Stranica 20 od 20 PrviPrvi ... 10181920
Pokazuje rezultate 951 do 995 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #951
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Milasova, koliko dugo već uzimaš klomifen?

    Sretno

  2. #952
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    E da, nisam primila stopericu jer je UZV bio zakazan na 15dc u pon..a ovulacija bila u nedjelju na 14dc..
    Imala sam tri folikula i sva tri su pukla..
    Pijem jos uvijek 2 mg estrofema-1tableticu dnevno..
    Za par dana cu znati ishod..
    Milasova, VV? Napravili su ti inseminaciju?

  3. #953

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Ovo je prvi ciklus sa klomifenom
    Nije bila inseminacija,vec ciljani buduci da je spermio gotovo normo
    Ionak mislim da nis od toga,ali cisto da skratim vrijeme prije postupka..

  4. #954
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Munkica i Milasova,

    Jojj, pa ja nisam endo uz Estrofem mogla dignuti na veci od 6 mm, bojim se da ti Klomifeni nikako nece biti dobra solucija za mene ;/
    Da li u slucaju previse folikula tj.j.s.odgadjaju tempirani odnos radi viseplodnih T?? Pogotovo u ovom slucaju kada su tri j.s.??
    I trakica normalno pokaze porast LH kao i bez te stimulacije, tj.bez Klomifena??
    Od kojeg dana ste pile Klomifen??
    Ako mi ga priv..dokt.da, moj socijalni mi pise recept??

  5. #955
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mono, ako vjeruješ svom doktoru koji ti je propisao klomifen, nemoj se brinuti. U suprotnom, mijenjaj doktora
    Odgađanje odnosa ovisi ne samo o broju folikula, nego i o njihovoj veličini. Uzimala sam 50 mg. Znala sam ih imati po 4 -5, ali samo jedan ili dva su bila dovoljno velika. Jedino sam 1. ciklus imala samo 2 folikula od 18 mm, a ostalo sitniši. Doduše, niti jedan ciklus nisu bili veći od 19 mm. Prvi ciklus na klomifenu sam krenula 3. dan ciklusa. Kasnije 5. ili 6. dan jer mi je razina progesterona bila povišena pa su u bolnici mislili da nisam dobila menstruaciju, a ono svih 14 mm (ili dl) endometrija se slilo odjednom.

    Barem godinu dana sam koristila LH trakice prije konzultacije s doktorima i ćorak. Sada samo krvi vjerujem. Ali, da, trakice i bez klomifena trebaju pokazivati ovulaciju.

    Za recepte stvarno nemam pojma. Nisam u Hr. Samo kad čitam postove o receptima i D10, B14, X56 uputnicama u Hr se isključim.

    Ovo mi je zadnji klomifen ciklus, a onda se čini da se pridružujem IVFovkama.

  6. #956
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Munkica,

    Na koliko pucaju folikuli? Na 19 mm u tvom slucaju??
    Mislim nije da ne vjerujem dokt.ali nekako on misli da ce to biti ok, ali ja znam da nece, jer endometrij od 6 mm ne moze biti optimalan za T, i kad sam planirala bila i kad je endo bio 6 mm nije uopce doslo do T, nego kad ss zadebljao taj mjesec jedva na 7.7 mm.

  7. #957
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    U mom slučaju je minimum bio 16 mm. Odnosno, kada je bio te veličine drugi dan bih uzela štopericu pa je mogao narasti još 1-2 mm.

  8. #958
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Tnx

  9. #959

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Pozdrav cure! Bila sam na klomifenima 3-7 DC, 10 DC folikul 11 mm, 13 DC 15 mm, danas na 14 DC 16 mm, dr Tomić u Vinogradskoj kaže da se slabo razvija i da mu se ne sviđa oblik folikula. Inače imam PCOS i anovulatorne cikluse.
    Ima li nade za ovaj folikul, što mislite? Trebala sam na AIH..

  10. #960
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Meni je zadnja 2 ciklusa na klomifenu bila ista situacija, samo su meni uz uzv svaki puta vadili krv i gledali dolazi li do sazrijevanja folikula pa smo prema tome određivali kada će biti ciljani odnosi i štoperica.

  11. #961

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Što se vadi iz krvi da se to vidi?
    Jesu na kraju folikuli bili ok ili ovo zapravo ve do sada govori da folikul neće biti dobar.

  12. #962
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Spolni hormoni.

    Ja sam isto bila zabrinuta zbog sporog rasta, ali su mi dr. rekli da je sve to ok i da je do ovulacije došlo.

  13. #963
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Vadi se estradiol, po njemu se vidi da li je folikul zreo

  14. #964

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    3

    Početno

    pozdrav žene ja bih isto trebala iduci ciklus ici s klomifenom, uz to pijem i metformin mj i pol...jel ima koja da uzima tu kombinaciju. i mozda neka koja ide u os kod dr.popovica?

  15. #965

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav žene . Zanima me da li je netko imao nuspojave od klomifena u stilu trnaca od gornjeg dijela nogu prema dolje?

  16. #966

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Pozdrav cure. Dižem ovu temu. Naime, ja dijagnozu nemam i poslana sam u kliniku za neplodnost na konzultacijski pregled. Do tada ću izgleda izludit do kraja. Pila sam klomifen prosle godine 2 ciklusa i ove godine 2 ciklusa. Vodeci folikul 10dc- 10mm , 15dc - 16mm , 20 dc 19 mm... imam prilično enormno duge cikluse, po 40 dana. Dakle 20ti dan bi bila "ovulacija"(koju trakice ama baš nikada nisu pokazale .. od clearblue, prima..).. nemam pcos, sa jajnicima je sve ok. Prosli mjesec 20dc endo je bio jedva 3.95 .. ovaj mjesec 9.5 .. s tim da sam na Klomifenu .. dakle čudo od zadebljanja, a klomifen sužava endo.. jel uopce moguce da sam trebala klomifen poceti piti moza kasnije .. npr. 8mi, a ne 5ti dan .. obzirom na duge cikluse?

  17. #967
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Meni klomifen isto nije stanjio endometrij. Možda nemaš redovite ovulacije, a klomifen će ti pomoći... Pošto imaš 3 folikula onda ideš na punkciju?

  18. #968

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Vaki, nisam ja ni došla do punkcije. Dobila sam tek uputnicu za kliniku. Sve lađe su mi naravno potonule. Bila sam se na forumu tek raspitivala glede naručivanja. Ovaj mjesec sam išla na folikulometriju. 1 folikul je samo bio vodeci, ali je sporo rastao.. narastao na 19cm na 20ti dan ciklusa. To mi je kao sredina ciklusa, buduci da su mi enormno dugi...to sam i doktoru naglasila.. medutim nije komentirao, samo je rekao da je vjerojatno perzistentni folikul. Unazad godinu dana nemam ovulacije mjerene lh trakicama ... I kad ono danas, malo prije .. idem na wc .. popisam se na ovulacijski stapic (po navici) .. i danas on pozitivan. Ne znam sto da mislim. 22 dc je..

  19. #969
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Tuznaa nemoj misliti ništa, nego trk u akciju kad imaš pozitivnu LH trakicu. Sutra ponovite i sretno

  20. #970

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Vaki, nisam ja ni došla do punkcije. Dobila sam tek uputnicu za kliniku. Sve lađe su mi naravno potonule. Bila sam se na forumu tek raspitivala glede naručivanja. Ovaj mjesec sam išla na folikulometriju. 1 folikul je samo bio vodeci, ali je sporo rastao.. narastao na 19cm na 20ti dan ciklusa. To mi je kao sredina ciklusa, buduci da su mi enormno dugi...to sam i doktoru naglasila.. medutim nije komentirao, samo je rekao da je vjerojatno perzistentni folikul. Unazad godinu dana nemam ovulacije mjerene lh trakicama ... I kad ono danas, malo prije .. idem na wc .. popisam se na ovulacijski stapic (po navici) .. i danas on pozitivan. Ne znam sto da mislim. 22 dc je..
    Manje pisanja vise sexa i sretno [emoji1696]

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  21. #971

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Ahahahahahahaaa!!!! Zakon ste

  22. #972
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Tužnaana, cure su sve rekle, nadam se da je vikend bio pun akcije.
    Reci mi samo - kako znaš da ti je ovulacija oko 20 dana ciklusa? Lutealna faza (to je ona druga polovica ciklusa, nakon ovulacije) je u pravilu min.10 - max. 16 dana. Ako su ti ciklusi 40 dana, ovulacija bi ti morala biti između 24. i 30. dana. Probaj piškiti lh trakice kasnije. Iako se iskreno nadam da ti lh trakice više neće trebati i da ćeš popiškiti plus za 2 tjedna

  23. #973

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Nova sam ovdje

  24. #974

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Vidim da cure piju 2 Klomica odjednom, a druge 1 ujutro 1 navecer.u cemu je razlika?

  25. #975
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da cure piju 2 Klomica odjednom, a druge 1 ujutro 1 navecer.u cemu je razlika?
    Isto..

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  26. #976

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Evo i folikulometrije od ovog mj ... dakle 8dc 12mm, 10dc 14mm , 12 dc16mm, 15 dc 21mm .. 16 dc 24mm .. lh trakica pozitivna 16 dc i to dan i pol.. danas dođem na F .. kaže .. folikul se "zmuzgao" .... hm .. ok .. dakle vidi se obis gdje je bio .. onako manji .. ali kao nije pukao nego se "zmuzgao" ...

  27. #977

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i folikulometrije od ovog mj ... dakle 8dc 12mm, 10dc 14mm , 12 dc16mm, 15 dc 21mm .. 16 dc 24mm .. lh trakica pozitivna 16 dc i to dan i pol.. danas dođem na F .. kaže .. folikul se "zmuzgao" .... hm .. ok .. dakle vidi se obis gdje je bio .. onako manji .. ali kao nije pukao nego se "zmuzgao" ...
    Cudnoooooo

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  28. #978

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Kako izgleda ta "rupa" od puknutog folikula? Ili se nakon puknuca ne vidi nista? Ovo izgleda ko obris neceg gdje je bio folikul .. samo manji..

  29. #979

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Znate .. ja bi tako silno željela staviti slike sa ultrazvuka .. može li se to?

  30. #980

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Znam da ovo govori "očajno wannabe mama" .. ali je li moguće da je to rupa od puknutog folikula? ( bila sam kod soc ginića, od slijedeceg ciklusa nakon dodatnih krvnih pretraga ću u klinici)

  31. #981
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Kako izgleda ta "rupa" od puknutog folikula? Ili se nakon puknuca ne vidi nista? Ovo izgleda ko obris neceg gdje je bio folikul .. samo manji..
    Mislim da nakon ovvulaciji treba vidit dr.zuto tijelo ako folikul pukao ..neka me netko ispravi ako nije tako

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  32. #982

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Znam. Ali, dali odmah, nakon 24 sata?

  33. #983
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Koliko me sjećanje služi sa mojih folikulometrija, folikul nakon pucanja izgleda kao zmuzgani folikul, mislim da je eng termin collapsed follicle.
    Pogledaj ovdje u drugom setu uzv slika http://www.fetalultrasound.com/online/text/3-138.HTM

  34. #984

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Ajmee daj Bože !! ❤❤ hvala ti draga .. ja sam inače dobila dojam da ovaj mjesec nista.. po njegovim riječima.. idem za 2 dana na vađenje krvi, da se vidi kakva je bila "ovulacija" .. ako je to puknulo .. ili se "zmuzgalo" .. ili kaj vec .. i LH trakica je bila pozitivna dan i pol .. prvo blago, a onda jako .. tako da sam TOOTALNO zbunjena.. ako jos koja ima slicno iskustvo ili zeli podijeliti svoje mišljenje, bila bih vam od ❤ zahvalna ❤

  35. #985

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Drage moje žene.Dali koja ima višak klomifena jer treba mi hitno za sljedeči mjesec .

  36. #986
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Viki80 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje žene.Dali koja ima višak klomifena jer treba mi hitno za sljedeči mjesec .
    Pitaj gin.za recept i ima skoro u svake apoteke...ili u BIH moze se kupiti bez recepta

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  37. #987
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Cure dal ima tko iskustva,,, koja razlika i u cemu kvaka davanje klomifena od 3 do 7dc ili od 5dc do 9dc???

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  38. #988
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Pozdrav svima, dal ima ovdje jos koga aktivnog???

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  39. #989
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Cure trebam pomoc, pila sam par mjeseca klomifen samo prvi mjesec od 5do 9dc po jednu , drugi put 3do 7dc po 2 tabl. Endometruj koma na 12dc 3mm i sada ja pitam gin.dal mogu sta dobiti za endo posto tanki endo i ne moze se na takav doci do trudn.a gin me uvjerava da ne trebam nista piti za endo. Dal ima tko iskustvo sa tim i dal sta koristio u komb.sa klomifenom??? Hvala puno

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  40. #990

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure trebam pomoc, pila sam par mjeseca klomifen samo prvi mjesec od 5do 9dc po jednu , drugi put 3do 7dc po 2 tabl. Endometruj koma na 12dc 3mm i sada ja pitam gin.dal mogu sta dobiti za endo posto tanki endo i ne moze se na takav doci do trudn.a gin me uvjerava da ne trebam nista piti za endo. Dal ima tko iskustvo sa tim i dal sta koristio u komb.sa klomifenom??? Hvala puno

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Ja sam cula da pomaze ananas i cikla. Bila sam ovaj mjesec na klomifenima. 3-7.dc 2*1 jela sam stalno ciklu. Endo na dan ovulacije (oko tih dana) 14mm. Doktor nije to nista komentirao a ja sam cak pomislila da nije to previse? Moze li bit previse?

  41. #991
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Hana1987 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam cula da pomaze ananas i cikla. Bila sam ovaj mjesec na klomifenima. 3-7.dc 2*1 jela sam stalno ciklu. Endo na dan ovulacije (oko tih dana) 14mm. Doktor nije to nista komentirao a ja sam cak pomislila da nije to previse? Moze li bit previse?
    Najbolje ti je...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  42. #992
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Hana1987 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam cula da pomaze ananas i cikla. Bila sam ovaj mjesec na klomifenima. 3-7.dc 2*1 jela sam stalno ciklu. Endo na dan ovulacije (oko tih dana) 14mm. Doktor nije to nista komentirao a ja sam cak pomislila da nije to previse? Moze li bit previse?
    Kad ti pocela jesti ciklu??? Cim ti krenula sa klomifenom ili odmah na pocetku ciklusa

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  43. #993

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ti pocela jesti ciklu??? Cim ti krenula sa klomifenom ili odmah na pocetku ciklusa

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Pocela sam negdje na pocetku ciklusa, cak mozda i prije.. Ne sjecam se tocno, jer ju nisam ni jela zbog endometrija nego ju volim bas pa se eto tako potrefilo da sam ju jela kao salatu uz rucak bas cesto... Tek sam kasnije onda to sve povezala u glavi... Prvi put sam bila na inseminaciji ovaj mjesec pa nisam bas nesto to ni pratila koliko sta treba biti... Ali sam kasnije pregledala svoje nalaze od gin.pregleda dok jos nisam bila u MPO vodama pa sam vidjela da mi uvijek pise oko 6,7 mm.... Tak da stvarno mislim da je do cikle.

  44. #994
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Hana1987 prvotno napisa Vidi poruku
    Pocela sam negdje na pocetku ciklusa, cak mozda i prije.. Ne sjecam se tocno, jer ju nisam ni jela zbog endometrija nego ju volim bas pa se eto tako potrefilo da sam ju jela kao salatu uz rucak bas cesto... Tek sam kasnije onda to sve povezala u glavi... Prvi put sam bila na inseminaciji ovaj mjesec pa nisam bas nesto to ni pratila koliko sta treba biti... Ali sam kasnije pregledala svoje nalaze od gin.pregleda dok jos nisam bila u MPO vodama pa sam vidjela da mi uvijek pise oko 6,7 mm.... Tak da stvarno mislim da je do cikle.
    Hvala!!!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  45. #995
    Andydea123 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    621

    Početno

    Ja sam imala anovulacijske cikluse i mpo dr propisala mi Klomifen 6 mjeseci od 2.-6.dc i odmah prvi mjesec zatrudnila. Usput dobila hiperstimulaciju jednog jajnika ali trudnoca je tu.

Stranica 20 od 20 PrviPrvi ... 10181920

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •