Stranica 15 od 20 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #701
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    vidiš dobro pitanje..ja mislim (ali samo mislim, nisam sigurna ) da su velike šanse da su u oba folikula bile jajne stanice. Ja bi rekla da ako je folikul prazan on u principu prelazi u folikularnu cistu umjesto što pukne i pretvori se u žuto tijelo..

  2. #702

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Red pepper daj mi reci zasto sam morala prekinuti sa klomicima pet dana sam ih koristila 3/1? Dok nista ne govori pa me to malo brine.

  3. #703
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Zato sto se klomifen uzima u principu od 3-7dc ili 5-9dc..to ti je normalno..klomifen signalizira nadbubreznoj zlijezdi da pocne lucit vlastite hormone,a kad se pocnu lucit vise nisu potrebni..kod stimulacije unosis umjetne hormone,zato ih uzimas cijelo vrijeme..drugaciji je mehanizam djelovanja..

  4. #704
    perlica55 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    124

    Početno

    Pepper draga
    Javim vam ima li + 2.7.

  5. #705

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Dal to znaci da je doslo do kojeg folikula ili? Glupo mi je da ti dok nista ne kaze pa neznas na cemu si. Uglavnom od jucer jako osjecam dio jajnika ljevog koji nije cjeli a neznam zasto. Do sad sam samo osjetila desni koji je u redu al sad njega ne osjecam.

  6. #706
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    A da li se razvio koji folikul to je tesko ovako reci,ali vjerojatno be jer da nije bi ti valjda nesto rekao..sta nista vam ne govore? Nemate ekran na koji sama mozes gledati stanje?pitaj ga sama iduci put jer je bas glupo da ne znas sto se dogadja..mene bi to izludilo..

  7. #707
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Be=je

  8. #708

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ekran je okrenula sebi i nista nije rekla. Inace idem drugom dok al je on na go. On mi je do sad uvjek rekao sta je i kako je. Cula sam od drugih cura da nije bas ugodna ak ju nes pitas. Pa ja se nadam da ce mi sutra bar nesto reci. Ha ha ha nada je jedini lijek za nas izgleda.... Nadam se da ovaj put nece biti uzalud vam trud sviraci. Moj dok je rekao da cu samo na klomice bolje izreagirat nek na stimulaciju. Neznam kako to. Inace se uvijek bolje reagira na stimulaciju ili sam u krivu?

  9. #709

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Evo danas 10 dc imamo folikul 14 mm na ljevom polovicnom jajniku a na desnom je jedan 6 mm. Rekla je u subotu punkcija.

  10. #710
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Sta nije to malo brzoplet zakljucak?pa da li moras na jos koju folikulometriju?ja sam jos 2 puta isla nakon sto mi je bio 14mm i tek na blizu 18mm mi propisali stopericu i odlucili kad je punkcija..nadam se da jos moras dolazit prije..

  11. #711

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Idem jos sutra. Rekla je da bi bilo najbolje u nedjelju radit punkciju al oni ne rade. A opet boji se da ne pukne pa je rekla da ce radije biti u subotu. Sutra cu znati tocno. Tjesim se s tim da je bar to uspjelo. Nije mi jedino jasno kako to da je na ljevom jajniku a njega su mi ostavili samo cetvrtinu ostalo izvadili?.

  12. #712
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Moraju li se prije početka uzimanja klomifena napraviti neke pretrage, vaditi hormoni?

  13. #713
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Prije bilo kojeg postupka u kbc-u bilo to inseminacija ili IVF moraš imati cjelokupne nalaze,a među njima su i hormoni. Iako ja mislim da nalaz hormona nije nešto što će doktor uopće gledati kod propisivanja klomifena.Meni nije.Ako nemaš ovulacije dat će ti klomifen i to je to. A ako misliš preko ljeta uzimat klomifen na svoju ruku to ti nije pametno jer klomifen s jedne strane stanjuje endometrij,a s druge strane može dovesti do razvoja više folikula i time raste rizik od višeplodne trudnoće. Ne smije ga se uzimati bez stručnog nadzora..Iako koliko vidim dosta ljudi baš to radi..

  14. #714
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Ma nema šanse da bih uzimala klomifen na svoju ruku, prevelik sam trtaroš.
    Nego me zanima, da znam što očekivati kod ovog svog, da li će mi uvalit klomifene bez ijedne pretrage? Znaš da nemam ništa od hormona povađeno, a to me najviše zanima.
    Pa zato pitam jel mi MORA vidjet hormone prije davanja klomifena, da znam više inzistirati na tome ako mi odlučit dati klomifene bez provjerenih hormona...
    Jer još me neće staviti ni u kakav postupak, nego bi mi eventualno dao klomifen da skrati ciklus, pa opet na ciljane..
    Posljednje uređivanje od Newbie : 26.06.2014. at 10:40

  15. #715
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    ma to bi mogao ja mislim ti dati..ti ga pitaj pa ako spomene hormone onda nek ti napiše na nalaz da ti ginekologica da uputnicu za vađenje hormona..Jer fakat bi trebala izvadit hormone pošto još nisi do sada to čekirala..

  16. #716
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Znam i ja da bih trebala provjeriti te hormone, al njemu se nešto baš ne žuri...

  17. #717
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ako ti ne da, možda bi ti i opći ginekolog mogao dati uputnicu bez naloga reproduktivca. Mislim, ako ti ciklus traje po 2-3 mjeseca hormonalna slika je prvo što treba čekirati, i prije odlaska na MPO...

  18. #718
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Pitala ju već (svoju socijalku, jel) i ne da. Kaže da onda bude "rata" između nje i MPO ekipe jer se "petlja". Nekad je radila dolje s vlastelićem pa valjda govori iz iskustva
    Posljednje uređivanje od Newbie : 26.06.2014. at 11:27

  19. #719
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    šaljem ti pp da ne zachatavamo

  20. #720

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Citiraj Newbie prvotno napisa Vidi poruku
    Pitala ju već (svoju socijalku, jel) i ne da. Kaže da onda bude "rata" između nje i MPO ekipe jer se "petlja". Nekad je radila dolje s vlastelićem pa valjda govori iz iskustva
    meni je moj soc.ginić bez frke dao uputnice za hormone, tako smo i krenuli...i kada sam došla kod mpo gin imala sam te nalaze, napravljen hsg i odmah smo krenuli sa klomifenima bez puno frke...

  21. #721
    perlica55 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    124

    Početno

    Evo da vam se javim
    13dpo testić osjetljivosti 10mUI negativan, prestala sam s Utrićima,
    sada čekam prokletnicu...
    Bilo je suzica, al dobro, idemo dalje mjesec/dva na folikulometriju + ciljane,
    a na jesen konzultacije kod MPO G..
    Sretno cure

  22. #722
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Eh eto, na kraju ni višeplodne ni jednoplodne trudnoće
    Idete na obične ciljane ili ćete ih ipak začiniti kojim klomićem?

  23. #723
    perlica55 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    124

    Početno

    Argente, ne, Klomifen više neću uzimati do konzultacija..
    Pokušat ćemo koji ciklus samo s f-metrija + apstinencija 3/4 dana prije O ..

  24. #724

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    10

    Početno

    Evo drage moje od petka opet krecemo s Klomifenima pa cu vidjet sto ce biti

  25. #725
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Kakva su iskustva s klomifenima kod pcos-a?
    I dalje samo tempirani odnos.. Što ako kojim slučajem bude više folikula-da li se onda postupak prekida?

  26. #726

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Newbie, ja imam pcos, dva puta bila na klomifenu i oba puta dobila samo jedan folikul.
    Ne znam u kojoj si klinici, ali ja sam bila u Petrovoj i tamo mi je rečeno da se sa 3-4 folikula radi inseminacija (pretpostavlja se da bude i praznih), a sve što prelazi taj broj ide se na IVF.
    Bez brige, ako dobiješ i više, vjerojatno će ti raditi IVF.

  27. #727
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja imam pcos i ne reagiram bas na klomifen. Iako su svi mislili da cu dobiti puno js,nije bilo tako...
    Na femaru sam reagirala bolje

  28. #728
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    I ja imam pco i s klomifenom sam uvijek dobivala samo po jednu jajnu stanicu.

  29. #729
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Mene preplašile one upute u klomifenu i mogućnost višeplodne trudnoće...
    Drago mi je čuti da nije baš bilo takvih situacija..
    Tnx

  30. #730
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Nakon 2 neuspjela IVF u kojima sam bila stimulirana gonalima - imala najvise 2 j.st. (AMH 1.1) doktor rekao- ajmo probati s necim puno njeznijim, ponekad je to puno ucinkovitije. Uzela 3 dana 1/2 tabletice klomifena i ja danas 25+5 tt. u očekivanju curke

  31. #731

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    blueone čestitam! kada si pila klomifene da li ste planirali ići u postupak i ako jeste u koji? ja sam pila klomifene i dobro sam reagirala.

  32. #732
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Da,išli smo na IVF,samo što se nisam bockala sa gonalima,nego se doktor odlučio za puno nježniju varijantu i pokazalo se da je vrlo dobro procijenio. Jer sam s gonalima koji su agresivni dobila isti broj jajnih stanica kao i sa nježnim bezazlenim klomifenima i to 1/2 najslabije tabletice.
    Možda moje iskustvo pomogne nekome ovdje da malo propita, predloži svom doktoru...

  33. #733

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Bluone slazem se s tobom sto se tice klomica. Ja sam ih pila 3/1 i dobila tri js a sa stimulacijom menopura isto tri. Mislim da je ipak bolje ici laganijim ljekovima jer su po mom misljenju malo bolji.

  34. #734
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Klomifeni nisu baš nježni i bezazleni, ima žena koje na njima imaju nuspojave gore nego na Gonalima. Plus, pod njima je česta pojava cisti i praznih folikula i stanjuju endometrij.
    Low responderima će se radije dati lakša terapija, ako je moguće, ali do te spoznaje treba doći, jer u većini slučajeva se ne može iz prve znati je li netko LR i da će bolje reagirati na Klomiće nego na Gonale. A s obzirom na to da imamo samo 4 stimulirana postupka preko HZZO-a (a tko ide privatno postupak je sam po sebi skup), neće se baš mnogi odlučiti na ovu vrstu terapije na slijepo. Htjedoh reći, standard je s razlogom standard.

  35. #735

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    bok cure... pomozite mi, jer sam luda već... ovako pila sam klomifen od 3-7 dana ciklusa. danas mi je 36 dan ciklusa a menge nema. radila sam test danas ali je negativan razlog izostanka M je klonifen ili nešto drugo? gin mi na godišnjem bi mogla imati ciste? u trbuhu ponekad osjećam nekakvo probadanje na obje strane...

  36. #736

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    marina, jel ciklus pracen uzv? Kada je bila ovulacija?

  37. #737

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    ciklus nije praćen ultrazvukom, jer mi je gin taman otišao na godišnji. i sad ne znam. rekao mi je neka se javim kada dobijem mengu prvi dan da krenem opet sa klomifenom, ali sad je opet na go i vraća se u čet. šta da do onda radim? u slučaju da mi M ne dođe?pila sam i utrogestan od 17-26 dana C

  38. #738

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Na tvom mjestu bih vec sutra otisla na uzv.

  39. #739
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    marina moguce je da imas cistu, hoce to cesto od klomifena. pokusaj otici sto prije na uzv da vidis o cemu se radi.
    nije to bas bezazlen lijek, uzimanje bi trebalo uvijek biti praceno folikulometrijama... a uz pracenje reakcije, broja i velicine folikula, znat ces i tocnije vrijeme ovulacije.

  40. #740

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    Samo sto mi ginna go.
    kome da sad idem privatno? A i to se moram narucit kroz par dana sam na redu. Joj opet ne stima nekaj. Vjerujte mi da ponekad mi dodi misli da uopce ne budem imala djecu ((

  41. #741

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Nadam se da ste u međuvremenu obavili uzv...ali ja sam iza 3 klomifenska ciklusa dobila 2 ciste i menga mi je kasnila i kasnila..stigla nakon 45 dana...ja bila luda, testovi negativni, ali sam ja odmah nakon par dana kašnjenja otišla na uzv pa sam znala na čemu sam.

  42. #742

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    27

    Početno

    sladjana01, obavila sam uzv, na njemu se ne vidi ništa da je trudnoća i krv sam vadila ništa, ali na uzv se vidi jajne stanice koje se možda još i oplode. meni do sada nije nikad bilo tako, evo danas 44 dan a ništa. rekao mi je da počnem sa utrogestanima piti ih 10 dana i ako ne dođe ni onda obavezno da ga zovem... jer moj je slučaj posebno zeznut... sve je moguće... plašim se svega toga, sad čekam da prođe 10 dana pa da vidim kaj dalje...

  43. #743
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Moze li se od klomifena produljiti ciklus?
    Inace imam koma cikluse, znaju trajati po 2-3-4 mj, no sad sam na jednoj tableti dobila jedan folikul, na 13dc dobila stopericu, 36 sati poslije je folikul pukao...
    Danas bi mi bio 30 dc, odnosno 15 dan nakon O. Menge jos nema, a popodne popisala jedan negativan test.. Ne znam sto da mislim...

  44. #744

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Newbie, uzimas li utrogestan ili neki drugi progesteron?

  45. #745
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Ne, ništa..
    Al evo, riješio se misterij... Dobila jutros.. 30dc.
    Zbunilo me jer je doc rekao da ocekujem 28.dc

  46. #746

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    24

    Početno

    Evo samo da se prijavim i ja- vec drugi put nakon klomifena i utrogestana mi ciklus traje 45 dana i menga nikako da dodje...uzas...prvi put mi se to desilo u 6 mjesecu i tad sam se vec bila zabrinula a sada ju samo iscekujem...iz dana u dan, a nje nema...a rado bi da dodje i prodje pa da idemo na ivf...ugl.ti klomifeni isto nisu bezazleni...bar u mom slucaju nisu...

  47. #747

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    ja sam koristila i klomifen i utrogestan i menga mi nikada nije kasnila, uvijek uredna.

  48. #748

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    24

    Početno

    To sve zavisi valjda od zene do zene...na mene ocito ti klomifeni tak djeluju...inace prije ovog svega nikad nikakvih problema, nikad kod doktora nisam toliko isla...ali sve vrijedi izgurati i izdrzati-samo da se dodje do zeljenog cilja ))

  49. #749

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    nakon klomifena 3x1 od 3-7dc danas 10dc uzv - folikuli jos sitni (kakvi su bili u ponedjeljak). ima netko iskustvo sa "sporijim" rastom, a da su na kraju dobivene oocite? hvala...

  50. #750

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    Tako sam ja išla s klomifenom i nisu napredovali folikuli pračeni neznam ni ja koliko dugo s nadom da će se nešto pokrenuti ali ništa. Tako smo i odustali od daljnjeg korištenja klomifena

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •