Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: Vrištanje zbog pranja kose

  1. #51
    ninatomato avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    142

    Početno

    ja bih samo rekla da je nama jucer pomogao pauk na stropu.
    inace je isto histerija oko pranja kose, a jucer nije niti zaplakala.
    nadam se da ce tako biti i ubuduce.

    hvala ivarica

  2. #52
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi jos uvijek muku mucimo! Ja stvarno vise ne znam sta da radim. Prekjucer sam mu prala kosu, stavim mu rucnik na oci, smocim kosu na brzinu, a on u plac! I to ne vristanje, nego bas uzasnuti plac. Ja mu perem kosu a on se trese ko siba!! Boli me gledat takvog, sav je u panici! Ispirem mu, naravno, rucnik je na ocima, al on ne dise! Zadrzi dah i onda ga jos veca panika ulovi! Ma uzas! Najrade bi ga osisala na celavo!

  3. #53
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    evo i nas ovdje s problemom vriskanja kada ide kupanje....do prije par mjeseci (sada ima 14mj) je uživala u kadi...igrala se...ne bi nikad izašla....a sada čim vidi kadu vrišti...a tek kad je stavimo u nju....drži se na nogama grčevito i kao da pokušava izaći...a još tuš ako aktiviramo...prestrašno (ne znam što će susjedi reći---da je mučimo ).....stvarno nam je postala noćna mora kupanje i pranje kose....i neznamo što li je bio okidač, a nikako da nađemo rješenje ....pa ako ima neko savjet...plizzzz

  4. #54
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Nažalost, nemam rješenje, samo prijavljujem isti problem koji traje već godinama...L. ima 3,5 godine, i već sam luda, probali smo sve, od zajedničkog pranja, traženja zeca po plafonu (boji se pauka, pa je onda još veća panika), ručnika na licu - koma!! Čak mi se znala i popišat od straha kad sam joj najavila pranje kose. Nije mi jasno u čemu je problem, nije doživjela nikakvu traumu vezano uz kupanje, na moru i u bazenu se zna cijela zagnjurit (doduše slučajno) i nema problema, ali ovo - ko da je kolješ.
    Trenutno peremo kosu tako da je ja smočim rukom, i tu plače, ali izdrži, šamponiranje je ok, to voli, ali kad je ispiranje na redu vrišti. Tuš ne dolazi u obzir, tako da sad češljem isčešljavam šampon s prednjeg dijela glave, a ostalo joj jedva nekako isperemo čašicom od jogurta. A sutra je pranje kose.
    Nadam se da mali neće njenim stopama, zasad još uživa u kupanju, ali uživala je i ona.

  5. #55
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    di me nađe

    upravo odradile jednu seansu vrištanja zbog pranja kose. kupanje: nema problema. Voda u oči: nema problema. More, bazen it. nema frke.
    ali oprati kosu: nema šanse. Čim joj namočim i jedan jedini pramen VRISAK
    kad si sama namoči kosu onda nije problem...

    izludit će me, a i ja nju

  6. #56
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    sve mi se čini da nema spasa vriskanju

  7. #57
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Samo da prijavim da mi je dijete danas pjevalo za vrijeme pranja kose
    Naravno, bilo je močenje rukom, isčešljavanje češljem i ispiranje čašicom - ali pjevala je!
    Ja ću riknut

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    75

    Početno

    nisam čitala sve odgovore, tako da je neko možda već i napisao - mi smo vrištanje riješili kupanjem u dnevnom boravku

    odnesemo kadu u dnevni boravak i stavimo patkice i sl... malo se pobuni kad na red dodje kosa (ali to nije ni blizu onom vrištanju i otimanju u kupatilu).

    istina, isprljamo 10000000 stvari (peškiri, deke ispod kadice i sl), ali me to nimalo ne opterećuje. najbitnije je da nema one "traume".

  9. #59
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    pridružujem se: dok je bio bebica nije bilo problema i onda je polako krenulo - od malih vriskova do čuda neviđenih (vrištanje, tresao se, pa kako je rastao tako je počeo izlaziti od kade...). naravno, zašutio bi isti čas kada bi 'zatvorili' tuš. ne zna se kome je to bila veća trauma - njemu ili nama. nagni glavu, ručnik na oči, pauk, patkica... ništa nije palilo jer nije želio uopće slušati što se govori. a koliko je vrištao vjerojatno nije mogao ni čuti ). poticajni razgovori prije pranja su bili samo: 'a-ha, ok, može neki drugi put, ali sada nećemo prati kosu'.

    no, evo savjet ako kome pomogne (netko je već bio ovdje spomenuo): napraviti situaciju kao kod frizera - MM sjedi na stolici pored kade i drži ga u vodoravnom položaju i Šimunu je samo glava iznad kade, malo mu glava visi, tako da nema šanse da mu voda i pjena dođu u oči. i pristao je da sam drži ručnik, to mu je valjda dodatna sigurnost za oči.

    plače, ali zanemarivo, ali se ipak ne trese i ne vrišti. funkcionira zadnjih dva mjeseca, pa ćemo vidjeti dalje...

  10. #60
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Iz pročitanog mogu samo da zaključim da je faza straha od vode/kupanja/pranja/ispiranja kose neminovna i da, izgleda, moraju kroz nju da prodju, koliko god se mi trudili. Md i ja smo se zaklinjali da se naše dete nikada neće naći u toj fazi, jer smo je od bebećeg uzrasta navikavali na polivanje glave i lica, i nikada nije oko toga pravila problem....činilo se čak i da uživa gledajući "kroz vodopad".....a onda jedne večeri....baš kao i kod svih vas-HOROR!!!!! Ne znamo zašto, ništa joj se loše vezano za vodu nikada nije dogodilo, te nam je jedino preostalo da to protumačimo kao, je l', fazu I potrajala je više meseci, od prilike od uzrasta 2,5 do blizu 3 god. Sada nam je rešenje za tišinu-kofica za zalivanje i čaša. Mi je "zalivamo", ona, nagnute glavice napred i pogledom na dole, sakuplja vodicu, pa je onda presipa u kojekakve druge igračkice ili njome pere za to kupanje pripremljenu lutkicu....ili sestrinu glavu, ako su zajedno u kadi

  11. #61
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Rozi prvotno napisa Vidi poruku
    no, evo savjet ako kome pomogne (netko je već bio ovdje spomenuo): napraviti situaciju kao kod frizera - MM sjedi na stolici pored kade i drži ga u vodoravnom položaju i Šimunu je samo glava iznad kade, malo mu glava visi, tako da nema šanse da mu voda i pjena dođu u oči. i pristao je da sam drži ručnik, to mu je valjda dodatna sigurnost za oči.

    plače, ali zanemarivo, ali se ipak ne trese i ne vrišti. funkcionira zadnjih dva mjeseca, pa ćemo vidjeti dalje...
    Pricala mi jedna zena da je ona tak svojim klincima prala kosu do skole jer eto, njima se svidjelo

  12. #62
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Mi peremo opet danas. Kupili smo masku za ronjenje i dihalicu (za more naravno), ali probat ću je animirat s njom u kadi.
    Baš me zanima kako će proči.

  13. #63
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Jaoooo i moja je u toj fazi i to me totalno izluđuje.
    Sve kako si opisala i ti. Mada s obzirom na datum pisanja prvog posta vi više vjerojatno s time nemate problema. I to je počela tek nedavno.
    Jučer radije nije prala kosu...
    Ali općenito je počela drečati za sve i svašta.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 01.04.2010. at 10:06

  14. #64
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. je kao mali toliko urlao kad sam mu prala kosu da sam se stvarno bojala da mi susjedi ne pozovu CZSS: "Nemoj, mamice molim te! Molim te, nemoj mi to raditi! Molim te, mamice!" To je bilo praćeno neandertalskim krikovima i vrištanjem do boli. Pomoglo je da sam smoči kosu, da napunimo vode u kadu da može zaroniti, da ga spužva pingvinić smoči, uglavnom da se to obavlja kroz igru. Pomoglo mi je i glazbeno obrazovanje - kad je vidio kako pijanisti zabacaju glavu dok sviraju, postalo je dovoljno reći. "Zabaci glavicu kao pijanist!" i mogli smo prijeći na stvar. I sad mrzi pranje kose, ali šutke trpi.

  15. #65
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Ah ja andreju perem zbog ovog kosu svakih 15 dana Nekada vec jadan smrdi. Ali sada smo ga osisali masinicom na 0.5 cm pa ce biti lakse! Da ni ne spominjem kakvo treumaticno iskustvo je tek sisanje bilo))

  16. #66
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    I moj mališa, 17 mjeseci se boji pranja kose. Zapravo on uopče nije oduševljen s kupanjem, najnovija fora mu je da ne želi sjesti u kadu, nego samo stoji.
    Igra se s igračkama stoječki, peremo se stoječki, a pranje kose prođe u plaču i ništa ne pomaže

  17. #67
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    borka i mi smo prosli kroz tu fazu. Bilo je grozno jer sam se uvek bojala da ce pasti. Probaj mu neko vreme ne prati kosu jer sam ja skontala da nece da sedne posto se boji da cu mu oprati kosu. Ja sam mom na kraju ubacila sapun koji nije moga dohvatiti stojecki, a obozava ga tako da je morao sesti i tako i ostao, ali trajalo je to negde 10 dana sigurno to stajanje u kadi

  18. #68
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    M sjedi na onom plasticnom kao stolcu za kadu, digne glavu i zmiri te malo negoduje. Sad shvaca da kosa mora prati i da nije bauk, ali bila je jedna faza kad je plakala da ti srce pukne. No to je bilo zato jer joj je smetala voda u ocima. Kod nje je kljucno bilo da nauci zmiriti i i dici glavu.

  19. #69
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    sve mi se čini da nema kraja vriskanju...sada joj je 19 mjeseci i kada sama to napravi nema problema a kad hoću ja horor....

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Predlažem vam da većoj djeci ponudite da sama uzmu tuš i smoče glavu i isperu kosu. Tako će moći kontroliratu tu aktivnost i neće ih biti strah.Mislim, nisam psiholog, ali očito se radi o tome da se djeca boje.

    Barem moja mala (2,5 godine) sve voli raditi sama i tad ništa nije problem.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •