Stranica 18 od 20 PrviPrvi ... 81617181920 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #851
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    ali evo, Inesz ti je sve napisala

  2. #852
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    leptiric,kakav ti je soc. ginekolog?
    Nakon sad eventualnog neuspjeha,preporučam ti da odeš k njemu sa svim nalazima,i tražiš uputnicu za MPO.
    Ima ovdje na potpomognutoj,dosta info o raznim državnim klinikama...cure će te rado savjetovati,raspitaj se malo.
    Pa makar i na jedne konzultacije,ne košta vas više od jednog puta. A budete pametniji u odluci za daljnju borbu.

  3. #853
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    leptiric,imaš poruku.

  4. #854

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    Curke danas je 19.dc. ovulacija je bila za vikend kaze doktor. I kaze da je moja ovulacija tipicni skolski primjer ovulacije. Obzirom da mi je rekao u petak do ponedjeljka nista od akcije a ja sam poslusala dragu žužy i akcije je bilo iako samo jednom u subotu ali barem jesam. Jer bi se sad živa pojela da nisam. Uglavnom trebam sad figice palčeve molitve da vještica ne dođe!!!!!!!

  5. #855

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    leptiric, a bas ti je biser ginic, bitno da vi ciljate kad ovulacija prodje...
    Sva sreca da ga nisi poslusala.
    Drzim fige

  6. #856
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj leptirić27 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke danas je 19.dc. ovulacija je bila za vikend kaze doktor. I kaze da je moja ovulacija tipicni skolski primjer ovulacije. Obzirom da mi je rekao u petak do ponedjeljka nista od akcije
    što reći...?
    leptirić sretno ~~~~~~~~~~~~~~

  7. #857

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno


  8. #858

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    24

    Početno

    Evo da napišem svoje iskustvo s Klomifenom.
    Imam redovite cikluse,a po F-metrijama i BT redovite O.

    AMH mi je 54 i preporuka je bila probati 1x1 Klomifen i to je rezultiralo 1 folikulom.
    Sljedeći pokušaj 2x1 Klomifen, isti ruzultat - 1 folikul
    Ovaj ciklus (za AIH) 3x1 Klomifen i opet samo 1 folikul.

    Jedina promjena u odnosu na moj prirodni ciklus je da mi je O na Klomifenu bila dosta ranije.

    Imala sam ružne nuspojave: isprekidana slika pred očima,kašnjenje slike kad skrenem pogled i strašne napadaje vrućine.
    Nadam se da mi neće više forsirat taj Klomifen jer rezultata nema,a nuspojave mi ometaju normalan život.

  9. #859

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav, htjela bih s Vama podijeliti svoju priču i usput Vas pitati za mišljenje. Zbog Pcosa sam bila prvo na Duphastonu da dobijem te dva ciklusa na Triquilaru da mi se jajnici očiste od cista, zatim slijedećim ciklusom s Klomifenom. Rezultiralo je folikulom od 21mm i manjim od 18mm. Ja i muž smo odradili posao na dane kad nam je rekao doktor, i ja sam ovulaciju osjetila. Stvar je u tome gdje bih htjela Čuti vaša mišljenja je da mi menstruacija nije stigla, a testovi negativni. Jedini simptom nečeg su bujne, nabrekle i bolne grudi. Poslije ovulacije sam osjetila stezanje u maternici i konstantno probadanje u lijevom jajniku gdje su i bili folikuli. Cure, Što mislite Što bi to bilo, ako ne dobijem idem na pregled. Hvala

  10. #860
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    MillaMarija,koji ti sad dan nakon ovulacije?

  11. #861

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    MillaMarija,koji ti sad dan nakon ovulacije?
    Trenutno mi je 20ti dan nakon ovulacije.

  12. #862
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj MillaMarija prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno mi je 20ti dan nakon ovulacije.
    I menge još nema?
    Svakako ponovi test na trudnoču a ako je i dalje negativan,javi se svom ginekologu jer sad ti več dobro kasni.A razlog mora postojati.

  13. #863

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    I menge još nema?
    Svakako ponovi test na trudnoču a ako je i dalje negativan,javi se svom ginekologu jer sad ti več dobro kasni.A razlog mora postojati.
    Bila na pregledu,doktor je utvrdio da je ovulacija bila, no sumnjivo mu je zadebljanje u maternici pa me traži da ponovnim test na trudnoću, ako je negativan idem na duphaston da dobijem.

  14. #864

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Evo i moje priče, prvi put sam pila klomifen 1x1 od 3-7 dana,ovulacija je bila,jer sam pratila trakicma,nadala se plusu,kad ono jučer krv na papiru :

    Neznam zašto se nije primilo,bar smo se trudili i trudili Bradavice su me boljele za popizdit od ovulacije do menge konstantno...inače druge nuspojave nisam imala..

    Sad sam dobila drugu rundu klomifena...pa čemo vidjeti...al baš sam se razočarala...

  15. #865
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Tyna24 jesi li obavila druge pretrage? I mene su kljukali nekoliko ciklusa klomifenima. Jajnici me boljeli jako od njih, pms 3x jaci u svim simptomima, I tek sam kasnije otkrila neprohodne jajovode. Sad te klomifene smatram uzaludno potrosenim vremenom I mojim zivcima jer sam svaki mjesec plakala na minus na testu

  16. #866
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj MillaMarija prvotno napisa Vidi poruku
    Bila na pregledu,doktor je utvrdio da je ovulacija bila, no sumnjivo mu je zadebljanje u maternici pa me traži da ponovnim test na trudnoću, ako je negativan idem na duphaston da dobijem.
    Ima kakvih novosti?

  17. #867

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj stela10 prvotno napisa Vidi poruku
    Tyna24 jesi li obavila druge pretrage? I mene su kljukali nekoliko ciklusa klomifenima. Jajnici me boljeli jako od njih, pms 3x jaci u svim simptomima, I tek sam kasnije otkrila neprohodne jajovode. Sad te klomifene smatram uzaludno potrosenim vremenom I mojim zivcima jer sam svaki mjesec plakala na minus na testu
    Ako mislis na pretragu prohodnosti jajovoda,to nisam bila... Moja ginekologica je toliko nemarna da cak ni na folikulometriju ne moram hodati poslje klomifena.ah...samo veli sestra,ako nebudem trudna nek dođem po drugu dozu klomifena...
    Posljednje uređivanje od Tyna24 : 18.12.2014. at 19:12

  18. #868

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    15

    Početno

    A dal koja zna zašto se povečava doza uzimanja klomifena?
    U mom slučaju prvo 1x1 od 3-7 dana, a sad 1x2 od 3-7 dana..

  19. #869
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    I moj je bio nemaran ali barem mi folikulometrije radio. A pitala sam ga za prohodnost I rekao mi je da to njemu uredno izgleda, a ja naivka povjerovala. A kada sam dosla u Vg na dogovor za mpo rekli su mi odmah da je notorna glupost davati klomifena prije provjere prohodnosti. Nadam se da se neces razocarati kao ja, ali svakako si nemoj dopustiti da potrosis puno vremena nego potrazi pomoc mpo specijaliste

  20. #870

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj stela10 prvotno napisa Vidi poruku
    I moj je bio nemaran ali barem mi folikulometrije radio. A pitala sam ga za prohodnost I rekao mi je da to njemu uredno izgleda, a ja naivka povjerovala. A kada sam dosla u Vg na dogovor za mpo rekli su mi odmah da je notorna glupost davati klomifena prije provjere prohodnosti. Nadam se da se neces razocarati kao ja, ali svakako si nemoj dopustiti da potrosis puno vremena nego potrazi pomoc mpo specijaliste
    Naravno da ne mislim dugo gubiti vrijeme...jos ova terapija i odoh u Zagreb... Kako ti rade provjeru prohodnosti?

  21. #871

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Tyna, utjesi me pa reci da ste barem spermiogram napravili...
    Doza se povecava kako bi se povecao broj folikula koji se stvaraju na jajnicima, odnosno da bi se desila visestruka ovulacija. Grozno je to sto tvoj dok ne zna ni kako reagiras na jednu tabletu buduci te ne prati uzv, a sad je povecao dozu. Od tog ginica treba pobjeci glavom bez obzira!

  22. #872
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Tyna, utjesi me pa reci da ste barem spermiogram napravili...
    Doza se povecava kako bi se povecao broj folikula koji se stvaraju na jajnicima, odnosno da bi se desila visestruka ovulacija. Grozno je to sto tvoj dok ne zna ni kako reagiras na jednu tabletu buduci te ne prati uzv, a sad je povecao dozu. Od tog ginica treba pobjeci glavom bez obzira!
    Slazem se... mislim da bi ti ovo, bez fm i dodatnih pretraga moglo vise odmoc nego pomoc...

  23. #873

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Spermiogram je odličan.
    Ma daj,vise ni sama neznam kaj napraviti

  24. #874

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    sad ne mozes puno, odradi ovaj ciklus i onda trazi uputnicu za specijalista humane reprodukcije.

  25. #875

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Tako ču i napraviti..

  26. #876

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ima kakvih novosti?
    Napravila test na mokraću u bolnici, rezultat blago pozitivan. Još ćemo idući tjedan provjeriti da bi bila sigurna.

  27. #877

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Pozitivan test, mrvica imala 5tj. Sinoć bolovi i krvarenje, spontani pobačaj. Lijep poklon za Božić. ;(

  28. #878
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajoj MillaMarija,jako mi je žao..

  29. #879

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    MillaMarija znam kako ti je. Prije 2 tjedna saznala da sam trudna i prokrvarila. I nama super blagdani... :'( bit ce bolje.

  30. #880
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    MillaMarija žao mi je! Odtuguj i onda kreni hrabro naprijed! Grlim, mila!

  31. #881

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Cure, hvala na potpori, valjda će se i meni posrećiti.

  32. #882
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Klomifen kod mene...
    1. put -50 mg klomifena, ovulacija savršena, 14.dc jedan folikul (inače su mi ciklusi od 45-60 dana , pa i duže)
    2. put- 50 mg klomifena... Ovulacija tek tamo negdje 30.dc, folikul užasno sporo rastao (biokemijska trudnoća)
    3. put- 100 mg klomifena, ovulacija opet tek 30. Dc.

    Dakle, klomifen je kod mene upalio jednom, al kasnije jako tesko.. Nije za mene

  33. #883

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno

    lijepi pozdrav
    jako mi je zao za curke koje su ,nadam se boljim danima!!!
    htjela sam podijeliti svoje iskustvo s vama..
    MM i ja vec 2god nemamo bebicu,iako se trudimo...bila sam na 2 terapije klomifenima,jako tesko sam podnosila,uz moj posao,napadaje placa,tjeskobe,vrucine,vrtoglavice,svasta nesta...i opet nista.rezultati spermiograma su osrednji,a moje sve pretrage kao i ciklus vrlo dobri i uredni.prosli cetvrtak bila sam na HSG-u i vise ne znam sto da napravim...klomifene vise ne mogu vidjeti...
    i dalje se nadam...

  34. #884

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj kitty10 prvotno napisa Vidi poruku
    lijepi pozdrav
    jako mi je zao za curke koje su ,nadam se boljim danima!!!
    htjela sam podijeliti svoje iskustvo s vama..
    MM i ja vec 2god nemamo bebicu,iako se trudimo...bila sam na 2 terapije klomifenima,jako tesko sam podnosila,uz moj posao,napadaje placa,tjeskobe,vrucine,vrtoglavice,svasta nesta...i opet nista.rezultati spermiograma su osrednji,a moje sve pretrage kao i ciklus vrlo dobri i uredni.prosli cetvrtak bila sam na HSG-u i vise ne znam sto da napravim...klomifene vise ne mogu vidjeti...
    i dalje se nadam...
    Pozdrav Kitty i svim ostalim curama koje daju sve od sebe!

    Tvoj post me ponukao da se registriram...

    I mi pokušavamo već gotovo godinu i pol dana (proletjelo je kao u snu). S mojim mužem je sve u redu, ali zato ja debelo dižem prosjek (PCOS, potpuno divlji ciklusi, tj nepostojanje istih bez hormonalne terapije, anovulacijski ciklusi, stalni rat s funkcionalnim cistama itd).

    Ono što smo dosad napravili jest HSG koji je na svu sreću pokazao dobru prohodnost jajovoda i 2 ciklusa pod klomifenom. Prvi je bio neuspješan, a drugi je u tijeku pa živi bili pa vidjeli.

    Nažalost prepoznala sam se u tvom postu jer sam isto počela osjećati manjak optimizma, nekako mi se sve valjda skupilo, očajna situacija na poslu, nerazumijevanje okoline pa čak i najbližih, a čini se da baš nema nekog svjetla na kraju tunela... Pa eto htjela sam ti reći ono što bih voljela da i meni netko kaže, i svima drugima koji možda imaju slične probleme, glavu gore, jednog će se dana i nama ostvariti to da postanemo majke, a dotad nam nema druge nego da budemo strpljive i jake! I ono što sam zaključila, onaj tko se nažalost nađe u ovim vodama, prije ili kasnije shvati da ga jedino može doista razumjeti samo onaj tko to isto iskusi na svojoj koži, neka me nitko ne shvati krivo, ali veeelika je razlika u doživljaju trudnoće nakon duugog vremena pokušavanja i trudnoće koja se desi spontano, "normalno", nakon kraćeg nadanja...


  35. #885
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    onaj tko to nije iskusio na svojoj koži ne može razumjeti,to je ono što ja uvjeravam svoju svekrvu koja tvrdi da me razumije i neka razmisljam na naćin da nisam jedina,to mi nije nikakva utjeha baš naprotiv takve izjave me bacaju u još veći očaj.kako da se nadam da me shvati onaj tko nezna kako je to svaki put vidjeti minus na testu,kako da me shvati netko tko nezna kako je to prolaziti kroz mpo postupak

  36. #886

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    Pozzz svima
    Ja sam nova ovdje.
    Ovako, imam poc jajnike,neredovite menstroacije i nemam ovulacije.
    doktor mi prepisao klomifen sa tempiranim odnosima. Bila na folikolumetriji i imala jedan folikul 23 mm. SAD čekam dali ću dobiti ili ne.
    Ali mene zanima bol u grudima i doljnj dijelu trbuha i jajnika. Je li to normalno kod klomifena ili se možda trebam zabrinuti?
    Hvala unaprijed na odgovorima
    I sretno svima!!! Da napokon i mi postanemo mame

  37. #887

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    A

  38. #888

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Maja,
    zao mi je sto te nitko nije dozivio. Kako je proslo?

    Kod mene nazalost opet jedan klomifenski ciklus bez jajnih stanica, iako smo imali jedan krasan folikul.
    Ocito klomifen nije opcija za mene.

  39. #889
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Bubekice zao mi je.
    Ja sam isto nakon Klomifena imala prazne folikule na punkciji, nismo vise pobavljali stimulaciju njime.
    Posljednje uređivanje od laura33 : 01.06.2015. at 22:12

  40. #890
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Cure trebam pomoć..hitno!!! Od sutra trebam početi piti klomifene, a kod mene u gradu ih nema nigdje za nabavit. Gdje god sam pitala u ljekarnama svugdje moraju naručiti i to se čeka do 3 tj. nude mi neke "clomid" tablete koje su navodno iste po sastavu klomifenima.. Molim vas za informaciju gdje mogu nabaviti klomifene na recept..gdje vi nabavljate klomofene?Očajna sam

  41. #891
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Citiraj Ives000 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure trebam pomoć..hitno!!! Od sutra trebam početi piti klomifene, a kod mene u gradu ih nema nigdje za nabavit. Gdje god sam pitala u ljekarnama svugdje moraju naručiti i to se čeka do 3 tj. nude mi neke "clomid" tablete koje su navodno iste po sastavu klomifenima.. Molim vas za informaciju gdje mogu nabaviti klomifene na recept..gdje vi nabavljate klomofene?Očajna sam
    Izvinite na greškama..u brzini sam tipkala pa nisam ni primjetila odmah.

    Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

  42. #892

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Clomid je to sto ti treba.
    Imaju ga sigurno u ljekarni na vuk vrhovcu. Mozes ga uzeti na dug. Kosta 100kn.

  43. #893
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    A u kojem si ti gradu?
    Ja sam isto pila Clomid, neke njemacke firme, uopce nisu imsli unuta uputstva na hrvatskom.
    Ja kupila u ljekarni na trgu, tamo na uglu Radiceve ulice.
    Posljednje uređivanje od laura33 : 16.06.2015. at 22:35

  44. #894
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Bubekica, sutra bi mi trebale stići te clomid tablete jer su mi odmah naručili..prijateljica mi je dala svoje klomifene 4 kom
    Ja ču popiti tih 4 kom pa sam mislila nastaviti s tim clomidima( ako je stvarno to jedno te isto) ili nekako do tada nabaviti klomifen. Ima li itko kakva iskustva s tim tabletama?Laura kakva su tvoja iskustva s clomid tabletama?

    Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 16.06.2015. at 22:57

  45. #895
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Sad sam bas provjerila koje sam pila,zbunila sam se, Clomiphen tbl, prozvodjaca Arcana, austrijski...
    Inace i Klomifen i taj i clomid sadrze djelatnu tvar clomiphencitrat, tak sa sve je to isto.
    Ja uzela taj koji su mi dali, jedino taj imali.

    A sto se tice samog iskustva s njim, reakcija jajnika nije bila nesto narocito dobra i jos na aspiraciji prazni folikuli tako da ga vise nisam koristila.

  46. #896
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    E da..takve klomifene mi je dala prijateljica (4 kom) tako da imam za dva dana..a meni je sad najveći problem taj što ne znam da li da nastavim poslije piti clomid ili da probam nekako nabaviti klomifen?
    Znaći to je zbilja isto? (U ljekarnoj me uvjeravaju da slobodno nastavim s clomid tabl. ali me nekako strah. ) Cure puno hvala na informacijama baš sam danas kao muha bez glave.

    Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

  47. #897
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    To ti je posve isti lijek samo drugog proizvođača, druge farmaceutske firme. Generičko ime je svima isto - clomiphen citrat.

  48. #898
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    E puno ti hvala. Sad mi je lakše. Onda neću pravit dramu, nego ću samo nastaviti piti "Clomid" . Ajme totalno si me umirila. Hvalaaa

    Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

  49. #899
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Nema na čemu!

    Sretno i neka posluži svrsi!

  50. #900

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Zna li netko šta da se radi kada zabunom popiješ duplu dozu klomifena u jednom danu?!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •