Stranica 11 od 20 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #501
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Least123 nije ti to pravilo kod mene se isto više puta pokazalo da ovulira isti jajnik, pogotovo ako je drugi malo oštećen..nisi napisala koliko imaš tih folikula?

  2. #502

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Least123, tebi su ciklusi vjerojatno duži, tj. nisu 28 dana, pa su ti zato na 13. dc tek 13-14 mm. Pretpostavljam da moraš opet u pon. na fm. Kako f rastu ca. 2 mm dnevno, znači tada bi ti trebali već biti oko 17-18 mm.
    Mali Mimi ima pravo, ne mora biti svaki mjesec na drugom jajniku ovulacija. Meni je npr. najčešće ovulacija na lijevom jajniku. Nema tu baš pravila.

  3. #503

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Nemam ostecen jajnik, barem ne da znam...
    Folikula imam ukupno dva na lijevom. Ne trebam ponovno na folikumetriju. Rekao je da se vidimo u iducem ciklusu na 15,16 dan, ili na pregledu ako ostanem trudna

  4. #504
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Moze li mi netko pojasniti kako dodjete do ciljanih? jel to preporuci mpo doktor pa kod njega se rade folikulimetrije ili soc. gin? mm i ja imamo dijagnozu idiopati pa mi se ciljani cine kao ok opcija.Imala sam jedan aih pa iza toga laparaskopiju i sad bi se vratila u zg ali zbog posla mm a i mog trenutno ne mozemo. Bar ne do jeseni. Ako to radi soc gin onda bi to probala.

  5. #505
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Arlena, sve ovisi o tvom soc gin. Najbolje ti je da odes do njega i popricas.
    Ako ti imas redovne ovulacije, mogla bi folikulometrijama, pracenjem bazalne i/ili lh testovima pratiti ovulaciju i imati tempirane odnose koji ciklus.
    Neki imaju sluha za takve stvari, a neki nemaju ni sluha ni vremena...

  6. #506

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Čitam sve komentare pa bih htjela da definiramo:
    Ako mi je napisana terapija Klomifen 2x1 :
    Jel trebam piti 2 klomifena od 50mg odjednom, ili jednu tabletu ujutro,a drugu navečer? Ili je to svejedno?
    Hvala na odgovorima!!!

  7. #507
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Hvala maco
    Ok,nazvat cu i pitat.
    A jel klomifene u tom slucaju i stopericu kupim sama ili dobijem na recept?
    Do sad mi je ovulacija bila redovna i lijepo sam je mogla 'uhvatit' al unazad tri mjeseca se nesto cudno desava, trakice budu bas svijetle. Narucila sam nove ,mozda su bile pokvarene uglavnom,zelim imat osjecaj da nesto radim po tom pitanju kad vec ne mogu u zg. Nije da nismo ,jel'te,radili bebaca i sami

  8. #508
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj arlena prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala maco
    Ok,nazvat cu i pitat.
    A jel klomifene u tom slucaju i stopericu kupim sama ili dobijem na recept?
    Do sad mi je ovulacija bila redovna i lijepo sam je mogla 'uhvatit' al unazad tri mjeseca se nesto cudno desava, trakice budu bas svijetle. Narucila sam nove ,mozda su bile pokvarene uglavnom,zelim imat osjecaj da nesto radim po tom pitanju kad vec ne mogu u zg. Nije da nismo ,jel'te,radili bebaca i sami
    Nije ti potrebno ici na ciljane sa Klomifenom. Pokusaj dogovoriti ciljane u prirodnom ciklusu par ciklusa.
    Nazalost, nemaju primarni ginekolozi bas iskustva sa stimulacijom ovulacije, stopericama, a na taj nacin riskiras nestrucno vodenje, viseplodnu trudnocu i druge eventualne posljedice uzimanja klomifena (tipa cista i sl.).
    Ako kroz par ciklusa vidite da nesto ne stima sa ovulacijom, onda razmisljaj o stimulaciji ali pod strucnim nadzorom.

  9. #509
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Pa kad tako kazes ,ima logike. Mislila sam malo da povecamo sanse,kad se ovako nista ne dogadja. Na klomifenu sam bila jedan ciklus i imala sam samo jedan folikul. Bio je aih,neuspjesni.

  10. #510
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ništa ti to ne znači.
    Sljedeći put možeš imati 3, mogu svi biti loši, a mogu i svi biti dobri i u njima zrele js pa gdje si onda...
    Ako ti ovulacije ne štekaju, radije kreni polako, pa ako neće ići tako onda podebljavajte i idite na više stepenice.

    Ja sam se naslušala raznih (glupih) mišljenja primarnih ginekologa, tipa jednog - ako ne uspije trudnoća na 2x1 klomifen kroz 5 dana, sljedeći ciklus treba povećavati dozu na 3x1, pa 4x1 bez obzira na broj dobivenih folikula
    A iz iskustva sa Mpo dr znam da ukoliko se dobije 1-2 lijepa folikula, doza se nema potrebe mijenjati, jer to je idealno.
    I nije ništa čudno ako ne zaneseš u prvom ciklusu ciljanih odnosa, u biti čudesno je ako upali od prve! Tek ako ne upali u 6-12 ciklusa (godina dana, što je i preporučeni rok truđenja prije traženja liječničke pomoći kod svih mladih parova) može se reći da nešto ne štima.

  11. #511

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    veronika27, meni je dr. npr. rekao da pijem 1 ujutro, 1 uvečer. Bilo bi ti najbolje da nazoveš svog dr. i pitaš ga kako da ga piješ.

  12. #512
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj veronika27 prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam sve komentare pa bih htjela da definiramo:
    Ako mi je napisana terapija Klomifen 2x1 :
    Jel trebam piti 2 klomifena od 50mg odjednom, ili jednu tabletu ujutro,a drugu navečer? Ili je to svejedno?
    Hvala na odgovorima!!!
    U globalu, 2x1 znaci dva puta dnevno po jednu tabletu (znaci svakih 12 h).
    1x2 bi bilo u prijevodu jednom dnevno 2 tablete (to je onda kad hoces ili prije/poslije jela, ali svaki dan u isto vrijeme).

  13. #513
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj veronika27 prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam sve komentare pa bih htjela da definiramo:
    Ako mi je napisana terapija Klomifen 2x1 :
    Jel trebam piti 2 klomifena od 50mg odjednom, ili jednu tabletu ujutro,a drugu navečer? Ili je to svejedno?
    Hvala na odgovorima!!!
    možeš odjednom oba popiti, tako sam ja pila prema uputi mog mpo doktora

  14. #514

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    30

    Početno

    Meni je moj gin. reka da pijem svakih 12h po jednu, pa sam tako i pila jednu ujutro jednu navečer najbolje bi bilo da kontaktiraš svog gin. pa da se s njim savjetuješ

  15. #515

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    U globalu, 2x1 znaci dva puta dnevno po jednu tabletu (znaci svakih 12 h).
    1x2 bi bilo u prijevodu jednom dnevno 2 tablete (to je onda kad hoces ili prije/poslije jela, ali svaki dan u isto vrijeme).
    Tako i ja mislim, logično mi je....a i strašno se bojim tih tableta,tj. reakcije mog tijela na njih, pa ne bi nikako pila 2 odjednom, 100mg odjednom mi se čini puno ma mislim da neću fulati ako popijem svakih 12 sati jednu (ma do ginića ne mogu doći,jer ne radi trenutno) . Hvala svima!!!

  16. #516

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    veronika27, ne trebaš ih se bojati. ovo je jedna od najblažih stimulacija. i mene je bilo užasno strah, pogotovo što sam se bojala hiperstimulacije, jer mi je amh jako visok, kad na kraju samo 1 folikul.
    Jedino što sam bila jako nervozna, ali to prepisujem mom strahu od hiperstimulacije.

  17. #517
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I ja imam visok amh,i nije mi djelovao klomifen.
    Mislim da se njega ne treba bojati,najblaze je od svega u mpo

  18. #518

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    vrci, koliki je tvoj amh? moj je 68,5 i dr. se čudila što s klomifenom nisam imala bar 3-4 folikula...

  19. #519

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    77

    Početno

    Citiraj veronika27 prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam sve komentare pa bih htjela da definiramo:
    Ako mi je napisana terapija Klomifen 2x1 :
    Jel trebam piti 2 klomifena od 50mg odjednom, ili jednu tabletu ujutro,a drugu navečer? Ili je to svejedno?
    Hvala na odgovorima!!!

    Ja sam dva puta pila klomifen i bas sam pitala dr. kako da pijem i rekao je svejedno.
    Prvi put sam pila jednu ujutro i jednu navecer - 2 folikula - aih.
    Drugi put dva klomifena ujutro - 3 folikula - umjesto aih rađen ivf ( 3 js od toga jedna bila nezrela).

  20. #520

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Nećete vjerovati: Trebala početi s klomifenima 3.dc, koji je trebao biti u petak...(idemo na inseminaciju), međutim menga nije došla (to sam pripisala psihi i stresu jer krećemo na mpo).....napravim test na trudnoću,kad ono blago vidljiva crta-dakle,pozitivan.
    Danas idem giniću, jer ne vjerujem! Nakon dvije godine pokušavanja i lošeg spermiograma...ne vjerujem!!!

  21. #521
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Čestitam veronika,ajme ko iz snova

  22. #522

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    veronika27, čestitam!!! samo nek bude sve ok.
    tako je i mojoj rodici bilo... spremala se na inseminaciju, 2 godine su pokušavali i ništa, čekala m i ode kupiti test, kad ono +, i sada uživa u svojoj curici

  23. #523

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    cure, da vas pitam: smijem li ja, dok uzimam klomifen, piti nešto protiv glavobolje??? hvala!

  24. #524
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ne vidim razlog zašto ne bi smjela...Klomifen je poticanje O, a glavobolja nema veze s tim

  25. #525

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    zelimo_bebu, hvala na odgovoru. Čula sam se maloprije sa ljekarnom i rekli su mi da ne smijem ibuprofen, ali paracetamol mogu. Pa eto, ako nekom zatreba da zna.

  26. #526
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Cure, da li netko zna koliko se klomifen razlikuje od femare? Thanks

  27. #527
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    cure, meni su dva ginekolga rekal da "pokusam pioti klomifen" bez da su mi radili folikulometriju sutra idem na folikulometriju pa cemo vidjeti ...ja malo zazirem od hormona najvise jer imam ciste na grudima dr mi govoroe pa sta....mozda sam paranoicna lai eto mene je strah. Ima li neko iskustvo sa kolimfenom i cistama i ima li bilo koja prirodna alternativa klomifenu?

    hvala

  28. #528

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    MoMo, klomifen uopće nije jak. To je najblaža stimulacija koju možeš dobiti, ako se uopće može nazvati stimulacijom. Ja sam oba puta pila klomifen bez da sam prije bila na uzv. Samo mi rekli kada trebam početi piti i da dođem 10. dc na folikulometriju. Ja inače u prirodnom ciklusu imam jedan foliku, tako mi je i sa klomifenom bilo. Bez brige!

  29. #529
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    bmaric,a nebi se složila s tobom,ni malo.Klomifen je dosta jaka stimulacija,i to što ti nisi reagirala na njega ne znači da je kod svih tako.Neko ne reagira pretjerano niti nakon hrpe gonala,menopura.Ima žena kojima se složi tri,četri,pet folikula od par tableta klomifena,ko meni npr.I kaj da dobiš tri,četri js?I sve se oplode?Jer,tu nema punkcije..ideš na sreču.Meni je doktor napomenul da je veča mogučnost višeplodne trudnoče,reko super moguči blizanciAl dok sam vidla nekoliko folikula na fm,nije mi bilo svejedno..isto tak sam dobila cistu nakon klomif. ciklusa.I smatram da je uzimanje klomifena bez pračenja ultrazvukom i još k tome na preporuku liječnika,jako neodgovorno.Od njega prvenstveno,koji to preporuči a svijestan je posljedica.Žena možda nije upučena,al zato je on tu da ju uputi i obavezno prati.Vidim da ste obje imale folikulometrije,i tak se to i radi.
    MoMo,nemam iskustva u povezanosti ciste i stimulacije klomifenom,bilo bi najbolje da pitaš doktora o tome na prvom ultrazvuku,da te umiri.U biti več si bila na prvom,sad tek vidim.Nadam se da si rješila kaj te mučilo.Sretno

  30. #530
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Cure hvala vam puno <3
    bila sam danas i radila sam foliklumetriju. 2 u jednom i 2 u drugom ( D 15,7 mm i L 16 mm) e sad cim smo zavrsili dr je reako dodjite 18. 09 da vam dam injekciju mislim zasto??? pa da dobijete ovlujciaju ...ali ja imam ovulacije...da ne duljim dogoorili smao se da cu probati ciljane odnose u prirodnom ciklusu na sto je dr bio vidno pozitivno iznenadjen i ako ne uspijemo onda radim hsg ....preporuku u ultrazvucni hsg ...tako da idme na tu temu

    ja i dalje malo zazirem od komifena dok ne dobijem tocnu potvrdu da moram piti klomifen ili da moram dobiti tu neku injekciju

    jos uvijek sam jako zbunjena ali mi je duh na zavdinom nivou

  31. #531

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    MoMo zar sad nisi na klomifenu?
    injekcija koju doktor spominje zove se stoperica, potice zavrsno sazrijevanje folikula i jajne stanice i time na neki nacin osigurava ovulaciju.

  32. #532

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav svima

  33. #533
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Da malo dignem temu! Pila sam klomifene i dobila 11 folikula, ali samo 2 js su bile zrele. Od tada sam napuhnuta kao balon što znači da su mi jajnici povećani. Nisam sigurna dal' je to hiperstimulacija jajnika jer redovito mokrim i ništa me ne boli. Od tada vaga pokazuje 2 kg više i tu je stalo. Prije 3 dana sam imala transfer pa mi se još ne hoda kod ginekologa. Ima li tko slična iskustva? Pozdrav!

  34. #534

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vaki, moguce je da je blaza hiperstimulacija. Koliko pratim lijecis se na VV, javi se gore njima telefonski. Dotad miruj, nemoj sjediti nego lezi, nikako nemoj peglati ni usisavati. Kupi i pij neki izotonik, npr isosport.

  35. #535
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Vaki pa šta si bila samo na klomifenima?

  36. #536
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Vaki, moguce je da je blaza hiperstimulacija. Koliko pratim lijecis se na VV, javi se gore njima telefonski. Dotad miruj, nemoj sjediti nego lezi, nikako nemoj peglati ni usisavati. Kupi i pij neki izotonik, npr isosport.
    Toga sam se i bojala, a ja pametna već išla na posao. Nazvat ću ih ujutro! Hvala

  37. #537
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Vaki pa šta si bila samo na klomifenima?
    Da! Rekli su mi da ćemo prvo probati ovako pa ako ne uspije onda ćemo jaču stimulaciju.

  38. #538

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    9

    Početno

    Drugi put terapija klomifenom evo treci misec sad mi kasni menstruacija 8 dana bolovi kao kad dobijem .....strah.... nedoumica....nevjera prije svega

  39. #539

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Doris Day da je ovo bio uspješan ciklus

    Malo sam pretraživala forum ali nisam baš konkretno ništa korisno našla pa ću i ja postaviti pitanje. Da li je netko bio na Klomifenskoj terapiji a da istovremeno ima dijagnosticiranu endometriozu?
    Mi planiramo IVF u 1. mjesecu i dr. bi ovaj put da koristimo Klomifen a mene pomalo strah zbog one rečenice upozorenje za pacinetice s endometriozom

  40. #540

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala mima32
    Evo jos uvik nema menstruacije sutra idem vadit krv u ponedjeljak ce bit rezultati jedva cekam mozda ce ovo bit poklon za Bozic

  41. #541

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    9

    Početno

    Momo ja imam iskustva imam ciste na grudima na obe dvi i uvik inace prije dolaska mjesecnice bi se povecale ali moja ginekologica koja to i prati dala mi je klomifen vec par mjeseci
    Nista cudno nisam primjetila ..........sta ce cista tice a klomifen cini mi se uspio))))

  42. #542
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Ja imam endometriozu i klomifen mi je doslovno pojeo zdrav jajnik, zato bježi od klomifena!
    DD, nadam se da vam je uspjelo, sretno!
    Posljednje uređivanje od špelkica : 21.12.2013. at 10:07

  43. #543

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Meni je Doktor prepisao klomifen 2-7 dc da ga pijem 6 mjeseci ako nedodje do trudnoće da dodjem poslije tih 6 mjeseci na kontrolu,zatrudnila sam nakon šest mjeseci poslije zadnje ture klomifena ali sam u drugom mjesecu imala spontani,sada je već prošlo od spontanog 8 mjeseci ja već pet mjeseci ponovo pokušavam zatrudneti i sad mi se pojavila cista na jajniku,razmišljala sam kad pukne cista opet početi sa klomifenom al mi nije jasno kakav je to pregled 10 dana ciklusa što sam pročitala na forumu jer ja sam ga pila 6 mjeseci a u medjuvremenu nisam išla kod doktora niti mi je dr ista o tome spominjao,ima li neka nešto da mi kaže o tome

  44. #544
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    miki86, ni jedan ozbiljniji ginekolog ti ne bi preporučio uzimanje klomifena duže od 2-3 mjeseca i nakon toga je obavezna stanka. Moja smatra da već nakon jednog ciklusa uzimanja treba napraviti stanku. Klomifen jako stanjuje endometrij pa je možda i to razlog tvog spontanog. Osim toga taj tvoj gyn bi rast folikula trebao pratit UZV...

  45. #545
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Baš sam i ja to htjela napisati! Meni su nakon 1 ciklusa predložili stanku jer to nikako ne može biti dobro za organizam. Pregled se radi kako bi se pratio rast folikula (tako i 10-ti dan ciklusa). Najbolje da se konzultiraš s nekim drugim ginekologom!

  46. #546
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    ništa ovaj ciklus od moje zadnje inseminacije. Jajnici mi podivljali od klomifena od prošlog ciklusa. Danas na uzv, 3dc, moji jajnici izgledaju kao da sam na polovini ciklusa. Ciste il folikuli 12-13mm na svakom jajniku i još nekoliko malih. endić zadebljaniji nego što bi trebao biti. Nisam imala pošteno ni menstruaciju.
    E šta dalje i kako ne znam. Ostala sam razočarana jer nikad nisam nakon klomića imala takvu zbrku.

  47. #547
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    krtice upravo sam o tome pričala, e sada što je endić zadebljaniji moram priznati da se u to ne kužim, ali ja sam ciklus nakon klomifena imala folikul na oba jajnika i ovulacije mi je bila 9dc, a inače mi je oko 14dc i to je bila super reakcija koliko god to čudno zvuči. Jesi li sigurna da je ovo loša situacija, jer kod mene je dr. bio oduševljen.
    Posljednje uređivanje od doanna : 06.01.2014. at 23:31

  48. #548
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Doanna doktor nije bio oduševljen. Kaže da takva reakcija nije normalna nakon klomifena. Klomifen ima utjecaj na ciklus kasnije, al da nisam pravo ni imala mengu i da već treći dan ovog ciklusa imam takve jajnike nije dobra reakcija. Vidjet ću u petak na uzv daljnji razvoj. Bit će to 7 dan ciklusa, ak se to može nazvati ciklusom. Jesi ti tada imala normalno mengu nakon klomifena?

  49. #549
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Klomifen sam pila uvijek pred aih. 2 tablete od 3-7dc. Nakon klonifena uvijek je sve bilo u redu. Nikad ga i nisam pila za redom, nego uvijek je bila pauza od mjesec ili dva.
    Sada mi je totalno poremetio ciklous. U 12 mj sam bila na aih-u ista terapija, al nije bilo uspjeha. Dr je predložio odmah nastavit, ali moja menga nit je pravo došla, neki spotting od dva dana, 3 dc krvarenje stalo. Na uzv mi jajnici izgledaju kao da sam na pola ciklusa, a ne kao da je 3 dc. Sve smo stopirali. Jajnici u cistama, folikulama, dvije čak od 12-13mm. Tako da ne bi više klomifen jer me baš protresao. Ostala sam iznenađena jer od sada je reakcija uvijek bila odlična, a sada užas.

  50. #550
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Doanna doktor nije bio oduševljen. Kaže da takva reakcija nije normalna nakon klomifena. Klomifen ima utjecaj na ciklus kasnije, al da nisam pravo ni imala mengu i da već treći dan ovog ciklusa imam takve jajnike nije dobra reakcija. Vidjet ću u petak na uzv daljnji razvoj. Bit će to 7 dan ciklusa, ak se to može nazvati ciklusom. Jesi ti tada imala normalno mengu nakon klomifena?
    nisam, menga mi je trajala jedva 3 dana a inače mi trajala po 7 dana i cijeli taj ciklus mi je bio skraćen, trajao je čini mi se 23 dana, a inače je bio 28-30 dana

Stranica 11 od 20 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •