Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: izvadjeno sljepo crijevo - pitanjce

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno izvadjeno sljepo crijevo - pitanjce

    dakle, izvadise mi sljepo crijevo 18.07., konce 29.07. i od tada, svaki svakcati dan meni iz te rane nesto curi, neka sukrvica


    u bolnici su mi rekli da se dogadja i da je to zato kaj ja imam dosta masnog tkiva
    al meni je to vec blesavo jer ne prestaje , ma kolko da ja masnog tkiva imala


    jeste ikad culi da je jos IKOME curilo nesto nakon sto su mu izvadili savove?

    nemojte mi govorit da idem doktoru i to jer sam sve to vec obavila
    zanima me samo znate li jos koji slucaj slican mome???

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pitaj ti njih koliko se masnog tkiva tako izgubi pa da i ja podjem na tretman

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    pa da bar izlazi masno tkivo - ne bi se ja brinula, nego ovako :D :D skakutala
    ali ne - samo neka sukrvica

    osim ak se to ne topi u tome
    al onda bi svi isli vadit SC
    a ne na liposukciju

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Meni je poslije carskog iz reza curkalo neko vrijeme. Kirurg je isto rekao da je to normalno a da je zbog nakupljanja tekucina u tijelu (edem) pa im je tu valjda najlakse izaci. Preporuka je bila kupanje (namakanje u kadi), da to smanjuje edem pa i curkanje. Ja ga poslusala, brzo proslo.

  5. #5
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ja sam 24.7 imala carski i jos mi rana curka, s obzirom da se pojavi tu i tamo pookoja tockica svjeze krvi na rani znam da ce curkati jos neko vrijeme i uopce se ne uznemiravam.
    Bitno ti je samo da nije nateceno i da ne boli rana, a curkanje ce stati samo od sebe

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    bude stalo...još je to friška rana i friški rez
    i meni je poslije carskog curkalo dosta dugo...rekli su mi neka špricam sa bivacinom i stavljam gazicu na ranu i prošlo je

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    bila danas popodne kod kirurga opet ne znam koji put jer sam natpila veliki rucnik
    i izrostao mi covjek tu ranu ko ni jedan do sad... kao treba to hidrogenom ocistit i uzme gazu, posprica je, stavi na skare i udri rostat
    boli me cijeli dan ko da sam jucer operirana

    lezim cijelki dan, al nis ne pomaze
    popila dva neofena forte - ne pomaze ni to

    al radila sam neke lutkice od glinamola cijelo jutro jer me dijete optuzilo da se NIKAD s njom nis necu igrat
    mozda mi je to kazna :? jer lice na vudu, a i cackalicama smo ih pikali

  8. #8
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mukica, ja bi potražila drugo mišljenje.Ipak je to 3 tjedna od operacije.
    Meni to baš nije normalno, da u tolikoj mjeri curi :/
    Ipak je tvoje zdravlje u pitanju, a normalan oporavak je bez ikakvog curenja, suha rana već prije vađenja konaca.

  9. #9
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    pa to je vec, cek da zbrojim... prvo, drugo, trece, cetvrto... peto, ak ne i sesto misljenje - jer svaki put kad dodjem naidjem na drugog kirurga

  10. #10
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    uf, drž se
    ne znam niš o tome
    sva sam pretrnula dok sam čitala kak je taj roštal po tebi

  11. #11
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    pa to je vec, cek da zbrojim... prvo, drugo, trece, cetvrto... peto, ak ne i sesto misljenje - jer svaki put kad dodjem naidjem na drugog kirurga
    Misliš li da će frizerka u istom salonu reći - je, da, moja kolegica vas nije dobro ošišala....

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni je poslje operacije sljepog crijeva curkalo isto tako ali zato sto mi se bio otvorio jedan sav sat vremena nakon vadenja konaca. Nisu mi htjeli ponovno sivati nego mi je doktorica opce prakse stavila neke posebne flastere koji drze skupa taj rez. Curilo mi je jos dobrih mjesec dana a isto tolko sam i hodala na promjene tih flastera jer su od vlazenja popustali. Poslje je sve zaraslo, samo mi je u trudnoci (zatrudnila sam 3 mj poslje operacije) iz tog sava koji je popustio krenula ogromna strija.

    malo OT, u kojoj bolnici si bila i koliko savova imas tj. koliko ti je velik rez? Pitam zato sto se svi cude zasto ja imam toliko dugacak rez, ko da su mi vadili debelo a ne slijepo crijevo

  13. #13
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    meni nakon operacije slijepog crijeva nije ništa curilo, ok možda tjedan dana ali duže :shock:
    možda da to čistiš sama, onako lijepo nježno s oktenisetom pa pospeš ili pošpricaš bivacinom ili nečim sličnim. mislim, čisto da ne dođe do upale. znam da ti je glupo pitati 2., 3., 4. ili 35. mišljenje ali kao što je netko već rekao, u pitanju je TVOJE zdravlje. neće doktore bolit ako se zagnoji...

    malo OT, u kojoj bolnici si bila i koliko savova imas tj. koliko ti je velik rez? Pitam zato sto se svi cude zasto ja imam toliko dugacak rez, ko da su mi vadili debelo a ne slijepo crijevo
    ja imam mislim 3, ali se uopće ne vide, jako mala rana i jako nisko. baš sm bila happy! rekao mi je doktor: tak ste mladi pa sam vas lepo zrihtal da se ne bu ni videlo. možete i tange nosit! Vinogradska

  14. #14
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mukica, ideš li redovito na neka previjanja ili su ti ostavili da to sama rješevaš?
    Nije mi to baš jasno, mislim da im je ok.
    A ovo kaj ti je dr. proroštao i pošteno to očistio - je jako dobro i pohvalno.
    Znam da nije bilo lijepo, ali vjeruj da će sigurno pomoći.
    ~~~~~~~~~~~da ne boli i što prije zaraste

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    malo OT, u kojoj bolnici si bila i koliko savova imas tj. koliko ti je velik rez? Pitam zato sto se svi cude zasto ja imam toliko dugacak rez, ko da su mi vadili debelo a ne slijepo crijevo
    ja imam mislim 3, ali se uopće ne vide, jako mala rana i jako nisko. baš sm bila happy! rekao mi je doktor: tak ste mladi pa sam vas lepo zrihtal da se ne bu ni videlo. možete i tange nosit! Vinogradska
    To su i meni rekli pa imam 5 savova i odvratan oziljak a isto sam bila u vinogradskoj...

  16. #16
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja sam od nedelje u bolnici
    nakon kirurgovog zahvata u petak - subotu i nedelju sam provela doma lezeci, pod temeparturom i s bolovima
    na kraju sam u nedelju, kad je postalo izgledno da mi ne bu nis boje, nego samo jos gore, nazvala bolnicu, rekla im sto mi je i kako i rekli su nek dodjem
    i eto - sad sam tu vec treci dan

    lijece mi tu upalu, dobivam antibiotike i jedno je sigurno - nejdem doma dok mi ne bude dobro jer mi je vec pun kufer ovakvog stanja

  17. #17
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ajoj, evo ti malo ~~~~~~~~ da čim prije odeš doma zdrava

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: izvadjeno sljepo crijevo - pitanjce

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    zanima me samo znate li jos koji slucaj slican mome???
    Mojoj bivšoj susjedi je rana od operacije SC curila 2 (dvije!!! ) godine. Žena je poduzela sve što je mogla i na kraju je čula za neki recept: stavi se sterilna gaza, na nju med i opet gaza. Za par dana joj je iz rane izašao komad konca sa čvorom koji se, kao, trebao resorbirati.

    Probaj špricati s koloidnim srebrom. Hm....u bolnici si, to je sad malo teže. :/

  19. #19
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mim... a jel ta tvoja susjeda bila "tapecirana" tj. je li imala prilicnu kolicinu masnog tkiva... da ne velim sala???

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    mim... a jel ta tvoja susjeda bila "tapecirana" tj. je li imala prilicnu kolicinu masnog tkiva... da ne velim sala???
    Da. Baš je bila onak....fajn debela. Za taj med ne znam tko joj je rekao, ali je bila presretna kaj se riješila curenja jer je stalno kukala kak mora nositi zalijepljenu gazu.
    Probaj kontaktirati Feniks za koloidno. Ako je rana u ptanju svakako ga preporučam.

  21. #21
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Hm, zanimljivo da su ti tek nakon mjesec dana, kaj ti curi rez, dali antibiotik.
    Mislila sam da si ga već popila.

    ˇ~~~~~~~~~~~~~~ da prođe što prije

  22. #22
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Podižem ovu temu jer imam pitanjce.

    Postoje li negdje smjernice za prehranu ili još bolje recepti što kuhti nakon operacije?

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam jela normalno, nisu me upozorili na ikakvu drugaciju prehranu... :?

  24. #24
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ma frendičinom tati je puklo i danas je došao doma.
    Savjetovali su mjesec dana prehranu koja ne napuhava.
    Sad je jadna u panici kaj da mu kuha.
    Bilo kakav savjet je dobrodošao.

  25. #25
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Podižem ovu temu jer imam pitanjce.

    Postoje li negdje smjernice za prehranu ili još bolje recepti što kuhti nakon operacije?


    Podižem.

  26. #26
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    kćer je prošle godine operirala. savjet je bio ne jesti ništa što napuhuje, znači grah, mahune, svježe povrće,...
    najviše sam joj radila juhu, piletinu, tjesteninu sa sirom.
    sad kad je mali bio u bolnici vidim da je na drugom odjelu u istoj bolnici totalno drugi režim, drugi dan od operacije klinka je pila sok i jela kekse, dok je moja deset dana jela sve nešto dijetalno :/

  27. #27
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Tashunica hvala.
    Snalaze se polako.
    Onako na prvi tren, čovjek si pomisli - a što ću kuhati, ali vremenom ideje dođu same od sebe.

  28. #28
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Novija iskustva.. koliko vam je trebalo da se oporavite nakon laparoskopije? Što se smije jesti kasnije?

  29. #29
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nadam se da ce ti se jos netko javiti. Ja sam imala operaciju, ali slozeniju pa je sve dulje trajalo (bila sam 40 dana na bolovanju, resekcija crijeva, laparotomija). Za tvoje ovisi o tome kako ti rana zacjeljuje. Ja sam i nakon svoje mogla lagano hodati za 10tak dana, al skroz da se oporavis traje dulje.
    A ocekivano je da ne smijes jesti nista sto napuhuje, nista vlaknasto. Sirovo voce i povrce, vecinu kuhanog povrca, crveno meso, mislim cak ni mlijeko. Kad su meni pobrojali, mislila sam da mi samo kruh preostaje. Al mozes kuhanu ribu, piletinu, krumpir, bijeli kruh, tjesteninu, bistre juhe... U bolnici sam vecinom bila na infuziji, do pred kraj.

  30. #30
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Uh, grdo. Ja sam na vrijeme došla pa nisam rezana po trbuhu nego mi je kroz nekoliko rupa izvađeno i danas su mi maknuli dren i rana ne krvari, čak ok hodam, treći dan mi je. Samo neću prežalit mamine kremšnite na koje sam krenula pa završila u bolnici I tko zna kad ću ih opet jest..

  31. #31
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Super Apsu! Lakše je bez privjesaka. Bit će kremšnita, samo neka sve ide kako treba Hodaj gore dolje po hodniku, ako ne smiješ van, to je bitno. I drži se uspravno (ja sam se stalno pogrbljivala spontano).

  32. #32
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Apsu, kad je moj sin izvadio slijepo crijevo, i tamo u bolnici svaki dan dobivao lešo meso i pire, veli mi jedan dan "a kad će bit punjene paprike?"

    brzo je došlo vrijeme da ih je opet mogao jest, ali dok je došla sezona, tata napravio - on ih više nije volio

  33. #33
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu, kad je moj sin izvadio slijepo crijevo, i tamo u bolnici svaki dan dobivao lešo meso i pire, veli mi jedan dan "a kad će bit punjene paprike?"

    brzo je došlo vrijeme da ih je opet mogao jest, ali dok je došla sezona, tata napravio - on ih više nije volio
    Najbolje mi je bilo kad sam u bolnici gledala druge dok jedu, a ja na infuziji. Sve mi je izgledalo zamamno. Onda sam konačno i ja dobila nešto - grozota
    Žicala sam soli od med sestre. Malo je pomoglo, ali je svejedno grozno. Nije baš pristojno napisati dok neki judi nemaju što jesti, ali zaista kad nakon 10 dana nejedenja kreneš sretno jesti i ostaneš u šoku, nije nešto hrana.

    Al brzo to prođe.

  34. #34
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Al brzo to prođe.

    to sigurno, 30 dana oporavka je prošlo znatno brže nego 10 dana bolnice

  35. #35
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Super Apsu! Lakše je bez privjesaka. Bit će kremšnita, samo neka sve ide kako treba Hodaj gore dolje po hodniku, ako ne smiješ van, to je bitno. I drži se uspravno (ja sam se stalno pogrbljivala spontano).
    Kad ustanem nema šanse da budem uspravna, tek nakon par minuta se ispravim ali tada me brzo skljoka u krevet, nemam snage. Nadam se da ću brzo doma

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •