Stranica 1 od 20 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 995

Tema: KLOMIFEN-vaša iskustva!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    96

    Početno KLOMIFEN-vaša iskustva!

    Curke bila sam prošli mjesec na Klomifenu (5 dana 2 tablete). Doc mi je rekao da kako su dvije ins. bile neuspješne da ćemo se malo "poigrati" s Klomifenom. Iako pravih razloga za uzimanje Klomifena i nije bilo dogovorno smo udlučili "ajmo probati"! Šta me u stvari zanima: ciklus mi je trajao neobično dugo čak 33 dana, inače 27-28 dana. Tri dana (31-33) imala sam blagi smeđkasti iscjedak koji je postajao svaki dan tamniji i intenzivniji..... Da li ste imale slična iskustva?

  2. #2
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Meni je ovo bio prvi ciklus s Klomifenima i još nije završio pa ne znam ti reći.

    A kod kojeg si ti doktora? I koji vam je sad ratni plan?

  3. #3
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Ja sam bila dva ciklusa na Klomifenima. Prvi ništa, a u drugom ciklusu smo stvorili bebicu.
    Sretno :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    96

    Početno

    Mirta koji je bio tvoj razlog uzimanja Klomifena? Naime moja je prija imala problema sa skraćenim ciklusima i niskim progesteronom, nakon druge ture Klomifena dobila je blizance. Jelka, inseminacije radim u Splitu, a prema planu IVF u 11 mj. kod Lučija na VV. Za mene i MM kažu da smo OK, ma vidi vraga, a tri godine ne mogu zatrudnjeti! Zato nismo mi OK, nego oni neznaju u čemu je problem!

  5. #5

    Početno

    Zjena tako slično i nama kažu(bez obzira na povišen prl. i pcos,kao da se to sredit)pa ništa.
    Što se tiće klomifena uzimala sam ga 4 puta pred inseminacije ,mislim da sam imala otprilike 3-5 folikula što mislim da je ok.Kad bi došlo vrijeme ovulacije jako me trbuh bolio,bila bi sva natećena.....Sad ga već duže vrijeme nisam uzimala.Želim ti puno sreće i jednog !!!

  6. #6
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj ZJENA prvotno napisa
    Mirta koji je bio tvoj razlog uzimanja Klomifena? Naime moja je prija imala problema sa skraćenim ciklusima i niskim progesteronom, nakon druge ture Klomifena dobila je blizance. Jelka, inseminacije radim u Splitu, a prema planu IVF u 11 mj. kod Lučija na VV. Za mene i MM kažu da smo OK, ma vidi vraga, a tri godine ne mogu zatrudnjeti! Zato nismo mi OK, nego oni neznaju u čemu je problem!
    PCOS - neredoviti ciklusi od 28-68 dana. MM je OK.

  7. #7
    MELICA SNELICA

    Početno potpomognuta oplodnja

    JA SAM UPRAVO REAGIRALA NA PRVU KURU KLOMIFENA I OSTALA TRUDNA. NAVODNO OD KLOMIFENA VRLO ČESTO SE MOGU DOBITI DVOJKE, IMA LI TKO TAKVA ISKUSTVA I U KOJEM POSTOTKU SE TO DOGAĐA. NAIME JOŠ MI JE PRERANO NA UZV. ( 5 TJEDAN).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    melica, čestitam od srca :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno Re: KLOMIFEN-vaša iskustva!

    Citiraj ZJENA prvotno napisa
    Curke bila sam prošli mjesec na Klomifenu (5 dana 2 tablete). Doc mi je rekao da kako su dvije ins. bile neuspješne da ćemo se malo "poigrati" s Klomifenom. Iako pravih razloga za uzimanje Klomifena i nije bilo dogovorno smo udlučili "ajmo probati"! Šta me u stvari zanima: ciklus mi je trajao neobično dugo čak 33 dana, inače 27-28 dana. Tri dana (31-33) imala sam blagi smeđkasti iscjedak koji je postajao svaki dan tamniji i intenzivniji..... Da li ste imale slična iskustva?
    Ja sam ga uzimala 3 mjeseca i ciklusi su bili u redu. Ima žena kojima on produljuje cikluse. Da li si imala folikula u ciklusu s klomifenima?
    Šta se tiče smeđkastog iscjetka ne bi bilo loše provjeriti progesteron?

  10. #10
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Garfy, uzmi u obzir da je žena ovo pisala prije više od godinu dana, a netko je obnovio temu.

  11. #11
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    Melica cestitam ti :D , ja nisam bila takve srece ali ne predajemo se mi lako.
    Sada jedno pitanje zna li ko gdje u Zadru ima kupiti menopur i koliko
    kosta? Hvala cure unaprijed
    (vidim da imamo nove smailice bas su fora :shock: :D 8) :/ :? )

  12. #12
    MELICA SNELICA

    Početno

    silvija,neznam o čemu je riječ,nikad čula.no,moja priča ti je jako neobična naime,cjeli život imam PCOS i uvjek neredovne cikluse.kada sam odlučila da MM ja želimo bebu,otišla prvom giniću koji mi je ODMAH dao klomifen i odmah se i uhvatilo.a svugdje čitam da ginići nedaju dok ne prodje god.prirodnog pokušavanja,a ovaj meni uvalio odmah klomifen .i što ako sad bude višeplodna trudnoća,ajme

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Citiraj fjora prvotno napisa
    Garfy, uzmi u obzir da je žena ovo pisala prije više od godinu dana, a netko je obnovio temu.
    A joj. nisam uopće vidila godinu.

  14. #14
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    Vidis Meli kod mene ti je toalno obratno nego tebi. Meni menstruacije uvijek tocne skoro u minut, sve super prohodno (bila na laparoskopiji) MM isto normozospermija sve super a opet ne ide i to tako vec 4god. Sada cekam za par dana jeli mi iseminacija uspila ako nije (a imam osjecaj da nije) idemo opet sa klomifen+menopur+stoperica i tako dok ne stigne jedan mali

  15. #15
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    Zaboravila sam te pitati koliko si imala folikula posli klomifena, ja sam ih uvijek imala po 1 na svakom?

  16. #16
    MELICA SNELICA

    Početno

    Bok Silvi!svaka čast za toliku snagu!ma kakvi folikuli,niš ja nisam pratila,samo je ginić rekao da sam jako dobro reagirala na klomifen.Očito!smo mene je pucala panika jer je to neka jaka"droga"čim je dosta popiti 10 tableta u 5 dana.i što je konačna dijagnoza kod tebe,kako ta medicina može klonirati a nemože pomoći oplodnju!!!užas!PUSA

  17. #17
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    Bog Melica
    Koliko si trudna? Ajde ako i budu blizici neces se vise morati sekirati za drugi put (sala). Kod nas ti je dijagnoza sterilitet primarius (ja mislim da se tako pise).Ma klomifen ti i nije bas nesto jako, procitala sam da neke zene uopce nisu reagirale na njega. Ne sekiraj se koliko ih je da je samo da je sve u redu.Ja sam sad isto imala 2 i volila bi da su mi se oba dva ulovila nego da nema nijednog. Sretno, obavjesti me kad budes znala . A sad opusti se i uzivaj sad je tvoje vrijeme.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    zanima me kada se gin odluci za klomifen!Naime mi pokusavamo 9 mjeseci, ali jos nista!Prije 2 mjeseca stavljala sam utrice, ali nazalost nista, tako da ovaj mjesec 12dc moram na folikulometriju!Kada je trenutak za klomifen?

  19. #19
    luce st avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    225

    Početno

    To sve ovisi o dr. Ja sam nakon 1. godine bezuspješnog pokušavanja došla kod jedne dr. sa željom da mi radi folikulometriju, odnosno da mi utvrdi da li imam normalne ovulacije. One me pregledala i rekla da nevidi ništa i da nemam ovulaciju i odmah dala klomifene - kao - oni će sve to riješiti. Ustvari radilo se o tome da se njoj nije radila folikulometrija jer je imala gužvu, da su meni u to vrijeme bili kratki ciklusi i da mi je ovulacija vjerojatno bila dan dva prije tog famoznog ultrazvuka. Istoj toj dr. nije palo na pamet da me pošalje na testiranje hormona, nego sam to sama učinila i promjenila dr. Klomifeni su lijekovi koje sam najteže podnosila (napuhanost, bolovi u trbuhu, nervoza, razdražljivost) i koje doktori daju jer su najbrže i naj jeftinije riješenje. Uzimanje klomifena mora obavezno biti pračeno sa folikulometrijom - što dosta doktora ne radi. Tako da mali oprez pri biranju dr. ne škodi ....

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Cure, oživljavam stari topic..

    Danas sam dobila nalaze hormona, koji upućuju koliko ja kužim stvari, na PCO.

    Htjela bih sljedeći mjesec probati s klomifenom, pa me zanima da li klomifen pomaže kod pco (estradiol mi je ok), naravno pod uvjetom da sve drugo štima!

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Klomifen ti pomaže da imaš ovulaciju, znači mislim da pomaže u PCO-u . Sretno!

  22. #22
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    A da o tome pospikaš sa svojim dokom?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala cure,

    ma ja sam samo nestrpljiva (znate kako je ), naručena sam kod doc-a tek 19.-og, a onda ću ga udaviti sa 10000 pitanja.

    Hvala za sad, nadam se da će taj čudesni klomifen učiniti svoje!

    pusa svima!

  24. #24
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Kod mene je klomifen učinio svoje! Nakon prvog ciklusa- došao Vedran. DijagnozaCOS! Sretno!!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Sad malo čitam, pa me ulovio strah..

    od nalaza za doca imam samo svoje hormone, papu i nalaz spermiograma, a htjela bi već slijedeći mjesec na klomifen.

    Jel prije klomifena nužno ići utvrditi prohodnost jajnika?

    Ja na to stvarno ne bi htjela ići!!

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako su ti jajovodi neprohodni, bojim se da nema koristi od klomifena. Ali, tko kaže da su neprohodni . Ovdje ćeš naći svakakvih feedbackova - i da su ginići na tome inzistirali i da nisu. By the book bi bilo da se to mora prvo odraditi. Ali, vjerojatno ovisi o puno subjektivnih faktora (žurba, godine itd.) pa su neki to i preskočili.

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ili ako ti je dr. ustanovio neki drugi jednoznačni razlog neplodnosti (npr. PCOS).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Da, imam PCOS i nemam ovulacije, gin. mi je rekla da će me odmah staviti na klomifen, al sad mi je zbrisala na porodiljni i sad sam "razmještena" kod drugog doc-a kod kojeg još nikad nisam bila, pa ne znam kako će reagirati.

    Ali ako kažeš da nije nužno, super!

    Hvala puno na odgovoru!

    I btw, najljepše čestitke svim novim (i starim) trudnicama!

  29. #29
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Karla kakve su ti vrijednosti LH i FSH?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Baš sam prije par dana dobila nalaze, 4. d.c.:

    Estradiol 141 (20-240)
    LH 8 (1- 8
    FSH 6 (2-10)

    Druge hormone ovaj mjesec nisam vadila, ali su mi inaće svi bili ok.

    Koliko mi se čini fsh i lh bi trebali biti obrnutih vrijednosti da bi došlo do ovulacije :/

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    cure, kako vam se čine moji nalazi, jel bi moglo biti O ovaj mjesec ? :?

  32. #32
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Molim vas curke, trebala bi info za nekog meni jako dragog a tko ne posta ovdje.

    Možete li mi reći na kojem pincipu djeluje klomifen? Pretpostavljam da je to neka hormonska terapija. ima li kakvih nuspojava?

    Da li je moguće da doc propiše ovu terapiju ako je ženski nalaz ok a muški -smanjen broj spermija u ejakulatu?

  33. #33
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    STIMULATOR OVULACIJE
    KVALITATIVNI I KVANTITATIVNI SASTAV

    Jedna tableta sadržava 50 mg klomifen-citrata.
    Pomoćne tvari: laktoza, saharoza, boja E172.
    PAKOVANJE



    Klomifen tablete se primjenjuju:
    - za indukciju ovulacije kod anovulacijske i oligoovulacijske neplodnosti u žena (uključujući in vitro fertilizaciju),
    - kod disfunkcije žutog tijela,
    - kao test ovulacije,
    - u liječenju neplodnosti muškaraca s oligospermijom, te u dijagnostici abnormalnosti osovine hipotalamus-hipofiza-gonade u muškaraca.

    Liječenje klomifenom može biti uspješno samo ako je žena sposobna za ovulaciju, ako ima normalnu jetrenu funkciju i normalno lučenje estrogena (vaginalni bris, biopsija endometrija, procjena estrogena u serumu i u urinu, krvarenje kao reakcija na liječenje progesteronom), te ako je njezin partner plodan. Niže razine endogenog estrogena, mada nepoželjne, ne sprječavaju uspješno liječenje. Liječenje je bezuspješno kod primarne pituitarne ili ovarijalne disfunkcije. Liječenje klomifenom nije zamjensko liječenje za ostale poremećaje čija je posljedica ovulacijska disfunkcija, kao što su na primjer bolesti štitnjače ili nadbubrežne žlijezde.
    KONTRAINDIKACIJE

    Klomifen tablete ne smiju se primijeniti u slučaju kad postoji:
    - preosjetljivost na klomifen-citrat ili na neki od pomoćnih sastojaka lijeka;
    - trudnoća;
    - bolest jetre ili oštećenje jetrene funkcije u anamnezi;
    - cista jajnika (osim ako se radi o sindromu policističnih jajnika);
    - vaginalno krvarenje nerazjašnjene etiologije;
    - poremećaj funkcije štitne ili nadbubrežne žlijezde, prisutna organska intrakranijalna
    lezija;
    - karcinom endometrija;
    - aktivni tromboflebitis;
    - mentalna depresija.
    MJERE OPREZA

    Prije početka liječenja Klomifen tabletama valja načiniti detaljnu pretragu zdjeličnih organa, a tijekom liječenja te između dva terapijska ciklusa, isključiti eventualno povećanje jajnika, razvoj ciste jajnika ili postojanje trudnoće.
    Osobe koje uzimaju Klomifen tablete moraju obratiti pozornost na svaku pojavu boli u trbuhu ili zdjelici, porast tjelesne mase, osjećaj nelagode ili nadutosti u donjem dijelu trbuha. To mogu biti simptomi povećanja jajnika i mogućeg razvoja ciste jajnika, te u vrlo rijetkim slučajevima razvoja sindroma hiperstimulacije jajnika.
    Ako dođe do povećanja jajnika, liječenje valja prekinuti i ponovo započeti tek kad se jajnici vrate na prijašnju veličinu i to manjom dozom od prethodne.
    Bolesnice valja prije početka liječenja upozoriti na mogućnost pojave višestruke trudnoće.
    Ako se tijekom liječenja Klomifen tabletama jave smetnje vida, terapiju valja odmah prekinuti i izvršiti okulistički pregled.
    Svaku pojavu vaginalnog krvarenja za vrijeme terapije Klomifen tabletama, a koja je nerazjašnjene etiologije, valja istražiti da bi se isključilo eventualno postojanje neoplastične lezije.
    INTERAKCIJE

    Nisu poznate interakcije s drugim lijekovima.
    POSEBNA UPOZORENJA
    TRUDNOĆA

    Klomifen tablete se ne smiju primijeniti u trudnoći.
    DOJENJE

    Nije poznato izlučuje li se klomifen u majčino mlijeko, međutim zna se da suprimira laktaciju.
    UTJECAJ NA SPOSOBNOST UPRAVLJANJA VOZILIMA I STROJEVIMA

    Potreban je oprez pri upravljanju vozilima i strojevima u osoba koje primjenjuju Klomifen tablete, zbog mogućih smetnji vida.

    Poseban oprez potreban je u osoba s povećanom osjetljivošću na hipofizarne gonadotropine i bolesnica s policističnim jajnicima, u kojih je najčešće potrebno smanjiti dozu i skratiti duljinu primjene lijeka; u bolesnica s miomom maternice u kojih primjena Klomifen tableta može potencirati rast već prisutnog mioma; u bolesnica s dugotrajnom anovulacijom u kojih primjeni Klomifen tableta obavezno treba prethoditi biopsija endometrija, zbog povećane učestalosti patoloških promjena sluznice maternice; u bolesnica s endometriozom u kojih moguću korist primjene Klomifen tableta u liječenju neplodnosti valja procijeniti u odnosu na mogući rizik za pogoršanje tijeka endometrioze.
    DOZIRANJE I NAČIN PRIMJENE
    DOZIRANJE U SVRHU INDUKCIJE OVULACIJE

    Uobičajena početna doza u liječenju neplodnosti u žena iznosi 50 mg klomifena (1 tableta) na dan tijekom 5 dana, počevši od 5. (petog) dana menstruacijskog ciklusa ili bilo kojeg dana, ako se radi o amenoreji. Maksimalna dnevna doza iznosi 200-250 mg klomifena.
    U slučaju da nastupi ovulacija, ali ne i trudnoća, dozu u narednim ciklusima ne treba povećavati. Kod bolesnica koje će reagirati na terapiju klomifenom, ovulacija nastupa najčešće već u prvom ciklusu. Ovulacija obično nastupa 5-10 dana, u većini slučajeva 7 dana nakon posljednjeg dana liječenja. U rijetkim slučajevima ovulacija može nastupiti i 14 dana nakon posljednjeg dana liječenja. Za uspjeh liječenja važno je planirati koitus u očekivano vrijeme ovulacije.
    U slučaju izostanka ovulacije, sljedeći ciklus započinje se dozom od 100 mg klomifena (2 tablete) na dan tijekom 5 dana. Svaki sljedeći ciklus valja započeti u razmaku od najmanje 30 dana od prethodnog, dozom za 50 mg većom od prethodne.
    U slučaju izostanka ovulacije ne preporučuje se nastavak liječenja nakon trećeg ciklusa, zbog povećana rizika od nastanka nuspojava. U tom slučaju potrebno je ponovno razmotriti dijagnozu ili pokušati primjenu kombinirane terapije. U tu svrhu primjenjuje se kombinacija s humanim menopauzalnim gonadotropinom i/ili s humanim korionskim gonadotropinom.
    Kod in vitro fertilizacije, klomifen se primjenjuje u dozi od 50-150 mg/dan tijekom 5 dana, počevši 3.-5. dana ciklusa. Uz klomifen se u tom slučaju primjenjuje i humani menopauzalni gonadotropinom i to počevši zadnjeg dana primjene klomifena ili odmah nakon završetka primjene klomifena.
    DOZIRANJE U MUŠKARACA S OLIGOSPERMIJOM

    U muškaraca s urednom funkcijom osovine hipofiza-hipotalamus-gonade te normalnom koncentracijom folikulostimulacijskog hormona u serumu, primjenjuje se 25 mg/dan tijekom 25 dana, nakon čega slijedi stanka od 5 dana. Ovaj ciklus može se ponavljati. Kod nekih bolesnika potrebno je dozu klomifena povećati na 50 mg/dan.
    PREDOZIRANJE

    U slučaju prekoračenja preporučene doze mogu se javiti mučnina, povraćanje, vazomotorno crvenilo, zamućenje vida, skotomi, povećanje jajnika s bolovima u zdjelici i donjem dijelu trbuha.
    U slučaju pojave nekih od navedenih simptoma, treba prekinuti primjenu Klomifen tableta i obratiti se liječniku!
    NUSPOJAVE

    Pri preporučenom doziranju nuspojave su vrlo rijetke. Čini se da je njihova učestalost razmjerna primijenjenoj dozi i duljini trajanja liječenja. Uglavnom su reverzibilne prirode i iščezavaju ubrzo nakon ukidanja terapije.
    Najčešće nuspojave su povećanje jajnika, valovi vrućine koji podsjećaju na menopauzalni simptom, te osjećaj nelagode ili boli u donjem dijelu trbuha praćene ponekad mučninom i povraćanjem.
    Mogu se javiti prolazne smetnje kao zamućenje vida, a vrlo rijetko katarakta. Kožne reakcije u obliku urtikarija, osipa, svrbeža, javljaju se rijetko, a vrlo rijetko može se primijetiti lagana alopecija. Nuspojave sa strane središnjeg živčanog sustava javljaju se vrlo rijetko, a mogu biti vrtoglavica, blaga glavobolja i depresija.
    Od nekomplicirana povećanja jajnika valja razlikovati sindrom hiperstimulacije jajnika koji se može javiti u bolesnica koje primaju lijekove za stimulaciju ovulacije, iako vrlo rijetko u bolesnica u kojih se primjenjuje samo klomifen. Sindrom je karakteriziran jakim povećanjem vaskularne permeabilnosti koja može rezultirati brzim nakupljanjem tekućine u peritonealnoj šupljini, toraksu i eventualno perikardu. Rani znaci upozorenja razvoja sindroma hiperstimulacije jajnika su: jaka bol u zdjelici, mučnina, povraćanje i porast tjelesne mase. Osim toga mogući su i sljedeći simptomi: bol i napetost u trbuhu, gastrointestinalni simptomi uključujući mučninu, povraćanje i proljev, jako povećanje jajnika, značajan porast tjelesne mase, dispnea i oligurija. Klinički se može ustanoviti hipovolemija, hemokoncentracija, elektrolitski disbalans, ascites, hemoperitoneum, pleuralni izljev, hidrotoraks, akutni pulmonalni distres i znaci tromboembolije.
    U slučaju nuspojave, treba se obratiti liječniku ili ljekarniku!
    ROK VALJANOSTI

    Otisnut je na pakovanju.
    Lijek se ne smije primijeniti nakon isteka roka valjanosti!
    NAČIN ČUVANJA LIJEKA

    Čuvati pri temperaturi do 25

  34. #34
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Mirta
    Hvala!

  35. #35
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Evo i mene k vama. PCOS odkad znam za sebe, nikad doktori nisu pridavali tome paznju, na ultrazvuku mi je jednom rekao imate ovulaciju na desnom jajniku i to je bilo to. Tak da sam do jucer zivjela u uvjerenju da imam bar nekakve ovulacije, makar nikakvih drugih naznaka O nije bilo (sluzi i sl.)
    Uglavnom jucer me dr. Kos pregledao, osim sto su mi jajnici ko svicarski sir nemam ni O poslao me na vadenje hormona 3-5dc. Ono sto je mene zbunilo i rastuzilo je sto je kao terapiju spomenuo samo Diane35 i to 3-6mj a nakon toga eventualno injekcije za stimuliranje ovulacije.
    A ja bi silom klomifen, al kao to je po njemu zastarjela metoda...

    Kad izvadim hormone spremam se sa svim nalazima na VV, jer ne znam sta drugo :?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Koliko se dugo vi trudite (oprosti mozda si negdje pisala ali nisam pratila)
    kod nas je 2.5 god. cc. i ja sam pila diana 35 ali ja sam to radila popijem 3 mjeseca pa pauza pa 3 mjeseca pa pauza ali svejedeno se nakupilo godina nakon toga promjenila gin. probali 2 mjeseca s klomifenom nista i sad me poslala gore pa cemo vidjeti sto me očekuje..

  37. #37
    linaxx

    Početno Imam pitanje?

    imam 25 g. nemam redovitu menstruaciju,redovto idem kod ginekologa koji veli da je sve u redu , lab.nalaz hormone je skoro normalan ali pokazuje blago cistčne jajnike, imam višak 10 kila , zanima me dali ću imati poblema s trudnoćom s obziro da imam menstruaciju 2-3 puta godišnje,)pila sam kont. pilile koje su mi iazivale menstraciju ali sam dobila nispojavu erytem kože pa sam prestala po preporuci liječnika)
    Još samo da napomen da u zadnje vrjeme uspijem odbiti menstruaciju homeopatskim pripravcima...
    Nadam se da je ntko razumio moje pitanje!!!

    Hvala

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    evo i mene s pitanjima..Što podrazumijeva oligospermiju? MM ima dijagnozu oligozoospermija, možda bi njemu mogao pomoći klomifen :? Inače razmišljam o icsi-ju u prirodnom ciklusu pa me zanima da li se i u tom slučaju pije klomifen kao stimulator jajnika...Čula sam dosta priča s sretnim završetkom baš zahvaljujući klomifenu..

  39. #39
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Imam pitanje o Klomifenu pa ne bi otvarala novi naslov...

    Da li je tko od vas pio klomifene od 2DC?

  40. #40
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Ja od 3-7 dc.

  41. #41
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa
    Imam pitanje o Klomifenu pa ne bi otvarala novi naslov...

    Da li je tko od vas pio klomifene od 2DC?
    I ja drugi put od 3-7 dc i to samo 1 tbl zbog prijašnjeg lošeg iskustva. Pila sam ga kad sam išla s prvim IVF-om.

    Prvi put sam pila prije godinu i pol dana i to kod ciljanih odnosa. Pila 2 tbl. i završila u bolnicu s jakom hiperstimulacijom.

    Klomifen u principu dobro djeluje na žene kojima treba potaknuti jaču ovulaciju, ali nikako nije prijatelj PCOS i zna napraviti itekakvu štetu. Zato bi bilo dobro da cure s PCOS pripaze.
    Meni je napravio katastrofu iz koje sam se izvlačila točno tri mjeseca.

  42. #42
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Pepi...bolje da ovo nisam čitala :/ ...meni dr R rekao da krenem sa 100 mg dnevno...nisam ga do sada pila, a kaže da imam jajnike nalik na PCO..i da...čekam hormone sa VV pa ćemo onda vidjeti da li sa Klomifenom ili ipak ne...

  43. #43
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Ja pila jednom od 3dc jednom od 4dc (tome sam se čudila, ali kao i obično poslušala doca). Uvijek dobili jajce i bio transfer, ali beta bila negativna.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    174

    Početno

    Evo da i ja podijelim svoje iskustvo!

    Prije nego smo MM i ja krenuli na VV odnosno dok još nismo niti znali da imamo onu groznu dijagnozu , bila sam kod privatnog ginića. Nakon što je me je pregledao i rekao da je sve ok, predložio mi je da probam jedan ciklus sa klomifenom uvjeravajući me da je sa MM sigurno sve u redu i da nema potrebe ići na spermiogram. Ja u to vrijeme i nisam imala nekog pojma o svemu tome pa sam pristala. Klomifen sam pila od 3 dc. i taj mjesec uopće nisam imala ovulaciju nego sam dobila ogromnu cistu na desnom jajniku, bolio me jako trbuh i mislila sam da ću puknuti. Cista se srećom povukla sama. Idući ciklus više nisam htjela ići sa klomifenom.
    Inače, u 6. mjesecu kad sam bila kod dr.L. pitala sam ga za klomifen a on mi je rekao da kako ima trudnoća sa klomifenom ali da ih je manje jer se klomifenom dobiju puno lošiji embriji pa je zato uvijek bolje ići na jaču stimulaciju. S obzirom na dijagnozu kod MM ne želi riskirati pa mi je propisao GONAL F.

  45. #45
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ti si imala blagu hiperstimulaciju. Nadam se da ti je ginekolog to sve popratio i čudi me kako nisi bila hospitalizirana.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Ti si imala blagu hiperstimulaciju. Nadam se da ti je ginekolog to sve popratio i čudi me kako nisi bila hospitalizirana.
    Nažalost on se ponio jako neprofesionalno ali je srećom sve ispalo dobro. Ciklusi su mi u redu a ovulaciju imam svaki mjesec i još samo da nema te dijagnoze.....

  47. #47
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Klomifen u principu dobro djeluje na žene kojima treba potaknuti jaču ovulaciju, ali nikako nije prijatelj PCOS i zna napraviti itekakvu štetu.
    I ovo je meni rekao dr. Radončić. Samo neznam zašto mi je rekao od 2DC. Pitati ću ga još jednom....

    Hvala.

  48. #48
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Zašto netko pije od 2DC a netko tek od 5DC??

  49. #49
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Dodirko zašto ne pitaš dr R na portalu gdje on odgovara?? Joooj baš ste me isplašile s tim Klomifenom... :/

  50. #50
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Evo primjera jajnika nalik na PCO, koji je klomifen nereaktivan. Iako imam neke elemente PCOS, ja sam u kategoriji "low respondera" na klomifen. I s klomifenom i bez njega uvijek samo 1 folikul.....a jednom mi je čak i prilično usporio ciklus.
    Curke, nema tu pravila, treba pokušati. Puno toga na ovom našem putu rješava se metodom pokušaja i pogrešaka.

Stranica 1 od 20 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •