Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 160

Tema: Soda bikarbona

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj vjestica prvotno napisa
    Citiraj Tratinčice prvotno napisa
    Na koji način koristite sodu za uklanjanje neugodnih mirisa cipela?
    Hvala!
    staviš sodu na krpicu, malo pokvasiš i onda tim istrljaš unutrašnjost cipela
    Hvala!

  2. #52
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Dali bi se s.b trebala pjeniti kad ju stavim u vodu :?
    Nekako mi je u sjećanju da se pjenila, a danas sam išla staviti na zelenu salatu, stavim žličicu u vodu i ništa. :/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Dali bi se s.b trebala pjeniti kad ju stavim u vodu :?
    Nekako mi je u sjećanju da se pjenila, a danas sam išla staviti na zelenu salatu, stavim žličicu u vodu i ništa. :/
    ne, ne pjeni s vodom. pjeni kad reagira s nekom kiselinom, npr. octom ili limunskom.

  4. #54
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj janjica prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Dali bi se s.b trebala pjeniti kad ju stavim u vodu :?
    Nekako mi je u sjećanju da se pjenila, a danas sam išla staviti na zelenu salatu, stavim žličicu u vodu i ništa. :/
    ne, ne pjeni s vodom. pjeni kad reagira s nekom kiselinom, npr. octom ili limunskom.
    Hvala.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Ja sam s njom i limunskom kiselinom i vodom radila s Filipom vulkane, a i dobra mi je bila kada mi se povraćalo, a nisam mogla povratiti. Malo bih je popila razmućenu u toplu vodu.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    17

    Početno

    čistim sudoper, tuš kabinu, kadu, školjku, odvode

    u kombinaciji sa alkoholnim octom

    presretna sam kada čistim sifon i konačno ne smrdi iz njega

    za veš sam čula ali nisam isprobavala

    inače prašak za pecivo i soda bikarbona je skoro pa ista stvar (u pp ima još nekih dodataka)

    e, da, stavljam ju i u mafine

  7. #57
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    Super u savjeti,i ja sam si danas kupila vrećcu sode i u boj!

  8. #58
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    i ja idem po sodu...

    negdje sam pročitala da se koristi za osvejžavanje tepiha...pomješa se sa nečim pospe po tepihu i usisa ujutro..al ne mogu to više naći i neznam sa čime se mješa...

    jel se itko sjeća?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Podižem malo da dodam još jedan kulinarski savet:
    Kada se kuva grašak (naročito onaj smrznuti) ili onaj koji nije jako mlad, zatim pasulj, i ostale mahunarke, doda se malo (na vrh noža do pola kašičice sode). Pasulj se brže skuva i smekša, grašak bude mekši i zeleniji...
    Inače, sastav je skoro isti kao i praška za pecivo, tako da se u kolače i druga testa stavlja soda umesto praška za pecivo, samo u manjoj količini, da jelo ne bi dobilo taj lužnati ukus!

  10. #60
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    [quote="vanesax"]Podižem malo da dodam još jedan kulinarski savet:
    Kada se kuva grašak (naročito onaj smrznuti) ili onaj koji nije jako mlad, zatim pasulj, i ostale mahunarke, doda se malo (na vrh noža do pola kašičice sode). Pasulj se brže skuva i smekša, grašak bude mekši i zeleniji...

    .....aaaa, oni....nusproizvodi.....su blaži ili ih nema??

  11. #61
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Stavljala sam jednom u govedinu i skroz mi je promjenila okus jelu :/
    Valjda sam pretjerala ili je tak normalno?


    Bilbo7 -- U gornjem desnom uglu svakog posta imaš "citiraj" klikneš i to je to.

  12. #62
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    -stavlja ju moja mama u prvu vodu kad kuha grah (da omekša kožica) i onda tu vodu baci
    -stavlja se u kolače umjesto (ako nemate) praška za pecivo
    -ja čistim mikrovalnu s njom u malu zdjelicu stavim vode i sode dvije žličice otprilike i pustim da voda unutra prokuha da se stjenke zapare i onda samo sa spužvicom obrišem. ako radite redovito, neće vam trebati niti spužvica, samo perilek
    -ako imate prljave ruke od grožđa ili sl. stavite praška za pecivo (pretpostavljam i sode, iako nisam probala) i protrljajte sa par kapi vode, biti će lijepe i bijele
    -žgaravica-pomaže kod kiseline u želucu jel je soda lužina i neutralizira kiselinu

  13. #63
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Hrvachica prvotno napisa
    presretna sam kada čistim sifon i konačno ne smrdi iz njega
    Na koji način čistiš sifon sa sodom a da ne smrdi?

  14. #64
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Hrvachica prvotno napisa
    presretna sam kada čistim sifon i konačno ne smrdi iz njega
    Na koji način čistiš sifon sa sodom a da ne smrdi?

  15. #65
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ja stavim neku veću količinu sode u sifon i onda stavim manju količinu octa i brzo zatvorim sa čepom (sifon) i pustim tako nekih pola sata. niš ne smrdi više nakon toga.

    a sodu koristim i za pranje platnenih pelena. skužila sam da mi bolje pašu za neutraliziranje 'sastojaka' prljavih MotherEase pelene (koje imaju mali postotak poliestera u sebi) nego deterdžent, kojeg već godinu dana rijetko koristim za pranje pelena.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Kako i koliko koristite za npr. dinstanje junetine? Meni uglavnom ispadne čunga-lunga pa da je malo omekšam ako može.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Prijatelji! Rimljani! Zemljaci!
    Nitko ništa?
    Otkrijte mi tajnu mekane junetine! Moja vam obitelj zahvaljuje, ni ne pojmite koliko !

  18. #68
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    čula sam za to nekad davno i čini se da je mjera jedna čajna žličica dok se dinsta... čula sam od neke starije tete da se na taj način brže skuha (ili omekša? nemam pojma). probaj pa ćeš vidjeti.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Probat cu. Hvala!

  20. #70
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mislim da ipak treba manje od žličice :/
    Ja sam stavila toliko i baš mi je promjenila okus jelu.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ja stavljam na vrh noža ili drške od žlice - definitivno manje od 1 žličice
    i to samo ako kuham malo žilavije mahune

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Ovako.....

    -kod pranja zubi, ne prečesto, kad se sjetim
    -kod pranja bijelog veša
    -u jelima s junetinom i nekad kad mi se žuri s ručkom da se luk brže zdinsta
    -kod žgaravice-u čašu vode stavim jušnu žlicu octa i malo sode, trba brzo miješati, to se zapjeni i dok pjeni popijem na ex,
    malo je ružno prvi put, al problem riješen u sekundi

    inače za pranje zubi, u jela i pranje bijelog veša možete koristiti i prašak za pecivo

  23. #73
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Kad zagori rucak , da ne bi prala serpu pola sata stavim kasiku sode nesto vode i nazad na kuvanje dok ne provri. Uglavnom mi skine sve.... a umem da bas zagorim rucak da mislis da je serpa samo za smece.

  24. #74
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kole prvotno napisa
    a umem da bas zagorim rucak da mislis da je serpa samo za smece.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj kole prvotno napisa
    Kad zagori rucak , da ne bi prala serpu pola sata stavim kasiku sode nesto vode i nazad na kuvanje dok ne provri. Uglavnom mi skine sve.... a umem da bas zagorim rucak da mislis da je serpa samo za smece.
    Baš sam se pitala koliko zagori, ako ju ribaš pola sata.
    Ja da mi ne zagori šerpa, kad kuham, manem se interneta i kompa općenito.....
    ....opekla sam se, ne da mi je zagorila šerpa.....
    kuhala sam čaj, je zaboravila.....isparila voda i "izgorila džezva" 8)

  26. #76
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Nenka prvotno napisa
    Citiraj kole prvotno napisa
    Kad zagori rucak , da ne bi prala serpu pola sata stavim kasiku sode nesto vode i nazad na kuvanje dok ne provri. Uglavnom mi skine sve.... a umem da bas zagorim rucak da mislis da je serpa samo za smece.
    Baš sam se pitala koliko zagori, ako ju ribaš pola sata.
    Ja da mi ne zagori šerpa, kad kuham, manem se interneta i kompa općenito.....
    ....opekla sam se, ne da mi je zagorila šerpa.....
    kuhala sam čaj, je zaboravila.....isparila voda i "izgorila džezva" 8)
    Nadam se da je soda pomogla .
    Inace se trudim da se manem interneta dok kuvam no moj sisar me ponekad zadrzi kad se probudi od popodnevnog spavanja(kad obicno kuvam) tako da cesto stadaju serpe.
    A inace sodu koristim i u svakodnevnom ciscenju pa skoro svega a cesto je stavim i u masinu za ves.... a prestala mi je i alergija koju sam imala na razna srtedsta za ciscenje istog momenta kad sam pocela da ju koristim.

  27. #77
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja je koristim kao deodorans. Nekad davno sam je koristila u iste svrhe, onda pocela koristiti kupovni, pa mi prisjeo antiperspirant pa sam neko vrijeme uspjevala naci neke koji nisu antiperspiranti, pa je i tih nestalo, pa sam opet otisla na antiperspirant al sad mi je fakat dosta. Plus cijela spika o aluminijskoj soli u antiperspirantima... Soda bikarbona najbolja za pod pazuh. Koza mi dise al ne smrdi. I traje mi cijeli dan.

  28. #78
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ancica daj malo pojasni kako je stavljas?
    Zvuci super :D

  29. #79
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    jel vrijedi sb kojoj je istekao rok trajanja prije 2 god?

  30. #80
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nemam pojma za rok trajanja, nisam znala niti da ga ima

    Ja trenutno koristim neku iz vrecice koju sam kupila prije barem dvije godine.

    kole, imam je u maloj zdjelici, namocim si prste, prste u sodu pa nanesem ispod pazuha.

    Ima recepata na netu ako hoces nesto sofisticiranije, samo uguglaj baking soda deodorant.

  31. #81
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ancica hvala

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    130

    Početno

    uz sve vec napomnjeno o ciscenju,sodu bikarbonu koristim i kad zelim da si priustim opustajucu kupku,vodu bude fina i mekana i daje mi potpuno drugi osjecaj od obicne kupke.
    Svakako probajte

  33. #83
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj fiorelo prvotno napisa
    uz sve vec napomnjeno o ciscenju,sodu bikarbonu koristim i kad zelim da si priustim opustajucu kupku,vodu bude fina i mekana i daje mi potpuno drugi osjecaj od obicne kupke.
    Svakako probajte
    koliko toga staviš u kadu?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    130

    Početno

    stavim otprilike jednu veliku zlicu!
    bas sad citam na kutiji otklanjanju losih mirisa tako sto se stavlja u vrecicu od usisivaca malo sode bikarbone
    isto kao i u ormaric sa cipelama,u posudu staviti malo sode bikarbone i ostaviti u ormaric

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    130

    Početno

    zaboravih napisati pise isto i da se nesmije koristiti kod pranja vune i svile

  36. #86
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Ancice, tvoj savjet o sodi ispod pazuha procitala sam prije sigurno 2 god (mozda i vise?) na ovom forumu i otad je koristim, stvarno je super

    fiorelo, nije mi palo na pamet to za ormaric sa cipelama, hvala na savjetu

    netko je jednom napisao soda+limunska u WC skoljku i ostaviti par sati - hvala do neba!

    trosim je sigurno 1 kg mjesecno za ciscenje i pranje

  37. #87
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    dovraga i bestraga!
    nagovorih MD da odemo u shopping u kaufland u nadi da ću tamo nać veće pakiranje SB. i naravno da nije bilo. inače me putevi ne vode u te velike shopping centre pa sam malo pop... jerbo kako ću ja prakticirat ekološke metode ako ne mogu sodu nabavit? a bome ne da mi se samo zbog sode izgubit pola dana da bi ju našla...

  38. #88
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja je nađem u Mercatoru, ali u Puli. Ali cure su nabrajale još neke shoping-centre.

  39. #89
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    u intersparu imate pakiranje od kilograma, kosta oko 11 kuna, hrvacki proizvod

  40. #90
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    u mercatoru sam trazila i nisam nasla. valjda je bio premal mercator. naprosto nismo ljudi koji svraćaju često u velike shopping centre (sad sam u kauflandu bila prvi put i prevelik mi je, osjećala sam se ko u labirintu), moramo imat debel razlog.
    i gdje ju nađete? kod brašna i ostalih pekarskih sastojaka? ili u nekom čudesnom kutku gdje mi ne bi palo na pamet tražit?

  41. #91
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    tamo gdje su mak, kokos, prasak za pecivo i kvasac

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    Meni je soda super - osobito u kombinaciji s limunskom kiselinom. Efikasno i mirisljavo!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    130

    Početno

    korynashea ja ganjam prodavacice jer sam skuzila da nedrze ih svi supermarketi na istom mjesu

  44. #94
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Naletila na ovaj link, fakat se za svasta moze koristiti

    Sixty-One Uses For Baking Soda


    Bicarbonate of soda or baking soda has many different uses in the household!

    1. To make your own baking powder, stir and sift together 2 parts of Cream of Tartar to 1 part baking soda and 1 part cornstarch.

    2. Be sure to keep an extra box of baking soda by your stove in case of grease or electrical fire. Scatter the powder by the handful to safely put it out.

    3. Keep a container of baking soda in your garage as well as in your car to put out a fire. It won't damage anything it touches.


    4. Baking soda will also put out fires in clothing, fuel, wood, upholstery and rugs.

    5. Clean vegetables and fruit with baking soda. Sprinkle in water, soak and rise the produce.

    6. Wash garbage cans with baking soda.

    7. Soak and wash diapers with baking soda.

    8. Oil and grease -- stained clothing washes out better with baking soda added to the washing water.

    9. Clean your fridge and freezer with dry baking soda sprinkled on a damp cloth. rinse with clear water.

    10. Deodorize your fridge and freezer by putting in an open container of baking soda to absorb odors. Stir and turn over the baking soda from time to time. Replace every 2 months.

    11. Soda absorbs kitty litter odors. Cover the bottom of the kitty box with 1 part baking soda; then add a layer of three parts kitty litter on top.

    12. Always add 1/2-cup baking soda to your washing machine load.

    13. Clean combs and brushes in a baking soda solution.

    14. Wash food and drink containers with baking soda and water.

    15. Wash marble-topped furniture with a solution of 3-tablespoons of baking soda in 1 quart of warm water. Let stand awhile, then rinse.

    16. Clean formica counter tops with baking soda on a damp sponge.

    17. Wash out thermos bottles and cooling containers with baking soda and water to get rid of stale smells.

    18. To remove stubborn stains from marble, formica or plastic surfaces, scour with a paste of baking soda and water.

    19. Wash glass or stainless steel coffee pots (but not aluminum) in a baking soda solution ( 3-tablespoons soda to 1 quart water).

    20. Run your coffee maker through its cycle with a baking soda solution. Rinse.

    21. Give baby bottles a good cleaning with baking soda and hot water.

    22. Sprinkle baking soda on barbecue grills, let soak, then rinse off.

    23. Sprinkle baking soda on greasy garage floor. Let stand, scrub and rinse.

    24. Polish silverware with dry baking soda on a damp cloth. Rub, rinse and dry.

    25. For silver pieces without raised patterns or cemented-on handles: place the silver on aluminum foil in an enamel pot. Add boiling water and 4 tablespoons baking soda. Let stand, rinse and dry.

    26. Reduce odor build-up in your dishwasher by sprinkling some baking soda on the bottom.

    27. Run your dishwasher through its cycle with baking soda in it instead of soap to give it a good cleaning.

    28. To remove burned-on food from a pan: let the pan soak in baking soda and water for 10 minutes before washing. Or scrub the pot with dry soda and a moist scouring pad.

    29. For a badly-burned pan with a thick layer of burned-on food: pour a thick layer of baking soda directly onto the bottom of the pan, then sprinkle on just enough water so as to moisten the baking soda. Leave the pot overnight, then scrub it clean next day.

    30. Rub stainless steel and chrome with a moist cloth and dry baking soda to shine it up. Rinse and dry. On stainless steel, scrub in the direction of the grain.

    31. Clean plastic, porcelain and glass with dry soda on a damp cloth. Rinse and dry.

    32. Remove that bad smell from ashtrays with baking soda and water.

    33. Sprinkle a bit of dry baking soda in your ashtrays to prevent smoldering and reduce odor.

    34. Clean your bathroom with dry baking soda on a moist sponge -- sink, tub, tiles, shower stall, etc.

    35. Keep your drains clean and free-flowing by putting 4 tablespoons of soda in them each week. Flush the soda down with hot water.

    36. Soak your shower curtains in water and baking soda to clean them.

    37. To remove strong odors from your hands, wet your hands and rub them hard with baking soda, then rinse.

    38. Sprinkle baking soda on your wet toothbrush and brush your teeth and dentures with it.

    39. Sprinkle baking soda in tennis shoes, socks, boots and slippers to eliminate odor.

    40. Add 1/2-cup or more of baking soda to your bath water to soften your skin.

    41. Putting 2-tablespoons of baking soda in your baby's bath water will help relieve diaper rash irritations.

    42. Apply baking soda directly to insect bites, rashes and poison ivy to relieve discomfort. Make a paste with water.

    43. Take a baking soda bath to relieve general skin irritations such as measles and chicken pox.

    44. Take 1/2-teaspoon of baking soda in one-half glass of water to relieve acid indigestion or heartburn.

    45. Gargle with 1/2-teaspoon baking soda in one-half glass of water. Freshens and cleans your mouth.

    46. Used as a mouthwash, baking soda will also relieve canker sore pain.

    47. To relieve sunburn: use a paste of baking soda and water.

    48. Bug bites: use a poultice of baking soda and vinegar.

    49. Bee sting: use a poultice of baking soda and water.

    50. Windburns: moisten some baking soda and apply directly.

    51. Making Play Clay with baking soda: combine 1 1/4 cups water, 2 cups soda, 1 cup cornstarch.

    52. Use baking soda as an underarm deodorant.

    53. If your baby spits up on his shirt after feeding, moisten a cloth, dip it in baking soda and dab at the dribbled shirt. The odor will go away.

    54. When scalding a chicken, add 1-teaspoon of baking soda to the boiling water. The feathers will come off easier and flesh will be clean and white.

    55. Repel rain from windshield. Put gobs of baking soda on a dampened cloth and wipe windows inside and out.

    56. Add baking soda to water to soak dried beans to make them more digestible.

    57. Add baking soda to water to remove the "gamey" taste from wild game.

    58. Use baking soda to sweeten sour dishcloths.

    59. Use baking soda dry with a small brush to rub canvas handbags clean.

    60. Use to remove melted plastic bread wrapper from toaster. Dampen cloth and make a mild abrasive with baking soda.

    61. To eliminate dog odors or just freshen up the air, sprinkle baking soda on your carpet where your dog lies and vaccuum up. Leave the soda on the carpet for half an hour. It also eliminates odor in your vaccuum after it has been vaccuumed up. A great way to freshen up your home air during the winter when everything is closed up.

  45. #95
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    62. stavite je u vodu dok obarujete rastiku. bit ce mekana koooooooo mozak. ko sto bi stari rekli....

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    i ja idem po sodu...

    negdje sam pročitala da se koristi za osvejžavanje tepiha...pomješa se sa nečim pospe po tepihu i usisa ujutro..al ne mogu to više naći i neznam sa čime se mješa...

    jel se itko sjeća?
    S eteričnim uljima.

    Odlična je kod opekotina od kopriva. Koža se namoči i posipa sodom bikarbonom i tako se ostavi. Jako ublažava pečenje.

  47. #97
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Kak se radi pasta od sode za npr. čišćenje kade? I jel ima više tih pasta ili samo jedna ?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj (maša) prvotno napisa
    i ja idem po sodu...

    negdje sam pročitala da se koristi za osvejžavanje tepiha...pomješa se sa nečim pospe po tepihu i usisa ujutro..al ne mogu to više naći i neznam sa čime se mješa...

    jel se itko sjeća?
    S eteričnim uljima.

    Odlična je kod opekotina od kopriva. Koža se namoči i posipa sodom bikarbonom i tako se ostavi. Jako ublažava pečenje.
    zar to onda ne bude pasta?

  49. #99
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj (maša) prvotno napisa
    negdje sam pročitala da se koristi za osvejžavanje tepiha...pomješa se sa nečim pospe po tepihu i usisa ujutro..al ne mogu to više naći i neznam sa čime se mješa...
    S eteričnim uljima.

    .
    zar to onda ne bude pasta?
    valjda se stavi samo malo.

    ja sam napravila dezić za cipele u prahu:

    et. ulje čajevca i lavande, samo par kapi kapnuti u praznu bočicu (po mogućnosti da ima rupice kao bočica za puder ili cimet), i malo okretati da se razlije po stijenkama.

    Zatim usipati sodu i dječji puder, već promješane, u omjeru 50:50, i ostaviti da odstoji jedan dan dok se ulja upiju. Dobro protiv znojenja, neugodnih mirisa, a pretpostavljam i gljivica. Može u cipele ili u čarape.

  50. #100
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Superiška, idem probati!
    Imam jedan problem: u 11. mjesecu mi je riknuo grijač na veš mašini. Serviser je to zamijenio (garancija) i rekao da obavezno u svako pranje moram staviti Calgon. Kak sam pročitala da i soda pomaže, dvaput sam (zaredom) stavila po veliku žlice sode, ali mi je senzor na kraju 2. pranja opet javio da nešto sa grijačem nije ok. U pranje iza toga sam stavila Calgon i sve je bilo ok. Da li je 1 žlica sode ok ili je premalo?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •