Stranica 17 od 20 PrviPrvi ... 71516171819 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #801

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Hvala na dobrodošlici... iz Kc sam. :D taj ginekolog mijenja moju jer je na porodiljnom, stariji je čovjek, ima i privatnu ordinaciju. Prepričao mi je par slučajeva sa klomifenom i rekao da ako će biti bilo kakvih komplikacija odmah prekidamo.iako on misli da neće. Najgore je što imam iste dijagnoze za sve kao što je moja mama imala. Njoj je nakon 7 godina pomoglo jedino propuhivanje jajovoda iako su doktori smatrali da sam čudo koje se samo jednom događa u životu.

  2. #802

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    leptirić27, dobrodošla i brzo nas "napustila"!
    bubekica ima pravo, treba biti oprezan sa klomifenom. nisu oni nikakva jaka stimulacija, ali stanjuje endometrij. svakako vidi da ideš na uzv redovno da se prati stanje.

  3. #803

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    ja sam bila na klomifenima u 8 mj i poslije njih menga mi nije došla do 51 dana, gin mi rekao da klomifen ima takvo djelovanje (kasnjenje menge) i da njegovo jedno uzimanje ima djelovanje i do 6 mjeseci sad da li me zavlači ili je stvarno istina? više ga ne uzimam nego sad sam opet na utrogestanima. a radimo na bebi od siječnja ove godine... i ništa...

  4. #804
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Ja sam bila na klomifenima 6 I 7 mj. Za ciljane. Menga mi je normalno dosla. I da jako stanjuju endometrij. A ovo 6 mjeseci djelovanje? Prvi put cujem ali mislim da nemoguce

  5. #805

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj marina7 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam bila na klomifenima u 8 mj i poslije njih menga mi nije došla do 51 dana, gin mi rekao da klomifen ima takvo djelovanje (kasnjenje menge) i da njegovo jedno uzimanje ima djelovanje i do 6 mjeseci sad da li me zavlači ili je stvarno istina? više ga ne uzimam nego sad sam opet na utrogestanima. a radimo na bebi od siječnja ove godine... i ništa...
    Marina, kad si zadnji put bila na uzv?
    Nije normalno da menstruacija ne dodje toliko dugo.
    Stimulaciju klomifenom nuzno je pratiti ultrazvucno.
    I nije istina da klomifen djeluje 6mj, mozda je mislio na nuspojave...

  6. #806

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Hvala još jednom na dobrodošlici. Ne znam zasto mi kasne poruke. Klomifen Stanjuje endometrij? No super. Mislim meni je vec iovako pretanak. A doktor to zna. Covjek je stariji pa sam mislila da zna puno vise obzirom da stvarno ima jaaaako puno zena koje imaju problema sa zacecem i idu kod njega. Cak sam nasla molitve za pomoc i to molim svaki dan. Pijem kapsule folne kiseline. Znam da nije to tema ovdje ali dobila sam vrkutu da slazem caj. Je li neka od vas to pila?

  7. #807
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Pozdrav leptirić27 i dobro došla
    Vidim da smo iz istog mjesta,a mislim i da smo imale istog ginića..ja sam kod njega pratila par klomifenskih ciklusa sa uzv-om i ciljanim odnosima,nakon rtg hsg-a i odličnog s-grama (pred par god.).
    Ako trebaš kakvu pomoć,tu sam. A postovi ti kasne jer ti prvo moderatori moraju odobriti kaj napišeš,bar do 10. posta.

  8. #808

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    leptirić27, ako već i tako imaš tanak endometrij, nije mi jasno zašto ti je gin. rekao da idete 3mj. sa klomifenom.
    meni je inače u prirodnom ciklusu endometrij odličan, nakon prve kutije komifena bio je još uvijek dobar, a nakon druge kutije je već bio nešto tanji (mislim da mi je na dan postupka nakon klomifena bio oko 9 - inače mi je prirodnom ciklusu oko 12mm).
    vidi kakav će biti nakon prve kutije klomifena, a ako vidiš da se endometrij stanjio, traži da ti promjeni stimulaciju.
    meni je moj mpo dr rekao da u treći postupak idemo sa Femarom umjesto klomifena, jer ona navodno manje (ili nikako) ne stanjuje endom.

  9. #809

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Hvala žužy. Svakako cemo vidjeti sta se zbiva pod klomifenom. Pitala sam ga jel postoje i dr tablete pa je rekao da su te najbolje ali vidjet ce kak cu ja reagirat. Uvijek imam pitanja i potpitanja za doktora pa cu i tad svasta ispitati. Ja sam jaaaako strasljiva osoba i imam niski prag boli i zanima me, spominjete stopericu... hmmm.... sta to tocno znaci? Doktor mi nije objasnio postupak do kraja jer kao sve ce mi u hodu govorit. ŽUŽY obavila si rtg hsg. Jel to tak jako boli? Znam postupak ali me zanima jacina boli. Naravno sve cu prezivit samo da dobijem bebu ali cisto da se pripremim...

  10. #810

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    bubekica... bila sam na ultr 40 dan ciklusa (kako mi je kasnila) vadila krv ali ništa pa opet čekala 10 dana pa vađenje krvi i ništa da bi došla na 51 dan... kad sam pila klomifen nisam bila praćena ult uopće jer je rekao da nema potrebe za tim... rekao mi je da su klom jake hormonske tablete i da imaju dugi učinak sad mi ovaj ciklus dao utro... evo sad mi došla na 34 dan... radimo na bebi već godinu dana a ništa... ciklusi su mi različiti pa si tako ne mogu točno odrediti ni plodne dane...

  11. #811

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    marina7 preporucila bih ti da zatrazis uputnicu za konzultacije u klinici za potpomognutu oplodnju. to ne znaci automatski da ce postupak potpomognute oplodnje biti potreban, ali svakako ces dobiti strucnije misljenje i vodjenje lijecenja. ukoliko nakon godinu dana nezasticenih odnosa nije doslo do trudnoce, imas pravo na takvu uputnicu. ne svidja mi se stav tvog ginekologa ni najmanje. odakle si?

  12. #812

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    bubekica... Vidim sada i ja da nemam vise nista cekati nego traziti uputnicu za zg za dalje. U 12 mj idem kod gina i pitat cu ga za dalje jer ovo vise nema smisla. Iz kkz zupanije sam,nije to bitno, putovala bi u zg samo da se nesto pokrene i krene... Koja je bolnica po pitanju postpomognute najbolja, gdje nije dugo cekanje? Hvala...

  13. #813

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    marina7 da si me pitala prije 6mj, sa sigurnoscu bih ti rekla vuk vrhovac - jer se tamo i sama lijecim, tim lijecnika i biologa je odlican i ne ceka se dugo, obrada je jako temeljita (na prve konzultacije mozers prakticki odmah - zoves 1 dan ciklusa, narucuju te cca 8 dan ciklusa). ALI - u 9mj. je otisao jedan od doktora i stvari su se gore malo promijenile, u smislu da je doktorica ostala sama. ja sam i dalje tamo, meni je dobro, ali zelim te upozoriti na promjene.

  14. #814

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    bubekica... Da cula sam za vuk vrhovac da je dobar ali i da je otisao i doktor pa je sad tak kak je... Koliko ti vec "radis" na bebi tamo? Za ostale bolnice ne znas?

  15. #815

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    saljem pp da nejdemo dalje u offtopic.

  16. #816
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj leptirić27 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala žužy. Svakako cemo vidjeti sta se zbiva pod klomifenom. Pitala sam ga jel postoje i dr tablete pa je rekao da su te najbolje ali vidjet ce kak cu ja reagirat. Uvijek imam pitanja i potpitanja za doktora pa cu i tad svasta ispitati. Ja sam jaaaako strasljiva osoba i imam niski prag boli i zanima me, spominjete stopericu... hmmm.... sta to tocno znaci? Doktor mi nije objasnio postupak do kraja jer kao sve ce mi u hodu govorit. ŽUŽY obavila si rtg hsg. Jel to tak jako boli? Znam postupak ali me zanima jacina boli. Naravno sve cu prezivit samo da dobijem bebu ali cisto da se pripremim...
    Samo ti pitaj doktora sve kaj te zanima,nije mpo stručnjak i ono kaj zna bude napravio. Dok s nama više nije znao kaj da radi,rekao mi je da je napravio sve kaj je mogao i da je vrijeme za Zg. Štopericu kod njega (pretpostavljam) nečeš dobiti,to je injekcija koja se daje otprilike 36h prije ovulacije/oplodnje a služi za završno sazrijevanje folikula (koje dobiješ uz pomoć klomifena ili neke druge stimulacije).
    7-9 dan ciklusa u kojem budeš pila klomifene,krenula budeš na folikulometriju,pračenje rasta folikula,i tako otprilike svaki drugi dan,dok dr ne odredi kad bi mogla biti ovulacija otprilike,tada ti bude rekao kada da imate odnose.
    Ja sam obavila hsg kod nas u bolnici i poprilično je boljelo,ali to je jako individualno i moje iskustvo tebi puno ne znači kaj se boli tiče...mogu ti jedino dati info oko procedure. Kažu da boli kada jajovodi nisu prohodni,moji su bili ali eto. Ako trebaš bilo kaj,tu sam. I još jedna info,vrkutu se ne preporuča piti u ciklusu u kojem budeš pod stimulacijom,pa dok počneš piti klomifene,prestani s njom.
    Privatne poruke budeš mogla primati i slati nakon 10. posta,do tad još malo tipkaj pa onda možemo i na poruke priječi. Sretno!

  17. #817

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    ŽUŽY HVALA ti puno... danas sam zvala doktora i rekao mi je neka dođem 12.dc, dakle danas tjedan. pa ćemo vidjeti šta se zbiva. nakon 2 dana klomića stala i "vještica" (a trajala je samo 4 dana) ne znam jesam li spomenula, ali ginić mi je rekao da ako su jajovodi neprohodni da se to može vidjeti dok on radi vaginalni uzv. ili sam ja bila toliko smetena pa ga krivo shvatila sad ću zvučati VRLO glupo, ali bolje da pitam vas nego doktora. može li se imati odnos i prije folikulometrije? mislim, da li sada moram čekati na one dane kada doktor kaže ili možemo iskoristiti ovih tjedan dana?

  18. #818
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    leptirić,naravno da možete imati odnose cijelo vrijeme. Dr ti bude rekao na sljedečoj kontroli kada da točno imate odnose a sve prije,radite kao i inače
    Imate dobar s-gram ako sam dobro polovila,jel? Onda navalite. Kak inače stojiš sa ovulacijama,kada si bila pod kontracepcijom,jesi mogla skužiti kada je bila ovulacija?
    Mislim da se (ne)prohodnost jajovoda ne može vidjeti uzv-om,onda se nebi žene slalo na HSG za postavljanje te dijagnoze.
    Mislim da si prije ikakvog korištenja klomifena trebala svakak napraviti HSG...zbilja kratko traje a znači puno. Mama ti je savršen primjer

  19. #819
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    koliko dugo je djelovanje klomifena? citam svasta pa ne znam nista... ja mislim da mi je i ovaj ciklus anovulacijski, a prosli mj uzimala klomifene, to je moguce ili?

  20. #820

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    klomifen djeluje u onom ciklusu u kojem se uzima, inace ne bi neki svaki mjesec uzimali? pretpostavljam...

  21. #821
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    zasto onda pisu ljudi da kao 3 mj poremeti ciklus blabla

    drame bzvz jelda?

  22. #822

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mozda poremeti, da, al nije da izaziva ovulaciju 3 mj. zaredom, nazalost
    Posljednje uređivanje od bubekica : 11.11.2014. at 14:00

  23. #823
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    to bi svakako bilo predivno popijes jednu i cijeli zivot ovuliras

  24. #824

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Uuuu Ivana to bi bilo super. :D Žužy nemam pojma zašto me nije poslao na to prije. Valjda hoće biti siguran da je probano sve prije nego (ako ću trebat a iskreno se nadam da neću...) odem Lučingeru. Svaki dr ima svoje mišljenje i teško je to pratiti.

  25. #825
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    leptirić27 ,ni ciljani odnosi a niti inseminacija nemaju nekog smisla ako jajovodi nisu prohodni,zato ima smisla napraviti tu pretragu prije ikakve stimulacije.
    Lučinger je vaš odabir ili vam je dr predložio? (nama je ali nismo u mogučnosti iči privat)
    Ne želite prvo probati sa državnim klinikama?
    Ma ja ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da do MPO niti ne dođete,da sad klomifen odradi svoje i dočekate plusić!

  26. #826

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Moja gin. Mi rekla nek krenem njemu jer on jedini ima veliku uspjesnost. Tamo smo bili lani u 12 mj. Ove god obavili sve pretrage i sas ovaj gin.koji mjenja moju kaze da nema potrebe da sad ve c idemo dr. L. Nek to ostavimo za dr. Godinu. Ali mislim da ni mi necemo jos tamo ici zbog novaca. Hvalaaaa ti Žužy.

  27. #827
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    koliko dugo je djelovanje klomifena? citam svasta pa ne znam nista...
    "Produženo" djelovanje klomifena neki tumače njegovom dužom eliminacijom iz organizma, 51% se eliminira u prvih 5 dana, a preostali spoj i njegovi metaboliti eliminiraju se polako u narednih pet tjedana.
    U mom stvarno dugom klomifensko-pcosovskom stažu samo je jednom ciklus nakon klomifena bio ovulatoran, no i to se vrlo vjerojatno tako slučajno potrefilo.

  28. #828

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Evo upravo se vratila sa prve folikulometrije. Na lijevoj jajniku ništa, a na desnom folikul od 14.4mm. preksutra ponovo... rekao je dr da se ne brinem što nema dva veća folikula kao što je to obično kod žena, jer meni ipak treba samo jedan. vrlo je šaljiv dr. Nadam se daa će biti malo sreće... :/

  29. #829

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Cure, žene, kraljice pomagajte. Sad sam u panici. Ginic jucer rekao par dana nista od odnosa.kao on ce mi reci kad treba. I danas imam smeckasti isjedak i zovem ja njega da pitam jel mozda ovulacija. Uz to me i jajnici malo poboljevali. A on meni kaze da ako i je nek samo dodjem sutra na uzv da cemo vidjeti. Dakle ako i je bila nista od ovog puta. :'(

  30. #830

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pa jel te gledao jucer?

    Sad vidim da je, ne brini, nije mogao vec puknuti folikul...
    Posljednje uređivanje od bubekica : 18.11.2014. at 18:45

  31. #831

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Ah nadam se. Bojim se da počinjem paničariti bezveze i na svaku sitnicu a nisam prošla još ništa zapravo. Bit će bolje....

  32. #832
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    leptirić,kako je?

  33. #833

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Danas je folikul 18. Na lijevom i dalje nicega. Jos u petak da vidimo a onda akcija.

  34. #834

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj leptirić27 prvotno napisa Vidi poruku
    Uuuu Ivana to bi bilo super. :D Žužy nemam pojma zašto me nije poslao na to prije. Valjda hoće biti siguran da je probano sve prije nego (ako ću trebat a iskreno se nadam da neću...) odem Lučingeru. Svaki dr ima svoje mišljenje i teško je to pratiti.
    A zašto već lucingeru? Mislim, lucinger je super Mpo-ovac ali ja bih na tvoje mjestu napravila neke korake prije i iskoristila sto mogu na račun zdravstvenog:
    Hsg svakako, jer sta ćeš se stimulirat ako su ti jajovodi zaceplj. - neboj se, npr. mene uopće nije bolilo,
    Spermiogram, izvadi hormone, LH, FSH.

    Treba se vidjeti da li možda imaš PCOS i svakako par ciklusa probati sa štopericom ( pitati dr. kaj misli o femari umjesto klomifena)
    Luci je super u fazi kad želiš sto prije do Ivf-a ili inseminacije, a ja se nadam da ćete vi biti trudni i bez toga
    Posljednje uređivanje od orange80 : 20.11.2014. at 18:38

  35. #835
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    orange, pretrage na račun hzzo-a i korake potrebne za postavljanje dijagnoze, kao i blago stimulirane cikluse (klomifen, femara) je uputno i sigurnije napraviti na temelju uputa specijalista humane reprodukcije.
    mpo-ovci vode i ciljane odnose, ako oni imaju smisla s obzirom na dijagnozu...nije da se svakoga pod svaku cijenu gura u postupak

    primarni ginekolozi često nemaju dovoljno znanja za vodjenje pacijenata kroz blage stimulacije+ciljane odnose i nerijetko previde neku od potrebnih pretraga - u to sam se nažalost uvjerila na vlastitoj koži, a i ovdje cure često pišu slično...

    uostalom, kako bi sami trebali znati koje hormone treba izvaditi npr...ili koje sve pretrage su nam nužne? i zašto femara umjesto klomifena? samo zbog endometrija?

    leptirić sretno s ovim ciklusom!

  36. #836

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Znam ja sushi da primarni ginici u pravilu malo znaju o neplodnosti, ali moj point je bio da luci možda nije najbolja prva instanca.On je sam u klinici i specijalizirao za ivf i aih i tu je vrhunski, ali ne stigne se baviti lakšim slučajevima.
    Jesi bila u njegovu čekaoni?
    Meni je rekao da on ne radi HSG (koji traje 20 min) jer ne stigne, a možeš mislit kak stigne raditi folikulometrije, i kao mu je uopće isplativo?
    A kad bi i radio stvarno je SF da leptiric poteze iz KC svaki drugi dan k njemu, čeka pola dana na folikulometriju.

    Htjela sam joj reci da maksimalno iskoristi ginica koji joj je blizu ( tajming stoperice bi osnovni trebao znati)
    a ak ce trebat dalje, sto se nadam da neće, nek ide prvo u neku manje bukiranu kliniku, tipa beta plus.
    Posljednje uređivanje od orange80 : 20.11.2014. at 19:57

  37. #837

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Da. Lucinger je svakako vrhunski jer ima jako puno parova iz kc i okolice koji su kod njega bili i sve je uspjelo. Prosle god sam bila kod njega prvi puta i on me uputio na sve pretrage. Sve smo obavili i krvnu grupu i sve hormone i sve nalaze osim hsg. Jer je moj ginek. Rekao da idemo prvo sa klomifenom a onda hsg. A Lucinger mi je rekao dok sakupim sve nalaze onda nek se narucim kod njega i da nikako necu odma na umjetnu da ima jos stepenica prije nje ali da cemo o tom kasnije. Kako smo mi imali svadbu ove godine nismo previse financijski opskrbljeni za lucingera sada.pa ce to svakako pricekati. Orange imam policisticne jajnike aod 17 god ali u zadnjih par godina malo ima cista malo nema. Pa ih ima ko u siru pa ih ima 3, 4. A inace svi nalazi savrseni. Nekad prije mi je testosteron bio povisen ali sad je sve ok. Hvala cure i ja se nadam uspjehu u ovom ciklusu. A ako ne idemo dalje. Samo je nebo granica... hvala vam curke...

  38. #838
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    sve pet, mislila sam na mpo-ovce općenito

    primarni će uglavnom potrefiti tajming štoperice, ali sve potrebne pretrage baš i neće složiti... no i ja se nadam da neće ni biti potrebe leptiriću

    i ne mogu izdržati bez malo šale na račun par "dragih" nam reproduktivaca - našlo bi se puno manje bukiranih klinika od bete

  39. #839

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Da barem klinike prestanu biti bukirane i da sve ide prirodnim putem. Zivot je tako nepravedan. One koje zele ne mogu a one koje ne zele imaju ili ne zele vise djece.

  40. #840

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Dakle bila kod dr. Moj jedini folikul raste i dalje. Sad je na 23mm. Hmmm... rekao dr. Nek dođem u ponedjeljak opet da vidimo kak je pukao. I rekao je da cu osketiti dok pukne. I da nema odnosa do ponedjeljka. E sad ja nisam zapravo dobro cula za to. Jel trebam imat odnose ili ne?I kak cu to osjetit?

  41. #841
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    leptirić,to ti je prvo pračenje folikula? Ako nije,na koliko mm ti inače pucaju,ako znaš? U nekim slučajevima folikul ispadne na kraju cista,tvoj je dosta veliki.
    A kaj se tiče odnosa,ajd ti ipak njega zvr pa pitaj još jednom...jer ako ti danas bude ovulacija,do ponedjeljka bude debelo prekasno za išta od oplodnje.
    Samo pucanje u pravilu i ne moraš osjetiti...neke žene osjete ovulaciju,neke ne.

  42. #842

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    da, to je prvo praćenje. i on je izgledao iznenađeno što nije pukao jer je veliki. mogao me sutra naručit jer stv arno možda bude kasno u ponedjeljak.Provjerit ću... ha, tko mi kriv što sam gluha...

  43. #843

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    leptirić,to ti je prvo pračenje folikula? Ako nije,na koliko mm ti inače pucaju,ako znaš? U nekim slučajevima folikul ispadne na kraju cista,tvoj je dosta veliki.
    A kaj se tiče odnosa,ajd ti ipak njega zvr pa pitaj još jednom...jer ako ti danas bude ovulacija,do ponedjeljka bude debelo prekasno za išta od oplodnje.
    Samo pucanje u pravilu i ne moraš osjetiti...neke žene osjete ovulaciju,neke ne.
    Slažem se sa svim.
    Plus ja bih ga pitala da li ti namjerava dati, ili davati u narednim cilusima štopericu?
    Idealno je kod stimulacije da se ujedno na veličinu 18-19 mm folikula da stoperica i onda
    folikuli sigurno puknu. Bez nje mnogima znaju folikuli ne pucati.

    Btw, malo sam pogledala u natrag i vidjela da pišes da je TM spermiogram OK.
    Kod takvog spermiograma većina dr. misli da ne treba pauzirati sa odnosima, pogotovo ne tako
    dugo.
    Posljednje uređivanje od orange80 : 22.11.2014. at 03:56

  44. #844

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Sa dobrim spermiogramom se slobodno može imati odnos svaki drugi dan u danima koji prethode ovulaciji.
    Ma i sa manje dobrim, nebi bilo potrebe za tolikim čekanjem.
    Posljednje uređivanje od orange80 : 22.11.2014. at 04:00

  45. #845
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj leptirić27 prvotno napisa Vidi poruku
    da, to je prvo praćenje. i on je izgledao iznenađeno što nije pukao jer je veliki. mogao me sutra naručit jer stv arno možda bude kasno u ponedjeljak.Provjerit ću... ha, tko mi kriv što sam gluha...
    Nadam se da si ga dobila...ne radi svaku subotu,ali na tel ga uvijek možeš dobiti.

  46. #846

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Hvala cure. Zvala sam ga ali ne radi danas. Jedino sto mi sad preostaje kupit neki test za ovulaciju ako toga uopce ima u ljekarnama ili se oglušiti na dr. I krenuti u akciju. Ako ne preraste u cistu.

  47. #847
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    leptirić,
    u akciju.

    gotovo uvijek je kasno za oplodnju ako je spolni odnos na dan pucanja folikula.


    savjeti tvog primarnog ginekologa, pod uvjetom da si dobro razumjela što ti govori, ne čine mi se ispravnim.



    ako imate problema sa začećem, prava adresa je ginekolog subspecijalist humane reprodukcije.

  48. #848

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Jedino objasnjenje zasto nema akcije je da hoce vidjeti kak puca folikul. !?! On je uvjeren da klomifen pomaze. 4 mj cemo ici sa klomifenom i onda nek idem dalje. S jedne strane 4 mj nije puno, s druge strane mojih 27 godina i PCOS kucaju na vrata. Nisam dosta pametna. A mozda je od svega toga problem i stres jer sam pod veeeelikim stresom.

  49. #849
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ajme leptirić,

    primarni ginekolog planira još 4 ciklusa klomifena pod ovakvim vodstvom?

    sreća da si došla na ovaj forum, planiraj ti za sebe odmah tražiti uputnicu za subspecijalistu humane reprodukcije jer imaš policistične jajnike, a ovo što radi tvoj ginekolog ne ohrabruje baš i ne daje dojam da zna što radi.


    draga leptirić, normalno je pod stresom jer ne možeš ostvariti trudnoću.

    ali stres nije uzrok nemogućnosti zanošenja, uzrok su policistični jajnici i moguće još neki faktori.


    zauzmi se za sebe, ne pristaj da tvoj ginekolog eksperimentira nad tobom.

    sretno

  50. #850
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    leptirić, to nema nikakvog smisla ciljani odnosi i služe tome da se akcija odvija prije samog pucanja folikula... na koliko mm će on puknuti nema baš nikakve veze s tvojom trudnoćom ako akcije nema

    možeš pitati svog dr da ti da štopericu u idućem ciklusu, ako će vam biti potreban... pa će biti manje brige oko tajminga pucanja folikula
    Posljednje uređivanje od sushi : 22.11.2014. at 11:20

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •