Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Dojenje u javnosti

  1. #1
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno Dojenje u javnosti

    Vec se dosta o tome pisalo, ali cini mi se uglavnom za bebe do godine dana. Pa, moje pitanje je upravjeno mamama s produzenog dojenja:
    Dojite li u javnosti? U pravilu, iznimno? U kojim situacijama? Sto mislite o tome? Zasto da, zasto ne?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Omar je preko dvie godime i mi jos uvijek dojimo u javnosti. Moja granica dojenja u javnosti je 3 godine, osim u iznimnim situacijama.

    Sad', sta mislim o produzenom dojenju u javnosti :/ Zasto ne? Meni odgovara, njemu odgovara! Sta tu ima vise da se filozofira?

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    U javnosti? Samo 2 godine.

    Dogodilo se to da se Ledi svidjalo biti u centru paznje dok doji, jer bi svi poceli komentirati, buljiti u nas, a gospodjica bi uzivala (za razliku od mame). :D Osim sto bi trazila kad bi bili u kaficu, na rodjendanu, u setnji gradom, ... skoro uopce nije trazila kad bi bile same.

    Kad sam to skuzila, objasnila sam joj da me mora pitati samo kad smo same, inace nema nista! Sljedeci dan vise nije pitala i pocela je dojiti samo jednom nocu. Mislila sam da ce me barem pitati za uspavljivanje, ali nista!

    Dobra posljedica toga je bila da me nitko nikad vise nije upitao (osim obitelji koja je znala i redovito mi isla na zivce) "je li jos dojis", nekako ljudi podrazumijevaju da djeca starija od godine dana sigurno vise ne doje. Jedino bih na "koliko je Leda dojila" odgovorila "jos doji", pa bi bilo uzvika ... koje bih lijepo ignorirala.

    Eto, dojila je sve skupa 3 godine i 3 mjeseca. Da se nije dogadjalo to sto se dogadjalo, vjerojatno bih u javnosti dojila duze.

  4. #4
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    dojenje u javnosti :D
    mi smo se dojili u javnosti, koliko smo opce dojili, znaci malo vise od tri godine...mislim, meni je to normalno bilo, nakon tri godine komentara ne mozes vise nista novo cuti
    ma zezam se, komentara meni izravno nije ni bilo previse, mi bi to obavili diskretno...ali, kad je dijete vece, ni ne trazi tako cesto dojiti u javnosti, eventualno ako se udari, ili rasplace ili mu se spava.....

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mi dojimo u javnosti sad već 14 mjeseci. Kad Lovro hoće ciku, ja je odmah moram dati..... Sad se je to svelo samo na to kad je jako umoran dok je vani..obično zaspi na ciki. Mjesto biramo samo po tome da nije u dimu cigareta, prevelike buke i da mam može uvaliti kantu....

  6. #6
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Dojimo u javnosti, evo baš neki dan on se kod doktora razderao po cijeloj čekaonici 'Cica, cicaaaaaaaa!'

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vidiš, o tome još nisam razmišljala! paaa, možebitni komentari će biti spremno dočekani...

    mi vani dojimo ako ne može zaspati u šetnji, pa fino kružimo oko jaruna na ciki. ili kad mi ga baka dovede poslije posla, pa u parkiću hitno i neodložno imamo bonding session. joj kako se mazi sa cikama, to se i ne može nazvati dojenjem...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    dojimo kada god dečko traži. Doduše već me dugo ignorira po danu ali kada bi tražio dobio bi ciku (ili kako on kaže "ku")

  9. #9
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Leona ima 19 mjeseci i bez pol frke dojimo di treba, zapravo sam već odavno postigla ono blaženo stanje, onu nirvanu u kojoj mi ništa osim ozarenog lica moje djevojčice nije važno, tak da, sve da i ima grdih pogleda ili komentara - ja ih, vjerujte ne bi ni čula ni vidla

    A Leonči mi je sad u genijalnoj fazi kad dođe, bilo doma, bilo van, digne majicu, ne da bi dojila, već samo da svojoj "titi" da pusu, pomazi je i ode

  10. #10
    haligali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    A Leonči mi je sad u genijalnoj fazi kad dođe, bilo doma, bilo van, digne majicu, ne da bi dojila, već samo da svojoj "titi" da pusu, pomazi je i ode
    Joj, ovog se sjećam I nakon što je prestala dojiti u cike je uvijek gledala s bezgraničnim obožavanjem

  11. #11
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Bavim se ovim razmisljanjima zadnjih dana. Do prije mjesec-dva smo bez problema dojili bilo gdje, a u zadnje vrijeme nekako smo to ostavili za doma. Zna postati cendrav u T-Bahnu (sad smo u Oslu), ali mi to bas i nije neko mjesto za dojenje, pogotovo jer cesto ni nisam vise pogodno obucena. Osim toga brine me da sad svaki put kad mu je malo dosadno ne pocne cendrati za dojenjem. No, vasi postovi su vrelo zanimljivih iskustava, pa ce nam pomoci da nademo ravnotezu i dojimo i doma, a i pomalo opet vani . Osim toga dolazi ljeto, a dojenje na otvoenom je svakako bolje od dojenje u zagusljivim, zatvorenim prostorima....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi se bližimo kraju dojenja. I nismo već sigurno par mjeseci dojili u javnosti, ali samo zato što nije tražila. Kako imamo duži staž s dojenjem, dojenje nam je bila svakodnevnica, pa tako i u javnosti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Evo moja marta doji već 14,5 mj. i sada kad smo bili na moru više sam na plaži vremena provela s njom na cici nego bez nje. U restoranu, u parku, samo mi digne majicu i navali.

    Prošli tjedan smo bili u vrtiću na roditeljskom i u tih sat vremena je dojila sigurno 4-5 puta. Nisam primjetila da me netko čudno gledao (ali uglavnom su bile mame pa valjda žene kuže).

    Prekjučer na privikavanju u jaslicama isto, čim joj nešto ne paše, odmah na cicu. Jučer samposlala tatu da ju vodi, kod njega nema cice, pa se možda lakše odvoji i krene u istraživanje.

  14. #14

    Početno

    Citiraj haligali prvotno napisa
    Joj, ovog se sjećam I nakon što je prestala dojiti u cike je uvijek gledala s bezgraničnim obožavanjem
    Ovo Karlo radi kad smo doma...vidi da Filip papa, a on mi dođe i otkopča drugu stranu grudnjaka i zadivljno zuri u nju par minuta...dok ga ne pitam hoće li i on...onda joj da pusu i pobjegne sav sretan

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    A Leonči mi je sad u genijalnoj fazi kad dođe, bilo doma, bilo van, digne majicu, ne da bi dojila, već samo da svojoj "titi" da pusu, pomazi je i ode
    Mi smo pred godinu dana prestali dojiti, ali Ira još uvijek koristi svaku priliku da ih pomazi "mamice, samo da im dam pusicu...!"

    Dojila sam u javnosti kad god sam vidjela da je neće ništa drugo zadovoljiti, ali isti na je da što je bila starija...tu negdje poslije dvije..da sam ju prvo krenula s razgovorom i nekom alternativom, ali ako je baš htjela dojiti...dala sam joj.

  16. #16
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    marko doji sad skoro 13 mjeseci ali vec dosta dugo nece dojiti u javnosti jer mu skoro sve odvlaci paznju...pa ja po 5 puta tokom dojenja ostanem polugola a mlijeko siba na sve strane.
    jedino je na plazi tu i tamo doslovno po 2-3 gutljaja i to je sve.
    bas mi je to krivo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •