Stranica 10 od 20 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #451
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    da te još malo udavim s podpitanjem,
    jesi li pila 1 ili 2 tablete i u koje doba dana si ih pila?

    Baš bih trebala na kraći put (2 sata vožnje) 6 i 7 dan ciklusa,
    pa sad neznam što da radim.

    možda da ja uzmem tabletu što vremenski što dalje od vremena
    kad bih trebala putovati.

    glupo mi je radi toga propustiti ciklus, a opet imam dijete u autu pa
    se ne želim zezati s tim ako postoji i najmanja opasnost
    Pila sam po 2 tablete odjednom, ujutro...
    Ali kao što ti cure kažu, to je individualno...
    Posljednje uređivanje od Strašna : 15.11.2012. at 18:49

  2. #452

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    38

    Početno

    Trebala bih poceti uzimati klomifen od cetvrtka, rekla mi je dr 1x1 tableta od 2.-5.dc, samo ne znam trebam li na sto paziti...
    Pijem ujutro nataste Euthyrox za Hashimoto, pa ne znam da li da Klomifen pijem takodjer ujutro, ima li to kakve veze...upute su samo na njemackom pa ne razumijem previse...

  3. #453
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Te dvije tablete nemaju veze jedna s drugom i ja ih pijem, tako da nemaš brige, ja mislim da sam uzimala ujutro klomifen isto

  4. #454

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    38

    Početno

    hvala Mali Mimi

  5. #455
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Pozdrav,
    nova sam ovdje iako sam vas znala i prije citati iz prikrajka.. Ovo mi je drugi ciklus ciljanih odnosa sa Klomifenom, prvi put sam pila 2x1 od 3-7dana ciklusa, isla sam na folikulometriju, na desnom jajniku tri folikula (15,16 i 17,5mm) i nista od toga.. Dok. mi je za ovaj ciklus prepisala 2x2 3-7dc, meni se to cini jako puno i koliko vidim nikome od vas nije prepisana tolika kolicina.. Strah me hiperstimulacije, molim vas za neki savjet, nova sam u svemu ovome..
    hvala

  6. #456
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Zdravka, mislim da te sa razlogom strah hiperstimulacije! Ako si na 2x1 dobila 3 dominantna folikula, ne vidim cemu povecavati dozu?
    Imas li inace problema sa ovulacijama ili ti je klomifen prepisan kako bi " malo povecali sanse"? Pijes li klomifen po preporuci primarnog ginekologa ili specijaliste za reproduktivnu medicinu?
    "Obicni" ginici se nekad znaju igrati sa klomifenom, jer bas i ne znaju sve moguce posljedice...
    Iskreno, ja bi rekla ginu da s obzirom na dobru reakciju na 2x1 ne bih pila vecu dozu! Ako bi se puno protivio ili stvarao probleme, pobjegla bih od njega glavom bez obzira!
    2x2 je velika doza! Ja sam imala hs na 3 tabletice dnevno + deksametazon i nije bilo ugodno!

  7. #457
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Maca, hvala ti na odgovoru..
    Klomifen mi je prepisan da "povecamo sanse",mm nalaz spermiograma je asthenozoospermia i da primarni ginekolog je u pitanju.. Dogovor je bio da probamo sa tri ciklusa Klomifena i ako ne uspijemo salje nas u zg..Na 3dc (u pon) sam bila kod nje po recept za novu dozu, a kako je ona radila poslijepodne taj dan mi je rekla da popijem samo navecer 2x.Kad sam otisla ovdje na forum i vidjela da tu dozu nitko ne pije, uplasila sam se hipera,pa sam vam pisala,al nisam dobila odg pa sam pila kako je rekla.. Danas mi je zadnji dan (7dc) i sad sam uplasena i ne znam dal da danas popijem 2x2 ili samo 2x1?! U pon idem na prvu folikulometriju.. Mozes li mi reci kakve si simptome imala kod hiperstimulacije?

  8. #458
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Zdravka, tek sam sad vidjela tvoj odgovor... Kako je prosla folikulometrija?
    Meni ti je bilo ovako, klomici 3 dnevno + deksametazon, osjecam da se nesto u jajnicima dogada i 8 dc idem na folikulometriju (par ciklusa prije toga ovulacija mi je bila 17-18 dc, zato mi je i povecao dozu, pa sam kretala tek 11 dc). Na uzv jedna cista zutog tijela, bolna i na svakom jajniku po 5-6 velikih folikula. Dao mi je hcg injekciju da folikuli popucaju, puno tekucine i mirovanje, dva dana sam se osjecala kao vuk iz 7 kozlica kada ga natrpaju kamenjem i onda se smirilo... Prosla sam bez vecih posljedica, nasrecu, a i bila sam pod nadzorom strucnog lijecnika tako da je bilo ok.
    Bez obzira na ishod ovog ciklusa ( naravno, zelim ti lijepu, zdravu trudnocu ), ja bih ti doista od srca preporucila da se vise ne das stimulirati od strane svog ginekologa, jer ocito ne zna sto radi. Lijepo si reagirala na klomifen 2x1, pojacali ste tvoje ovulacije a time i sanse i to sto nije rezultiralo trudnocom nije razlog za povecanje doze. Nekad treba vise ciklusa da upali, praksom do savrsenstva, kako se kaze.
    Pliz javi kako je prosla folikulometrija i kako si reagirala.

  9. #459
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Hej Maca, jucer sam bila na folikulometriji, 10dc na desnom jajniku 3 folikula vodeci 16mm, na lijevom dva manja,nije mi rekla koliki su.. Jel to znak hiperstimulacije?Nije mi nista rekla, samo da je zadovoljna kako sam reagirala, sutra idem opet na folikulometriju. Prosli ciklus nisam dobila hcg injekciju,mozda bi je trebala traziti? Rekla sam joj jucer da ako ne uspije ovaj ciklus da zelim ici za zagreb. hvala ti na lijepim zeljama Javim se sa novostima..

  10. #460
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Zdravka, to ne zvuci kao da bi mogla biti hiperstimulacija, ali do hs moze doci i ukoliko dode do trudnoce pa jajnici probujaju od hcg hormona... Uglavnom, vjerojatno si procitala info o hs pa znas na sto moras pripaziti, mada vjerujem da ce biti sve ok!
    Zelim ti da ovaj ciklus bude dobitan i da se vise ne moras brinuti o folikulima i sl. nego da predes na slade brige
    Sto se tvoje gin tice, shvatila si sve i sama, ja doista mislim da ne zna sto radi i podrzavam tvoju odluku da se za stimulacije ovulacije ipak obratis nekom strucnijem.
    Drzim !

  11. #461
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj zdravka82 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Maca, jucer sam bila na folikulometriji, 10dc na desnom jajniku 3 folikula vodeci 16mm, na lijevom dva manja,nije mi rekla koliki su.. Jel to znak hiperstimulacije?Nije mi nista rekla, samo da je zadovoljna kako sam reagirala, sutra idem opet na folikulometriju. Prosli ciklus nisam dobila hcg injekciju,mozda bi je trebala traziti? Rekla sam joj jucer da ako ne uspije ovaj ciklus da zelim ici za zagreb. hvala ti na lijepim zeljama Javim se sa novostima..

    Ajme u šta se ginekolozi petljaju, prije nekoliko godina kad sam trebala na inseminaciju nakon klomifena a imala sam reakciju kao i ti znači 5 folikula, umjesto inseminacije napravili su mi IVF jer bi bilo previše rizično da se npr. svih 5 oplodi i implantira. I drago mi je da su ipak išli na tu soluciju (ispostavilo se na kraju da kod mene to nije bio toliki rizik ali kod nekog drugog bi možda bio).
    Ja bih na tvom mjestu otišla odmah kod nekog drugog da te pregleda kod nekog čija je to uža specijalnost (npr. u Cito)

  12. #462
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    sad dok čitam ovo ,zbilja neznam zašto nas gin.(socij.) stimuliraju klomifenima..meni je bilo super dok mi je rekao na svakom ultr. da odlično reagiram,imala sam preko nekoliko folikula,uvjek s jednim vodečim,3-4 veča i puno sitnih.on je meni rekao da je kod stimulacije klomifenom veča mogučnost višeplodne trudnoče,al ja sam samo čula da bumo tak uspjeli dobit bebicu.pojma nisam imala ništ o tome,radila sam kaj mi je rekao,i sad se pitam kaj da se oplodilo par njih,tko zna kak bi to završilo..kaj rade dok žena zreagira jako,ima puno folikula?šalju hitno na punkciju,ivf?se to može tak,kad se inače čeka jako dugo na postupak.
    eto kod mene nije došlo do trudnoče,bila sam 3-4 ciklusa na klomifenima.al kak veli mali mimi,kod nekog drugog..kaj da se oplodi tim putem 5 js?ajme...

  13. #463
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme u šta se ginekolozi petljaju, prije nekoliko godina kad sam trebala na inseminaciju nakon klomifena a imala sam reakciju kao i ti znači 5 folikula, umjesto inseminacije napravili su mi IVF jer bi bilo previše rizično da se npr. svih 5 oplodi i implantira. I drago mi je da su ipak išli na tu soluciju (ispostavilo se na kraju da kod mene to nije bio toliki rizik ali kod nekog drugog bi možda bio).
    Ja bih na tvom mjestu otišla odmah kod nekog drugog da te pregleda kod nekog čija je to uža specijalnost (npr. u Cito)
    Mislim da joj Cito bas nije blizu Vinkovcima
    Slazem se sa vama. Nedavno sam citala o slucaju zene kojoj je napravljen Aih a imala je puno folikula i doslo je do viseplodne trudnoce (cetvorke ili cak petorke su bile u pitanju). Nije dobro zavrsilo.
    Mislim da vecina primarnih ginekologa premalo zna o stimulacijama, a previse se pouzdaju u srecu tj. statistike prema kojima nezeljene posljedice nisu tako ceste. Lazni osjecaj sigurnosti!

  14. #464
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da joj Cito bas nije blizu Vinkovcima
    Slazem se sa vama. Nedavno sam citala o slucaju zene kojoj je napravljen Aih a imala je puno folikula i doslo je do viseplodne trudnoce (cetvorke ili cak petorke su bile u pitanju). Nije dobro zavrsilo.
    Mislim da vecina primarnih ginekologa premalo zna o stimulacijama, a previse se pouzdaju u srecu tj. statistike prema kojima nezeljene posljedice nisu tako ceste. Lazni osjecaj sigurnosti!
    Ja sam mislila da je iz Dalmacije a onda ima još više izbora privatnika koji se tim bave

  15. #465
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    žužy ne šalju oni nigdje da malo više razmišljaju o svojim pacijentima ne bi se petljali tamo gdje im nije mjesto nego bi ih nakon što par nemože zatrudniti godinu dana poslali u kliniku gdje se bave tim problemima.
    Ovako se stvarno igraju s vatrom, a pacijent koji će se nositi kasnije s posljedicama.

  16. #466
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    evo i mog iskustva, bila na komifenima 2x1 + estrofem, imala sam 5 folikula, 3 na lijevom jajniku i i 2 na desnom jajniku, klomifeni su bili uvertira za AIH ali sam na kraju prebačena na IVF, kod punkcije od tih 5 folikula, dva su bile ciste, dobila sam 3js, postupak na kraju nije bio dobitan. Klomifeni trebaju biti pod strogim nadzorom.

  17. #467

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Cure, spremam se za AIH i pijem Klomifen. Danas mi je 4. dan da ih pijem (2x1).
    Htjela sam vas pitati kakva ste vi iskustva imali s njim (sada da ne čitam sve ispočetka)... Ja sam već dva dana razdražljiva, stomak mi je nadut, kroz dan nekad osjećam jajnike, kao da je pritisak u njima... Jeli to sve normalno???
    Koliko se u prosjeku dobije folikula od Klomifena???

  18. #468
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ovisi kako reagiras na klomifen. Ja sam reagirala jako lose i uvijek 1 ili 2 folikla, ali znam cure koje su imale i 3-4, li samo s klomifenom

  19. #469

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    amyx, hvala! mi idemo u Prag na AID, već je skoro sve spremno, pa me malo strah da ne bude hiperstimulacija. jeli znaš možda do koliko folikula uopće rade inseminaciju? pretpostavljam da neće raditi npr. sa 5 folikula, kako bi izbjegli petorke...

    ps: avatar ti je presladak

  20. #470
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Evo mog primjera - u prvom klomifenskom postupku sam super reagirala, ne znam točan broj folikula ali bilo ih je barem 5. Dan prije punkcije dominantni su popucali pa smo htjeli odraditi IVF s preostalima međutim nije bilo js. Drugi put sam slabo reagirala, 1 folikul, odrađen neuspješan aih.
    Ako ćeš imati dosta folikula, sumnjam da će ti odraditi aih. Ali koja je granica s brojem folikula za aih/ivf, ne znam. Uglavnom, sretno!

  21. #471
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Bmaric kod klomifena, kad se i dobije vise folikula, oni su najcesce neujednacenih velicina, sto je vjerojatan znak da nece ni sve js biti zrele (to mu je mana i zato se za dobivanje vise js u postupku ivf-a radije koriste gonadotropini).
    Hs na klomifenu je rijetka, tako da ne trebas o tome brinuti.
    Dobro je da osjecas jajnike, to je normalno, znaci da rade.
    Ja sam na klomifenu uvijek imala po 1 dobar folikul, na zadnjoj stimulaciji 3x1 + deksametazon sam imala hs, cistu zutog tijela na 8. dc i po 4-5 velikih folikula na svakom jajniku. Smirilo se za tri dana, dobro sam prosla jer sam osjetila da su jajnici buknuli i otisla na pregled.
    Kad je prva fm?

  22. #472

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    maca papucarica hvala!!! Prva fm mi je u ponedjeljak. prvi put ga pijem, pa sada pazim na sve sto mi je dogadja, a dr. mi naravno nije nista rekao o klomifenu...

  23. #473
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ma to je normalno, da pazis i osluskujes
    Ja sam ga se nagutala i sad, retroaktivno, mislim da i nema nekih nuspojava, mada sam tada osjecala svasta...
    za par lijepih folikulica
    Jel uzimas i Estrofem?

  24. #474
    hope31 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    856

    Početno

    evo da se i ja javim, moja zadnja dva postupka su bila klomifenska, u prvom 3 js dobili, udrugom folikuli popucali na punkciji i nakraju punktirali neki mali koji dr nije planirala punktirat a r rekao da punktira i tu je bila js i danas sam 18+3....sve je moguće

  25. #475
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ma nece sigurno raditi aih sa 5-6 folikula... A hiperstimulacija je jako rijetka sa klomifenom

  26. #476
    reny123 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    894

    Početno

    Sve ovo što pišete o klomifenima i razvoju neujednačenih folikula s upitnim brojem jajnih stanica ide u prilog tome da se klomifeni ne bi trebali brojiti u stimulirane postupke preko HZZO-a jer se takvim "stimulacijama " ne postiže onaj cilj koji se navodio kao dobrobit za ženu tijekom donošenja Zakona tj. da se sa što manje postupaka dođe do zametaka. Klomifen bi trebalo koristiti kao pripomoć u prirodnom postupku.

  27. #477

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    maca papucarica, hvala na željama!!!
    ne koristim ništa uz klomifen. pošto mi je prvi put, dr hoće vidjeti kako ću reagirati na klomifen. smatra da bi trebalo sve proći ok, jer je kod mene se uredu, ali nikad se ne zna.
    sve ću znati u ponedjeljak

  28. #478
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    reny123, naravno!
    Ja sam koristila klomifen u tempiranim odnosima zbog anovulacije, Bmaric za aih...
    Jedino opravdano osim to dvoje bi bilo koristiti ga kod prirodnih postupaka ivf-a (kod anovulacija, mozda i kod zena koje ovuliraju, kako bi se malo podebljalo sanse), sve ostalo je pljacka i prevara, po mom misljenju.

  29. #479

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    11

    Početno

    klomifen sam koristila od 3 do 7 dana ciklusa, 2 ujutro i 2 navečer. Trebali smo ići u tempirani odnos ali je dr. rekla ako bude više od 4 folikula da to ne dolazi u obzir zbog opasnosti od višeplodne trudnoće. na kraju je 12 dan ciklusa bilo sveukupno 6 folikula od 18-21 mm, taj dan štoperica navečer i 14 dan ciklusa aspiracija, dobili 4 js, 3 se oplodile, 1 vraćena. osjećala sam bolove u jajnicima ali više nakon aspiracije nego prije, nije bilo hiperstimulacije.

  30. #480

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    A da li netko ima iskustva u smislu pomicanja dana uzmanja, npr. Da je prvo probala 5-9 a onda 3-7, ili 2-6, i kako je to utjecalo na rezultat stimulacije?

  31. #481
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj bamilic prvotno napisa Vidi poruku
    klomifen sam koristila od 3 do 7 dana ciklusa, 2 ujutro i 2 navečer. Trebali smo ići u tempirani odnos ali je dr. rekla ako bude više od 4 folikula da to ne dolazi u obzir zbog opasnosti od višeplodne trudnoće. na kraju je 12 dan ciklusa bilo sveukupno 6 folikula od 18-21 mm, taj dan štoperica navečer i 14 dan ciklusa aspiracija, dobili 4 js, 3 se oplodile, 1 vraćena. osjećala sam bolove u jajnicima ali više nakon aspiracije nego prije, nije bilo hiperstimulacije.
    A gdje se to s ciljem tempiranih odnosa daje 2x2 klomifena?

    krojachica, nisam probala jer kod mene zbog anovulacije to bas i nema posebnog smisla, ali citala sam da se kod uzimanja klomifena od 2 ili 3 dc pokusava izdvojiti i potaknuti vise folikula koji ce postati dominantni, dok se kod uzimanja od 5 dc samo "hrani" folikul koji je vec krenuo da postane dominantan.

  32. #482
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    A da li netko ima iskustva u smislu pomicanja dana uzmanja, npr. Da je prvo probala 5-9 a onda 3-7, ili 2-6, i kako je to utjecalo na rezultat stimulacije?
    Imam ja, prvo sam ga uzimala 5-9dc a drugi puta 2-6dc, rezultat apsolutno isti- jedna js

  33. #483
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ja, prvo sam ga uzimala 5-9dc a drugi puta 2-6dc, rezultat apsolutno isti- jedna js
    I ja probala od 5-9 i od 3-7 kod mene je bilo obično 3 folikula a br. j.s. je varirao od 1 do 3

  34. #484

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Cure, danas bio prvi uzv. imam 1 fol 12 mm i 2 fol od 10 mm. mada se meni ucinilo da ih ima ukupno 4.
    Jeli znate da li se radi inseminacija i sa 4 fol?

  35. #485

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    11

    Početno

    maca papucarica - dobivala sam 2X2 klomifena jer nisam dugo vremena imala menstruaciju, poremećaj rada hipofize, pa nisam ni imala prirodno jajne stanice. bila je prva stimulacija klomifenima pa nismo znali kako ću reagirati, a s obzirom na terapiju nije ih na kraju niti mnogo sazrijelo - tek 4 js su aspirirane.

  36. #486
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Danas sam konacno krenula u postupak dobila sam za piti klomifen... 3x1, da li to ukljucuje i danas 3, zbunjena sam a doktoricu napola nisam skuzila prebrzo mi je govorila...

  37. #487
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj tina_julija prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam konacno krenula u postupak dobila sam za piti klomifen... 3x1, da li to ukljucuje i danas 3, zbunjena sam a doktoricu napola nisam skuzila prebrzo mi je govorila...
    tina_julija ja nisam baš razumjela što znači 3X1 jel ti trebaš piti 3 na dan a od kojeg dana startaš to ti mora dr. napisat ili reći obično je ili 3 dan ciklusa ili od petog
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 30.01.2013. at 17:50

  38. #488
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    3 na dan slijedeća tri dana, pa smanjujem na dvije tablete na dan u ponedjeljak je pregled...

  39. #489

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Tina, ja mislim da si danas trebala krenuti s klomifenom, ali odgovor na to pitanje trazis na krivom mjestu - nabavi mob od doktorice, nazovi i pitaj.

  40. #490
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    napisala je na receptu 30.01-01.02 3 tablete na dan 02.02 - 03.02 2 tablete na dan, 04.02 je pregled, a za ponedjeljak je rekla da ćemo vidjet dalje, jer ne zna kako ću reagirati pošto mi je prvi postupak...

  41. #491

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ne znam oko cega onda imas dileme...

  42. #492
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A da onda ako ti tako piše

  43. #493
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    ma zbunjena sam zbog današnjeg dana, nekako su mi preblizu tablete za popit zato me bilo strah...

  44. #494

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    tina to ti uključuje i današnji dan,bar tako je meni a i prošli puta sam tako išla pozz

  45. #495

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Drage moje cure

    Evo ja sam nova na forumu, čitala sam malo vaše postove jer sam i sama ovaj mjesec krenula s Klomifenima. Ja i MM pokušavamo malo manje od godinu dana, mogućnost nam je i malo smanjena jer smo trenutno razdvojeni, on je u DE a ja u HR. Tako da nam je i malo problem izregulirati te potencijalne odnose.. Samnom je sve ok, nemam PCOS, pratili smo i ovulaciju, ima je al pretprošli mjesec je nije bilo, (pila sam Diane negdje 7 godina, pa sad možda je i to nekakav uzročnik da su neredovite) i s njim je sve u redu. E sad, klomifene sam pila od 5-9 dc po 1 tableticu jer je doktorica htjela da malo stimuliramo ovulaciju..sad, s obzirom da smo sve isplanirali u prvom mjesecu M je kasnila 5 dana i računajući koliko sam bila u DE moglo bi biti u savršenim uvjetima na knap. Jedino me brine, što nisam imala gdje kontrolirati.. Za par dana sam se naručila kod dr. ukoliko ona može išta barem sad vidjeti.

    Zanima me, dali je netko imao temperaturu, 2-5 dana nakon terapije.. ?- I to onakva koja ne da spavati :D
    zadnjih tjedan dana imam bolove kao kad trebam dobiti.. jel moguće da jajnici cijelo vrijeme rade nešto
    Brinem se radi toga šta nismo kontrolirali, a nestrpljiva sam do pregleda.

    Oprostite na opširnom tekstu..

  46. #496

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, evo mene opet. Dali je netko mozda imao slicno iskustvo. Trudna sam 8 tjedana, na ultrazvuku jucer su mi se pokazale 3 gestacijske vrecice ( prije 2 tjedna dakle ta treca nije bila) i sad uz plod star 8 tjedana velicine 1,7 cm imam jos jedan velicine 3 mm. A u trecoj gv nema nis. Doktorica kaze da je moguca oplodnja drugog jajasca nekoliko dana poslije. Al kaze da ne vidi titraje srca drugog ploda, doduse ja sam ih vidjela. A ponovno prije 2 tjedna nije bilo nista nego mala crna kuglica koja je izgledala kao hematom u posteljici velicine 5 mm, da bi narasla na 1,5 cm s plodom od 3 mm u 2 tjedna.
    Zbunjena sam, dali ima netko kome se ovo dogodilo s Klomifenima?

  47. #497
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Bok anamarija2, kao prvo čestitam!
    Nemam iskustva s mogućom višeplodnom trudnoćom iz klomifenskih ciljanih ali evo dižem temu...
    Kad ti je sljedeći UZV?
    I javi nam koliko ih je na kraju!

  48. #498

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Jedna naša forumašica sa nickom Elena85 je iz klomifenskog postupka imala tri bebice njen slučaj nije završio dobro ali ona je išla na ivf sa klomifenima pronađi njene postove pa si malo pročita možeš ih naći na temi potpomognuta u privatni klinikama,neka sve bude ok i da imaš školsku trudnoću sretno.

  49. #499

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    anamarija2 dakle, ako sam dobro shvatila 3 gv je prazna, tako da se sigurno ne radi o trojcima.
    e sad što se tiće drugog ploda, još je sve otvoreno, velika je razlika u veličini.
    pogledaj na podforumima gdje cure pričaju o višeplodnim trudnoćama, nevezano za klomifen.

  50. #500

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Cure...nakon kure klomifena 5-9dc, jucer na 13ti dan ciklusa imam na lijevom jajniku folikule velicine 13-14mm...kada dr.R da bi ovulacija trebala biti negdje oko 30.4-1.5...
    Mene zanimaju vasi komentari na velicinu folikula i komentar da li je to djelovanje uspjesno ili samo osrednje?
    Osim toga prosli mjesec sam nakon dugog perioda ocito imala ovulaciju i bila je na lijevom jajniju, a sada opet folikuli na lijevom...nebi li trebalo jedan ciklus na jednom, drugi ciklus na drugom jajniku?

Stranica 10 od 20 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •