Stranica 19 od 20 PrviPrvi ... 917181920 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #901
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Odmah se treba javiti svom doktoru. Tako mi piše u uputama . :/

    Poslano sa mog Samsung Galaxy S5 koristeći Tapatalk

  2. #902

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Vikend je i nemam se kome javiti i pitati, krenula sam u postupak, i snašla me ova nevolja, sve zbog stresa,...

  3. #903

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj lora21 prvotno napisa Vidi poruku
    Vikend je i nemam se kome javiti i pitati, krenula sam u postupak, i snašla me ova nevolja, sve zbog stresa,...
    Koliku si dozu uzela? Gdje si u postupku?

  4. #904

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Trebalo je 3 dana uzimati 3x1, ja sam prvi dan 3x2, drugi dan uzela 2 ujutro, kasnije vidim što sam uradila, tako da nisam više uzimala.

  5. #905

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj lora21 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo je 3 dana uzimati 3x1, ja sam prvi dan 3x2, drugi dan uzela 2 ujutro, kasnije vidim što sam uradila, tako da nisam više uzimala.
    Nisi vise uopce uzimala? Kad si prestala s uzimanjem?
    Ufff, koja zbrka, svakako se trebas javiti doktoru.

  6. #906
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Lora, ako ne možeš nazvati ili otići kod svog ginekologa, odi do hitne i objasni im što ti se dogodilo. Oni će te već savjetovati i uputiti kako dalje. A ti ćeš biti mirnija. (Bolje spriječiti, nego liječiti).

    Poslano sa mog Samsung Galaxy S5 koristeći Tapatalk

  7. #907
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Bok cure, jel koja od vas uzimala uz klomifen nesto za zadebljanje endometrija? Ja sam vec rekla ginu da mi mora nesto dati jer sam na prijasnjim ciklusima uz klom uzimala nesto (sad se ne sjecam jl bio duphaston ili utrogestan), on mi sad tvrdi da ne treba nista, da to nema efekta?! Tek iduci tjedan idem na uzv, jos ne znam kakvo je stanje, al s obzirom na prijasnje iskustvo, nece biti bas bajno..

  8. #908

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Utrogestan i duphaston ne sluze za debljanje endometrija, za to se daje estrofem...

  9. #909
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Meni nesto ostalo u sjecanju ovo dvoje pa sam zato pomijesala vjerojatno..

  10. #910
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Xavii, meni je gin rekao da ako se do iduce fm. endometrij ne podeblja da ce mi dati estrofem..ja na svoju ruku pocela piti pola litre soka od cikle i jedan ananas i za dva dana kad sam dosla na drugu fm. endno. mi je narasao za 3mm a to puno znaci. Doktor je bio jako zadovoljan tako da nisam morala piti tablete.

    Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

  11. #911
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Super, ananas vec jedem, jos ciklu :D Hoces to cijelo vrijeme piti ili samo do O?

  12. #912
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Ja sam to pila i dva dana nakon O, e sad cemo vidjet jel vrijedilo ^^

    Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

  13. #913

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Cao,cure,ja sam nova sa Klomifenom,ovaj mesec sam pocela da uzimam,tacnije prosle nedelje,i danas sam bila na pregledu i doktor kaze da imam vise jajasca,da su 2 bas nabubrila i da ce puci sigurno,u petak imam termin da odredi mi tacan dan ovulacije ili kad moze poceti sa oplodnjom...Pa me zanima kolike su mi mogucnosti da uspe?Ja se bas ne razumem Da li je samo jos odnos ostao ili ima jos nesto sto bi presudilo da zapocne oplodjenje..Inace pokusavamo god i po da dobijemo bebu..pozzic

  14. #914
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Hej Marija123.. Jel ti ideš na postupak ili ciljane odnose? I sretno danas





    Poslano sa mog Samsung Galaxy S 5 uređaja koristeći tapatalk
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 17.07.2015. at 08:14

  15. #915
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ima li netko da je počeo piti klomifen na svoju ruku, bez savjeta liječnika?
    Nemojte me odmah razapeti ali plan je sljedeći: popiti 5 tbl (preostalih od zadnjeg prirodnjaka prije dvije godine) kroz 5 dana i na 12-13 dc otići privatno kod gin na uzv. Pa onda probati ciljati ovulaciju u kućnoj radinosti ako ne bude baš previše folikula. S obzirom na moje godine i na prethodna iskustva s klomifenom mislim da nema ne pretjerane nego nikakve bojazni od hipera. Svom se socijalcu ne smijem s tom idejom pojaviti jer bi me popljuvao i rekao da ćemu se ja nadam i zašto se igram liječnika?!? (za ovo drugo bi definitivno bio u pravu)
    A sad objašnjenje zašto to. Više nemam pravo na postupke preko HZZOa a i u svojoj glavi sam ih prekrižila. Ciklus nakon zadnjeg prirodnjaka s klomifenima koji je bio potpuni promašaj (0 js) sam ostala spontano trudna i sad to naše čudo ima 16 mj. Naravno da pokušavamo prirodno zadnjih 7-8 mjeseci ali šanse su nam male.
    Ja sad ne znam jesu li klomifeni djelovali još ciklus kasnije ili su se konstelacije zvijezda dobro posložile ali dala bi si šansu s klomifenima. Totalno riski ali što mogu sprčkati? Imam još par jajnih stanica i polako je to, to. Da ne govorim da sam sad u svojoj okolini među najstarijim mamama a ako uspijemo još jednom imam rekord definitivno!
    Netko savjet nekakav ili iskustvo?

  16. #916
    Leon@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    66

    Početno

    prvo, mijenjaj državnog ginića.
    drugo, odi privatnom sa tom idejom, lako ti on napiše recept za klomifen koji onda podigneš u ljekarni i platiš. pa pod njegovim vodstvom kemijate.

    ja na svoju ruku nebi ništa pokušavala, ali to sam samo ja
    što god odlučila, sretno

  17. #917
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Hvala Leon@.

  18. #918
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    piki, ja bi isto kao Leon@. Odi kod privatnog, fino mu to sve izrecitiraj kao i nama i samo nek te prati. Klomiće imaš doma, on ti treba da te prati, nikad neznaš... Sretno do neba!
    Posljednje uređivanje od Snekica : 01.02.2016. at 11:09

  19. #919
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Evo poslušala sam savjet i pričekala ovaj ciklus pa ću otići privatno i napraviti to kako treba. Hvala cure!

  20. #920
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Piki, sretno!!!!!

    Može meni samo kratko pomoć da ne iščitavam cijelu temu. Danas sam krenula sa klomifenima 3x1 i to 5 dana. Kako dugo se oni inače uzimaju i koliko se js u prosjeku dobije s njima?

  21. #921
    Leon@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    66

    Početno

    123beba, pa trebala bi ići kod ginekologa na folikulometrije, da vidi kako reagiraš na klomifen.
    sve je to individualno. netko ni sa klomifenom nema ovulacije, a netko dobije 3-4j.s. što je previše za tempirane odnose, jer onda postoji šansa trojčeka, ili četvorki, a to je jako rizično, pa se u tom slučaju taj ciklus preskaču tempirani odnosi.

  22. #922
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Piki, sretno!!!!!

    Može meni samo kratko pomoć da ne iščitavam cijelu temu. Danas sam krenula sa klomifenima 3x1 i to 5 dana. Kako dugo se oni inače uzimaju i koliko se js u prosjeku dobije s njima?
    Ja kad sam išla na ciljane, uz pratnju mog gina. Pila sam Klomifene po njegovoj preporuci 2x1 ( jednu ujutro i jednu navečer) 5 dana (od 5dc-9dc)
    pratili smo sve na folikulometrijama, dobila sam dva folikula na svakom po jedan koji su rasli i napredovali. Ali samo na jednom je bila ovulacija.
    (Lijevom) i ta JS se i oplodila.
    Nadam se da piješ klomifene uz kontrolu svog liječnika. Klomifen može biti jako opasan i nikako se ne smije uzimati na svoju ruku.

  23. #923
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Aaaaa nisam bila dovoljno detaljna
    Mi smo krenuli u jedan prirodnjak na vv. Kandidati smo isključivo za IVF-ICSI... 1. folikulometrija je u utorak i to će biti nakon punih 5 dana 3x1 klomifen. Pa me zanimalo jel postoji neka "uobičajena praksa" da se još koji dan nastavlja sa klomifenima ili ako je sve ok prestaje sa njima?
    Vjerujem da ću do punkcije imati još bar 2 folikulometrije. Sada sam samo radoznala...

  24. #924

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Klomifen se uzima 5 dana, nakon toga se samo prati rast folikula.
    Ja sam jednom imala jedan, drugi put dva, ali nijednom nisam dobila js.
    Ali prijateljica je na klomifenu dobila 8js, druga 5js i blastice i smrzlice, tako da nema pravila...

  25. #925

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    klomifen se može prema potrebi nadopuniti menopurima, a to je na doktoru da odluci da li treba ili ne kad prvi puta vidi folikule nakon tih 5 dana uzimanja klomifena. Ja sam 2 puta dobila menopure još 4 ili 5 iducih dana i onda bi šesti dan bila štoperica.
    Iz toga je bilo svaki puta 2-3 folikula.
    Jednom mi nije dao ništa poslije klomifena i tada sam ih imala 6. Po 3 na svakom jajniku.

  26. #926
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Ja sam u jednom klomifenskom postupku dobila 7js,a u drugom samo 1js tako da...

  27. #927
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Ja sam u prvom postupku imala 5js od kojih 4bili oplodeni i dva 4stanista vracani ali taj postupak bio neg.ishod beta 0 a drugi postupak sam imala 4js od koji 3 oplodeni i vraceni dvje 5dan a jedna 5dan zamrznuta.... I danas smo 33+4 i cekamo curicu... Sretno

  28. #928
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    123beba pozdrav i sretno u novom pohodu na brdo. S klomifenima je sve individualno kao i sa svakom drugom hormonskom terapijom. Ja sam jednom dobila 2 JS ali jednu zrelu, a drugi put ništa. Sad jesu li spucali neki folikuli prije punkcije ili su bili prazni ne znam. Znam samo da su mi punkcije u postupcima s klomifenima bile bolnije nego kod menopura i finala. Uglavnom lutrija! Sretno još jednom

  29. #929

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam nova i pijem klomfen 2×1 danas mi je drugi dan ...citam i nije mi jasno da ja netrebam ici na pregled kako rastu jajnici i jos uz to 14 dan ciklusa moram piti 2×1 dafrsona 2 tjedna i ako ne dobijem doc na pregled... ima tko ovako iskustvo....

  30. #930
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Treba se obavezno pratiti rast folikula pogotovo ako ti je ovo prvi put da pijes clomid i neznas kako na njega reagiras. Jako neodgovorno od tvog dr. Ne znam kako je to sad zavrsilo jer sam prekasno uocila tvoj post. Nadam se da si ipak negdje uspjela popratiti rast folikula. I da je sve ispalo dobro.

  31. #931

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ja sam pila klomifen tijekom dva ciklusa u kombinaciji a duphastonom koji sam nastavila uzimati jos god. dana i nitko mi nije pratio rast folikula...nisam zatrudnila i evo me sad u ivf vodama

  32. #932

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Joj oprostite, ja tupson . nisam citala temu prije pisanja...sad vidim da se tema odnosi na stimulaciju klomifenom u postupcima...

  33. #933
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Mimsi, ako imas pitanje u vezi klomifena slobodno ga postavi ovdje. Ja nisam bila u postupku ali dva puta sam ostala trudna uz pomoc klomifena i ciljanih odnosa. Nisam isla u postupak. Pratili smo sve ultrazvukom (fm).
    Pretpostavljm da ste i vi isli na ciljane ali vrlo je bitno popratiti sve folikulometrijama, jer postoji opasnost od viseplodne trudnoce i kojekakvih komplikacija. Koje pretrage ste napravili prije klomifena? Da li je partner obavio spermiogram?

  34. #934

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Imali smo nalaz spermiograma i moj nalaz nakon laparoskopije gdje su mi odstranjene priraslice oko jajnika i odcepljen jajovod i tad je kao sve bilo ok. Dobila sam klomifen al nitko mi nista nije pratio nego mi je gin rekao da ako nista ne bude ni 6 mj. nakon prestanka uzimanja idemo u mpo..i tako je i bilo..evo me cekam prirodnjak u 9.mj.

  35. #935
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Zao mi je sto nije upalilo. Svakako mislim da je trebalo popratiti na ultrazvuku sve. Sretno u postupku

  36. #936

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Hvala! Nadam se uspjehu

  37. #937
    mrkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav cure, ja sam bila na klomifenima 5 mjeseci, ali nikako nisam uspjela ostati trudna.Krenuli na potpomognutu. Sad krećemo na drugi pokušaj inseminacije, čekam da dobijem pa ću opet po Klomifenima. Moram reći da kod mene nije nikad baš bilo puno folikula na Klomifenima, obično 1-2. Jedino što uvijek uspije na Klomifenima je ubitačno raspoloženje tih 5 dana. Znate li smije li se piti vrkuta u clikusu u kojem se pije Klomifen?

  38. #938
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Jel mozda ima netko iskustva sa klomifenom?! Danas mi je 13dc i folikul je 16.5mm. Sutra stoperica i u subotu punkcija!! Međutim ja sam dobila danas ovulacijsku sluz...mislim da ce mi pobjeci jajna stanica... Ima li tko pozitivnih iskustva??

  39. #939

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Limac ja kad god sam bila na klomifenu nikad mi folikul nije puknuo prije aspiracije. To sto imas sluz nije nista strasno. Stoperica ce napraviti svoje da ti ne pukne folikul. Sretno.

  40. #940

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Limac ja kad god sam bila na klomifenu nikad mi folikul nije puknuo prije aspiracije. To sto imas sluz nije nista strasno. Stoperica ce napraviti svoje da ti ne pukne folikul. Sretno.
    stoperica ne sprecava pucanje folikula, nego sluzi poticanju njegovog zavrsnog sazrijevanja. cesto se brka zbog njenog naziva - stop injekcija, ali ona nista ne stopa nego njenih davanjem pocinje odbrojavanje optimalnog trenutka za punkciju.

  41. #941
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Limac ja kad god sam bila na klomifenu nikad mi folikul nije puknuo prije aspiracije. To sto imas sluz nije nista strasno. Stoperica ce napraviti svoje da ti ne pukne folikul. Sretno.
    Hvala!!! Nadam se da nece pobjeci!! Samo me zbunjuje sluz!!! Da poludis.....

  42. #942
    Buba38 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    79

    Početno

    Ja sam sad ovaj mj bila u prirodnom sa klomifenom imala 3 folikula na 10dc 2 su bila 18 a 1je 15 štopericu sam primila na 10 dc i sve ok bilo i ja sam pitala dr čemu i zašta se daje štoperica njegov odg je bija da se daje da bi usporila rast folikula i poboljšala kvalitetu js zato se daje iako čak nije pravilo da je u prirodnom uvijek daju sve ovisi od procjene a šta se tiče klomifena nisam imala nekakve simtome osim valunga i to samo po noći užasno mi je bilo vruće a inače sam uvijek ledena

  43. #943

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Kad sam ja isla na inseminaciju dobila sam klomifen i doktor je ocekivao 1 js, mislim da sam pila 1 tabletu dnevno ili pola, ugl neku skroz malu dozu..a kad ono na uzv 5js!! Zacudio se jer neki toliko ne dobiju ni u pravoj stimulaciji..i onda se odlucio na ivf al kad sam dosla na punkciju sve su popucale..eto,to je bilo moje iskustvo...kad mi je drugi put pojacao dozu klomifena i ocekivao vise js i planirao ivf bilo je suprotno,1 ili 2 js..sve naopacke!

  44. #944
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Ovaj ciklus sam popila prvu turu od 50 mg klomifena dnevno i dobila 2 folikula od 12 i 14 mm 11. dc. 13. dc su bili 18 i 20 mm i tu vecer sam uzela stopericu. Dobila sam sluz s malo krvi nakon 3 dana. Ne znam je li moguce da je ovulacija bila tako kasno nakon stoperice jer uz svaku ultrazvuk vadim i hormone koji moraju pratiti rast folikula inace mi ne daju da uzmem stopericu.

    LIMAC - vjerojatno je ta sluz samo sluz. Samo se opusti i sretno!

  45. #945
    Pipe avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Grad Zagreb
    Postovi
    40

    Početno

    Evo cure moje iskustvo s klomifenom u prirodno IVF/icsi. Dobili smo tri folikula medju kojima je jedan bio vodeci gdje je i bila jedna js. Od petka, a za srijedu je najavljena punkcija, se javljala ovulacijska sluz. Pitala sam dr. za to, ali je rekla.da je to sve ok. Na kraju je dobro proslo.

  46. #946
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Moze pitanje??
    Naime, od silnih kiretaza mehanicki mi je ostecen endometrij i najvise sto je dosao je samo 6mm.
    U zadnjoj T sam ga u vrijeme O uspjela nekako navuci na 7.7 u vrijeme O.
    I sad mi dokt.zeli uvesto Klomifen. I vec sam mu rekla da znam da on stanjuje endometrij jako i kakav ce mi biti onda tek s Klomifenom. Onda mi je objasnio da Klomifen ne stanjuje endometrij nego u vrijeme, znaci u tih 5 dana kad se pije on blokira valjda estrogen i endometrij ne raste u to vrijeme i cim se prestane pitiKlomifen endo pocinje sa zadebljanjem.
    Da li se u Klomifen moze i da li se najcesce uvodi Estrofem i od koliko mg?? Jer ja cijelo ovo vrijeme skoro uzimam od 4 mg, tj.dvije dnevno i endo mi stoji na 6 mm, sto znaci da jako slabo i reagiram na estrofem.
    Kakavje vama bio endometrij s Klomifenima??
    Da li se.uvijek uvodi ta stoperica?
    I nakon te stoperice folikul puca za 36 h??
    I onda bas netom prije pucanja imate taj tempirani odnos??
    Odmah napominjem da pijem i ciklu i ananas i da u pravilu nema nikakvog pomaka.
    Sorry na puno pitanja, tnx !

  47. #947

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ja sam sada u klomifenskom ciklusu..
    10 dc mi je endo bio 5 cm uveli estrofem i 15 dc bio 11 , 14 dc bila ovulacija..
    Ja sam ju pratila LH trakicama tako da sam tocno znala kad ce biti..
    Znaci klomifen plus estrofem su ucestala kombinacija..
    Sretnoo

  48. #948
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Milasova,
    Hvala na odgovoru.
    Koliko mg Estrofema si pila na dan??

  49. #949
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mono, meni ce ovo biti zadnji ciklus na klomifenu (5.). Kako sam čitala da klomifen stanjuje endometrij, prva dva mjeseca sam pila hektolitre soka od cikle i jela ananas. Endometrij je bio super. Cikla mi dosadila, prestala ju piti, endometrij je opet bio super. Budući da ovdje ne dobivam nalaze na uvid, ne znam točno brojke, čini mi se da je 1. ciklus bio 14 mm. Zaboravila sam. Obično mi na UZV kažu veličinu folikula i da endometrij izgleda super.
    Zadnja 4 ciklusa sam uzimala i štopericu, ali izgleda da mi ona skraćuje ciklus. Nakon štoperice je samo 24 dana, inače 33-35, tako da ću ovaj ciklus u dogovoru s dr. probati bez nje. Tako da može i bez štoperice, a funkcionira li, pojma nemam. Vidjet ćemo za 14 dana.
    Osim što folikuli moraju biti određene veličine, uz svaki UZV vadim i krv da dr. vidi dolazi li do ovulacije, odnosno rasta progesterona. Mislim da gledaju i sve spolne hormone. Nemam sad niti jedan račun iz bolnice tu, ali koliko se sjećam mjere se razine FSH, LH i estrogena.
    I onda se prema nalazima krvi i UZV-a određuje kada ću si dati štopericu. Odnos imamo na dan štoperice i sljedeći dan. Mi smo znali za svaki slučaj i 3. dan. Čista romantika
    Sretno!

  50. #950

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    E da, nisam primila stopericu jer je UZV bio zakazan na 15dc u pon..a ovulacija bila u nedjelju na 14dc..
    Imala sam tri folikula i sva tri su pukla..
    Pijem jos uvijek 2 mg estrofema-1tableticu dnevno..
    Za par dana cu znati ishod..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •