Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 160

Tema: Soda bikarbona

  1. #101
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    Kako oprati novu tus kabinu od prozirnog kaljenog stakla uz pomoc sode i oceta? Mislim, sto staviti prvo, treba li biti ocat razrijeden sa vodom i koliko?

  2. #102
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    ja sam vidila da je teta u odredu za cistocu to cistila limunovim sokom, bez sode

    kad koristim sodu i ocat, prvo naspricam s octom, pa pospem sa sodom i onda oribam spuzvicom

  3. #103
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    samo octom (razrijeđenim s vodom, od oka)

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    Citiraj **mial** prvotno napisa
    junetina kad se kuha isto se malo doda da se brže skuha i da ne bude žilava
    tajna mnogih restorana s prefini mekanim gulašima i dinstanom kravom 8)
    a koliko se stavlja za umak (za četvero)

  5. #105
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    još o sodi b. iz VL, 4.02.2009. (LIFESTYLE, ČETIRI ZIDA)


    Većina domaćinstava ima sodu bikarbonu u kuhinjskom ormariću, no mnogi ne znaju koliko korisnih funkcija ima naizgled običan bijeli prah. Ekološki prihvatljiva i cijenom vrlo povoljna, soda bikarbona olakšat će svakodnevne i dosadne kućanske poslove, ali i poslužiti kao medicinska pomoć.

    1. Stavite li posudicu sa sodom bikarbonom u hladnjak, upit će sve neugodne mirise hrane. To je ujedno i jedna od njezinih nalpopularnijih uloga jer, navodno, više hladnjaka ima ovakvu posudicu nego ispravnu žaruljicu.

    2. Želite li pojačati učinak tekućeg deterdženta ili izbjeljivača, preporučenoj količini dodajte pola šalice sode bikarbone.

    3. Ako kanta za smeće smrdi, čak i kad u njoj nema tragova smeća, na dno posude pospite malu količinu sode bikarbone. Postupak ponovite svaki put kada uklanjate smeće.

    4. Kako biste uklonili smeđe mrlje na šalici za kavu ili čajniku, plastičnom četkom istrljate mrlje sodom bikarbonom pomiješanom s vodom.

    5. Ovaj čarobni prašak uklonit će miris luka ili češnjaka s vaših prstiju. Dovoljno je istrljati ih smjesom spravljenom od sode bikarbone i vode.

    6. Kad perete posuđe dodajte tri žličice sode bikarbone u vodu u kojoj perete suđe kako biste omekšali i hidratizirali ruke.

    7. Kako biste temeljito očistili perilicu za pranje posuđa, stavite pola šalice sode bikarbone u perlicu. Uključite je samo na program ispiranja.

    8. Četke i češljeve perite u otpini vruće vode i sode bikarbone.

    9. Krevetiću vašeg ljubimca neutralizirat ćete miris ako ga blago pospete bikarbonom te nakon 15 minuta usisate.

    10. Ublažava bol od uboda insekata ili opeklina. Napravite gustu smjesu od bikarbone i vode i obilato prekrijte bolno mjesto. Nakon što se osuši, isperite mlakom vodom.

    11. Zagorene naslage u tavi ili na roštilju namažite mješavinom sode bikarbone i vode, ostavite da stoji 10-ak minuta ili preko noći te uklonite omekšanu prljavštinu.

  6. #106
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    ovo je super tema pa da se neizgubi pišite i dalej ideje za čišćenje,kuhanje mi smo isprpbali čišćenje

  7. #107
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Zaista puno dobrih i korisnih savjeta.
    Dosada sam sodu koristila kao zamjena za prašak pecivo i kod pranja bijelog veša. E a sada ćemo isprobati i ostale čarolije

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    130

    Početno

    Mene je odusevilo ciscenje vunenog tepiha sodom bikarbonom.
    Mislila sam da je nemoguce ali je uspjelo!!! Skroz jednostavno,pospite tepih sodom bikarbonon i istrljate suhom krpom,sutradan je dovoljno da usisate(nemojte stediti na s.b.)
    Ustedila sam 50 eura!!!

  9. #109
    korisnik2

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me kako i za šta koristite sodu bikarbonu...
    Moja ju je baka koristila za pranje i kuhanje, ta mi dva pojma nikako ne idu skupa.
    za izbjeljivanje zubi

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovo sam dobila e-mailom, pa ću utrpati ovdje. Mislim da je dobar dio tih podataka iz knjige "1000 savjeta za domaćinstvo" (Mozaik knjiga, možda još od bivše države). Ima tamo podataka i o drugim sredstvima (ocat, limun, sol, boraks, amonijak) ali treba znati s tim, jer sve što je ekološki prihvatljivo nije uvijek i bezazleno. Možda ima i drugih topica, ne da mi se sad tražiti. Za sada samo o sodi:

    SODA BIKARBONA

    Soda bikarbona je blago, ali učinkovito abrazivno sredstvo. Koristi se za poliranje i izbjeljivanje. Odlična je za uklanjanje neugodnih mirisa. Jeftina je, lako dostupna i zaista svestrana.


    Primjene:
    Uklanjanje mirisa:
    · Uklonite neugodan miris iz cipela i tenisica – nasipajte, pričekajte, otresite.
    · Stavite zdjelicu sode bikarbone na dno hladnjaka ili mačjeg zahoda.
    · Osvježite tepihe i tapecirani namještaj – pospite sodu bikarbonu po tepihu ili kauču, tapeciranom namještaju i ostavite da odstoji pola sata, pa usišite.
    · Sodom možete ukloniti većinu pljesnivih mirisa nastalih iz vlažnih prostora
    Čišćenje i poliranje:
    · Nanesite sodu bikarbonu na vlažnu krpu i koristite je za čišćenje i poliranje: mramora, plastike, kupaoničkih elemenata, srebra, bakra, čelika, stakla i porculana. Ne čistite time aluminijske posude!
    · Otopinom očistite mrlje od kave.
    · Otopinom sode bikarbone isperite i očistite: kantu za smeće, dječje bočice i termos-boce, plastične posude, češljeve i četke, zastor za tuš-kabinu...
    · Zagorjele naslage u tavi ili na roštilju premažite mješavinom sode bikarbone i vode, ostavite da odstoji, pa ostružite. U težim slučajevima, ostaviti preko noći u mješavini sode i vode.
    · Obrišite prozore otopinom sode bikarbone, pa kapljice kiše neće ostajati na staklu.
    · Soda bikarbona odčepljuje odvode, a prirodna sredstva su učinkovita i blaga prema pokućstvu.
    Izbjeljivanje:
    · Operite zube sodom bikarbonom- blago izbjeljuje, a ispiranje otopinom uklanja neugodan miris. Uklanjajte njome mrlje i miris s ruku.
    · Dodajte pola šalice sode bikarbone na jedno punjenje stroja za pranje rublja, kako biste ga temeljito očistili. Isto vrijedi i za perilicu suđa i aparat za kavu.
    Ostalo
    · Soda bikarbona pomaže još i kod uboda insekata, opeklina od sunca i iritacije kože. Može se čak koristiti za gašenje vatre, kad se ne smije koristiti voda (zapaljena mast i vatra na električnim uređajima).

  11. #111
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ja sam jučer (nakon sto godina ) baš lijepo sodom oprala rernu. i opet ću odmah večeras, jer sam danas morala peći krumpir, pa je malo uprskana
    peterlin, ima vrlo sličan popis još na 1. stranici ovog topica, ali od viška glava ne boli, ne?

  12. #112
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Što se tiče izbjeljivanja zubi, treba biti oprezan jer je soda abrazivna. Mislim da je dobro jače natopiti četkicu i malo sode posuti odozgo, tako da se malo otopi prije nego se krene četkati.
    Ja sam u tinejđersko doba samo malo vlažnu četkicu natrpala sodom i oribala zube u par navrata pa sam dobila bijele flekice na zubima. Trebale su godine pijenja kave da se malo kamufliraju

    A nije mi jasno kako bi se sodom gasila vatra?

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Otpušta CO2 (kao i prašak za pecivo). Tako se sodom gasi, odnosno guši vatra. Mislim da smo na to naišli i u Tehničkom muzeju. Ona pjena u protupožarnim aparatima sadrži nešto na bazi sode. Morala bih provjeriti detalje.

  14. #114
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ali je moraš imati jako puno za takvu akciju? (već se vidim kako trčim po svoje zalihe i otvaram vrećicu po vrećicu)

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    ajme, trčim u nabavku!

  16. #116
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u tinejđersko doba samo malo vlažnu četkicu natrpala sodom i oribala zube u par navrata pa sam dobila bijele flekice na zubima. Trebale su godine pijenja kave da se malo kamufliraju


    netko je spominjao tuš kabinu i ocat. Ja sam svoju danas (plastičnu) oprala octom, nerazrijeđenim. Stavila bi ga na krpu i trljala. Super se očistilo. Sodu koristim (to mi je tu netko savjetovao) i za smradove raznorazne (najčešće od mačje mokraće). Pospem, ostavim par sati i usisam. I funkcionira.

  17. #117
    nevazno

    Početno

    http://simplemom.net/how-to-clean-yo...thout-shampoo/

    Evo jos jedna odlicna mogucnost uporape sode bikarbode... Preporucam! Meni djeluje. Bolje od sampona.

  18. #118
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ne otvara se ovaj link!
    edit: otvorio se ipak
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 17.05.2010. at 13:00

  19. #119

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    cure, pomagajteee!

    ja se prošli tjedan oduševila kad sam pročitala kako se sve SB može koristiti i počela je stavljat u vešmašinu..
    i naravno, pohvalila se u subotu pred drugim mamama na jednom dječjem rođkasu..

    i onda je jedna starija teta počela govoriti kak SB može oštetiti rublje jer je "prejaka" i to je naravno čuo mm i traži od mene da ne koristim više SB za pranje veša..

    da li ste, vi koje dodajete SB u vešmašini, imale problema s vešom??
    ikakvih ili?

    trebam argumente da se izborim

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    za blagodati sode znam i isprobala sam neke i toplo preporucam

    ali jedno prakticno pitanje - gdje se u Zagrebu moze kupiti soda bikarbona na kile. gdje god pitam nemaju......

  21. #121
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    da li ste, vi koje dodajete SB u vešmašini, imale problema s vešom??
    ikakvih ili?

    trebam argumente da se izborim
    ne, nisam.
    Od sode nikad ne izblijedi boja, bar po mom iskustvu, i ne ostaje mi deterđenta na robi. Znam da su mi nekad ostaci deterđenta, pogotovo na tamnoj robi bili vidljivi okom. Sad stavljam oko žlice deterđenta i žlicu sode i to mi sasvim dobro opere robu.
    Nisam neki stručnjak, ali mislim da se soda smatra prilično blagim lužnatim sredstvom. Dok se ponegdje zna pročitati da ostaci deterđenta s odjeće mogu negativno djelovati ako dolaze duže vremena u dodir s kožom. Trebalo bi o tome malo proguglati, mislim da bi našla dosta argumenata u svoju korist.
    Pogledaj npr ovaj link gore o korištenju sode umjesto šampona, više manje slično možeš govoriti i ako je uspoređuješ s deterđentom za odjeću.

    @ nevena - vidi prvu stranicu teme

  22. #122
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Zločeste cure, uvijek razgrabite sva pakiranja od kile!

    Nikako da ga nađem, samo onaj od pol kile!
    Posljednje uređivanje od anchi pp : 28.09.2010. at 10:17 Razlog: otišlo nepotpuno

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    znaci interspar i mercator. u inteersparu sam bila pa su mi rekli da nemaju. ali mozda teta nije znala bude ja sama pronjuskala.
    ili idem u merkator
    thanks

    inace ja ju najvise koristim kao omeksivac i za pranje svega i svacega

  24. #124
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    U intersparu stoji tamo na polici s praškom za pecivo, kvascem i ostalim za kolače potrepštinama. Obično na nekoj donjoj polici.

  25. #125
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Negdje na rodinim stranicama je neki majstor pisao o dvije vrste sode. Jedna je za pranje druga za jelo. Dao je i upute kako ovu za jelo (bikarbonu) pretvoriti u ovu za pranje (ta pak nije bikarbona).

    Mislim da sam našla ovu za pranje pa ako netko zna njemački nek mi potvrdi.

    Wasch Soda

    teine kalzinirte Soda

    Zum Einweichen, Entharten, Vorwaschen und viele andere Zwecke.

    500 g kalzinierte = wasserfreie Soda entsprechen etwa 1300 g Keistallsoda

    www.holste.de

    To piše na pakiranju.

    Majstor je tvrdio da se ne koristi bikarbona, već ova druga za pranje veš mašine.

    0,5 kg u Mulleru bilo 7,5 kn

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje na rodinim stranicama je neki majstor pisao o dvije vrste sode. Jedna je za pranje druga za jelo. Dao je i upute kako ovu za jelo (bikarbonu) pretvoriti u ovu za pranje (ta pak nije bikarbona).

    Mislim da sam našla ovu za pranje pa ako netko zna njemački nek mi potvrdi.

    Wasch Soda

    feine kalzinierte Soda

    Zum Einweichen, Entharten, Vorwaschen und viele andere Zwecke.

    500 g kalzinierte = wasserfreie Soda entsprechen etwa 1300 g Kristallsoda

    www.holste.de

    To piše na pakiranju.

    Majstor je tvrdio da se ne koristi bikarbona, već ova druga za pranje veš mašine.

    0,5 kg u Mulleru bilo 7,5 kn
    Da, to je soda za pranje.
    Za namakanje, omekšavanje, pretpranje i mnoge druge namjene.
    500 g kalcinirane-bezvodne sode odgovara otprilike 1300 g kristalne sode

    Jednom davno je jedan majstor-serviser u postu opisao kako se iz sode bikarbone (NaHCO3) grijanjem u pećnici pripravi soda za pranje (Na2CO3). Kristalna soda sadrži vodu (to je Na2CO3 x 10 H2O) a isto može poslužiti za pranje.

  27. #127
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam te njegove savjete spremila da ih proučim, ali još nisam. Evo kopam dio koji govori o pripremi sode za pranje.

    Sodu bikarbonu (natrijev bikarbonat) staviti u čistu tepsiju i peći u zagrijanoj pećnici na najvišoj temperaturi 1h. Neće se ništa dogoditi pećnici ni vama. Soda bikarbona otpušta po 1molekulu CO2 i H2O zagrijavanjem i prelazi u lužnatiji natrij karbonat. Da to je ona soda za pranje koju su koristile naše bake za sve namjene. Ima je za kupiti u prodavaonicama bazenske opreme, jako je jeftina.
    Nisam to napravila pa ne znam razliku između obične i pečene sode.

  28. #128
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    hm, ja sve perem s običnom sodom... pa i cure koje peru platnene pelene mislim da koriste sodu bikarbonu.
    Sjećam se tog topica ali ni meni se u tom času nije dalo natezati moždane vijuge.
    Pa onako zdravo seljački, ako spečem sodu prije pranja, trebala bi bolje oprati robu? Kakvo joj je onda djelovanje za razliku od bikarbone?

  29. #129
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Prala sam veš mašinu prema uputama na rodinoj stranici i prema majstorovim uputama. Prema rodinim uputama zajedno se stavi soda bikarbona i ocat i nije se nešto pretjerano pjenilo pri pranju.

    Majstor je objasnio da se prvo treba oprati cijeli ciklus sa sodom (Wasch Soda) i onda cijeli ciklus sa octom na 95 C s tima da se prije paljenja mašine u sam bubanj doda 3-4 l vruće vode tako da soda i ocat mogu odmah početi djelovati i bolje odraditi posao.

    Sama soda se ne pjeni, ali meni se pojavilo dosta pjene jer je soda razgradila zaostali prašak (to je majstor i najavio da će se dogoditi). Nakon pranja sodom, ostao je bijeli trag po cijelom bubnju. To je ocat riješio.

    Uglavnom, čini mi se da je Wasch Soda doista bolja za pranje mašine.

  30. #130
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    roman972 i anchi pp, hvala!
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 29.09.2010. at 13:47

  31. #131
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A vidite što sam ja dobila na mail, o liječenju candide (a i tumora) soda bikarbonom.

    zanimljivo
    Candida i rak

    Talijanski liječnik Tullio Simoncini govori o povezanosti između candide i raka.

    Što je candida?


    Candida albicans je gljivica, koja je u određenim količinama prisutna u svakome od nas. Candida raste u crijevnoj flori svih ljudi i njezin je sastavni dio. Ova gljivica također živi u ustima, grlu i spolnim organima većine ljudi. Organizam zdravog čovjeka drži razinu candide pod kontrolom, ali ako zbog nekih razloga imunitet padne i gljivica se razmnoži, može uzrokovati ozbiljne zdravstvene probleme.
    Na žalost, mnoštvo čimbenika u našem modernom životu pogoduje rastu candide. Stres, prekomjerno korištenje antibiotika, nezdrava prehrana, sredstva protiv kontracepcije – sve to utječe na rast candide u organizmu, koja uzrokuje brojne probleme.



    „Gljivice, posebice candida, proživljavaju i razmnožavaju se na takav način, da se hrane tijelom svog domaćina. Zbog toga osobe, koje boluju od kroničnog umora, koji u većini slučajevima nastaje zbog rasta candide, užasno se osjećaju – kako fizički, tako i psihički.“ (dr. Mike Lambert).
    Alternativni liječnici već odavno upozoravaju na to, da pretjerano širenje candide u organizmu može uzrokovati brojne zdravstvene probleme poput kroničnog umora, alergije, artritisa, depresije, probavnih problema itd.

    Candida i rak


    Dr. Tullio Simoncini – talijanski liječnik i stručnjak u području onkologije, dijabetesa i poremećaja metabolizma - tvrdi da je karcinom upravo infekcija candidom, i da teorija konvencionalne medicine o tome, da rak nastaje u rezultatu nepravilnog funkcioniranja stanica, ne drži vodu.
    Dr. Simoncini je liječnik u pravom smislu riječi, koji je oduvijek tražio istinu zbog dobrobiti svojih pacijenata i odbijao prihvaćati dogme, koje je nalagala konvencionalna medicina. Od samog početka svoje medicinske karijere, vidio je da nešto ozbiljno nije u redu sa konvencionalnim načinom liječenja raka:
    „Svuda oko sebe sam vidio nepodnošljivu patnju. U bolničkim onkološkim sobama djeca su umirala. Patio sam, kada sam gledao jadnu djecu, koja su umirala od posljedica kemoterapije.“
    Njegova frustracija i bol pokrenuli su ga da traži nove načine razumijevanja ove opake bolesti. Počeo je svoja istraživanja sa otvorenim umom, bez predrasuda i strogih pretpostavki, koje je diktirala moderna medicina.
    Simoncini je shvatio, da mora postojati povezanost između svih vrsta raka – bez obzira na to, gdje u tijelu da se nalazili. Proučavajući rak, primijetio je da su sve izrasline raka imale istu boju – bijelu, kao i candida. Povezavši bijele naslage sa kolonizacijom candide, Simoncini je krenuo sa daljnjim istraživanjem ovog fenomena.
    Nakon nekog vremena, Simoncini je shvatio, da formiranje stanica raka nije „pogreška“ u radu organizma, nego zaštitna reakcija organizma na invaziju candide.

    Zaštitna reakcija organizma


    Dr. Simoncini objašnjava zaštitnu reakciju organizma na slijedeći način:
    1. U zdravom organizmu, imuni sistem drži nivo candide pod kontrolom. Kada je rad imuniteta oslabljen ili poremećen, candida dobiva priliku da se širi i stvara svoje „kolonije“.

    2. Na kraju, candida počinje napadati unutrašnje organe i imuni sistem je prisiljen da reagira na ovu opasnost na drukčiji način.

    3. Ovaj način obrane podrazumijeva izgradnju obrambene zapreke uz pomoć vlastitih stanica, koje zovemo „rak“, kako bi se spriječila daljnja invazija candide na organ.



    Konvencionalna medicina tvrdi, da je daljnje širenje raka uzrokovano „malignim“ stanicama raka, koje su „pobjegle“ sa izvornog tumora. Međutim, dr.Simoncini govori, da to nije tako. Daljnje širenje raka je također uzrokovano pravim uzročnikom tumora – candidom.
    Na kraju pravi uzročnik raka, kao i drugih bolesti, je
    oslabljeni imunitet. Kada imunitet funkcionira pravilno, odmah rješava problem, prije nego li situacija izađe izvan kontrole. U ovom slučaju, zdravi imunitet drži nivo candide u organizmu pod kontrolom, sprečavajući njezino daljnje širenje.
    Lijek protiv candide


    Kada je Simoncini shvatio, da je rak uzrokovan candidom, nastavio je tražiti lijek, koji bi efikasno ubijao candidu i na takav način liječio rak. Brzo je shvatio, da obični lijekovi protiv gljivica ne funkcioniraju, jer candida brzo mutira, da bi se obranila, čak se i počinje hraniti lijekom, koji je bio namijenjen da ju ubije.
    Umjesto toga, Simoncini je pronašao nešto puno jednostavnije i bolje –
    sodu bikarbonu. Da, stara dobra soda bikarbona je dovoljna da riješi ovaj problem (ne govorimo o modernoj sodi bikarboni, koja sadrži još puno drugih sastojaka). Za razliku od drugih lijekova, candida se ne može prilagoditi sodi bikarboni.
    Drevni Egipćani također su znali za djelovanje anti-gljivičnih lijekova, a u Indijskoj literaturi za liječenje raka preporučuju se lijekovi sa snažnim
    lužnatim svojstvima
    , poput sode bikarbone.
    Simoncini je počeo koristiti sodu bikarbonu za uništavanje candide
    . Prvim pacijentom je bio talijan Gennaro Sangermano, koji je bio pušten iz bolnice na umiranje zbog raka pluća. Nakon nekoliko mjeseci pacijent nije samo da nije umro, nego se odlično osjećao i bio je u potpunosti zdrav.

    Sudbina otkrića dr. Simoncini


    Dalje je slijedilo još više slučajeva izlječenja od raka, nakon čega je Simoncini odlučio predstaviti svoja pronalaženja Talijanskom Ministarstvu Zdravstva u nadi, da će se nastaviti znanstvena istraživanja u tom smjeru. Međutim, autoriteti nisu da su samo ignorirali njegovo otkriće, nego su ga i okrivili za „ilegalno korištenje lijekova, koji nisu odobreni od strane Ministarstva Zdravstva“.
    Nakon duge kampanje ismijavanja i ponižavanja, Simoncinija su na tri godine bacili u zatvor zbog „štete“ pacijentima, kojih je on izliječio od raka.
    Medicinski stručnjaci su smatrali pokušaj liječenja raka sa sodom bikarbonom „ludom“ i „opasnom“ idejom, a sodu su nazivali „lijekom“, koji je Simoncini „ilegalno propisivao svojim pacijentima“.
    (Predlažemo, da
    usporedite sodu bikarbonu sa kemoterapijom, da bi shvatili, što je zaista ludo i opasno.)
    Na sreću, Tullio Simoncini nije bio kukavica. Kada je izašao iz zatvora, nastavio je širiti informacije o svome otkriću preko Interneta i nastupati u javnosti, kako bi pomogao što većoj količini ljudi.
    Sada, dr. Tullio Simoncini uspješno nastavlja pomagati oboljelima od raka, koristeći sodu bikarbonu. U nekim slučajevima za izlječenje je potrebno nekoliko mjeseci, u drugima – samo nekoliko dana, ovisno o tome, gdje se nalazi rak.


    Posjetite stranicu dr.Simoncini ovdje:

    http://www.curenaturalicancro.com/

    Članak je preuzet sa
    http://www.davidicke.com/articles/medicalhealth-mainmenu-37/29121
    Povratak na Blog
    Candida: test, simptomi i načini liječenja
    Odrediti nivo candide u organizmu možete uz pomoć medicinskih pretraga, koje mogu biti skupe i u nekim slučajevima nisu pouzdane. Najpouzdaniji medicinski test za candidu je test imunokompleksa i IG test.
    Međutim, postoji i kućni test za candidu, nepoznatog porijekla, koji ljudi koriste već dugi niz godina da bi odredili razinu candide u organizmu. Test je jednostavan, besplatan i daje pouzdane rezultate.


    Candida saliva test
    1. Prije nego li što odete na spavanje, napunite čašu čistom vodom i ostavite ju kraj kreveta.
    2.Slijedeće jutro, odmah nakon što se probudite, pljunite u vodu.
    3.Ne pokušavate skupiti u ustima velike količine sline, samo pljunite ono malo što imate u ustima nakon buđenja.
    4.Ostavite čašu na 15 minuta.
    5.Nađite izvor svjetlosti i pogledajte u čašu.
    6.Ako je vaša slina ostala na površini čaše, ili se otopila, sa Vama je sve u redu. Normalno je ako su u vodi prisutni mjehurići zraka.
    7.Ako je voda postala mutna, ili se u vodi vide trake, koje se spuštaju prema dolje, ili ako se slina skupila dolje, postoji velika mogućnost toga, da imate previše candide u organizmu.
    8.U ovom slučaju predlažemo da se obratite za savjet svome liječniku ili pokušate se riješiti candide na prirodan način.
    Simptomi prekomjernog rasta candide u organizmu:
    ·kronične gljivične infekcije sa simptomima svrbeža, pečenja i pojačanog iscjetka
    ·probavni simptomi kao što su sindrom iritabilnog kolona, nadutost i plinovi, grčevi, dijareja, konstipacija i žgaravica
    ·alergija, kihanje, začepljenje nosa, kronični iscjedak iz nosne šupljine, čest kašalj, grlobolja, prehlada, astma
    ·alergija na hranu
    ·kronični umor
    ·simptomi živčanog sustava kao što su anksioznost, depresija, iritabilnost, slabo pamćenje i slaba koncentracija
    ·problemi sa menstrualnim ciklusom
    ·kožni osipi
    Rastu candide pogoduje:


    - liječenje antibioticima
    - oslabljeni imunološki sustav
    - upotreba kontraceptiva ili hormonske nadomjesne terapije
    - prehrana bogata rafiniranim šećerom
    - trudnoća
    - dijabetes


    Načini liječenja candide



    -
    Citrofit
    -
    Alkalna dijeta
    -
    Soda bikarbona
    -
    Anti-candida dijeta
    - Češnjak (u kapsulama)
    - Lactobacillus acidophyllus
    - Candida Yeast (homeopatski pripravak)




  32. #132
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Vrlo zanimljivo i vrlo lako moguće da je istina...

  33. #133
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Zanimljivo, kažem li mm-u da soda liječi i rak poludit će (omiljeni refren mu je "u sve stavljaš sodu ")
    pojma nemam, na stranici se prodaju razne kutijice s lijekovima u koje nemam puno vjere, a linkovi malo skaču, ali ovdje je terapija ako je netko poželi isprobati
    http://www.alternativa-za-vas.com/in...om-bikarbonom/

  34. #134
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Da terapija i jednostavan način provjere stanja organizma.
    Vjerujem da je to istina zbog dobre stare priče o farmaceutskoj industriji i velikim zaradama(ko i bežična struja koju je otkrio Nikola Tesla...onda nam ne bi mogli masno naplaćivati...)...falilo bi im para kad bi se svi zdravo liječili..i znam više ljudi koji su se od raka, leukemije izlječili samo prehranom...prema tome...

  35. #135
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ... prema tome, ja sam upravo kupila sodu bikarbonu

    Samo, kako je sad uzimati? Mrvicu rastopiti u vodi pa popiti, ili?

  36. #136
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    čekaj, imaš li karcinom? Zašto bi je pila? Koliko sam ja vidjela ne treba je piti iz preventive. Ako imaš rak možeš je uzimati otopljenu u vodi, ali ne duže od određenog perioda, a zapravo je bolje da se uzima intravenozno (pogledaj moj link gore).

    Soda ako je previše piješ negativno utječe na kiselost želuca, čini mi se da je i o tome bilo riječi. Inače se pije protiv žgaravice i kiseline u želucu, ali se pisalo da to nije baš najbolje rješenje dugoročno.

    Radije je koristi kao prašak za robu, ako si zdrava

  37. #137
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nije samo za rak, nego i za gljivice u organizmu (candidu). Napravila sam jutros onaj test (pljunula sam u vodu ). I izgleda da mi stvarno treba malo lužnate terapije
    Neću pretjerivati, par dana, možda otkrijem da više nisam kronično umorna :/

  38. #138
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Aha, dobro onda

  39. #139
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Jes i alergiju...
    Ja sam već mjesecima bolesno umorna...bez obzira na to koliko jedem i koliko spavam...sutra pljujem u čašu

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo za rak, nego i za gljivice u organizmu (candidu). Napravila sam jutros onaj test (pljunula sam u vodu ). I izgleda da mi stvarno treba malo lužnate terapije
    Neću pretjerivati, par dana, možda otkrijem da više nisam kronično umorna :/
    hajde javi rezultate u bližoj budućnosti

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    evo stavljam vam jedan link da ipak malo više pročitate o vezi između sod-bikarbone i karcinoma odnosno o tom doktoru koji ''gura'' tu metodu.
    soda-bikarbona je sjajna stvar, ali ipak je treba koristiti cum grano salis odnosno sa zrncem (soli) razuma. i ja sam gledala taj prilog na Novoj i mislim da bi novinari ipak trebali objedinjavati sve podatke prije negoli plasiraju takve priče.
    daleko od toga da se slažem sa svim rečenim u ovom tekstu, ali trebamo paziti, to je istina...

    http://www.monitor.hr/clanci/ljudi-o...moncini/41003/

  42. #142
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo za rak, nego i za gljivice u organizmu (candidu). Napravila sam jutros onaj test (pljunula sam u vodu ). I izgleda da mi stvarno treba malo lužnate terapije
    Neću pretjerivati, par dana, možda otkrijem da više nisam kronično umorna :/
    Provjeri željezo!

    Mi smo se gotovo upotpunosti okrenuli sodi i octu što se tiče čišćenja i ja sam prezadovoljna jer mislim da je to jeftiniji, ekološkiji, ali i daleko zdraviji način održavanja prostora i odjeće. Ali ne bih baš tako daleko išla sa sodom.

  43. #143
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    S obzirom da se mučim sa soorom već skoro 2mj,ali i gljivičnim infekcijama i upalama nakon poroda, zanima me mogu li osim za ispiranje, sodu i popiti? Bi li to imalo kakvog efekta?

  44. #144
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja bih radije ispirala... ovo si pijenjem velike količine sode mi se čini kao pomalo drastična akcija, nisam sigurna kolika može biti šteta

  45. #145
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Nisam ni ja sigurna, zato pitam ako je netko možda pijuckao Ma nastavit ćemo s ispiranjem, nadam se da nam se neće više vraćati :@

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam znala popiti žličicu (najmanju) sode bikarbone rastopljenu u velikoj čaši vode ako mi je bilo muka nakon prežderavanja slatkišima, pa je želudac generirao veliku količinu kiseline... To mi se dogodi za blagdane, kad pretjeram s kolačima, pa mi bude zlo, a već pri buđenju imam osjećaj kiseline u želucu. Nisam nikad trebala tako nešto dulje od 2 dana za redom, pa ne znam.

    Inače, našla sam na internetu ovo: http://www.mikrema.hr/basen.htm
    Nemam nikakvog pojma o tome i ne bih htjela da pomislite da to preporučujem, ali vjerojatno je sredstvo na bazi sode bikarbone uz neke dodatke. Ne znam. Ako tko zna više, nek dojavi.

    Povremeno (2-3 puta godišnje) kad sam jako napeta, znam si napraviti opuštajuću kupku sa sodom bikarbonom, ali toga treba puno - barem 250 g (četvrt kile) na punu kadu vode. Djeluje jako opuštajuće. Kažu da je dobro za detoksikaciju, ali iskreno - ne znam. Protiv candide u organizmu postoji posebna prehrana. To djeluje, ali treba biti jako discipliniran i držati se tih regula stalno, što nije lako u našoj kruho-ovisničkoj i slatko-ovisničkoj kulturi.

    Što se tiče rješavanja viška kiseline iz organizma - ne bih se zafrkavala sa sodom bikarbonom dugotrajno, jer ona može poremetiti ph probavnih organa (tj. možemo lako pretjerati u drugom smjeru). Ne znam ima li kakva metoda da se ustanovi koliko zapravo sode smijemo uzeti.

    Ima i eko-varijanta rješavanja prevelike zakiseljenosti organizma, a to je grickanje neoguljenih badema (slatkih, za gorke ne znam). Garantirano pomaže protiv žgaravice, a vrlo vjerojatno ima i neku kemikaliju u toj smeđoj kožici. Treba 2-3 jezgre dobro dooobro prožvakati u ustima i nakon toga progutati. Ako djeluje protiv žgaravice, vjerojatno na neki način smanjuje količinu kiseline u želucu/organizmu, pa nije nikakva šteta probati.

  47. #147
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    kakve sam sve odlične savjete odnosno recepte pročitala
    i ja ide u nabavku velike sode

  48. #148
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sa sodom radim prašak za veš, praškasti dezić i pastu za zube, super mi je soda. Nisam sve čitala pa ne znam jel ju još netko koristi u ovim oblicima i kak je Peterlin napisala kad imam kamen u želucu od prejedanja popijem malo sode razmućene u vodi da mi 'prokuha' i to pali. Tu foru sam pokupila još od bake koja se tak povremeno znala liječit.

  49. #149
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    ja ti i tamo sa njom operem kosu(onda jos sa samponom) i napravim piling lica

  50. #150
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Soda bikarbona je zakon. Za ciscenje uzmem onu iz ducana, ali za stavljanje u hranu i protiv zgaravice obavezno onu bez aluminija, moze se kupiti u biljnim ljekarnama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •