpostavljam da nisu čekali trudove, ili? :?

  15. #15
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    joj,jesam plavuša! sad vidi da je bio elektivni
    meni je danas dr rekao da ćemo čekati trudove, možda se okrene.......ma, bude,sigurno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •