Stranica 2 od 20 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #51
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Poslala sam mu SMS....

  2. #52
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Dodirko mislim da nam propisuju da Klomifen pijemo u različite dane ciklusa zbog toga što su nam ciklusi različitog trajanja, i zbog toga što nam folikuli ne rastu ujednačenom brzinom. Osim toga svaki je ciklus priča za sebe, meni su npr. ljetni ciklusi nešto kraći, a ovulacije žešće. Doktori puno toga vide na ultrazvuku.

  3. #53
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    Pepi...bolje da ovo nisam čitala :/ ...meni dr R rekao da krenem sa 100 mg dnevno...nisam ga do sada pila, a kaže da imam jajnike nalik na PCO..i da...čekam hormone sa VV pa ćemo onda vidjeti da li sa Klomifenom ili ipak ne...
    Draga moj slučaj je zaista rijetkost i malo žena reagira ovako burno, ali ipak, možda bi bilo dobro da sa PCOS žena krene sa samo jednom tbl. i ako dobro odreagira onda je lako drugi put dati dozu koja se inače daje, a to su dvije tbl.
    Nikad ne znamo kako ćemo reagirati, pa kad već imamo blagodat neke stvari čuti i saznati šteta ih je ne iskoristiti.
    Ja sam s 1 tbl. Klomifena super reagirala, dobili smo pet predivnih folikula i 2 js i to sve bez naznaka ikakve hiperstimulacije, a vidiš samo još jedna tbl. više kod mene je napravila katastrofu takvu da sam čak bila hospitalizirana. Tri mjeseca sam se oporavljala.
    Ponavljam, moj slučaj je ipak rijetkost i ne dešava se tako često. Meni je moj dr. A rekao da me čak ne bi stimulirao s Gonalima i tim težim stvarima jer da iskreno misli da bi to bila prava katastrofa i za moje zdravlje, a js koje bi dobili ne bi ništa valjale.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    Dodirko zar ti nemas visok FSH? Meni je MPO doktorka rekla da na visok FSH nikako ne sme da se uzima klomifen. Proveri ti jos jednom sa dr.R, napomeni mu da ti je FSH visok.

  5. #55
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Pepi...tosii jamislim...počet ću ja sa 1 tbl pa kako bude...nebih ni ja voljela riskirati..tebi veeelika ...sad mi se još više sviđaš otkako te netko tebi drag nahvalio ...b.zara

  6. #56
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    Pepi...tosii jamislim...počet ću ja sa 1 tbl pa kako bude...nebih ni ja voljela riskirati..tebi veeelika ...sad mi se još više sviđaš otkako te netko tebi drag nahvalio ...b.zara

  7. #57
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    pimbli upravo me i to brine jer mi je visok FSH i dr. R. to zna i ipak je predložio Klomifene. Stvarno neznam.......

  8. #58
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    1. cuklus - 4. folikula, do kraja izdrzao jedan, 2. ciklus - 3 folikula. lijevo dominantni i dva manja desno...

  9. #59
    pippi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    274

    Početno

    Dodirko,
    u prošloj stimulaciji bila sam na min. protokolu stimulacije.
    Pila sam 2 tbl. klomifena dnevno od 2DC, kasnije menopur i cetrotide.
    Imam visoki FSH i dobila sam 3 stanice, što je za mene dobra reakcija.

    Inače su mišljenja o klomifenu i visokom FSH jako podijeljena, tako da nema jednoznačne teorije.
    Meni je prednost jer mogu puno češće u postupke, nakon protokola sa ogromnim dozama gonadotropina (više od 55) oporavljam se barem 6.mj., a na ovaj način imam više postupaka/pokušaja u godini dana.

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    pimbli upravo me i to brine jer mi je visok FSH i dr. R. to zna i ipak je predložio Klomifene. Stvarno neznam.......
    Dodirko, kod visokog FSH-a često se bolje zna reagirat tako na blažu stimulaciju (klomifeni), nego na gonale ili menopure.

  11. #61
    pippi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    274

    Početno

    Dodirko,
    puno sam istraživala temu usporebe minimalne stimulacije i standardnih dugih protokola u slučaju povišenog FSH.
    Ako te zanima mogu ti na PP poslati linkove na članke.
    Ukratko, zaključak je da za visoke godine ili visoki FSH, minimalna stimulacija daje slične konačne rezultate kao i standardni protokoli (rezultat je % uspješno završenih trudnoća).
    Često puta se daje i kao troškovno prihvatljivija alternativa, ili pristup uzimanja manjih doza hormona, što se sve više primjenjuje.

    Događa se da je i reakcija bolja (iskustva s našeg foruma).

  12. #62
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Dodirko
    Kad god sam bila stimulirana gonalima ili menopurima nikad nisam dobila stanicu, dok sam s klomifenom jednom dobila 3 stanice, a drugi puta 1 stanicu. A svoj FSH da ti i ne spominjem ... sve znaš! Slažem se s Pippi, za visoki FSH je najbolja minimalna stimulacija (ili ful jaka, tipa 6-8 ampula dnevno, ali to je veliki šok za organizam pa se ne koristi često), dok standardni protokoli nisu baš neko veselje!
    Držim fige

  13. #63
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Cure

  14. #64
    thor

    Početno

    Pozdrav svima,nova sam na forumu i imam jedno pitanje.Prošli mjesec pila sam klomifen na preporuku lječnice opće prakse bez znanja ginekologa jer ona je tri puta zatrudnjela na taj način.Uglavnom moji ciklusi su uvijek redoviti imam 33 godine nikad mi menga nije izostala i češće bi došla ranije nego kasnila.Ovaj mjesec je nema,kasni 12 dana,napravila sam do danas 4 testa na trudnuću i svi su negativni.Postoji li mogućnost da nisam dobila zbog klomifena? :?

  15. #65
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Draga thor, preporučila bih ti da proučiš ovu temu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...olikulometrije

  16. #66
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Cure, pozdrav i da vam se javim malo ovde jer sam i ja klomifenka...
    U potpisu pise ponesto o nama, uglavnom idiopatska neplodnost, prosle godine u nov. missed u 10tj. do trudnoce je doslo uz klomifen, bromergon i dabroston (na terapiji sam bila 3 mj.) I do prve trudnoce, iz koje imam moju veliku curu je doslo poslije 3 god.braka uz klomifen i odmah nakon hsg-koji je bio uredan.
    E sad opet ne uspijevamo, i vec treci mj, sam na klomifenu i dabrostonu, prl je ok pa su mi iskljucili bromergon.
    Znam da se ide do 6 mjeseci sa klomifenom, ali me interesuju vasa iskustva, do kad stvarno ima smisla ici sa tim. koliko ste dugo bile na klomifenu i sta je sljedeci korak, pretpostavljam IVF.
    Zelim vam isto sto i sebi

  17. #67
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Čekaj, čekaj kako misliš već treći mjesec na Klomifenu???
    Koliko je meni poznato Klomifen traje dva ciklusa, onaj drugi ciklus slabije, ali je prisutan njegov utjecaj na ovulaciju. Nakon toga se radi pauza pa nastavlja opet s terapijom.

  18. #68
    thor

    Početno

    rikikiki hvala,pročitala sam i znam da se ne preporuča,da sam barem prije potražila neke informacije o klomofenu vjerovatno ga nebi pila na svoju ruku,ali kad ti ga donese doktor opće prakse i proslijedi doktor stomatologije(moja svekrva) i pošalje preko doktora stomatologije(moga muža)misliš da oni barem nešto znaju.Meni i dalje kasni.Danas sam išla vadit betu,rezultati za par sati. :/

  19. #69
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Čekaj, čekaj kako misliš već treći mjesec na Klomifenu???
    Koliko je meni poznato Klomifen traje dva ciklusa, onaj drugi ciklus slabije, ali je prisutan njegov utjecaj na ovulaciju. Nakon toga se radi pauza pa nastavlja opet s terapijom.
    hmm ja sam zadnja dva ciklusa bila na klomifenu, znaci jedan tribam pauzirat? u ovom ciklusu endometrij mi je bio 14 mm, trolinijski na dan primanja stoperice. to mi se cini ok?

  20. #70
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    thor Hm... ne bi dala ginekologu da mi popravi zub. Potraži ginekologa bez obzira na sve rodbinske veze doktora.

  21. #71
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Čekaj, čekaj kako misliš već treći mjesec na Klomifenu???
    Koliko je meni poznato Klomifen traje dva ciklusa, onaj drugi ciklus slabije, ali je prisutan njegov utjecaj na ovulaciju. Nakon toga se radi pauza pa nastavlja opet s terapijom.
    ja sam bila 3mj zaredom na klomifenu, i onda pauza (kod dr.A)

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na VV-u svi doktori uglavnom vrte klomifen 3 ciklusa, onda pauza...

  23. #73
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Pepita, malo si me prepala , ali sam vidjela sta su napisale pirica i Ina33, pa mi je malo laknulo,i meni je dr rekla 3 mj.pa pauza...vec sam pomislila da ova moja nesto krivo radi...za par dana cu na folikulometriju pa cu valjda vise znati ,sta i kako dalje...

  24. #74
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Koliko dugo traje ta pauza? Ja sam 2 mjeseca bila na klomif., sad bi pauzirala 1 mjesec pa nastavila. Je li to ok? :?

  25. #75
    dorris

    Početno

    bok svim curama ovdje, ja sam nova al upravo čitam vše komentare o klomifenu i mogu vam reć da ste vi ga vi u malim količinama pile. meni je dr.B. na SD prepisao 5 dnevno od 3-7 dc, reakcija mi je bila super al od trudnoće ni traga i tako 5 ciklusa u razmaku od 2 mjeseca, plus 3 inseminacije s istom dozom klomifena. trenutno sam na pauzi od par mjeseci pa ću onda na IVF. puno sreće i uspjeha svima vama od sveg srca želim

  26. #76
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    dorris,
    svaka od nas reagira na šemu protokola drugačije,veliš i sama da si lijepo reagirala na 5 klomifena dnevno što je i važno s obzirom na tvoj pcos, ali na žalost bez rezultata,recimo ja sam sa 2 klom.,na dan (3-7) dobivala 2-3 folikula i ništa
    želim ti trudnoću sto prije

  27. #77
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Evo ja sam 3 dan na Klomifenu i to 100 mg...osijećam se ok zasada...malo osjetim jajnike i dno leđa (kao da trebam dobiti), a ostalo je ok...
    u petak mi je tek folikulometrija pa ćemo vidjeti...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    zelimo_bebu da li piješ 2 x 1 tabletu od 50 mg ili 1 x 2 tablete odjednom?

    Držim fige da postupak bude uspješan!

  29. #79
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam sa zadnjim klomifenima dobila ciste i sad me one stopaju da idem na IVF, mislim da svakako ne treba predugo biti na tim tabletama meni su lani MPO dr. propisivali to kroz 7 ciklusa i onda sam sad vec u drugom navratu dobila ciste kojih se sad ne mogu rijesiti!
    A osim toga cula sam da js. nisu bas neke kvalitete i stvarno ne kuzim zasto su me tako dugo drzali na tome???Inace sam imala uredne ovulacije i nemam PCOS.

  30. #80
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Sada i mene zanima da li popijete oba klomifena odjednom?

  31. #81
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Sada i mene zanima da li popijete oba klomifena odjednom?
    ja sam pila oba odjednom

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Sada i mene zanima da li popijete oba klomifena odjednom?
    Meni je u vezi ove dileme pomoglo objasnjenje da na to u ovom slucaju treba gledati kao na ukupnu propisanu dozu (50 mg ili 100 mg ili...), a ne kao na pojedinacne tablete. Sto znaci, kao sto necemo jednu tabletu dijeliti na pola i piti je dva puta na dan, tako cemo i dvije propisane tablete uzeti odjednom.

  33. #83
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Sada i mene zanima da li popijete oba klomifena odjednom?
    Ako se dobro sjećam, jednu ujutro, jednu navečer.

  34. #84
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    A dajte me ne zezajte?????? Ja pijem obje odjednom :? ...rekao mi : pijte 2 tablete kroz 5 dana...ja pretpostavila da treba obje odjednom???

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Oz..
    Postovi
    354

    Početno

    obje odjednom i svaki dan u otprilike isto vrijeme

  36. #86
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    I ja sam sigurna da je tako jer mi je dr R napisao: Dvije tablete dnevno (100 mg)-citat! pa mi je logika da pijem odjednom....sad sam mirnija

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    211

    Početno

    Želimo bebu imaš pp pliz odgovori.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    44

    Početno

    želimo_bebu evo ti i moja iskustva sa klomifenom, stimulacija klomifenom išla je od 3-9 dana ciklusa,obje tablete odjednom na svaka 24 sata,uvjek sam dobro odreagirala čak što se tiče gonla daleko bolje naime jedan pokušaj sam imala sa gonalima.Nažalost od trudnoće ništa. Kada sam spomenula na konsultacijama dr.Vlaisavljeviću kako sam loše reagirala na gonale a super na klomifen čisto da to uzme u obzir prilikom određivanja mog protokola, napravio je iznenađenu facu i rekao da za IVF klomifen ne dolazi u obzir jer on naoko daje veći broj folikula i jajnih stanica ali ne tako kvalitetnih kakvih bi trebalo dobitise uz gonale. Ja sam jako bila zatečena ovom informacijom jer je moj doktor u KBO uvijek bio oduševljen mojom reakcijom i nikad mi nije ovu činjenicu spomenio. Išla sam na 5 AIH stimulacija uvijek klomifenom.Prvi IVF stimulacija gonalima samo tri jajne stanice od čega dvije oplođene i vraćene i sljedeća dva IVF opet klomifen, u drugom pokušaju 4 oplođene a treći je neslavno završio od 7 folikula uspjeli smo punktirati 1 js ostale su se prije raspukle. Nakon toga uzli smo si pauzu i sad nas evo u čekanju Mb.Sory na dužini ali to su moja iskustva sa klomifenom.

  39. #89
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    sanjalica...imaš ti dug put draga moja... ...nadam se da ćeš što prije u DOM T...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Sada i mene zanima da li popijete oba klomifena odjednom?
    Ako se dobro sjećam, jednu ujutro, jednu navečer.
    ja moram ovako, napisano mi 2x1, pa mi je prilično jasno da to znači dva puta na dan po jednu....

  41. #91
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ma to je nabolje pitati doca...i ja bi pila ujutro i navečer da mi je napisao 2x1...ali meni napisao dvije tablete na dan (ovako slovima) i u zagradi 100 mg....pa kužim da bi to bilo odjednom... :?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    po ovome što si napisala i meni je logično da piješ obje odjednom...iako se slažem da je najbolje pitat doca uvijek....

  43. #93
    BLIZU avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    262

    Početno bok

    bokić ja sam pila prvi put klomifen 2 od jednom kroz 5 dana imala sam dosta problema valjda zato jer mi je bio prvi put imala sam valunge zatvorila sam se napuhnula i na koncu javio mi se 1 folikul na desnom jajniku kraj ciste :?
    no utatoč tome napravljena mi je insemenacija i čekam 6.10. da vidim rezultat

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    44

    Početno

    mislim da nije toliko bitno da li su dva odjednom ili jedan ujutro a jedan navečer nego da se ispoštiva doza od 100 mg unutar 24 sata.
    blizu želim ti sreću 06.10.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    pimbli upravo me i to brine jer mi je visok FSH i dr. R. to zna i ipak je predložio Klomifene. Stvarno neznam.......
    Dodirko, kod visokog FSH-a često se bolje zna reagirat tako na blažu stimulaciju (klomifeni), nego na gonale ili menopure.
    ovo su i meni rekli
    ja sam pila od 2dc.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    30

    Početno

    Ja idem sutra kod doktora po klomifene, 3. mi je dan ciklusa,i reka je da da će dok sam pod njima raditi postupak, ako ću dobro odreagirati!
    Da li to znači, ako dobro odreagiram da ću izbjeći ono pikanje u trbuh?

  47. #97
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Pikanje ti nije jako strašno, ako tebe strah onda najbolje da ti netko da. .. jer od Klomifena zna biti stanica ali Gonali recimo daju bolju kvalitetu tih stanica....

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    30

    Početno

    Još ću ja pričekat mjesec dana do klomifena. Na desnom jajniku velika cista pa danas počinjem sa Yasminom i onda idući ciklus klomifen,naravno ako cista prođe!!!Ne ide,pa ne ide!!!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    105

    Početno

    Molim za iskustva forumasica. Imam miom na materici. Subserozan na fundusu 4 cm. Pre nekoliko dana sam radila hormonalni status i dr mi je preporucila da pocnem sa klomifenom za stimulaciju posto se ustanovilo da su ovulacije prisutne ali da folikuli ne sazrevaju dovoljno.
    Kako klomifen utice na miome. Citala sam da oni od toga jako brzo rastu pa ne znam sta da radim.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Klomifen 03-07 dc. Prva dana super, bez simptoma. Treći dan desni jajnik rastura, ali podnošljivo. Imam valunge , sad znam kak je mojoj mami. Oo što je najgore uhvatila me depresija lagana. Jučer sam cijelu večer plakala. MM se zabrinuo, jel te tak jako boli. Dobro da nismo išli na hitnu. A ja ustvari plakala ne od boli, nego jer me boli i zakaj me baš mora boljet. Ma još dva dana ću izdržat. Danas mi je bol popustila...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •