Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Prekomjerno povraćanje u trudnoći i akupunktura

  1. #1
    vlado_r

    Početno Prekomjerno povraćanje u trudnoći i akupunktura

    Moja je žena u 11. tjednu trudnoće i pati od prekomjernog povraćanja zadnjih 5 tjedana. Bila je već dva puta hospitalizirana zbog dehidracije.
    Koliko sam pročitao na forumu, vidim da nekima akupunktura pomaže, pa me zanima možete li preporučiti gdje otići u Zagrebu? Hvala na pomoći.

  2. #2

    Početno

    POLIKLINIKA PINTARIĆ. STENJEVEČKA 33, TEL.379-10-65. AKUPUNKTURU PROVODI DR. DINKO PINTARIĆ KOJEG TOPLO PREPORUČAM. OSOBNO NISAM BILA NA AKUPUNKTURI, JER SAM PREKASNO SAZNALA, A BILA SAM DVA PUTA HOSPITALIZIRANA ZBOG POVRAĆANJA. INAČE MI ON SADA VODI TRUDNOĆU.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    7

    Početno

    Ja sam u ponedjeljak krenula na akupunkturu zbog trudničke mučnine u Polikliniku Sinteza kod dr. Jeannette Gjuric. Nakog drugog tretmana, nešto intezivnijeg od prvog, osjećam poboljšanje. Poliklinika se nalazi u novoj zgradi Imex banke, na križanju Vukovarske i Heinzlove, na adresi Folnegovićeva 1c. Tel: 500-5970. Najbolje je parkirati se na parkiralištu Mercatora, pa samo prijeći cestu.

  4. #4
    vlado_r

    Početno

    sa malim kašnjenjem, ali nikad se ne zna, možda nekome pomogne.. kao što je ''ajmo opet'' rekla, i nama je ista doktorica pomogla, žena mi je bila kod nje na jedno 6-7 tretmana, s tim da je već nakon 3. bilo puno bolje. poslije toga, mučnina više nije bilo, tek na kraju trudnoće mirovanje..
    težak period, ali je vrijedilo, uživamo već 6 mjeseci u našoj preslatkoj bebi.. :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Podižem
    Kao friška trudnica, koja je već tri puta imala iskustvo prekomjernog povraćanja i hospitalizacije, razmišljala sam ako me ovaj put ponovo dohvati isto stanje, da bih probala sa akupunkturom.
    Ima li svježih iskustava?

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Imam iskustvo čitanja o akupunkturi i sva relevantna saznanja upućuju na to da je akupunktura samo placebo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Imam iskustvo čitanja o akupunkturi i sva relevantna saznanja upućuju na to da je akupunktura samo placebo.
    Akupunktura je dostupna preko HZZO (preko uputnice) već godinama u hrvatskim bolnicama. Tako da nije ipak samo placebo u pitanju

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Jel ima netko da je imao iskustvo u konkretnom problemu prekomjernog povraćanja? Ili netko njemu blizak?

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    baba čestitke
    ne znam kak djeluje akupunktura na povraćanja, ali moj jedan nećak ima tretmane akupunkture protiv migrene u Klaićevoj, njemu je stanje bolje nakon terapija, koje ima svako ljeto/zimu čini mi se u trajanju po desetak dana kad počne ciklus

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ni ja nemam saznanja o primjeni u trudnoci, ali imam za migrene i alergije, iskljucivo pozitivno.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    čestitke
    ne znam kak djeluje akupunktura na povraćanja, ali moj jedan nećak ima tretmane akupunkture protiv migrene u Klaićevoj, njemu je stanje bolje nakon terapija, koje ima svako ljeto/zimu čini mi se u trajanju po desetak dana kad počne ciklus
    ošlo mi krivo ili nakrivo buba čestitke

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Hvala

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Akupunktura je dostupna preko HZZO (preko uputnice) već godinama u hrvatskim bolnicama. Tako da nije ipak samo placebo u pitanju
    To ne znači ništa.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Eto pričala s sestrom valjda moraš pitat ginekologa da ti napiše preporuku,to se nalazi u ambulanti za bol,na svetom duhu je to na kirurgiji,treba vidjeti kak se naručuje.ima tretmane po deset u seansi,malom je bolje,mada je imao i par napadaja ali puno manja nego prije nek je počeo koristiti,ide dva puta godišnje na to u zimu i ljeto,sad već godinu i pol. Pokušaj možda će biti bolje

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ide na to kada ne ide u školu/faks, tijekom ferja, zar ne?

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Tak najbolje kombiniraju napose od kad je u srednjoj jel ima stalno ujutro školu,pa da ne izostaje puno,a i da spriječi ako ima napadaje da lakše i s manje stresa prebrodi

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ima li nastavu uz projektore?

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    To je njemu bilo već u osnovnoj i nisu imali projektore,sad čisto sumnjam nisu baš nešto opremljena škola

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kak god. Nešto je kod tih škola što je meni izazivalo migrene. Da sam koristila akupunkturu u vrijeme kada nisam išla na predavanja mislila bih da djeluje. Otkad ne putujem nemam migrene.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    jel netko zna ime konkretnog doktora koji radi akupunkturu u trudnoći?

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Kaj znači putovanje do osnovne je imao manje od deset minuta,sad do srednje ima Max pol sata s busom
    Buba probaj nazvati sveti duh i pitaj
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.06.2018. at 21:09

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mislim da ti nitko neće riskirati jer si trudnica, zbog moguće infekcije. Ali ako nađeš javi kako je prošlo.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Na koju infekciju misliš? On kolko sam skužila ne bode se

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Kakve infekcije?

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kaj je to akupunktura ako se ne bode?

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Majko mila komentara..infekcije...:rolleyes:

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ajde sutra sobom informacije,neću krivo pričat ali mislim da se ne bode,nego stimulira određene točke

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Majko mila komentara..infekcije...:rolleyes:
    Da, zakaj ne? Pika te iglom u tijelo.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.06.2018. at 22:52

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ja sam išla davno na akupunkturu i nije bilo nikakvih infekcija ni boli,samo osjećaj da imaš to nešto strano u određenom dijelu tijela

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Našli su ti či.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ?

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Akupunktura je bazirana na protoku energije, tzv. či.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    eto dobila info, ipak kod njega je akupunktpresa, dodir određenih točaka s nekim instrumentom, jer su išli na malko poštednu metoda baš radi boli


    tu su ti info za sveti duh http://www.kbsd.hr/Anesteziologija-radno-vrijeme pa pitaj
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.06.2018. at 07:02

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Jelena, hvala, probat cu...

    Vidim na netu da imaju i neke privatne poliklinike, samo sam htjela cuti konkretna iskustva, da li uopce djeluje...

    Sto se infekcija tice - da mi je mozak postavljen na taj mode, ne bih se ni odlucila na 4. dijete u 42. godini

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Povraćanje obično prestane u drugom tromjesečju pa se požuri sa akupunkturom da ne bi krivo pripisali zasluge pikanju iglama umjesto vlastitom organizmu.

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Povraćanje obično prestane u drugom tromjesečju pa se požuri sa akupunkturom da ne bi krivo pripisali zasluge pikanju iglama umjesto vlastitom organizmu.
    žuta, fakat nije u redu da ovako pišeš.

    Ako netko traži pomoć u smislu informiranja, onda ili daš informacije u svezi upita ili ne pišeš bilo šta.

    buba klara, sretno s trudnoćom i da se mučnine smanje koju god metodu izabrala!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    zutaminuta, si čitala ovaj članak o placebo efektu: https://curiosity.com/topics/your-dn...bos-curiosity/

    Ukratko, najnovija istraživanja su ustanovila da postoje ljudi kod kojih je zaista i placebo za bol delotvoran ako veruju u njega, jer ubeđenost u delotvornost placeba kod njih aktivira lučenje endorfina i ublažavanje bola, postoji ceo sklop gena koji učestvuje u toj psihofizičkoj reakciji, i dokazali su to eksperimentalno. A opet, postoje i ljudi koji nemaju takav genetski sklop...

    Ne znam kako stoji stvar sa povraćanjem, ali, eto, naučno je dokazan mehanizam placeba za bol -za neke srećnike...

  38. #38
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    žuta, fakat nije u redu da ovako pišeš.
    Kako tako? Misliš da sam zajedljiva? Ne, samo želim istaknuti par stvari da ne bi bilo poslije opet "spasila me alternativna medicina", a samo se potrefilo da je tijelo sve sredilo, kao mnogo puta prije. Mučnine i povraćanja obično prestaju u drugom tromjesečju. Činjenica. Ako će isprobati alternativnu medicinu bolje je da odmah krene.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 06.06.2018. at 11:08

  39. #39
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    pulinka, pa da, placebo je priznat kao fenomen, i zato rade studije u kojima ispituju je li lijek / tretman placebo ili ipak nešto više, jer nije za sve tegobe dovoljno pozitivno razmišljati.

    Doista me zanima u kakvoj su vezi tehnike ublažavanja boli i povraćanje.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Zuta, to znači da ju je priznala i zapadna medicina i da ima određenog učinka.

  41. #41
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Kako god, trudnice su i jače prokrvljene. Treba biti hrabar pa ići pikati trudnicu iglama. Meni je bilo dovoljno baciti pogled na zubno meso pa da krv krene svuda, kao i iz nosa.

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Osobno nisam probala, al znam mnoge ljude s različitim tegobama kojima je akupunktura pomogla.

    A nije mi ok ako je neki topik u smislu traženja informacija (jer netko očito želi potražit neku pomoć te vrste) dođe netko tko mu stalno piše da to vjerojatno nije učinkovito, da ne vjeruje u takve metode i sl.

    To mi je kao da na ateističkom topiku netko uvjereva ateiste da Bog postoji ili na vjerničkom da vjernike uvjerava da Bog ne postoji. ili na topiku necjepljenja drobit o cjepljenju ili obratno. ili na temi adaptacije u jaslice, pisati o jaslicama kao nužnom zlu majci, koja upravo daje dijete u jaslice i sl. Totalno promašeno i bezveze.

    Ako me ta tema ne zanima u smislu na koji je topic otvoren, onda ni ne pišem na toj temi, al neću bit "ometalo" drugima koje ta tema zanima.

    Žuta nemoj se ljutit, to općenito pišem o forumu i forumašima, ne o tebi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.06.2018. at 11:30

  43. #43
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Zapravo, u pravu si Lili. Povlačim se s teme.
    Sretno buba klara.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    hvala

  45. #45
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo ovako
    ja sam nevjerni toma i obicno ne vjerujem u bilo sto, sto nije znanstveno dokazano
    ali, u cetvrtoj trudnoci su me mucnine srusile u krevet, a to bas nije pozeljno kad vec imas troje ne bas velike djece
    uglavnom, odlucila sam probati
    osoba kod koje sam isla je meni vjerodostojna, da se tako izrazim
    kostalo me nije nista, jer mi nije naplacivano, tako da to nije bio motiv, ako se netko pita
    i na moje cudo, djelovalo je
    krenula sam u 8.tt i isla do kojeg 16.-18., kad su mucnine prestajale
    bilo mi je bolje vec nakon prvog tretmana, ono, taj dan sam isla u setnju, sto do tada nisam mogla
    ispocetka sam isla 3x tjedno, pa 2, pa 1
    ovisno o tome kak su se mucnine vracale, jer treba terapijama i neko vrijeme da prodjeluju
    uglavnom, je li bio placebo ili ne, ne znam i ne zanima me, jer je funkcioniralo
    i da mi je palo na pamet u prethodnim trudnocama, isla bih
    ove godine cu ici i za smanjivanje simptoma alergije na ambroziju, pa cu vidjeti kak ce to proci
    dakle, buba, ja bih na tvom mjestu probala
    meni je pomoglo
    straha od infekcije nema, iglice su sterilne, a sterilizira se i mjesto uboda
    i ne, ne boli
    eto, toliko od nevjernog tome

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    hvala puno!!!
    i ja sam, da se razumijemo, uvijek spadala u skupinu "nealternativnih" ali nakon pakla u protekle tri trudnoce, probala bih bilo sto sto ne moze nastetit bebi i da barem malo djeluje

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    hajde javi dojmove

    ginger to si išla u vž ili ipak u zg?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.06.2018. at 12:31

  48. #48
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko zna ime konkretnog doktora koji radi akupunkturu u trudnoći?
    Moja kćer ide na Rebro u ambulantu za bol zbog glavobolja. Klasična akupunktura joj nije odgovarala pa sada ide na elektrostimulaciju, možda da kod njih pitaš. Doktor je super a i bliže ti je. imaju i sa iglicama.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    pulinka, pa da, placebo je priznat kao fenomen, i zato rade studije u kojima ispituju je li lijek / tretman placebo ili ipak nešto više, jer nije za sve tegobe dovoljno pozitivno razmišljati.

    Doista me zanima u kakvoj su vezi tehnike ublažavanja boli i povraćanje.
    Da, naravno, ali sada su otkrili opipljivu i merljivu fizičku "moć" placeba, znači nije to varijanta "ja sebe samo zavaravam da me niš ne boli zbog placeba" nego "mene istinski niš ne boli jer kad verujem u placebo moje telo samo sebe nakljuka sopstvenim endorfinima".

    Ako razmisliš malo, telo koje je pod sopstvenim endorfinima se oseća dobro, i nije pod stresom, a ne biti stresiran je glavni preduslov za ukupno blagostanje i ozdravljenje. Tako da je moguće da placebo efekat utiče i na povraćanje.
    (juče sam pročitala taj članak, a da nisam, mislila bih isto što i ti. Ali činjenica da "pozitivisti" istinski sebi pomažu na medicinski opipljivom i genetski prenosivom nivou mi je baš impresivna.)

    (Osim toga, obrati pažnju da su naučnici verovatno sada u stanju da genetskim skriningom izdvoje one nesrećnike kod kojih placebo nikad nema efekat, i da samo na njima ispituju dejstvo lekova ubuduće.)
    Neću ni ja upadati dalje u temu. Buba klari želim da uspe da se reši mučnina, sećam se da bih ja probala bilo šta u tih prvih par meseci trudnoća, samo da mi ne bude konstantno muka.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Patila od migrena godinama. U trudnoći u prvim tjednima radi njih i povraćanja završila u bolnici par puta. Treći put na sv. Duhu nakon četri dana dr. Habek došao i napravio akupunkturu samo jednom, prestale mučnina i glavobolja. Od tad više glava ne boli to bilo prije god.dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •