Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Molimo pomozite!!!

  1. #1

    Početno Molimo pomozite!!!

    Evo ovako: 25.12. oko 2.00 am završili smo u bolnici jer je nasa mala povraćala i bolno plakala. Temperaturu nije imala. Na pregledu su nam rekli da joj je trbuh napuhan i da se vjerojatno prejela. Dobila je infuziju (cijelu bocu!!! ja sam se prepao) i dijetu tj skraceno dojenje od 3 min. Vagali smo je nakon svakog podoja i ispostavilo se da za 3 minute povuče 50 grama!!! Tražili smo da nas puste doma i rekli da je doji 5 min ali smo večeras odlučili da joj moja draga da jesti koliko hoće. I opet isto: bljucka (ili povraća ne znam što jer ne znamo kolika je normalna količina koju smije povratiti nakon obroka), kakala je samo 2 puta i evo opet plače!
    Inače dobro napreduje od zadnjeg pregleda koji je bio 8.12. dobila je 600 grama. Kad je nahrani kontrolirano (dakle samo 5 min) zna spavati i po četiri sata iako se ona buni i kao da želi još. Što da radimo? Imali još takve djece? Krv i urin su bili uredu i u ponedjeljak je kontrola.
    Molimo pomozite!!!!!

  2. #2

    Početno

    Tajo, mislim da su u pitanju standardni grčevi...

    Druge cure će ti dat bolje savjete oko položaja kod dojenja, ali pustite je neka se najede koliko njoj odgovara, bljuckanje je normalno, a kad plače masirajte joj trbuh u smjeru kazaljke da joj popuste...

    To traje par mjeseci dok se ne stabilizira i probava i centralni živčani sistem u njenom tijelu i nema smisla bebu stavit na dijetu ako je gladna a to je u pitanju...

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Moj Robi je isto tako cinio, poceo bi cicati i u roku od nekoliko minuta poceo bi se jako napinjati, buniti, plakati...

    I to me je izludivalo dok nismo skuzili da ako ga u tom trenutku (ili cak i prije) podignemo i podrignemo, onda se situacija smiri u nastavku podoja.

    Nasa dijagnoza: moj preaktivni let-down iliti refleks otpustanja mlijeka.

    Mlijeko bi curilo jako brzo na pocetku podoja, on bi to gutao ali zajedno s tim i puno zraka pa plus ta nagla promjena u zelucu, izazivalo bi mu bolove.

    Osim podrigivanja, u ovom slucaju, ponekad pomaze izdojiti se (rucno) malo na pocetku podoja dok se tok mlijeka ne uspori. Takoder, dojiti u lezecem polozaju (da se smanji dodatni efekt gravitacije ), na boku sa donjom dojkom ili na ledima sa bebom preko trbuha.

    Takoder je jako bitno da beba dobije masno mlijeko koje dolazi tek pred kraj podoja. To sto vasa djevojcica dobije 50 gr unutar 5 minuta dojenja ne znaci da je u tih 50 gr bilo i masno mlijeko. Znaci, trebate gledati da vasa djevojcica sise sto dulje na jednoj dojci. Ako zeli dojiti ponovo unutar dva sata od zadnjeg podoja, ponudite joj istu dojku.

    Nisi napisao koliko je beba stara? Koliko mokrih pelena ima dnevno, koliko ukakanih? Da li dojite na zahtjev? Da li ju podrigujete i kako? Da li pusta plinove?

  4. #4
    mak

    Početno bok tajo!

    Cula sam se sa dragom ali i ovako je fora.
    Da ti i ja dam savjet i ako je sad sve ok , slobodno je cesce dizite za podrigavanje a bljucanje je u svim kolicinama dozvoljeno osim ako nije u mlazovima na metre (da i to postoji u biti to vise nije bljucanje nego povracanje). Kad je dizete za podrignut stavite je tako da skoro cijela "visi" to jest da na ramenu je njen trbuh ili je stavit preko koljena i masirat ledja. To je stvar prakse i upoznavanje. 8)

    Ja sm ti na Zdravlju trenutno pa poviri!
    baj vidimo se danas!!!! :D

  5. #5
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Najprije pozdrav vrijednom Taji i mojim dragim sugrađanima! :wink:
    No, moram komentirati da OVU BOCU INFUZIJE stvarno ne kužim! :shock: Pogotovo je ne kužim udruženu sa savjetom o skraćenim podojima!
    No, to nije ni bitno, samo bih vam htjela reći da zbilja pokušate dojiti u pozi gdje je djetetova glavica iznad bradavice, ne ispod. Mama može leći, a dijete staviti okomito na dojku i svakako nuditi istu dojku kroz određeni period, npr. par sati. Kod prejakog let-downa pomaže i prije samog podoja se malo izdojiti, tek toliko da prodju prvi mlazovi.
    I za dodatak: Matej je tih prvih mjeseci dojenja znao povratiti u ogromnom luku pa kroz ogradicu krevetića na pod ( nakon obilnih obroka ) nakon čega bi, za jedno 5 minuta opet tražio siku i uredno odradio ostatak.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •