Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Trazimo roditelje koji placaju dopunsko zdravst. pedijatrima

  1. #1

    Početno Trazimo roditelje koji placaju dopunsko zdravst. pedijatrima

    Molimo roditelje (iz bilo kojeg dijela RH) kojima su pedijatri (ili lijecnici opce prakse, stomatolozi, ginekolozi -primarna zdravstvena zastita) nudili ili dobrovoljno, ili uz neki uvjet, ugovor o dopunskom zdravstvenom osiguranju da nam se jave na topic (moze i na pp).

    Bili bismo vam zahvalni ako biste nam proslijedili kopiju takvog ugovora, ili racuna kojim se platili takvo osiguranje.

    Takodjer, ako su vam lijecnici dodatno naplacivali za preglede obavljene u redovno radno vrijeme ordinacije, i na djeci koji su upisani kao pacijenti tog lijecnika, ako su vam izdali racun, bili bisno zahvalni na kopiji istog.

    Na ove preglede se misli na redovne sistematske preglede, preglede zbog bolesti ili kontrolne preglede, ne misli se na specijalisticke preglede za koje ordinacija nema ugovor sa HZZO, te ih naplacije od pacijenata.

  2. #2
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mi imamo dopunsko za M. Nemamo ugovor, ali imam račun i dodatnu karticu na kojoj je vidljivo da je dijete dodatno osigurano.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Kad se Marko rodio nama je pedijatrica(dr M.Regan) ponudila za 300-400 kuna da platimo dodatno pa da će ga naručivati za cijepljenje na početku ili na kraju radnog vremena,ali to je UVIJEK bilo u sklopu radnog vremena.Moram pogledati u sobi imam li taj ugovor pa ti se javim ako ga nadjem,pretpostavljam da nisam jedina jer ima tu puno mama čija su djeca kod Metke.

  4. #4

    Početno

    Dopunsko si ugovorila s ordinacijom, ne sa nekom osiguravajucom kucom (croatia, sunce)?

    Kartica je od neke osiguravajuce kuce?

    Sori sto gnjavim, ali razlika je presudna.

  5. #5

    Početno

    Ifi, super.

    Ako nadjes ugovor, bi li nam ustupila kopiju?

  6. #6
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne, kartica je od pedijatra. Nema veze s nikakvom osiguravajućom kućom.
    200 kn godišnje, i dosad sam samo iskoristila besplatni UZV kukova kad je imala 2 mjeseca.

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj ifi prvotno napisa
    Kad se Marko rodio nama je pedijatrica(dr M.Regan) ponudila za 300-400 kuna da platimo dodatno pa da će ga naručivati za cijepljenje na početku ili na kraju radnog vremena,ali to je UVIJEK bilo u sklopu radnog vremena.Moram pogledati u sobi imam li taj ugovor pa ti se javim ako ga nadjem,pretpostavljam da nisam jedina jer ima tu puno mama čija su djeca kod Metke.
    :shock:
    Mi smo kod Metke, ali nikada nam nije ponudila tako nešto.
    A kad je Svenu bilo loše, čak nam je dala i svoj broj mobitela da ju zovemo (iako je bila na nekom seminaru).

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Evo i mi smo kod Metke skoro 5 godina. Nikad nismo ništa slično niti čuli, a kamoli doživjeli. Također imamo broj mobitela, par puta je i sama zvala da vidi kako smo. Nebrojeno puta ostaju raditi do pol deset navečer, jer ne žele nikoga odbiti, a i mi smo znali zvati na kraju radnog vremena i obavezno bi ostale i čekale nas da dođemo da pregledaju M.

  9. #9
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Da, i nas je zvala da pita kako je Sven. I to dva puta. Čak je jednom zvala sa svog privatnog mobitela jer taj dan nije bila u ordinaciji.
    Nedam ju

  10. #10

    Početno

    Matilda, bi li poslala fotokopiju toga? (kartice i racuna)

  11. #11
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne znam je li to ono što ti tražiš. ali mi plaćamo 200 Kn (za dvoje djece 350) godišnje da bismo mogli zvati pedijatricu i savjetovati se s njom mimo radnog vremena, vrijedi za sve dane osim Božića i u vremenu 8-22h (mada ja vjerujem da kad bi nazvali i u 7 ujutro na sam Božić da nas ne bi odkantala, kao što nas i nije kad smo zvali a nismo obnovili to 'osiguranje').
    Imamo ugovor (ili bi ga bar negdje trebali imati, u svakom slučaju dobili smo ga) i potvrdu o plaćanju.

    Ne znam u koje svrhe ti to treba, možda stvarno ima pedijatara koji naplaćuju usluge koje su ionako dužni napraviti. Ovaj aranžman s našom pedijatricom je meni sasvim ok, ali priznajem da ne znam je li baš 'po propisu'. Meni je logično da ako ja ženu želim uznemiravati van njenog radnog vremena da to i platim, ionako zdrobim više novaca na gluposti a ovo mi je ipak za dobrobit djece (a i moju, ipak sam mirnija kad čujem riječ stručnjaka).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Ja mislim da smo mi platili 160 kuna godišnje po djetetu, a za to ju mogu nazvati na mob od 8 ujutro do 10 navečer, svaki dan osim Božića i Uskrsa.
    Meni je taj deal ok, ja ju stvarno i zovem kad god osjetim potrebu. Uputnicu i recept ako treba mogu dobiti i izvan njenog radnog vremena. Osim toga, jako je dobra pedijatrica, uvijek ima vremena za razgovor, vrlo je temeljita, ima odličan odnos prema djeci...zapravo ju ne mogu dovoljno nahvaliti. Ima jako puno pacijenata, ali jako individualan pristup, zaista osjećam da nas poznaje i prati i imam puno povjerenje u njene odluke.
    Imam negdje i uplatnicu i ugovor, samo to zahtjeva malo više napora....

  13. #13

    Početno

    Audrey, imaš pp.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Mi više nismo kod Metke :D ,ali drago mi je da se ona nekome sviđa ja nisam bila zadovoljna!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    i ja sam platila 200 kn prije godinu dana. mlada mama, gledala u pedijatra ko u boga. za 200 kn možemo ga zvati kad god nam treba. i tako, skoči maxu temperatura jedne večeri na 39 i ja u panici nazovem ped-a, kad mi lijepo sekretarica recitira;" dr. Fran.... je na godišnjem odmoru, nazovite za tri tjedna."
    nazvala sam za tri tjedna, izrecitirala ja njemu sve što mi bilo na duši i to je bio kraj naše suradnje.

  16. #16

    Početno

    Maxovamama, loli, imate pp.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Ja sam zvala i za vrijeme godišnjeg i uvijek mi se javila.
    Moram priznati da nebi htjela ostati bez te usluge!! Sad kad sam još malo razmislila o tome, mislim da bih platila i više.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Minnie što smjeraš s ovim? :?

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mene isto zanima o čemu se radi?

  20. #20

    Početno

    HZZO nas je kontaktirao, i nakon mog primjerka ugovora i računa (za jednu ordinaciju iz Zadra), pitaju nas da li imamo još koji primjerak takvog osiguranja.

    Moj ugovor o dopunskom zdr.osiguranju je potpuno nezakonit, to je napismeno dala područna služba HZZO-a iz Zadra.

    Zato na ovaj način molim neku mamu (ili tatu) ako žele, da nam ustupe fotokopiju takvog ugovora (računa) koji će ići, na zahtjev HZZO-a, samo njima u ruke.

  21. #21

    Početno

    Loli, ako ne želiš dati kopiju, o.k. No hard feelings.

    Sve je isključivo dobrovoljno, i za potrebe HZZO-a.

    Ako HZZO utvrdi da imaš pravo na takvu uslugu i bez dodatnog plaćanja, onda nije u redu što to plaćaš. I ja sam godinama plaćala. A sad ne znam što i radi čega. :?

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, teško da imaš pravo zvati pedijatra na mobitel izvan radnog vremena.

  23. #23

    Početno

    Nije bitno da li se radi o broju privatnog mobitela, već o tome smije li ordinacija uopće sklapati ugovore o dopunskom zdravstvenom osiguranju.

    Po Zakonu o Zdravstvenom osiguranju, dopunsko zdravstveno mogu nuditi HZZO i osiguravajuće kuće. A ordinacija nije niti jedno niti drugo.

    I dodatno cjepivo nije u paketu osnovnog zdr.osiguranja. Ali također za njega nitko ne plaća nekakvo paušalno godišnje osiguranje, već plati cjepivo ako ga koristi, i onda kad ga koristi.

    Razlika je ogromna.

    Ordinacija može imati cjenik dodatnih usluga koje ne pokriva osnovno osiguranje. I platiti će ga roditelj koji ga koristi i kad ga koristi.

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mi smo imali 150 kuna godišnje (tko je htio) za 5 poziva na mobitel u bilo koje doba i uputnice bez čekanja (uvijek nam je trebalo brdo, a redovi su bili katastrofalni). tako da mi se to stvarno isplatilo.

    NIKAD ne bih dala primjerak takvog ugovora za prijavu doktora. račun sam dobila, ugovor sam dobila, sama sam odlučila da ću platiti (dakle moja stvar, iz mog džepa).

    osim toga, to nije bilo DOPUNSKO ZDRAVSTVENO OSIGURANJE, već samo DODATNE USLUGE.

  25. #25

    Početno

    Cure, ovo nije topic za raspravu, već topic za pozivom.

    Kopije ugovora će ići u hzzo. Hzzo će dati zadnju što je legalno, a što ne. Što će hzzo dalje učiniti s tim ugovom, nije u našoj nadležnosti. Iz udruge nigdje takav ugovor (osim na hzzo) neće ići bez jasne i precizne privole roditelja koji ga je potpisao.

    NA NIKOG SE NE DIŽE TUŽBA!

    Ako želite, možete dati kopije. Ako ne želite, o.k.

    Da li je nešto dopunsko zdravstveno, ili su to dodatne usluge, nitko od nas nije mjerodavan to procjenjivati, već kontrolori Zavoda.

    MOLIM VAS, ne razvijajte diskusiju.

  26. #26

    Početno

    Podizem.

    Ako ima neki roditelj koji bi suradjivao na ovome, javite se pliz, na ovaj topic ili na pp.

    Hvala.

  27. #27
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    A šta je s ugovornim djelatnikom HZZO-a, privatnikom?
    Jel' on može naplaćivati dodatno svoje usluge?

  28. #28

    Početno

    Moze lijecnik pacijentima dodatno naplacivati usluge koje mu ne pokriva "glavarina", odnosno usluge izvan ugovora s HZZO-om (ovdje mislim na izvrsene usluge, ne na pausalno naplacivanje dodatnog osiguranja)

    HZZO lijecniku primarne zdr.zastite pokriva samo odredjeno: npr. sistematske preglede, obvezna cijepljenja... Ne i dijagnostiku za koju je potrebna uputnica.

    Ako lijecnik ima neki uredjaj za dodatnu dijagnostiku u svojoj ordinaciji (npr. UZV), moze ga koristiti i na svojim, upisanim pacijentima i naplatiti to od njih, ali to mora biti uz pacijentov pristanak, ne smije biti nametnuto.

    Pacijent ima pravo na te preglede "besplatno", odnosno preko uputnice u obliznjoj bolnici ili klinici. To mu lijecnik treba reci, i ponuditi mu nepristrano obje opcije:

    1. uputnica =nema dodatnog placanja =bolnica, vjerojatno narucivanje i cekanje, ili

    2. tu, u lijecnikovoj ordinaciji =dodatno se placa =ne treba ici nigdje posebno, vjerojatno nema dodatnog cekanja

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Mene zanima što je sa doktorima koji imaju ugovor sa hzzo-om,a odbijaju pacijente(i novorođenčad) s tvrdnjom da su bukirani a primaju i reklamiraju se za pacijente u privatnoj praksi???? :? :? :?

  30. #30

    Početno

    Doktorova bukiranost nije u rasporedu ili prekrcanom radnom vremenu. Ako ordinacija radi npr. cijeli dan, nije problem imati dovoljno prostora za i za upisane pacijente, i za čistu privatnu praksu.

    Svaki liječnik u primarnoj zdr.zaštiti, da bi sklopio ugovor s HZZO-om, mora imati brojčano od____ do____ pacijenata.

    Ako ih ima premalo, HZZO neće s njim sklopiti ugovor, a pacijenti će silom prilika biti prebačeni drugom liječniku. A ako ih ima previše, ista stvar: HZZO će mu "odbiti" višak, i oni će opet morati potražiti drugog liječnika.

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Problem je u tom što kad je prvi put došla patronažna,odmah je naglasila da kod dr.x nema mjesta,da se javimo dr.y.Kod dr.y ogromne gužve(prezadovoljni smo,moram naglasiti),kod dr.x neki dan njegova pretpostavljam med.sestra,slučajno se našla u našoj smjeni,komentira "kod nas nema takvih gužvi mi to drukčije rješavamo",a priče kruže:ne prima već jako dugo ali možete privatno,ni u vrijeme kad je moj sin(sad trogodišnjak)rođen onda već nije primao,imamo poznatog možda nas je mogao ugurati,i sl.Što da nas i naš dr.y nije htio primiti(a napominjem da su zaista velike gužve)kud bi mi onda,u našem domu zdravlja su samo ta dva pedijatra???

  32. #32
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    I mi smo platili za dodatne usluge tj. mogucnost nazivanja pedijatra nekih ~300 kn. Vidim da je to uobicajeno kod pedijatara! Valjda zato sto su roditelji panicari i zovu za sve i svasta. Bila sam na pocetku iznenadena da se zvanje za hitna pitanja mora dodatno platiti, jer sam ja uvijek uredno zvala dr. Harni,a posebno tokom svoje trudnoce, bez ikakve dodatne naplate.

    Koliko se sjecam, kod pedijatra nismo dobili nikalav racun vec samo karticu s tel. brojem i datumima od kad do kad vrijedi osiguranje. To s racunima je ful zabavno :/ : ne dobijem ga uvijek, smeta me to, a neugodno mi je traziti (a propos, koristi li mi jos uvijek za povrat poreza? da li je bitno na ime kojeg roditelja je racun?). Moja greska! No, zabavilo me je kad nam je i advokatska kancelarija :shock: za cijenu jedne usluge ponudila cijenu sa ili bez racuna !! Ocito se racuni izdaju ili bolje receno ne izdaju u svim granama... :/

  33. #33

    Početno

    No, zabavilo me je kad nam je i advokatska kancelarija za cijenu jedne usluge ponudila cijenu sa ili bez racuna !! Ocito se racuni izdaju ili bolje receno ne izdaju u svim granama...
    Passek, ne daj se smesti. Odvjetnik mora izdavati račun. Ovo sa različitim cijenama je čista utaja prometa, a s time i poreza. To je stvar za poreznu upravu i financijsku policiju.

    Ali, zabrijali smo u druge teme...

  34. #34
    novitata39

    Početno

    Plaćam 500 kuna, nije mi žao mogu zvat kad i koliko hoću i samo taj osjećaj da to mogu vrijedi godišnje 500 kuna 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •