Stranica 92 od 92 PrviPrvi ... 4282909192
Pokazuje rezultate 4,551 do 4,557 od 4557

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 3. dio

  1. #4551
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    mi isto 2x godisnje idemo na kontrolu. na pocetku smo isli cesce dok se nije nasla dobra terapija da su oboje stabilno.

  2. #4552
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moja mrvica je vec sesti put prehladena u ovih njenih 6 mj koliko je stara. Nije li to malo puno? S tim da sad ima i temperaturu do 39.2. Ja stvarno ne znam kako ona toliko sline moze proizvesti. Koliko ja god aspirirala, stalno joj se sliva u grlo i gusi se u tome. Stalno povraca sluz zsdnja tri dana, a uz to i ono malo hrane sto pojede. Zaboravila sam pitati doktoricu smijem li njoj davati kakve elektrolite da ne dehidrira. Jutros je imala jednu mokru pelenu i iza nista. Stalno se pitam odkud te prehlade, da li joj nesto smeta iz okoline?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  3. #4553
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    buraz je ok? tko je još u kontaktu s malom?

    sad je sezona bora i maslina kod vas

  4. #4554
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mrvica je vec sesti put prehladena u ovih njenih 6 mj koliko je stara. Nije li to malo puno? S tim da sad ima i temperaturu do 39.2. Ja stvarno ne znam kako ona toliko sline moze proizvesti. Koliko ja god aspirirala, stalno joj se sliva u grlo i gusi se u tome. Stalno povraca sluz zsdnja tri dana, a uz to i ono malo hrane sto pojede. Zaboravila sam pitati doktoricu smijem li njoj davati kakve elektrolite da ne dehidrira. Jutros je imala jednu mokru pelenu i iza nista. Stalno se pitam odkud te prehlade, da li joj nesto smeta iz okoline?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    To ti je često kod djece koja su rođena prerano ili s niskom porođajnom težinom. Pluća nisu potpuno sazrela. MOj mlađi je iz te vreće - od rođenja. Cijeli život ima tih smetnji, nekad manje - nekad više, nekad skoro ništa, ali u ranom djetinjstvu bilo je puno teže nego sada. Pitaj pedijatra što ti je činiti...

    Ako ti se čini da beba ima puno sluzi u plućima, rješenje nisu (samo) lijekovi - o tome treba porazgovarati s liječnicima. Tako malo dijete ne zna i ne može iskašljati sluz. Treba to fizički odstraniti. Već sam pisala o tome, ali mi je teško tražiti link, pa evo ukratko ponovno.

    Postoji metoda kojom se sluz iz bebinih pluća može mehanički odlijepiti. Sastoji se od laganog lupkanja bebe po leđima. Najprije dijete treba postaviti u pravi položaj - sebi na koljena tako da glava djeteta bude na malo nižoj razini od guze. Zatim treba šakom oblikovanom u školjku (kao da želiš zagrabiti i zadržati vodu) lagano ritmički lupkati od struka prema lopaticama, prvo jednu stranu pa drugu... Ako je bebica sitna, lupkaš sa 2 prsta, stalnim ritmom od cca 3-4 udarca u sekundi. Ispod djeteta treba podmetnuti ručnik, jer se često dogodi da za vrijeme lupkanja izbaci sluz i povrati (što je dobro, to je čišćenje organizma). Tako lupkaš desetak minuta, a kod većeg djeteta može i dulje. Nakon toga aspiratorom izvučeš sluz iz nosića (ručni ili onaj koji se priključi na usisavač) i našpricaš nos fiziološkom otopinom.

    Evo našla sam neku sličicu: http://www.webmd.com/lung/postural-d...er-lobes-sides

    Inače, ja sam svog sina znala lupkati po leđima i u drugim položajima, npr. dok sam ga nosila u naručju s glavicom na ramenu - pomagalo je.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.04.2014. at 07:55

  5. #4555
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

  6. #4556
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Zaboravih napomenuti - ne lupkati nakon jela, jer će sve izletjeti van. Treba pustiti da dijete miruje barem 2 sata nakon obroka.

  7. #4557
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno


Stranica 92 od 92 PrviPrvi ... 4282909192

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •